Hoe staat het met 't ontwikkelingsplan De nieuwe Vredeskerk heeft grote plannen WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Carillon op Duits kerkhof Zondagsdienst huisartsen Zaterdag 3 september 1960 No. 36 EEN EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN GROTESTRAAT 28 POSTBUS PRIJS PER KWARTAAL /"l.4» (bulten Venmj 1.60) Het is bijna een jaar* geleden, dat het ontwikkelingsplan ten behoeve van de agrarische bevolking in de /jemeenten Venray, Horst en Se- venum na lange studie het licht zag. Het heeft o.i. wel zin om eens na te gaan in hoeverre er gewerkt is aan de conclusies en de maatregelen, welke dit rapport toendertijd voor schreef. VERBINDINGEN Als eerste maatregel stelt dit rap port een betere aansluiting op het nationale en internationale wegen net, waarbij als hoofdzaak de Mid den Peelweg genoemd wordt, die immers naar het Zuiden toe eer lang aansluiting moet geven op de E 3-weg, de weg van Antwerpen- Eindhoven, Venlo-Oberhausen. Welnu we weten, dat het eerste gedeelte vanaf de grens tot Yssel- steyn klaar is en dat het tweede ge deelte binnenkort zal worden aanbe steed. Dit tweede gedeelte loopt dan van Ysselsteyn naar de Horster grens. De aansluiting van het centrum van Venray via de Beekweg met deze Peelweg zal waarschijnlijk ook dit jaar nog ten dele verwezenlijkt worden Verder stelt dit rapport een even tuele doortrekking van het Wilhel- minakanaal, langs Venray heen naar de Maas. Over dit chapiter horen we practisch niets. De vraag mag ge steld worden of hierover b.v. met Brabant en de betrokken Brabantse gemeenten geen contact moet wor den opgenomen. Ben verbetering van de verbin dingen tussen de verschillende, ge meenten onderling een derde maatregel gaat gestaag voor waarts. De weg Venray-Horst is achter Leunen reeds prima veranderd, krijgt nu nabij Castenray een beurt en zal binnenkort in de kom van Leunen ook verbeterd worden. De Deurneseweg heeft een begin gekregen door de omlegging langs de Wieënweg, maar of het tweede gedeelte, naar. Oostrum toe, ook zo vlot tot stand zal komen, wagen we te betwijfelen. INDUSTRIE EN HANDEL Om de bevolkingstoename te kun nen opvangen is industrialisatie no dig, aldus dit rapport. Welnu, Ven ray, dat intussen tot te stimuleren kem is benoemd, heeft niet alleen nieuwe industrieterreinen aange kocht, maar is er ook in geslaagd o.a. de N.V. Jansson naar Venray te doen verhuizen. Dat daarnaast bestaande indus trieën als bv. de Inalfa wederom een uitbreiding van de bestaande gebouwen en daarmede van de werkgelegenheid voor heeft, zijn alle zeer gunstige tekenen. De grotere aandacht, die het rap port vraagt voor de toeristische en recreatieve mogelijkheden in deze streek, heeft met name Venray be steed aan de opzet van 'n recreatie oord, stichting van een kinderspeel tuin, camping en plannen voor een zwembad. Waai-bij we dan nog niet spreken over bungalow. Dat intus sen V.V.V. voor een keurige folder en zijn verspreiding gezorgd heeft is een ander facet. Of daarom de toenemende vraag van buiten-Venrayers naar bos- en heidegx-ond alhier gestimuleerd is, kan men natuurlijk niet bewijzen, ondanks, dat deze vraag sindsdien wel veel groter geworden is en b.v. al bij onze zwembadplannen tot moeilijkheden heeft geleid. Dan dringt dit rapport aan om in Venray en Horst te komen tot vor ming van winkelcix-cuits, om de toe nemende vraag naar meer winkels en meer keuze te kunnen beant- woorden. Over dit chapiter is in midden standskringen reeds het een en ander te doen geweest. Op de tweede is gauwer gezegd dan be wezen, dat b.v