Uit Limburgs verleden Burgerlijke Stand O O O) <D 5 6 KJ Dry Cleaning Ebberink Reclame Slagerij (MDERN Woonhuis FINANCIERING SPORTPARK PLAN IN ORDE De financiering van het eerste ge deelte van het sportpark plan blijkt thans in orde te zijn. Zoals bekend is hierin enige stag natie opgetreden door de nieuwe fi nanciële verhouding tussen Rijk en Gemeenten, waarvan weer afhan kelijk was de bijdrage van de Pro vinciale Overheid. Hoewel dus het eerste deel van het sportparkplan reeds was aanbe steed, kon men nog niet tot gunning overgaan, omdat de financiële rege ling nog niet „rond" was. Na langdurige besprekingen is in tussen een weg gevonden, waar mede zowel het Rijk, als de provin cie en de gemeente accoord zijn ge gaan, zodat dus na binnenkomst van de Rijksgoedkeuring met de aanleg van het eerste deel begonnen kan worden. De Rijksgoedkeuring op de plan nen verwacht men komende week. In het eerste gedeelte van het plan zal worden uitgevoerd de bouw van een kleedruimte, de aanleg van 2 grasvelden, 2 half harde velden, terreinen voor volleybal en lichte athletiek, alsmede een springbak. Men hoopt nog dit jaar met de werkzaamheden te kunnen begin nen. 45-URIGE WERKWEEK BIJ DE BLITTA Blitta Venray heeft deze week de toestemming gekregen om met in gang van 1961 te beginnen met de 45-urige werkweek. Ze is 't 1ste be drijf in de metaal-sector in Noord- Limburg, dat hiertoe de vereiste toestemming heeft verkregen. Bij het aangaan van het nieuwe CAO is besloten, dat in nov. 1962 de metaalverwerkende industriën een werkclassificatie moeten heb ben ingevoerd en moeten zijn over gegaan naar tijdloon. Is aan deze voorwaarden voldaan dan wordt de 45-urige werkweek ingevoerd. Blitta-Venray is als eerste van de metaalverwerkende industriën in Noord-Limburg, die en de werk classificatie en het tijdloon reeds hebben ingevoerd, op grond waar van nu toestemming is verkregen tot invoering van de 45-urige werk week. toont U iets beters in uurwerken GESLAAGD Voor het praktijkdiploma Ty pen 10 vingersysteem slaagden de dames J.A.J. Wijnhoven, Wans- sum en M.H.P. Dijkmans, E.G.J.Ph. Barents, A.Th.M. Vermeulen van Venray. Blind typen mej. G.J. van Willigen, Venray. ARCHITECT COLSEN 25 JAREN IN VENRAY De heer J. Colsen zal op donder dag 24 nov. het feit herdenken, dat hij zich voor 25 jaar in Venray ves tigde en daar zijn architecten loopbaan begon. Dit dubbele jubileum zou aan vankelijk slechts in kleine interne kring herdacht worden, maar aan gezien de heer Colsen in die 25 ja ren behalve aan architectuur ook aan andere dingen zijn tijd ruim schoots heeft gespendeerd, is ervan 16-19 uur een receptie ten zijne huize. En we twijfelen er niet aan, of de belangstelling zal groot zijn. Want zoals reeds gezegd, is deze Venrayse Zeeuw in al die jaren niet achter zijn tekenbord blijven staan. Integendeel, hij was en is een der grote stimulators geweest van de jeugdbeweging, waarbij vooral het spel van verkennen zijn grote aan dacht had. In verschillende verenigingen als Venray Vooruit, Vreemdelingen verkeer e.a. heeft hij immer op de bres gestaan voor Venrays belangen en het is feitelijk logisch, dat deze heer uiteindelijk in de gemeente raad terecht is gekomen en opvol ger is geworden van wijlen de heer Wintels. Een opvolger, die zoals wel bleek bij de Limbratotentoon- stèling ook hierin zijn gaven als architect ten volle tot gelding doet komen in de vele projecten, ma