Albert Heijn prijzen zijn i-prijzen SPINAZIE49 Albert Heijn m 42 68 59 75 95 36 35 49 48 I0NGE 40 EDAMMER 79 Inlichtingen over het Lollebeek-plan Hele Rijst Sperziebonen Appelmoes "-as Sinaasappelsap s Geld. Rookworst^ AH-BSER Oud Bruin pui Fijne Snijworst z Blauwe Rozijnen Toiletpapier PA 4 ro, Prima Siaolie I.'9 Zware Repen 7**. 1.- 28» Poiiweis Warenhuis CACAO ZILVERMERK 98 HARING IN TOMATENSAUS maakt u het leven goedkoper! geschè 2e helft veel sterker dan de Chèvre- mont reserves en klopte deze met 9-1. Venray 3 nog te weinig op el kaar ingespeeld in de nieuwe sa menstelling moest de eer om verder te bekeren, over laten aan Swolgens Boys, dat met 4-2 de baas bleef. Venray 4 speelde een oefenwed strijd tegen Holthees. A.s. zondag begint dan de compe titie op volle toeren te draaien en voor SVV komen meteen alle zes de seniorenelftallen aan de slag. Ht programma is als volgt: 2,30 uur, Venray 1-Roermond 2. 12 u. Wilhelmina '08 2-Venray 2. 2 uur, Melderselo 1-Venray 3. 2.30 u., Venray 4-Melderslo 2. 2 uur Merselo 2-Venray 5. 12 u., Venray 6-Brughusia 2. Ons le elftal heeft het dus thuis op te nemen tegen Roermond. Voor zover er vóór de aanvang van de competitie sprake kan zijn van het maken van kansberekenin gen, menen wij, dat de bezoekers van a.s. zondag zeker tot de top- ploegen uit deze klasse gaan be horen. Het vorig seizoen speelde Roer mond vrijwel gedurende de gehele competitie een hoofdrol in de 2e klasse A waarin deze ploeg toen uit kwam. Pas in de laatste wedstrijden werden zij voorbijgestreefd door Waub. Boys en Standaard. Als we goed zijn geïnformeerd heeft de ploeg sindsdien nog versterking ge kregen. Het zal voor ons eerste dus een zware kluif worden. Het 2e elftal zal in zijn t.o.v. vo rig jaar zeer sterk gewijzigde sa menstelling in Weert aantreden te gen Wilhelmina 3. Alhoewel de ge speelde oefenwedstrijden niet ge heel als maatstaf kunnen worden genomen ten aanzien van de com petitiewedstrijden menen we toch te mogen aannemen, dat dit een Ven- rayse overwinning gaat worden. Het optreden van het 3e elftal in Melderslo zal ons duidelijk moeten maken of ook hier van een verster king zal mogen worden gesproken. Het 4e, 5e en 6e elftal menen we afgaande op de verrichtingen van vorig jaar in staat te moe ten achten tot de overwinning op hun resp. tegenstaanders. We wach ten met belangstelling de resultaten af. V.C.ROOY-NIEUWS Zondag j.l. nam V.C. Rooy met 't le dames en le heren-team, deel aan het door V.C.Sagitta te Oss ge organiseerde toumooi. Het damesteam van V.C.Rooy, heeft vooral op dit tournooi, voor treffelijk volleybal laten zien. Na 'n 2-0 overwinning op Den Dungen en 'n gelijkspel tegen Wychen, kwa men de V.C.Rooy-dames tegen het hoofdklasse-team van Tornado uit Tilburg. Wat niemand verwacht had, en in het minst de Tornado- dames, V.C.Rooy won deze wed strijd met 2-0. Het V.C.Rooy-team speelde de beste wedstrijd uit hun bestaan, met goed samenspel en prima opgebouwde aanvallen, wer den de Tornado-dames met 15-6 en 15-13 verslagen. In hun volgende wedstrijd kwa men de dames tegen het zeer sterke Organon uit Oss. De eerste set werd met 16-14 verloren, maar in de tweede set, ging V.C.Rooy met 15-0 ten onder, de wedstrijd tegen Tor nado, had blijkbaar te veel van hun krachten gevergd. Ook het heren-team heeft in Oss prima gespeeld, en wisten na 7 wed strijden, beslag te leggen op de prachtige wisselbeker. In de poule werden 3 wedstrijden met 2-0 gewonnen, resp. van „Vol leybest", Den Dungen en Tornado 2 uit Tilburg, terwijl de 4e wedstrijd tegen Organon I uit Oss, in 'n ge lijkspel eindigde. Organon en V.C.Rooy gingen over naar de 2de ronde. V.C.Rooy schakelde daarna D.S.V. Eist uit, terwijl Organon op hun beurt bekerhouder D.S.V. met 2-0 versloeg. Organon I en V.C.Rooy I, traden om half 8! aan, om in één set van 20 punten, uit te maken, wie voor het jaar 1961, de bekerhouder zou wor den. V.C.Rooy won deze set met 20-16, en kwamen daardoor in het bezit van de fel begeerde „Sagitta trofee". Deze mooie afsluiting van het tournooi-seizoen, doet voor de ko mende competitie, het beste hopen. Het zij tevens voor alle V.C.Rooyers 'n aansporing de trainingen trouw te bezoeken. 