St. Nicolaas en Venray. De fiscus als bruiloftsgast Kerkelijke Diensten ESSO PETROLEUM I Belangrijke cursus: opvoeding Gestorven in zijn missiegebied van 27 nov. tot en met 3 dec. Zaterdag 26 november 1960 No. 48 EEN EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS druk en uitgave van den munckhof n.v. venray wffkrt ah vhhr vp1mpav p1m om^tpftffm advertentieprijs s d. per mm. GBOTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. ISIS GIR0 15MUU V* CClVOL/iU VUUI\ V IVH I JCrPI UIVlO 1 IVEtlVDi» PRIJS PER KWARTAAL 1.4# (bal abonnements- (butten Venr»y f 1.6#) De Goede Heilige is weer in het land. Sint Nicolaas, met zyn knechts, gaat weer weldoende rond en berydt op zijn trouwe schimmel onze daken. Het duurt nog wel even voordat Venray hem officieel ontvangen kan dat wordt pas zondag 4 dec. maar dat verhindert hem niet toch al vast in verschillende Ven- rayse huisgezinnen even aan te wippen om daar het goede te be lonen (maar dat komt slechts zeer sporadisch voor) het kwade te straffen. Op een van die tochten hebben wij gewoontegetrouw naar zyn bevindingen gevraagd, want reeds in het verleden heeft deze heilige blijk gegeven over een behoorlijk opmerkingsver mogen te beschikken. Uw bezoek dan Sinterklaas, zo hebben we gevraagd, wat is sinds vorig jaar de meest opmerkelijke veran dering in Venray? En het antwoord kwam even spontaan als vlug: het enorm aantal televisiemasten, dat er weer bijge komen is Het is voor mijn paard ondoenlijk om al die lastige obstakels te ver mijden, al moet ik eerlijk de man prijzen, die op de nieuwe flats en woningen in Zuid slechts een mast heeft doen plaatsen. Maar al deze masten tonen nog iets anders, nl. dat in Venray goed gebouwd wordt en dat de welvaart schijnbaar zo toegenomen is, dat velen zich de luxe van televisie veroorloven. Op zich heb ik daar geen bezwaar tegen, maar de ervaring heeft me wel geleerd, dat het niet allemaal goud is wat er blinkt en dat deze luxe soms gekocht is tegen dikke afbetalingsprijzen, terwijl het geld beter besteed had kunnen worden voor andere dingenMaar over het algemeen zijn deze masten hoe 'n grote obstakels ze voor Mij persoonlijk ook zijn toch het beste bewijs, dat het goed gaat in Venray. Dat er behoorlijk verdiend w»-rdt en dat de hoogconjunctuur ook Venray niet onberoerd heeft gelaten. Dat is trouwens merkbaar aan de steeds groter wordende fabrieken, aan de prachtig gemoderniseerde en nieuwe winkels aan de vele nieuwe woningen en hun inrichting. Maar gelukkig is dat ook merkbaar aan de scholen, die gebouwd zijn, de gymnastieklokalen en de vele andere plannen, die men op stapel heeft staan. Mij persoonlijk doet het veel ge noegen dat nu eindelijk ook begon nen wordt aan de toren van de Pe trus Banden. Zonder dit merkteken is Venray, Venray niet en kan men ondanks alle uitbreidingen niet spreken van een voltooiing van Venrays wederopbouw ,U bent dus over Venray tevre den' was onze volgende vraag aan de Heilige Man. „Ja zeker'' was Zijn antwoordVenray groeit en breidt zich uit. Ieder jaar meer woonwijken, ieder jaar nieuwe dingen, die beslist de moeite waard zijn. Ook en voor al voor de jeugd. Neem nu maar eens de kinderspeeltuin in het Vlakwater. De organisatoren