SPORT Film ,adie voor God' Land- en tninboow van dit kerkhof een groot park zal maken. Met deze .herontginning" loopt dan parallel de her-identifi catie van de onbekende graven, zo dat na drie jaren geen graf meer hoeft geopend te worden. Zo wordt aan het kerkhof in Ys- selsteyn steeds verder gewerkt om het tot een fraaie rustplaats te maken van hen, die aan de Duitse kant vielen in de laatste oorlog. Het is en blijft 'n ernstige verma ning in deze tijd, die schijnbaar vergeten is, hoevelen in de laatste oorlog ternauwernood 15 jaren terug het grootste offer moes ten brengen voor een krankzinnig ideaal S.V.V.-NIEUWS De overwinning van Venray I op I.V.S. liet aan duidelijkheid niets te wensen over. De 9-0 uitslag mocht nauwelijks geflatteerd worden genoemd, zo groot was het krachtsverschil tus sen onze prima draaiende ploeg en de wel erg tegenvallende bezoekers. Vanaf het begin van de wedstrijd had ons elftal stevig het heft in handen. Gedurende 20 min. kon de I.V.S.-achterhoede stand houden tegen de flitsende Venray aanval len. In het daaropvolgende kwartier werd het verzet gebroken en via zeer goede combinaties kwam de stand op 3-0 met welke stand de rust inging. Van Grinsven nam het le en 2e doelpunt voor zijn rekening en Koonings zorgde voor no. 3. Na de rust ging men lustig verder met hetzelfde spelletje en met de regelmaat van de klok werd de score opgevoerd. Vennekens en van Grinsven trok ken er samen tussenuit en laatst genoemde zorgde met een welge richt schot voor no. 4. Dan is het Bonants die hard tegen een I.V.S. verdediger opschiet. Vennekens is er attent bij om de bal over de doel lijn te jagen 5-0. Een aardige combinatie tussen Koonings en Vennekens geeft van Grinsven de kans om 't zesde doel punt te scoren, welke kans ook dankbaar benut wordt. Even later sticht Sijbers met een voorzet zoveel verwarring voor de doelmond, dat een IVS-verdediger in eigen doel schiet 7-0. IVS zet nog even de tanden op elkaar om de eer te kunnen redden de uitslag wat dragelijker te maken. Het Venray-doel komt onder een behoorlijke druk te staan doch uit de verwarde tonelen komt toch steeds weer een Venray er te voor schijn die nog redding kan brengen. De laatste 10 min. van de wed strijd weet Bonants zijn aandeel in de doelpunten te leveren. Voorbe reid door een snelle aanval van v. Grinsven en Vennekens zorgt hij voor no. 8. Het 9e doelpunt komt eveneens van zijn voet als hij van grote af stand een schot waagt, dat de IVS- doelman te machtig blijkt en via zijn handen in het doel verdwijnt. Venray 2 heeft inderdaad aan de gestelde verwachtingen voldaan. In een bikkelharde strijd werd bij de IVS-reserves een gelijkspel be vochten wat beslist een goed resul taat genoemd mag worden, gezien de prestaties welke deze ploeg vo rig seizoen en tot nu toe heeft ge leverd. Voor de rust hadden onze jongens ontegenzeggelijk het beste van het spel. Na een kwartier spelen bracht E. Lucassen uit een corner Venray aan de leiding. Uitstekend werk van de IVS-doel verdediger voorkwam hierna, dat de voorsprong werd ver groot. In de tweede helft gaven de gast heren de toon aan. Een mooie kans om de overwinning wat veiliger te stellen ging verloren doordat een strafschop werd gemist. De thuis club putte hieruit zoveel kracht dat spoedig de gelijkmaker tot stand kwam. Met een beetje geluk had op het einde de overwinning nog in Venrayse handen kunnen komen doch ook het gelijkspel gaf een be vredigend