lfoor Allerzielen mooie grafbloemwerken, potchrysanten keuzeneer Bloemenhuis van Ham Manchester EBBERINK VLOKMATRASSEN lpers. 26.25 2pers. 49.95 INTERIEURMATRASSEN lpers. 49.50 2pers. 82.50 STALEN SLAAPKAMERS 1- en 2pers. LEDIKANTEN Staal-plasto het allernieuwste Jassen Vesten Broeken Julianasingel 7 Tel. 1368 De komende huurverhoging... goed gevuld, zwaar tijk overtrek met damast overtrek, ijzersterk 10 jaar garantie extra laag geprijsd, degelijk en gemakkelijk in onderhoud. nachtkastjes, tafels, stoelen alles los verkrijgbaar kan niet beschadigen Marktstraat 5 jongens zullen daar evenals het eerste fel van zich moeten afbij ten om winst te behalen. Speel voor wat je kunt en sukses zal niet uit blijven. Venray 3 op bezoek bij America moet in staat zijn om de volle winst op te strijken. America is vrij zwak van start gegaan dit seizoen en wanneer ons derde het accent weet te leggen op behoorlijk samenspel met uitsluiting van solistische pro beersels, kunnen zij zich beslist de sterkste tonen. Venray 4 start wederom voor de eervolle doch lastige taak om te trachten een ernstige concurrent te rug te wijzen. In deze klasse waar in verschillende ploegen elkaar zeer weinig in sterkte toegeven, hebben onze jongens nog steeds de eerste plaats in handen. Mogelijk dat het voordeel van eigen terrein ons 4e juist het tikkeltje overwicht kan ge ven dat nodig is om de lastige klip Kronenberg te omzeilen. Venray 5 is vrij en was er jam mer genoeg door de complete pro gramma's in de andere afdelingen, geen mogelijkheid om te komen tot een oefenwedstrijd tegen een sterke tegenstander. Venray 6 moet in Lomm op bezoek bij RKDSO 2 en spelende als j.l. zondag, mogen we verwachten, dat er ditmaal weer eens een overwin ning voor hen binnen het bereik ligt. OOSTRUM-NIEUWS In verband met de interland Hon- garije-Nederland, speelde 'n Oos- trum-comb., i.p.v. afgelopen zondag, daags tevoren 's zaterdags om 5 uur 's middags de bekerwedstrijd tegen Melderslo I. Het was een matige wedstrijd, waarin de gastheren ver diend wonnen 5-1, nadat de rust was ingegaan met 2-1. Als excuus voor onze jongens mag het slechte licht gelden waarmee in de 2e helft gespeeld werd. Blijkens hun spel waren de Melderslo-spe- lers hieraan gewend. Oostrum 3 speelde zondag j.l. om 12 uur tegen Meerlo 2. In de eerste helft waren de partijen uitstekend tegen elkaar opgewassen, wat uit de ruststand 3-3 blijkt. Na de thee was Oostrum voortdu rend in de meerderheid. Doordat de voorhoede echter aanmerkelijk aan stootkracht ingeboet had, wisten onze jongens hun overwicht niet in doelpunten uit te drukken. Het waren zelfs de gasten die, na een van hun sporadische uitvallen, op verrassende wijze aan de leiding kwamen 4-3. Enkele minuten voor het einde van de wedstrijd bezorgde de Meerlo-keeper onze jongens hun verdiende gelijk spel door een tam schot zonder meer onder zich door te laten glippen. 