Begrotings-beschouwingen 1961 WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Strijd om Hand- en Spandiensten Geestelijk artikel Zaterdag 31 december 1960 No. 53 EEN EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 150625 ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 1.40 (buiten Venray 1.60) De begrotingsbeschouwingen over 1961 kenmerkten zich door een dankbare stemming. Dankbaar namelijk voor de resultaten die het afgelopen jaar nog bereikt zijn kunnen worden, ondanks het feit, dat ook de begroting 1960 geen enkele kapitaalswerk ver meldde, zodat alles wat er tot stand is gekomen feitelijk pure winst was. Een ander kenmerk van deze beschouwingen was, dat men aan vankelijk eensgezind ten strijde trok tegen de hand- en span diensten, die men niet meer wenste. Dank zij echter een knap be toog van de Voorzitter, kwamen de meeste sprekers op hun eer der ingenomen standpunt terug en is een mogelijke veroordeling van deze ouderwetse belasting uitgesteld tot in mei a.s. DE BRUIN noemde als voorbeel den van prestaties in 1960 de aan leg van het eerste gedeelte van de Midden-Peelweg, de rondweg rond Venray, de bouw van gymnastiek' lokalen en de vele plannen, die ge reed zijn gekomen. Hij had verwacht in de begroting iets te vinden over de exploitatie tekorten die een sportpark, een zwembad e.d. zullen gaan opleveren. Niemand, die zich nu. kan reali seren, wat een en ander wel kosten gaat. De goede gang van zaken bij onze Venrayse industrie, alsmede de vele aanvragen om industrievestiging moet ons niet uit het oog doen ver liezen, dat de gemeente-classificatie nog steeds ongunstig voor Venray werkt en oorzaak is, dat velen nog pendelen. Hoewel tevreden over wat op het gebied van woningbouw in 1960 is gepresteerd, wees hij er op dat alle bestaande mogelijkheden in 1961 weer dienen te worden aangegrepen om zoveel mogelijk woningen te bouwen. En dan te zorgen, dat de minst draagkrach- tigen die woningen krijgen, die speciaal voor hen worden ge bouwd. Nauw verband met woningbouw houden uitbreidingsplannen en grondverwerving. De arbeidsfractie blijft er op staan dat onnodige kos ten bij grondverwerving achterwege moeten blijven, om zo goedkoop mo gelijk huizen te bouwen. Zij staat er verder op, dat in kort tijdsbestek een uitbreidingsplan zal zal worden klaargemaakt voor de gronden gelegen tussen Akkerweg, Maasheseweg en Odastraat. De bouwverordening, waarover al lang is gepraat zal aangepast dienen te worden aan de moderne bouw- eisen. De bestaande is hopeloos ach ter en kan trouwens in veel geval len zelfs niet meer gebruikt worden. Doortrekking van de Dr. Poels straat is een andere wens der frac tie. De lonen der gemeente-arbeiders zijn over het algemeen laag. De fractie verheugt zich over de nieuwe prestatie-regeling, die ko men gaat en zal er op toezien, dat objectieve normen gebruikt worden bij de beoordeling van de prestaties. Voor de opheffing van hand- en spandiensten voelt de fractie niet veel, wèl om de lasten daarvan beter te verdelen. H.i. zijn het vooral de boeren, welke te zwaar worden belast. Een andere vraag is, of men niet dient over te gaan tot het invoeren van een baatbe lasting, i.e. bouwbelasting. Reeds in 1954 hebben B. en W. deze in het vooruitzicht gesteld, maar tot heden is daarvan niets gekomen. Wat het onderwijs betreft, is men dankbaar gestemd jegens allen, die het mogelijk maakten, dat de Pater Fortisschool eerlang zal kunnen star ten. Aandacht wordt gevraagd voor het steeds maar uitgroeiende gym nasium en het kleuteronderwijs op sommige kerkdorpen, dat feitelijk beneden peil is. Graag hoorde men ook iets naders over de zandwegen KERKDORPEN EMONTS wees er op, dat Venray gevormd wordt door de kom met 10 kerkdorpen. Het is één gemeente, maar ieder dorp vormt op zich toch weer één kleine gemeenschap met eigen noden en zorgen. Worden voor de noden en zorgen van alle inwoners gezorgd, o.a. door stichting