eind van deze goed ge speelde wedstrijd. Venray 3 had, zoals verwacht mocht worden, in Meterik een zware dobber. Mogelijk is de 2-0 nederlaag welke werd geleden wel een kleine tegenvaller doch dit mag niet verhinderen om de volgende wedstrijden opnieuw aan te pakken en met goede moed. In deze afde ling zal ieder elftal op zijn tijd heus wel enkele verliespunten op lopen. Venray 4 zorgde, evenals het le elftal, voor verfraaiing van 't doel- gemiddelde. Met 8-0 kreeg Ameri ca 3 de kous op de kop. Venray 5 bracht wederom 6 doel punten op de scorelijst waartegen over Wanssum 3 er op eigen veld slechts 2 tegenover kon stellen. De ruststand was 2-1 voor Venray doch na de rust kwam onze ploeg pas goed op dreef en doelpunten ble ven toen niet uit, zodat de eindstand een 6-2-overwinning aangaf. In het programma voor 1 oktober dat wij verleden week publiceerde is geen wijziging gekomen. Venray I moet dus naar Blerick en zal daar zeker voor een heel wat moeilijker opgave komen dan j.l. zondag. Het is de vraag of onze voorhoede tegen de stevige Blerick-defensie in staat zal zijn om haar spel van de laatste wedstrijden te handhaven. Is dit het geval dan zal keeper Faessen toch wel in zeer goede vorm moeten zijn om onheil te voorkomen. Onze middenlinie heeft haar vorm weer goed te pakken en mogen we wel in staat achten om de Blerick- verbindingslijnen tijdig af te kap pen zodat onze verdediging niet voor te zware problemen wordt ge steld en zich kan toeleggen op een konsekwente dekking van de in kracht toegenomen Blerick-voor- hoede. Verleden jaar in het begin van 't seizoen werd door onze ploeg in Blerick een verdiende 4-0 overwin ning behaald. De toen gespeelde wedstrijd leeft nog in onze herin nering als een van de best gespeel de wedstrijden van de vorige com petitie. Het 2e elftal speelt om 2.30 uur op eigen terrein tegen Haslou 2. Wederom een voor hen onbekende tegenstander. De wedstrijden tussen de eerste elftallen van deze ploegen hebben nimmer aan spanning ge brek gehad en wij verwachten, dat ook de reserve-elftallen er een pit tige partij van zullen maken. Voor de Venrayse voetballiefheb bers een mooie gelegenheid om eens kennis te gaan maken met het spel van onze verjongde reserveploeg. Ons 3e elftal heeft o.i. tegen Oos trum 2 een behoorlijke kans om op het pad der overwinning terug te keren. Het 4e elftal op bezoek bij Tien- ray 2 heeft het moeilijk ditmaal. Hier zal alle hens aan dek geroe pen moeten worden om mede aan de leiding te kunnen blijven. Het 5e elftal moet de derde over winning binnen halen. Op eigen terrein mag Griendtsveen 2 geen hindernis van belang vormen. Het 6e elftal is wederom vrij van competitie. Van het programma voor zondag 8 oktober zijn alleen de wedstrijden voor le en 2e elftal bekend. Als dan wordt gespeeld: Venray I-Lindenheuvel I. Blerick 2-Venray 2. OOSTRUM-NIEUWS Afgelopen zondag had Vrouwe Fortuna (hopenlijk voor één dag) haar beschermende handen van onze voetbalclub afgenomen. Zowel ons eerste als ons tweede elftal verloren. Oostrum I ging met bange voor gevoelens in Ysselsteyn op bezoek. Hun vaste bedoeling om toch ten minste de punten te delen met een elftal, waarvan wij nog nooit ge wonnen hebben, is echter gestuit op het beslist betere spel van de Peel- bewoners. Ysselsteyn startte overrompelend. Onze defensie hield aanvankelijk stand, vooral door het uitstekende spel van onze rechtsachter, maar na 15 minuten ging zij toch door de knieën, na een vlotte Ysselsteyn- kombinatie over het middenveld. 