BIJ EEN AFSCHEID Cursus over opvoeding Voor de Vredeskerk Ingezonden SPORT Overpeinzingen Zaterdag 17 december 1960 No. 51 EEN ENJTACHTIGSTE JAARGANG ^PEEL EN MAASH DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY wppkrt af> vnor vpnrav km olm^trkïfkm ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. per mm. ABONNEMENTS- GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 150625 LiLdiOLfnU VUUIX VLtillXül EriTl UIVIO 1 IXLtaLdll PRIJS PER KWARTAAL 1.40 (buiten Venray ƒ1.60) Burgemeester Mr. A.H.M. Janssen zal morgen die mijlpaal in zijn leven bereiken, die hem nolens volens binnen enkele weken tot ambteloos burger zal maken. Mr. Janssen wordt dan 65 jaren en bereikt daarmede zyn pensioen-gerechtigde leeftijd. In het Staatsblad van vorige week hebben we kunnen lezen hoe Aan Burgemeester Janssen onder dankzegging voor zijn vele en grote verdiensten, op eigen verzoek, ontslag verleend is als Bur gemeester van onze gemeente, welk ontslag op 1 jan. a.s. zal in gaan. ton-industrie Nelissen, Inalfa. 'Janssen, Janson. Peelgrond is ontgonnen: Peelplan Zuid, Vredepeel, Meerselsepeel. 1500 ha zijn ontsloten en meer dan 100 nieuwe boerderijen zijn ge bouwd. Het Lollebeek-herverkavelings- plan ligt gereed. Herbouw, uitbreiding en nieuw bouw van scholen is tot stand ge komen in kom en kerkdorpen, o.a. landbouwschool, huishoudschool, nijverheidschool, kleuterscholen in de kom en op de kerkdorpen. Uit breiding ULO en MMS. Omzet ting Gymnasium in Lyceum. Op richting BLO. Spraakonderwijs. Gymnastiekzalen. Utiliteitswerken werden uitge voerd: riolering belangrijk uitge breid en nieuw stamriool gelegd waterleiding in kom en verschil lende kerkdorpen; bijna 800 open bare lampen zorgen voor straat verlichting; electriciteit in bijna alle Venray se huizen; eigen gas wordt overgenomen door de LI MA, die zorgt voor uitbreiding van gasnet; aanleg van bijna 40 ha plantsoenen Ontwikkeling en Ontspanning: gemeenschapshuizen in Oostrum en Ysselsteyn, plannen voor sport park, zwembad, openluchttheater en cultureel centrum wachten op rijksgoedkeuring. Zo zou men door kunnen gaan. En zoals het een goed boekhouder be taamt maakt men dan, nadat de cij fers zijn gegroepeerd, de saldi- balans in orde is, de winst- en ver liesrekening op. Om die tot uitdrukking te bren gen geven we graag het woord aan een onvervalste Venraynaar, die met Burgemeester Janssen een ste vig robbertje gevochten had (in fi guurlijke zin althans) en dit gevecht had moeten verliezen: Dat zak ow zegge; 't is enne tèje. Mer ik zetter de kieps vur af, wat- tie verrig gemakt hit in den tied Er zetten meer de „kieps" voor Burgemeester Janssen af, als ze te rugdenken aan de periode, die ach ter ons ligt en die dan rondzien in andere gemeenten, die niet ver woest, niet leeggeplunderd, na de oorlog direct konden beginnen in een ongeschonden plaats en zonder miljoenen-schade Het zijn er weinig die Venray evenaren. Burgemeester Jansen is nooit een populair burgemeester geweest, in die zin, dat hij nooit in Brussel een Expo-stier is gaan kopen met een boerenkapel voorop of ander vreem de dingen gedaan heeft om in de krant te komen. Beslist niet. Al was hij er best voor te vinden mee te doen aan de Vredepaal-geschiedenis indertijd, of om Prins Carnaval of Sint Nicolaas officieel te ontvangen, toch zag hij dit als een uiterlijk franje van zijn veel omvattende taak. Hij bleef voor alles magistraat met een hoge opvatting van zijn taak als burgemeester, die niet over een nacht ijs ging, maar eerst alle facetten van een zaak wou bezien, voordat hij oordeelde of een beslis sing nam. Dat was soms wel eens niet leuk als men op een directe be slissing had gehoopt, maar achter-af bleek in de meeste