van een cultureel cen trum, een zwembad, industrievesti- lijke gemeenschappen hun déél krij gen. Men ziet dat aan de uitbrei dingsplannen, aan scholenbouw en andere dingen. Toch wilde hij speciaal t.a.v. de kerkdorpen op enkele dingen wij zen. Dat is op de eerste plaats het kleuteronderwijs, dat nog niet in alle plaatsen aan redelijk te stellen eisen voldoet. Dan is op de tweede plaats de watervoorziening. Er zijn in onze gemeente dorpen, waarin het water beslist schade lijk is voor de volksgezondheid. Het zyn juist die plaatsen, die door minder dichte bebouwing aanleg van waterleiding moeilyk maken. Toch moet ze er komen. Riolering is een ander punt, dat de aandacht vraagt. Bij nieuwbouw wordt rekening gehouden met de komst van riolering. Maar zolang die uitblijft, is het juist bij deze nieuwbouw een vieze beweging. Aanwijzing van vuilnisbelten is een andere oorzaak. Nu wordt veel al de rommel maar ergens neerge smeten. Men is natuurlijk zeer benieuwd naar het zandwegenplan en men had feitelijk verwacht, dat daarmee al begonnen zou zijn. Hoe staan de zaken? Dan wees hij nog op de bepaald slechte toestanden van de gemeente gronden op Kempkesberg en Testrik. Hiervoor is herontginning dringend noodzakelijk, wil de grond meer op leveren. Kan dat niet bekeken wor den? WEG HAND- EN SPANDIENSTEN BARTELS was evenals de andere sprekers tevreden met de snelle in diening van de begroting en hoopte, dat zulks in de toekomst gehand haafd zou blijven. Hij was ook dankbaar voor het vele wat gereed is gekomen of op stapel staat, maar had desniettemin nog wensen over. Zo drong hij er op aan, dat nog maals pogingen in het werk gesteld zouden worden om de wethouders salarissen aan te passen aan het vele werk, wat onze uitgebreide ge meente met zich brengt. De werk-classificatie bij het ge- meentepei-soneel juichte hij toe, al zal hiervoor de nodige wijsheid en bedachtzaamheid gevraagd worden. T.a.v. de subsidies der kruisver enigingen verwachtte hij een ver klarend rapport van B. en W. waar aan deze gelden nu feitelijk wel allemaal worden besteed. Tegen de hand- en spandiensten was hij mordicus tegen. In comité-generaal had hij de ar gumenten naar voren gebracht en daar bleef het bij. Tegen, tegen, tegen De autobusdienst naar het sta tion kost handen vol geld, maar het is en blijft een onbevredigende ge schiedenis. Lange wachttijden e.d. Aangedrongen moet worden, dat in de toekomst- de treinen in Venray wisselen, waardoor veel ongemak wordt voorkomen, de buskosten la ger worden en het publiek méér te vreden. Hij wees op het ontbreken van li chamelijke oefeningen op de les roosters van vele kerkdorp-scholen, bijzonder in Oostrum. Hij drong aan, om nu eindelijk toch eens meer werk te maken van een meer gefundeerd subsidie beleid. MAATSCHAPPELIJKE ZORG Wat het Armbestuur betreft, noemde hij de toestand onbevredi gend. Op de eerste plaats wil hij die naam veranderd hebben, maar wat nog voornamer is, er zal een goede samenwerking moeten komen met particulier initiatief, terwijl de no dige aandacht besteed moet worden aan de z.g. opheffende zorg, die nu niet tot zijn recht komt. Dan achtte hij een „herziening'1 der tarieven zeer noodzakelijk. Een alléénstaande kostganger krijgt hier 18 per week, nog minder dan de AOW geeft als minimaal inkomen voor een bejaarde. In Noord-Bra bant zijn plaatsen, waar zo iemand 29.50 krijgt.... Wat de Economische aangelegen heden betreft, ziet hij vol spanning uit naar het reeds lang aangekon digde rapport van de ETIL. Waar blijft dit? De 5.000 die uitgetrokken zijn voor industrie zijn niet nodig, gezien de grote aanvraag. Kan dit bedrag niet worden besteed aan behoorlijke beroepsvoorlichting, vooral voor de arbeiders- en boerenjeugd, waarvan zi.. teveel talent verloren gaat. Hij zou er voor zijn, dat via het gemeentebestuur de hoofden van scholen op dit zo gewichtige punt nog ééns nadrukkelijk wordt ge wezen. En tenslotte