de huidige winkel stand niet genoeg keuze en sorti ment biedt en er dus nieuwe win kels nodig zijn. Trouwens wie bouwt dan die nieuwe winkels en waar komen ze liggen. Deze hele materie is in Venray nog steeds niet tot klaarheid ge komen. Eerst heeft men het stel sel gehuldigd om op verschillende straten het plaatje „winkelstraat" te hangen en dan maar af te wachten, waarop ook prompt to taal niets gebeurde. Maar sinds de komst van een rijksconsulent, die zich in een middenstandsvergade ring een voorstander toonde voor winkel-blokken, schijnt men daar meer voor te voelen. Maar nie mand buiten een kleine groep weet wat er feitelijk aan de hand is en deze onzekerheid is ze ker niet bevordelijk om winkel bouw te stimuleren. WONINGBOUW Om de mensen die door industrie e.d. aangetrokken worden naar Ven ray en hen die overschakelen van landbouw op industrie, woongele genheid te geven, moeten woningen gebouwd worden. In het centi-um en in de kerkdor pen. Aldus een vrij logische aanbe veling van het i-apport. Maar op dit terrein liggen nog al enkele voet angels, zoals met name de industrie hier wel heeft gemerkt, waar men nu niet bepaald tevreden is over toewijzingen e.d Bevordering van particuliere bouw ligt feitelijk ook opgesloten in deze aanbeveling, maar wat we tot heden daarvan gezien hebben is ook niet bepaald om te juichen. We kunnen wat dit laatste betreft slechts hopen, dat er grond be schikbaar zal komen voor dit doel en de een of andere stichting, zo als elders, hier kansen schept om op dragelijke voorwaarden tot eigenbouw te komen. Over de zo genoemde differentia tie, spreken we maar niet. Behou dens een gunstige uitzondering, ko men de meeste huizen niet boven 'n bepaalde huui'klasse uit. Differen tiatie wordt eerst mogelijk als er voldoende grond is. Voldoende grond komt komt alleen door uitbx-eidings- plannen. In plan West ligt dus een op zich kleine mogelijkheid. NUTSVOORZIENINGEN Het rapport spreekt niet meer over electriciteitsvoorzieningen, dat was intussen opgelost, maar wel over de watervoorziening. En stelt vast dat nog te veel huizen zonder waterleiding - en dus zonder w.c.- spoeling, zonder badgelegenheid e.d. zijn. De winst in de afgelopen tijd is dat in Castenray nu waterleiding gaat komen. Dat er voor de Vrede- peel nog steeds geen oplossing is bereikt, is alleen maar te betreuren, evenals voor die -enkele noodgeval len in Castenray. Hopelijk worden de eerste via een bijzondere regeling geholpen en die van Castenray door de ruilverkaveling. CULTUUR EN JEUGD Te kort aan kader, aan accomoda- tie en apparatuur en de gebrekkige financiële mogelijkheden zijn oor zaak, dat de verenigingen en met name de jeugd- en culturele ver enigingen maar slecht uit de verf komen. Opleiding van jeugdleiders is ge wenst via een gemeentelijke subsi die, aldus het rappprt en voor acco- modatie moet men kunnen aan kloppen bij de gemeente. De gemeente geeft inderdaad een ruime subsidie aan de jeugd. Of hier echter jeugdleiders van opgekweekt worden, is een open vraag. Wat de accomodatie betreft, die is. in de meeste kerkdorpen uitge sproken slecht en er is schijnbaar ook geen oplossing in zicht. De gemeenschapshuizen, die er zijn, worden met hangen en wurgen „rendabel" gemaakt, in die zin, dat er nog niet meer bij hoeft, en dat heeft de overige dorpen wel een beetje afgeschrikt. In hoeverre hier-Jiulp van bovenaf kan komen, is nog steeds niet open baar gemaakt. En tenslotte is er dan nog een laatste punt, n.l. een betere schooi en beroepskeuze voorlichting, die gewenst is. Zijn we goed ingelicht