overal gelukkige gezicl Albert Hei Sport in ïenraj Wie kien is doet mee! In alle elf provincies... PAASRECLAME No. 7 maakt u het leven goedkopet Film-nieuws r Wër Uit Albert Heijns GELDERSE HAM39 ...59 3 buk 98 >,*75 .55 ZWARE REPEN 7 ZOETE/SPAANSE WIJN- I.95 FEESTPÜ'ÖbSMG TJiïA .65 APPELMOES van goudreinetten *1 SPERZIEBONEN65 AH-SLASAUS de lekkerste 68 KRENTENBROOD .^«>*1.- VRUCHTEN frambozen I 98 OP SAP keuie CASSELERRIB SARDINES ASPERGES (met punten) ZAANSE KOEKEN ADV0KAAT 10062 fantastische prijzen Hier is AH-Kienspt Absoluut gratis! VEELBELOVENDE FILMS Het bioscoopprogramma van het Luxor Theater heeft weer enkele goede films in petto. Reeds met Pasen kan men in Ven- ray de fameuse thriller zien met Do- ris Day een stem in de mist. Hier over schreef de wereldpers unaniem in superlatieve bewoordingen. Deze film is inderdaad veel beter dan de beste film van Hitchcock. Een andere beroemde film is de fel realistische oorlogsroman straf- bataljon 999. Dit is het verhaal van soldaten die voor straf ingedeeld worden in bataljon 999 ofwel het dodenbataljon. Deze soldaten wer den o.m. de mijnenvelden ingestuurd om het pad te openen voor de tanks. Het is een oorlogsfilm geworden van de allerbeste soort. Van de grote spectakelfilms noe men we er drie: Ben Hur; Spartacus en de held van Marathon. Deze laat ste komt het eerst in Venray en is geheel in kleuren en technirama op genomen. Onder de z.g. grappige films komt de grote bedrieger met Tony Curtis. Het ware verhaal van 'n jonge man die met succes doch zonder enige op leiding of diploma's het klaar speelt om legerarts te worden. Bovendien nog leraar, gevangenisdirecteur en detective. Behalve de reeds genoemde films komen binnenkort nog in Venray: Fabriek van officieren - Winden waaien om de rotsen - Eichmann - G.I. Blues - La Vérité - Porgy en Bess - lm Weissen Rössl (nieuwe versie) - Pepe - etc. LAND- EN TUINBOUW WAAROM KLAVER IN GRASLAND? De laatste tijd wordt er in ons land veel propaganda gemaakt voor klaverrijke kunstweiden. In tegenstelling tot Denemarken is het Nederlanse grasland over het algemeen arm aan klaver. De hoge stikstofgiften hebben de klaver gro tendeels uit de zode verdreven. Hierdoor is het rantsoen aanmerke lijk armer geworden aan kalk en magnesium, twee voor het vee zo belangrijke mineralen, die juist in klaver in behoorlijke hoeveelheden voorkomen. Dat de kopziekte de laatste jaren in sterke mate optreedt is voorna melijk een gevolg van een tekort aan kalk en magnesium, dus van klaver, in het weide- en hooirant- soen. Om het klaverpercentage van onze graslanden te verhogen, is in de eer ste plaats een zorgvuldige keuze van het in te zaaien gras- en klaver mengsel van belang. Daarnaast speelt ook de bemesting een rol van betekenis. Te grote hoeveelheden stikstof belemmeren de klavergroéi, terwijl een bemesting met kali, fos- forzuur en kalk daarentegen de ont wikkeling van klaver bevordert. Door een basisbemesting met kali- zout en Thomasslakkenmeel (bevat fosforzuur en kalk) kan een goede bemestingstoestand voor klaver wor den verkregen. Beide meststoffen la ten zich goed met elkaar mengen, waardoor men op arbeidskosten kan besparen. S.V.V.