Verhuisd Dienstbode Gevonden: Geestelijk artikel De Limbrato beheerste Venray Bedevaart naar Maastricht Burgerlijke Stand Last van zenuwen? rood kinderbeursje met inh., A.J. Verstegen Overloonseweg 67; boe kentas (donker groen), blauw don ker kindervestje. Politiebureau; ro zenkrans Thea Poels Pr. Hendrik straat 13; rozenkrans, v. Els Past. Iluttenstraat 11; bruine knipbeurs met inh., Chr. Claes Maasheseweg 64; kruisje met kettinkje, Akerboom Eindstraat 19a; geldstuk, P. Hoofs Stationsweg 43. PATRONAAT Zaterdag tussen 3 en 5 uur wor den alle oude leden van het patro naat verwacht. Inschrijfformulier meebrengen. Over enkele weken zal dan voor nieuwe leden gelegen heid zijn zich aan te melden. MATER AMABILISSCHOOL De opening van onze M.A.-school zal dit jaar groepsgewijze geschie den. Maandag 12 september wordende 2de en 3de jaars leerlingen ver wacht, in het clubhuis Wilhelmina- straat 17, voor het in ontvangst ne men van de lesroosters. De nieuwe eerste jaars leerlingen en al degenen die de school nog wensen te bezoeken en zich hier voor nog niet hebben opgegeven, worden a.s. dinsdag 13 september in het clubhuis verwacht. Aan hen zal het dagelijks be stuur en de docenten worden voor gesteld, waarna zij zich in groepen kunnen indelen en de lesroosters ontvangen. De lessen beginnen op donderdag 15 scpt. De gezamenlijke H. Mis, die dit jaar bij de opening komt te ver vallen, zal ter gelegenheid van Maria's Moederschap in October gezamenlijk gevierd worden. Nadere berichten hierover volgen nog via „de klanken". AGENDA CENTRALE K.A.B. VENRAY Op de speciale oriëntatiedag die gehouden zal worden a.s. zondag 11 sept, in de tent op het tentoonstel lingsterrein, worden alle KAB en KAV leden uit de kring Venray ver. wacht. Wij beginnen om 10 uur met een H. Mis. Om 11 uur spreekt Dr. Spronck over industrialisatie ten plattelande. Dus voor onze KAB zeer belangrijk. Donderdag 15 sept. om 8 uur be stuursvergadering KAB Venray in lokaal J. Sanders. Jongeren-cursus De jongeren-cursus start dinsdag 13 sept. a.s. met de lessen. ST. CHRISTOFFEL-NIEUWS Vanaf 10 september gaan de gym nastieklessen voor jongens van 6 tot 9 jaar normaal door in de gymzaal aan de Charles Ruysstraat. 18 SEPTEMBER UNIVERSITEITSCOLLECTE In de parochie St. Petrus Banden, zal op zondag 18 september in alle H. Missen collecte zijn voor de R.K. Universiteit. Pater dr Wolfgang Schmitz zal in alle H Missen over de noodzakelijk heid van onze R.K. Universiteit preken. KLEUTERSCHOOL IN LEUNEN In Leunen is zonder plichtple gingen overigens de eerste steen gelegd voor de nieuwe kleuterschool, Deze twee-klassige school, te bou wen door aannemer Pijpers, zal een einde maken aan de nood, die op dit terrein in Leunen bestond. DAMES SCHAAKKAMPIOEN. SCHAPPEN IN VENRAY Gisteren zijn de beslissingswed strijden om het nationaal schaak kampioenschap dames, in Hotel de Keizer begonnen. Zoals bekend eindigden de dames Vreede en Timmer, op het laatste tournooi beiden als eersten met het zelfde aantal punten. Er moest dus een beslissingswedstrijd gespeeld worden, die dank zij een financiële hulp aan onze schaakclub, thans in Venray georganiseerd is geworden. Ook heden, zondag en maandag spelen de dames om de titel. S.V.V.