4-4. A.s zondag gaat ons eerste elftal op bezoek bij E.W.C. I. Een kleine overwinnig tegen een elftal, dat de laatste tijd 'n beetje naar zijn vorm zoekt, zit er wel in. Oostrum 2 krijgt Melderslo I thuis. Rekening houdende met de nederlaag die de Oostrum-comb. in de bekerwedstrijd tegen dit elftal leed, mogen onze jongens met een gelijkspel dik tevreden zijn. Oostrum 3 is a.s. zondag vrij. Dinsdagavond om 6.45 uur zijn de leden van onze voetbalclub „ge- dropped". In een gesloten vracht auto werden zij, na enkele keren 't dorp rondgereden te zijn, naar het „Zwartwater" bij Overloon ge bracht, waar groepjes van drie man om de drie minuten vrijgelaten werden. Winnaars werden P. Haegens, J. Linskens en P. Rutten, Zij presteer den het om binnen 'n uur tijds naar Oostrum te lopen (rennen!!) Na aankomst in het klublokaal kon iedereen zich tegoed doen aan de erwtensoep, die geserveerd werd. p.S. De zin: „Geijsteren, dat dacht, winnen doen we, hoe dat geeft niet", die in het Oostrum- nieuws van vorige week geschreven werd n.a.v. de wedstrijd Geijsteren I-Oostrum II, is niet helemaal be doeld zoals hij opgevat is. Onze ver ontschuldigingen hiervoor. M.H.C.V. Uitslagen van dit weekeinde. Dames-senioren Heerlen-Venray 50 Heren-senioren: EMHC-Venray 2—4 Zaterdagmiddag speelden onze ju nioren onderlinge wedstrijden waar van het winstpunt is, dat zij hier door weer meer inzicht gekregen hebben in het spel en hun techniek weer een goede beurt kreeg. Binnen enkele weken zal voor de junioren weer een ontmoeting ge organiseerd worden tegen de aspi ranten van een andere club. De competitiewedstrijd had deze week voor onze dames niet zo'n gunstig verloop. Optimistisch ver trokken naar het verre Heerlen, met de hoop een gelijk spel te veroveren werd hun deze illusie al vrij snel ontnomen. Heerlen bleek over een goed en technisch knap spelend elf tal te beschikken, waartegen de on zen niet opgewassen waren. De uitslag laat duidelijk zien, dat ons elftal niet in staat was om een antwoord te vinden tegen de felle aanvallen van de Heerlen-dames. Ondanks dat lieten echter de on zen geenszins het hoofd hangen, maar speelden de hele wedstrijd volop om de nederlaag zo klein mo gelijk te houden. De heren waren te gast bij E.M. H.C. in Eindhoven. Deze club stond op de vierde plaats van de rang lijst. Het Venrayse team, dat op de tweede plaats prijkte werd dus in staat geacht deze ploeg met enige moeite te verslaan. De overwining is ons echter niet toe komen waaien en enkel door heel hard werken bleken we in staat de twee winst punten aan ons te houden. In het begin ging Venray in de aanval maar tussen deze aanvallen door viel EMHC uit en deze uitval len waren geenszins van gevaar ontbloot. Na ongeveer een kwartier spelen echter drukte MHCV zijn lichte veldmeerderheid uit in een doelpunt uit strafcorner. Daarna drukte de thuisclub zwaar op ons doel maar een serie strafcorners was het enigste resultaat. Toch werd voor rust de gelijkma ker gescoord uit een onmogelijk positie waardoor onze goalie ver rast werd. Na de pauze was 'tweer ons eigen elftal dat het tempo aan gaf en omdat de oudere Eindhove- naren wat adem te kort kwamen, konden de onzen met sneller spel de stand weer in ons voordeel bren gen. Korte tijd na de rust was het dan ook 8-1 voor ons. Dit was voor de EMHC achterhoede voorlopig echter genoeg. Toen 5 min. voor het einde de stand niet verder gewijzigd was geloofde onze spelers al in de eind overwinning en juist op dat moment scoorde de tegenstander zijn tweede doelpunt. Met nog enkele min. te spelen met een 3-2 stand begon EMHC zijn laatste offensief om een gelijk spel te forceren. Toen echter na een van hun gevaarlijke aanvallen de bal bij onze midvoor terecht kwam, voerde deze zijn zoveelste „one-man-show" op en wist deze dit keer zelfs met een doelpunt te bekronen, waardoor de overwinning veilig was gesteld. Door deze overwinning is