O O Installatie burgemeester RIJK EK GEMEENTE muziek van flDe Pipo's" in Café KLOMP 13 '0> Ij 33 Leenen Burgerlijke Siand Venray ADVERTENTIEN net meisj Wij verhuren Dr.M.G.C. Franssen FWEZIG i.m. 16 febrr AFWEZIG van 10 oningruil OPENINGSUREN Burgemeester en wethouders van Venray, brengen nog eens ter alge mene kennis, dat de gemeente-se cretarie, het kantoor van de dienst gemeentewerken en het kantoor van de gemeente-ontvanger uitsluitend geopend zijn voor het publiek van des voormiddags 9 uur tot des mid dags 12.30 uur. Gedurende de overi ge uren zijn de kantoren voor het publiek gesloten. Venray, 8 februari 1961. Burgemeester en wethouders vnd., A. VAN DIJCK, l.b. H. VORST, secretaris. 15.000 PATRONEN GEVONDEN Bij graafwerkzaamheden aan de Landweertweg, heeft men vijf kis ten patronen gevonden die nog af komstig zijn van de oorlog in 1944. Dooi de mijnopruimingsdienst werd het gevaarlijke spul opge ruimd. OOK ZONDAGS MOET MEN EEN RIJBEWIJS HEBBEN Zondag heeft de verkeers-politie Roermond een controle gehouden op rijbewijzen te Ysselsteyn, toen de bewoners met hun luxe-wagens naar de kerk gingen. De rijks-verkeerspolitie had hier een goede vangst, want ook op zon dag moet men, wanneer men een auto rijdt, een rijbewijs hebben. Op de Puttenweg werden 4 per- sdfien en op de Timmermannsweg 6 personen verbaliseerd, omdat zij re den zonder rijbewijs. KOSTERSBOND HORST-VENRAY Tijdens de vergadering van bo vengenoemde kosterskring Horst- Venray werd de bestuurssamenstel ling vanwege het vertrek van de heer Reintjes uit Oostrum, aange vuld en gewijzigd. Het dagelijks bestuur wordt nu gevormd door G. Peters Venray, als voorzitter, terwijl het secreta riaat verzorgd wordt door A. J. Rij kers. Volgende maand zal een bijeen komst georganiseerd worden ter be spreking van de nieuwe liturgische veranderingen in de goede-week AGENDA CENTRALE K.A.B. Donderdag 16 febr. 8 uur KAJ- Pionier- vergadering in 't Centrum. Donderdag 16 feb. 8 uur in den Engel jaarvergadering St. Joris. Vriidag 17 febr. 8 uur in zaal Wil- helmina jaarvergadering KAB Ven- VERGADERING FOKVERENIGING Te Leunen werd de jaarvergade ring gehouden van de fokvereni- ging Leunen-Heijde onder voorzit terschap van de heer J. van Dijck. 1168 koeien staan in het register in geschreven. In het afgelopen jaar werden in totaal 626 kalveren inge schreven. De gemiddelde produktie bedroeg 4175 kg melk. Het aftredende bestuurslid de heer H. Claassen werd herkozen, terwijl in de vacature van Kem pen Heide, die zich niet meer her kiesbaar stelde, de heer W. van Meijel van Het Veulen werd ge kozen. Door de voorzitter werden van Kempen woorden van dank ge bracht voor de 23 jaar zittingsperio den in het bestuur. Hij werd be noemd tot ere-bestuurslid. OPDRACHT Aan Bouwbedrijf J.P.A. Nelissen is opdracht gegeven, het betonnen voetstuk gereed te maken voor het Hildebrand-monument in Haarlem. Over dit monument is jaren lang veel te doen geweest en tientallen jaren is b.v. de plaats waar een en ander zou worden opgericht een voortdurende kwestie geweest in de Haarlemse gemeenteraad. Thans is echter de kogel door de kerk en het betonnen voetstuk moet nu snel klaar. EINDHOVEN HAALT HAARLEM NOG DEZE MAAND IN In de nek-aan-nek-race om de titel „Vijfde stad van Nederland' loopt Eindhoven snel op Haarlem in. Eindhovens burgerlijke stand staffelt dagelijks. Haarlem weet slechts te melden, dat