-VETERANEN OP TOURNOOI IN DUITSLAND Zaterdagmiddag 3 sept. heeft ons veteranen-elftal deelgenomen aan een inernationaal bekertournooi in Griethausen (Kleef). De eerste wedstrijd werd gewon nen met 3-0, de 2de wedstrijd met 2-1 en legden zodoende beslag op de 1ste prijs. Deze bestond uit een beker, welke werd uitgereikt dooi de Weled. Hr. Burgemeister. Aan het tournooi werd o.a. deel genomen door N.E-C. Nijmegen. Kra nenburg (Did), Griethausen (Did.) en S.V.V. Venray. Voor zaterdagmiddag 10 septtem- ber staat er een wedstrijd tegen Viersen op het programma. Aan vang 17 uur. CROSS COUNTRY De landelijke rijvereniging te Oirlo, organiseert op zondag 2 okt. a.s. een Cross Country, ten bate van de Missie van Pater Peters, die bin nenkort weer naar de missie ver trekt. PREMIEREGELING VOOR HET SCHIETEN VAN HOUTDUIVEN BEëINDIGD De premieregeling van het Mi nisterie van Landbouw en Visserij voor het schieten van houtduiven zal op 15 september 1960 worden be. eindigd. De vleugels van de gescho ten houtduiven kunnen echter nog tot en met 17 september 1960 bij de provinciale voedselcommissaris wor den ingeleverd. Zoals bekend, werd de premie ten bedrage van 0,75 per geschoten volwassen Houtduif ingesteld ter in perking van de schade die deze vo gels aan de landbouw toebrengen, Slechts de houders van een jacht akte en houders van een vergunning ingevolge art. 53 van de Jachwet zijn onder deze regeling, bij inle. vering van beide vleugels, in aan merking gekomen. POST VOOR KONGO De verzending van corresponden tie en pakketpost naar de gehele re. publiek Kongo, alsmede naar Ruanda-Urundi, zowel over zee als per luchtpost, is voorlopig weer mo gelijk. Met ernstige vertraging in de overkomst moet nog rekening wor den gehouden. Verzending, in het bijzonder van aangetekende stukken en postpaketten, geschiedt op risico van de afzenders. Waardepakketten zijn voorshands niet toegelaten. PREMIèRE VAN „MIGNON" Als begin van het operaseizoen heeft het moderne, nieuwe Stads theater van München-Gladbach een verrassing voor zijn buitenlandse operaliefhebbers. Op zaterdag 1 oktober wordt de eerste voorstelling gegeven, de pre mière van de bekende opera van Thomas: „Mignon". U kent wellicht de aria van Mignon: „Kennst du das Land, wo die Zitronen blühen?'" De bezetting van de rollen in M.- Gladbach heeft door het aantrekken van enkele nieuwe krachten een aanzienlijke verbetering ondergaan. Deze voorstelling zal in alle opzich ten een verrassing zijn voor liefheb bers van muziek, voor liefhebbers van zang en voor liefhebbers van spel èn ook nog voor liefhebbers van de moderne opera. Nadere gegevens en advertenties komen de volgende week. Inlichtingen krijgt U bij de nor male verkoopadressen. MEER EN BETERE RIJWIEL PADEN EIS VOOR STIJGEND BROMMERTAL Een wezenlijk probleem „brom fiets" bestaat er in Nederland niet. Wanneer er in dit opzicht van een probleem gesproken moet worden, dan zou dit betrekking moeten heb ben op het vraagstuk van de over belaste rijwielpaden. In verband met de grote stijging van het aantal bromfietsen (prog nose voor 1970: 1,9 miljoen) en het gelijk blijven van het aantal rijwie len, is het in het belang van de ver keersveiligheid een primaire eis, dat 't aantal rijwielpaden wordt ver groot en dat bestaande rijwielpaden worden verbreed. EEN PROBLEEM? Tot deze conclusie komt de Com missie Bestudering Bromfietsvraag- stuk van het Verbond voor Veilig Verkeer in een rapport, dat als titel de vraag heeft: „De bromfiets., een probleem!" Dit rapport zal worden behandeld in de komende jaarver gadering van het Verbond. De commissie is verder van me ning, dat de