dan is op dit terrein nog weinig ver anderd t.a.v. vorige jaren. Toen werd er niet veel aan gedaan en nu niet veel meer. Zo blijkt dus, dat veel wat dit rapport adviseert in onze gemeen te reeds gedaan is, of onder han den is. En dat is geen gering com pliment, want de problemen zijn vele en de moeilijkheden groot. Van de andere kant zijn er nog de punten aan te wijzen, waar de conclusies vandaag aan de dag nog precies hetzelfde getrokken kunnen worden, dan vijf jaren ge leden. Deze in zich droge opsomming moge er aanleiding toe zijn, dat ook wat die punten betreft in het komende jaar „iets" gedaan zal worden. VERLICHT HUN LOT In het tijdvak van 3 september tot 14 oktober zal door het gehele land een grote controleerbare geldinza meling worden gehouden in de vorm van een nationale loterij voor „Het Px*inses Beatrix Poliofonds" en „De Nedex-landse Blindenbibliotheek". Het welslagen van deze nationale aktie zal te betekenen hebben voor polio-patiënten méér levensdurf méér levenvreugde terwijl blinden op figuurlijke wijze méér zul len kunnen ZIEN Loten in 5 verschillende kleuren zullen a 1 per stuk verkrijgbaar zijn bij winkeliers kenbaar aan een raambiljet. Door middel van de giro kan men ook loten bestellen. Het gironummer luidt: 552255 ten name van Polio-Rotterdam. Deze aktie wordt gevoerd door de heer A.M. Bei-gers Rotterdam en het De Voorzitter van het actiecomité dr. H. Litjens, heeft dinsdag in een persconferentie, waarop een goed deel van de Nederlandse Pers aanwezig was, iets meer verteld over de plannen die Pastoor Geerits heeft bij de bouw van een nieuwe kerk in plan West. Jammer genoeg kon hy nog geen concrete plannen laten zien, om dat architect Boosten nog volop bezig is met het schetsplan en o.m. de bisschoppelijke bouwcommissie haar fiat hier nog aan moet geven. Maar zelfs zonder dat plan kon dr. Litjens zijn toehoorders wel duide lijk ifxaken, dat daar in West een buitengewone kerk gaat komen. Een Vredeskerk, toegewijd aan Christus Koning, Princeps Pacis, de Vorst der Vrede. CENTRAAL MIDDELPUNT Toen de ooi-log uitgewoed was in deze streken, was de treurige balans naast honderden verwoestte huizen, ook 48 geheel of gedeeltelijk ver nielde kerken In 15 jaren tijds zijn de wonden geheeld, is opgebouwd wat vei-nield was. Nu gaat men een nieuwe kerk bouwen in het zich snel uitbxeiden- de Venray. En deze kerk moet dan tevens worden een symbool van een nieuw gegroeide vriendschap tussen hen, die in deze streken zoveel el lende hebben gebracht. Het moet een teken worden van een nieuw besef van christelijke eensgezindheid tussen de volkeren, die 15 jaren geleden elkander in deze streken hebben bestreden. Waar kan dat beter dan in Ven ray, het middelpunt van de zwaar getroffen streek, in welke gemeente zelf practisch geen kei-k en geen huis gespaard bleef. Venray, dat ook het middelpunt is tussen tal van oorlogskerkhoven, waarop gesneuvelde Amerikanen, Canadezen, Engelsen en Duitsex-s rusten. De nieuw te stichten parochiekerk zal deze gedachten moeten vertol ken en als het ware een vredesmo- nument moeten zijn in een streek, die eens zelf een oorlogsmonument was. Dit plan is natuurlijk eerst voor zichtig naar vox-en gebracht bij de betrokken landen: Amerika, Canada, Engeland en Duitsland. Daar is deze gedachte echter in zeer goede aarde gevallen en zowel geestelijke en we reldlijke autoriteiten hebben zich bereid verklaard zitting te nemen in een aanbevelingscomité. Zo hebben thans in dit comité van aanbeveling zitting: Kardinaal Spellman uit New York, Kardinaal Frings uit Keulen, Kardinaal