de stand daar per 1 februari 169.572 was: een nog voordelig verschil met Eindhoven van toen 142 inwoners. Haarlem groeit per maand met 25 tot 30 zielen, zijn Brabantse rivaal met 250. Haarlem verwacht „over enkele weken" voorbijgestreeft te worden. Eindhoven (dat de laatste tijd opmerkelijk veel boekingen heeft) gokt „binnen tien dagen". Maar de groei daar gaat zo snel, dat het officieel wel iets later zal wordenDe tijd, om een klin kend feest te organiseren, is anders te kort. KOOP VAN WONINGWET WONING WORDT MOGELIJK Het ministerie van Volksgezond heid en Bouwnijverheid bereidt 'n regeling voor om ter bevordering van het eigen woningbezit ge meenten in staat te stellen woning wetwoningen aan de bewoners te verkopen. Tot nu toe waren door de bestaande rijksvoorschriften de mogelijkheden voor verkoop niet groot. Verwacht mag thans worden, dat binnenkort een meer soepele regeling zal afko men. Deze nieuwe regeling is nagenoeg voltooid, zodat publiekatie van na dere bijzonderheden op korte ter mijn kan worden tegemoet gezien. Technische storingen in ons bedry£ bezorgden ons vrydag 6 uren opont houd. Mogelijk dat daardoor ons blad buiten Venray niet tijdig be zorgd kan worden. Wij verzoeken onze abonnees om excuses. Adminstratie Peel en Maas Op zaterdag 18 februari zal de nieuwe Burgemeester Mr. M. L. G. M. Custers als Burgemeester van Venray worden geïnstal leerd. Om 11 uur zal in de Petrus Banden een plechtige H. Mis ter zijner intentie worden opgedragen. Om kwart voor 3 zal, burgemeester Custers ontvangen worden op de grens der gemeente Venray, in Castenray, waarna om 3 uur de installatie-plechtigheid plaats heeft op het gemeente huis. In een raadszitting zal loco-burgemeester v. Dijck, burgemees ter Custers officieel instaleren door het overreiken van de ambtsketen. Na de raadszitting volgt tot 5 uur 'n receptie voor genodigden. Om 5 uur zal de nieuwe burgemeester met zijn echtgenote een défilé afnemen van alle Venrayse verenigingen, waarvan men verwacht, dat ze in een lange stoet langs het bordes van het Gemeentehuis zullen trekken. Na het défilé zal burgemeester Custers recipiëren voor Venrays burgerij. Op zondag 19 februari zal de burgemeester alle kerkdorpen be zoeken. De regeling van deze bezoeken wordt naderhand nog bekend gemaakt. Burgemeester en wethouders heb ben in hun nota naar aanleiding van de begroting beschouwingen in de raad zich niet verder uitgelaten over de financiële toestand van on ze gemeente. Het College heeft be loofd hierover een nieuwe nota tet zullen zenden, die waarschijnlijk dan mede de handtekening zal dra gen van de nieuwe burgemeester. Het is misschien een vooruitlopen hierop, als we reeds nu op deze kwestie nader ingaan. Een kwestie overigens die het grote publiek ook slechts weinig interesseert. Want on danks het feit dat ieder jaar op nieuw bij het verschijnen der begro ting geklaagd wordt over tekorten, wordt er telkens opnieuw weer een hele hoop gedaan. Wie de plannen ziet, welke men de eerstkomende jaren denkt te verwe zenlijken in ons Venray vraagt zich af waarom men toch zo'n herrie maakt over een nietszeggende be groting. Wat interesseert hen een te lage uitkering uit het gemeentefonds en het veel te lang uitblijven van beslissingen op aanvragen om extra uitkeringen. Hebben we nog niet pas ween een extra toeslag gekrqgten van 4, per inwoner te gebruiken voor de