Alben Heijn heeft de lekken aw'"??!? SPORT GOUDSE KAAS Albert EXTRA BELEGEN GOUDSE OUDE GOUDSE A. JONGE EDAMMERV ./4 kaas 99 JONGE VOLVETTE LEIDSE 100 gram 29 GEBRADEN GEHAKT100 gram 29 B0EREMETW0RST1,00 gram 39 SAKS. LEVERWORST100 gram 35 RUNDER-ROOKVLEES100 gram 75 Tummers-(i Blijde inkc de kleinere plaatsen niet altijd no dig of mogelijk zijn. Omdat de to rens in het stadsbeeld misschien 'n storend element kunnen vormen, zal de P.T.T. contact opnemen met de plaatselijke stedebouwkundige diensten voor het nader uitwerken van de plannen. Het plan, zoals dat door de P.T.T. is uitgewerkt, voorziet in het aan wijzen van de volgende steden als centrales of zetels van doorzend stations: Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Utrecht, Haarlem, Hil versum, Alphen, Alkmaar, Purme- rend, Lopik, Loon op Zand, Breda, Tilburg, Roosendaal, Goes, Den Bosch, Mierlo, Eindhoven, Roer mond, Maastricht, Venlo, "Wolder (bij Maastricht), Nijmegen, Druten, Arnhem, Ugchelen, Deventer, Mar- kelo, Hengelo, Zwolle, Lelystad, Zwollerkerspel, Smilde, Groningen en Leeuwarden. Met de uitvoering van dit plan zijn tientallen miljoenen guldens gemoeid. De zendcentrales zullen geheel automatisch werken. Bij de nieuwe methode van overbrengen van het geluid dat getransfor meerd wordt in hoge trillingen blijft het onmogelijk om gesprek ken af te luisteren. De P.T.T. hoopt door deze maat regelen de niet te stuiten groei van het telefoonverkeer voor te blijven. 70-JARIGE WEDUWE GAAT VIER GEëMIGREERDE DOCHTERS BEZOEKEN Als woensdag 30 augustus de statige oceaanreus „Oranje" de ha ven van Amsterdam zal hebben verlaten, dan zal voor de wed. H. Stevens-Philipsen Buitenweg, een droom in vervulling gaan, een droom welke werkelijkheid werd, doordat verleden jaar een brief Venray bereikte met de mededeling, dat haar 4 geëmigreerde dochters tesamen de reis bij elkaar hadden gespaard om moeder een keer te la ten voorkomen. Men redeneerde al dus, dat er beter een kon komen, dan dat er vier naar huis moesten gaan. Oorspronkelijk zou de reis verle den jaar al gemaakt zijn geworden, maar dat ging toen niet door om dat dan de aankomst zou zijn pre cies in de winterperiode en dat was voor Nieuw-Zeeland minder aange naam. Nu komt de „Oranje" op 29 sep tember te Oakland aan en dan is het daar volop lente. Wat zal daar voor moeder Stevens te beleven zijn? Niet alleen haar vier in 1952 ge- emigreerde dochters terug te zien, maar ook de vier schoonzoons, wel ke zij alleen van de foto's kent en dan spreken wij niet van de 13 kleinkinderen, welke alleen uit ver halen weten, dat in het verre Ne derland zij ook een Oma hebben. Allereerst gaat de vacantie naar dochter Cobi welke met de tuinman Versluijs uit Warmond is getrouwd, en welke 3 kinderen hebben. Na enige weken daar te hebben doorgebracht gaat het 100 kilometer vereder naar dochter Marie welke met de landbouwer van der ee uit Ursum is getrouwd en waarvan de 3 kinderen eveneens verlangend naar Oma zullen uitzien. Na enige weken wordt dan de eerste vliegreis gemaakt naar het Zuidereiland, waar Netty met haar man de Ier Tulis, van beroep Rijks politieman en haar 4 kinderen reik halzend uitzien naar de landing. Als laatste van de vier dochters wordt dan een bezoek gebracht aan dochter Minie welke met de Ven- rayer Driessen is getrouwd en wel ke eveneens 3 kinderen rijk zijn. Op 31 maart wordt dan weer scheep geboekt om de terugreis aan te vangen, boordevol met herinne ringen welke waarheidsgetrouw da gelijks in haar dagboek worden bij gehouden. Oma Stevens heeft geluk gehad, want zij heeft al kennis gemaakt met een Belfelds echtpaar, wat ook op reis gaat naar Nieuw-Zeeland en daar hun vier zoons bezoeken. Zij reist dus niet alleen en is ver zekerd van goed gezelschap. Wij wensen van onze kant gaarne Oma Stevens een goede vaart en goede vacantie. S.V.V.