brommer als langzaam verkeer (rijwiel) moet worden blij ven beschouwd. Zijn plaats is dus het rijwielpad. Bovendien moeten de maximumsnelheden voor de bromfiets blijven bestaan. Een in te voeren splitsing tussen de langzame brommer en de zwaar dere brommer die verder ontwik keld zou worden en opgevoerd naai de rijweg voor het snelverkeer, blijkt, na overleg met diverse in stanties, niet realiseerbaar. De prognoses geven aan, dat het aantal auto's in 1970 verdubbeld zal zijn en het aantal bromfietsen ook. Zou men de brommer op de rijweg voor het snelverkeer brengen naast de auto's, dan zou de verkeersveilig heid hierdoor in gevaar komen. SHOWRIJDERS Vijf procent van het totaal aantal bromfietsers behoort tot die catego rie jonge knapen, die door hun ma nier van showrijden de veiligheid van het verkeer dikwijls in groot gevaar brengen. Voor hen en voor anderen, die de veiligheid van het verkeer door hun brommer in gevaar brengen, zou in voering van een systeem van brom fietsrijvergunningen wenselijk zijn. Deze vergunningen, op naam van de aanvrager door de overheid afge geven, zouden door de politie of justitie in bepaalde gevallen moe ten ingetrokken worden. Teneinde de verkeersveiligheid te bevorderen zouden speciale brom fietscursussen met vrijwillige deel name moeten worden gepropageerd. Het volgen van zo'h cursus als veroordelingen zou aanbeveling ver dienen. ONGELUKKEN Met de brommer gebeuren zeker niet de meeste ongelukken in Neder land. Het aantal ongelukken met de bromfietsen is absoluut en relatief zeker niet laag. De ongelukkenfrequentie voor de brommer lag in 1958 tussen die van het motorrijwiel en het rijwiel in. In dat jaar vonden 836 bromfiets ongelukken met dodelijke afloop plaats; in diezelfde periode waren 400 wielrijders en 211 motorrijders betrokken bij dodelijke ongelukken, MILJOENEN ZWERVERS KRIJGEN ALLEMAAL ééN SIMPELE LES Men kan 20 of 60 jaar oud zijn, men kan in rijke kleren rondlopen en het heel goed hebben, ofwel arm zijn en de eindjes aan elkaar moe ten knopen, men is als mens gelijk aan de anderen en men staat voor de vraag waarvoor men leeft; men bestaat in de onwetendheid, hoe lang men leeft en tenslotte be angstigt allen de vraag wat er na dit leven te gebeuren staat. Al deze, soms benauwende dingen Zaterdagmiddag had dan de opening plaats van de grote gewes telijke tentoonstelling LIMBRATO. In de ruime en moderne cantine hadden zich de gasten verzameld, waaronder Deputé Achten, de Voor zitter van de R.K. Middenstand de heer Koops, Deken Loonen, het Col lege van burgemeester en wethou ders. de gemeenteraad, burgemees ter Nolet van Boxmeer als vertegen woordiger van de burgemeesters- beangstigden de mens uit de tijd van de Egyptische beschaving, van de Grieks-Romeinse beschaving, van de Hindoe- en de Chinese be schaving. Het is zelfs in het licht der he dendaagse wetenschap een merk waardige ontdekking te weten, hoe een mens 600.000 jaren terug precies voor dezelfde persoonlijke moeilijk heden gestaan heeft als onze tijd genoten. Want dat de mens reeds honderd duizenden jaren geleden bestaan heeft is thans absoluut zeker. Hoe de mens van toen en van 5000 jaren vóór Christus en uit de tijd van Noë en uit de tijd van keizer Augustus geweest is, vormt geen probleem. Hij was juist zoals wij, ondanks alle uiterlijke vormen van gedrag, levensomstandigheden en staatkundige instelling. Hij was mens van vlees en bloed. Er bestaat