Vacantie in eigen huis De uittocht der Duitsers land naar ons De halfjaarlijkse balans K.I. - Venray WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Moord in Odiliapeel Zondagsdienst huisartsen Vrijdag 30 juni 1961 No. 26 TWEE EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 150652 ABONNEMENT» - (buiten Venray 1.75) IV. Bij de rondtochten in onze gemeente hebben we practisch al onze dorpen gehad. Het oude Merselo, de nieuwe Vredepeel, het jonge Ysselsteyn en het Veulen, Castenray met dat onovertrof fen stukje natuurschoon van het Castenrayse broek, Oirlo met zijn westgrens van bossen, Oostrum met zijn Transcedron, zyn nieuwe woonwijken en met zijn Geystefse bossen. Doch twee kerkdorpen staan niet in de lijst en dat zijn Heide en de Smakt. Toch hebben ook deze plaatsen beslist voor de vacantieganger een bepaalde charme. Een charme, die wat de Heide betreft feitelijk al be gint met de Veltumse kapel. Dat bouwwerk op het einde van de Langstraat, kennen nog te weinig mensen. En dat is beslist zeer jam mer, want evenals het kruisbeeld voor de kapel, heeft ook het inte rieur van deze kleine kerk zijn eigen aantrekkelijkheid, die sinds de zeer deskundige restauratie van enkele jaren geleden alleen maar vergroot is. Misschien, dat U koster Volle- bergh als gids kunt krijgen, die voor die hele streek vroeger van U tekst en uitleg zal geven van deze eeuwen-oude kapel, die grote betekenis is geweest En let U dan tevens eens op de zeer kundige restauratie, die veel, wat eertijds verloren ging, weer in zijn oude staat heeft hersteld Ja, dan gaan we naar de Heide, dat daar ligt midden tussen de ko renvelden en waar we het silouet van de oude molen nog maar moei lijk missen kunnen. Neen, de Heide heeft nu niet van die extra buitengewone dingen, maar een groep populieren hier, 'n landweg daar, die slingerende hoofdweg, dat cafeetje onder die lindebomen, dat kruisbeeld langs de weg, dat noodkerk je en die mo derne kleuterschool, dat zijn tel kens opnieuw weer dingen, die het oog boeien en belangstelling vragen van hem of haar die zijn aandacht hieraan besteden wil. Och en van de Heide uit is het weer heerlijk dwalen langs die dik wijls wel slechte boerenwegen, die echter voor een fiets nog altijd toe gankelijk blijven. Men kan er binnendoor naar Leu nen, binnendoor naar Ysselsteyn, waar men zo mooi die overgang van de oude grond naar de nieuwe- rè peelontginningen kan zien. Men kan van daaruit naar de Rouwkoelen, een van die laatste vennen rond onze gemeente. Een uitverkoren plekje daar langs de Deumeseweg, waar het langzaam dichtgroeiende water een woonplaats is voor wilde eenden en ganzen en waar het best te ver toeven is voor een gezellige pick nick Men kan van daaruit over die lekker slingerende weg naar Mer selo, ja waar kan men niet heen. Wie zijn ogen open heeft ontdekt in deze streek mogelijkheden in overvloed en hij zal daardoor zijn woonplaats beter leren kennen en daardoor ook beter begrip hebben voor moeilijkheden en klachten, die men soms van de kant der kerkdorpen hoort SMAKT Dat andere kerkdorp is dan de Smakt. De Maasheseweg is gezellig om er heen te fietsen en Marie van de Brier is er nog altijd om U tot rusten te noden En om U over de schrik heen te helpen, dat hier om sommige bos sen ook al meters hoog prikkel draad is gekomen ter bescherming van have en goed, maar ook tot uitsluiting van U, de vacantiegan ger De weg naar St. Jozef mag be kend zijn. Het is een goede traditie dat iedere Venray er minstens een maal per jaar naar dit enige bede vaartsoord van St. Jozef gaat. Maar dat is gewoonlijk in maart, maar ook in de zomer is het kapelletje van St. Jozef een bezoek over waard. En mocht U goede relaties heb- men met de Ongeschoeide paters vraag dan een keer om hun kloos ter te mogen