verbetering der infra-structuur? Een uitkering waarvan we voor een deel de Stationsweg opknappen. Maar bij even doordenken zal ook de doorsnee burger begrijpen dat het uiterst moeilijk is een verant woord beleid te voeren als men niet weet op welke uitkeringen men kan rekenen. En dat het moeilijk rege ren is indien extra uitkeringen, die van geval tot geval moeten worden goedgekeurd door het ministerie van binnenlandse zaken (na advies van Ged Staten) lang op zich'laten wach ten. Het is daarom geen wonder, dat men bij de behandeling van de be groting hoort opmerken, dat men ook voor dit jaar wéér in de mist vaart", want hoe hoog het bedrag aan inkomsten zal worden, daarop heeft men geen kijk. Men heeft de uitgavenpost geraamd naar het noodzakelijk geachte, maar zo sober mogelijk gehouden verzorgingspeil van de gemeente. Die grootst mogelijke soberheid is geboden, want anders wordt de een maal vastgestelde begroting niet goedgekeurd door Ged. Staten. Noodgedwongen blijven dus toch zeer wenselijke voorzieningen reeds achterwege, omdat men meestal van tevoren al wel weet, dat G.S. daar, gezien de huidige financiële omstan digheden, toch geen goedkeuring zullen verlenen. Maar goed, de wer kelijk noodzakelijke uitgaafposten kunnen dus worden opgesteld. Ge zien de uitbreiding van de bevolking en dus ook van de bebouwde opper vlakte der gemeente, met alle daar bij noodzakelijke voorzieningen, zul len in de meeste gemeenten die uit gaven ieder jaar wat. hoger komen te liggen. Daar is niet aan te ent- komen. Op het moment dat men de be groting opstelt, weet echter geen en kel gemeentebestuur of dé uitkerin gen uit het gemeentefonds ook in voldoende mate zullen groeien. Wordt op dat moment bekend zijn de percentage gehandhaafd, dan wijst de gemeentebegroting een flink tekort aan. Dat doet ze ook, want officieel weet het gemeentebestuur niets meer dan wat de (verouderd) stukken haar aan inkomsten toewij zen. Voor het overige is zij aange wezen op extra uitkeringen, waar voor G.S. eerst gunstig moeten ad viseren aan de minister. Wanneer de beslissing daarover afkomt, is niet te zeggen. Bovendien wordt ver wacht, dat 't gemeentebestuur in tussen de aanwijzingen van het mi nisterie heeft opgevolgd om de eigen inkomstenbronnen tot het door het departement gewenste hoogte op te voeren. Wat voor Venray inhoudt, dat de hand- en spandiensten blijven voortbestaan. Door deze gang van zaken is de gemeente met handen en voeten overgeleverd aan de beslissingen van de ambtenaren op het departe ment van binnenlandse zaken om dan maar niet te spreken van de van ander departementen noodzakelijke vergunningen voor het stichten van woningen, scholen en andere bouw werken. Met de thans toegepaste en reeds jaren slepende financierings- politiek der regering ten aanzien van de gemeenten, wordt de gemeente lijke autonomie vrijwel geheel te niet gedaan. In alle gemeenten van het land wordt daar steen en been over geklaagd. Vele jaren heeft een commissie- Oud gewerkt aan een nieuw wets ontwerp betreffende de financiële verhouding tussen rijk en gemeente. Er is thans een nieuw ontwerp in bespreking doch nog niet bij de Tweede Kamer in behandeling gege ven. Intussen blijven de gemeenten maar voor hun begrotingen .,in de mist varen". Het opstellen daarvan en zeker de vele uren durende be sprekingen daarover door de ge meenteraden, zijn eigenlijk een