toonde hij zijn be zorgdheid voor de opheffing van de commisie sociale planning Noord- Limburg, waardoor Venrays stem misschien voor goed verloren gaat bij de toekomstige planning. INDUSTRIE-VESTIGING STIMULEREN heden voor recreatie en sport, een betere subsidie-regeling voor ver enigingen, betere busverbindingen met de kom, vooral voor de werkers in de industrie en de winkelende dames op de koopavonden. Hij verheelde zich niet, dat werk- classificatie en prestatie-beloningen voor het gemeente-personeel proble men zouden scheppen, maar hoopte, dat een en ander werkelijk goed zou slagen. T.a.v. de industrie bepleitte hij een betere werk-classificatie. Hy waarschuwde nadrukkelijk, dat men er met de industrialisatie nog lang niet is. Er moeten meer bedrijven worden aangetrokken, terwijl andere problemen, zoals bv. vrije tijdsbesteding e.d. voort durende aandacht moet blijven hebben. Een van deze problemen is bv. de stichting van een Christelijke La gere Kleuterschool, waarvoor hij graag de aandacht vroeg. T.a.v. wat op het gemeentehuis allemaal gebeurt, bleef hij bij zijn standpunt, dat het nodig is een des kundige aan te trekken, die o.a. een betere werkverdeling zal mogelijk maken. En tenslotte sprak ook deze spre ker zich uit tegen de ouderwetse hand- en spandiensten BERKHOUT wees in zijn be schouwing vooral op 't grote belang, dat verschillende maatregelen t.a.v. de kerkdorpen hebben. Zo wees hij op een betere ver keersregeling ,op grotere mogelijk- ZUINIGER KAN NIET STEEGHS zijn betoog kwam er op neer, dat we al jaren achter volgd worden met de dringende bede om toch vooral zuinig te zijn. Uit geen enkele begroting is wat nieuws te halen, maar toch komen ieder jaar gelukkig van aller hande dingen klaar.... Hij vroeg zich af, of we feitelijk wel zuiniger kunnen leven. Plaatse lijke verenigingen schepen we af met een joden-fooi en er is feite lijk geen enkele post waar nog op te bezuinigen is. Spreker geloofde niet meer aan die zuinigheid. Als we geen overbo dige dingen doen, moeten de tekor ten op andere wijze worden bijge lapt en wordt het tijd, dat het Rijk zijn uitkeringen gaat verhogen. Hij er daarom pertinent tegen, dat, terwile van de zuinigheid, die hand en spandiensten worden gehand haafd. Die kosten de boeren meer geld dan anderen en zijn daarom onbillijk. Zij zijn ouderwets, doen Venray schade en daarom weg mee. Dan moet het Rijk maar beter bijspringen Uiterst tevreden was hij over de totstandkoming van de uitbreidings plannen. Mogen ze snel worden ge realiseerd, vooral de daarin vast gelegde speelruimten OMSCHAKELEN IS GEBODEN vd. STERREN wilde de reeds eer der aangesneden problemen niet verder bespreken. Hij vroeg zich af, of het Lollebeekplan geen vertra ging vormde voor de zandwegen verbetering e.d., omdat men van het standpunt uitgaat, dat het bij de verwezenlijking van dit plan toch wel in orde komtDit is een verkeerde instelling. Hy vroeg zich verder af, of de mechanisatie, maar vooral de spe cialisatie in de landbouw wel de aandacht kreeg, die ze verdien den. De uitbreiding van tuinbouw, zowel de grove als de glascultures wijzen nieuwe richtingen aan, die in Venray ook vertraagd worden door genoemd Lollebeekplan. Z.i. is een en ander een studie zeker waard. VERMEULEN waagde zich niet aan een begrotingsbeschouwing. Hij herhaalde enkele vragen, die hij reeds eerder had gesteld en wel, wat er nu toch gaat gebeuren met de bouwgrond aan het Nassauplein, waarom de lege plekken op de Ju- lianasingel niet worden bebouwd en wat gaat gebeuren met het hockey veld. Hij vroeg verbetering van de Laagheidseweg en bevordering van de woningbouw. Ook hij benadrukte, dat z.g. pre mie-woningen alleen voor degenen bestemd moeten worden, waarvoor ze in feite gebouwd worden. Zij, die in staat zijn zelf een woning te bou wen, moeten zulks doen. Hij vroeg zich af of het niet dé hoogste tijd wordt, dat men een be jaardentehuis hier gaat