zien, waar, 't spreek woord: klein maar fijn, beslist op geld doet, al is het alleen maar in de schilderijen van Anke Servaas, waar men hier een uitstekende col lectie van bezit. Hopenlijk is het kerkhof wat op geknapt, maar de wandelpaden brengen U langs de verschillende taferelen uit St. Jozefs leven in klei gebakken en zijn beslist de moeite waard. Als U toch daar in die buurt bent lokt het pad door de Spurkt weer de avonturiers. En ga beslist eens avonturieren, want dit boerenland, met links de uitlopers van de bos sen van de Maasheseweg is in de zomer beslist Uw fietstocht waard. En dwaal dan de Spurkt eens in, in dit oud stukje Venray, waar de beek zijn weg vreedzaam zoekt door weiden en velden naar de Smakt. Ben niet bang voor verdwalen, want Venrays kerk wijst immer naar het hart van Venray. Of als ge niet van avonturieren houdt, ga van de Smakt naar Over- loon, waar het Oorlogsmuseum wacht en het Engelse Kerkhof, de bossen en het bungalowpark. Rij dan langs het Mariakapelletje door naar de Endepoel. Een mak kelijke weg vol natuurschoon aan beide kanten. En kom dan terug over de weg, waar we aan onze fietstochten begonnen zijn de Beek- weg. De tochten rond Venray-kom zijn voorbij. We hebben de illusie niet alles verteld te hebben wat er aan schoons en moois in onze ge meente te zien is. Maar wel ho pen we U overtuigd te hebben, dat Uw en onze woonplaats ook zijn aantrekkelijkheden, ook zijn natuurschoon heeft en vele an dere dingen, waarvoor we- geen kilometer lange reizen hoeven te maken naar binnen of buitenland. Wie ogen heeft om te zien en ze daarvoor ook gebruiken wil kan in ons aller Venray nog veel moois en aantrekkelijks zien. Kan door rond te fietsen over onze kerkdorpen eens echt kennis maken met het Venrayse leven, waaraan te velen uit de kom en ook uit de kerdorpen nu achteloos en onoplettend voorbij gaan. De vacantietijd is bij uitstek de kans om eens op ontdekkingstocht te gaan in eigen huis. En nogmaals, fietsen is gezond Neem nu Uw kans om de kennis making met Uw woonplaats te ver nieuwen en te verdiepen. Uit een zwkre Mercedes stapte een zware mijnheer, die men tussen duizend en uit herkent als Duitser,Ja ist das hipr furchtbarwas zijn zuchtend commentaar aan de grenspost tussen Venlo en Kaldenkerken. Het was inderdaad een tikkeltje bar daar j.l. zaterdag, toen lan ge slierten auto's zich voor de slagbomen hadden opgesteld en tot in Kaldenkerken toe moesten wachten om naar Nederland te kunnen. Een tafereel, dat practisch iedere zaterdag te zien is en dat als de eigenlijke vacanties zijn begonnen, alleen nog maar erger kan worden. In Venloos binnenstad kan men practisch niet meer lopen en voor men zijn wagen kwijt kan zit men achter in Blerick ergensDe stad is duits geworden Als iets duidelijk is, dan is het wel, dat de nog altijd ouderwetse voorschriften betreffende het over schrijden van de grenzen de on- wikkeling van de feitelijke toe stand niet meer bijhouden. Er komen nu reeds herhaaldelijk dagen voor dat de douane eenvou dig af moet zien van de normale passencontrole om zich met al haar krachten toe te leggen op het weg werken van de kilometer lange files van auto's die zich voor de slag bomen hebben opgesteld. De duitse douane heft in wanhoop de handen ten hemel, want die moet alle terugkerende Duitsers controleren of ze de billige levens middelen uit Nederland hebben meegebracht, een karwei, waar ge zien de dik volgestopte tassen en boodschappen-manden geen door komen aan is. Al moet men ook ruiterlijk erkennen dat de betref fende ambtenaren nog vlotter dan de beste winkeljuffrouw de prijzen en gewichten kennen van vlees en andere levensmddelen en ze in ra zend tempo op hun kassa's weten te „verzollen". De stormvloed is echter te groot en geen mens, die feitelijk weet, hoe