pas kwil. Men kan in de gemeenteraden nu nog zo hameren op het eindelijk eens tot stand brengen van de een of andere noodzakelijk geachte ver zorging, of en wanneer het gebeuren zal wordt alleen door een meneer in Den Haag beslist. Het wordt hoog tijd, dat regering en parlement eindelijk eens een eind maken aan de ongewisheid waarin thans de gemeentebesturen hun taak moeten vervullen. De huidige situ atie is terecht reeds een gevaar voor de democratie genoemd. De ware de mocratie zou juist moeten berusten op een zo groot mogelijke autonomie der gemeenten, waar het volk zich immers het nauwst bij betrokken voelt. DE VASTENWET Het is een hachelijke onderneming om vlak voor de zotterij van Carna val aandacht te vragen voor zo iets bizars als vasten en voor zoiets uit de oude doos als een opgelegde wet. Deze dingen waren bestaanbaar en ook wel goed in een voorbije perio de van geestelijke onzelfstandigheid, maar slecht passend bij de geest van vrijheid en zelfbepaling, ook in het godsdienstige, dat de moderne mens kenmerkt. Toch heeft de Kerk de Vasten niet afgeschaft. Evenmin als zij naasten liefde of kuisheid kan schrappen uit het deugdenregister van de christen, zou zij dit kunnen doen met'boet vaardigheid. Want vasten is in we zen een vorm van boetvaardigheids- beoefening. Men zal op deze manier min of meer goed moeten willen ma ken, wat men deed aan kwaad. De zonde goed maken hoort bij de zon- denvergeving. Een priesterlijke ab solutie in het sacrament van de biecht is niet af te zonder de bereid willigheid van de penitent tot boete, t.w.z. tot herstel van wat voor 'n verkeerde levenshouding of daaö werd stuk gemaakt in de geestelijk godsdienstige orde. Wat de Kerk wel heeft gedaan is haar voorschriften omtrent het vas ten verzachten. Zij deed dit om pas- torele bezorgdheid met haar kinde ren, die in een onrustige wereld moeten leven en aan grote spannin gen onderhevig zijn. Zij deed dit oo.-.. om bij een minimum aan voorschrift haar geestelijk volwassen kinderen gelegenheid te bieden tot een ruime ,nate van zelfkeuze aan persoonlijke ✓ormgeving van eigen boetedoening. TELEVISIE DEZE WEEK HOUDT U VAST, het wordt een drukke week vanaf vandaag. Na de altijd gezellige zaterdagavondak koorden met Teddy en Henk Schol ten, Bobbajaan Schoepen en andere gasten, na Alfred Hitchcock en zijn „dubbelgangers" vragen zondag Pierre Janssen en Lou van Burg weer uw intense aandacht, volgt maandag Bert Garthoff met zijn le vensechte „Anders dan anderen", kunnen we dinsdag de komische film „Voordeliger per dozijn" terug zien, reizen we woensdag met Cruys Voorbergh naar Londen voor het 2de bezoek aan Madame Tussauds wassenbeeldenmuseum en zien we misschien een stukje zonsverduiste ring, en komt donderdag als klap op de vuurpijl het vermaarde toneel stuk „De dood van een handelsreizi ger" op onze Nederlandse zender. Wie vrijdag niet naar de „Firma Hesselbach" (Frankfurt) wil kijken, kan die dag uitgaan. De andere avonden raden wij u beslist aan, Bussum eens te volgen. Alleen 's middags zijn we natuurlijk nog op het buitenland aangewezen. Vooral moogt u niet vergeten de operette „Ihre Durchlaucht" van Jacques Of fenbach, na de kinderfilm op zon dagmiddag. (München). Lou van Burg kunt U zondag zien zowel op Bussum als op Duitsland. DE NEDERLANDSE t.v. doet vrij wel niets aan het carnaval, dit jaar. Dit in tegenstelling tot de zender