bouwen. Dat onze bejaarden buiten Venray hun oude dag moeten doorbrengen is niet juist. Waarom niet oude on derhandelingen weer eens opnieuw begonnen? Ook hij toonde zich tegen de hand- en spandiensten en vertrouw de, dat door een aparte commissie in het komend jaar de subsidie regeling definitief veranderd zou worden. OP DE VALREEP De VOORZITTER, burgemeester Janssen vond het bezwaarlijk zo even gauw de begrotingsbeschou wingen te behandelen. In een aparte nota zal het College hierop binnen kort antwoord geven. Toch wilde hij nog enkele dingen naar voren brengen. En men kon zien, dat hij staande voor de val reep met groot genoegen de vol gende punten naar voren bracht: Met het sportpark wordt dit jaar nog begonnen.. Heden zaterdag, zal hij, voor hij afscheid neemt, de eerste spade in de grond steken. De financiële afwikkeling van het Cultureel Centrum is in orde. Het wachten is op de rijksgoed keuring. Maar in 1961 kan met de bouw begonnen worden. Op 17 jan. a.s. worden 10,5 km zandwegen aanbesteed. Hierbij is ook de verbetering van de Laag heidseweg. Voor het overige is men wachtende op de Rijksgoed keuring. Het tweede gedeelte van de Midden Peelweg is goedgekeurd en hieraan kan worden begon nen. De financiële afwikkeling van de Beekweg is goedgekeurd en in 1961 wordt er mee begonnen. In 1961 wordt de Stationsweg opgeknapt. In 1961 komt de weg klaar Leunen en de riolering. De aan besteding heeft plaats gehad. Een subjectieve verhoging van 84.000 is verkregen ingaande 1 jan. 1961. Het rijk heeft 4 per inwoner toegekend voor verbetering van de infra-structuur, eveneens in gaande 1 jan. 1961. De voortekenen wijzen er op, dat de woningtoewijzing aan Venray verhoogd zal worden Een afscheidscadeau, dat er zijn mag. De raad was er ook zeer dank baar voor, evenals voor de zeer prettige verhouding en zeer objec tieve leiding, die de VOORZITTER immer aan de raadsvergaderingen gegeven had. Men zal hier in de afscheidsver- gaderingen van vandaag nog wel op terug komen en ook de VOORZIT TER zal dan van zijn tevredenheid over de volgzaamheid en de prettige verstandhouding met de raad beslist nog wel memoreren. WEER HAND- EN SPANDIENSTEN Het debat over de begroting zelf, ging alleen feitelijk over de hand en spandiensten en de subsidies Vooraf had de VOORZITTER me dedeling gedaan van enkele veran deringen. Zo zal de jeugdraad voor de jeugd op de kerkdorpen en in de kom voortaan dezelfde bedragen gaan krijgen. Hier lagen enkele minder prettige verschillen, die men wil niveleren. HOUBEN vroeg om een betere vertegenwoordiging van de jeugd raad, maar kreeg te horen, dat die er al is. De subsidie voor de plaatselijke commissie ad 50 vervalt, maar komt op voorstel van VERMEULEN nu ten goede aan de militaire te huizen. Dan was er het voorstel om de subsidie van Venrays Mannenkoor te verhogen tot 450 en die van Castenray en Heide tot 200. Dit alleen omdat 't de enige verenigingen ter plaatse zijn, die bij iedere gele genheid serenades en uitvoeringen geven. De raad vond het kennelijk wel goed, maar vd. STERREN meende in Oirlo ongenoegen te krijgen, dat hij als raadslid, maar ook bestuurs lid van het koor, niet voor verho ging gepleit had. STEEGHS wees er op, dat in Oirlo en andere kerkdorpen nog altijd een goed gesubsidieerde fanfare be staat, die daar veelal het werk doet, wat in Heide en Castenray ;de zangverenigingen moeten doen. En daar liet men het dan ook maar bij, STEEGHS kon echter niet klaar krijgen, dat de toneelvei-enigingen ook wat meer kregen. Dat zal de nieuwe commissie moeten beoorde len. Zijn verzoek om belastingvrije uitvoeringen, zal bekeken worden bij de verandering van de vermake lijkheidsbelasting, die voor 1961 op stapel staat. Dan begon het debat om de hand en spandiensten, een post van nog altijd 24.000. De lezer bespare ons een letterlijk verslag, dit eist een extra krant Zoals uit de begrotingsbeschou wingen bleek, was er practisch