quettes en plannen, die men hoopt te verwezenlijken om daardoor in Venray een beter woon- en verblijf- klimaat te krijgen. Er is in die 25 jaren veel gebeurd en ongetwijfeld zal dit alles op die 24e november nog wel eens ter sprake komen. En men zal dan dankbaar constateren, dat de heer Colsen een werkzaam aandeel had en heeft in de evolutie, die Venray meemaakte en nog dagelijks onder gaat. Dat moet hem als mens en ar chitect toch grote voldoening geven! RADIO ZUID ANDERE GOLFLENGTE Radio Zuid is thans voor de Ven rayse luisteraars beter te ontvan gen dan vroeger, nl. in 49.99 m band. Radio Zuid zendt n.l. thans ook uit via Meerlo, waardoor via genoemde golflengte. Zuid beter te ontvangen is. We zijn blij, dat het voorstel van ons blad om dit te gaan doen zo gauw beantwoord is, al stonden aanvankelijk de technici wat sceptisch tegenover dit voor stel. CURSUS VEILIG VERKEER De vereniging voor Veilig Verkeer afdeling Venray, is voornemens een cursus te organiseren omvattende 'n drietal lessen waarin de VOOR- RANGSREGELS in het verkeer grondig zullen worden besproken. Deze moeilijke materie zal op een prettige wijze, door 'n terzake des kundige, aan belangstellenden wor den voorgehouden. Niet leden van de vereniging van Veilig Verkeer afd. Venray zijn uiteraard ook wel kom. De cursus wordt gegeven in Hotel Kemps, Henseniusplein Venray en omvat een drietal causerieën. Op maandag 28 nov. 1960, om 8 u., is de eerste les. De gehele cursus kost 3 en moet bij aanmelding vvorden voldaan. Inschrijving kan geschieden op het politiebureau, Wilhelminastraat, Venray, elke dag van 9-17 uur en verder in Hotel Kemps, een half uur voor aanvang van de eerste les. OPPOSITIE TEGEN VERHUIZING K.I. Door een groep landbouwers wor de pogingen in het werk gesteld het besluit van de jongste ledenverga dering van de zuivelfabriek, om met de K.I. naar Horst te verhuizen en zich aan te sluiten bij het K.I.-cen- trum NoordrLimburg ongedaan te maken. Dezelfde groep heeft reeds met 't bestuur der K.I. en der zuivelfa briek. onderhandeld. Ze staat op het standpunt dat de gehouden stemming van dien aard was, dat hieruit niet duide lijk de mening der vergadering naar voren kwam en wil dat via (een hoofdelijke stemming nu wél zien te bereiken. BEZOEK AAN DE KERKHOVEN Morgen zondag zal een delegatie van de duitse vereniging van oor logsslachtoffers, afd. Geldern, het Duitse Kerkhof te Ysselsteyn bezoe ken. Hier zal door hen van half 11 een korte plechtigheid gehouden worden, waarbij o.m. een krans ge legd zal worden. Ook zal evenals vorig jaar het Engelse Kerkhof worden be zocht, waar ook een krans gelegd zal worden. AGENDA CENTRALE K.A.B. Woensdag 23 nov. 8 uur verga dering KAV in de Burggraaf. Donderdag 24 nov. 8 uur verga dering transportarbeiders in café J. Sanders. Donderdag 24 nov. 7.30 u. groeps vergadering gemeente-personeel, in zaal Modern. Er wordt gesproken over de werkclassificatie. Zeer be langrijk. Vrijdag 25 nov. 8 uur werkverga dering in zaal Modern. BALLONWEDSTRIJD le pr. Theo Claessens, Langew. 68 2e pr. H. v. Bracht Stationsweg; 3e pr. Jetje Claessens Langeweg 68; 4e pr. Tonny Valks, Boshuizen; 5e pr. Anton Valks, Boshuizen; 6e pr. M. vd. Munckhof Schoolstr. 35 7e pr. Tonny Janssen, Overl.weg 1; 8e pr. L. Hanssen, Wilhelminastr. 8; 9e pr. M. Clephas, Hoenderstr. 19; 10e pr. G. v. Opbergen, Kolkweg 15; lie pr. Jan v IJzendoorn Kulutw. 1; 12e pr. Mia Ariens, Reekgraafstr. 