Keulen, die zondagavond tussen 8 en 9, „Rosenmontag" om half één 's middags het jaarlijkse feest ver slaat. Ter gelegenheid van het carnaval koos Keulen voor de dinsdagavond het blijspel „Der fröhliche Wein berg", dat wij u kunnen aanbevelen, omdat dit stuk in Berlijn ve^l suc ces boekte. In nlaats van nsfar het Duitse stuk van donderdag („De jüngste Tag") kunt u beter naar „De dood van een handelsheizeger" kij ken in eigen taal. VAKCENTRALES: HUUR NIET BOVEN 15% VAN LOON De groep in de Sociaal-Econo mische Raad, die in hoofdzaak ge vormd wordt door vertegenwoor digers van de vakcentrales, voelt er niets voor de woningen die gebouwd zijn vóór 1945 in huur te verhogen als ze niet redelijk onderhouden zijn en niet voldoen aan bepaalde, nog vast te stellen kwaliteitseisen. De woningwetwoningen gebouwd na 1945 zouden gedurende de pe riode 19621964 jaarlijks in be perkte omvang in huur dienen te worden verhoogd: in de eerste tot en met derde gemeenteklasse met drie percent, in de vierde en vijfde klasse met vier percent. Dit zou alleen mogen gebeuren zolang de huur niet meer uitmaakt dan 15 percent van het netto loon van de gemiddelde arbeider (inclu sief vakantietoeslag en kinderbij slag). Voor de eerste gemeenteklasse zou dit neerkomen op een jaarhuur van 667,50 gulden (netto loon van 4430 gulden). Dezelfde norm zou aangenouden moeten worden voor de huur van particuliere woningen, behalve als ze van betere kwaliteit zijn, dan zou de norm dieovereen- komstig verhoogd kunnen worden. SER: HUREN HOGER MAAR HOE? De Sociaal Economische Raad heeft zich beraden over de komende huurverhogingen. De drie standpunten in de SER kunnen als volgt worden samenge vat: STANDPUNT 1: De huren mogen niet stijgen boven 17V2van het netto-inkomen van de gemiddelde arbeiders. Als gevolg hiervan zullen hier en daar zelfs huurverlagingen tot stand moeten komen en dienen de subsidies te worden verhoogd. Eerst omstreeks 1990 zullen de hu ren dan een evenwichtssituatie heb ben bereikt. STANDPUNT 2: Kleine jaarlijkse verhogingen van gemiddeld 4 a 52A In 1967 zal dan evenwicht in de huren zijn bereikt. STANDPUNT 3: Huuraanpassing in twee etappes van 15 a 20% elk. Deze huurverhogingen zouden op 1 april 1962 en op 1 april 1964 moeten plaatshebben. De huurstijging moet worden gecompenseerd door loons verhogingen of belastingverlaging. PILOOT OMGEKOMEN Woensdagmiddag is een militair vliegtuig uit Leuwarden, neergestort op het zuidelijke talud van de Af sluitdijk. De 40-jarige adjudant-vlieger G. Dijkman uit Leeuwarden kwam hierbij om het leven. Zijn passagier, de 33-jarige ambtenaar H. Veld kamp, eveneens uit Leeuwarden werd zwaar gewond naar een zie kenhuis te Harlingen overgebracht. FIETSERS HOUDT RECHTS Laten we het maar eerlijk zeggen, de fietsers nemen met de plicht tot rechtshouden ook maar al te vaak een „loopje". Goed, goed, de fiets is wat minder stabiel, wat vlugger uit z'n evenwicht door een onverwacht se windvlaag of een kuiltje in de weg. Maar dat is nog geen reden om zichzelf en anderen in gevaar te brengen door maar zo'n beetje door het verkeer te laveren. Om met z'n tweeën te blijven fietsen waar dat het verkeer in gevaar brengt en be lemmert (en dus verboden is). Of om met z'n drieën naast elkaar te rijden en de hele (verdere) ver- keerswereld aan zijn fietswiel te lappen. Wat onder alle omstandig heden ook al is er plaats voor