MHCV op de bovenste plaats van de rang lijst beland. Weliswaar gevolgd door Roermond, dat een wedstrijd min der gespeeld, en één punt minder heeft. A.s. zondag echter speelt Roer mond tegen het lastige EMHC. Dit is dus voor ons een uiterst belang rijke wedstrijd, waaruit we hopen- lijk als lachende derde te voorschijn komen. Is Roermond echter in staat van EMHC te winnen, zodat ze ons weer overtroeven, dan moeten we 5 nov. het lot in eigen handen nemen en thuis spelend tegen deze sterke ploeg, alles op alles zetten om te zegevieren. Als voorbereiding op deze zware wedstrijd wordt zondag a.s. gespeeld tegen Huac II, een sterke derde klas ploeg. Verder zal om de conditie op te voeren woensdag 1 nov. een vriend schappelijke wedstrijd gespeeld worden tegen een ploeg journalis ten uit Eindhoven. Verder zal voor de heren in het vervolg naast de normale technische training regelmatig een mentale training verzorgd worden, om zo doende te komen tot overzichtelij ker en systematischer spel. De dames spelen zondag ook thuis en wel tegen de dames van Weert en, spelend voor eigen publiek ho pen we voor hen weer op een over winning, zodat ze hun positie in de algemene ranglijst verstevigen zul len. V.C. ROOY-NIEUWS Vrijdag j.l. begon het 3e heren zestal de competitie met 'n uitwed strijd te Hovoc I uit Horst. Ofschoon V.C. Rooy 3 technisch beter was, moesten ze in hun tegen stander met 3-1 hun meerdere er kennen. Zaterdag speelde V.C. Rooy 3 hun 2e wedstrijd, nu tegen V.C. Rooy 2, dat in dezelfde klasse uitkomt. V.C. Rooy 3 weerde zich uitste kend, maar het 2e herenteam bleek over meer routine en aanvalsspel te beschikken. V.C. Rooy 2 won deze „V.C. Rooy- derby met 3-1. A.s. zaterdag komen beide zestal len weer in het veld, resp. TVC 3- V.C. Rooy 2 en V.C. Rooy 3-HTS. Het le damesteam had afgelopen weekend liefst 2 wedstrijden af te werken. Zaterdagavond gaven de V.C. Rooy-dames, Concordia uit Helden- Panningen geen kans, en wonnen met 3-0. Zondag stond de wedstrijd tegen het sterke VCT uit Tegelen op het programma. Na de prachtige over winning op Concordia, verraste V.C. Rooy vriend en vijand, door VCT 2, in 'n zéér goede wedstrijd, met 3-0 kansloos te kloppen. Het le herenteam speelde zater dag eveneens tegen Concordia. De eerste 2 sets werden, door V.C.Rooy gewonnen, met 15-4 en 15-5. In de 3e set kwam Concordia te rug door met 15-13 te winnen. Maar toen was het met Concordia gedaan; met 15-1 schreef V.C. Rooy deze set op hun naam. Een verdiende over- ning, op een wat teleurstellend Con cordia. Het programma voor de komende week: Heren: 28 okt. TVC 3-V.C.Rooy 2, 18.15 u. 28 okt. V.C. Rooy 3-HTS, 19.45 u. Dames: 28 okt. V.C.Rooy 2-Tikaan 2, 19 u. Op zondag 29 okt. neemt het le herenzestal deel aan het door TVC uit Venlo georganiseerde tournooi. Samen in één poule met V.C.Rooy komen de volgende teams uit: Vlisco-Helmond, Tupos-Baarlo, Sa- bena-Maastricht, en 'n TVC-comb. uit Venlo. VORMINGSCENTRUM WELL Op kasteel Well zal op 18 en 19 november a.s. een z.g. Afrika week end worden gehouden, waarop een drietal inleidingen van de Pater Huiskamp Boucehr en vd. Kooy, ge houden zullen worden, die dan be discussieerd kunnen worden. Zij die voor dit onderwerp inte resse hebben, kunnen zich alsnog melden. Lag het oorspronkelijk in de be doeling een nieuwe huurverhoging per 1 april 1962 in te voeren, thans ligt het in het voornemen van de regering