11; 13e pr. P. Fleurkens Henseniusstr. 5 14e pr. Twan v. Werken, Burg. v.d. Loostraat 5; 15 pr. Piet Fleuren B 3, Maashees. De verste afstand was 425 km. Prijzen afhalen op Langeweg 44. De overige deelnemers krijgen hun kaart thuisbezorgd. Tot een volgende keer. VEULENKEURING HORST Op de Veulenkeuring te Horst werden als kampioen aangewezen, Romie v. Aardenhof van P. Aerdts uit Velden, Germa v. Smakt van J. vd. Winkel Smakt en Els vd. Nieu- wenhof van P. Hendrix Geijsteren. Ze waren de top van een keurcol- lectie veulens, die grote belangstel ling trokken uit binnen- en buiten land. Volgende week hopen wij de uitslag te kunnen publiceren. FANCY-FAIR Op 10, 11 en 12 dec. a.s. zal de rij- vereniging „Ons Genot" te Leunen, een groots fanc-fair houden, waar aan een grote loterij is verbonden met als hoofdprijs een olie-kachel' en vele andere waardevolle prijzen. Binnenkort starten de ruiters met de verkoop van de loten en hopen, dat de lotenverkoop beantwoord aan het opgezette doel, vooral omdat deze mooie paardensport zo enorm toeneemt. - Voorts gaat „Ons Genot" op 18 dec. een cros-country houden op 't bekende tererin aan de Lorbaan. Er zal een felle strijd zijn mede door de goede prijzen. Het Limburgs Geschied- en Oud heidkundig Genootschap heeft in opdracht van het Provinciaal Be stuur Limburg, Limburgs verleden door verschillende deskundigen la ten beschrijven. In een fors boekwerk is de ge schiedenis van Nederlands Limburg tot 1815 thans verschenen. Prof. ir. W. Dewez, beschrijft hierin o.a. de bodem van Limburg, i.v.m. de Geschiedenis van het ge west en noemt daarin ook de ont ginningen rond Venray, waarin nieuwe dorpen zijn verschenen. (Aanleg weg naar Overloon 1910, weg naar Deurne 1915). Hij wijst daarin ook op de ver minking van de bodem-geschiede- nis, waarbij hij het voorbeeld aan- haald van de Oirlose boer, die op een stuk ontginningsgrond serdella gezaaid had, die op sommige plaat sen het beter deed dan elders. Opgravingen aldaar later ver- richt, wezen uit, dat hier een oude begraafplaats geweest was, doch dat de aanwezige urnen bij de ontgin ning totaal waren vernield. Ook wijst prof. Dewez op het wa tertekort in de peelontginningen, waarvoor thans maatregelen wor den getroffen. Dr W. Roukens behandelt het on derwerp volkskunde op zijn speciale manier en wijdt zeer interessante beschouwingen aan de algemene ge bruiken, de carnavalsviering, de schutterijen en de Limburgse men taliteit. Venray vinden we hier jammer genoeg niet in vermeld, behoudens een aanduiding van de St. Odaver- ering in Venray, terwijl hij het bedevaartsoord van Maria in Oos trum, schijnbaar ook vergeten is bij de Maria-bedevaartplaatsen. Ditzelfde bezwaar moeten we aan tekenen bij het hoofdstuk-der Pre historie door dr. Bursch, die van de zeer belangrijke prehistorische vondsten in Venray, schijnbaar nooit gehoord heeft, vernoemen doet hij ze beslist niet bij de vele andere vindplaatsen. In het hoofdstuk over de Romein se tijd door Mr. Hardenberg zeer lezenswaard wordt ook gesproken over de romeinse weg die van Ble- rick naar Cuyck aan deze zijde van de Maas gelopen heeft. Reeds eerder hebben wij in ons blad er op gewezen, dat o.a. bij Geijsteren beslist sporen van deze weg te vinden moeten zijn. Voor het overige blijkt ook uit dit hoofdstuk, dat over de Romeinse geschiedenis i.t.t. Zuid-Limburg in deze streken zeer weinig bekend is. Ook