a 5 koninklijke onderscheidingen KONINGINNE VERJAARDAG Uil Peel en Haas Bmiogmf WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Uitreiking in speciale raadszitting Geestelijk artikel Ingezonden Uit Wanssum Vrijdag 5 mei 1961 No. 18 TWEE EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 150652 ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 1.50 (buiten Venray 1.75) Wie gedacht zou hebben, dat de lintjes-regen op Koninginne-dag, zoals gewoonlijk over Venray heen zou trekken, is ditmaal wel bijzonder bedrogen uitgekomen. In de lange, lange lijst v»n onder scheidingen stonden liefst 5 Venrayse namen. De heer P.J. Loo- nen uit Oostrum werd, in zijn kwaliteit als voorzitter van de Coop. Zuivelvereniging Zuid-Ned. Zuivelbond, benoemd tot Offi cier in de Orde van Oranje Nassau. De Ere-medaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, werd verleend aan de heer P.J.H. v. Dijk te Ysselsteyn. De zilveren aan de heren Th. Cremers te Venray en P.J. Michels in Merselo. En tenslotte was er nog een bronzen ere-medaille voor de heer W.J. van Vegchel In een plechtige raadszitting op de le mei werden de gedecoreerden officieel ontvangen door het Ven rayse gemeentebestuur, terwijl vele gasten, als geestelijkheid, oud-gede coreerden, vertegenwoordigers van de schooljeugd, vertegenwoordigers van de standsorganisaties e.a. hier bij tegenwoordig waren. De Burgemeester opende deze bui tengewone zitting met een rede, waarin hij er op wees, dat Konin- ninginsverjaardag een dag is van dankbaarheid en vreugde. Dankbaarheid jegens God, die ons een Koningin schonk, die op waar lijk koninklijke, maar ook mense lijk hartelijke wijze zich inzet voor haar volk. Vreugde, dat wij onder Haar leiding mogen leven in vrij heid, terwijl miljoenen anderen le ven in onrecht, ellende, angst, ter reur en nood. Nederland, aldus Mr. Custers, is zonder Oranjehuis ondenkbaar Het is de goede waarborg voor een gelukkige ontwikkeling van de sa menleving VADERLANDSLIEFDE BEGINT HIER Sprekende over de vaderlandslief de, waarmede de genegenheid tot ons vorstenhuis inhaerent is, wees Mr. Custers er op, dat deze liefde begint in onze gemeente. De eigen gemeente vraagt immers burgerzin en gemeenschapszin, zon der welke een samengaan en samen werking onmogelijk is. Zo is het verklaarbaar, dat hoe gezonder een plaatselijke gemeen schap is, des te beter de gemeente zal zijn. Een sterke band bindt de burger aan zijn gemeente, die voor vele, vele dingen te zorgen heeft. Hij heeft met de gemeente meer per soonlijk contact dan b.v. met de pro vincie en het rijk. Maar ook de ge meente moet door het contact met zijn burgers rijker en beter worden. Er moet een goede wisselwerking zijn, een wederzijds vertrouwen. Met name vroeg de Burgemeester zich af of er b.v. genoeg interesse bestaat voor het verenigingsleven, waaraan men op zovele wijze kan deelnemen, En zo ja, of dan datzelf de verenigingsleven niet nauwer kan samenwerken met de gemeente. Van die kant zijn immers vele ac tiviteiten te verwachten, die op hun beurt de gemeente weer kunnen ac tiveren en daardoor de gemeen schap boeiender en bloeiender kun nen maken. VENRAYS JEUGD NIET AFZIJDIG Speciaal richtte Burgemeester Custers zich tot de afgevaardigden van alle Venrayse scholen, die voor deze zitting waren uitgenodigd. Hij vroeg om hun belangstelling en sympathie. Want veel van wat de gemeente doet, is gericht op de toe komst. Op dezelfde toekomst, waarin de kinderen van nu, de burgerij zullen vormen. Hij wees er op dat veel werk ge daan wordt om de jeugd van van daag kansen te geven voor de toe komende tijd. Daar moet de jeugd belangstelling voor hebben Met de bede, dat Koninginnedag ook aanleiding zou zijn, naast vreugde en dankbaarheid, voor bezinning juist op deze punten, besloot Burgemeester Custers zijn rede. De Raad besloot een gelukwens- telegram te