's Woensdags van 19-20.15 jongens. 's Zaterdags van 16-17.15 meisjes, van 17.15-18.30 dames, van 18.30-20 dames, van 20-22 uur heren. M.H.C.V.-NIEUWS Zaterdagavond ontving het eerste heren-elftal zijn vrienden uit Vier- sen (Did.). Tijdens een vrolijke ke gelavond in café restaurant de Burggraaf, boden de gasten M.H. C.V. een kunstig vervaardigde lino leumsnede aan als aandenken aan het bezoek. Zondag gingen de twee elftallen gezamenlijk naar Blerick om deel te nemen aan het daar georgani seerde tournooi. MHCV sloeg ondanks het slopen de weer geen slecht figuur. In hun poule werden zij derde. Jammer, dat in de tiende minuut van de eer- te wedstrijd een van de beste spe lers gewond raakt, was dit niet het geval geweest, waarschijnlijk had den ze dan hoger gegrepen. Viersen wist slechts één wedstrijd te winnen, zodat zij niet geplaatst werden. Doordat de indeling van de pou les anders was dan MHCV zich had voorgesteld, had er geen ontmoeting plaats tussen onze gasten en ons eigen team. Om dit goed te maken Woensdagmorgen werd in zaal Wilhelmina een voorlichtingsmor gen gehouden, waarbij afgevaardigden van alle publiekrechter lijke lichamen, die zich met het 'ruilverkavelingsplan Lollebeek, bezig houden, afgevaardigden gezond enhadden, om de betrokken grondeigenaren in dit plan nog van voorlichting te dienen. Nu hadden wij beslist een heel wat grotere belangstelling verwacht voor deze zo uitermate belangrijke vergadering. Dat wil echter niet zeggen, dat de wel aanwezigen daarom hun mond hielden, integendeel Ir. Simons gaf in deze vergade ring, die geleid werd door ir. van Schijndel van Cultuur Technische Dienst een korte uiteenzetting van wat gebeuren gaat in het Lollebeek- herverkavelingsplan, waaraan 7.357 ha in de gemeente Venray, 4.250 ha in de gemeente Horst en 93 ha in Meerlo betrokken zijn. WAT ER GEDAAN WORDT Op de eerste plaats worden wegen en waterlopen hierin verbeterd. Vele boeren wegen vervallen en worden vervangen door andere, meer doelmatige en verharde wegen met goede in- en uitritten naar de cultuurgronden. De waterbeheersing zal door ver betering van hoofd- en zijleidingen radicaal veranderd worden, waar door overlast of gebrek aan water voorkomen wordt, waarbij drainage, waar nodig zal worden toegepast, kavelindeling zal tot stand komen, waarbij, zo nodig, de betrokken gronden verbeterd en oude grens scheidingen worden opgeruimd. De Heydse Peel wordt ontgonnen, waardoor verplaatsing van boerde rijen en daardoor weer betere ka velindeling mogelijk wordt, en krot opruiming bevorderd kan worden. De tuinbouw zal men tot ontwik keling pogen te brengen in enkele daarvoor bestemde gedeelten, o.a. in Oirlo, wat weer bij anderen be drijf svergroting mogelijk maakt. Utiliteitswerken kunnen worden •aangelegd, waarvan drinkwater voorziening niet 't minste is. Grondmonsteronderzoek zal plaats hebben van alle percelen en de kalktoestand zal op peil worden ge bracht. Tenslotte zal het landschap ver beterd worden door de aanleg van berm- en erfbeplanting. Een en ander kost bijna 30 mil joen, waarvan een groot deel door het rijk wordt gesubsidieerd, maar ook een deel door de betrokkenen zal Viersen komen om met ons de sticks te kruizen. Dit weekend zal in Venray een grotte hockey-drukte brengen. Zaterdag a.s. ontvangen onze ju nioren hockeyclub Huac uit Hel mond. Er zullen twee dames- en twee heren-wedstrijden gespeeld worden. Onze junioren zullen hun beste beentje voor zetten om te laten zien wat ze waard zijn. Overigens