in de Frankische tijd welke door dr. W. Boone, beschreven wordt, is Noord-Limburg, een on beschreven blad, al hadden wij ze ker iets verwacht over Geijsteren, waar indertijd dr. Glazema, sporen uit die tijd heeft aangetoond. In de sociaal-economische ge schiedenis wijden prof. dr. Thur- lings en drs van Drunen, op de ver houding tussen stad en platteland in de 15-16 en 17e eeuw. In de 15e eeuw zo wijzen ze aan heeft een belangrijke verkeersroute gelopen van Keulen over Greven- broick naar Venlo, welke zich van daar voortzette in een landweg over Horst, Venray en Boxmeer naar Den Bosch. Zeer interessant is de korte be schouwing van de verbinding van het kanaal Arcen-Wesel (fossa Eu- geniana), de Venlose markthandel (kolenkalk) en de tegenstelling Ven- lo-Roermond en de lakenhandel, waarin ook Venray een rol -speelde. Zo mocht onder meer in 1607 Ven rays laken in Roermond ingevoerd worden. Bij de nijverheid vinden we, dat in de 15e eeuw Venray bekend was om zijn verwerking van stro, o.a. voor het maken van hoeden. Zeer interessant is hun beschou wing over de landbouw, vanaf de middeleeuwen tot 19e eeuw, waar van we o.m. in de Vredepeelgeschie- denis herhaaldelijk voorbeelden vinden en waarvan ook in deze streek voorbeelden in overvloed te vinden zijn. Zeer lezenswaard en belangrijk. Het rechtsleven in Limburg, be schreven door prof. Hermesdorf, geeft ruime bijzonderheden over personen, zaken en erfrechten met vele voorbeelden, dat ook voor de niet jurist zeer lezenswaard is, waar bij de Venrayse lezer zeker beslis singen van de schepenen bank van Horst zal aantekenen. Het is misschien te chauvinistisch maar we hadden graag in dit ver band ook de Vredepeelgeschiede- nis vermeld gezien. Prof. Tummers bespreekt de kunstgeschiedenis en vermeldt na tuurlijk bij de Gotische bouwkunst van de Petrus Banden van Venray, die hij een blinde pijlerbasiliek noemt, die echter door de hoogte der zijbeuken de indruk van een hallenkerk maakt. De beelden van onze Petrus Ban den classificeert hij in de oppergel- ders school, maar waarom hij de restauratie „ruw, grof en smake loos" noemt, is ons een raadsel. Een motivering was alleszins op zijn plaats geweest. Even later, na een korte beschrijving van de Ven rayse beeldenschat, zegt hij weder om, dat de beelden uit Horst geluk kig gespaard zijn van het lot der Venrayse beelden onder de oorlog en daarna Het zou de moeite waard zijn als prof. Tummers eens aantoonde wat volgens hem verkeerd gedaan is met de restauratie en waarom hij eerst nu openlijk van zijn misnoe gen hierover blijk geeft. In zijn verdere beschrijving me moreert de schrijver de verloren gegane muurschilderingen van Oir- lo (15e eeuw) en in de Petrus Ban den (16e eeuw) de monstrans der Petrus Banden, die hij een der rijk ste en fraaiste van de Nederlanden noemt en de Arend die een even beeld is van die welke staat in de kerk van Freeren bij Luik (15e eeuw). Ook vermeldt hij nog het verkochte Hoogaltaar naar Ton geren. Het Venrays hart begint sneller te kloppen als hij in het hoofdstuk de muziekcultuur van Maastricht en Limburg, dr. Jos. Smits van Waesberghe, de Venrayer Rutgerus tycamber met ere hoort noemen, als grote kenner van de muziek- eredienst en kerkmuziek. Zoals al uit dit korte overzicht blijkt is dit boekwerk feitelijk een verzameling opstellen over verschil lende facetten uit ons Limburgs verleden, waarbij o.i. jammer ge noeg de