gevallen dat dit „bezien" toch resultaten had. Burgemeester Jansen trad niet meer op de voorgrond dan nodig was. Maar wie met hem sprak er- vaarde, dat hij zeer goed wist wat er leefde onder de mensen, dat hij de verlangens en wensen even goed kende als de nood en dat hij alles wat in zijn vermogen lag deed om aan die wensen tegemoet te komen en de nood te lenigen. Dat ook hem dat niet altijd lukte, betreurde hij, maar ook de burge meester van vandaag heeft ziin re gels, waaraan hij zich te houden feeeft En het zijn juist deze regels ge weest, die opbouw en herstel, uit breiding en vernieuwing soms zo lang hebben tegen gehouden. „Es geht alles vorüber"Ja, dat alles is binnenkort voorbij, we gaan afscheid nemen van een bur gemeester, die 23 jaren lang aan het hoofd gestaan heeft van een ge meente. 23 jaren leiding heeft mo gen geven in een tijd, zo dynamisch, zo groots als nooit tevoren Het rustig dommelende dorp van voor de oorlog is niet meernet zo min als de peel-barrière en de schaapskooien. Een nieuw Venray is verrezen, dat nog dagelijks wordt uitgebouwd, dat nog dagelijks groeit. Voor het laatst zal Burgemeester Janssen voorzitter zijn van de ge meenteraad als de begroting 1961 Het zal vreemd aandoen Burge meester Janssen als ambteloos bur ger te zien. Niet dat hij zich in zijn „burge- meesterlijke periode" zo op de voor grond plaatste, integendeel zelfs, maar bijna 23 jaren burgemeester schap schiepen een bepaald ver trouwd beeld, gaven de wetenschap, dat daar rechts boven van die trappen op 't gemeentehuis iemand zat, die als hoogste autoriteit in onze gemeente het wel en wee van zijn burgers ter harte ging, op wie im mer beroep mogelijk was. Dat alles is over enkele weken voorbij Zijn plaats zal na kortere of lan gere tijd ingenomen worden door zijn plaatsvervanger en Venray gaat de zoveelste periode van zijn ge schiedenis dan beginnen. Als het ooit zin gehad heeft de geschiedenis van een bepaalde plaats af te bepalen aan de Burge meesters die zulk een plaats gehad hebben, dan is dat zeker 't geval in Venray met Burgemeester Janssen. In februari 1938 naar Venray ge roepen, trof hij daar een min of meer vooruitstrevend dorp aan, dat zich juist herstelde van de bittere crisisjaren. Crisisjaren die alleen maar gewin gebracht hadden aan ontgonnen Peelgrond, maar die voor het overige slechts armoede, soms zelfs verbittering hadden achter ge laten. Een plaats met vooruitzichten, zo werd geoordeeld, maar om die vooruitzichten te verwezenlijken was een zware en moeilijke taak. Temeer waar bleek, dat de koers, die Burgemeester vd. Loo had ge volgd en die speciaal op de land bouw gericht was, ondanks voorge nomen peelontginningen langzaam zou moeten omgebogen worden naar het industriële. Maar ternauwernood goed inge burgerd, moest Burgemeester Jans sen de mobilisatie mee helpen uit voeren en lag de oorlogsdreiging over de nabije toekomst van zijn gemeente. Een oorlogsdreiging die werkelijkheid werd in mei 1940. Dan breken vijf jaren aan, die alle schone plannen te niet doen en die een Nederlands burgervader voor gewetenskwesties stelt als nooit zijn voorgangers hebben ge kend. De bevrijding na die moei lijke jaren is dan gekomen Als de balans wordt opgemaakt van de voorbije jaren is daar een droeve en lange lijst van oorlogs slachtoffers. Zijn daar bijna 200 huizen totaal weg, bijna 900 hui zen zwaar en 1000 licht bescha digd. Is er geen weg, geen pad, geen huis, geen boom of ze dra gen lidtekens van een verwoes ting, die miljoenen guldens kostte. Primitief boven een patronaatsge bouw, in een provisorisch herstelde hotelkamer is dan de wederopbouw begonnen 15 JAREN LATER We leven nu 15 jaren later en de nuchtere balans, die men opmaakt als een boekhouder, die aan het einde zijn boeken afsluit is: 50 miljoen gulden aan herbouw en nieuwbouw van woningen, be drijfsgebouwen, scholen, fabrie ken, inrichtingen, kloosters e.d. is uitgegeven. 