dit op te lossen. Beide partijen, zowel de Duitse als Nederlandse douane, zien met schrik de vacanties komen en men vreest zelfs met de grootste soepel heid wachttijden van uren niet te kunnen voorkomen SIEBEGEWALD EN DE WELLSE HUT We hebben diezelfde middag ook de tocht gemaakt naar twee andere grens-stations om eens te zien, hoe het daar wel met de drukte gesteld was. In Siebengewald was men be trekkelijk vlug klaar. De Nederlanders vonden het al lang best, maar bij de Duitsers zat men alweer achter de kassa's volle boodschappentassen uit te halen van Gochse huisvrouwen, die hun zaterdaginkopen in een steeds wel varender Siebengewald waren gaan maken. Maar binnen 10 minuten konden we weg, om langs de Wellse hut terug te keren. Hier zaten de heren douaniers lekker in het zonnetje tegen de gevel en wenkten een tikkeltje lui dat we door kon den rijden Onwillekeurig vraagt men zich dan af, waarom vele automobilis ten, die in Kaldenkerken een uur of langer staan te wachten, niet verder rijden of rijden langs Sie bengewald of de Wellse hut Natuurlijk is men via Kaldenker ken sneller in Venlo. Meteen dat men de grens over is, is men in Venlo, waar een actieve winkel stand de grensgangers alle keus en keur biedt. Dit zal de reden zijn, waarom men niet zo heel gauw naar ge noemde posten rijdt, want is men daar over de „palen" dan is er nog geen achterland of achterstad, alle goede bedoelingen van de Sieben- gewalders daargelaten en afgezien van de borden „Spargel" en „But ter" die links en rechts de Rijks weg opfleuren De ietwat grotere plaatsen als Venray en Gennep, liggen nog al tijd ettelijke kilometers van de grens af De winkelstand in deze plaatsen zou een spreiding van het grens verkeer over de posten Sieben gewald èn Wellse hut echter ze ker appreciëren. Hoe men ook over de Duitsers denken moge, gelukkig is veel leed door hen veroorzaakt thans vergeten zij zorgen voor een welkome aanvulling van menige winkel- omzet. En als men van dat Duit se wonder, dat zich zo duidelijk in Kaldenkerken toont, ook hier wat zou zien, zou dat velen te goede komen. Of dat bereikbaar is, ligt o.i. mede aan de winkelstand zelf. Een jaar geleden heeft Venray Vooruit een grens-actie ingezet, met de bedoeling om de grensbewoners en de grens-overschrijders op Ven ray attent maken. Zijn we goed in gelicht dan heeft dit inderdaad re sultaten geboekt. Maar 't frappez- toujour, het blijven hameren en blijven wijzen tot ver in Duitsland zal noodzakelijk zijn Of men daarvoor de nodige fond sen op kan brengen? Een ding is zeker de douane in Venlo zal er slechts dankbaar voor zijn Afgelopen week zijn aan de 891 leden van de vereniging voor Kunstmatige Inseminatie enquête formulieren toegezonden waarin ge vraagd werd, of de leden zich daar in uit zouden willen spreken of zij aansluiting wensen bij het K.I.-cen- trum Noord-Limburg of dat zij met ingang van 1 januari 1962 'n nieuw Venrays K.I-centrum willen oprich ten. Zoals^bekend moet met die datum de huidige K.I. „los" gemaakt zijn van de Zuivelfabriek Venray, waar van ze tot heden een onderafde ling was. Reeds eerder waren stemmen op gegaan om de 10 jaren bestaan hebbende Venrayse afdeling te doen opgaan in het K.I.-Centrum Noord- Limburg, maar een ander deel bleek daar pertinent tegen. Nu werd deze kwestie weer ac tueel en via deze enquete heeft men nu geprobeerd te achterhalen, wie naar Horst wil en wie een eigen nieuwe Venrayse vereniging wil. Dat is noodzakelijk, wil men een goed overzicht krijgen hoe de verhoudingen links en rechts in onze gemeente eri in de nu nog aangesloten Maasdorpen feitelijk wel liggen. Van de 891 leden hebben jammer genoeg slechts 631 gereageerd. Dat wil dus zeggen, dat 70% der leden het enquete-formulier heeft inge vuld en 30% niets van zich heeft laten horen. Gezien het belang van deze kwes tie voor plaats en streek, niet be paald een houding, waarvoor men waardering kan hebben. Van de 631 ingezonden formu lieren waren er 29 niet ingevuld en bleken dus noch voor, noch te gen te zijn. 334 gaven de wens te kennen zich te willen aansluiten bij het K.I.