10. Steeds groter werd de druk op 't Oostrum-doel. Een tweede doelpunt kon niet uitblijven. Na een half uur spelen lieten de Ysselsteyners 2-0 voor zich aante kenen, doordat de midvoor een hoge voorzet met een hard schot af rondde. Hierna gooide Oostrum het over een andere boeg. Onze aanvalslei der ging als teruggetrokken mid voor spelen, terwijl de twee binnen- spelers naar voren trokken. Dit leidde tot een hevig Oostrum-offen sief. Met teveel kunst en vliegwerk wist de Ysselsteyn-verdediging in dit stadium van de strijd overeind te blijven, zodat het verdiende te- genpunt uitbleef. Na de thee bleek de doelpunten- honger van Ysselsteyn geenszins ge stild. De tweede helft was nog geen kwartier oud of de gastheren brach ten uit een vrije trap de stand op 3-0. Ontmoedigd door deze vrij grote achterstand, verslapte de tegen stand van onze jongens enigszins. Ysselsteyn maakte hier onmiddel lijk gebruik van door na een flitsen de aanval over links de zege door 'n vierde doelpunt veilig te stellen. Toen 10 minuten voor het einde Ysselsteyn het vijfde doelpunt scoorde, prikkelde dit de gemoede ren van onze jongens zodanig, dat zij alles op alles zetten om de eer te redden. Even leek het nog dat dit zou luk ken doordat onze linksbinnen een voorzet, van de rechtsbinnen af rondde met een mooi doelpunt. Dit werd echter op advies van de grensrechter afgekeurd. Zo behaalde Ysselsteyn dus een beslist geflatteerde 5-0 overwinning na 'n wedstrijd, waarin de scheids rechter de touwtjes beslist iets strakker aan had mogen trekken. Ons tweede elftal trad op als gast heer van E.W.C. Ook ten aanzien van deze wed strijd tegen zo'n sterke tegenstan der waren de verwachtingen in het Oostrum-kamp niet erg hoog ge spannen, maar de jongens waren niet van plan zich zonder slag of stoot ter slachtbank te laten leiden. Zij hebben gevoetbald wat ze kon den maar de overmacht bleek te sterk. Direkt bij het begin reeds namen de gasten het heft in handen. In de 10e minuut ontsnapte het Oostrumdoel ternauwernood aan 'n doorboring, doordat een strak op klimmend schot van de E.W.C.-mid- voor door de lat gekeerd werd. Maar E.W.C. kwam terug. Na 20 minuten liet de midvoor der gast heren, die een voortreffelijke wed strijd speelde, zijn eerste doelpunt aantekenen. 10 Minuten later was het opnieuw deze midvoor die na mooi samen spel met de rechtsbinnen de stand op 2-0 bracht. Dit vonden onze jongens blijkbaar genoeg. Zij zetten een fel tegen offensief in wat al spoedig in een verdiend tegendoelpunt resulteerde. E.W.C., blijkbaar bang geworden door dit kortstondige geweld, trok met alle beschikbare krachten naar voren. Zeli s de achterhoede der gasten stond op de Oostrum-helft wat bleek uit het derde EWC-doel- punt, dat de spil voor zijn rekening nam. Oostrum werd volkomen in de verdediging gedrukt. Dat er in deze fase niet meer doelpunten voor EWC vielen, was hoofdzakelijk te danken aan het uitstekende spel van onze linkshalf die op zijn eentje bijna het hele middenveld voor zijn rekening nam. Direkt na de rust leek het er op of Oostrum haar tweede doelpunt zou scoren, doordat, na een zachte uit trap van de EWC-doelman, de bal precies voor de voeten van onze midvoor belandde. Met de grootste moeite wist de keeper het schot echter over de lat te stompen. Hierna kwam EWC weer opzetten. Na 10 minuten benutte het een pe nalty die toegestaan was