0 700 woningwetwoningen en 100 noodwoningen werden van ge meentewege gebouwd. De kom van Venray is herbouwd en uitgebreid, plan Oost is gerea liseerd, plan Zuid 1 is werkelijk heid, plan Henseniusschool ligt er, plan West is in uitvoering, uit breidingsplannen voor de kerk dorpen liggen ter visie. Bestaande industrieën zijn uitge breid: Mulders, Custers, Laurens- se, Zuivelfabriek. Nieuwe zijn aangetrokken: Blitta, Nelipak, Be aan de orde komt. Dan zullen an dere, jongere handen, de voorzitters hamer gaan hanteren. Maar achter de perstribune staan de maquettes voor een nieuw zwem bad, voor plan West, voor de schouwburg, voor de toren van de Petrus Banden, voor de nieuwe Beelcweg en liggen de tekeningen klaar voor weer nieuwe woningen en fabrieken. Burgemeester Janssen had een slechtere en kleinere erfenis achter kunnen laten Ter oriëntatie van de parochianen en milde gevers alsmede ook voor de vele anderen die in december de Vredeskerk zullen gedenken, volgt hierna het overzicht over de maand november. De opbrengst van de pa rochiële aktie bedroeg 344,75 De V 1-aktie waaronder giften van: N.N. 25,00 N.N. 42,50 N.N. 2,50 N.N. 10,00 Schilderpatroonsb. 45.00 N.N. 15,00 N.N. 5,00 N.N. 20,00 N.N. in totaal Totaal Vorig saldo 300,00 585,50 930,25 18.110,86 Eindsaldo 19.041,11 Aan alle gevers hartelijk dank. Gironummer 4690 t.n.v. Kerkbestuur Christus Koning te Venray. de VVV-ers nadien, zijn we toch niet zo erg gerust op sukses voor onze reserves. Hier zal het aanpak ken zijn van begin tot einde zonder een moment te verslappen. Ook het 3e elftal komt voor hete vuren te staan. Ysselsteyn op eigen veld is voor ons derde moeilijk te weerstaan. Wij zouden het al een mooie prestatie vinden als nu eens de helft van de buit bereikt kon worden. Na 5 weken rust komt ons 4e elf tal dan maar ineens te staan tegen over de leider van de afdeling. De achterstand van onze ploeg bedraagt slechts een puntje, zodat een over winning noodzakelijk is. Deze over winning zal echter een moeilijk te bereiken opgave blijken. We hebben zo'n idee dat dit een wedstrijd wordt waarin van beide kanten alles ge geven zal worden wat er in zit. Mo gelijk kan het voordeel van eigen terrein juist de doorslag geven en daar willen we het dan maar op houden. Ons 5e elftal mogen we toch wel in staat achten om in Hegelsom van het derde elftal aldaar te winnen. Mits men zich al niet bü voorbaat verzekerd acht van de overwinning, moeten de punten mee naar Venray. S.V.V.-NIEUWS Voor de derde achtereenvolgende zondag werden wederom alle wed strijden afgelast met uitzondering van het betaald voetbal. Hierdoor ook geen opschuiving van het pro gramma maar gaan we verder. Tenzij a.s. zondag de weergoden ons weer parten gaan spelen komen alle senioren-elftallen aan bod. Het programma voor a.s. zondag 18 dec. is als volgt: Venray I-Blerick I, aanv. 2.30 uur VVV 3-Venray 2, aanv. 12 uur Ysselsteyn-Venray 3, aanv. 2.30 uur Venray 4-Hegelsom, aanv. 12 uur Hegelsom 3-Venray 5, aanv. 12 uur Wij zijn zeer benieuwd of ons le elftal er in zal slagen om op eigen terrein tegen Blerick een herhaling te geven van de wedstrijd in Blerick in september jl. In een uitstekend gespeelde match wei-d het toen een prachtige 4-0 overwinnig. Wil men dit resultaat herhalen dan zal vooreerst onze achterhoede alle hens aan dek moeten roepen en attent moeten blijven opdat de te genstander geen kansen geboden wordt. Verder vertrouwen we er op, dat alle spelers met dezelfde vechters mentaliteit zullen aantreden als