Kerkelijke IX De premie van de Werkloos heidswet is te hoog De Duitsers vielen Rusland binnen...! D.I.S. te Oirlo kampioen SPORT van 25 juni tot erj met de Spaanstalige landen. In Nederland zelf werd hij direc teur van de Nederlandse Jaarbeurs en bepaalde mede het beleid van bedrijven als de K.L.M. en Fokker. Zijn altijd helder oordeel en nim mer ophoudende werkkracht wer den in de jaren die volgden terecht gehonoreerd. De universiteiten van Utrecht, Delft, Montreal en Brits-Columbia benoemde hem tot ere-doctor. Verder werd hij in totaal 61 maal gedecoreerd. Zijn diensten, bewezen aan de Europese zaak, leverden hem in juli 1960 de Europese prijs op van de Raadgevende Vergadering van de Raad van Europa, een prijs van 10.000 mark, die in 1955 door een Hamburgse familie werd gesticht. De Europees denkende persoon lijkheid van de Prins met wereld vermaardheid viert aanstaande don derdag zijn 50ste verjaardag. Daarom doet het ons genoegen Prins Bernhard, H.M. de Koningin, en de prinsessen vanaf deze plaats van harte proficiat te mogen wen sen en besluiten wij met de hoop uit te spreken, dat Nederland nog vele jaren de vruchten zal mogen plukken van de werkkracht van zijn onvermoeibare Prins. In het Staatsblad no. J. 423 de dato 9 september 1949 werd een be langrijke wet afgekondigd, nl. de werkloosheidwet. Reeds vele jaren voordien echter waren terzake van werkloosheid voorzieningen getroffen. We gaan hiervoor terug naar het jaar 1917, toen werd afgekondigd een „werk loosheidsbesluit", waarin tevens de werkloosheidsverzekering werd be handeld. In het kort kwam de regeling hierop neer, dat de leden der vak verenigingen een contributie voor dit doel betaalden. De vakvereni gingen mochten toen in totaal 2x6 weken werklozenuitkering per jaar verlenen aan leden. En zij kregen, om dit te kunnen doen, van de re gering een vrij grote subsidie uitge keerd. Deze regeling bleef gehandhaafd tot in de laatste wereldoorlog. Toen werd zij door de bezettter ingetrok ken. Deze regeling is daarna niet opnieuw ingevoerd. WACHTGELD EN OVER BRUGGING Na de bevrijding bestreed de re gering de werkloosheid door het geven van uitkeringen, nl. van wachtgeld en overbruggingssteun. Echter kon toen ook opname van werklozen plaats hebben in de DUW (Dienst Uitvoering Werken). Onder „wachtgeld" werd toen verstaan een vergoeding welke aan arbeiders werd toegekend indien zij door tijdelijke stilstand of slapte in een onderneming hun arbeid niet konden verrichten. Zij werden niet ontslagen, maar kregen van hun werkgever een ze ker bedrag oer week uitbetaald, met de verplichting direct weer aan het werk te gaan in die onderne ming, zodra dit werd gevraagd. De ondernemer kreeg voor dit wachtgeld een subsidie van het mi nisterie van sociale zaken van 50 procent, echter onder beding, dat minstens 80 procent van het loon als wachtgeld werd uitbetaald. Kon een werknemer die niet door eigen wil werkloos geworden was, niet in de D.U.W. worden opgeno men, dan kreeg hij van de gemeen te een „overbruggingsuitkering" uit betaald, voor maximaal 13 weken. Maximaal bedroeg de uitkering voor gehuwden en kostwinners on geveer 80 pet. van het loon. Voor elke gemeente lag dit maximum anders. TWEE VERZEKERINGEN Bekijken we nu de in 1949 afge kondigde „werkloosheidwet" eens wat