geen twijfel aan, dat het beeld van de mens, zoals Paulus ons dat schetst in zijn Galatenbrief, waarvan zondag een stuk wordt voorgelezen, eender was met het huidige: geest en vlees, een botsing van goede en verkeerde verlangens, een vat van tegenstrijdigheden. Of hij met Mammoeths te maken had, of met ossekarren, met de trekschuit of met vliegtuigen, de mens bleef dezelfde: een wezen, dat de wereld rond zich beheerste, of behoorde te beheersen, maar tegelijk een wezen met barre angsten. De mens bezat altijd het gevoel groot te zijn en tegelijk was hij een on derdeel van het heelal vol twijfels en onzekerheden. Voor die mens, diezelfde mens uit de praehistorie en uit de oudheid en uit Oosterse beschaving bestaat er maar één hou-vast, voor hem is er maar één licht: Christus, die in de simpele eenvoud van verhaaltjes, parabels en geënsceneerde gebeur tenissen 2000 jaren terug al die mil joenen zwervende mensen is komen leren, hoe zij tegenover de vraag stukken moeten staan. Die miljoenen uit alle volkeren en talen en naties, die miljoenen uit alle eeuwen, die miljoenen uit het Oosten en Westen, die hoovaardigen, nederigen, a-socialen en tyrannen heeft Hij één richtingaanwijzer op gericht: Zijn Kerk, die Zijn leer en Zijn sacramenten beheert. Christus heeft die miljoenen een geest voorgehouden, die de zoekers en vragers nooit zelf zouden ont dekken; de geest van kinderen Gods. Men vindt dat allemaal heel simpel uitgelegd in het Evangelie van de veertiende zondag na Pinksteren. Wie zo vraagt men zich af is volledig bereid die geest te aanvaar den en zich eraan over te geven? Dat de zoekers het niet voetstoots doen, kan ik me begrijpen. Maar dat wij gezworenen van de Heer nog zo traag zijn, is eigenlijk een raad sel. kring Oost-Brabant, burgemeester Dr. Gelissen uit Gennep, ir de Wit voorzitter van de Kath. werkgevers vereniging in het diocees Den Bosch, directies van verschillende Venrayse industrieën, standhouders en andere genodigden. De voorzitter van de organiseren de commissie de heer Laurensse, heette hen allen hartelijk welkom op deze manifestatie van wat in 15 jaren is lot stand gebracht in Nrd- Limburg en Oost-Brabant. Hij hoopte dat de LIMBRATO be halve manifestatie ook lering zou geven, voorlichting van overheid aan particulier en dat het een nieuw standpunt zou mogen süjn voor een goede en gelukkige toekomst. OPENING Burgemeester Janssen hield de openingsrede, waarin hij verschil lende punten, die U elders reeds in ons blad vermeld vindt nog eens uit drukkelijk naar voren bracht. De LIMBRATO, aldus spreker, wil getuigen van de veranderingen op velerlei terrein, die zich na de oor log hebben voltrokken in deze stre ken. Naast de landbouw, is nu de industrialisatie nieuwe welvaart ko men brengen. Een welvaart die nog groter en beter moet worden, omdat we alleen tot taak gekregen hebben het geluk van de evenmens te be vorderen. Hij wees op de grote ontwikkeling, die wij elders hebben opgetekend en besloot met de wens, dat de LIM BRATO inderdaad velen de ogen zou openen voor de grote mogelijk heden, maar ook de moeilijkheden die hier zijn. En terwijl Mevr. Rongen en Mevr. Buss, de echtgenote van de orga nisator een lint als laatste hinder nis voor de ingang spanden, knipte Mevr. Janssen deze hindernis door en maakte de weg vrij voor de vele bezoekers die zaterdag, maar ook de daaropvolgende dagen een bezoek aan de LIMBRATO brach ten. HOOG BEZOEK