Ingezonden Burgerlijke Stand IE 1 iï U. TERM0TÉ ADVERTENTIEN eindigen van zijn studie vestigde hij zich te Maastricht. In Venray heeft hij o.a. de kruis weg-staties in de Petrus Banden ge schilderd en in de kapel van Huize Servatius. Muurschilderingen van hem zijn te vinden in de Huishoudschool, Huize Servatius en de wachtkamer van de Zuid-Ooster. Voor Huize Servatius heeft hij o.a. enkele ge neesheren - directeuren geportret teerd. Terwijl in de nalatenschap van Deken Berden zich een prachtig interieur van de oude Petrus Ban den van zijn hand bevindt. De ge meente heeft een stilleven van Pe- tran Vermeulen aangekocht bij zijn tentoonstelling enkele jaren gele den hier op het gemeentehuis ge houden. TRAGISCHE ONTDEKKING Zaterdag bemerkten de buurtbe woners van de noodwoning aan de Julianasingel te Venray, alwaar de 70-jarige mevrouw van Meijel-de Louw inwoont, dat de melkfles die smorgens voor haar aan de deur werd gezet, niet binnengehaald was. Na herhaalde malen getracht te hebben contact met de bewoonster te krijgen, werd de rijkspolitie ge waarschuwd, die de woning binnen drong en de 77-jarige bewoonster dood op bed vond. Een hartverlamming moet de oor zaak van dit plotseling overlijden zijn. KIND ONDER VRACHTWAGEN In het Sint Elisabethziekenhuis te Venray werd het 5-jarig dochtertje van J. uit Overloon binnen ge bracht, die op de Oploseweg onder een vrachtwagen was gekomen van de heer R. uit Venray. Het meisje was zonder uit te kijken plotseling de weg overgestoken. Met een her senschudding moest zij opgenomen worden. ONGELUKKEN Bij de Paterskerk zaten een per sonenauto en een vrachtauto op el kaar. De personenauto had geen voorrang verleend en moest deze verkeersovertreding met gedeukte spatborden en andere schade boeten, VAL VAN BROMFIETS De heer J. uit Oploo, die Venray bezocht, kwam op de Overloonse- weg, doordat hij uitwijken moest voor spelende kinderen, te vallen met zijn brommer. Met een gebro- pols, kon hij na verbonden te zijn in het ziekenhuis, huiswaarts keren. AGENDA CENTRALE K.A.B. VENRAY Maandag 10 april 8 uur in zaal J. Kusters te Leunen, jaarvergadering Centrale KAB. Donderdag 13 april 8 uur in café J. Sanders, bestuursvergadering KAB Venray. Donderdag 13 april 8 uur in café de Engel vergadering St. Joris. AIDA Gala opvoering in Duisburg Die Deutsche Oper am Rhein no digt haar operavrienden uit de pre mière, de eerste opvoering welke een gala-avond zal zijn, bij te wo nen, in het theater te Duisburg, op zondag 23 april om 19.30 uur. De vaste bezoekers van Duis burg kunnen hiervoor plaatsen aan vragen bij de verkoopadressen. HOTEL DE ZWAAN VERNIEUWD Door een simpele interne verbou wing, een andere verlichting en nog enkele andere dingen heeft Hotel de Zwaan een heel ander, intiemer beeld gekregen. Dit opknappertje heeft Hotel de Zwaan verandert in een genoegelijk en gezellig restaurant, waarin ook de vele gasten zich zeker thuis zul len gevoelen. In het steeds groeiende Venray, een „pleisterplaats" die zeer aan trekkelijk is en aangepast aan het steeds groter wordende Venray. KONINGINNEFEEST Dank zij een grotere gemeente subsidie is het Oranje-Comité er in geslaagd wat grootser programma op stapel te zetten i.v.m. de verjaar dag van H.M. de Koningin, die dit jaar op maandag 1 mei zal gevierd worden. Zondags zullen liefst 4 muziek corpsen van de kerkdorpen een middag-concert verzorgen, twee op de Grote Markt. Op maandag 1 mei beginnen de feestelijkheden met een H. Mis in de openlucht, opgedragen door De ken Loonen, waarbij o.a. Venrays Jeugdkoor zal zorgen voor de vocale begeleiding. Om half 11 is er de plechtige raadsvergadering, waarbij van ge