-NIEUWS In het begin van de wedstrijd VenrayR.K.D.E.V. zag het er naar uit dat Venray zonder grote inspan ning een flinke overwinning tege moet zou gaan. Nauwelijks was er 4 min. gespeeld toen Vennekens een sublieme pass van V. Lucassen op keurige wijze afwerkte en de stand op 10 bracht. Kort hierna weder om eenzelfde spelsituatie doch dit maal wist van Boven in het Arcen- doel tijdig in te grijpen en Venne kens het scoren te beletten. Op rus tige wijze werd door Venray de ene aanval na de andere opgezet waar bij van goed samenspel viel te ge nieten waartegen Arcen op het mid denveld weinig verweer had. Kun dig gedirigeerd door hun doelman, die zelf het leeuwenaandeel voor zijn rekening nam, hield de Arcen- verdediging echter stand. Na 22 min- werd de voorsprong vergroot toen een mooie voorzet van Koonings door M. Lucassen werd ingeschoten 2—0. Onze doelman werd door de Ar cen aanvallers niet zwaar op de proef gesteld en kon zich bepalen tot het rustig wegwerken van enkele terugspeelballen en het onderschep pen van sporadische aanvallen. Zijn collega aan de overzijde kreeg het zwaarder te verduren en bij een schot van Koonings moest hij al zijn, niet geringe talenten, aanwenden om de bal tot corner te verwerken. Kort voor rust, nadat nog ver schillende kansen om de voorsprong te vergroten waren mislukt, kreeg Venray een penalty te nemen omdat Vennekens wat al te hardhandig te gen de grond werd gewerkt. Het reactievermogen van v. Boven ken nende richtte Vin op de hoek van het doel maar had daarbij de pech dat de bal aan de voor hem verkeer de kant van de staander terecht kwam. Na de rust pakte D.E.V. de zaken wat steviger aan en dwong Venray direct een paar corners af. Onze middenlinie en binnenspelers raak ten hun overwicht op het midden terrein kwijt waardoor de aanvallen minder inhoud kregen. Toch hadden diverse gevaarlijke schermutselin gen voor het Arcen-doel plaats en was het vaak onbegrijpelijk dat (gel dige doelpunten uitbleven. Talrijke schoten en kopballen werden op het doel afgevuurd, doch zonder succes. Vin Lucassen had weinig geluk met zijn schoten want eenmaal trof hij oerhard de paal en een andere keer dook op het laatste moment nog juist het hoofd van een verdediger op de doellijn op, om de bal uit het doel te koppen. Arcen vocht vinnig terug om de nederlaag zo beperkt mogelijk te houden en kwam dicht bij een doelpunt doch nu was het de beurt aan van Bergen om de bal van de doellijn weg te trappen. Onze ploeg kon het spelpeil van de eerste helft niet meer opbrengen en zo bleef het bij een 20 overwinning. Na een periode van zeer matige wedstrijden kwamen onze reserves in Blerick weer eens met een prima partij voetbal voor de dag. In een levendige wedstrijd hadden zij voortdurend het initiatief met fris open spel en goed opgebouwde aan vallen. Zij kregen echter geen loon naar werken; een ruimschoots ver diend gelijkspel werd hen in de laatste minuten nog ontnomen door n in buitenspelpositie gescoord Ble- rick-doelpunt dat een 23 nederlaag een feit maakte. Venray 3 voldeed aan de verwach tingen door Wanssum 2 op eigen ter rein met 'n 5-3 overwinning nog wat steviger op de laatste plaats te druk ken. Programma voor a.s. zondag 26 maart: Venray ITiglieja I, aanvang 2.30 u. Venray 3Meterik aanvang 12.00 u. Wittenhorst 4Venray 4 12.00 u. Voor ons le elftal staat de big- match van het seizoen voor de deur. Door de nederlaag van Wittenhorst j.l. zondag, zijn de kansen op de 2e plaats aanmerkelijk gestegen en lig gen nu in eigen handen. Het, met een gelijk aantal verliespunten staande Sanderbout moet nog in Venray op bezoek komen maar alvo rens het zover is zal vooreerst leider Tiglieja zijn visitekaartje komen presenteren. Nog steeds is deze club ongeslagen en zal ook a.s. zondag al les op alles zetten om zo spoedig mo gelijk de kampioensvlag te kunnen hijsen. De wedstrijd in Tegelen, en kele weken geleden, heeft voldoen de aangetoond