geschiedkundige kant niet de aandacht gekregen heeft, die de leek feitelijk voorop had mogen verwachten. Al is het zeker waar dat over de geschiedenis van onze uit allerlei stukken ineengepaste provincie el ders reeds veel te vinden is, 'n kort historisch overzicht van de groei onzer provincie had hierin niet mo gen ontbreken.... Met alle lof ,die we de samen stellers van dit boekwrk grs^ag toe zwaaien, dat ook voor de „gewone man" zeer leesbaar en lezenswaard is, kunnen we ons toch niet aan de indruk onttrekken, dat Noord- Limburg over het geheel genomen wel erg zuinig behanedeld is. We hebben dat hierboven reeds aangetoond door te attenderen op wat al of niet over Venray geschre ven is. Een der oorzaken zal wel zijn dat over Venray en met onze gemeente over de andere Nrd.-Limburgse ge meenten, behoudens de geschiedenis van enkele kloosters, en instellingen zeer weinig bekend is. Van andere plaatsen waar ge schiedkundigen en archivarissen 't beschikbare materiaal uitgeplozen hebben, is natuurlijk veel meer be kend en we kunnen het slechts be treuren, dat deze kansen ook niet in Noord-Limburg geboden worden. We berijden een oud stokpaardje inden we bij de uitgave van dit boek ook de aanstelling van een ar chivaris voor onze gemeente en voor andere Noord-Limburgsen plaatsen weer eens aan de orde stellen. M.H.C.V.-NIEUWS Het was een druk hockey week end, zaterdag en zondag. Zaterdagmiddag speelden onze dames-jumoren tegen een gelijk- waarig eittai van Jerusalem. Beide partijen hadden echter nog te wei nig suckvaardigheid en wedstrijd ervaring, wat ook wel uit de stand bleek. Het bleef nl. duboel blank. Zondag speelden de jumuren-heren tegen 'regelen. Er ontwncKeide zich aan beide kanten fraai samenspel, maar al gauw bieek dat de gasien scerker waren. Onze junioren neten net voor de rust echter niet verder Komen dan 1-0. Na rust kwam Te- geien feller opzetten en won uitein delijk verdiend met 4-0. Na deze wedstrijd traden onze da mes in het veld tegen de Venio- Girls. Van deze ommoeting had den we positieve verwachtingen en deze bleken niet ongegrond. Door beide ploegen werd hard ge vochten voor een doelpunt, maar MHCV toonde zich tenslotte de meerdere door vlak voor rust te scoren. Na de rust werd er van Venray- zijde sterk offensief gespeeld, zo zelfs, dat we opnieuw herinnerd werden aan de glorie-periode uit 't vorige seizoen. Een stug verdedi gend Venlo belette echter de voor hoede het scoren. Ondanks dat ge lukte het de dames toch nog een doelpunt te forceren, zodat 't einde kwam met 2-0 in ons voordeel. De laatste wedstrijd werd dooi de heren gespeeld. Zij moesten te gen HMHC uit Helmond bewijzen, dat ze de ere-plaats op de ranglijst waard waren. Helmond ging meteen na de bully gevaarlijk van start, maar hiermee bleken ze hun kruit meteen verschoten te hebben. Ven ray was dan ook duidelijk sterker wat ook wel te zien was aan de eindstand: 6-0. De heren leiden in hun competitie momenteel met vier gewonnen wedstrijden en een doel- gemiddlde van 20 goals voor en nul tegen. A.s. zondag is het programma als volgt: de junioren-heren gaan naar Venlo, en de dames spelen thuis te gen Sittard. Aanvang half 2. van 11 nov. t/m 17 nov. 1960 GEBOREN: Janssen Johannes, Veulen H 13f Kusters Adriana, Langstraat 45 v.d. Tillaart Guido, Pr. Bernhardstr. 