nader, dan blijkt ons dat het doel van deze wet is, aan arbeiders een inkomen te verschaffen in tij den dat zij niets kunnen verdienen door onvrijwillige werkloosheid. De werknemer kan pas van deze ver zekering trekken als hij ontslagen is. De verzekering is in twee delen gesplitst, n.l. in een wachtgeldver zekering en in een werkloosheid verzekering. Het doel van deze split sing is, de arbeider zoveel mogelijk gebonden te houden aan de onder neming, om een werkgever in staat te stellen een eigen arbeidsreserve te vormen. Het bedrijfsleven is hiertoe in 26 bedrijfsgroepen verdeeld, voor elke bedrijfsgroep is een bedrijfsvereni ging ingesteld. Aansluiting bij deze bedrijfsvereniging is voor een be- drijfsgenoot verplicht. De premie welke voor dit doel betaald moet worden, moet worden opgebracht door de werkgevers en de werknemers, ieder voor de helft. WANNEER VOLGT UITKERING? Om voor wachtgeld in aanmer king te kunnen komen is de eis ge steld, dat de arbeid gedurende ten minste 126 dagen in eenzelfde on- derdeèl van het bedrijfs- of be roepsleven moet zijn verricht. De werkloosheidsuitkering wordt verleend aan de werknemer die on vrijwillig werkloos is en geen recht kan doen gelden op wachtgeld, in dien hij in de periode van 12 maan den aan zijn werkloosheid onmid dellijk voorafgaande, op tenminste 78 dagen als werknemer in de zin der wet heeft gewerkt of geacht wordt te hebben gewerkt in enig onderdeel van het bedrijfs- of be roepsleven, onverschillig welk. De wet wordt dus uitgevoerd door de bedrijfsvereniging en het Alge meen Werkloosheidsfonds, gevestigd te Den Haag. TE HOOG VASTGESTELD Zoals reeds werd opgemerkt wordt het „Werkloosheidspotje" in stand gehouden door het heffen van een premie. De totale premie wordt voor de helft betaald door het rijk, ter wijl werkgevers en werknemers elk 1/4 bijdragen. De premie voor de wachtgeldver zekering wordt vastgesteld door de betrokken bedrijfsvereniging en hangt o.a. af van de werkloosheid in de betrokken tak van bedrijf of beroep. De premie voor de werkloosheids verzekering is voor alle takken van het bedrijf gelijk en bedraagt 1,2 pet. van het loon dat voor premie berekening in aanmerking komt. Wy mogen hierbij opmerken, dat de premiën weliswaar lager liggen dan in vroeger jaren, dit neemt niet weg, dat deze, gezien de geringe werkloosheid die thans overal heerst naar onze mening (beduidend) om laag zal kunnen. Het komt ons niet gewenst voor, werkgevers en werknemers thans geld uit de zak te kloppen voor het stichten van 'n overvolle werkloos- heidpot. Eens per jaar wordt de premie voor 't wachtgeldfonds vastgesteld, (meestal in de maand december). Daalt de werkloosheid in de daarop volgende maanden, zoals dit nu het geval is, dan behoeft er slechts in geringe mate een beroep gedaan te worden op „het potje". Wij vragen ens af, of 't niet mo gelijk zal zijn de premiën per kwar taal vast te stellen, opdat zowel de werkgevers als de werknemers niet meer behoeven te betalen dan strikt noodzakelijk is. Het lijkt ons reëler een nodeloze heffing te verminderen, dan de overtollige gelden, verkregen uit dit doel, te bezigen voor andere (b.v. militaire) doeleinden, zoals één van de heren kamerleden voorstelde Begin van Hitiers ondergang 22 Juni 1941Op deze donkere zomerdag rolden