-Centrum Noord-Limburg en 268 inzenders wilden een eigen nieuwe vereniging oprichten Als men in percentages uitrekent komt men tot de conclusie, dat 53 pet. naar Horst wil, 43 pet van de inzenders in Venray blijven Door het feit, dat 30 pet der le den hun mening niet hebben gezegd kan men bezwaarlijk deze menings peiling als geslaagd beschouwen, terwijl ook de uitslag zelf niet be paald van dien aard is, dat rede lijkerwijze een oplossing hieruit- te distilleren valt, temeer waar de voor-Horst stemmers en de voor- Venray stemmers kris en kras over de gehele streek zijn verdeeld Ir van Wijk, de rijksveeteeltcon- culent, die met het dagelijks be stuur der fabriek en enkele mensen van de oppositie de stemmen heeft geteld, zal een rapport op stellen over een en ander en dat voorleg gen aan de Provinciale Commissie, die op haar beurt weer de Lande lijke Commissie bij het Landbouw schap zal moeten adviseren voor het al of niet vergunning geven tot het toepassen van de K.I. in Ven ray of in deze streek. Wat de provinciale commissie over deze tamelijk verwarde en moeilijke situatie in haar vergade ring van volgende week zal beslis sen zo zij al tot een beslissing komt is natuurlijk niet bekend. Wel bekend is, dat ook deze en quete weer heeft aangetoond, dat het niet gemakkelijk zal zijn om de verschillende meningen over deze belangrijke kwestie dichter bij el kaar te krijgen. Temeer waar nu al weer stem men opgaan, dat deze enquete in feite onjuist is geweest, omdat daar een lid met 2 koeien even veel ge wicht in de schaal legt als de fok ker met 10 koeien. Maar men kan nu eenmaal moeilijk de koeien zelf laten stemmen Intussen is het weer afwachten, wat de volgende stap zal zijn MAN DOODGEBLOED NA MESSTEEK Tijdens een vreselijke wraak oefening heeft onder Uden de a.s. zwager van een 21-jarig meisje de jongeman peergestoken, met wie zij een avond lang gezellig kermis had gevierd. Het slachtoffer, de 22-jarige B. R. uit Mill, kreeg tengevolge van een der steken een slagaderlijke bloe ding in de liesstreek en is doodge bloed. De dader de 33-jarige J. A. uit St. Oedenrode had de jongeman, zonder zich verder om hem te be kommeren, achtergelaten in een bos. A. kon maandagmorgen op de plaats van 't misdrijf worden aan gehouden, toen hij zich bij de nieuwsgierigen voegde die in de omgeving van de Rogstraat in Odi liapeel (bij Uden) het politie-onder- zoek gadesloegen De gerechtelijke anatoom-patho loog, dr. J. Zeldenrust, heeft inmid dels sectie verricht op het stoffelijk overschot van B.R. Hij heeft vast gesteld, dat R. niet is overleden aan de slagaderlijke bloeding, maar is doodgebloed, doordat hem geen hulp werd geboden. De rijkspolitie uit Uden onder zoekt ook, of „niemand, die de vechtpartij heeft gezien, verzuimd heeft hulp te bieden door een arts te alarmeren". Het jaar is alweer half om Een goed zakenman zal, voor hij op vacantie gaat, zyn boeken controleren of alles naar wens gaat en of er in zijn zaak die vooruitgang zit, die hij by het begin van het jaar daarin ver wachtte Zo zou men ook te werk kunnen gaan bij de plannen van onze gemeente. Plannen, die wij op de voorbije Limbrato-tentoonstel- ling in de vorm van tekeningen en maquettes duidelijk konden zien RECREATIE Dan mogen we dankbaar constate ren, dat b.v. het sportparkplan in uitvoering is en voor een deel al gereed is. Het is te verwachten, dat de half-harde velden binnenkort in gebruik komen. Voor het overige is op het ge bied van recreatie en