zenden naar de jarige Vorstin. DECORATIES Dan richtte zich de Burgemeester tot de heer Loonen, die op voor dracht van de Minister van Land bouw, benoemd was tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Mr. Custers noemde deze onder scheiding een zeer grote eer. Op de eerste plaats voor de heer Loonen zelf, die vooral op agrarisch gebied een der voormannen in Nederland is. Hij wees op zijn voorzitterschap van de Zuidnederlandse Zuivelbond, en van de Limco, zijn bestuursfunc ties in het Productschap Zuivel, het Productschap Vee en Vlees en de. Veehöuderijcommissie in het Land bouwschap, allemaal functies waar in de belangen der agrariërs tot in de hoogste toppen behartigd wor den. Maar ondanks de drukte, die deze functies met zich brengen, is de heer Loonen een zoon van Oostrum gebleven en dient hij ook daar in verschillende functies zijn geboorte plaats. Maar niet alleen voor de heer Loonen zelf is deze onderscheiding een grote eer, zij is dit ook voor onze gehele gemeente, die een zeer verdienstelijk en hoogstaand bur ger nu geëerd ziet. Als Burgemeeester was het hem een genoegen hiervoor namens deze gemeenschap de heer Loonen har telijke gelukwensen aan te bieden. Onder handgeklap van de aanwe zigen spelde de Burgemeester de heer Loonen de versierselen van deze orde op, terwijl mevr. Loonen een boeket bloemen aangeboden kreeg. PIONIER De heer P.J.H. van Dijck noemde de Burgemeester een der pioniers van de Peel. Hij is immers een der eersten geweest, die naar Ysselsteyn toe trok en daar in 1919 een eigen bedrijf heeft gesticht op de door hem zelf ontgonnen grond. Maar naast de drukkys werkzaam heden op eigen bedrijf heeft van Dijck kans gezien zich ook in te zetten voor het algemeen belang. Zo is hij lange tijd voorzitter ge weest van de Stierhouderij, mede oprichter van de LLTB, die hij ja ren lang als bestuurslid heeft ge diend, is bestuurslid geweest van de boerenleenbank, die bij het zelf standig worden van de bank in Ys selsteyn in 1944 hem als voorzitter heeft gekozen. Hij heeft dus mede de grondslag gelegd al is dit letterlijk en fi guurlijk dikwijls gebeurd met vallen en opstaan voor het bloeiende Ysselsteyn van nu. Dit gemeenschapswerk is aanlei ding voor deze onderscheiding, waarmede de gehele gemeente hem alleen maar gelukwensen kan. Ook de heer van Dijck werd dan de gouden medaille opgestoken door de Burgemeester, die mevr. v. Dijck ook in de hulde betrok door het aanbieden van 'n boeket bloemen. 50 JAREN KOSTER De heer Michels noemde Mr. Cus ters een sprekend voorbeeld van eenvoudige plichtsbetrachting. Reeds 55 jaren heeft hij Merselo's parochie gediend als organist en dit jaar is er het gouden jubileum als koster. Dat hij daarnaast mede-oprichter geweest is van de fanfare en nog steeds bestuurslid is van de boeren leenbank, bewijst, dat hij ook op andere plaatsen zich actief heeft in gezet voor het Merselose gemeen schapsleven, zonder dat hierover veel drukte werd gemaakt. Deze onderscheiding, aldus Mr. Custers richt nu ineens de schijn werper op dit werkzaam leven, dat naast de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice nu ook door deze koninklijke onderschei ding als het ware bekroond wordt. 40 JAREN DIENSTBETOON Datzelfde kan men ook aanmer ken bij de andere gedecoreerden de heren Cremers en van Vegchel. Bescheiden en trouw hebben zij 40 jaren lang in dienst gestaan bij het Automobielbedrijf v.h. L.J. van Haren n.v. en hebben zij in goede plichtsbetrachting, ieder op zijn plaats, dit bedrijf gediend. Ze heb ben daarmee een voorbeeld gege ven voor de jongeren-generatie en hebben deze trouw beloond gezien met een koninklijke" onderscheiding. Nadat Mr. Custers de versierse len had opgespeld, werden de echt genoten van de heren Michels, Cre mers en van Vegchel niet vergeten. Ook hen werd bloemen aangeboden. Dan bonkten buiten al de trom men