gaat de training van de junioren weer van start. Voorlopig nog op het veld, maar zo gauw het wat kouder wordt zullen ze de zaal weer opzoe ken. De heren-junioren trainen 's woensdagsmiddags van 4 tot 5 u., de dames van 5 tot 6. Ook zondag valt op ons terrein aan de Leunseweg veel interessants te beleven voor de echte hockey- supporters. Onze dames zullen om ongeveer kwart over twee een wedstrijd spe len tegen de dames van Uden om de laatste hand te leggen aan de voor bereiding van de naderende compe titie. Hopenlijk zijn al onze favo rieten aanwezig, zodat in de sterk ste formatie gespeeld wordt. Na deze wedstrijd treden drie .herenelftallen aan om in een tour nooi strijd te leveren om een nieu we traditie in onze club. Er wordt namelijk gespeeld om de pas inge stelde 'Gebroeders Camps-beker". Deze prachtige verzilverde bokaal is de club geschonken door de zes gebroeders Camps die een aantal jaren geleden excellente promoto- -ren waren van het Venrayse hoc key. Destijds bestond in Venray 'n hockeyclub H.CV. die in enkele ja ren, vooral door het stuwende werk van de genoemde broers, van de onderste trede van de hockey- ladder, naar de tweede klas pro moveerde. Misschien, dat de namen van deze oud-hockeyers menige oud-hockey- supporter aan het nadenken zetten. Het waren: Joos, Harry, René, Martien, Noud en Pierre. Misschien dat nu de namen van de overige team-leden van weleer uit het stof van de herinnering naar boven komen, zodat velen 't sterren-elftal van vroeger weer voor zich zien. Overigens is dit ook een aanspo ring om hef spel van de huidige hockyers te komen bezichtigen. Uit sympathie met de huidige hockey-club MHCV hebben de ge broeders Camps gemeend onze club een prachtige verlziverde beker te moeten schenken, die jaarlijks in tournooi-verband verspeeld zal wor den. Zondag a.s. bij het eerste tournooi zullen enkele van de broers aanwe zig zijn om de wedstrijden gade te slaan. Deelnemers aan het tournooi zijn H.C. Laarbruch (Did), onze En gelse vrienden waar we enkele we ken geleden op bezoek waren, H.C. Uden een nieuweling in onze vrien den-schare, en MHCV zelf. Natuurlijk zal ons eerste elftal er fel op gebrand zijn om de beker zelf te veroveren om zodoende dank uit te brengen aan de schenkers van de bokaal. De prijs zal uitgereikt wor den, 's avonds tijdens een gezellig samenzijn met de bezoekers. Nogmaals, wij hopen zondag vele supporters te zien bij de wedstrij den. zelf betaald moet worden. De plannen daartoe zijn klaar en voorlopig goedgekeurd door Ged. Staten. Ze liggen tot 17 september a.s. ter visie op de resp. gemeentehuizen en betrokkenen kunnen hun even tuele bezwaren schriftelijk indie nen bij Ged. Staten. Blijken de bezwaren mee te vallen dan zal waarschijnlijk in novem ber a.s. de stemming plaats heb ben, STEMMINGSPROCEDURE Ir. Simons ging nader in op de stemprocedure. Ieder eigenaar van gronden binnen het blok wordt uit genodigd op een bepaalde dag zijn stem mondeling te komen uitbren gen. Er wordt een hele dag tijd voor gegeven. Wie niet komt stemmen, wordt geacht voor-stemmer te zijn. Stemt de meerderheid van de betrokke nen, of de bezitters van meer dan de helft van de betrokken gronden voor, dan gaat de ruilverkaveling door. Zij, die door ziekte of andere re den verhinderd zijn kunnen een ge volmachtigde benoemen, maar moe ten dat aanvragen bij Ged. Staten via het gemeentehuis. PLAATSELIJKE COMMISSIE Wanneer de ruilverkaveling door gaat is het werk van de voorberei dende commissie ten einde. Door Ged. Staten worden dan plaatselijke commissies benoemd, waarin zowel grote als kleine grondeigenaars en pachters zitting moeten hebben. Zij worden bijgestaan door des kundigen, als landmeters, Cultuur Technische Dienst, waterschap en gemeenten. Deze plaatselijke commissies heb ben verschillende taken. Zo moeten zij zorgen voor de