Léger uit Montreal, de ambassadeurs van de Verenigde Staten, Canada, Groot- Bi-ittanië en West- Duitsland, als mede de minister, van Buitenlandse Zaken Mr. Luns. Limburg zelf is vertegenwoordigd door Mgr. Moors en de Commissaris der Koningin. Met dit comité van aanbeveling zal 't actiecomité eerstdaags starten om bijdragen in te zamelen in ge noemde landen om de bouw van deze kerk mogelijk te maken. Waarschijnlijk zal in het kader van deze actie het tabernakel, dai by het grote Eucharistische Con gres in München is gebruikt, nu in deze Vredeskerk geplaatst wor den. KERKGEBOUW Wethouder Colsen gaf op deze persconferentie een uitleg over de plaats van de nieuwe kerk, die voor pl.m. 800 gelovigen r-uimte zal moe ten bieden. Voor onze lezers is het echter al geen nieuws, dat deze kei'k komt te liggen op het Molenplein, waar dan tevens nog ruimten wor den geschapen voor een kleuter- en een meisjesschool Architect Boosten vertelde on danks het feit, dat nog geen teke ning klaar was, iets over zijn plannen. Hij blijkt een zeer moderne kerk te willen bouwen, waarin alle 800 gelovigen ruim zicht hebben op het hoofdaltaar en waarin dus geen pi laren voorkomen. De zeer grote overspanning hoopt hij door middel van „gevouwen" wanden op te kun nen vangen. Als bouwmateriaal zal voorname lijk beton worden gebruikt, terwijl daarnaast echter ook baksteen en z.g. breuksteen gebruikt zal worden. Er komt één grote glaswand, die het mogelijk maakt dat wat binnen gebeurd ook buiten te laten zien. Want buiten - dus annex aan de pa rochiekerk zal voornamelijk het accent gelegd wox-den op de ge noemde internationale gedachten, die o.a. tot uiting zal komen in een soort Calvarie. Voor deze Calvarieberg zullen adres inlichtingen is gevestigd Heemraadssingel 303 Rotterdam. Te lefoon 50.000. Dato 14 oktober I960 zullen hoofd- DAF-personen-auto's, TV-ontvan- prijzen waax-onder 5 woonhuizen, 5 gers enz. bekend worden gemaakt. Radio Hilversum 298 m. buitenlandse kunstenaars, dus uit de landen, Amerika, Canada, Enge land en Duitsland gevraagd worden kx-uiswegstaties te vervaardigen. Men kan dus eventueel buiten plechtigheden houden als herden kingen enz. enz. waardoor tevens voorkomen woi-dt, dat de kerk voor allex-lei doeleinden behalve voor het pax-ochiewerk zal worden ge bruikt. Hoe een en ander er precies uit zal gaan zien, moet men echter nog afwachten, daar de tekeningen nog niet klaar zijn. Dit duux-t nog enkele weken. Intussen zit het actiecomité na tuurlijk niet stil. Zeer binnenkort hoopt men de Duitse pers nader over de plannen in te lichten en met allerlei andere instanties lopen be sprekingen over de te voeren acties. ZELF OOK MEEDOEN Die grootse plannen verhinderen natuurlijk niet, dat ook wij zelf als Venrayse gemeenschap ons offer brengen en geven voor de bouw van dit monument.' Ook de plaatselijke acties, die tot heden, getuige de afrekeningslijst, met zo'n groot succes zijn gevoerd, blijven ook in de toekomst lopen. En hopenlijk met dezelfde goede resul taten. Als hier door gezamenlijke acties van zoveel landen een vredesmonu- ment komt staan, dan moet zeker de basis gevestigd zijn, letterlijk en figuurlijk op goede Venrayse grond. NATIONALE TREKPAARDEN TENTOONSTELLING TE 's-HERTOGENBOSCH Blijkens de landbouwtentoonstel ling in mei van dit jaar bedraagt de paardenstapel in ons land bijna 190.000 stuks. Hieruit blijkt, dat paardenfokkei*ij en paax'dengebi'uik wel degelijk een belangrijke tak van bedrijf vormen in de Nederlandse landbouw. Ook blijkt dit duidelijk uit het feit, dat op 80% van de bedrijven