dat onze ploeg beslist niet voor hen behoeft onder te doen voor wat betreft de technische ca paciteiten, zodat onze spelers be slist niet met een gevoel van bij voorbaat kansloos te zijn, het speel veld zullen betreden. Zij zullen er echter wel van overtuigd zijn dat deze wedstrijd van hen een extra in spanning en voorbereiding vraagt en dat een totale inzet van alle krach ten noodzakelijk zal zijn om Tiglieja de eerste nederlaag te bezorgen om daarmede de aanspraken op de 2e plaats kracht bij te zetten. Het ligt in de lijn der verwachting dat een groot aantal toeschouwers getuige zal zijn van deze interesante krachtmeting en wij vertrouwen dat onze supporters onze ploeg met ge paste aanmoedigingen tot hun beste vorm zullen aanzetten. Het derde elftal krijgt Meterik op bezoek waarvan in Meterik met 43 werd gewonnen. Zullen we het dan a.s. zondag mee mogen maken dat ook eens een thuiswedstrijd in een overwining wordt omgezet? Breek nu maar eens met de traditie van nederlagen op eigen terrein; ook dit record mag gerust gebroken worden. Het vierde elftal heeft de return ontmoeting in Horst op het pro gramma. Een paar weken geleden werd in Vem*ay met 71 van Wit tenhorst 4 gewonnen. Wij zijn er van overtuigd dat het a.s. zondag geen walk-over voor onze jongens zal zijn maar zij zullen er toch wel voor op passen dat hun fraaie positie niet wordt aangetast. V.C.ROOY NIEUWS Zaterdag stond de vooral voor UVS uit Venlo zeer belangrijke wedstrijd VC Rooy I - UVS I op het program ma. Deze wedstrijd was van belang voor UVS omdat, indien UVS er in zou slagen Rooy te kloppen, zij kam pioen waren. Aanvankelijk zag het er naaruit dat UVS zou slagen, want de eerste set ging met 15-7 naar de Venlonaren. In de tweede set ging Rooy op volle toeren draaien en met 15-9 werd er van speelhelft gewis seld. De derde set gaf 'n veel ster ker Rooy te zien, en met de stand 12-0 voor Rooy vroeg UVS spelers wisseling. Even kwam het aange slagen UVS nog terug, maar verder dan 15-6 liet Rooy het niet komen. De vierde set ging, ondanks felle tegenstand van UVS, die probeerde een gelijkspel er uit te slepen, met 15-12 naar VC Rooy. Een verdiende 3-1 zege van onze club. Vandaag krijgt UVS nogmaals de gelegenheid om de titel te behalen, want in hun laatste wedstrijd komen ze tegen rode lantaarndrager Tege len in het veld. VC Rooy 3 wist in haar laatste wedstrijd de eerste overwinning te boeken, met 3-0 werden de reser ves uit Venlo verslagen. Rest ons nog te vertellen dat j.l. zondag te Eindhoven, op de afde lingswedstrijden, afdeling Venlo in beide klassen de eerste prijs wist te behalen. Zeer verdienstelijk was het optreden van ons VC Rooy-lid J. Di- recks die was gekozen voor het B- team van de afd. Venlo. Programma: PSOV II - VC Rooy II dinsdag te Venlo, evenals VC Rooy II - PSOV II. GYMNASTIEKVERENIGING Zondag j.l. gaf de gymnastiek vereniging St. Christoffel haar jaar lijkse demonstratie voor de ouders van haar leden. Even over half 3 opende het tamboer- en hoornbla zerscorps de middag met een pittig geslagen en geblazen mars, waarna de voorzitter de aanwezigen welkom heette. Hij memoreerde in het kort de prestaties van de vereniging op bonds- en kringfeest en het in ge bruik nemen van de nieuwe gym nastiekzaal aan de Langeweg. Hierna passeerde in vlot tempo 23 nummers de revue. Zowel klein als groot mochten na ieder nummer een hartelijk applaus in ontvangst nemen. St. Christoffel mag wederom te rug zien op een geslaagde demon stratie. Vermeldden wij vorige week, dat het kringfeest op 25 juli zou