wegens hands binnen het strafschopgebied 4-1. Vijf minuten later was het weer raak, nu na een voorzet van rechts die door de midvoor feilloos afge werkt werd. 5-1. Ondanks deze grote achterstand lieten onze jongens het er niet bij zitten. Hun ijverig doorzwoegen werd dan ook beloond, doordat de keeper der gasten 'n ver schot van de rechtsbuiten volkomen onder zich door liet gaan, waardoor de stand op 5-2 kwam, wat tevens de einduitslag was. Ondanks deze grote nederlaag hoeven we niet ontevreden te zijn over ons tweede elftal. Afgaande op het vertoonde spel tegen EWC, dat als een der sterkste in deze afdeling mag gelden, mogen wij echt nog wel enkele overwinningen van dit elftal verwachten. Zondag a.s. speelt Oostrum I te gen Melderslo I. Wij zullen maar niet al te optimistisch zijn en af gaande op de nederlaag van afgelo pen zondag een gelijkspel voor spellen. Oostrum 2 gaat bij Venray 3 op bezoek. Laten we ons niet aan een prognose wagen maar proberen voor een verrassing te zorgen. Oostrum 3 opent de kompetitie met een uitwedstrijd tegen Kronen berg 3. Wij hopen dat zij uitgaan van het spreekwoord: een goed be gin is het halve werk en dat zij voetballen voor wat ze waard zijn. Verder nieuws: Deze week is men begonnen met de verkoop van de donateurs- kaarten. Degene die er nog geen hebben, kunnen elke dag iemand thuis verwachten. Het licht op het trainingsveld is onlangs gereed gekomen. Bij slecht weer zullen er gewoon don- derdags-'s avonds om 6.45 uur in het parochiehuis conditietrainingen en theorielessen gegeven worden. Zaterdag is de start van onze oud-ij zer-aktie. Willen degenen die de voetbalclub een extraatje gun nen, hier rekening mee houden. A.s. zondag kunnen de leden kontributie betalen in het klub- lokaal. In oktober zal er op een nader te bepalen datum een kontakt- bijeenkomst voor alle leden gehou den worden. S.V.V.-VETER ANEN-NIEUWS Zaterdag 30 sept. a.s. spelen de veteranen uit Venray om half 5 aan de Oostsingel een voetbalwed strijd tegen de „Alte Herren" Ra ther Spiel Verein 1919 E.V. uit Dus- seldorf. Onze spelers zullen hun beste beentjes voor moeten zetten, willen ze tegen deze tegenstander tot een redelijk resultaat komen, doch de goede teamgeest en conditie in aan merking genomen en het feit, dat onze spelers op het j.l. door de P.S.V.-veteranen uit Eindhoveen ge organiseerde toernooi de tweede prijs, en daarmede de uitgeloofde zilveren „Teun Boon"-beker in de wacht sleepten, zijn we er van over tuigd, dat het weer een fraaie en spannende strijd wordt, die, zoals altijd veel sportvrienden naar de Oostsingel zal trekken. M.H.C.V.-NIEUWS Na de minder goede start in de competitie vorige week hebben on ze elftallen dit weekeinde getoond totaal over de plankenkoorts heen te zijn gekomen. Het dames-elftal speelde tegen een van de sterkste tegenstanders, n.l. VenloGirls. Al meteen na de aff-bully was er reden tot juichen Onze linksbuiten ontving de bal keurig van de midvoor, misleidde enkele Venlose verdedigsters en knalde daarna droog in. 1-0. Tien minuten later werd weer de weg naar een doelpunt gevonden via een strafcorner. Met een uitste kende slag werd de bal door de suil in de uiterste hoek laag in geslagen. En weer 5 minuten later keek Venlo Girls al tegen een 3-0 nederlaag aan. Daarna overspeelde ons elftal de bezoeksters totaal. Weliswaar werd nog maar drie maal gescoord, onze dames hadden er schijnbaar plezier in om de ver dediging van