van de Kon. Harmonie Euterpe, maar toch sprak de heer Loonen, rr^ede namens de andere gedecoreer den een kort en eenvoudig dank woord. Een dankwoord jegens God, die 'hen ieder op zijn plaats, de kracht gegeven had, dat te doen wat hun plicht was. Dank ook aan de Koningin, die de vervulling van die plicht had willen belonen met deze onderschei ding en dank aan allen, die daartoe het hunne hadden gedaan. Het zal een prikkel te meer zijn om de plichten te blijven vervullen, aldus de heer Loonen, de persoonlijk graag nog eens zou onderstrepen, dat waar het hem mogelijk zal zijn, hij steeds voor Venrays belangen op zal komen. Met het zingen van het Wilhelmus werd deze plechtige zitting beslo ten. Dan ging het naar 't bordes, waar de zangertjes van St. Frans en de Kon. Harmonie Euterpe de gedeco- Nadat jaren lang het Koninginne- feest feitelijk niets anders was, dan een feestdag voor de jeugd, omdat het Oranje Comité moeilijk iets meer kon doen, wegens gebrek aan financiën, is er dit jaar een zeer be hoorlijk programma uit de bus ge komen, dank zij een gulle gemeente raad, die nu eindelijk ook eens iets anders wilde zien, dan de gewone kinderspelen. Gezien de korte tijd van voorbe reiding mag het Oranje-comité te vreden zijn De feestelijkheden werden feite lijk al geopend op zaterdagavond in de danszalen. Zondagmiddag gaven de Harmo nie van Oostrum en de fanfares van Leunen, Oirlo en Merselo concerten en 's avonds was het weer overvol in de dansgelegenheden. Maar de feitelijke viering was dan maandag morgen. Ze werd ingezet door een plech tige hoogmis in de openlucht, opge dragen door Deken Loonen met as sistentie van de Rectoren van Veu len en Heide. Deze H. Mis werd bijgewoond door het voltallige college van B. en W en de gemeenteraad, alsmede het Oranje-Comité en honderden be langstellenden. Maar we hadden juist bij deze plechtigheid beslist wel meer publiek verwacht. Om half elf was er de plechtige raadszitting, waarover U elders meer leest. Na deze raadszitting was er de aubade aan de gedecoreerden, waar bij weer eens te meer bleek, dat improvisatie ook zijn goede kanten heeft. Het samenspel tussen Euter pe en de zangertjes van St. Frans was bijzonder aardig en vraagt naar meer. En terwijl op het gemeentehuis dan de drukke receptie begon, ver zorgde Harmonie Euterpe een mid dag-concert, dat er zijn mocht. Dat de concert naderhand in ver schillende gelegenheden nog een staartje kreeg was te verwachten. Na de middag begonnen om 2 uur de kinderspelen. Op het Molenplein was de school plichtige jeugd in actie en hadden de leiders kennelijk moeite de vele, vele kinderen een beurt te geven. De opkomst was veel groter dan verwacht was en dit stelde de en kele leiders wel voor heel grote pro blemen, die ze echter al improvise rende deels wisten op te lossen. Voor de spelen voor de schoolvrije jeugd was de belangstelling niet zo groot. Om twee uur startte ook een wan deltocht voor Venrays jeugd, die zo geen grote, dan toch wel een fleu rige indruk gaf. Burgemeester Custers reikte om 4 uur de gewonnen bekers uit. De uitslagen waren als volgt: 1 Venrays Glorie; 2, 3 en 4 Dessel- ken; 5 Molenplein; 6 Vrolijke tippe laar en 7 Michael Progroep (Ly ceum I.C.) Terwijl Venrays beste ruiters een keurige demonstratie gaven op het terrein aan de Schoolstraat - 'n de monstratie, die zeer veel publiek trok - was het op het Servaasterrein druk omdat daar de laatste loodjes gewogen werden van een spannende tournooi-middag. Hier hadden alle junioren-clubs van Venray de nodige wedstrijden gespeeld om de Oranje Wisselbeker. We noteerden de volgende uit slagen: Venray-Ysselsteyn 10 Oostrum-Merselo 01 DIS-Ysselsteyn 00 Venray-Oostrum 10 Merselo-DIS 20 Oostrum-Ysselsteyn 22 Venray-Merselo 10 DIS-Oostrum 20 Merselo-Ysselsteyn 10 DIS-Venray 0-4 De eindstand was: Venray 8 pnt, Merselo 6, DIS 3, Ysselsteyn 2 en