tien! verboden is. Het zou goed zijn indien alle fietsende Nederlan ders dit euvel eens van achter het stuurwiel van de auto konden be kijken. Zij zouden zich (begrijpelijk, zij het niet verstandig!) óók opwin den. Fietsers horen niet midden op de rijbaan, zomin als in auto's op 't fietspad. Daarbij komt dat bij niet voldoen de rechtshouden de fietser, brom fietser ot motorijder veel schrik en last kunnen ondervinden van de luchtzuiging van voorbijrijdende auto's met aanhangwagens een gevaar dat niet zelden tot vreselijke ongelukken leidt. Daarom ook moet het voor de fiet ser een vanzelfsprekendheid zijn om zover mogelijk van het snelverkeer vandaan te blijven. Dus: uiterst rechts. De automobilist op zijn beurt zal er voor moeten zorgen voldoende ruimte te laten wanneer hij fietsers of bromfietsers inhaalt. Ook hier kan een verstandig weggebruik weer tot een veilig samenspel worden. DUITSE ARBEIDERS BEZITTEN 25% VAN ALLE AUTO's Volgens het Westduitse Bureau voor de statistiek in Wiesbaden be vindt een vierde deel van alle auto's in West-Duitsland zich in het bezit van arbeiders. Hun aandeel in het totaal autobezit is hiermede twin tig maal zo groot als in 1954. GEVONDEN witte das, van Opbergen Markt; doos kleine sigaren, Schuurmans Oranjestraat 11; bankbiljet, A. Lensen Hard ew eg 1 Vel turn; want, Willems Rosmolenweg 1 Oostrum; zwengel van auto, K. Groenen Kruitweg 19; herenportemonnaie m. inhoud, Chr. van Hoof Groenewold- sepad 16; wollen sjaal rood-wit, v. Lierop Pr. Bernhardstraat 14; huis sleutel waarop het woord „Staal", Politiebureau; paar rolschaatsen, Batijn Kolkweg 23; bos sleutels, v. Aarsen St. Servatiusweg 19; paar bruine (bijna nieuwe) meisjesglacé handschoenen, Politiebureau. PAROCHIE OOSTRUM Zondag Quinquasima. 7 u. H. Mis voor de parochie; 8.30 u. Jan Kers jes; 10 u. Hoogmis, maanddienst Jan Lit j ens. Geen lof. Maandag: 8 u. gest. jrd. fam. van Heijster. Dinsdag: 8 u. gez. H. Mis tot dank zegging (M. D.). Woensdag, Aswoensdag. Vasten en onthouding. 7.30 u. aswijding, H. Mis voor Johanna Jacobs-van Vegchel. 7 u. avondmis Leonard Maas. Na de H. Missen uitdeling van askruisjes. Donderdag: 7.30 u. Jozef Gooren en echtgenote. Vrijdag: Missievrijdag. 7.30 u. Ma ria Potten. Zaterdag: 7.30 u. Anna van Ger- ven. Biechten van 6.307.30 u. 7.30 u. Marialof. A.s. zondag collecte voor de noden van het Bisdom, zenhoedje RECTORAAT SMAKT Zondag: Quinquagesima; 6.15 lm voor overl. ouders; 7.30 lm v. overl. fam. Koenen-Coppus; 10 u. hoogmis voor een bijzondere gunst; 3 uur lof en rozenhoedje. Maandag: 6.30 lm v. meest verla ten zielen; 7.30 lm voor Theodoras de Haart. Dinsdag: 6.30 lm v. wereldvrede; 7.30 lm v. overl. fam. Wijenbèrg- Bonants. Woensdag: 5e vd. negen woens dagen ter voorbereiding op het feest van St. Jozef; as-woensdag; 6.30 aswijding, daarna lm t.e.v. St. Jozef; 7.30 gez. H. Mis t.e.v St Jo zef voor het welslagen van een examen; na de H Missen uitdeling der askruisjes; vandaag is het ge boden vasten- en onthoudingsdag. Donderdag: 6.30 lm voor de Z.E. Heer Pastoor Spolders; 7.30 gez. jrd. voor Peter Antoon Koenen. Vrijdag: 6.30 lm t.e.v. O.L.Vrouw en St. Jozef; 7.30 lm voor overleden echtgenote en moeder. Zaterdag: 6.30 lm voor de arme zielen in het vagevuur; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vrouw van de berg Carmel, als jrd voor de Z.E. Heer Rector Frans Creemers; van 5 tot 5.30 