VENLO Gelderse Poort 15 vooraanstaande fabrieken 100 gulden kopen 50 gulden gratis uitzoeken bij ons is uw gulden 1.50 waard MATH. HENDRIKS Door medewerking van Jaarvergadering Soc. Char. Centrum Agenda Centrale K.A.B. Voor huurauto's en Volkswagenbusjes Hier een voorbeeld uit vele mogelijkheden blijven onze prijzen scherp gekalkuleerd Herenkostuums 89.50 etc Sportkolberts 39.50 etc „Terlenka" Pantalons 21.50 Regenjassen 29.50 Amsterdam Eindhoven Heerlen en Op de jaarvergadering van het sociaal charitatief Centrum, die maandag jl. in Lunchroom Ver heugen werd gehouden was de be langstelling niet groot. Jammer omdat voorzitter Laurensse in zijn overzicht enkele punten aansneed die toch wel zeer belangrijk zijn. Allereerst merkte hij op, dat het Centrum veel breder uitgebouwd is in het dekenaat Venray, dan aan vankelijk de bedoeling was en door de bisschoppelijke richtlijnen voor zien was. In honder.en-een acties is in de afgelopen 10 jaren het centrum be trokken geweest. Maar voor alles heeft gestaan de hulpverlening. De hulp aan de mens-in-nood, waar het accent juist meer en meer gelegd wordt om die mens zelf zijn nood te leren overwinnen. De func ties van het centrum kon hij bij zijn overzicht over de afgelopen ja ren, feitelijk in vieren verdelen. Op de eerste plaats de coördine ring van de caritas. Hierin is men grotendeels geslaagd omdat prac- tisch alle caritas-verenigingen en acties in het centrum een overkoe pelend orgaan vinden. Op de tweede plaats is er het al gemeen maatschappelijk werk, dat gericht is op de mens in zijn so ciale situatie. Dit werk, dat o.m. huisbezoeken, e.d. eist vraagt om meer personeel, betere huisvesting en nog meer fi nanciële mogelijkheden. In deze nood moet voorzien worden, wil het centrum zijn taak blijven vervul len. Haar derde taak is het maatschap pelijk opbouwwerk, waarin zij dus acties en verenigingen op moet richten en stimuleren, die tot doel hebben bepaalde problemen te be studeren of op te lossen. Getuige re classering meisjesbescherming, voogdij- en andere verenigingen die door haar bemiddeling zijn opge richt, heeft deze taak de volle aan dacht, waarbij ook de sociaal cul turele voorlichting via cursussen voor maatschappelijk werk niet ver geten zijn. Dit deel van haar taak zal in de toekomst nog groter moeten wor den omdat de evolutie die Ven ray doormaakt zeker niet zo ge ruisloos en zonder pijn verloopt, als velen wel menen. Deze ver anderingen eisen slachtoffers, die door het centrum moeten wor den opgevangen en geholpen. Daarvoor zyn vakmensen nodig, die het centrum thans niet heeft. Haar vierde taak is adviserend. Graag zou het centrum nog meer in geschakeld worden bij alle moge lijke acties om ook haar zienswijze te geven en hulp, waar mogelijk, te bieden. Terugkijkend over de voorbije 10 jaren moest voorzitter Laurensse constateren, dat het centrum-werk in Venray niet alleen wortel gescho ten heeft, maar intussen ook is uit gegroeid. Zij, die tot deze bloei heb ben bijgedragen was hij zeer dank baar, speciaal de Bisschoppelijk Commissaris Kapelaan van Leipzig en maatschappelijk werksters en -werkers en de velen, die door steun en hulp deze uitbouw mogelijk hebben gemaakt. De sympathie en steun van allen vroeg hij voor de komende jaren opdat het Centrum zijn heilzaam werk zou kunnen blij ven doen voor de mens-in-nood. Ook Deken Loonen, die ter ver gadering aanwezig was, sprak zijn dank uit voor het vele werk, dat is verricht en vertrouwde, dat ook in de toekomst nog veel ten goede ge keerd zou mogen worden. Voor het overige was men met de vergadering vlot klaar. Dr. L. Sala en A. Janssen werden herkozen en de heren Poels en van Bragt vormen de kascommissie voor het komende jaar. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester gingen zonder commentaar onder de hamer door. Bij de rondvraag werd geklaagd, dat er in Venray niets gedaan werd om te komen tot een bejaarden tehuis, zoals zovelen elders in den lande worden gebouwd. Er werd zelfs voorgesteld maar de een of an dere kloosterorde voor dit doel aan te trekken, of het oude ziekenhuis als zodanig te bestemmen en een nieuw ziekenhuis voor de Venrayse zieken te bouwen. Van bestuurszijde wei'd opgemerkt dat men de zaak zo wel heel simpel stelt. Talrijke facetten zijn aan be jaardenzorg verbonden, terwijl fei telijk niets bekend is van de bejaar- ,den-problematiek in onze gemeente. Deze facetten moeten bestudeerd en onderzocht worden, terwijl men via 'n enquete nadere gegevens over de nood op dit terrein zal moeten zien te achterhalen. Dat vraagt tijd en moeite en dit probleem speelt heus niet alleen in Venray maar practisch overal in den lande. Het is, aldus het bestuur, geen oplossing als we hier een bejaarden huis bouwen waar het grootste deel van de Venrayse bejaarden geen kans voor hebben omdat de pension- prijzen te hoog zijn, terwijl daar naast Sociale Zaken niet voor het tekort kan worden aangesproken. Hiervoor zal een landelijke regeling dienen te komen En met dit weinig hoopvol slot werd de jaarvergadering besloten. Morgen zondag zal na de hoogmis bet bestuur van het jubilerende Centrum recipiëren in Lunchroom Verheugen. Van 21 tot 23 October a.s. is in Groenewoud een kursus in gespreks leiding. Leden die hier aan deel wensen te nemen kunnen zich zo spoedig mogelijk opgeven Hoender straat 21. De kosten zijn nihil. Wala Tosca beha voor een vlakke ruglijn, een vlakke maaglijn. Sterke importstof, cups C t/ra F. Cup C 12.75 Wala zijsluiting-corset. De medisch ver antwoorde steunband voorkomt moeheid en rugklachten. Stevige stof, 29.90 (Ook in bleu broché) Langstraat 33 Telefoon 04780—1351 zijn wij in de gelegenheid gesteld U het navolgende ongelooflijke aanbod te doen U koopt een kostuum voor honderd gulden... U mag dan een artikel ter waarde van 50 gulden gratis uitzoekendat behoeft U dus niet te betalendus.... Desondanks, en dat is wonderlijk, Kontrole vrij. Enkele van onze vele aanbiedingen fraai samengestelde kollektie kamgarens bijzonder mooie tweedsoorten en licht-gewicht weefsels met garantie-etiket le kwaliteit poplins Moderne heren winterjassen 49.50 79.50 etc. Originele scooterpaka's 49.50 59.50 etc. met uitneembare teddyvoering Grote collectie dames wintermantels 49.50 59.50 etc. Echte suède 3/4 damesjasjes 69.50 89.50 etc. G&UI Deze aktie is nog nooit eerder in Venlo geweest Reiskosten worden vergoed. Betaalzegels worden aangenomen. W K W W CC Cfi Als een man heer wil zijn is dit de jas. Maar al is hij heer, hij blijft man, als u begrijpt wat we bedoelen. Forse snit, moderne stijl. Op het etiket staat Fortex, maar bij deze jas hoeft u echt niet naar het etiket te kijken. U ziet het al op een afstand: grote klasse. sse.

Peel en Maas | 1960 | | pagina 2