de eerste van een drietal verhogingen te laten ingaan op 1 juli 1962, dus tegelijk met de in uit- zich gestelde verlaging van inkoms ten- en loonbelasting. De eerste verhoging van 10°/o in eerste klasse gemeenten, 11% in 2e en derde klasse en 12% in vierde en vijfde klasse gemeenten zoals in Venray zal dan gevolgd worden door gelijke verhogingen in 1964 en 1966. Vrijwel alle woningen zullen hier door worden getroffen. Ook de woningwetwoningen zul len in huur omhoog gaan op een en kele uitzondering na, nl. als 't gaat om een uitzonderlijk hoge huur. PREMIEWONINGEN De huur van premiewoningen zal in het algemen eveens stijgen, al kan dan bij de woningen die vallen onder de premieregelingen van 1950, 1953, 1957 en 1958 de huur wel eens op een zodanig peil liggen, dat zij bij vorige verhogingen niet automa tisch zijn meegegaan. Raken deze huren door deze uit zonderingsbepaling achter, dan kan een verzoek om de huur toch te mo gen verhogen, hier uitkomst bren gen. Het is dan mogelijk dat niet 't gehele percentage van 10, 11 of 12% wordt opgelegd, maar met minder moet worden volstaan. HUREN VAN 9 EN LAGER Woningen waarvan de huurprij- zenij op 31 maart 1960 in de ver schillende gemeenteklassen niet ho ger lagen dan 9, 8, 7, 6 of 5 gulden per week, kunnen buiten de huur verhoging blijven. Ook nu weer zal het de verhuur ders mogelijk zijn zich te beroepen bij de huuradviescommissie, die dan eerst een onderzoek zal instellen of er geen achterstand is in onderhoud, of dat de woning geen gebreken vertoont. Is alles goed in orde bevonden, dan is 't zelfs mogelijk, dat niet al leen de nieuwe huurverhoging wordt toegepast, maar ook die van 1 april 1960 (20%). Het loont voor de eigenaren dus alleszins de moei te te zorgen voor een goed onder houden huis. Ook nu weer zal 't mogelijk zijn, dat huurders van slechte of ver waarloosde woningen de huurad viescommissie kunnen verzoeken om de nieuwe verhoging te laten ver vallen. ALS DE HUURDER HET OPKNAPTE In tegenstelling tot vroegere be palingen zal dit ook mogelijk zijn voor woningen die slechts in goede staat verkeren dank zij de voorzieningen die de huurder voor zijn rekening heeft getroffen. Dit is een belangrijke verbetering, want tot dusverre was het moge lijk, dat de verhuurder ging strij ken met een hogere huur, terwijl hij geen cent ten koste had ge legd aan 't onderhoud van zijn eigendom, doch dit gewoon heeft laten betalen door de huurder die zich graag behoorlijk vestigde. De verhuurder zal in een derge lijk geval alleen dan de huurverho ging mogen toepassen, als hij de kosten van de aangebrachte ver beteringen alsnog voor zijn reke ning neemt. OPENSTELLING POSTKANTOOR OP 1 NOVEMBER Het kantoor is geopend voor: de postdienst van 8.30-10 u.; de Telegraafdienst blijft de open stelling ongewijzigd; De verzending correspondentie blijft normaal. Die dag zal slechts één bestelling worden uitgevoerd. Gelegenheid tot afhalen corres pondentie van 15.45-16.15. Dat betekent extra voordeeltjes voor U s Let op de prijzen, zie onze enorme collectie is onbetwist Venrays grootste beddenspecialist 2|50 1. Chique 3/4 cup voor de nieuwe diepe ruguitsnijding. Modelleert feilloos uw taille en schenkt een volmaakte buste- lijn. Cup B. C, D 2150 2 Luxueuze Walette creatie van kent-elastiek - met satijn nylon voorpand 2775 in bruin grijs groen zwart in de betere kwaliteiten

Peel en Maas | 1961 | | pagina 11