Venlo met geraffi neerd samenspel volkomen te ont wrichten. Steeds weer was de bal te vinden aan de stick van een van onze speelsters, of op weg daarnaar toe. Onze achterhoede had dan ook weinig meer te doen dan enkele verdwaalde ballen met een harde klap naar de voorhoede te retour neren. De halflinie sloot prima aan bij de aanvalsters en zo wonnen onze dames zeer verdiend met 6-0 van de Venlose meisjes. De heren waren schijnbaar ge- inspireerd door het spel van hun vrouwelijke collega's toen zij in het veld traden tegen de volkomen on bekende tegenstander Eindhoven. Voorzichtig begonnen zij te tasten naar zwakke plekken in de verdedi ging. Toen deze nogal wat kleine steekjes liet vallen, kwam er meer zelfvertrouwen in de aanval en dit resulteerde al gauw in twee doel punten die snel achter elkaar vie len. Eindhoven bleek hierop de ver dere speelhelft geen antwoord te hebben en de beide backs hadden dan ook weinig moeite om de spo radische aanvallen van de Eindho- venaren met een resoluut gebaar terug te wijzen. De voorhoede deed ondertussen verwoede aanvallen op het vijande lijke doel, maar voor de rust lever de dit niets meer op. Na de pauze echter werd het doel van de tegenstander weer onder flinke druk gezet en nu hadden we wel succes, driemaal nog werd de Eindhovens goalie gepasseerd en dat dit niet veel meer was, is te wijten aan enkele slordige afwerkingen van doelrijpe kansen. Ook in de 2e helft had de achterhoede mak kelijk werk. Geen enkele maal werd de tegenstandér gevaarlijk en tij dens de hele wedstrijd had nij niet eenmaal een strafcorner zelfs geen lange corner weten te veroveren. Met deze twee fraaie competitie resultaten mag M.H.C.V. best te vreden zijn en geeft hoop voor de volgende ontmoetingen in de strijd om de finale plaatsen. Verder hadden deze week twee junioren wedstrijden plaats. Het da mes-junioren B elftal speelde zater dag een wedstrijd tegen een gelijk waardige ploeg van internaat Jeru salem. Aan beide kanten werd langdurig voor een doelpunt gevochten maar helaas, het plezier om te winnen bleef hen beide beschoren en zo doende werd het samendelen met een dubbel blanke stand. De sterkste van onze dames ju nioren streden zondagmorgen al vroeg (11 uur) eveneens tegen Jeru salem. In deze wedstrijd werden wel doelpunten gemaakt en de ver deling viel voor ons het gunstigste uit. Met 2-1 werden de Jerusalem- aspiranten terug gewezen in een goed gespeelde wedstrijd. Zondag a.s. spelen de elftallen da mes I en heren I een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Grün Weiss Viersen (Did). Hiermee wordt het verzuim goed gemaakt, dat wij niet tegen onze Duitse gasten speelden toen zij hier te gast waren. Natuurlijk worden dit weer pit tige wedstrijden, waarbij vriend schap het voornaamste wapen zal zijn. Supporters zijn natuurlijk van harte welkom. In verband met de caritas acti viteiten, waarbij vele MHCV-leden deze week betrokken waren werd de deze week aangekondigde jaar vergadering één week verzet. Dit mag natuurlijk voor niemand een bezwaar zijn om niet dinsdag a.s. 3 oktober om precies half negen aanwezig te zijn in hotel de Zwaan. Het bestuur verwacht alle leden in verband met de belangrijke be stuursverkiezingen. De junioren vergaderen vóór de senioren-vergadering, om half acht. Ook van hen wordt trouwe opkomst verwacht. DIANA-NIEUWS Geef mij maar Amsterdam en dit was dan wel het allerlaatste wat de charmante Amsterdamse vrienden van hun Venrayse schutters vrien den hoorden. 