dit in de laatste thuiswedstrijd tegen Haslou het geval was. Indien het weer nu ook een beetje mee wil werken kunnen we in elk geval verzekerd zijn van een wed strijd waarin het aan spanning niet zal ontbreken. Blerick is er niet de ploeg naar om zich zonder meer ge wonnen te geven, de thuiswedstrijd in vorig seizoen indachtig moet voor onze jongens alle reden zijn om vanaf het eerste fluitsignaal het felst mogelijke offensief in te zetten opdat een verrassing als toen wordt uitgesloten. Het 2e elftal zette de competitie schitterend in met een 3-1 overwin ning op VW 3. Nu echter aan de Kraal een bezoek moet worden ge bracht en gezien de resultaten van Venrays Gemeenteraad heeft blijkens Uw verslag in de laatste raadsvergadering niet ten onrechte een hele boom opgezet over de sub sidies in onze gemeente. Er is echter nog een onderwerp, waarover ook wel eens gesproken mag worden, al hoort dit misschien dan niet ter competentie van de raad. Dat is dansen Vele ouderen interesseert dit on derwerp niets. Ze hebben geen op groeiende kinderen ze dansen zelf niet en alles wat er op dit terrein te doen is, raakt hun koude kleren niet. Maar anderen, die hun oor te J luisteren leggen bij de jeugd, zullen ervaren' dat dit hele Probleem n°g al eens onderwerp van gesprek uit- :j maakt. Ja, maar hoe nuhoren :jwe al zeggen: wordt er dan nog a niet genoeg gedansd? •3 Had-je tien jaren geleden moeten komen. Toen werd er nooit gedanst gs-fcn met de kermis en later met de vastenavond Op de eerste plaats leven we 10 jaren later en in die 10 jaren is er veel gebeurd. Op allerlei gebied Ook op dat van het dansen. En op de tweede plaats werd er vroeger ook meer gedanst, maar dan stiekum, want er is niemand die ons wijs wil maken, dat al die men- Micc Rlan^h» sen het dansen geleerd hebben uit- miss öiancne gerekend die enkele keer, dat het herkent u officieel wel mocht aan de Maar goed, laten we het hebben goudgele tabakover nu- Nu is er inderdaad veel meer dan vroeger gelegenheid om te dansen. Een ontspanning, die voor al de jeugd aanspreekt en die dat nag ook wel eens gezegd worden voor de gemeente een welkome ,pot-vulling" is via de vermakelijk- 'neidsbelasting. Iets waar op zich niets op tegen is, omdat het in an dere vorm toch weer de jeugd ten goede komt. Zo zijn er maandbals gekomen, de Instuif beweegt zich op dit terrein en al langer hoe meer verenigingen krijgen een gesloten bal voor de le den van hun klup. En wie die opsomming leest, moet bij zich zelf toch wel denken, dat het meer dan genoeg is. Maar wie alweer verder kijkt dan zijn neus lang is, zal b.v. merken, dat terwijl in de Adventstijd hier niet gedanst mag worden (uitgezonderd militai ren en Instuif) men elders b.v. in Holthees en Deurne, vele Venray se gezichten ziet. Wanneer die dan thuis zullen zijn, laat zich wel ra den Als men in de Advent niet laat dansen en o.i. is daar inderdaad wat voor te zeggen laat dan dat dansverbod ook gelden voor ieder een. Ook voor militairen op het vlieg veld, ja ook voor een Instuif, die in de rest van het jaar haar schade dik en dubbel terug kan halen. Maar laat dan ook in het Bra bantse en in andere Limburgse plaatsen datzelfde verbod gelden. En voor het overige, laat men re gels stellen of iedere vereniging „recht" op een dansavond heeft. En zo ja, onder welke voorwaarden en tot hoe laat (waarom moet de een om 12, de ander om 1 en weer een ander pas om 2 uur naar huis?) Laat men tenslotte verder eens nadenken over wat „Werkende jeugd" schrijft over het dansen: .,Ons inziens wordt het dringend nodig, dat er op grote schaal voor zien gaat worden in moderne ac commodatie, waar o.l.v. deskundige leiders de mogelijkheid wordt ge opend om de verkregen vrije