S.V.V. nog geen Ie klasser zondag in Roermond beslissing Burgerlijke stand BIJVOEGSEL „PEEL EN MAAS" VRIJDAG 16 JUNI 1961 - No. 24 Bezield met het vaste voornemen hun huid zo duur mogelijk te ver kopen en onder begeleiding van een grote schare hoopvol gestemde sup porters nam de wedstrijd Stan- daard-Venray in Maastricht een aanvang. Van meet af bleek, dat de terreinomstandigheden zeer in het voordeel van de thuisclub werkte. Op het doorweekte, effectvolle gladde veld had onze ploeg enige tijd nodig om zich aan te passen, waardoor Standaard met een over rompelend offensief kon starten waaraan Venray vallend en glijdend met moeite het hoofd kon bieden. Met een onhoudbaar schot uit een vrije trap op de rand van het straf schopgebied nam Standaard na 7 min. spelen de leiding 1-0. Onze ploeg liet dit echter niet op zich zitten en sloeg zich meteen door de aanvangsmoeilijkheden heen. Het Standaard doel werd ver scheidene keren goed onder vuur genomen. Met een schot van V. Lu- cassen had de doelman veel moeite doch hij wist het te klaren. Kort hierna was het weer bijna raak maar ditmaal wist de rechtsback de bal op de doellijn nog te trappen. Na ongeveer een half uur spelen bracht Koonings de gelijkmaker tot stand met een mooi schot vanaf de rechtervleugel. Tot grote vreugde van het Venray-legioen was het binnen enkele minuten 2-1 in 't voordeel van Venray. V. Lucassen was de maker van dit doelpunt, dat op prachtige wijze tot stand kwam met een kopbal uit een voorzet van Rutten. Weg waren de zorgen want de manier waarop ons elftal zich had weten te herstellen gaf alle re den tot goede vooruitzichten. Somber ging het er echter uitzien toen kwam vast te staan, dat de steunpilaar van onze verdediging Philipsen niet meer in staat was na de rust verder te spelen. Zonder aan te wijzen oorzaak was deze plotseling onwel geworden en leek het er op of hij vlak voor rust een hersenschudding zou hebben opgelopen. Door dit uitvallen raakte onze ploeg harder aangeslagen dan door alle fanatieke stormlopen van Standaard in de tweede helft van de wedstrijd. De rust was uit het elftal en alle mogelijke afweerpo- gingen ten spijt voelde men aan, dat een nederlaag niet te voorkomen zou zijn. Onze ploeg werd constant in de verdediging gedrukt en zag geen kans meer om zich lucht te verschaffen. Lang duurde het dan ook niet aleer Standaard dit storm lopen bekroond zag met de gelijk maker. Onze doelman die zich tot dan prima had verweerd raakte door het voorgaande eveneens ver ward en verkeek zich op het hoog schot dat de linksbuiten inzond. 2-2. Met de moed der wanhoop tracht- te onze jongens tot elke prijs deze gelijke stand te handhaven. Doch ook dit was niet houdbaar al zag het er gedurende lange tijd nog wel naar uit. 12 min. voor het einde kwam de genadeslag. De Standaard linksbinnen zorgde op vrij fortuin lijke wijze voor het winnende doel punt. Hierna kwam Venray weer los, maar goed kwam men de de pressie toch niet meer te boven. Tot tweemaal toe scheen er nog een kans op een gelijkspel in te zit ten en kwam onze voorhoede nog dicht bij een doelpunt, doch dit ge lukje was voor hen ook niet meer weggelegd. Terwijl Philipsen onkundig van het gebeurde voor onderzoek naar het ziekenhuis werd getrans porteerd, kwam het trieste einde van de, voor ons zo hoopvol uit ziende, tweede helft. Met als parool „verloren maar nog niet verslagen" in afwachting van de nu noodzakelijk geworden beslissingswedstrijd, toonde de ploeg weer spoedig