de Duitse tanks het vredige platteland binnen, terwijl uit de grauwe regenwolken het on heilspellend geronk van vliegtuigen gromde. Enkele uren later ging het nieuws van de Duitse agressie als een tornado over de wereld. Voor de Duitse radio deed een opgewonden Göbbels nog dezelfde dag mededelingen over de succes sen van de Duitse troepen om zijn volk, dat immers de geschiedenis van Napoleon nog niet vergeten was, gerust te stellen. Heeft Göbbels, die met een kolos saal stemvolume de Duitse actie te gen de sowjet-unie moest recht vaardigen, toen al voorvoeld, dat Hitier de zelfde vergissing als Na poleon had begaan? MET LEUGENS WERD ACTIE „GERECHTVAARDIGD" Op 22 juni 1941 overschreden de Duitse legers de Russische grenzen en rolden van 's morgens 3.30 tot het invallen van de duisternis zon der onderbreking de golven bom menwerpers over het Russische ge bied. Vooral op vliegvelden waren de aanvallen gericht. De startbanen werden omgeploegd en honderden vliegtuigen op de grond werden verrast door vallende bommen en mitraiUeurvuur. Het Duitse volk had overigens met deze aanval nauwelijks reke ning gehouden. Er was immers een Duits-Russisch verdrag, dat tot de verdeling van Polen leidde en door Rusland draaglijk was nagekomen. Daarom moesten leugens worden verzonnen om de aanval op de sowjet-unie te rechtvaardigen. Hitier verklaarde, dat de Rus sische troepenconcentraties aan de Duitse grens duidelijk wezen op een binnenkort te verwachten aanval, uit te voeren door meer dan 150 di visies. Vandaar dat het Duitse leger „van de noordelijke IJszee tot de Dardanellen" 't gevaar voor Duits land, ja voor geheel Europa, wilde bezweren. Finland, dat Hitiers troebele mo tieven niet doorzag, en dat juist een aanval van Rusland had doorstaan, sloot zich bij de Duitse agressors aan, Hongarije en Roemenië moes ten volgen. PLAN VAN 1940 Uit de documenten is inmiddels onomstotelijk vast komen te staan dat Hitier en niet Stalin de oorlog wenste. Ruslands voornaamste be langstelling ging uit naar de Oost zee en de Zwarte Zee en Hitier dacht er niet over zijn eigen ambi ties betreffende de uitbreiding van de „Lebensraum" prijs te geven door tegemoet te komen aan de toen toch vrij gematigde Russische verlangens. Reeds in december 1940 gaf Hit- Ier een geheime instructie aan de Duitse opperbevelhebbers, welke de Duitse gewapende macht erop voor bereidde dat nog vóór het einde van de oorlog tegen Engeland in een snelle campagne sow jet-Rusland onderworpen moest worden. Onverwachte ontwikkelingen (zo als de noodzakelijke hulp aan Italië tegen Griekenland) hadden de actie tegen Rusland echter uitgesteld. Nochtans hoopte Hitler in juni 1941, dat hij Rusland zou kunnen onderwerpen vóórdat de Ameri kaanse hulp de Britten in het Wes ten in staat zou stellen tot het of fensief over te gaan. Door slechts voor korte tijd het risico van de oorlog op twee fronten te aanvaar den, zou hij zich voor lange tijd vrijmaken om de volle Duitse mili taire kracht op één enkel front te gen de Angelsaksers te richten. Een misrekening die Duitsland duur te staan zou komen. HITLERS STRATEGISCHE BLUNDER De grote historische figuren Ka- rel XII van Zweden en keizer Na poleon Bonaparte hadden beiden de betekenis van de oneindigheid van de Russische ruimte aan den lijve