Oostrum 1 pnt, waarmede dus Ven ray de wisselbeker in zijn bezit kreeg, die Burgemeester Custers de captain aanbood. Om 7 u. verzorgde de gymnastiek vereniging enkele demonstraties, waarna de fanfare van Ysselsteyn 'n avond-concert aanbood. Dan zwaaide om goed 9 uur het fanfare- en tamboercorps van de Limb. Jagers, officieel in ceremonieel tenue de Grote Markt op en lieten enkele nummers horen, voor een on gekend talrijk publiek. Een publiek, dat kennelijk moeite had om de nieuwe stijl musiceren, die ook de legercorpsen tegenwoordig brengen, te appreciëren, maar overigens toch aandachtig de verrichtingen van dit corps gade sloeg. Intussen waren fakkels uitgedeeld en zo kon het tamboercorps, bijge licht door tientallen fakkels, op het einde van de avond een duizend koppige menigte naar het Servatius- terrein voorgaan, waar het Konin- ginne-vuurwerk zou worden afge stoken. Een dergelijke belangstelling heeft men hier nog maar zelden gezien, want waar men ook keek op de heus niet kleine velden van Servatius, overal stonden mensen, die kenne lijk plezier hadden in dit uitsteken de vuurwerk. Dat er na afloop van dit vuurwerk geen ongelukken gebeurd zijn aan de poort waardoor iedereen zich heen wrong zullen we maar als een der wonderen beschouwen van dit ko- ninginne-feest, dat besloten werd met een gratis bal in alle dansgele genheden. Een programma, dat naar meer smaakt en dat ook op de kerkdorpen nog rustig wat uitgebreid kan wor den reerden een muzikale hulde brach ten Na deze huldiging namens Ven rays publiek volgde een zeer druk bezochte receptie op het gemeente huis. HEMELVAART, KLEINE TIP IN EEN AL TE GENOEGELIJK BESTAAN Het duurt niet lang meer of de Paastijd zal weer ten einde zijn. Deze feestelijke herdenking van de geheimen van het Heilsgebeuren, wordt bekroond door twee demon stratieve feiten, die na de Verrijze nis hebben plaats gehad en de vol tooiing ervan voor ons mensen dui delijk maken: de Hemelvaart van de Verlosser en de vervulling van zijn belofte door het zenden van de H. Geest. Wij staan nu het dichtst bij de Hemelvaart. Dit feit toont ons dui delijk aan, dat de verlossing voltooid is. Het vormt de tegenhanger van Kerstmis, toen' de Verlosser ter we reld kwam. Nu gaat Hij terug. De zin van deze terugkeer is dui delijk, omdat Christus hem zelf zo duidelijk aan ons gesteld heeft: onze toekomst ligt in de hemel. Wij zijn maar al te zeer geneigd het anders te stellen en onze toe komst op aarde te zoeken. Het is zo veel aantrekkelijker dat te doen als het een beetje goed gaat. Want dan kan ondanks tegenslagen en kleine onaangenaamheden het leven op aarde toch wel gezellig zijn en vreugde bieden. Vooral tegenwoordig met twee vrije dagen per week en veel tech nische hulp en veel genoegens en vermaken. Er blijft in het leven van de Christen altijd een spanning tussen zijn plicht om naar het hiernamaals te kijken en zijn lust om het hier op aarde een beetje genoegelijk te ma ken. Het moest niet zo zijn. Christus' Hemelvaart maakt ons duidelijk, dat Hij ons een plaats gaat bereiden bij de Vader. Aan deze waarheid valt geen let ter te veranderen, Christus is daar voor opgestegen ten Hemel. En latereen maal als de schepping haar verheerlijking tege moet zal gaan en de Kerk de volle ontplooiing en haar volle glorie be leven zal, dan zal Hij terugkeren. Eerder niet. In die tussentijd zijn wij het, ieder van ons die Hem om beurten zullen naderen via de poort van de dood. Wij zullen als stukjes mozaïek de glorie van de Kerk gaan vormen, tot op .de door Hem bepaal de dag, dat het geheel van het pa troon gereed zal zijn. Het valt niet mee in deze wereld een beetje uit de gedachte te leven, dat Christus daarboven op ons wacht. Maar het naderend feest van Hemelvaart kan ons er weer even mee helpen de gedachte levendig te houden. van zaterdag 13 mei 1911 Door veldwachter Janssen