meentewege enkele gasten zullen worden uitgenodigd. Na deze vergadering is er een re ceptie ten gemeentehuize, waarbij Venrays Jeugdkoor en de Kon. Har monie Euterpe zullen zorgen voor een muzikale omlijsting. In de middag zal er op de eerste plaats een voetbaltoumooi zijn voor de clubs van het centrum en de kerkdorpen, welk tournooi door de SVV-jeugd wordt verzorgd. Dan is er een wandeltocht voor alle wandelclubs uit Venray. Daarnaast worden spelen gegeven voor de schoolgaande en de school vrije jeugd, terwijl om 5 uur de ge zamenlijke ruiterclubs een demon stratie zullen verzorgen. In de avond is er dansen, maar de feestdag wordt besloten met een groots vuurwerk op de terreinen van Huize Servatius. Een en ander moet nog nader worden uitgewerkt, maar tijdig ge noeg zal het Venrayse publiek plaats en tijd van een en ander te horen krijgen. AAN HOUDERS VAN HONDEN Burgemeester en wethouders van Venray, vestigen de aandacht van houders van honden op de bepaling van artikel 12 der verordening op heffing van hondenbelasting in de gemeente Venray, volgens welke zij, die vóór of op 31 maart 1961 geen aangiftebiljet hebben ontvangen, verplicht zijn vóór 20 april a.s. aan gifte van het houden van een of meer honden te doen, door het in vullen en ondertekenen van een ter gemeentesecretarie, afdeling IV kosteloos verkrijgbaar aangiftebiljet! Aan de eigenaars i.e. houders van honden, welke na laatstgenoemde datum worden aangetroffen, zonder dat daarvan aangifte is gedaan, zal, afgezien van een eventuele straf rechtelijke vervolging, een ambts halve aanslag worden opgelegd tot een veelvoud van het normaal ver schuldigde bedrag. Venray, april 1961. Burgemeester en wethouders vnd Mr. M.M.L.C.M. CUSTERS, burgem. H.P.L. VORST, secretaris. TAPVERGUNNING Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, dat op 17 maart 1961 is ingekomen een ver zoek van Gerardus Wilhelmus Pe trus Martens, wonende te Venray, Merseloseweg 62, om een tapver- guning voor de benedenvoorkamer groot 41.30 m2 van het pand Merse loseweg 62; Binnen twee weken na dagteke ning van deze bekendmaking kan eenieder tegen het verlenen der vergunning schriftelijke bezwaren bij burgemeester en wethouders in brengen. Venray, 28 maart 1961. Burgemeester en wethouders vnd, Mr. M.M.L.C.M. CUSTERS, burgem. H.P.L. VORST, secretaris. VASTENOFFER In de Petrus Bandenkerk is 1340 opgehaald voor het Vastenoffer, in het Rectoraat der Paters 700 en in het Rectoraat Heide 262,20. Zij wier vastenspaarpotje nog niet geledigd is, kunnen alsnog het bedrag afgeven bij de parochie geestelijken. SINT CHRISTOFFEL-STERRIT Ter herdenking van het feit, dat 25 jaar geleden in Elsendorp de Broederschap voor Veilig Verkeer werd opgericht met St. Christoffel als beschermheilige, zal op 16 april a,s. een ijubileum-sterrit naar dit Gemertse Peelkerkdorp worden ge houden. De organisatie berust bij de M.A.C. „St. Christoffel" in Gemert. Niet al leen ongeveer 6000 leden van de Broederschap kunnen aan deze ster- rit deelnemen, maar ook alle andere belangstellenden. Men kan vertrek ken waar men wil, voor eigen huis deur bijgevolg ook. Er zullen in een straal van ca. 25 kilometer rond Elsendorp zeven controleposten worden uitgezet n.l. in: Oss, Grave, Cuijk, Boxmeer, Hel mond en Venray. De deelnemers zullen bij mini maal twee van deze zeven controle posten een stempel moeten halen om in het bezit te komen van een voor dit jubileum speciaal ontwor pen metalen wandbord. Er bestaan geen beperkingen ten aanzien van het aantal passagiers, zodat eventueel de gehele familie plezier aan deze sterrit kan beleven. Voor inschrijving dient men zich te wenden tot het