biechtgelegenheid, tevens voor en na het lof; 7.30 Marialof. van 3 t/m 9 februari 1961 GEBOREN: Vousten Odilia, Heide L 27 Aarts Marcel, Esdoorstraat 5 Poels Gerardus, Loobeek 6 Groenen Johannes, Langstraat 37 Deters, Maria, Heidse Peelweg 22 Pingen Bernardus, Pr. Bernhardstraat 49 Willems Peter, Zandhoek 11 Duijkers Petras, Castenray G 37e Peters Stephan, Langstraat 47b Barends Jhonnij, woonoord Vlakwater Theunissen Cornelis, Leunen K 83 Gommans Robert, Wilhelminastraat 18 OVERLEDEN: de Ponti Johanna, 83 jr, te Venray Loonen Hendrika, 82 jr, te Venray Rongen Jacoba, 80 jr, te Venray GETROUWD: Deenen Wilhelm, 35 jr, magazijn knecht te Vierlingsbeek en Muyres Gerarda, 27 jr, te Venray iu> I wijnen gedióhHeerd bier timonadee j heneenluóótraat 1 oenrcty let. 1801 <3 jS Kath. Bouwvakarb.bond v„St. Joseh" Bij loonderving met de Vas tenavond, kan men op maan dag 13 februari van 9-12 uur v.m. bonnen verzilveren. Na 12 uur gesloten BEEKWEG 16 Dankbetuiging Voor de vele blijken van deel neming tijdens de ziekte en bij het overlijden van onze geliefde echtgenote, moeder, behuwd- en grootmoeder H. v.d. Laar-van Loon zeggen wij hartelijk dank. In het bijzonder danken wij heren geestelijken, alle doktoren, zusters en verpleegsters van het Ziekenhuis, en zr. Janssen van het Groene Kruis, voor hun lief devolle behandeling en grote hulpvaardigheid. J. v.d. Laar kinderen en kleinkinderen Venray, Maasheseweg 41 GEVRAAGD als hulp in de huishou ding, voor dag en nacht. Met huiselijk verkeer. Mevr. v. d. Voort, Zandstraat 31 Venlo, Tel. 4354. bierglazen bitterglazen bestek alle glaswerk Zaterdag en tijdens de Vastenavond Te Eindhoven slaagde vool*- steno Engels U fly raej. H. Reintjes, Leunen k"74. Opleiding de la Roy, Gasstraat, Venray. TE KOOP Duitse herch met stamboom Akker weg 25, Venray TE KOOP 300 pullen, 6-w. J. v. Meyel, Paardekopweg 6 Veulen TE KOOP 1000 6-w. W.L. pullen W. Vullings Kl.Oirlo 5, tel. 300 Verkrijgbaar bintje EETAARDAPPELEN M. Jeuken, St. Antonius- veldweg 2. Tel. 1038 TE KOOP een in goede staat verkerend herenrijwiel ir\L^ 2-pits gascomfoor Pr. Berhardstraat 16 Venray TE KOOP toom biggen P. Timmermans, K 47 Leunen TE KOOP partij biggen H, Vermeulen Heide L 36 TE KOOP J.V.R. zeugen aan de telling L. Hendrix, Spraland Oostrum TE KOOP 250 W.L. C.P.I hennetj 8 weken Claesens-Poels, Puttenweg 20 Ysselsteyn GEVRAAGD NET DAGMEISJE voor winkel en huishouding BAKKERIJ BAKEN TE KOOP Partij zware 1-jarige aspergeplanten 1-jarige aspergeplanten R.v.B. A. Lenssen, Hardeweg 1 Vel turn TE KOOP toom biggen v W. Loenen, K 44 Leunen TE KOOP Radio - picup Pr. Hendrikstraat 19, Venray TE KOOP 700 8-w. pullen Wxl en 1500 6-w. C.P.I. L. Kersten Smakt tel. 4782-267 TE KOOP toom biggen G. Hendrickx, Schoor HT Leunen TE KOOP 5 zware biggen en eei zeug met 10 biggen J. Direks, Blakterweg 3 Oirlo TE KOOP Vaars of schot 16 en 26 febr. voldragen, met melklijsten tb- en ab-vrij P. M. Direks, Rosmolenweg 3 Oostrum Zuidsingel aangebo den een nieuwe flatwoning, bestaande uit huiskamer-, eet- event, slaapkamer, 2 slaapkamers, keukèn, was ruimte, douche, W.C. en kel der. Huur 14 per week, in ruil voor een ruimere goedkopere woning in Venray. Brieven onder no. 62 WORDT GEVRAAGD een tuindersjongen, intel koud en warme kast. G. Jacobs, Gansenstraat 86 Venlo GEVRAAGD NET MEISJE Mevr. van Noorden, Smak- terweg 1

Peel en Maas | 1961 | | pagina 2