grond waardering. Ze stellen daartoe schatters aan, die van te voren de gronden moeten waarderen tegen de prijzen van dit moment en na de ruilverkaveling. Aan het verschil kan de getrok- kene al op voorhand zien, wat on geveer het bedrag is, wat de ruil verkaveling hem gaat kosten. De opstanden worden niet ge waardeerd, maar kernen later aan bod, wanneer ze verdwijnen moeten of veranderd moeten worden. Op de tweede plaats moeten zij het plan voor de wegen en waterlossingen opstellen en gaan uitvoeren. Er wordt met iedere betrokkene gepraat, en de commissies hebben de uitdrukkelijke opgave om voor iedereen het grootste nut er uit te halen wat er in zit. Dat vraagt echter van de betrokkene, dat hij zijn mond zal open doen als de commissie hem vragen stelt of als hij bezwaren tegen bepaalde on derdelen heeft. Ga daarom als U een oproep krijgt, zo stelde ir. Si mons nadrukkelijk en breng Uw bezwaren, Uw op- of aanmerkin gen naar voren. Na dit voorbereidend werk komt dan tenslotte de toedeling, waar ook weer de plannen eerst ter inzage komen. Hiervoor geldt ook wat hierboven reeds gezegd werd: Ben openhartig En tenslotte zullen deze commis sies dan nog de betaling moeten re gelen, wat a contant kan gebeuren of in 30 jaren en dan met 5 pet. BEZWAREN Dan was het woord aan de ver gadering, die en dat bleek wel heel duidelijk voorstander was van deze ruilverkaveling. Dat ver hinderd echter niet, dat zij tegen bepaalde onderdelen ernstige be zwaren had. Zo stlede Jenniskens uit Yssel- steyn, dat het landschapsplan mis schien wel de recreatie zou dienen, maar beslist niet de boer. Hij ver telde nogmaals wat hij in de raads vergadering al te berde had ge bracht. Hij kreeg daarbij de steun van Maas van de Heide en Houben van het Veulen, die allen protesteerden tegen dit te veel aan groen. Een en ander was aanleiding voor de voorzitter om deze kwestie, die zo door Staatsbosbeheer is gesteld, op de Commissie-vergadering nog eens naar voren te brengen. Verder had Jenniskens bezwaren tegen de watertoevoer, zoals die nu is opgezet. Juist het waterbehoe- vende deel van Ysselsteyn krijgt nu geen water en wat schiet men dan met al die plannen op. Ir. Simons vertelde dat een en ander zo is voorgesteld door het Waterschap en de Prov. Waterstaat. Een meer uitgebreide waterbeheer sing zou kapitalen gaan kosten. Nu wordt via een parallel-leiding vol doende water naar die gronden toe gevoerd, zodat men hier met be sproeiing uit de nood komt. Mis schien dat het Waterschap in deze nog iets kan doen. Een ander bezwaar van Jenniskens was dat de verharding van de Rouwkuilenweg niet doorgaat en dat de boeren voor verharding van de wegen ook een deel moeten be talen. Elders in de gemeente behoeft dit niet, waarom dan wel in het ruilverkavelingsplan. Sinds jaar en dag geeft Albert Heljn u onmiddellijke kortingzodra u koopt strijkt u de korting op. AH-prijzen zijn de laagste van Nederland voor gegarandeerde kwaliteit. Alles vrat er af kin is er afl Zie hoe dat op kan lopen. Kijk maar: LITERBLIK n 4K, gemiddeld pq j onmiddellijke q elders JO\ Dit zijn de normale prijzen bij AH gemiddeld elders 47 5 ct 79 11 ct 75 16^ 89 14ct Vacuum - vers - verpakt 1.» 24 ct 42 6 ct 42 7 ct zak 250 gram 55 6 ct 59 11 ct 1." 16ct Del icata-chocolademelk - puur - extra bitter 1.40 40ct Albert Heijn heeft de lekkerste kaas! EXTRA AANBIEDING t/m donderdag 14 september y4 kaas j» NU weekmJamc bus 250 gram van 125 voor \veekreclar>ie SPECULAAS BROKKEN dC per pak van 49 voor weekreclaHie per blikje van 32 voor tveekreclame Haagse LEVERWORST 200 gram van 45 voor 3^^. Wannocr u enig AH-artikel niet élke cent waard acht o'ic u er voor betaalde dan geeft ALBERT HEIJN het volle bedrag teruf. Ir. Simons wist te vertellen dat de Rouwkuilenweg vervallen was om de toch al hoge kosten van de wegen niet nog hoger te maken. Misschien