wer den een tweetal personen aange houden wegens diefstal van kippen bij Th. Thuijls op de Hiept en bij P. Duijkers, Hoogriebroek. Beiden be kenden, waarna zij geboeid naar Horst en vervolgens naar de gevan genis te Roermond werden overge bracht. Wegens het niet voldoen aan de loting werd zekere H. van H. van alhier, aangehouden. Lijst der hoogstaangeslagenen. Hierop komen voor: Ta. vd. Boo- gaart, Venray, geb. 1845; H. Esser, Venray, geb. 1854; J.A. Poels, Ven ray, geb. 1870; G. van Daal, Horst, geb. 1855; C. Baron de Weichs de Wenne, Geijsteren, geb. 1845. Het laagst gezamenlijke bedrag van aan slagen, dat tot de plaatsing op deze lijst heeft geleid is 330,71. De prijzen der goedkope een daagse retourkaarten 3e klasse van Venray naar onderstaande stations waren: Nijmegen 1,—; Mook 75 cent; Cuyk 65 cent; kruispunt Beugen 55 ct.; Rijkevoort 45 ct.; Boxmeer 40 ct; Vierlingsbeek 20 ct; Tienray 20 ct; Grubbenvorst-Lottum 35 ct; Grub- benvorst klooster 40 ct.; Blerick 55 ct. en Venlo 60 cent. Bovendien tienritten-boekjes van Venray naar Blerick 2,75, Venlo 3 en Nijmegen 5. Zondag 21 mei a.s. zal de R.K. Volksbond alhier een grote propa ganda-vergadering houden. Als spreker zal optreden de heer H. Hermans te Maastricht, over Volksontwikkeling en de noodzake lijkheid van het verenigingsleven. - 1 Juli a.s. hoopt de heer G.H. d,e Ponti, hoofd der school te Oirlo, zijn zilveren jubileum als onderwij zer te vieren en leraar aan de Rijks normaalschool alhier. Voor herhalingsoefeningen werden opgeroepen uit deze ge meente 45 miliciens. Deze week wilde een inwoner aan het postkantoor een pantalon als drukwerk laten verzenden. De postbeambte maakte bezwaren en verwees de verzender naar het ter zijde van het loket opgehangen re glement. Enige minuten later stak de ver zender zijn hoofd weer door het lo ket: „In 't reglement staat duide lijk, dat ik dit kledingstuk als druk werk mag verzenden". „Stukken", die aan beide zijden geopend zijn, mogen als drukwerk verzonden worden, staat er. Als dat niet slaat op een broek, weet ik 't niet!" In de week van 5-12 mei zijn getrouwd: Johannes Klaassen, 30 jaren en Maria Pelzer, 25 jaren; Martinus van Mil, 27 jaren en Ma ria Maas, 29 jaren; Hubertus Janssen, 33 jaren en An na Philipsen, 25 jaren; Gerard Mommen, 37 jaren en Pe- tronella Hoedemakers, 33 jaren; Peter G. Poels, 55 jaren en An- toinetta Litjens, 45 jaren; Jan Barents, 33 jaren en Gertru- dis Verhaegen, 31 jaren. van 16 mei 1936 - De alhier gehouden verkoop van Emmabloempjes ten bate der t.b.c.-bestrijding heeft opgebracht in totaal 170,95. De 19-jarige T. vd. G. werd vo rige week door een insect gestoken en kreeg hierdoor ernstige bloed vergiftiging. Hij is voorzien van de laatste H.H. Sacramenten. De kermis te Oirlo wordt dit jaar gehouden op zondag 14 juni a.s. Te Overloon werd aanbesteed het verbouwen der parochiekerk, onder architectuur der firma Stuyt te Den Haag. Er waren 9 inschrij vers. Hoogste P. Koenen Holthees met 12.990. Laagste Gebr. Ouden hoven, Venray met 10.578. In Ysselsteyn op de nieuw ont gonnen gronden heerst in buitenge woon sterke mate de gevreesde emeltenplaag. Het komt voor, dat per vierkante meter enkele honder den emelten worden gevonden. Van 8-11 mei 1936 zijn gehuwd: Gerard Hendriks, 28 jaren, te Maashees en Gertr. Rongen, 22 jaren te Venray; Willem Driessen, 26 jaren, te Ven ray en Gerarda Rongen, 24 jaren, te Meerlo; Mathijs Jenniskens, 25 jaren en Dorotha Arts, 20 jaren, beiden te Venray. Als aanvulling op Uw artikel over 't Waterschap moge hier enkele punten ter verduidelijking: 1. Het Waterschap heeft de zorg voor een betere waterstaatkun dige toestand, zorgt dus dat grond- en regenwater geen over last doen aan de boerengrond en zorgt bij droogte, dat er water kan worden aangevoerd. De huidige situatie nog veel natte grond is veroorzaakt door het feit, dat volgens bereke ningen van deskundigen de neer slag die b.v. begin december I960 viel, slechts één maal per 6000 ja ren voorkomt. Het Waterschap, dat altijd uit moet gaan van een economisch verantwoorde hoge waterlijn mag en kan geen reke ning houden met een abnormale hoeveelheid water. 