gevoeld en zij waren er aan te gronde gegaan. Hitier veronderstelde, dat de mo derne snelle aanvalsmiddelen, zoals vliegtuigen en gepantserde en gemo toriseerde eenheden, de betekenis van de ruimte zodanig konden ver minderen, dat een Blitzkrieg ook tegen Rusland tot een snel en be slissend resultaat kon leiden. Of hem daarbij wel duidelijk ge noeg voor ogen heeft gestaan dat de Russische ruimte van 1812 in 1941 was uitgedijd tot aan de oevers van de IJszee en van de Stille Oceaan, mag worden betwijfeld. Zeker is het dat de aanvanke lijke Duitse successen Hitler in het begin in het gelijk schenen te stel len, want reeds na ruim een maand was een gebied veroverd ter groot te van het Duitsland vóór 1938. Anders dan Napoleon, die op een smal front oprukte, liet Hitier zijn machtige legers wijds uit opereren tussen de oevers van de Oostzee en van de Zwarte Zee, waardoor over het gehele front druk op de Russen kon worden uitgeoefend. Drie juli, enkele dagen na de grote Duitse inval, hield Stalin zijn his torische rede, waarin hij de Russen aanspoorde tot de heilige strijd om de geboortegrond. In deze rede kwamen twee grond gedachten naar voren, die verder in de oorlog en in elk later konflikt zo'n enorme rol hebben gespeeld: de theorie van de verschroeide aarde en die van de guerillastrijd door partisanen. DE VERSCHROEIDE AARDE De taktiek der verschroeide aarde hield in, dat bij een terugtocht van de rode legers alle goederen van enig belang moesten worden meege voerd of vernietigd. Voorts werden door de Russen partisanenbenden gevormd, die de Duitsers in de rug aanvielen en die op grote schaal sabotage pleegden. Tenslotte werd de vroeg ingeval len zeer strenge Russische winter van 1941/1942 de hoofdoorzaak van het Duitse échéc. In zijn grenzeloze zelfoverschat ting had Hitier gemeend Rusland vóór de winter te kunnen neerslaan. Nu dit niet het geval was, kwam de enorme fout zich wreken, dat er niet gerekend was op een goede winteruitrusting voor de troepen. De Russen wisten de Duitse vloed golf te stuiten en te voorkomen, dat strategisch belangrijke steden als Leningrad, Stalingrad en Moskou in handen van de vijand vielen. Jarenlang is daarna nog gevoch ten in Rusland. Duizenden Duitse soldaten werden er opgeofferd aan de waanzinnige indeeën van een aantal erbarmelijke creaturen, die hun misdadige politieke doeleinden ten koste van alles en iedereen poogden te verwezenlijken. Hitiers Russische avontuur is het begin van het einde van het Derde Rijk geworden. Onbarmhartig heeft dit avontuur aangetoond, dat de dictatuur de mens onherroepelijk naar de ondergang voert. In de dictatuur is de mens slechts een stuk materiaal in handen van de staatsalmacht. De dictator be veelt, de rest sterft! Daarom is het dubbel tragisch, dat sowjet-Rusland na de ver schrikkingen van deze oorlog zo weinig lering uit deze les heeft ge trokken. Op prachtige wijze heeft het le elftal van DIS zondag in Ysselsteyn 't kampioenschap behaald in de le klasse afd. Limburg, waarna de Oirlonaren promoveren naar de 4e klasse K.N.V.B. Opmerkelijk is deze prestatie, doordat D.I.S. van de 3e onderste plaats opklom naar de top van deze afdeling door 14 wedstrijden (de laatste 14) om te zetten in 'n over winning, slechts onderbroken door één gelijk spel. Nadat