ge houden worden, thans blijkt deze datum vastgesteld te zijn op 25 juni. Dank zij de medewerking van Huize Servatius en de voetbalclub S.V.V zal dit kringfeest weer ge houden worden op de sportvelden van Servatius. M.H.C.V. KAMPIOEN! Eindelijk is dan het werk van het eerste elftal bekroond. Vorige jaren liet men op het einde van de com petitie nogal eens een steekje vallen. Nu echter is van het begin tot het einde van de competitie voor de overwinning gevochten. Ook de laatste wedstrijd werd een overwin ning zodat het kampioenschap onge slagen bereikt werd. Een gelijkspel was al voldoende geweest In een wedstrijd die nerveus start te wist MHCV pas in de 20ste mi nuut de leiding te nemen door een prachtig scherp schot van onze r. buiten. Toen was echter het hek van de dam. De voorhoede ging soepeler draaien ter-wijl de achterhoede zijn greep op het Deurnese aanvalsspel wist te behouden. Het samenspel in deze wedstrijd - vooral in de achterhoede - opmerkelijk beter dan anders. Alleen werd 't soms te kort gehouden, maar echt gevaarlijk is dat niet geworden. Met rust stond het 3-0 in ons voordeel en dit ont laste de spelers grotendeels van hun zenuwen zodat er in de tweede helft beter gespeeld werd. De strijd werd ook sneller doordat de opstelling ge wijzigd werd. Dit resulteerde in di verse gevaarlijke aanvallen op het Deurne-doel. De jeugdige doelman van Deurne bleek echter bijzondere kwaliteiten te bezitten en vaak was het applaus dat uit het publiek op klonk voor deze keeper meer dan verdiend. Toch kon hij niet voorkomen dat onze voorhoede in totaal 7 maal tot scoren kwam. Bij deze stand voelde Deurne zich geblameerd, en zette alles op alles om de eer te redden. Door een fraaie combinatie wisten dit tenslotte ook te bereiken en met de stand 7-1 kwam het einde. Na de wedstrijd werd het kampi oenselfial door Harmonie Euterpe afgehaald en begeleid naar Hotel de Zwaan, waar de receptie gehouden werd. Felicitaties werden ontvangen van diverse sportverenigingen van het gemeentebestuur, van de Dioce sane Sportbond en van talloze ande ren. 'sAvonds vierde de Hockey-club gezamelijk dit verdiende kampioen schap. De dames speelden een uitwed strijd tegen Sittard. Verwacht werd een gelijkspel maar de dames kwa men - na een goede wedstrijd ge speeld te hebben - met een 4-2 ne derlaag thuis. Hiermee is voor hen de competitie beëindigd. De heren-junioren speelden thuis tegen Blerick een wedstrijd uit hun jeugdcompetitie. Ze verloren met 5 -0. Blerick beschikte ever betere techniek en meer wedstrijd-ervaring wat voor onze junioren aanleiding mag zijn hun techniek op te voeren. De dames-junioren speelden op 't prachtig veld aan het Gemma-dal een wedstrijd tegen Jerusalem. Het spel vertoonde aan beide zijden een onsamenhangend geheel, wat vooral te wijten was aan te weinig wed strijd-ervaring van de spelers. De eind-uitslag werd 1-0 voor Jerusa lem. Zondag spelen de heren hun laat ste wedstrijd, en wel tegen de club die de hele competitie hun ernstigste concurent is geweest, namelijk Hel mond. Zij zullen alles proberen om ook deze laatste wedstrijd in een overwinning om te zetten. JUDO - SPORT Zondag 26 maart organiseert de Judo-club Venray haar eerste offi ciële wedstrijden, waaraan clubs uit Roermond, Venlo, Echt, Susteren Horst en van het Lyceum deelne men. Enkele Nederlandse kampioe nen, zoals Scheaper en Orval zul len op de mat verschijnen. Er wordt gespeeld in een A en B klasse, onder leiding van de heer Royakkers uit Roermond. Als scheidsrechter fun geert de heer Vriens uit Helmond. De