2. Wat betreft de wateraanvoer is een bescheiden begin gemaakt door de aanleg van stuwen en hoofdbeken en een aanvoerleiding in de Vredepeel. Een en ander zal bij de uitvoering van het Lollebeekplan een ver sneld tempo krijgen. 3. De 36 hoofdingelanden, die te be slissen hebben over het te voeren beleid worden gekozen als volgt: 27 kiezen de ingelanden, 9 de in het gebied gelegen gemeenten. Teneinde een goede spreiding van de hoofdingelanden ovèr het ge hele gebied van het Waterschap te krijgen is er een indeling in kiesdistricten gemaakt. Het aan tal hoofdingelanden is vastgesteld in het reglement en wel in ver houding van de bijdragen van zo'n kiesdistrict en de totale uit gaven van het Watex-schap. 4. Vroeger beperkte het Waterschap zich tot het schoonhouden van de hoofdbeken. Thans reinigt het Waterschap alle op de legger voorkomende waterlosingen, dat zijn totaal 137 km hoofdbeken, waarvan in Venray 37 km Loo- beek, Oostrumse beek en Lolle- beek) en 503 km zijwaterlossingen waarvan 151,5 km in Venray. BURGEMEESTER RUTTEN TE WANSSUM EN MEERLO GEHULDIGD Groot was de vreugde toen zater dagmiddag bekend werd, dat het H.M. de Koningin behaagd had bur gemeester Rutten van Meerlo en Wanssum te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Zondagmorgen werd de nieuwe rid der gefeteerd door zijn Wanssumse gemeentenaren, onder begeleiding van fanfare „Concordia", dames- Zanglust", Trommelkorps en het St. Willibrordusgilde. Loco-burgemeester Beterams, schetste de grote verdiensten van de burgemeester, zowel voor zijn vroe gere gemeente Broekhuizen als voor Wanssum, waar hij sedert 1954 het ambt vervuld. Namens de bevolking werd het woord gevoerd door de heer Rutten, president van de fanfax*e en pastoor Kemmere van Geijsteren voerde het woord namens de parochiegeeste lijkheid. Tot slot dankte de nieuwe ridder in zeer bewogen bewcoi"dingen. In de namiddag had een gelijke huldiging plaats voor de gemeente Meerlo. ballpoints zegge en schrijve de beste...! VAN DEN MUNCKHOF N.V. NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Zondagsdienst huisartsen Vanaf zaterdagmiddag 4 uur tot maandagmorgen 8 uur, wordt de praktijk der huisartsen voor Venray e.o. waargenomen door Dr. W.JJV. BLOEMEN Stationsweg 15 Telefoon 1465 Uitsluitend voor spoedgevallen Hemelsvaartdag 11 mei: Dr. VAN THIEL Patersstraat 30 Telefoon 1887 GROENE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingen-bureau voor de kerk dorpen. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Zr. Janssen, Kard. van Rossum- straat 4, tel. 1504. GESLAAGD Op d.d. 24 april 1961 slaagden voor het Godsdienst-examen in het Psychiatrisch Ziekenhuis „St. An na" te Venray de volgende candi dates Aben A.Th.B.M.; Bremer G.W.M.; Ehren J.H.; van Galen M.G. (Zr. Eg- berta) cum laude; de Groot A.M.; In 't Veen M.J. (Zr. Martina); Lamers Th.H.G.; Mariens P.G.; Schipper; Snijders G.O.H.; van Zanten J.H. (Zr Corona) cum laude. ST. ADELBERT Op dinsdag 9 mei a.s. vergadert de afdeling Venray van de St. Adel- bertvereniging in restaurant Ver heugen alhier. Dr. Jozef Janssen, egyptoloog te Leiden, die een lezing zou houden onder de titel: „De waterwolf be dreigt egyptische tempels", is door onvoorziene omstandigheden ver hinderd naar Venray te komen. De Zeereerwaarde pater dr. Ber- tulf van Leeuwen o.f.m., theoloog aan 't klooster van de paters Min derbroeders te Alverna zal nu een voordracht verzorgen over het ko mende oecumenisch concilie; deze voordracht zal vooral dienen als een inleiding voor onderlinge discussie.

Peel en Maas | 1961 | | pagina 1