dat in overleg met de gemeente iets gedaan kon worden. Wat de wegkosten betreft, hierin draagt de gemeente al een groot deel bij. Z.i. is het rechtvaardig dat ook de boeren zelf iets bijdragen, omdat in ruilverkavelingsverband juist voor de boeren heel wat meer gedaan kan worden dan bij 'gewone' wegaanleg. En tenslotte herhaalde hij nog eens nadrukkelijk, zulks op verzoek van dezelfde spreker, dat ieder perceel slechts zoveel in de wq'gkosten behoeft bij te dragen, als dat perceel er voordeel van heeft. Die dus aan bestaande ver harde wegen liggen, waaraan verder niets gebeurd, krijgen geen aanslag in de weg-verbetering elders STEEGHS uit Oirlo meende dat de lijst van eigenaren niet bij was, hetgeen scheen te kloppen. Maar vóór de stemmingsvergadering is de lijst helemaal door het kadaster bij gewerkt en krijgt dus iedere eigen aar een aangetekende oproep. HOUBEN drong aan dat bij de wegenverbetering daar begonnen zou worden, waar men inderdaad van een noodtoestand kan spreken. Hij kreeg ten antwoord dat zulks in overleg met de commissie en de be trokken gemeente bekeken zou wor den. VOLLEBERGH uit Oostrum sprak er zijn spijt over uit, dat t 'andere' deel van Oostrum niet in het Lolle- beekplan viel, maar hij kreeg het advies om alsnog te proberen het bij het plan gevoegd te krijgen - via een vrijwillige verkaveling. Verder had de zelfde spreker er bezwaar tegen dat 'n druk gebruikte weg als die van Meerlo naar Oos trum als 'n C-weg stond genoteerd, waaraan dus weinig of niets zou ge beuren. Datzelfde gold nog voor enkele andere wegen in die streek. Kan dat niet meer veranderen? Wethouder Colsen, die namens B. en W. aanwezig was, beloofde dat deze en andere weg-bezwaren als nog met de commissie besproken zouden worden, om een oplossing te vinden. VAN DER STERREN, uit Oirlo, vroeg hoe de gronden gewaardeerd zouden worden. Men zal - zo luidde het antwoord - een soort prijzen- Jkaart samenstellen ;voor verschil lende grondsoorten en dus een be paalde indeling maken. Een en an der in zo breed mogelijk overleg. Aan deze eenmaal vastgestelde nor men en richtlijnen zullen de schat ters zich moeten houden. VAN RIJSWIJK van het Veulen had een beetje schrik voor de wa terbeheersing. Als de hoger gelegen gronden water toegevoerd krijgen, zullen dan de lager gelegenen niet wateroverlast krijgen. Dit te meer waar de slechte verzorging van de waterlossingen hieraan zullen mee werken. Ir. Mohrman stelde dat men een en ander probeert te regelen door stuwen, die natuurlijk op tijd ge steld en gestreken moeten worden. Dit zal de taak van het Waterschap zijn, die verder moet zorgen voor een behoorlijke reiniging der beken. Dat was het dan op deze vergade ring, die behalve door de Limburgse Directie der C.T.D. werd bijgewoond door de Voorbereidende Commissie, leden van het Waterschap, deputé Achten, wethouder Colsen en vele andere ]prominente 'figuren in en rond het Lollebeekplan. MELKVARIA In 1948 waren er in ons land 1000 melkmachines; in 1955 11000 en in 1958 32000. In de afgelopen 10 jaren steeg de kaasproductie met meer dan 50%. De productie van boter steeg echter slechts 7%. Sinds 1950 daalde het aantal zui velfabrieken met 81 ofwel 14%. Per fabriek werd dan ook gemid deld 12 miljoen kg. melk verwerkt tegen in 1950 gem. ruim 8 miljoen. Voor bruiloften en andere feesten HOFSTRAAT 10 JIJUANASINGEL 2 TELEFOON 1ÏG6 H.H. KIPPENHOUDERS Beter dan wij weet U welke schade door bloedluizen en andere insecten aan Uw kost bare dieren toegebracht kan worden. Wij hebben hiervoor een pri ma spuitmiddel met zeer lange nawerking, 2.50 per liter, voldoende voor een hok van 6x5 meter. Ook geschikt voor duiven hokken. Spuit gratis ter leen. Verder terrannycine, cocidio- se middelen, vitaminenstoot enz. M. MUYSERS Langstraat 28 Venray, telf. 1756

Peel en Maas | 1961 | | pagina 10