-NIEUWS 4 elftallen van S.V.V. speelden jl. zondag een oefenwedstrijd als voor bereiding op de a.s. competitie die nu met rasse schreden naderbij komt. Het le elftal, in sterk gewijzigde opstelling met enkele jeugdige de butanten, leed een 3-2 nederlaag tegen Groene Ster. De uitslag was in deze van minder belang, omdat het experimentele karakter voor deze wedstrijd als voornaamste doel gezien mocht worden. De lange periode van non-aktivi- teit in aanmerking genomen, als mede de verschillende wijzigingen, viel het vertoonde spel niet tegen. Een radicaal gewijzigd 2e elftal overrompelde in de eerste helft de Groene Ster-reserves dusdanig, dat met rust reeds een 6-0 voorsprong werd bereikt. Vooral de snelle voor hoede van onze reserves was prima op dreef wat een grote belofte voor de toekomst inhoudt. Het 3e elftal kwam tegen Yssel- steyn wat rrjoeilijk op dreef en ver loor met 4-2. Indien de voorhoede wat aan sterkte kan toenemen zien we met vertrouwen het nieuwe sei zoen tegemoet. Het 4e elftal was bij Oostrum 2 te gast voor het spelen van een hul digingswedstrijd i.v.m. het door de Oostrum-reserves behaalde le klas- serschap. Onze mannen waren weer meteen in hun oude vorm en ver sloegen de nieuwe le klassers gede cideerd met 5-1. A.s. zondag worden de voorbe reidingen voortgezet. Het le elftal speelt wederom thuis en zal flink van zich af moeten bij ten om een gunstige uitslag te kun nen bereiken. Tegenstander is n.l. Eindhoven 2, de reserves van de welbekende le divisieclub dus. Dit reserve-elftal bestaat geheel uit contract-spelers, zodat een nut tige en interessante match verwacht mag worden. Ook het 2e elftal krijgt zondag de gelegenheid om te bewijzen wat het in zijn mars heeft en dat de hoop volle verwachtingen gegroeid zijn. In Deurne gaan zij de gelijkna mige 3e klasser partij geven en we zijn zeer benieuwd met welk resul taat. Het aantal seniorenelftallen van S.V.V. is wederom met één toege nomen, zodat aan de a.s. competi tie zal worden deelgenomen met 6 elftallen. In verband met afwezigheid door militaire dienst enz. is het echter wenselijk, dat over een paar spelers meer kan worden beschikt dan mo menteel het geval is. Gaarne doen we bij deze een be roep op enkele voetballiefhebbers om zich als aktief speler aan te melden, zodat wij in de gelegenheid zijn om het 6e elftal in de compe titie te handhaven. OOSTRUM-NIEUWS Afgelopen zondag nam ons eerste elftal deel aan het K.N.V.B.-toer- nooi, georganiseerd door de voetbal vereniging R.K.BV.C. uit Boekend, riek 4, die middelmatig spel te zien In onze eerste wedstrijd tegen Ble- gaf, behaalden de onzen een 1-1 ge lijkspel, nadat Blerick in de laatste minuten gelijk gemaakt had. Toch wist ons elftal door het benutten van de penaltys deze wedstrijd in winst om te zetten. De 2e wedstrijd tegen V.C.H., die ongetwijfeld de beste van het toer nooi genoemd kan worden, leverde een 4-0 overwinning op. Het grootste aandeel in de score had wel onze midvoor die hierin zijn hattrick verrichtte. Hoewel deze uitslag een vrij groot overwicht van ons elftal suggereert, gaf V.C.H. toch zeer goed partij, maar de snelheid en het enthousias me van onze voorwaartsen gaven hier de doorslag. In