DIS zondagmiddag door met 2-0 in Ysselsteyn te winnen, 't kampioenschap behaalde, ging 't nieuws als 'n lopend vuurtje door Oirlo en de vlaggen gingen uit. Heel Oirlo liep 's avonds uit om de kampioenen te huldigen, fanfare en zangvereniging brachten 'n se renade, waarbij de heer L. Classens namens de Oirlose gemeenschap, fe licitaties, bloemen en een gift onder couvert overbracht aan de kam pioenen. Voorzitter Kurvers dankte alle aanwezigen voor hun medeleven en prees het le elftal om hun team geest. Hoezeer men in Oirlo met DIS meeleeft, bleek wel 's avonds toen 't kampioensfeest op werkelijk uit bundige wijze werd gevierd. Het leek wel karnaval in Oirlo. Wat de wedstrijd zelf betrof was heel Oirlo naar Ysselsteyn getrok ken, gewapend met spandoeken met als opschrift „hup DIS", toeters en bellen. Jammer was het, dat het wéér als spelbreker fungeerde, zodat deze wedstrijd niet mooi doch wel span nend was. Nadat Ysselsteyn de eerste minuten in het offensief was geweest kwam DIS sterk opzetten en 't was A. Willemsen die met 2 doelpunten DIS op 'n veilige 2-0 voorsprong bracht, waarmee de rust aanbrak. Deze 2-0 stand was veilig omdat de DIS-verdediging na de hervat ting zo sterk speelde, dat er voor de Peelreuzen geen doorkomen meer aan was en hun niets anders meer restte dan na 't voor de DIS-sup- porters toen verlossende eindsig naal sportief bloemen aan te bieden. Hoezeer de DIS-spelers zich voor dit kampioenschap hadden ingezet bleek wel hieruit, dat velen van hen huilend van blijdschap elkaar om de hals vlogen, zodat 't niet te ver wonderen was, dat de vele suppor ters met de spelers des 's avonds dit heugelijke feit waarvoor dit elf tal al jarenlang gevochten heeft, op uitbundige wijze vierden. S.V.V.-NIEUWS Voorbij de hoogspanning van de laatste weken en tevens verdwenen de illusies over het le klasserschap, dat voor het grijpen leek doch uit eindelijk door velerlei teleurstellin gen en tegenvallers niet voor Ven- ray bleek weggelegd. In tegenstelling tot onze ver wachtingen, bleek de toestand van onze prominente stopper toch niet zo gunstig, dat meespelen mogelijk was. De volgende aanslag op het mo reel van het elftal werd gepleegd door het bekend worden van de na men van de heren welke met de leiding van de wedstrijd werden belast. Het trio dat in Maastricht de touwtjes in handen had en daar tij dens de tweede helft reeds staal tjes van twijfelachtige neutraliteit te zien had gegeven zou in Roer mond wederom de scepter zwaaien. Protesten hiertegen vonden geen gehoor, verzoek om aanwijzing van een niet-Limburgse scheidsrechter werd afgewezen. Met de verzekering dat de leiding in handen lag van de beste Limburgse scheidsrechter en wiens eerlijkheid boven alles vast stond werd de wedstrijd tegemoet gezien. Venrayse en neutrale toe schouwers hebben inmiddels kun nen waarnemen hoe 't met een en ander gesteld is. Evenals in Maastricht keek Ven- ray ook nu weer spoedig tegen een achterstand op. Amper 5 min. wa ren er gespeeld toen onze doelman de spekgladde bal liet glippen en de Standaard-linksbuiten een niet te missen kans bood. 1-0 voor Stan daard. Voor onze ploeg échter nog geen reden om ontmoedigd te geraken en met verdubbelde energie werd de tegenaanval opgezet. Na diverse fanatieke aanvalsgol ven die geen sukses