schijnen zelf voor Sinterklaas te spelen anders is het onbegrijpelijk waar ze al die fantastische dingen voor Venrays jeugd vandaan hebben gehaald. Neem het kindervacantiewerk, dat ieder jaar opnieuw zelfs verregende vacanties tot een feest maakt voor zoveel kinderen. Een feest, dat ook op de kerkdorpen gelukkige navol ging vindt. Neem Uw jeugdverenigingen, die ondanks grote subsidies van uw gemeente toch dikwijls nog grote nood hebben, maar waarvoor des ondanks door zovelen hard wordt gewerkt. Neem Uw gymnastieklokalen, Uw sportverenigingen.Venray bouwt aan zijn toekomst door de jeugd een ruime plaats te geven. Dat zijn alle maal evenveel plus-punten voor 't nieuwe naoorlogse Venray, die ik graag vernoem Dat houdt niet in, dat er ook min-punten zijn, maar de mens die de zoninge kant van het leven uit het oog verliest wordt een nurks en een lastpost voor iedereen „Sinterklaas, wat zijn volgens U dan min-punten Jongeman, antwoordde de Sint, je bent op sensatie uitIk zal me niet wagen aan dorps- en andere politiek. Ik kies geen partij vóór of tegen een bepaalde grond- of bos- prijs, voor de kom of tegen de kerkdorpen. Ik heb in mijn lange, lange leven de betrekkelijkheid gezien van vele dingen, waarover mensen zich eens düc hebben gemaakt en ik twijfel er niet aan of vele problemen waar men thans mee tobt komen vanzelf in orde. Men moet zich niet al te boos maken, dat is slecht voor het hart, zeggen de doktoren en men moet niet altijd het slechtste denken. Ook de min-punten van nu, zijn het volgend jaar misschien omge toverd tot dikke plus-punten WENSEN Als Sinterklaas heb Ik de komen de weken duizenden en duizenden wens en wensjes te vervullen. Zou Ik dan via Uw krant ook eens Mijn wensen mogen laten horen. Dat is dan dat Venray, dat groeit tot een stad, de onderlinge saam horigheid niet mag verliezen. Dat ook in deze tijden van voorspoed er nog velen zijn in uw midden voor wie St. Nicolaasfeest geen feest kan zijn, omdat er de mid delen toe ontbreken. Mogen dan anderen voor die middelen zor gen. Houdt de jeugd in ere en geef de kleinsten een speelterrein- tje in eigen buurt. Heb eerbied voor elkanders leven in het steeds drukker wordende verkeer en laat men proberen voor de oudjes uit Uw midden op de een of an dere manier voorzieningen te treffen, die men elders al heeft. Laat Venray dit verlanglijstje van een oude man eens proberen te ver vullen. Het zou Mij zeer aangenaam zijn En met deze woorden kon Uw verslaggever het dan stellen. De Sint wenste ons een prettig weer zien op zondag 4 december en pret tige feestdagen Daar houden we het dan maar op. Het is algemeen bekend, dat er een mogelijkheid bestaat om over het jaar waarin men trouwt, een ge deelte van de in dat jaar reeds be taalde loonbelasting terug te ont vangen. Het lijkt ons daarom nuttig om aan dit onderwerp een artikel te wijden, temeer nu tegen het einde van 't jaar dit probleem actueel is. Om te beginnen moeten wij dan eerst vaststellen, dat het geval zich niet in de sfeer van de loonbelas ting, maar in die van de inkomsten belasting afspeelt. De loonbelasting is een voorhef fing op de inkomstenbelasting. Voor de berekening van beide belastin gen gelden daarom in vele