's Morgens bij het vertrek was het wel iets stiller, maar voorbij de be voorradingsplaats was de stemming er snel in. Jammer dat de zon zich schuil hield, maar ondanks de dikke mist werd Amsterdam tijdig be reikt. Het ontvangstcomité stond klaar en in hartelijke woorden werden wij welkom geheten. Hierna konden de wedstrijden be ginnen, drie zestallen van Concordia tegen 3 zestallen van Diana. Het bleek al snel, dat Diana toch wel sterker was en het werd dan ook een volkomen verdiende over winning. Als slotstuk 'n wedstrijd over 10 pijlen tussen de drie hoogste schut ters van beide verenigingen. Voor Diana kwamen aan de meet, Jac. Siebers, H. v. Aarsen en M. Millen. Na de eerste vijf pijlen, Concordia 126 punten en Diana 136 punten, 'n voorsprong van 10 punten. Onder grote spanning werd aan de 2e serie van vijf pijlen begonnen en na de laatste pijlen had Diana 'n voorsprong van 23 punten. M. Millen 91 punten, Jac. Siebers 90 punten, H. v. Aarsen 87 punten. Hierna werd door de voorzitter van Concordia 'n prachtig uitge voerd wapen van Amsterdam aan Diana's voorzitter aangeboden en aan de hoogste schutters 'n zilver lepeltje. Diana's voorzitter bood hierna 'n vaantje aan en sprak de hoop uit Concordia volgend voorjaar in Ven ray te mogen ontvangen. Dat de verdere dag na deze prach tige overwinning in gepaste vreugde werd voortgezet behoeft niet gezegd te worden, het klonk tot op de Dam. De weg terug naar huis was niet zo stil maar wel zo mistig. Als slot van 'n zeer goed seizoen was het 'n pracht dag. Zondag 1 oktober nog 'n onder linge wedstrijd op de doelen in „Den Engel". Bij de uitslagen van het kring concours Heide misten wij enkele gegevens. Ter aanvulling volgen deze hier. Hoogste schutter over de kringwedstrijden, de heer Jac. Sie bers 261 p. in 30 pijlen. Hoogste ko ning op het laatste concours Jac. Siebers 89 p. in 10 pijlen; En nu maar oefenen voor 'n even tuele wintercompetitie. SCHAAKNIEUWS Donderdag j.l. hield de S.C.V., haar jaarvergadering. Met ingang van donderdag 28 sept. verhuist de schaakclub naar hotel de Zwaan, Grote Markt, Venray. Na voorlezing van de diverse jaarverslagen reikte de wedstrijd leider de prijzen uit aan J. Peters clubkampioen 1960/'61, W. Jeuken kam. afd. A en Mevr. Spee-Dom, afd. B. Zij ontvingen ieder een be ker met inscriptie. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. Peters herkozen als voorzit ter en W. Jeuken als bestuurslid. In de vacatures Pater O. Janssen en T. Baldwin, die zich niet meer kiesbaar stelden, werden bij enkele candidaatstelling gekozen, mevr. E. Spee-Dorn als secretaresse en de heer F. Broens als wedstrijdleider. De voorzitter bracht namens de vereniging dank aan de aftredende bestuursleden voor 't vele en vruchtbare werk, dat in 't verleden voor de club gedaan werd. Besloten werd om met twee tien tallen aan de competitie van de L.S.B. deel te nemen. De huishou delijke competitie begint begin Oc tober. Schaakliefhebbers uit Venray en omgeving die nog aan deze com petities wensen deel te nemen kun nen zich nog tot 1 October opgeven bij de voorzitter, Henseniusplein 2, of bij 't secretariaat Paterslaan 15. IM WEISSEN ROSSL Wie kent niet de wereldberoemde herberg „am Wolfgangsee"? En wie zou er niet ogenblikkelijk naar toe willen gaan. Welnu, dat alles is mo gelijk als men deze week naar Luxor gaat. De nieuwste verfilming in mo dern gewaad en ongelooflijk