wedstrijden worden gehouden in zaal Wilhelmina en beginnen om 4 uur. De finales zijn om 6 uur. CROSS - COUNTRY Zondag j.l. werd op het terrein tegenover het ziekenhuis de jaar lijkse cross - country verreden. Dit terrein leent zich uitstekend voor dit soort paardensport. Het par cours heeft talrijke natuurlijke hin dernissen, terwijl nog andere hier aan waren toegevoegd. Er werd van paard en ruiter veel gevergd. Een verrassing was het rijden van de Castenrayse ruiter J. Philipsen, die op overtuigende wijze met Blacky wist te winnen. Zijn gemaakte tijd was opzienbarend. Met deze over winning kwam de wisselbeker in zijn bezit. Een wisselbeker, die de Venrayse ruiter Lucassen al 2 jaren op een rij verdiend had en waarvoor hij ook nu -maar tervergeefs- hard heeft gewerkt. Een val maakte een einde aan zijn illusies. Dit waren wel de meest opvallende feiten van een overigens zeer sportief gestre den cross - country, waaraan vele ruiters deelnamen. GAAN DE INVALIDEN VAN VENRAY E.O. SPORT BEOEFENEN Mocht het uit een binnenkort te houden enquete blijken dat de inva liden uit Venray e.o. zich aangetrok ken voelen voor het beoefenen van diverse sporten en individueel ge ilen er geen medische bezwaren zijn, dan zal het bestuur van de Dek. afd. St. Liduina Venray al het mogelijke doen om dit verlangen der leden in praktijk te brengen. Dit deelde de voorzitter van de Bond Dhr. E. M. Bartels mede op de maandag jl. ge houden ledenvergadering. Daar vele invaliden zich nog geen indruk kunnen vormen hoe en met welk doel deze sporten worden ge geven werd besloten binnenkort een sportdemonstratie te bezoeken wel ke gegeven zal worden te Venlo met behulp van de Bond Militaire Oor logslachtoffers. Het bestuur hoopt door dit initia tief een belangrijke bijdrage te kun nen geven in de zelfbewustwording en algehele lichamelijke revalidatie van de invaliden. Bij de bestuursverkiezing was Mej. D. Theuws aftredend en in haar plaats werd gekozen mej. D. Engels. Besloten werd dat de afdeling in sept. a.s. naar het feestcongres zal gaan in Den Bosch ter viering van het 15-jarig bestaan van de Lande lijke Bond. De afdeling Venray bestaat in 1961 10 jaren. In een zeer geannimeerde verga dering werd de agenda vlot afge werkt en werd door de voorzitter nog medegedeeld dat vrij binnenkort wordt overgegaan tot uitgave van 'n eigen contactblad. Wegens de verhoogde uitgaven werd de contributie na een verzoek van het bestuur bij schriftelijke stemming verhoogd. De geestelijke adviseur Dr. Wolf gang Smits sprak als slot een gees telijk woord. Hij dankte het bestuur voor het vele werk ten behoeve van de invaliden. Na de vergadering was er nog een gezellig samenzijn. OOSTRUM - NIEUWS Zondag j.l. konden de Oostrum- se voetballiefhebbers tevreden zijn. Zowel het le.als het 2e en 3e als mede het A elftal brachten n over winning mede. Het eerste elftal won op de Meterik met 6-2. Weliswaar opende Meterik de score, maar al gauw werd het 1-1, door een keu rig schot van de linksbuiten, die ook de 2e goal voor zijn x-ekenino- nam. Na de rust doelpuntte de rechts buiten nog tweemaal, waax'na de mid voor de stand op 5-1 bracht. Een strafschop leverde Meterik zijn 2e puntje op, maar de linksbuiten be sloot met het 6e doelpunt deze suc cesvolle wedstrijd. Het tweede behaalde een kleine maar wel verdiende overwinning op B.V.V. uit Blittex'swijk. Het zag er zeker in de eerste helft niet naar uit. De nist ging immers in met een 2-0 voorsprong van B.V.V. Maar na de rust wist Oostrum dit om te zet ten in een 3-2 ten hunne voordele. Het 