geval len gelijkluidende bepalingen. Dit is bijvoorbeeld het geval als wordt vastgesteld wat al of niet tot het belastbare loon behoort, voor welke kinderen aanspraak op kinderaftrek bestaat enz. Er zijn echter verschillen. Een daarvan is de peildatum, waarop voor het eerst met bepaalde omstan digheden rekening wordt gehouden. Zo wordt bij de berekening van de loonbelasting de kinderaftrek be paald naar de toestand bij de aan vang van het kalenderkwartaal. Het aantal kinderen op 1 januari, 1 april, 1 juli en 1 October is dus be slissend. Bij de berekening van de inkom stenbelasting wordt de toestand bij het einde van het kalenderjaar in in aanmerking genomen. Ook de overgang van tariefgroep I (de ongehuwden) naar tariefgroep II (de gehuwden zonder recht op kinderaftrek) is verschillend gere geld. Voor de loonbelasting geldt de toestand op het moment van de uit betaling van het loon. Voor de inkomstenbelasting is weer de toestand aan het einde van het jaar beslissend. En door dit laatste is dan de mogelijkheid van teruggave van loonbelasting ge schapen. Iemand, die in loondienst is en in de loop van het jaar trouwt, heeft gedurende een deel van het jaar, namelijk tijdens zijn ongehuwde staat, loonbelasting betaald naar het hoge tarief voor ongehuwden. Voor de inkomstenbelasting wordt hij echter aangeslagen in tarief groep II. Met de aanslag in de in komstenbelasting wordt de inge houden loonbelasting verrekend, zo dat de aanslag negatief kan worden. Het terug te geven bedrag is gro ter, naarmate de loonbelasting lan ger volgens tariefgroep I is inge houden, dus naarmate men in het kalenderjaar langer ongehuwd is geweest. Uit het voorgaande is ook duide lijk geworden, dat men de hier be sproken teruggave alleen krijgt als aanslag in de inkomstenbelasting wordt opgelegd. En daarvoor komt lang niet ieder ,die in dienstbetrek king is, in aanmerking. Men moet daarvoor nl. aan één van de volgende voorwaarden vol doen: 1. Het zuiver inkomen moet min stens f 7.400 zijn. 2. Het bruto inkomen uit dienst betrekking moet minstens f 7.400 bedragen. 3. Het andere inkomen (bijvoor beeld bijverdiensten, renten e.d.) moet meer dan 200 zijn. 4. Gedurende langer dan een maand moet meer dan een dienstbetrekking vervuld zijn. In dit geval moet de zuivere op brengst van de tweede dienst betrekking (loon min kosten van verwerving) tezamen met de ne veninkomsten (bijverdiensten, renten e.d.) meer dan 200 be dragen. Voor de inkomstenbelasting wordt het inkomen van de gehuwde vrouw als inkomen van haar man be schouwd. Aan de vierde voorwaarde is dus ook voldaan als de vrouw na de huwelijksdatum nog langer dan een maand blijft doorwerken en het salaris dat na de trouwdag nog wordt ontvangen hoger is dan 300. Met enkele voorbeelden willen wij de gang van zaken verduidelij ken. Voorbeeld 1. Bruto salaris van de man f 400 per maand. Bruto salaris van de vrouw 250 per maand. Trouw datum 15 nov. 1960. De vrouw blijft ook na het huwe lijk in dienstbetrekking. Het zuiver inkomen is nu: 4.800 min 100 is 4.700 plus 500 min 100 is 400. Totaal 5.100. Na de huwelijksdatum zijn gedu rende langer dan een maand gelijk tijdig twee dienstbetrekkingen ver vuld. Het netto inkomen uit de 2de dienstbetrekking, nl. die van de vrouw, is meer dan 200. Aan de vierde voorwaarde is dus voldaan, zodat een aanslag in de in komstenbelasting wordt opgelegd. Ter verduidelijking merken we nog o,p dat het bedrag van 100, dat van het salaris wordt afgetrok ken, de kosten van verwerving voorstelt, die minstens op 100 wor den gesteld. Daar de vrouw blijft doorwerken, ontvangt zij na 15 november 1960 tweemaal een maandsalaris, dus 2 maal 250 is 500. Ook hiervan wordt 100.