onze derde en laatste wedstrijd speelden wij tegen de gastheren. Hierin deed de vermoeidheid van zich spreken, maar desondanks bracht ons elftal ook deze tot een goed einde. Na een gelijkopgaande strijd werd in het begin van de tweede helft het, wat later zou blijken, winnende doelpunt gescoord. Zo behaalde ons elftal dus de wisselbeker met vaantje. Ofschoon de organisatie van het toernooi nogal eens te wensen over liet, konden we echter, mede door dit resultaat op een prettige middag terugzien. Hoewel dit misschien nog niet de definitieve formatie van het eerste elftal zal zijn, mag deze prestatie toch wel een vingerwijzing zijn voor de komende competitie. Ons 2e elftal speelde haar huldi gingswedstrijd tegen Venray 4. Na een matig begin steeg Venray tot een hoogte, als men hiervan op zo'n terrein kan spreken, waaraan de kampioenen niet konden tippen. Bij de thee hadden de bezoekers al een 1-0 voorsprong die zij in de 2e helft opvoerden tot 5-1. In deze wedstrijd zonk het spel van de kampioenen tot een onge kende diepte. Laten we hopen, dat het in de komende competitie beter zal gaan. M.H.C.V.-NIEUWS Na een rustperiode van enkele maanden hebben de MHCV-leden hun sticks te voorschijn gehaald om de training weer te beginnen en zodoende vlot van start te kunnen gaan in denieuwe competitie. Zoevr is het echter nog niet want eerst zullen er door de junioren en senioren enkele vriendschappelijke wedstrijd engespeeld worden. De wedstrijdleiding heeft ge meend, dat er meteen flink aange pakt moet worden, zodat het pro gramma druk bezet is. Allereerst gaan zaterdagmorgen om 10 uur alle junioren een uitstap je maken naar Uden. Zij moeten brood meenemen en bij goed weer is er gelegenheid om te zwemmen, zodat daar rekening mee gehouden moet worden. Enkele elftallen (dus niet alle ju nioren) spelen een wedstrijd tegen Uden. Degene die opgesteld staan krijgen nog nader bericht, dus hoeft niet iedereen zijn höckey-spullen mee te brengen. Wat er naast de wedstrijden nog op het programma staat zal veelal aan het weer liggen, maar ondanks dat beloofd het een plezierige dag te worden. Vertrokken wordt vanaf het busstation Zuid-Ooster om 10 u. Hopenlijk heeft iedereen in de vacantie zijn slechte gewoontes af geleerd, zodat we op tijd kunnen vertrekken. Het eerste dameselftal gaat zon dag naar het jaarlijkse damestour- nooi in Blerick. Voor hen hopen we op een goede start dit seizoen, zo dat we voor de competitie de ver wachtingen weer ouderwets hoog kunnen spannen. Enthousiasme zal voor hen weer het sterkste wapen zijn maar on danks dat mag echter de training niet verwaarloosd worden en mo gen we ook de dames zien verschij nen als er getraind wordt. Vertrok ken wordt om 1 uur op het Hen- seniusplein. De heren gaan zondag hun Engel se vrienden op de vliegbasis Laar- bruch (Did) weer op zoeken. De her inneringen aan vorige ontmoetingen doen ons weten, dat dit een gevaar lijke, taaie tegenstander is, maar „it is all in the game". De heren zijn dan ook niet van plan om de gastheren zonder meer de overwin ning te gunnen. Verder staat na de hockey-wed strijd het bezoek aan de „swimming pool" op het programma. Men wordt verzocht om hier rekening mee te houden. Wat verder gebeuren gaat zullen we aan het improvisatie talent van de thuisclub over laten, omdat we weten, dat het daar in goede handen is. Volgende week zaterdag komt H.C.Viersen (Did) een tegenbezoek brengen. Met hen gaan de heren zondag naar een tournooi in Ble rick. Het verdere programma is: Zaterdag 