secretariaat van de M.A.C. „St. Christoffel", Oude- straat 71, te Gemert. De kosten be dragen 4.50. NIEUWE TELEFOONGIDS Degenen, die met een practisch uit elkaar gevallen telefoongids zit ten, kunnen het einde van hun lij den verwachten tegen het einde van deze maand, als de nieuwe tele foongids voor het Maastrichtse dis trict zal worden uitgereikt. Tot dan dus nog even geduld RECREATIEOORD VLAKWATER Met de Paasdagen en in deze paasvacantie is dan de kinderspeel tuin, of zoals dat deftig heet, het re creatieoord Vlakwater geopend voor de Venrayse jeugd. We moeten eerlijk erkennen, dat wij de oprichting van deze speel tuin enkele jaren geleden een beetje sceptisch bekeken hebben, want iets dergelijks vraagt behalve veel tijd en veel moeite, ook geld. Hoe ze het klaar spelen, weten we niet, maar deze stichting heeft in de afgelopen jaren toch wel duide lijk getoond niet bang te zijn voor werk en moeite. Ze heeft de betrek kelijk kale vlakte daar aan het Vlakwater omgetoverd tot een speeltuin, waarin jong enoud zijn hart op kan halen. Er is een magnifiek kinderbad ge komen, dat ook deze winter weer radicaal uitgebreid is, er zijn speel- werktuigen gekomen te kust en 'te keur, een roetsbaan, waar je bang van wordt, een geluidsinstallatie, die behalve dat hij voor muziek zorgt ook jeugdige boosdoeners tot de orde roept, er zijn herten, ko nijnen en wat dies meer zij, ergens vandaan gehaald, er is een restau rant gebouwd, dat ook al weer uit gebreid is, er zijn kleedgelegenhe den, kortom, er is van alles en nog wat om de lieve jeugd bezig te hou den en moe te maken. Een knap stuk werk, waarvoor we diep en eerbiedig onze pet afzetten. Want de organisators moeten er machtig veel tijd en moed aan be steed hebben, om dit alles zo te zetten, klaar te maken en uit te bouwen. En de camping die men deze win ter heeft uitgebouwd, met kamp winkel, douches en andere nuttige en noodzakelijke dingen zullen on getwijfeld ook vele vreemden deze zomer naar Venray brengen. Zo toont ook dit recreatieoord dat er ook afgelopen winter hard en goed gewerkt is voor de Venrayse jeugd en we kunnen slechts hopen, dat deze met hun ouders dit be langeloos werk ook zullen weten te waarderen en te steunen. OPENING NIEUWE ZAAK G. DE MULDER Dat Leunen langzaam maar zeker uitgroeit daarvan getuigt naast een nieuwe Gussenstraat ook de plaat selijke middenstand, die hier enkele fraaie zaken heeft. Daar is nu de zaak van G. de Mulder bijgekomen, door de ver bouw, of liever de herbouw van een tamelijk uitgeleefd en uitgewoond woonhuis. Men mag respect hebben voor de manier waarop de architect H. Martens uit Leunen hier iets nieuws tot stand gebracht heeft, dat zelfs in een veel grotere plaats niet zou misstaan. Dat de fa. de Mulder een zeer be hoorlijke collectie electrische arti kelen voert wordt de bezoeker di rect duidelijk, die behalve televisie toestellen, radio's, wasmachines, koelkasten en vrieskisten, hier bo vendien 'n grote keuze vindt in alle mogelijke electrische apparatuur. Voeg daarbij een keurig ingerich te reparatie-werkplaats, met de nieuwste snufjes voorzien, dan is het duidelijk, dat deze nieuwe zaak een grote aanwinst voor Leunen en voor heel Venray is. Trouwens uit de bloemstukken en felictaties bleek al dat „Gradje" een bekende naam heeft, die door deze nieuwe zaak alleen nog beter wor den kan. NOORD-LIMBURGSE K.V.P.