mooie kleuren laat ons weer ongemerkt meeneuriën met de vele bekende lie deren, ze laat ons schaterlachen om niet minder komische Sigusmund, de verliefde Leopold en de zeker niet minder komische Sigusmund, kortomeen heerlijke opgewek te vacantie in Sankt Wolfgang, waarvoor U geen koffers hoeft te pakken, niet maanden tevoren ka mers moet reserveren geen vrees behoeft te hebben voor volle auto wegen, pech of slecht weer. Nu is er dè gelegenheid om eens even een paar uur extra vacantie te nemen. Iedereen is welkom „im Weissen Rössl" en niemand zal dit kosteloze, zorgeloze uitstapje be treuren, want de vrolijkheid en de opgewekte muziek zijn er volop. Gaat U deze week dus naar Luxornaar im Weissen Rössl das Glück steht da vor der Tür en de deur staat wijd en gastvrij open. BEN HUR de prolongatie in de grote steden houden onverminderd aan voor de film die alle bestaande bezoekers records in de wereld verpletterd. Het is daardoor bijna onmogelijk een copie van deze film te bemach tigen, doch in oktober komt de film dan toch naar Venray. Daarmee is Venray een der eerste kleine plaat sen ter wereld waar de film in pre mière gaat. Tot op heden werd de film pas in 345 theaters over heel de wereld uitgebracht. Dat deze film vier uur weet te boeien en dat men de tijd daardoor totaal vergeet is van niet te onder schatten betekenis. Natuurlijk heeft de film vele groots opgezette hoogtepunten zoals de kruisweg, de wagenrennen in de arena's, een enorme zeeslag etc. etc. Doch daarnaast weet het verhaal van begin tot eind te boeien en te ontroeren. Het staat wel vast, dat de verto ning van de film BEN HUR in Ven ray een der hoogtepunten van het jaar gaat worden op alle gebied. De prijzen worden verplicht ver dubbeld doch in vergelijking met een circusvoorstelling of grote re vue zijn ze voor een evenement als BEN HUR eigenlijk belachelijk laag. Het zien van de film BEN HUR is voor iedereen een van de uitzon derlijke hoogtepunten in zijn leven want het zien van zulk een mees terwerk is eenmalig. De film werd bekroond met 11 oscars (hoogste onderscheidingen in de film) waaronder die van „beste film van het jaar". 25 jaar lang De Stichting aktie „Voor God" werkt niet Amerikaans! Maar niet minder spectaculair. Wanneer men sen in geestelijke nood verkeren en zij weten geen uitweg meer? S.O.S. telefoonlijnen! Die telefoonlijnen zijn te vergelijken met de boei die men een drenkeling toewerpt! Lectuur kan soms ondermijning betekenen van geesteltijke en mo rele waarden. Kioskenwagens van de aktie „Voor God" met goede lec tuur, trekken het land door. Con tacten werden gelegd met leiding gevende niet-katholieken. Pleinpreken werden gehouden. Cinema-gesprekken voor buitenker kelijken waren een agendapunt, ter wijl de zielzorg ten opzichte van non-paschanten, onkerkelijken en buitenkerkelijken tot voorname programma-punten van de stichting aktie „Voor God" behoorden. Dit werk dient in de volgende 25 jaar niet alleen te worden behou den, maar ook te worden uitgebreid. Dit kan, wanneer op zondag 1 oktober aanstaande het Nederlandse katholieke volk steun gaat verlenen aan de vrije collecte die na de H.H. Missen zal worden gehouden. Wanneer men ruim en mild geeft zal men indirect steun verlenen aan eigen zaak. Aan de collecte is een verrassingsactie verbonden met 10.000 aan prijzen die reeds de- zelf zondagavond door de Katho lieke Radio Omroep tussen 22.20 en 22.30 uur zullen worden bekend ge