11a Rutten Josephina, St. Jozeflaan 20 Janssen Petronella, Ooster Thienweg 13 ONDERTROUWD: Clephas Arnoldus, 25 jr, timmer man, Overloonseweg 43 en Tacken Maria, 27 jr, Wilhelminastraat 27 GETROUWD: Voermans Louis, 27 jr, magazijn bediende, Castenrayseweg 18 en Claessens Hendrika, 24 jr, Rosmo- lenweg Fleuren Peter, 35 jr, transport arbeider, Maashees B 3 en Daniëls Louisa, 29 jr, Kempweg 41 Loenen Bernardus, 27 jr, analyst, Leunen K 33 en van Dijck Lamber- dina, 25 jr, Kleindorp 1 Janssens Gerardus, 26 ir, verple ger, Stationsweg 46 en Luijpers Jo hanna, 25 jr, Landweertweg 16 Drabbels Henri, 28 jr, fruitteler, Heidse Peel weg 11 en Voermans Gertruda, 28 jr. Leunen K 19 Janssen Leonard, 38 jr, mijnwer ker Meldersloseweg 12 Horst en Hulsman Gerarda, 25 jr, Stations weg 151 O ADVERTENTIE» Op 11 november werden wij verblijd met de geboorte van ons derde zoontje GUIDO Bij het H. Doopsel ontving hij de namenGuido Eric Angeli Marie. J. v.d. TILLAART N. v.d. TILLAART- LURVINK Venray, Pr. Bernhardstraat 11a beter dan stomen. Vóór dinsdag 1 uur gebracht, vrijdag terug. Met grote vreugde en dank baarheid jegens God qeven wij kennis van de geboorte van ons zoontje PAULTJE Bij het H. Doopsel ontving hij de namen Paulus Martinus Marie THEO GREEMERS JO CREEMERS-BOUTEN Amstenrade, 16 nov. 1960 Markt 17 J. Mathijssen Melkweg 21 Eindhoven G. Kroon Maasheseweg 3 Venray hebben de eer kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, dat zal worden ingezegend op dinsdag 22 november 9.30 uur in de parochiekerk van'St. Petrus Banden te Venray. Receptie in De Burggraaf van 1—2 uur Toekomstig adres Pr. Hendrikstraat 19 Venray Bij gelegenheid van zijn 25-jarig ambtsjubileum dat samenvalt met een 25-jarig verblijf in Venray, zal onderge tekende recipiëren op donderdag 24 november ten zijnen huize van 16—19 uur. J. COLSEN Dankbetuiging Voor de talrijke blijken van belangstelling bij de viering van ons 25jarig huwelijksfeest, betui gen wij, ook namens onze kinde ren, hartelijk dank. W. Peeters M. Peeters- Maassen Venray. Langeweg 64. Dankbetuiging. Voor de vele blijken van deel neming, betoond tijdens de ziekte en bij het overlijden en de be grafenis van mijn geliefde echt genote. onze zorgzame moeder en grootmoeder Adeleida Claessens-Teuws betuigen wij onze oprechte dank. Vooral dank aan heren geeste lijken, heren doktoren, zusters van het ziekenhuis, familie, bu ren en bekenden. familie Claessens Oostrum. Wanssumseweg 21 Leden van de Visclub ,,'t Alvertje" die nog onverkochte loten in hun bezit hebben, worden ver zocht deze spoedia in te leveren bij G. Martens. Oostrum of H J. Peeters. Brugstraat 10 Wanssum of W. Linders, Geijsteren. Gonfectie-atelier te VENLO vraagt naaisters en leerling-naaisters Prettige werkkring. Hoog loon Te melden dagelijks van 9—12 uur en van 1.30—5 uur Haven kade 19, Venio. leuke Sinterklaascadeaux Barset Lectuurbak 2.95 2.25 Peier Hendrix Bazar Grotestraat 13 Onze reclame Gekookt spek 100 g. 35, 250 g. 80 Boterhamw. 1C0 g. 25, 250 g. 60 Leverworst 500 g. 65 Vrijdag en zaterdag runderlappen 500 g. 2.90 Dinsdag gehakt 500 g. 1.40 Woensd. speklappen 500 g 1.40 Donderd. braadworst 500 g. 1.40 TE KOOP partij biggen M Goumans, Akkerweg 2 TE KOOP 2 tomen biggen J. Buijssen, Leunen K 69 rE KOOP TOOM BIGGEN Ant. Arts, Beek 6 Merselo TE KOOP GROTE PARTIJ BIGGEN H. Bouten, Pas 2 Merselo. Voordelig TE KOOP KNOPACCORDEON SCHOOLBORD POPPENHUIS Vlakwaterweg 20 Venray TE KOOP 3 ZWARE BIGGEN Fr. Mulders Paardenkopw. 