-JONGEREN Voor het kader der Statenkring jongerengroep Horst van de K.V.P, J.O. hield de burgemeester W. Lin- ders van Arcen-Velden in kasteel Well een interessante inleiding over gemeentezaken in het raam der ko mende gemeenteraadsverkiezingen. De spreker toonde zich voorstan der van een geleidelijke verjonging in de gemeenteraden. De jeugd zal de gemeentezaken van dichtbij moe ten gaan volgen, wil zij een inzicht in deze materie krijgen. Tijdens de discusie die hierna ont stond, kwam onder meer naar voren de verlaging van de kiesleeftijd tot 21 jaar. Voorzitter P. Rongen wees in dit verband op de verjonging, die in Duitsland wordt doorgevoerd. Ver volgens kwamen er nog onderwer pen uit de praktijk aan de orde. In een korte toespraak toonde voorzitter Emonts zich voldaan over het verloop van deze kaderbijeen komst. PROGRAMMA Kringjongerenvoorzitter P. Ron gen bracht de komende activiteiten nogmaals in herinnering. Op 8 en 9 april wordt te Valken burg het Limburgse KVP-weekend gehouden. Op 14 en 15 april is het landelijk Jongerencongres te Zeist. Dan volgt het Jongerenappèl te Sevenum. Op kasteel Well wordt op 13 en 14 mei een weekeinde gehouden voor de Brabantse en Noord-Lim burgse Jongeren. KLOKKENWIJDING WANSSUM Zondag heeft Wanssum op plech tige wijze de vijf nieuwe klokken gewijd, die een plaats krijgen in de nieuwe toren van de parochiekerk, Hiermede heeft Wanssum zijn klok ken terug, waarvan de zwaarste 280 kg weegt. Mgr. MOORS NAAR WANSSUM Op maandag 15 mei komt Mgr. Moors in Wanssum de kinderen al daar vormen. AFSLUITING VAN RIJKSWEG In verband met de grote verkeers- omlegging tengevolge van de werk zaamheden aan de Rijksweg tussen Susteren en Nieuwstadt zal, zoals gemeld, het verkeer komende uit de richting Sittard de komende maand via Nieuwstadt èn Susteren worden omgeleid. Ruim 8000 wagens per 24 uren moeten nu deze omweg maken. HET RANDSCHRIFT VAN DE RIKS Bij de rijksmunt in Utrecht ko men de laatste tijd herhaaldelijk te lefoontjes binnen van personen, die menen een zeer bijzondere nieuwe rijksdaalder in hun bezit te hebben. Deze rijksdaalder zou zich van de andere onderscheiden doordat het randschrift „God zij met ons", wan neer men de beeldenaar boven legt, op de kop staat. 's Rijsmuntmeester, dr. J. W. A. v. Hengel, deelde naar aanleiding hier van mee, dat dit een gevolg is van de toegepaste munttechnïek bij munten met inwaarts randschrift. Dit randschrift wordt namelijk vóór de eigenlijke muntslag op de munt- plaatjes aangebracht. Bij een aan zienlijk percentage van de nieuwe rijksdaalder staat het randschrift op zijn kop. OPENING GYMNASIUM HEERLEN Op donderdag 13 april wordt in Heerlen het nieuwe Bernardinus- college plechtig ingezegend door Mgr. P. Moors en geopend door de commissaris der Koningin Dr. F. Houben. Deze nieuwbouw is ontworpen door architectenbureau Lerou uit Venray, en werd begonnen in mei 1959. Directeur van deze school, die 1300 leerlingen kent, is de oud rector van het Gymnasium I.C., pa ter drs. B. v. Summeren. KINDERBIJSLAG WORDT INGETROKKEN Met de aankondiging van de re gering, dat zij het wetsontwerp kin derbijslag zal intrekken, maakt zij een duidelijk gebaar, dat zij van van plan is binnen afzienbare tijd met een herzien plan te komen. De heer de Quay c.s. zijn dus voornemens het niet tot een rege ringscrisis te laten komen en toe te geven aan bepaalde wensen van de coalitie-genoten, de CH en de libe ralen. Van de andere kant weten wij ook, dat de Katholieke Volkspartij niet met wijzigingen op essentiële punten zal instemmen, dat is op de laatste partij raadvergadering duide lijk gebleken. Prof. de Quay en de zijnen zullen zich dat dan ook niet in hun hoofd halen. De les, die uit deze manoevre te trekken valt is deze, dat de Katho lieke Volkspartij het tijdstip nog niet rijp acht voor een hernieuwd samengaan met de socialisten. Mr. Burger had daartoe wel een visje uitgeworpen op het Partij congres