BIJ LIMBRATO Maandag brachten de emigratie- attaché's van de Canadese, Austra lische en Nieuw Zeelandse rege ringen, de heren Leeson, Johnson en Purcell, een bezoek aan de Limbrato, waar zij door de directeur van de Kath. Limburgse Emigratie drs Beltz, in de stand van de KLES werden ontvangen. Ze kregen een uitvoerige uiteenzetting over het werk der KLES in Limburg, waar over zij zich tevreden toonden. Dinsdag kwam vrij onverwacht Commissaris der Koningin Mr. dr. F. Houben op bezoek. Vergezeld van het hoofd der af deling financiën van het provin ciaal bestuur de heer Beckering ,zijn kabinetschef de heer Huynen, als mede de Burgemeester en de heer Buss, werd een langdurig bezoek ge bracht aan de tentoonstelling. Niet alleen werd de stand der ge meente bewonderd, waarbij hen de veelheid van plannen wel uitdruk kelijk onder ogen werd gebracht, maar ook de andere stands kregen een goede beurt. Met verschillende standhouders onderhield de Gouverneur zich breedvoerig en hij liet zich terdege inlichten over de verschillende mo gelijkheden, die industrie, handelen landbouw hier bieden. Kon dinsdagavond de 5000ste be- Wij herinneren nogmaals aan het Bischoppelgk schrijven, dat zon dag j.l. van alle kansels is voorgelezen. Hierin vraagt Mgr. Moors om de banden van liefde en trouw, die Limburg binden aan de Sterre der Zee dank zij 't ijveren van Mgr. Lemmens z.g. te bestendi gen. En wel door het eenmaal in de vijf jaren organiseren van de kenale bedevaarten naar het Heiligdom van de Sterre der Zee in Maastricht. Mgr. Moors spreekt in dit herderlijk schrijven de hoop uit, dat van ieder gezin minstens een vertegenwoordiger naar Maas tricht zal komen om daar mee te bidden voor de intentie, die Hij voor dit jaar heeft vastgesteld: het behoud van het gezinsgebed. De bedevaart voor het Dekenaat Venray is vastgesteld op 25 septem ber a.s. Deelnemers aan deze bedevaart en met Mgr. Moors hoopt ook Deken Loonen, dat talrijke vertegenwoordigers uit het Dekenaat Venray hieraan deelnemen kunnen zich nog melden bij de pa rochie-geestelijkheid tot morgen zondagavond. zoeker gehuldigd worden donderdag avond werd de 10.000ste met geschen ken overladen. Verschillende scholen kwamen ook op bezoek, terwijl ook Duitsers en Engelsen werden gesig naleerd. Alle burgemeesters der nabum-gemeenten kwamen ook op bezoek. EEN OVERZICHT Een overzicht te geven over deze gehele tentoonstelling is ondoenlijk. Trouwens, dat kan men zelf beter gaan zien. Als we dan toch nog even in vogelvlucht de verschillende stands nagaan, dan is dat om enkele hoogtepunten beslist naar voren te brengen. Allereerst is dat de stand van de gemeente. Alle hulde voor de heer Pijper en zijn staf, die de tamelijk droge materie: 'n gemeente zo ver rassend duidelijk naar voren heeft gebracht. Voor de gemeente zelf ge loven we, dat de publieke belang stelling een ware openbaring is ge weest en dat het Venrayse publiek beslist wel weetgierig is naar en be grip op kan brengen voor wat boven op het Gemeentehuis nu wel be sloten wordt. Trouwens Pijpers werk kon men bewonderen in de stand van de Vredeskerk, die er wel bij gevaren is en de stand van de Ned. Crediet- bank. Van onze Venrayse industrie over tuigde de N.V. Inalfa met haar Nobel-stand en Elsrijk-meubelen, het publiek van haar kunnen, maar jammer genoeg hebben te weinigen gebruik gemaakt van de gelegenheid dit bedrijf te bezichtigen. Mulders en Franssen lieten knappe „staaltjes" van hun fabrikaten zien (let bij Franssen op de machtige voordeur). Van Beeren hadden wij een knap per visitekaartje verwacht, maar Hermus mocht er beslist zijn met een keurcollectie brandkasten, ta bernakels en muurkluizen. Nelipak verpakkingsindustrie vol. stond met een vitrine en foto's maar viel ons eerlijk gezegd wat.te gen. Hier hadden we meer van ver wacht. We hadden graag „onze" Drefor gasfornuizen wat grootser naar voren zien gebracht. Maar ook deze kleine stand toonde toch wel aan, dat hier zeer fraaie modellen maakt worden. Tenslotte toonde hier de N.V. Jansson uit Arnhem, een collectie artikelen, die begin volgend jaar In de nieuwe fabriek in Venray ver vaardigd zullen worden. Voor haar arbeiderswerving bestond naar men ons meedeelde grote belang stelling. Wat onze grossiersbedrijven be treft, spande N.V. Martens de kroon al was het alleen met dat prachtige tegeltableau, dat beslist de moeite waard is. De Firma Karei Wijnen toonde in haar Kroon-stand een volledige Kroon-zelf-bedieningswinkel, die tot toetasten noodde. Bij onze middenstanders viel al lereerst de firma Thomassen op met een grote stand, die een keurcollec tie confectie en bedden liet zien. Keurig ingericht en knap opgezet. Datzelfde kon men zeggen van de Fa. Coenen, die een collectie haar den en wasmachines bracht, die enorm mag heten.- Leenen nodigde uit voor een drankje in een keurige stand en het drankje het kan moeilijk anders smaakte prima. Jeuken vertegenwoordigde de maatkleding in een kleine maar aar dige stand. Onze meubelzaken toonden ook goede dingen. Vollebergh hield zich meer aan het klassieke genre. Sas sen toonden wel aan, dat de keuze voor woninginrichting in Venray zeer groot is. Custers Zn. liet duidelijk zien, dat ook met gas nog van alles te doen is en dat haar collectie haar den en kachels er zijn mag. Singer kreeg de kans van zijn leven door de nieuwste machines te de monstreren met de meest vernuftige borduurinrichting en de nieuwe schuine stand van naald en voet. Maar ook de firma Mooren bood keus en keur in naaimachines en had het druk met demonstreren. Garage van Haren liet een collec tie bromfietsen zien, waaruit zowel onze nozems als ook oudere en kal mere mensen ruime keuze konden maken. De Veltumse Bekker had een keurcollectie uit zijn winkel over gebracht, gaf van verschillende ar tikelen een goede demonstratie had gezorgd voor iets extra's om mee te nemen. Trouwens, datzelfde deden ook onze gezamenlijke Végé-kruideniers, die duidelijk lieten zien, dat ook zij een beduidende rol spelen in het distributie-apparaat. Kruysen-Meesters sloeg twee vliegen in een klap. Hij liet in zijn stand zien, dat er een goede foto graaf in de familie zit en wist voor het overige zijn reputatie op verze. keringsgebied door deskundige voor lichting ook hier hoog te houden. Bata liet en we hadden daarvan meer verwacht een collectie schoenen zien. Onze kolenhandelaren tenslotte, kwamen zwart maar goed voor de dag en we zijn bar nieuwsgierig hoeveel kolen er nu feitelijk wel in die zak zitten. In de landbouwhoek toonde onze Zuivelfabriek een overdadige col lectie flessen met allerlei heerlijke spullen door haar vervaardigd. Fa. Michels.van Meyel bracht 'n keurcollectie vrieskisten en we hoorden, dat zelfs temperaturen tot 40 graden onder nul hierin bereikt konden worden. Gebr. Lucassen Leunen, waren vertegenwoQrdigd met melkmachi nes en- de firma Hermans