brachten, was het Koonings die, evenals in Maas tricht, de gelijkmaker scoorde met een verrassend schot in de linker benedenhoek. Een volgende aanval was weel bij na raak doch het flitsende schot werd door de lat gekeerd. Daarna kwamen de tegenslagen voor Venray. Coppus werd aan het hoofd geblesseerd, doch na een langdurige verzorging leek hij tot doorspelen in staat. Bij een massale Standaard-aanval werd door onze achterhoede in nood, een handsgeval veroorzaakt en uit de strafschop nam Standaard we derom de leiding. Bij een poging om de gelijkmaker tot stand te brengen uit een snel opgebouwde aanval raakte Venne- kens geblesseerd en na nog gerui me tijd op halve kracht geprobeerd te hebben moest hij in de tweede helft de strijd staken, zo ook Coppis die kort voor de rust niet tot ver der spelen in staat bleek. De grote mentale slag kreeg ons elftal even voor de rust echter door samenwerking van scheidsrechter en grensrechter. Bij een voor eenieder duidelijk zichtbaar buitenspelgeval van de Standaardvoorhoede deden deze heren alsof hun neus bloedde, beide stonden in een positie waarin dit ook voor hen duidelijk waarneem baar was, lieten doorspelen en de midvoor kon ongehinderd de stand op 3-1 brengen. Het voordien gevreesde en in de loop van de wedstrijd steeds sterker wordende gevoel deze wedstrijd te moeten spelen tegen een ploeg van 14 Zuiderlingen werd hiermede be waarheid. Onze spelers gaven zich in 2e helft weliswaar nog niet gewonnen en met invallers voor Coppus en Vennekens, werd wel gepoogd de achterstand op te halen, doch de overtuiging en de ware vechtlust ontbrak. Door alles op de aanval te zetten ontstonden gapingen in onze ach terhoede waarvan Standaard nog 2 x wist te profiteren en de stand op 5-1 bracht, wat echter van min der belang was, gezien de neder laag door het voorafgaande reeds vaststond. Veel fraais viel er daarna niet meer te genieten, alleen de scheids rechter zorgde voor afwisseling door Venray een reeks vrije trap pen toe te kennen onverschillig of deze door Standaard of door Ven- ray-spelers werden veroorzaakt. Het behoeft geen betoog welke indruk hij hiermede wekte bij het talrijke publiek. Alzo een teleurstellend einde van de zo hoopvol begonnen promotie wedstrijden. Er wordt echter niet bij de pakken neergezeten en met frisse moed zullen de voorbereidin gen ter hand worden genomen, het volgende seizoen het gestelde doel te bereiken. Ondanks alles mogen we niet on tevreden zijn over het afgelopen seizoen en ontegenzeggelijk zijn er in dit korte tijdsbestek van één jaar beduidende vorderingen gemaakt wat dan ook voldoende wordt aan getoond in de competitie-eindstand vergeleken bij vorig seizoen. De vaste kern waaruit het le elftal werd samengesteld aangevuld met verschillende veelbelovende jongeren, mag onder de kundige leiding van de huidige trainer in staat worden geacht om ook 't vol gende seizoen van zich te doen spreken. Het 4e elftal beëindigde een fraaie competitie met een 3-1 over winning op Wittenhorst 4. Ook hier een 2e plaats in de eindstand met slechts 1 puntje achterstand op de kampioenen. ORIëNTATIE-RIT Op zondag 25 juni wordt voor de zevende maal in Boxmeer 'n oriën tatie-rit voor automobilisten geor ganiseerd, ten bate van het Rode Kruis. De lengte van de rit is on