van de P.v.d.A. De K.V.P. denkt er nog niet over erop in te gaan. PRIESTERFEEST Zondag herdenkt pastoor Hoef nagels in Grubbenvorst zijn 40- jarig priesterfeest. Dit zal op plechtige wijze worden gevierd. Pastoor Hoefnagels is na de bevrijding ook in Wanssum pastoor geweest en heeft daar de totaal ver woeste kerk en pastorie weer opge bouwd. NEDERLANDERS GAAN VEEL MEER OP VACANTIE De statistieken, welke door het Centraal Bureau voor de Statistiek gepubliceerd zijn omtrent het va kantie-houden van Nederlanders to nen aan, dat de invoering van de vakantietoeslag er inderdaad toe geleid heeft, dat men zijn ontspan ning nu eens per jaar vrij alge meen neemt. Bijna de helft van ons volk gaat op vakantie en van die groep weer een helft naar het buitenland, ter wijl de andere in eigen land blijft, hetzij in kampen hetzij in hotels hetzij bij familie. Van degenen, die niet gaan zul len er velen zijn, die tot de laagst betaalden behoren. Intussen heeft een andere sta tistiek van het C.B.S. weer laten zien, dat het besteden van de va kantiegelden voor de vakantie meer op aandrang van de mannen ge beurt dan van de vrouwen. Want die statistiek welke wij be doelen had de vraag gesteld, wat men zou doen met een extra bedrag aan geld, dat men buiten zijn ge wone inkomsten zou ontvangen. Nu hebben de vrouwen 30% ge antwoord, dat zij het aan kleding zouden besteden, terwijl de mannen voor 20% zeiden het in vakantie en reizen te willen beleggen. Aangezien dat de overwegende meningen waren van de enquête, kan men er wel de conclusie uit trekken, dat het extra van de va kantietoeslag juist op instigatie van de mannen voor de vakantie wordt besteed. NEDERLANDSE JONGE BOEREN NAAR CANADA „Jullie hebben nu de kans om een stuk van de wereld te zien. Zie de de mogelijkheden, die Canada biedt, goed onder ogen en overweeg dan, of je je in dat land voor goed zoudt willen vestigen". Deze woorden sprak aan boord van de „Rijdam" de heer J.B. Brug- gink, voorzitter van de Kath. Neder landse Jonge Boeren- en Tuinders- bond, tot 90 Nederlandse jongeman nen, die voor een verblijf van negen maanden naar Canada vertrokken. Op de Canadese boerenbedrijven, waarop deze jongemannen dan de nodige ervaring en kennis van he' buitenland op te doen. Het succes van dit soort uitzen dingen, verzorgd in samenwerking tussen de drie Nederlandse centrale landbouwjongeren - organisaties is in het verleden reeds gebleken. Ook in 1958, 1959 en 1960 hadden namelijk uitzendingen plaats, waar bij in totaal 260 man waren betrok ken. Van de groep van 1958 is later niet minder dan 60 procent voor goed naar Canada geëmigreerd. De jonge boeren en tuinders, die naar Canada gaan, komen steeds uit alle delen van ons land. hun leeftijden variëren van 19 tot 30 jaar. In Canada aangekomen, worden zij bij Canadese boerenfamilies, ver spreid wonend over het hele land, ondergebracht Zij blijven daar dan voor een periode van tenminste 9 maanden. Indien men langer wenst te blij ven, is een verblijf van ten hoogste 18 maanden toegestaan. Alle „Canadavaarders" krijgen 'n verblijfs- en werkvergunning mee. De reis naar Canada moet door de jongelui zelf worden betaald. Tijdens het verblijf in Canada kunnen deze kosten (pl.m. 1500 re tour) echter ruimschoots worden te rugverdiend. POTENTIëLE EMIGRANTEN Het oogmerk van een eventuele emigratie is aan dit soort uitzendin gen niet vreemd. Het streven is er daarom ook vooral op gericht om potentiële emigranten op wat jon gere leeftijd reeds een indruk te ge ven van het leven in Canada en met name van het leven op het platteland. Het was dan ook toeval lig, dat bij het vertrek van de jon gelui temidden