tijd op verantwoorde wijze door te bren gen. Het zijn nl. niet zozeer de soorten van dansen die een gevaar beteke nen voor de opgroeiende jeugd, als de omgeving waarin gedanst wordt. Zolang dit echter alleen in han den is van mensen, die er geld mee willen verdienen, zal men het pro bleem niet oplossen met politie verordening. Wat natuurlijk niet wil zeggen, dat er helemaal geen regels gesteld behoeven te worden. Doch ook het samenstellen van deze re gels is niet alleen een zaak van ju risten". Voor een talrijk publiek, ruim 160 aanwezigen, besprak drs Osmund Schreuder het eerste onderwerp van de cursus: Opvoeden in de moderne maatschappij Vroeger waren, althans op het platteland, de gezinnen open en was de gemeenschap een gesloten geheel, In onze dagen, aldus spreker, zien we dat de gezinnen steeds meer ge sloten worden en de gemeenschap geopend. Deze gewijzigde situatie brengt grote consequenties met zich mede in verband met de opvoeding. Aan de hand van statistische ge gevens naar aanleiding van een en quête, die spreker onlangs in een der grootsteden van Duitsland had gehouden, toonde pater Schreuder aan, dat het grootste percentage ouders zich wel degelijk bewust is van de stelling, dat we moeten op voeden, zoals we zelf zijn opgevoed. Naar aanleiding van het bespro ken onderwerp ontspon zich een le vendig debat. Maandagavond 19 dec.: GODS DIENSTIGE OPVOEDING, door: Drs Otho Thomaasse O.F.M. Wanneer begint deze? Wat kunnen de ouders daaraan doen? Wat betekent de vader, wat de moeder daarbij? Moeten we onze kinderen leren bidden en moeten wij dat anders doen dan vroeger? Waar moeten wij rekening mee houden wanneer de kinderen ouder worden? Hebben onze ouders hier moge lijkheden t.o.v. de oudere jongens en meisjes? Laten wij teveel aan de school over? Wat verwachten wij van de pa rochie voor de godsdienstige opvoe ding? Zijn onze kinderen nog godsdien stig? Waar moeten wij moderner wor den en wat betekent dat voor de godsdienstige opvoeding? hoboïst Er hing een affiche aan het Am sterdamse concertgebouw, waarop stond, dat op 21 november de ho- boist Heinz Friesen zou optreden. En zo verder lopend prakkizeer je dan dat die naam echt Venrays klinkt. Totdat je later in de krant weer die naam tegen komt en dan leest, dat diezelfde hoboist het o zo moeilijke C2 diploma verworven heeft, met een 10 als eindcijfer en twee onderscheidingen: een voor muzikaliteit. En weer denk je aan die Venrayse naam Ga je op onderzoek uit, dan blij ken de ouders van deze jonge musi cus inderdaad uit Venray te komen en van Oirlo naar Brunssum te zijn verhuisd, waar de jonge Heinz in 1934 werd geboren. Hij kwam als jong hoboist bij de korpsen van de Staatsmijnen en kreeg intussen les aan de muziek school in Hoensbroek. In 1954 behaalde hij daar zijn Staats-examen muziek. Gysbert Nieuwland de leider van de Marinierskapel ontdekte de kwa liteiten van' deze jongeman op het wereldmüziekconcours in Kerkrade en bood hem een plaats aan in dit korps. Die werd met beide handen aan genomen, temeer waar dan gestu deerd kon worden op het conserva torium in Den Haaag en o.a. les ge nomen kon worden van de bekende hoboist Jaap Stotijn. In 1956 krijgt hij aan het conser vatorium het eerste orkestdiploma. In 1959 het Cl diploma en de dr. Fock-medaille, later zijn dirigenten diploma en optreden als solist o.a. met het Concertgebouworkest. Dan volgen recitals in België, Frankrijk en andere landen en nu studeert hij voor de Grand Prix. Een jongeman, die de kansen aan nam welke zich voordeden en die een grote toekomst tegemoet gaat. sterfgeval Daar stierf een mens op straat Een vreemde die hier te gast was in een hotel en 's avonds tij dens een wandeling in elkaar zakte. Enkele