- afgetrokken. Voorbeeld 2. Als voren, huwelijksdatum ech ter 15 december 1960. In dit geval wordt na de trouwdag niet gedu rende langer dan een maand door man en vrouw gelijktijdig een dienstbetrekking vervuld. Ook aan de andere voorwaarden is niet vol daan. Dus geen aanslag in de in komstenbelasting. Voorbeeld 3. Salaris van de man 500 per maand, van de vrouw 125 per maand. Rente spaarbank van de man over 1959 150. Trouwdag 28 november 1960. Behalve het salaris van de man bestaat diens zuiver inkomen in 1960 uit: rente spaarbank 150 (rente over 1959 is inkomen in 1960 omdat deze rente in 1960 rentedra gend is geworden) en salaris echt genote netto 150 (namelijk twee maal 125 min 100). Na de trouwdag wordt immers 't salaris van de vrouw over novem ber en december ontvangen. In dit geval is aan voorwaarde vier vol daan, nl. langer dan een maand te gelijk twee dienstbetrekkingen en inkomen uit tweede betrekking plus rente, tezamen meer dan 200. Voorbeeld 4. Salaris van de man 500 per maand. Bijverdienste als avond boekhouder 200, rente spaarbank 50. De neveninkomsten zijn meer dan 200, zodat dus een aanslag wordt opgelegd. Tenslotte rest nog de vraag op welke wijze de hier besproken te ruggave wordt verkregen. Daartoe moet in de maand januari 1961 een aangiftebiljet voor de inkomsten belasting worden aangevraagd bij de Inspectie der Belastingen. Als dit na ontvangst, volledig ingevuld wordt ingeleverd, komt de zaak vanzelf in orde.. Wel moet daarbij enig geduld worden uitgeoefend, omdat de eerste aanslagen pas in de maanden juli/augustus worden op gelegd. Wij hopen dat met het voorgaan de vele vragen zijn beantwoord. Het is dus mogelijk om de trouwdag zo te kiezen, dat de fiscus op de re ceptie aanwezig is als een welkome gast, die niet met lege handen komt. CURSUS: HET SYMBOOL in ONS GELOOF Maandagavond 28 november 7.30 uur precies in San Damiano HET HUWELIJK. Men kan het huwelijk op allerlei manieren benaderen, maar zelden probeert men zich op bijbels stand punt te stellen, om van daaruit de huwelijkssymboliek in een scherper licht te stellen. Dit kan echter juist dienstig zijn, om daardoor de andere beschou wingswijzen meer relief te geven. Het vorig jaar werd door de Der de Orde-afdeling te Venray een cursus voor gehuwden georgani seerd, die gezien de opkomst van de belangstellenden, een succes is ge worden. In aansluiting hierop wordt dit jaar een cursus over opvoeding gegeven. Naast het huwelijk staan tegen woordig gezinsleven en opvoeding in het brandpunt van de belangstel ling. En geen wonder. Er zijn ouders die de ervaring, soms bittere erva ring hebben opgedaan, dat het in de tegenwoordige tijd allemaal niet meer zo vanzelf gaat. Ja, er zijn zelfs opvoeders, die