van familieleden en verloofden ook de Canadian Immi gration Officer, mr. Leesen aanwe zig was. Hij voorspelde de groep bij voor baat al, dat men het in Canada naar de zin zal hebben en dat al het mo gelijke in het werk zal worden ge steld om het Canadese verblijf zo nuttig en aangenoam mogelijk te doen zijn. „Schrijf ook uw ouders en uw or ganisatie van uw belevenissen", zei de heer Leesen nog bij wijze van welgemeende raadgeving. ZOMERPOSTZEGELS Vijf vogels, karakteristiek voor 't Nederlandse landschap, vormen dit jaar het onderwerp voor de serie van vijf Zomerpostzegels, die op 24 april op de postkantoren in verkoop komt. Vijf strand- en weidevogels: zil vermeeuw, scholekster, wulp, kluut en kievit, tekende de grafische kun stenaar Dirk van Gelder aan de hand van opgezette exemplaren of in de vrije natuur in de grote vogel kolonies nabij zijn woonplaats Veere. De opbrengst van de toeslag op de Zomerpostzegels keert de Stich ting Comité voor de Zomerpostze gels jaarlijks uit aan landelijke en regionale instellingen voor volksge zondheid, maatschappelijk werk en culturele doeleinden, die daarmede projecten financieren, die niet op andere wijze tot stand kunnen ko men. RUITERPROCESSIE HAKENDOVER Een der merkwaardigste paasge- bruiken in de Belgische Haspen- gouw is de jaarlijkse weerkerende ruiterprocessie van Hakendover bij Tienen. Sedert de middeleeuwen trekt tel ken j are op Paasmaandag de proces sie vanuit de kerk door de velden. Dit laatste dan letterlijk te verstaan. Buiten de bebouwde kom name lijk verlaat de processie, die vooraf wordt gegaan door enkele honder den ruiters te paard, de grote heer baan, om dwars door de velden met het jonge opschietende graan haar weg te vervolgen naar het rust- altaar, dat eveneens midden op de akkers staat. De honderden paarden trekken dan nog eens driemaal in galop in een wijde cirkel om het rustaltaar heen, overal waar ze passeren de jonge veldvruchten vernielend. Vele duizenden pelgrims en toe schouwers trekken eveneens dwars door de velden, waar nergens een pad of weg te vinden is. Als de processie ten einde is, blij ven slechts volkomen vernielde ak kers achter. Doch telkenjare her haalt zich het merkwaardige feit, dat enkele weken na de processie de veldvruchten weer opschieten en een oogst voortbrengen die op zijn minst gelijk is aan die der niet be treden velden. In de loop der eeuwen is Haken dover een bekend bedevaartsoord geworden. Ook dit jaar zijn er op Paasmaan dag duizenden pelgrims uit wijde omgeving heengetrokken tot uit Ne derlands Limburg en vooral uit Brabant. Door de overvloedige regen der afgelopen dagen waren de akkers doorweekt. Toen de processie en de toeschou wers de velden weer hadden verla ten, leek het alsof stoomwalsen de leemgrond hard hadden aange stampt. Waar de ruiterstoet door het veld had gegaloppeerd, bleef een diep omgewoeld spoor achter, waarop geen sprietje groen meer was te vinden. Maar de boeren van Haken dover zijn niet bevreesd voor de ge volgen. Onze Lieve Heer heeft hun al eeuwenlang een goede oogst ge schonken. Hij zal hen ook ditmaal niet in de steek laten. BEDREIGDE BIETENBOUW Ondanks een voorstel van de hoofdafdeling Akkerbouw van het Landbouwschap zullen voor het suikerbietenteelt jaar 1961 nog geen maatregelen worden geno men om de teelt in te krimpen. Met grote stemmenmeerderheid verwierp het Landbouwschap dit voorstel en beval in plaats daar van aan op korte termijn overleg met de minister van landbouw te plegen omtrent de overloop van suiker uit het overschot 1960 naar 1961. Ook zal een publicatie worden uitgegeven, die de telers van sui kerbieten er op moet wijzen, dat