in ons land nog geheel of gedeeltelijk met paax-den wordt gewerkt. Bovendien hebben bedrijfsecono mische onderzoekingen van de laatste jaren bewezen, dat het ge bruik van paarden grote voordelen biedt. Daarom zal zowel aan de paar denfokkerij als aan het paardenge- bruik tijdens de Nationale Trek paardententoonstelling op 13 en 14 september a.s. te 's-Hertogenbosch bijzondere aandacht worden besteed. De Nederlandse trekpaardenfok kerij zal op deze tentoonstelling met een vooraf geselecteerde elite-col lectie uit elke provincie vertegen woordigd zijn. De meest edele fok- producten uit alle delen des lands zullen dus in Den Bosch met elkaar in het strijdperk treden voor het veroveren van de hoogste nationale titels. Daarnaast is tijdens deze dagen een expositie en demonstratie van moderne machines en werktuigen voor paardengebruik geoi-ganiseerd. Verschillende importeurs, fabrikan ten en coöperaties hebben reeds voor deelname ingeschreven. Hier door zullen alle soorten machines op het gebied van grondbewerking, zaaien, poten, wieden, oogsten, weidebouw en transport aanwezig zijn. Deze zakelijke kant der tentoon stelling zal aan het feestelijke ka rakter van de Nationale Trekpaar denshow zeker geen afbreuk doen. De medewerking van vele organi saties en instellingen maakt deze dagen méér nog dan voorheen tot een grootse agrarische mani festatie, terwijl tal van bijzondere atracties aan het geheel veel luister zullen bijzetten. Uit de zeer vele aanmeldingen van georganiseerd bezoek in gx-oepsver- band uit binnen- en buitenland, blijkt nu reeds, dat het bezoek van vorige jaren nog zal worden over troffen. In vex-band hiermede zal speciale aandacht worden besteed aan uit breiding van tribunes en overzich telijke ruimte voor vrije plaatsen. Tevens zullen extra voorzieningen worden getroffen voor ruime toe gangen, zodat iedere bezoeker van een vlotte passage en een goede plaats verzekerd kan zijn. GESLAAGD Op het in juli te Venlo gehouden examen van St. Genesius, slaagde voor het praktijkdiploma typen mej. M. A. H. Kersten van hier. Zondag zal het een grote dag zijn voor Frau von Zitzewitz uit Berlijn. De 60-jarige huismoeder ziet dan 'n ideaal yerwezenlykt worden, waarvoor haar niets te veel is geweest en waaraan zij zulk een werkzaam aandeel heeft gehad. Dan wordt namelijk het nieuwe carillon onthuld, dat mede door haar toedoen in zulk een zeer korte tijd tot stand is kunnen komen. De heer en mevrouw von Zitse- witz hebben als zovele Duitse ouders op dat enorme kerkhof in Yssel steyn, een zoon begraven liggen. Een van de i-uim 31.000 doden, die hier hun verrijzenis wachten. Maar de familie von Zitzewitz is dubbel getroffen, want hun zoon was tevens hun enigst kind. Toen hij in de laatste wereldoorlog viel stortte hun hele toekomst ineen. Het heeft jaren en jaren geduurd voordat ze hem terugvonden onder een simpel kruis daarachter in Ys selsteyn. Ze zijn gekomen uit het verre Berlijn en hebben stil gestaan bij een van die duizenden graven. Daar lag al hun hoop en hun wer ken en stil en verdrietig zijn ze de verre weg terug gegaan. Mocht dan de heer von Zitzewitz zijn zaken hebben te doen, zijn echt genote kon dat beeld van dat kruis en die duizenden anderen maar moeilijk vex-geten. Weer kwam ze terug, weer lo geerde ze hier en bracht een week lang iedex-e dag opnieuw een bezoek aan dat kleine graf. Ze legde er een bosje bloemen, brandde er een kaars. Ze vroeg niet veel, ze zei niet veel. Ze bleef alleen met haar kind daar op die eindeloze vlakte Het personeel leerde haar kennen als een vriendelijke