zich op het standpunt gesteld hebben: de op voeding van de jeugd is een kwes tie van geluk hebben met je kinde ren. "Anderen geven zich zo maar gewonnen en zoeken raad bij pries ters, leraren, onderwijzers, opvoed kundige bureau's e.d. Inderdaad, het overdragen van echte levenswaarden, van gods dienst en cultuur, het binnenlood sen in een beroep en in het huwelijk zijn zaken, die tegenwoordig veel al niet zonder wrijvingen hun be slag krijgen. Waar komen die moeilijkheden vandaan? Zijn de ouders minder op hun taak berekend dan vroeger? Is de jeugd minder handelbaar geworden? Of spelen hierin wellicht de ver anderingen in de moderne samenle ving een rol? Zijn misschien de posities van de oudere en jongere generatie in die samenleving gewijzigd en komen de problemen bij de opvoeding wel licht niet daar vandaan, dat ons in zicht in die veranderingen en in die gewijzigde posities te gebrekkig is, Miss Blanche herkent u aan de goudgele tabak zodat wij, oud en jong, eigenlijk niet precies weten waar we aan toe zijn? Dat de maatschappij tegenover vroeger veranderd is. behoeft geen betoog. Iedereen weet b.v. dat de 20ste eeuw de eeuw van het kind is: blijkbaar speelt het kind een andere rol in ons leven dan vroeger. Iedereen weet, dat de gezagsver houdingen tussen oud en jong een wijziging hebben ondergaan en dat de vormen van vrijetijdsbesteding van de jeugd verschillen van die van weleer. Of nemen we de beroepskeuze. Het is niet meer vanzelfsprekend dat de zoon in de voetstappen van vader treedt en anderzijds zijn de mogelijkheden, die voor onze kin deren openliggen, zo talrijk en ge- variëerd, dat we soms waarachtig niet weten, welke richting in te slaan. Evenmin is het vanzelfsprekend, dat de kinderen er dezelfde gods dienstige normen op na houden als hun opvoeders. Hoevelen verwijten hun kinderen niet of lijden er niet innerlijk on der, dat de jeugd niet „het goede voorbeeld" van de ouders volgt. En tenslotte is ook de voorberei ding op het huwelijk een „heet ijzer" gewoi'den en moet de jongere generatie juist op dit punt een scherp afkeurend oordeel van de oudere slikken. Al met al thema's genoeg om te overwegen. In onze opvoedingscur sus zullen dan ook de volgende on derwerpen ter sprake komen: „Op voeden in de moderne maatschap pij", „Het kleine kind", „Opgroeien de jeugd", „Schooljeugd en beroeps keuze", „Godsdienstige vorming van de jeugd", „Gewetensvorming" en „Verkering en verloving". De diverse onderwerpen worden ingelbid door een groep priesters en leken, die verbonden zijn aan de Nijmeegse universiteit, Nijmeegse paedagogische instituten en aan het voorbereidend hoger onderwijs. De inleidingen worden gevolgd door een discussie. Evenals het vo rig jaar nodigen wij thans weer de belangstellenden ouders van Ven ray en omgeving uit, >n groten ge tale aan deze cursus deel te nemen. De cursus wordt gegeven in Sar. Damiano Paterslaan 1, aanvang stipt 7.30 uur. Maandagavond 12 december be gint de eerste gespreksavond. Het cursusgeld bedraagt: 1 per persoon per avond; echtparen 1,50 per avond. Zij, die intekenen OP DE GEHE LE cursus en VOORUIT BETALEN ontvangen een kaart als toegangs bewijs en kunnen verzekerd zijn van een plaats. Men kan