teeltinkrimping dringend nood- zakkelijk is en dat men er goed aan doet, vrijwillig het areaal te verkleinen. STRAATNAMEN Wie in Venray de nieuwe straat namen uitvindt, weet ik niet, maar een ding is zeker de betrokkene(n) hoeft of hoeven niet iedere dag na men als Steegse Peelweg, of Veu- lense Grintweg e.d. te tikken of te schrijven, om van Heydse Peelweg en Heydse Schoolweg nog maar niet te praten Kan een en ander niet wat econo mischer bekeken worden? J.R. van 31 maart t.m. 6 april 1961 GEBOREN: Schaeffers Marcus, Langstraat 10 Meijer Sandra, Eikenlaan 56 van Kempen Antonius, Lorbaan 11 Siebers Leonarda, Oostsingel nw 4 Geurts Johannes, Paardekopweg 8 van de Steeg Henrica, Zuidsingel 125 van Waaijenburg Bemadette, Stationsweg 125 Arts Irma, Heidse Peelweg 10 Philipsen Johanna, Hoogriebroekseweg 11 Wilmsen Johanna, Vierlingsbeek Wilmsen Gertruda, idem Verbeek Maria, Zuidsingel 77 Mulders Maria, Burg. vd. Loostr. Rutten Maria. Langeweg 44 Vollenberg Helena, Veltum 1 Sijbers Eugène, Hoenderstraat 30 Wijnhoven Wilhelmus, Meerlo Wijnhoven Peter, idem Urselmann Joseph, Grootdorp 11 Cox Theodorus, Veulenseschoolw. OVERLEDEN: de Lauw Maria, weduwe van var Meijel Gerardus, 77 jr, Venray ONDERTROUWD: Peeters Wilhelmus, 30 jr, land bouwer, Wanssumsedijk 1 en Ver- steegen Maria, 27 jr, Loobeek 4 GETROUWD: Stevens Wilhelmus, 27 jr, leraarijg te Nijmegen en Aerts Wilhelmina, 28 jr, te Venray Janssen Petrus, 26 jr, huisschilder, en Verstegen Wilhelmina, 24 jr, bei den te Venray Brouwers Johannes, 26 jr, filiaal- chef te Deurne en Beerkens Mathil da, 20 jr, te Venray Philipsen Jan, 26 jr, tuinder en Wismans Theodora, 24 jr, beiden te Venray i( 'iel ;ve est AFWEZIG 10-17 april In Waarnemer: Dl Spreeküur do. 13 april oïh uur St. Elisabethziekenhuis Ver Tot onze diepe droefheid overleed heden, na 'n. kort stondige ziekte en voorzien van de H. Sacramenten der Stervenden, onze iiinig ge liefde moeder, groótmoeder, tante en nicht HELENA POELS weduwe' van Theodorus Creemers in de, ouderdóm van 80 jr. Wij bëvelen haar ziel in uw godvruchtige gebeden aan. De diepbedroefde familie: Maastricht Zr. Aptonia Rijckholt A. Beijtesun-Creemers W. Bertesun en kind Venray W. Creèmers G. Creepier s-Ver steegen en kinderen Dave (B.) A. Creemers G. Creem^rs-Deville en kinderen Familie Poels Familie Creépiers Venray, 6 apri\ 1961. De plechtige lijkdienst ge volgd door de begrafenis zal plaats hebben op maan dag 10 april a.s. om 9.30 u. in de parochiekerk van St. Petrus Banden te\ Venray. De overledene lig^ opge baard in de rouwkasel van het Sint Elisabeth-Zieken- huis, Venray. Bijeenkomst aldaar voor de begraf» om 9 uur. t Tot onze diepe droefheid overleed, zeer plotseling, op Paaszaterdag, voorzien van het "Heilig Oliesel, onze innigge- liefde moeder, grootmoeder, overgrootmoeder, zuster, tante en tucht Maria Catharina de Lauw •weduwe van, Gerardus H. van Meijel Lid van Me Derde Orde, in de leeftijd van 77 jaren. Wij bevelen', hare ziel in uw godvruchtige gebeden aan. De bedroefde familie Venray M. G. van Meijel M. van Meijel-Versleijen kinderen en kleinkinderen Roosendaal Zr. Gaudentia', Deurne G. v. Dinteren-V Meijel A. v. Ointeren en kinderen Venray G. /H. van Meijel J. P. van Meijel-Hjnders en kinderen Broejthuizenvorst J. Huiben-van Mójjel Huiben Familie de Lauw Familie van Meijel VjÉnray, 1 april 1961 De plechtige lijkdienst ha< laats woensdag 5 april 9.30 Uur in de Rectoraatskerk, waarna de begrafenis. Bidons vertrek n. Canada zeggen>yij hartelijk vaap^el aan familie, vrienden erykennissen. Jos, Jan, Martin en Betsie vbo Rijswijk ^en Herman Kardoel. ss Rijndam. v:

Peel en Maas | 1961 | | pagina 2