geveer 75 km. Aan de organisatie is weer de uiterste zorg besteed en het karak ter van de rit is zodanig, dat ook de minder geoefende rijder piet succes kan deelnemen. Evenals vorige jaren zijn er tal van prijzen beschikbaar. Het in schrijfgeld bedraagt 7,50 te vol doen aan de start. Voorinschrijving kan geschieden bij Dr. Th.G.J. Horbach, arts te Boxmeer, tel. 8èl, giro 364513. Bij voorinschriiving bedraagt het in schrijfgeld slechts 6. Het startbureau is gevestigd in hotel Riche te Boxmeer en geopend om 12.30 uur. De eerste wagen start om 13 uur. op zondag 25 juni. V.C.ROOY-NIEUWS Zondag jl. nam V.C.Rooy, met 2 dames en 3 heren-zestallen deel aan het door U.V.S. uit Venlo, georgani seerd toumooi. Ondanks het zéér slechte weer, was het voor V.C. Rooy 'n sultses-dag. Ons le dames-team zorgde voor een formidabele verrassing. Won nen ze verleden week in Haps de le prijs, ook nu kwamen ze met de le prijs uit de bus, door in de finale met 2-0 Tip-aan II te verslaan. Het 2e dames-zestal kon het,-on danks felle strijd niet tot een van de /finale-plaatsen brengen, evengoed 'n compliment voor het moedig vol houden. Ook het 3e en 2e heren-zestal konden het niet tot een van de fi nale-plaatsen brengen, al zijn de 2e zestallers er heel dicht bij geweest, indien ze 1 wedstrijdpunt méér had den gehad, waren ze om de derde of vierde prijs, tegen Valuas III ge komen. 'n Volgende keer beter, heren! V.C.-Rooy I eindigde in de poule op de le plaats en kwam daardoor in de finale, tegen Jong Ambon, eveneens uit Venray. Ondanks het spekgladde veld en bal, werd er zéér behoorlijk volley bal gespeeld. Jong Ambon kwam na 2 spannende sets, als overwinnaar uit de bus, waarmee we onze sport vrienden uit Woonoord „Vlakwater" nogmaals gelukwensen. Zo kwam V.C.Rooy in het bezit van 2 prachtige prijzen, waarmee het sukses van vorige week, gepro longeerd werd. Op 16 juli is het eerst volgende tournooi, waaraan V.C.Rooy deel neemt, in Vortum-Mullem. Op 23 juli organiseert V.C.-Rooy zelf 'n tournooi, waarop wij nog na der terug komen. NATIONALE TREKPAARDEN TENTOONSTELLING Z.K.H. Prins Bernhard heeft het voorzitterschap van het Ere-comité der 29ste Nationale Trekpaarden tentoonstelling aanvaard. Deze tentoonstelling wordt gehou den op 14 en 15 september a.s. in de Veemarkthallen te 's-Hertogen- bosch. PAROCHIE ST. PETRUS BANDEN Priester van de week: Past. Geerits Zondag: 5e zondag na Pinksteren; 6.45 Mart. Jeuken en echtgen..; 7.30 Gerard Geurts en Wilhelmina Lin- ders-v. Herpen; 8.30 Mgr. Hanssen; 9.30 hoogmis voor de parochie; 10.45 bijz. intentie; 11.45 H.J. Driessen; geen grote congregatie; 7 uur lof. Maandag: 6.45 overl. parochianen; 7.30 Leo Stiphout; 7.30 Theod. Lich- teveld; 8.15 L.J. Raeds echtg. G.H. vd. Bos best. dienst lh; 8.15 wed. Cr eemers-Poel s Dinsdag: 6.45 Mart. Franssen en Petronella Beklet; 7.30 Coba Ron gen; 7.30 Not. Pluymakers; 8.15 C. en A. Hellen lh; 8.15 G. Ligthart. Woensdag: 6.45 Hendrika Thuyls- Muysers; 7.30 L. Gerrits; 8.15 H. Poels, G. v. Meyel en J. Bistervels 3kl.; 8.15 zek. intentie V. Donderdag: 6.45 Jo van Vechel (textielarb. b.); 7.30 Sacr.-hoogmis; 7.30 A. Creemers Langeweg (buurt); 8.15 Gerard Gossens en echgen. 