3e elftal won met 3-0 van Merselo 2 in 'n vlotte wedstrijd. Voor het le en 2e elftal betekent dit nog een kans op het kampioen schap, mits er aangepakt wordt. Het eerste kan zondag in Well bewij zen, dat het hun ernst is. De andere elftallen zijn vrij.. SCHAAKNIEUWS Het 2e tiental van S.C.V. won met 6-4 de competitiewedstrijd in de 2e klas L.S.B. tegen Siebengewald 1. De individuele uitslagen waren: P. Ingenbleek - - W. Jeuken 0-1 W. Driessen - H. Kleuskens 0-1 J. Angenent - -T. Baldwin 1-0 H. Ingenbleek - Th Jeuken 0-1 J. Hekex-man - G. Spec V2 - Va F. v. Rijswijck - J. Nugteren 1-0 J. Peeters - -R. Jenniskens Va -V2 G. Kempkens - A. Manders 1 -0 M. Clevers - G. Gossens 0-1 Th. Gramser - G. v. Ham 0-1 Aan 't Internationale Schaaktour- nooi op 8 en april a.s. nemen in de damesgroep deel: Mevr. Vreeken en Mevr. Timmer. Deze dames speel den vfcra; slissin, d; pioens [an door werd. a. uit derlan Neder de hel De >oP actie g>nc Joost nioren Fill Jeukei ro« peleto sificee nioren ij maar I ye: bers 3{s J. Her zei winnii en Hed Gi'eve tussen lio getx-aii ooi meer vermé de dte HopJH ver vage: dat o< de Juist cprv hoog HM3 13» |J tl .1 I! Op de andere kant van de Kienspelkaare vindt u de door u op te lossen puzzel. In GRONINGEN o.a.: Voor mevr. J. A: H. Bolhuis. Van Ponhuysstr. 376, stad Gronin gen, een Siemens koelkast. In FRIESLAND o.a.: Voor mevr. Brouwer-Hofstra, 3e Vegelinsdwars- str. 13, Leeuwar den, een lederen - manicure set. Li DRENTE o.a.: Voor mevrouw H. J. Boerdam, Oranje wijk 26, Coevorden, een Parker ballpoint bureauset. In OVERIJSEL o.a.Voor mevr. A. M. de Bruijn, Ziekenhuisstr. 36, Hengelo, een Opel-Rekord 1961. In UTRECHT o.a.: Voor mevr. L. P. v. Holland, Schoutenstraat 2, Maarssen, een Philips platen speler. In ZEELAND o.a.: Voor mevr. Hamelink, Rouaanse Kaal 107, Middelburg:, een lederen manicure set. In NOORD BRABANT o.a,: Voor mevrouw Menten-Jansen, Palestrinastr. 107, Den Bosch, een Parker ballpoint. In LIMBURG St. Servatiusw.Si Maastricht, een Ronson Cadet aansteker. In NOORD- IIOLLAND o.a.: Voor mevr. G. de Jong-Knoop, Klokbaay 74, Zaandam, een Erres wascoinhi- natle. IN ZUID HOLLAND o.a.: Voor de heer G. M. Naves, Oudemansstr. 356, Den Haag, een Opel-Rekord 1961. In totaal nu al 4419 prijswinnaars Er as gezellig werk voor leuke, handige meisjes in onze win kels. Wie daar wat voor voelt, infor meert maar eens ih de dichtstbijzijnde AH-zaak. Prijzen geldig t/m 1 april 2.79 LITERBLIK AQ verrukkelijk -«r* 1 100 GRAM portugese gesneden doos 18 stuks K.u».ue"rar fles prima 12 Opeis Rekord model 1961, 50 (110 Itr.), 50 Erres wascombinaties, keukenmachines, 75 Philips transi 150 Philips Mignon platenspelers, 1 s (dames of heren), 300 Arzberg tvvai viezen (vijftien^elig), 300 Philips - ijzers en verder nog Ronson Cadet s Westclox Baby- Ben luxe wekkers, Parker 'ballpoint bureausets en lederen mani cure sets. Waarde; ruim f 300.000.-1 Vergelijk de nummers !n de lijst rechts hiernaast af gebeeld met de nummers opuwAH-Kienspelkaart. Alle spelregels vindt u duidelijk en uitvoerig op de AH-Kienspelkaarten vermeld. Of u klant bent of niet 'u kunt geheel gratis meedoen aan het AH- KienspeL U hoeft niets te kopen. aardbeien In de AH-winkels trejt u een cot i de prijswinnaars in uw omgeving. RFWAAP deze en volgde uiLVinnil advertenties-zorg-, vuldig. Vraag ook steeds een nieuwe kaart als u in een AH-winkel komt. Elke kaart blijft alle 12 weken van het spel geldig. Let op de 8e AH-Kienspeladvettentie - vandaas over een week in dit blad.

Peel en Maas | 1961 | | pagina 6