ontspanning weinig nieuws te melden. De schouwburg, waarvoor alles al in gereedheid was tegen het einde van vorig jaar is nog steeds niet verder dan plannen en gezien de bouwvergunningen-affaire zal het ook nog wel even duren. Aan Recreatieoord en wandel park is ook nog zeer weinig gedaan en of we hiervan dit jaar nog iets klaar zullen zien komen is een open vraag. De zwembad moeilijkheden zijn bekend De plannen zijn grotendeels ge reed, maar vanuit het College van B. en W. is al de waarschuwing gekomen, dat het nog wel enige ja ren duren kan, voordat we in Ven ray kunnen zwemmen. En tot zo lang riskeren we maar een proces verbaal aan de Maas of gaan naar Horst of Uden. WONINGBOUW Nu zijn dat per slot van rekening ook dingen, die we nog best over leven, maar onze woningbouw is veel voornamer. Gelukkig is in Zuid een grote en goede bouwactiviteit waar te ne men en zijn verschillende huizen blokken in de afgelopen tijd klaar gekomen. Of ze definitief het getal van de 300 woningzoekenden zullen verlagen is een vraag, die nog niet is op te lossen. Maar van de andere kant opent het overleg voor grond aankopen op het De.sselke en in plan West het uitzicht op verdere uitbreiding van het woningareaal, dat door de bouw van 18 particu liere woningen op het Nassauplein ook in die sector de nood iets zal terugbrengen. Op verschillende kerkdorpen zou een aanvulling van het woning bestand welkom zijn, al wordt over grond-verwerving in het kader van de nieuw opgestelde uitbreidings plannen wel weinig vernomen. Maar dit chapiter komt natuur lijk aan de orde als het bouwcon- tingent over 1961 verdeeld gaat worden over de gemeente. WEGEN Wat de wegen betreft, hebben we in de laatste raadsvergadering kun nen horen, dat een begin van het 2e gedeelte van de Midden Peelweg binnen afzienbare tijd gemaakt zal worden. Hoe het feitelijk staat met de ge plande aanleg van de Beekweg is nog duister, men hoort niets van aanbesteding of aanleg. De Leunseweg wordt op dit mo ment danig onder handen genomen en de nieuwe riolering zal voor dit kerkdorp ongetwijfeld een vooruit gang betekenen. Voor wat de kerkdorpen betreft, zijn het vooral de boerenwegen die nog steeds om 'n opknappetje vra gen. Nu echter het Lollebeekplan steeds nader tot zijn verwezen lijking gaat komen komt oök hier eindelijk het einde in zicht. Maar sommige wegen zijn der mate slecht, dat een tussen-op- knappertje nog een dringende eis blijft. INDUSTRIALISATIE Krijgt de land- en tuinbouw door 't Lollebeekplan ongetwijfeld nieu we impulsen, ook Venrays industrie heeft dat nodig. Het ETIL-rapport vraagt om en de nabij 100 nieuwe arbeidsplaatsen voor 1975 en daarvoor moet wat ge daan worden. Daarvoor is in het afgelopen half jaar o.a. de fabriek van Jansson ge bouwd, Nelipak wordt uitgebreid, Nelissen heeft weer bouwplannen en de nieuwe hal van Inalfa is in gebruik genomen. De bestaande industrie zet dus haar beste beentje voor, al verduis teren hier donkere wolken de he mel, zoals wij reeds vorige week in een artikel over de woningbouw uiteen hebben gezet. Over een uitbreiding van ons in dustrieterrein, was indertijd nog al een en ander te doen is geweest over de grondaankopen is echter het stilzwijgen gevallen. Hopenlijk komt in de tweede helft van dit jaar hier ook wat nieuws over. Bekijken we zo in vogelvlucht wat er dit eerste halfjaar tot stand is gekomen, dan mogen we beslist niet ontevreden zijn, temeer waar verschillende potjes op het vuur staan, die voor de toekomst veel belovend zijn. We denken b.v. aan een uitbrei ding van het ziekenhuis, opstelling van uitbreidingsplannen, riolerings plan, verbetering van onze straat verlichting en wat dies meer zij. De financiële toewijzingen en de bouwvergunningen remmen thans nog veel af, wat we graag verwe zenlijkt zouden zien, maar het ver leden heeft ons geleerd, dat, wat in het vat zit, nog niet verzuurd. Daar moeten we het thans dan ook op houden, vol vertrouwen, dat de tweede helft van 1961 nog vele dingen tot verwezenlijking zal brengen. NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Vanaf zaterdagmiddag 4 uur tot maandagmorgen 8 uur, wordt de praktijk der huisartsen voor Venray e.o. waargenomen door Dr. L. COENEN Hensseniusstraat Telefoon 1878 Uitsluitend voor spoedgevallen GROENE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingen-bureau voor de Kom. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Zr. M. JANS Overloon Tel. K 4788—262 KRINGFEEST GYMNASTIEKVERENIGINGEN Het jaarlijks kringfeest van de Limburgse R.K. Gymnastiekbon- den, district Venlo, wordt ditmaal georganiseerd door de Venrayse gymnastiekvereniging St. Christof- fel en gehouden op zondag 16 juli ~.s. Het district Venlo omvat de gym nastiekverenigingen van Venray tot en met Roermond. St. Christoffel, die dit jaar zijn 40-jarig bestaan viert, heeft de be schikking gekregen over de 3 sport terreinen van huize St. Servatius, om daar de wedstrijden en demon straties te houden. AFSCHEID VAN HET VEULEN Na 12,5 jaren verbonden te zijn geweest aan de Lagere School op het Veulen, heeft thans het hoofd van deze school de Krijger, een be noeming aanvaard als leraar aan de B.L.O.-school Jonkerbos te Nij megen. Deze school staat onder lei ding van de Broeders van Liefde. Met ingang van 1 september is de heer Krijger in Nijmegen be noemd. ONGELUK De Venlose fotograaf L., die dins dagmiddag in Oostrum een huwe lijksreportage had gemaakt, moest op de terugweg naar Venlo erva ren, dat de bochten in de Oirlose- weg nog altijd gevaarlijk zijn. Ook hij slipte en het uiteindelijke resultaat van deze slippartij was een volkomen vernielde wagen in het boerenland langs deze weg. Het enigste wat de zonder letsel er van afgekomen fotograaf kon doen, was uitstappen en een kiekje maken van zijn vernielde wagen. Dat deed hij ook prompt en heeft nu als aandenken aan zijn auto tenminste nog de foto ONGELUK Zondagmorgen vonden voorbij gangers op de Oostsingel de 32- jarige N. uit de St. Jozefstraat zwaar gewond liggen. Uit een ingesteld onderzoek is gebleken, dat N. met zijn bromfiets tegen een langs de weg geparkeer de wagen is gebotst. De verwondin gen aan hoofd en gezicht waren van dien aard, dat de ontboden genees heer het slachtoffer naar het zie kenhuis liet overbrengen. De bromfiets, die geleend was, werd terdege vernield. LUSTRUM-VIERING VAN DE MATER AMABILISSCHOOL 21 Juni was een belangrijke dag voor de Mater Amabilisschool in Venray. Vijf jaar geleden werd er met dit vormingswerk begonnen. Veel werk is er verzet. 446 Leerlin gen hebben zich opgegeven voor onze school. Wij mogen daar dank baar voor zijn. Het bestuur, docenten en leidsters waren op dinsdagavond 27 juni bij eengekomen om gezamenlijk dit eerste „Lustrum" een beetje feeste lijk te herdenken. De Hoogeerwaarde Heer Deken Loonen, sprak zijn dank uit aan alle medewerkers die dit werk steu nen, maar vooral mevr. de Kroon, die zich geheel belangeloos inzet voor dit werk. Moge in de komende jaren aan nog velen de gelegenheid gegeven worden van dit zegenrijke werk te profiteren. Moge het aantal cursisten toe nemen, vooral ook uit de indus triële sector. En dat ook zij die wel de nood zaak van dit werk doordrongen zijn, maar o.a. door personeels tekort, nog niet in voldoende mate konden medewerken, hiertoe in de toekomst gelegenheid vinden. EERSTE PRIJS VOOR HARMONIE HORST De Koninklijke Harmonie Horst, o.l.v. directeur J. vd. Peet, behaalde op een muziekconcours te Bree in België een eerste prijs met 272l/t p. Ook de tamboers uit Horst be haalde een eerste prijs.

Peel en Maas | 1961 | | pagina 1