14 Veulen-Venray TF KOOP PARTIJ ZWARE BIGGEN H. de Mulder-Franssen Merseloseweg 101 TF KOOP 2 bijna voldragen VAARZEN t.b. en abortus-vrij J. Janssen, L54b, Heide TE KOOP PARTIJ ZWARE BIGGEN A. Bovee, Veulen TE KOOP 2 DRAGENDE VARKENS H. v. Veghel, Vredeweg 17 Vredepeel TE KOOP PARTIJ BIGGEN Fleurkeris-Wetterhaan, Over loonseweg 26 Venray TE KOOP TOOM ZWARE BIGGEN Kind. Thissen, Lorbaan H 36a Veulen. met aanhorigheden, bouw- en weiland te VENRAY. Mr. M.A.A.M RECEVEUR notaris te Venray, zal op dins dag 29 november 1960, des na- midd. half vijf, in café „De Burggraaf", Stationsweg 1 te Venray, ten verz. v. de Erven M.C. Flinsenberg-v.d. Mortel, in het openbaar, bij opbod verkopen: Gemeente Venray het woonhuis met aanhorig heden aan de Broekweg 6 te Venray alsmede bouw- weiland aldaar, te veilen als volgt I. woonhuis met stalling, schuur, berghok, kippenhok, bouw- en weiland en boom gaard aan de Broekweg no. kad. sectie C no. 4702, groot 72.35 aren; II. bouwland aan Broek weg, tegenover koop I., kad. sectie C nos. 3765, 3766 en 3767 tez. groot 39.60 aren; III. bouw- en weiland aan de Buitenweg, kad. sectie C no. 5328, groot 77.75 aren; IV. bouw- en weiland aan de Korte Broekweg; kad. sectie C nos. 5234 en 5235 tez. groot 82.80 aren. Aanvaarding bij betaling der kooppenningen en wel: koop I. het woonhuis in over leg met de huidige bewoner en overigens in eigen gebruik koop II. in eigen gebruik; koop III. in genot en in eige gebruik uiterlijk 1 nov. 1961, koop IV. in het genot der pacht. Betaling der kooppenningen uiterlijk 10 jan. 1961. Nadere inlichtingen ten kan tore v.d. voorn, notaris. krachtens art. 1223 lid 2 B.W. te OIRLO gem. Venray NOTARIS F.P.H.M. SEELEN te VENLO zal op woensdag 30 november 1960 des nam. om 3 uur in het Café Linskens, E15a te Oirlo, gemeente Venray, krachtens art. 1223 lid 2 van het Burger lijk Wetboek PUBLIEK VERKOPEN Het huis, plaatselijk genum merd als no. 30 aan de Cas tenrayseweg te Oirlo, Ge meente Venray, kadaster Ge meente Venray sectie F num mer 2453, ter groette van 6.20 aren. Voormeld huis bevat Gelijkvloers: café, winkel, 3 kamers, keuken, bijkeuken, W.C., gang en ruime kelder, benevens flinke tuin. Eerste verdieping: 2 kamers, overloop en grote zolder. Het pand is voorzien van elec- trisch licht. Betalen: 2 januari 1961. Aanvaarden: in genot en ge bruik 2 januari 1961. Het pand wordt thans be woond door de eigenaren. Inlichtingen verstrekt de ge noemde notaris Seelen, Golt- ziusstraat 17 te Venlo. TF KOOT» 7„e.a.n. OLIESTOOKHAARD 14.000 k.cal.; - VF.NTTLATOR z.g.a.n. - een WASMACHINE een 4 m. lansre dubbelwandige ASBESTBUIS geschikt voor schoorsteen; 3 pits ELECTR.| COMFOOR te ruilen tegen 2p. Stationsweg 1 Venray. TE KOOP EEN ZEUG 14 weken dracht Bosbaan 12 Wanssum. TE KOOP GROTE PARTIJ BIGGEN Gebr. Hendriks Veulen H 16 TB KOOP KINDERWAGEN i.g.st. Kolkweg 20 Venray. TE KOOP 10.000 kg. VARKENSMEST P.J. Wijnhoven Oostrum 30 TE KOOP PARTIJ BIGGEN J.M. van Tilburg Leunen H12 TE KOOP LANGE LEREN JAS kl. m. en compl. MONOPLY-SPEL Bosweg 16 Venray. TE KOOP GROTE POPPENKAST metl 6 poppen grote maat; en eenlL VEEVOEDERMOLEN W. Nelissen, Overloonsewg TE KOOP zwarte Etna KOOKKACHELjjj I Langeweg 4 Venray TE KOOP JONGE PULLEN M.J. Classens, Boddebroeker-] loop 5, Oirlo. TE KOOP KINDERWAGEN z.g.a.n. Prinses Margrietstr. 7 Venray TE KOOP nieuwe poppenwagen, speel goedwinkel, 2 kinderledikant- Gasstraat 3a, Venray

Peel en Maas | 1960 | | pagina 2