intekenen op de cursus bij: Mevr. Naus, Julianasingel 27. tel. 1409 en bij Mej. Greefkens, Henseniusplein la, tel. 1018. Tertiarissen, die intekenen vooi )E GEHELE CURSUS krijgen 20°/t .orting. De familie Janssen in Oirlo, ont ving het droeve bericht, dat haar heerbroer, Pater Willem Janssen, na een zeer kortstondige ziekte in de missie van Flores (Indonesië) is overleden. Daarmede heeft Venray een priesterzoon verloren en de missie op Floris een grote kracht, die meer dan 40 jaren lang al het zijne heeft gedaan voor de kerste ning van dit Indonesische eiland. Pater Willem Janssen is in Oirlo geboren op 19 febr. 1893. Na zijn studies beëindigd te heb ben trad hij in bij de Paters van Steyl, de SVD-ers, in welke congre gatie hij op 28 sept. 1919 priester werd gewijd. Midden 1920 vertrok hij naar het Missiegebied Flores, waar hij meer dan 40 jaren werkzaam zou zijn. In 1938 kwam hij voor de eerste maal naar huis en heeft toen o.a. in een actie voor geld in te zamelen veel van zijn belevenissen op dit eiland verteld. Zeer primitief is Pater Janssen daar moeten gaan werken als een der werkers van het eerste uur, heeft dagenlange reizen gemaakt, kerken en scholen moeten bouwen, maar de oogst werd dan ook zeer overvloedig. In 1939 weer naar Flores terugge keerd, werd hij in mei 1942 door de Japanners geïnterneerd en heeft on der zeer kommervolle omstandig heden tot sept. 1945 in de kampen vertoefd. Na zijn bevrijding heeft hij enkele maanden in Makassar vacantie gehouden, maar is toen volop weer aan de arbeid gegaan in zijn zo geliefde Flores. In sept. 1957 kwam hij voor de tweede maal op verlof naar Oirlo. Op 16 October j.l. vierde hij te- samen met de bisschop van 't vica riaat zijn 40-jarig priesterfeest met een plechtige H. Mis in het vica riaat. Maar de grote feestelijkheden daarna kon hij niet meer volgen: getroffen als hij was door en ernsti ge ziekte, die enkele dagen daarna oorzaak werd van zijn dood. Door de bisschop persoonlijk werd hem het Sacrament der Zieken toe gediend, terwijl ook de bisschop de plechtige uitvaartdienst leidde van zijn oude leermeester, die Pater Janssen eens was. Op zaterdag 3 december zal in de kerk van zijn geboorteplaats Oirlo. een plechtige Requiemmis voor zijn zielerust worden opgedragen. PAROCHIEKERK VENRAY Priester vd. week: Kap. Heymans Zondag; le zondag vd. Advent; 6.30 overl. fam. Sijbers-Derikx; 7.30 overl. fam. Franssen-Graat; 8.30 Willem Loonen en Elis. v. Heyster; .30 hoogmis t.e.v. Caecilia; 11 uur Jean Janssen; 9.45 Congregatie voor de groten op Jerusalem; 7 u. Ad- ventsoefening; 11.30 Apostolaat des Gebeds op Jerusalem. Maandag: 6.45 Hendrika Thuyls- Muysers; 7.30 J.C. Hendriks-Dom- meck; 7.30 Ferd. Beerkens, echtgen. en overl. fam.; 8.15 Hendrik Poels en Joha Camps lh; 8.15 Fx*. Paulis- sen en overl. ouders Voesten-vd. oliehaard de haardolle met het hoogste rendement tsso) méér warmte mlncfer roet zuinig VISSERS OLIEHANDEL horst (l) - tel. 04709-1067 Putten. Dinsdag: 6.45 overl. ouders Ver- blakt-Hendriks; 7.30 Th. Vermeu len; 7.30 R. Stevens-Min; 8.15 E. Messemaekers, K. Geenen en kin deren lh; 8.15 G. Ligthai't. Woensdag: 6.45 Adolf Verbeek en echtgenote; 7.30 H. v. Meyel; 7.30 Peter