met een collectie vergiften, waarvoor ieder ongedierte onherroepelijk op de vlucht gaat. Landbouwbelang had een draaien de stand met alle afdelingen netjes in natura en mocht terecht veel be wondering oogstten. Maar de gezamenlijke Meng- voëderfabrikanten kwamen met een zeer moderne stand belangstelling vragen voor hun produkten en ook deze stand mocht er zijn. Van de algemene stands was die van de KAB in samenwerking met het Psych. Instituut Limburg een der fraaiste. Duidelijk waren ook die van het Arbeidsbureau en het Rode Kruis. De Stichting Werkplaats vroeg te recht aandacht voor haar werk en handelen, maar die van de platte landsjongeren viel ons wat tegen. Tegen viel ons ook de stand van onze leeszaal, die we op een wat hoger plan hadden verwacht. En last but not least dan onze bakkers, die wel heel bijzonder naar voren zijn gekomen. Of ze veel pro paganda gemaakt hebben voor de leerlingopleiding zal wel blijken, maar de worstebroodjes en het an dere gebak waren voortreffelijk. Al met al mogen we concluderen, dat we in Venray een tentoonstel ling van een dergelijk hoog peil nog nimmer hebben gehad. Degenen, die er geweest zijn zul len dat gaarne bevestigen. Degenen, die er nog moeten komen, doen zich beslist te kort als ze van deze laatste dag geen gebruik maken. EVENEMENTEN Over de verschillende evenemen ten bij deze tentoonstelling zijn ko lommen vol te schrijven. Op de eerste plaats waren er de druk bezochte boerinnendagen, waarop deskundige spreeksters ver schillende facetten uit het boerin- nenleven diepgaand besproken. Dan was er de K.I.-dag, waarop we uitgebreid komende week terug komen en de varkensfokdag. Morgen zondag vergadert de KAB en is er het slot-vuurwerk, dat iets bijzonders beloofd te worden. van 2 t/m 8 sept. 1960 GEBOREN: Keijsers Anna, Gussenstraat 3 Pijpers Hilda, v. Broekhuizenstr. 43 Oostrum Pouwels Johannes, Rosmolenweg 7 Janssen Marcel, Veulen H 29d Huisman Petronella, Kempweg 43 van der Sterren Arnoldus, Leunen K 82a van Houdt Adriaan, St. Odastraat 14 van Geenen Elisabeth, Vlakwaterweg 26 OVERLEDEN: Min Maria, echtgen. van Stevens Martinus, 45 jr, te Venray ONDERTROUWD: Janssen Johan, 25 jr, eleclriciën, Beekweg 18 en van Gooi Petronella, 23 jr, Kruit weg 3 de Wit Petrus, 40 jr, landbouwer, te Swalmen Bosstraat 121 en Gom. mans Johanna, 31 jr, Leunen K 47 Driessen Peter, 26 jr, rijksambte naar te Lichtenvoorde, Varkens- markt 17 en Janssen Huberta, 24 jr, te Veulen I 21. Wilmsen Peter, 30 jr, mijnwerker, te Brunssum, Pr. Hendriklaan 235 en Janssen Louisa, 25 jr, te Veulen H 27b. Cornelissen Antonius, 24 jr, ge- meente-arbeider te Overloon C 170 en Ponjée Mechtilda, 25 jr, Beek- weg 16. GETROUWD: Harris Michael, van Engelse Nat. 24 jr, militair te Weeze (Dl.), en Min Antonia, 18 jr, te Venray van der Vleuten Sigfridus, 26 jr, timmerman, te Helmond en van Ber gen Catharina, 24 jr, te Venray Wismans Theodorus, 27 jr, chauf feur, en Wennekers Johanna, 20 jr, beiden te Venray van Grotestraat 28 naar Leeuwstraat 1 Telefoon 1581 21 jaar, zoekt betrekking voor dag en nacht. Brieven aan Mevr. vd. Munck- hof-Sangers, Leeuwstraat 1 TE KOOP 2 tomen biggen W. Claes. L 54 Heide TE KOOP 2 dragende zeugen E. Nellen, L 53 Heide TE KOOP partij biggen Jan Willems, Leunense weg 23 TE KOOP mestkuikens circa 18 ons zwaar,' H. J. van Soest, Kruitweg 6 Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen

Peel en Maas | 1960 | | pagina 2