9 september bezoek van vier junioren elftallen van Huac Helmond. Zondag 10 september tegen be zoek van de Engelse militairen uit Laarbruch. De dames spelen die dag een thuiswedstrijd tegen Uden. Zondag 17 september is voor het eerste dames en heren elftal de of ficiële datum waarop de competitie begonnen wordt. Nadere gegevens hieromtrent zijn nog niet binnen maar zullen zo spoedig mogelijk langs deze weg bericht worden. De datum van de jaarvergade ring is nog niet bekend maar deze zal waarschijnlijk begin september plaats vinden. Verder is nog vermeldenswaardig, dat op de bondsjaarvergadering op 30 september, onze club door de af deling Zuid van de Kon. Ned. Hoc key-bond, zal worden voorgesteld om als waardig lid van de Bond te werden opgenomen. Als slot van dit eerste stukje hoc- key-nieuws in dit seizoen willen we elk MHCV-lid een prettig en spor tief hockey-jaar toewensen, waarin niet allereerst de prestaties belang rijk zijn maar vooral de vriend schap en de clubgeest de clubban den zullen versterken. V.C.ROOY-NIEUWS i Na enkele weken vacantie, wor den de trainingen a.s. zaterdag 26 aug. weer hervat! Dat de V.C.Rooy'ers het volleyen nog niet verleerd hebben, kunnen ze zondag in Vierlingsbeek bewij zen. A.s, zondag organiseert V.C. Atle- tico n.l. 'n tournooi, waaraan V.C. Rooy met 2 dames en 3 heren-teams deelneemt. Het is V.C.Rooy in Vierlingsbeek nog niet gelukt op de voorgaande tournooien een van de ere-plaatsen te bereiken, Wij hopen dat het deze keer zal lukken. Alle teams veel sukses! DANSCURSUSSEN AD. KOK Onder de titel „Mag ik deze dans van U?" ontvingen wij de fraai uit gevoerde nieuwe Winter- Prospectus van het Dans-Instituut Ad. Kok te Geleen. In totaal zijn reeds 18 cursussen vastgesteld in 8 verschillende plaat sen in Zuid en Midden-Limburg. Dit zijn cursussen voor scholieren bij het Middelbaar Onderwijs, clubs voor Beginners en Gevorderden, en een tweetal cursussen voor Gehuw den, die ook wel eens de nieuwe nieuwe dansen willen leren. Er zijn cursussen geprojecteerd in Elsloo, Geleen, Haelen (Bugge- num), Heerlen, Hoensbroek, Neder- weert en Waubach. Een volledige prospectus met ALLE gewenste gegevens kan men verkrijgen aan de zalen, waar de cursussen worden gehouden of rechtstreeks aanvragen aan: Dans instituut Ad. Kok, Molenstraat 41 te Geleen. t|m «oen Welke soort u ook kiest, AlbertHeijn heeft de lekkerste kaas, met alle vakkundige zor gen omringdkaas voor de kenners! Het proeven waard! FIJNE LICHTBELEGEN 100 gram 34 100 gram 36 500 GRAM VAN 1.60 VOOR AH Fijne Vleeswaren - altijd vers - enorm voordelig KOM 00K NAAR DE KAAS-SHOW! Ifi elk filiaal is een rijk gevarieerd kaas assortiment vertegenwoordigd. Kom eens kijken. Kies de kaas precies naar uw smaak. Wij laten u gaarne even proeven en keuren! DE VOORKANT IS VOOR U DE ACHT IS VOOR C HelTV-beeld is voor de kijker. Iels looè-aan de voorkant? C Bel de vakmanVia de achterkant kijkt hij inJiet innerlijk. Da Een vakman geeft vertrouwen. Een vertrouwd merk ook. K< Philips TV bij onsl 17TX291A Philips super-ontvanger, automatische beeld- hoogte* en 'breedte* Instelling. 1 Prijs: f 645. Maasheseweg 1$ Roermond Wij zullen moeclkr even oven di moeder heeft best gehoord datpi Wat dacht je» zegt inoeder, ik en lekkere koffie ookl Met „lekkere koffie" wordt nat e koffie bedoeld. Het fijnste van speciale manier gebrand en dofa altijd vers bij uw winkelier^ Eijne Dessert De koffie voor fijnproev «t< werkelijk iets bijzonders k Pak van 250 g 1.80 8

Peel en Maas | 1961 | | pagina 6