J. Jenneskens en echtgen. Joha Poels lh; 8.15 Johannes vd. Ven en ouders lh; 8.15 Dr. Bloemen. Donderdag: 6.45 W. Broers, echtg. en zoon Piet; 7.30 Michel Arts en echtgen. v. L. vd. Bekerom; 8.15 H. Hermans, A. Klaassen en H. Gerrlts lh; 8.15 Piet Oudenhoven; 7-8 uur biechtgelegenheid; 8 u. lof jdaarna aanbidding lot 12 uur. Eerste vidjdag: 6.30 Mart. Jeuken en echtgen.; 7 u. zek. int. R; 7.45 H. Hart-hoogmis; 9 u. Avondmis Sj. vd. Munckhof. Priester-zaterdag: 6.45 Sj. Maes- sen; 7.30 overl. ouders Vollenberg- vd. Heuvel; 7.30 Th. Lichteveld; 8.15 Elly, Anny en Beppie Keysers best. dienst; 8.15 u. Kath. Mijnwerkers afd. Venray; biechtgelegenheid van 5.30-7.30; 7 u. lof. De schoolkinderen leren de 22e, 23e en 24e les vd. kathechismus. Op de Adventsdagen zal om 7 uur Adventsoefeningen gehouden wor den. De gelovigen worden extra aangespoord deze oefeningen by te wonen. RECTORAAT PATERSKERK Priester vd. week: Pater Urbanus Zondag: le zondag vd. Advent; H. Missen om 6.30, 7.45, 9 u. en 11.45; de hoogmis om 10.15; kollekte (2 in 1) v. kerk en bijz. noden; 's avonds om 7 u. Adventswake. Maandag: H. Jacobus, belijder. Dinsdag: Allerheiligen vd. Fran ciscaanse Orden; 7.30 lof; 7.30 cur sus voor 18-jarigen in het klooster. Woensdag: H .Andreas, apostel. Donderdag: Mis vd. le zondag vd. Advent; 7 u. Gezinsmis; van 5-8 u. gelegenheid om te biechten. Vi'ijdag: le vi*ijdag vd. maand; 6.40 gez. H. Mis; 7.45 voor de school jeugd; 's avonds om 7.30 lof t.e.v. 't H. Hart. Zaterdag: H. Franciscus Xave- rius, belijder; van 3-8 gelegenheid om te biechten. Advents-wake De Advent is begonnen. We han gen de Adventskrans weer op, en gaan ons geestelijk voorbereiden op Kerstmis. Zo komen we elke zon dagavond bij elkaar in de kerk om daardoor gezamenlijke liturgische gebeden i gezangen ons te bezinnen op het komende Kerstmis. Wij hopen van harte, dat geheel de parochie daaraan deelneemt. Tekst boekjes zullen op de banken klaar liggen. U kunt ze na afloop laten liggen. MIS-INTENTIES Zondag: 6.30 overl. fam. Maas- Sanders en Geertrui van Meyel; 7.45 Anna Rutten-Peters; 9 u. Theo- dorus Siebers; 10.15 Piet Coopmans sn Geertruda Janssen; 11.45 Piet Bom en zoon Pierre, een H. Mis voor Johanna Vollenberg. Maandag: 6.15 Huberta Hendriks; 7 u. Petrus Tonen; zijalt. Eva Wilh. Royer; 7.45 Mechtilda Claessens-v. Megen en dochter Maria; 8.30 overl. fam. Verheggen-v. Haren. Dinsdag: 6.15 J.W. Spreeuwenberg en echtgen.; 7 u. J. vd. Munckhof D.O.; 7.45 Theodora v. Houdt-Jans- s; 8.30 overl. ouders Louis Wijnho- ven-Custers. Woensdag: overl. fam.; 7 u. overl. fam. Luipers-Philipsen; zijalt. Ma thilda Wasscher; 7.45 Maria Loo- nen-Custers; 8.30 Petrus A. Coop mans. Dondei*dag: 6.15 voor overledene; 7 u. Gezinsmis; 7.45 overl. fam. Loonen-Verheyen; 8.30 voor overl. moeder. Vrijdag: 6.15 Huberta Hendriks; 7 u. voor overl. fam.; 7.45 overl. fam. Verheggen-v. Haren; 8.30 Pe trus Tonen. Zaterdag: 6.15 overl. ouders; 7 u. overl. ouders Kusters-Jacobs; 7.45 Petrus-Tonen (buren); 8.30 Antonius Coopmans (kollektanten). PAROCHIE OOSTRUM Zondag: le zondag vd. Advent; 7 u. H. Mis tot dankzegging t.e.v. O.L.Vrouw v. Alt. Bijstand en de H. Gerardus; 8.30 Gertruda Wijn-

Peel en Maas | 1960 | | pagina 1