géén raadslid die deze veel besproken be lasting niet graag zou doen ver dwijnen. De vurigste van allen was onge twijfeld BARTELS, die zich mordi cus tegen verklaarde en niet luis teren wilde naar de argumenten van B. en W. Deze komen kort samengevat hierop neer: Het is zeer gemakkelijk te zeggen: laat die belastingverdwijnen, maar dan moet er iets anders komen. Noch Den Haag, noch Maastricht, zullen accoord gaan met een ver dwijnen zonder meerEr zullen dan andere belastingen moeten wor den verhoogd of een nieuwe gecre- eerd. Welke? Hierover moet de raad dan met een, ook beslissen. Men spreekt van een onbillijke belasting, maar is een eenzijdige verhoging van straat trottoir- of andere belasting niet onbillijk? Er zijn echter twee dingen, die het misschien mogelijk maken, dat ze toch zal verdwijnen, zonder dat men tot genoemde maatregelen moet overgaan. Dat is op de eerste plaats de Ka mer-interpellatie, waarop de Minis ter geen afdoend antwoord heeft ge geven. Bestempeld hij ze ook als ouderwets en uit-de-tijd, dan zal hij van de andere kant ook aan moeten geven, waar de gemeente die 24.000 dan wel vandaan moet halen. En wellicht heeft dat een verhoging van de Rijksuitkering ten gevolge. Een ander feit is dat de wet op de wegenfinanciering op stapel staat en juist door het ontzaggelijke we gennet van Venray, zal men hier van een en ander kunnen profiteren, Zolang beide er niet zijn, blijft het College op het standpunt, dat de hand- en spandiensten op de begro ting moeten blijven Deze argumenten werden van alle kanten fel aangevochten. De woorden ouderwets, uit-de- tijd, onbillijk, Venray-onwaardig rolden over de tafels en practisch geen raadslid had er geen goed woord voor over, behoudens DE BRUYN .die zich zorgen maakte, wat wel voor de hand- en span diensten in de plaats zou komen. Het gaf een groots debat, maar zelfs voor deze laatste keer boog de VOORZITTER niet. Kalm en bedaard bleef hij het standpunt van het College verde digen, al was ook hem duidelijk, dat deze oude erfenis, welke hij 23 ja ren lang zo goed bewaard heeft, toch op zijn laatste benen loopt Het had nog langer kunnen duren, als VERMEULEN op zeker mo ment geen uitweg in deze impasse gevonden had, door voor te stel len, de beslissing aan te houden tot mei a.s., als de aanslagen de deur uit moeten. De raad kan dan zien of er enig licht aan de hori zon is gekomen. Met dit amendement kon ook het College accoord gaan en zo zullen we in mei dan waarschijnlijk de uitvaart van onze hand- en span diensten gaan beleven. Burgemeester Jansen heeft de schrale troost, dat hij de oude erfe nis in ieder geval ongeschonden heeft bewaard. Maar zijn opvolger zal dat waarschijnlijk niet kunnen zeggen. Voor het overige geloofden de heren raadsleden het wel met onze begroting. Hoofdstuk na hoofdstuk werd zonder meer goedgekeurd en met een daverende hamèrklap viel dan tenslotte de goedkeuring van de begroting 1961 OP WEG NAAR NIEUWJAAR Waarom eigenlijk trekt op 0 uur van de eerste januari de jeugd de straat op, om er met knallend vuur werk en gevaarlijke voetzoekers luidruchtig feest te maken? Waarom scharen we ons op Oude jaarsavond rond tafels met oliebol len en drinken we in afwachting van de klok schuimende champagne (de dure vierders) of hete bisschop wijn (de voordelige vierders?) De oorzaak ligt, geloof ik, in het feit, dat alle mensen het nieuwe jaar van harte met vreugde begroeten. Ze verwachten er alles van: de joden met hun Nieuwjaar, de Chi nezen met het hunne en de Wester- lingen met 1 januari. De mens is immers nooit tevre den met het oude, met hetgeen ge passeerd is: hij ziet de gebreken en onvolkomenheden daarvan te dui delijk. Maar van het nieuwe ver wacht hij dat het beter zal zijn. Althans hij wil dat verwachten, hij maakt zich wijs, dat het beter kan zijn. Want wanneer hij goed nadenkt en zijn ervaringen raad pleegt, kan hij verduiveld goed we ten, dat het nieuwe