kinderen wilde de gevallen man weer op de been helpen, maar toen anderen te hulp schoten bleek wel, dat het erger was, dan een struikeling. Er werd gelopen om een dokter, gebeld voor de ziekenauto Daar op straat had men een deken gelegd over de ernstige zieke, die met gesloten ogen roerloos lag. De dokter en de ziekenauto waren er bijna gelijktijdig Op weg naar het ziekenhuis is het einde gekomen Nadat de wagen weggereden was, zijn de 10-15 mensen uit elkaar ge gaan. De een kende hem, de ander wist wat bijzonderheden, maar slechts een enkeling realiseerde zich dat hij daar stond aan een sterfbed van een vreemde, die na een leven van werken en trekken in een vreemde plaats stierf op straat. Een triest moment in het leven van alle dag. Een mens, die voor goed afscheid nemen moest. Af scheid van het leven, dat ondanks alle zorgen en moeilijkheden mis schien, voor hem even dierbaar was, als voor ons. Een memento-mori in een stille straat. Zoals dagelijks de kranten manen, als ze de lange rij van ver keersongevallen brengen, zoals de rouwbrieven zeggen, die beginnen met: Ten gevolge van een droevig ongeluk SNEEUW De eerste sneeuw is weer geval len. De een vindt het iets fantas tisch zoals alles bedekt is met een dikke donse deken en ieder takje der bomen afgetekend is met een dikke witte lijn. De ander vindt het leuk om sneeuwballen te gooien en sneeuwpoppen te maken, Om te sleeën en te slibberen. Maar nummer vindt 't een smeer lapperij van jewelste, gevaarlijk vanwege de slippartijen en vies door de dooi. Wat er van zij, aan onze vogels wordt niets gevraagd. Ze vragen U slechts: help ons aan het eten en drinken, dat we door de sneeuw niet meer kunnen vinden. Geef ons de kruimels van Uw dis, een appel, wat water, maar zorg dan tevens, dat de kat ons niet be springen kan TELEFOON RIJKSPOLITIE 1234 bij geen gehoor 110 0 dag en nacht NIEUWS UIT VENKAY EN OMGEVING Zondagsdienst huisartsen Vanaf zaterdagmiddag 4 uur tot maandagmorgen 8 uur, wordt de practijk der huisartsen voor Venray e.o. waargenomen door Dr. W.J.A. BLOEMEN Stationsweg 15 Telefoon 1465 Uitsluitend voor spoedgevallen. GROENE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingen-bureau voor de Kom. Zondagsdienst Groene Kruis: Zr. M. JANS )verloon Tel. K 4788—262 klaprooscollecte Oirlo Merselo Vredepeel Heide Veulen Smakt Ysselsteyn Castenray Leunen Oostrum St. Petrus Banden, Rectoraat en privé-giften 34.45 20,60 11,29 21,33 26,75 10,50 37,52 25,08 45,18 20,02 207,63 460,35 Hartelijk dank aan alle medewer kers. N.O.G.C. afd. Venray k.a.b. hield geslaagde familieavond Zaal Wilhelmina was goed bezet op de onlangs gehouden familie avond, welke in het kader van ont spanning voor haar leden werd ge houden. Hier heeft de Culturele dienst dei- Arbeidersbeweging bewezen, dat ook avonden kunnen slagen welke niet veel geld behoeven te kosten en dat ook amateurs dit kennen. Een ware openbaring was het op treden van de marechaussee Bob Frieling uit Vierlingsbeek. als con ferencier, als imitator en wat bracht hij alles voortreffelijk. De imitatie trompetsolo „O mijn papa" was meesterlijk. „Voorjaar in het dal" en andere oude wijsjes op zijn ma nier gebracht, was voor vele een ware openbaring. De Culturele dienst der K.A.B. hoopt, dat Bob nog zal mogen terug keren. De Venrayer Leike Janssen, pas gediplomeerd goochelaar, gaf ver bluffende staaltjes van zijn kunnen ten beste, terwijl het eveneens uit Venray afkomstige duo Oomes- Janssen, liederen uit hun reportoire weg gaf die het aanhoren meer dan waard waren. Op 23 december zal er voor de KAB-ers en KAV-ers een Kerst avond in zaal Wilhelmina worden gehouden. Een grote opkomst wordt dan ook verwacht.

Peel en Maas | 1960 | | pagina 1