haar sterke mo reel en zag men vastberaden-het derde treffen tegemoet. Deze beslissingswedstrijd staat nu voor a.s. zondag op het programma en zal worden gespeeld op het Roermondterrein. Ondanks de meest sombere vooruitzichten, ten aanzien van de toestand van onze stopper jl. zondag heeft deze zich wonder lijk snel hersteld en is zelfs de kans niet uitgesloten dat hij toch nog van de partij kan zijn, wat voor de ploeg van grote betekenis zou zijn. Tevens heeft men dan weer de beschikking over de rechtsback die in Maas tricht door zijn verplichtingen ten opzichte van het vaderland niet kon meespelen. Een en ander geeft alle redenen om de strijd in Roermond met een gematigd optimisme tege moet te zien. Jammer genoeg is het bestuur er niet in kunnen slagen om eenzelfde aantal autobussen te charteren als jl. zondag. Ditmaal zijn voor onze supporters slechts 3 bussen beschik baar, zodat het aanbeveling ver dient zich zo spoedig mogelijk bij P. Schellen van een reisbiljet te voorzien. Naar we mogen aannemen zal dit vervoer niet toereikend zijn voor alle kijklustigen en daarom willen wij diegenen welke moeten worden teleurgesteld er op wijzen dat een bezoek aan het Roermond terrein goed doenlijk is. Reizende met de trein vanaf station Venray om 12.57 uur heeft men ruimschoots de tijd om vanaf station Roermond, het terrein, gelegen achter de ka zerne, wandelend te bereiken. Van onze lagere elftallen hebben 't 3£ en 4e elftal ieder nog een com petitiewedstrijd af te werken en jammer genoeg zijn deze wedstrij den juist voor a.s. zondag vastge steld. Het verkrijgen van uitstel is niet mogelijk, zodat gespeeld zal moeten worden. Voor wai. betreft de wedstrijd Venray 4-Wittenhorst 4 is het dank zij de medewerking van Wittenhorst mogelijk gewor den deze wedstrijd a.s. zaterdag avond te doen spelen,. Aanvang 6.30. De wedstrijd E.W.C.-Venray 3 die laatstelijk door de abnormale slech te weersgesteldhe'd op zaierdamid- dag niet kon gaan zal echter zondag moeten doorgaan daar het ditmaal niet mogelijk is deze wedstrijd naar de zaterdag te verplaatsen. van 8 t.m. 14 juni 1961 GEBOREN: Pouwels Theodorus, Bergen Hoezen Johanna, Spurkt 7 Verstraaten Alexander, V!1 ngsbeek vd. Pasch Gertruda, St. Jozeflaan 26 Derks Johanna, Mgr. Hanssenstr. 15 Voermans Jacobus. Broekdijk 2 Verhoeven Huberta, Veulensew. 20 OVERLEDEN: Flinsenberg Johanna, echtg. van Beekers M., 34 jr, Venray OTeemers Antonius, echtg. van Theunissen Christ., 52 jr, Venray ONDERTROUWD: Hulleman Gerrit, 24 jr, en Broek hof Johanna, 22 jr, beiden Kolkw. 17 Gielis Gerardus, 25 jr, Amersfoort en Janssen Lamberdina, 21 jr, Ju- liansingel 9, Venray Arts Antonius, 28 jr, Ysselsteynse Schoolweg 7 en Arts Johanna, 21 jr, Pr. Ire nestraat 12 Smits Martin, 31 jr, te Meerlo en Beerkens Petronella, 27 jr, Venray Jakobs Jacobus, 29 jr, Horst en Reintjes Maria, 23 jr, Veulensew. 22 GETROUWD: Manders Wilhelmus, 26 jr, Deurne en van Schijndel Antonia, 25 jr, te Venray Wilmsen Mathijs, 27 jr, en Derikx Maria, beiden te Venray VENRAYENAAR VERONGELUKT IN BARCELONA In de nacht van woensdag op don derdag ontving de familie W. Claes- sens alhier, het ontstellende be richt, dat hun zoon en broer, de 45- jarige kapper, Johan Claessens, te Barcelona, alwaar hij werkzaam was, dood langs de weg gevonden was met zijn scooter. FANFARE ST. ODA MERSELO Fanfare St. Oda uit Merselo, gaat in juli naar het concours te Lot- tum, en zal daar uitkomen in de eerste afdeling.

Peel en Maas | 1961 | | pagina 9