opnieuw onvol komenheden in zich kan herbergen, juist als in 't verleden: dood en ziekte brand en inbraak, ongelukken en slecht weer, ruzies en conflicten. Een deel der ellende ligt buiten onze schuld, een ander deel maken we zelf. Maar het geheel is als de uit komst van een worp met dobbel stenen. Het is echter deze sfeer van hoop op een betere toekomst, die ons het nieuwe jaar doet begroeten, onder een feestelijk afscheid van het oude. Voor ons in het Westen valt dit Nieuwjaar erg gelukkig, tussen Kerstmis en Pasen. Want die beide christelijke feestdagen geven een ander, liever gezegd een wezenlijk antwoord op dit menselijkverlan gen naar het nieuwe, dus het betere. Het Kerstfeest schenkt ons het Kind, de geboren Godmens, het menselijk beginnen van voren af aan. En 't toont ons tegelijk twee ken merken voor een goed begin: n.l. eenvoud en onthechting. Pasen stelt weer dezelfde waar heden op een andere manier, onder een andere hoek aan ons voor: de herboren mens, het opnieuw begin nen. Maar met dezelfde kenmerken: kinderen Gods te zijn, levend in, niet van de wereld. Beide feesten dus pogen te be wegen ons los te maken van het oude, waarmee we niet tevreden zijn. Maar nu omdat ook God er niet mee tevreden is. „Zie ik maak alles nieuw" luidt het antwoord van God op ons ver langen naar het Nieuwe. We mogen bij God en Nieuw dan speciaal ons verlangen naar tast bare nieuwigheden feestelijk ken baar maken, de Kerk rij kt ons de hand om nog een stapje verder te te gaan. Zij begeleidt ons naar het eeuwige Nieuwjaar. NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Zondagsdienst huisartsen Vanaf zaterdagmiddag 4 uur tot maandagmorgen 8 uur, wordt de practijk der huisartsen voor Venray e.o. waargenomen door Dr. VAN THIEL Pa tersstraat 30 Telefoon 1887 Uitsluitend voor spoedgevallen. GROENE KRUIS Zuigelingen-bureau voor de Kom. Zondagsdienst Groene Kruis: Zr. J. Janssen Leunen K 3 tel. 1361 TELEFOON RIJKSPOLITIE 1234 bij geen gehoor 110 0 dag en nacht GEVONDEN wollen sjaal en ceintuur meisjesjas, Poels Pr. Hendrikstraat 13; blauwe kinderwant, P. Thielen St. Joris- park 9; geel wollen handschoen, G. Janssen Nassauplein 2; wollen hand schoen Politiebureau. GESLAAGD De heer Hendriks, ambtenaar bij gemeentewerken, Venray, slaag de te Eindhoven voor het praktijk diploma voor Bedrijfsadministratie, eerste gedeelte (S.P.D.I.) CURSUS 18-JARIGEN Dinsdag 3 januari hervatting cur sus 18-jarigen. Aanvang 8 uur in de Mulo-school. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders der gemeente Venray brengen ter alge mene kennis, dat heden zaterdag 31 december 1960, alle gemeentelijke kantoren gesloten zijn. Aangiften voor de Burgerlijke Stand kunnen dan uitsluitend ge schieden tussen 9 en 10 uur. Venray, 21 december 1960. „DE VOETBALPOOL" De Toneelgroep Hioob heeft op tweede Kerstdag de „voetbalpool" glansrijk gewonnen, maar is er niet rijker van geworden, want de be langstelling was gering. De aanwezigen hebben kunnen genieten van het amusante en ge zellige stuk, dat door de spelers van Hioob op de hun eigen beproefde manier werd gebracht. We zagen verschillende nieuwe gezichten; debutanten die even- zovele aanwinsten bleken te zijn en zich uitstekend verstonden met de sterren uit Hioobs glorietijd, die na vele jaren ook weer present waren. Er werd verrassend goed spel ge geven, het decor was mooi, het pu bliek had plezier, kortom het was Hioob op z'n best als vanouds. Op zondag 8 jan. a.s. wordt in zaal „Wilhelmina" nog een voorstelling gegeven van „De Voetbalpool"; dan worden ook de leden van de In stuif verwacht. MATER AMABILISSCHOOL Woensdag 4 januari a.s. wordt er voor de leerlingen van deze school, met hun eventuele verloofdes een speelfilm gedraaid om half 8 in San Damiano. Wij verwachten een flinke op komst. BALLETAVOND IN VENRAY Op zaterdag 7 januari a.s. zal om half acht 's avonds in zaal Wilhel-

Peel en Maas | 1960 | | pagina 1