3kl; 8.15 overl. ouders Schols-Leers. Vrijdag: 6.45 Not. Pluymakers; 7.30 Sj. Tacken (buurt); 8.15 J. Poels ouders broers zusters lh; 8.15 zek. intentie R. Zaterdag: 6.45 best. dienst overl. ouders Tonen-Vermeulen; 7.30 overl. fam Hulleman-vd. Broek; 7.30 Ant. Rutten; 8.15 zesw. dienst Sjef Tac ken 3h; 9.30 PI. Huw. Hulleman- Broekhof, tevens 25 jar. huw. Hul- leman-Smits; biechtgelegenheid 5.30-7.30; 7 u. lof De schoolkinderen leren de 55e en 56e les vd. katechismus. Zondag 25 juni sterfdag van Mgr. Hanssen. Zondag a.s. 2 juli collecte voor de Petrus-Penning. Onze misdienaars Zondag zult U onze misdienaars met collecte schalen aan de kerk deur zien staan. Zij vragen dan van U een bijdrage voor hun mis dienaarspot. Wij hopen, dat nie mand langs gaat zonder hen goed te gedenken RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Urbanus 5e Zondag na Pinksteren: H. Mis sen om 6.30, 7.45, 9 u. en 11.45; de hoogmis om 10.45; de koliekten (2 in 1) voor kerk en Gezinszorg; 7 u. lof met overweging. Maandag: H. Joannes en Paulus, martelaren. Dinsdag: Z. Guido en Benvenutus, belijders; 9.30 Huwelijksplechtig heid voor de bruidsparen Janssen- Verbeek en Verbeek-Gommans; 7.30 lof t.e.v. St. Antonius. Woensdag: Vigilie van S. Petrus en Paulus. Donderdag: S. Petrus en Paulus, apostelen; 7 uur Gezinsmis; 8.30 gez. H. Mis. Vrijdag: Gedachtenis van S. Pau lus; 7.30 lof. Zaterdag: feest van het Kostbaar Bloed; van 3-8 gelegenheid tot biechten. Mis-intenties Zondag: 6.30 Sjang Donders als 3e jgt.7.45 Martinus Oosthoek, echtg. en zoon; 9 uur Theodora Pouwels- Johanna Friezen; 11.45 An toon Cre- mers. Maandag: 6.15 uit dankbaarheid; 7 uur Herman Strijbos. Dinsdag: 6.15 Peter Antoon Seu- ren en Anna Maria Vaeghs; 7 uur Peter Jan Emends; 7.45 Gertruda Brouwers, besteld door K.A.V.; 9.30 PI. Huwelijksmis. Woensdag: 6.15 Joh. Vaeghs en Ger. Vaeghs; 7.45 Theodorus de Bruyni (buren). Donderdag: 6.15 Mathilda Was- scher; 7 uur Gezrnsmis; 7.45 Antoon Coopmans; 8.30 P. Michjels, beide echtgen. en zoon Wim. Vrijdag: 6.15 Jan Arts; 7 u. overl. fam. Tonen-Vermeulen. Zaterdag: 6.15 overl. echtgen.; 7.45 Piet Thijssen; 8.30 Martien Janssen. PAROCHIE OIRLO Zondag: 5e zondag na Pinksteren, 4e zondag der maand; 6.30 eerste H. Mis; 7.30 kindermis; 8.30 2e H. Mis; 10 uur parochie-hoogmis; 3 uur ro zenkrans en lof t.e.v. de H. Machu- tus; le collecte voor de kerk; 2e collecte bisdom. Maandag: 7.30 hoogmis tot zekere intentie. Dinsdag: 7.30 maandstond Marti nus vd. Ven. Woensdag: 7.30 maandstond Ar- ncldus Rutten. Donderdag: 7.30 feestdag voor de H. Petrus en Paulus, dag van devo tie; 2 H. Missen; om 7.30 lm; om 9.30 hoogmis Vrijdag: 7.30 zieled. Anna Louisa Bos. Zaterdag: 7.30 zieled. Anna Louisa Bos. A.s. zondag eerste zondag der maand, buitengewone collecte voor de kerk, daarom zaterdagavond biechthoren van 5-7 en van 8-9 in beide biechtstoelen. A.s. zondag voorgeschreven col lecte voor de St. Pieterspenning. PAROCHIE LEUNEN Zondag: 5e zondag na Pinksteren; kwart voor 7 lm voor de parochie; 8 u. lm voor Johannes Voermans; 9.15 lm voor Gerard Voesten; 10.15 gest. hoogmis t.e.v. O.L.Vrouw van Alt. Bijstand; om 5 en om 7 uur avondoefening; onder de H. Missen inleidingsgesprek voor de misweek. Maandag: 6.30 lm voor Johanna Jenniskens; 7.30 lm voor overl. fam. Claessens-Willems; 9 uur lm voor overl. fam. Litjens-Lucassen; 7 u.

Peel en Maas | 1961 | | pagina 6