maakt. Want, tijdens de collecte worden foldertjes uitgereikt. Aan sommige van die foldertjes zijn door notaris Mr. M.J. Meijer afwijkingen ver bonden. TIJD VOOR TRUITJES Ons land heeft een echt truitjes klimaat; niets is fijner dragen bij dat kille nazomerweer, als de mist slierten tussen de bomen hangen en de dauw alle spinnewebben verzil vert, dan een knus pullovertje met kort mouwtjes (kort, want we wil len de winter namelijk zo vér mo gelijk houden) in één of ander lief kleurtje en motiefje. Over gebrek aan keus op bonne- trie gebied behoeft u bepaald niet te klagen; let u alleen maar eens op wat er allemaal aan verschillende modellen, kleurtjes en steekjes in draion wordt aangeboden. Naast het simpele tricottruitje met pat en kraagje ziet u ook veel apartere, exclusieve modellen in fantasiesteek; soms zijn ze verwerkt tot de prachtigste creaties, waar voor de grootste Parijse mode koning zich niet zou behoeven te schamen. Maar in welke prijsklasse u bij draion ook terecht komt: de kwali teit is van ieder artikel -hetzelfde, en dat is een plezierig idee. Het verschil van prijs schuilt nooit in de kwaliteit van de vezel, maar alleen in de verwerking er van; de steek of in het model. U bent er dus altijd van verze kerd, dat al uw draion truitjes hun goede model en hun kleur blijven behouden, ook na ettelijke was beurten. Organische Bemesting Indien men het spel der natuur krachten goed beschouwt, dan ziet men dat telkens bij elk individueel geval weer nieuwe variaties optre den. Alleen als men deze variaties goed bekijkt, ontdekt men de grote lijnen van het biologische spel tus sen de levende grond, plant, dier en mens. Helaas is de bodemcultuur door kunstmatige ingrepen steeds ver der van de natuurwetten afge dwaald. Gelukkig is men echter nog niet helemaal afgeweken van het oude patroon om de combinatie van or ganische mest en kunstmest toe te passen en tegenwoordig wordt er zelfs meer over organische bemes ting gesproken, omdat men zich be wust is geworden, welke grote be tekenis het organische materiaal in de bodem heeft en welke gevaren er aan verbonden zijn, wanneer men het gehalte aan organische be standdelen door onoordeelkundige behandeling achteruit laat gaan.. Cacao-afvalkalk „Organo" is door constante samenstelling dè ideale organische kalkhoudende meststof. Het is een ruil produkt, dus ideaal strooibaar en bevat geen scherp of stenen. Cacao-afvalkalk verbetert de structuur van de grond waardoor de lucht- en watervoorziening van plantenwortels gunstiger wordt. Dit is zowel van belang voor zware en slempige gronden als voor lichte gronden. Bovendien wordt het bac- terieleven in belangrijke mate be vorderd. Deze organische meststof wordt gebruikt in de landbouw (o.a. sui ker- en voederbietenteelt) als over bemesting van weidegrond, voor glascultures, groenten-, fruit-, bloe men- en bloembollenteelt, alsmede voor gazons, sportvelden etc. Met cacao-afvalkalk wordt het poriën-volume vergroot waardoor overtollig water snel wegzakt. Bo vendien bevat deze meststof geen schadelijke elementen, zoals chloor, zouten, ziektekiemen of onkruid zaden. De ervaring is, dat vooral de nawerking die van de gebruike lijke organische meststoffen over treft. Een belangrijk voordeel is tevens, dat het bufferend vermogen van zandgroiid door cacao-afvalkalk wordt verhoogd, hetgeen van groot belang is daar dit als regel op deze grond zeer gering is. r

Peel en Maas | 1961 | | pagina 2