vrouw, vol waardering voor hun werk. En via het personeel kwam ze in aanraking met de leiding van het kerkhof aan wie ze haar dankbaar heid voor alles wat men voor de Duitse gevallenen deed, uitsprak. Ze leerde de gang van zaken ken nen, kon soms een advies geven in een moeilijke kwestie, ging aan het coi-responderen met andere moeders, kortom, Frau von Zitzewitz hoorde op een gegeven moment voortaan bij het kerkhof en men voelde haar weggaan naar Berlijn terug als een gemis. Maar ze kwam terug, tel kens opnieuw CARILLON Zijn de oorlogskerkhoven in de meeste landen aan de zorg toever trouwd van de Duitse regering via de z.g. Volksbund, in Nederland is dat niet. De duitse Volksbund zorgt in an dere landen voor een behoorlijke entourage van het daar liggende kerkhof, maar mag daaraan hier in Nederland niets doen. Dat is wel eens aanleiding ge weest tot wat wrijving, maar de Nedex-landers wensen voorlopig baas te blijven in eigen huis en daar heeft de Volksbund zich maar bij neer te leggen. Temeer waar de inrichting en vex-zorging van dit kerkhof geen en kele reden tot kritiek geeft, integen deel zelfsmen is er vol lof over. Buitengewone dingen kunnen echter niet toegestaan wox-den. En toch leefde reeds langer de wens om ook op dit kerkhof iets specifieks Nedex-lands te plaatsen, dat de wijding op dit kerkhof al leen maar verhogen kon en de vele bezoekers nog eens uitdrukkelijk zou wijzen op het feit, dat ook Ne derland zich van zijn plicht t.a.v. de gevallen Duitsers op behoorlijke wijze kwijt. Toen is een keer het woord caril lon gevallen, een klokkenspel, dat iets specifieks van Nederland is en dat met haar liedei'en de sfeer op het kerkhof zou kunnen verhogen. Maar klokkenspelen zijn duur. f 15.000 was een heel voorzichtige begroting. Frau von Zitzewitz kwam dat ter ore en toen is deze Berlynsc huis moeder aan het werk getogen. 25 klokken, met luistoel, electrische leidingen, klaviers enz. zouden 18.000 Duitse Marken gaan kos ten. Er werden brieven geschre ven, er werden bezoeken afgelegd en van iedere bezoeker vroeg Frau von Zitzewitz een bijdrage. Er werd een proef-carilon geplaatst, dat op gezette tijden duitse lie deren speelde en de duitse gasten liet horen hoe het worden zou. Giften kwamen binnen uit alle kanten van Duitsland. Kleine en grote. Er kwamen bijdx-agen voor de aankoop van een bepaalde klok, maar ook het pfenningske van de weduwe. En Frau Zitzewitz beheer de alles zuinig en maakte telkens opnieuw de kas. Zij wist via de Duitse consul ook de Duitse regering te bewegen een klok aan te kopen en nog binnen een jaar is dan het carillon bijeen. De klokken dragen de namen van families uit Berlijn, Munchen, Ham burg, Bonn, Wenen, Kassei, Stutt- gar, St. Pollen, Wuppertal, Saar- bnicken, kortom uit geheel Duits land. Het nieuwe carillon kon wox-den besteld en zal morgen voor het eerst gaan spelen. 450 kg klokken zullen de liederen uit de Heimat weer brengen op dit soldaten kerkhof. Radio en te levisie zullen die klanken verder brengen Duitsland in. Kranten zullen verslagen brengen van de woorden van de Duitse consul de heer Buddeberg, die het klokken spel zal onthullen. En men zal het koor van het Missiehuis van Steyl horen zingen. Kort en afgebeten zullen de commando's weer klin ken voor de afvaardigingen van de Duitse en Engelse Afrikastrij- ders, maar ergens achteraan zal Frau Zitzewitz staan. Haar werk is volbracht. Ter ere van de na gedachtenis van haar zoon en uit dankbaarheid jegens het Neder landse volk, dat haar enigst kind zulk een waardige begraafplaats bood, heeft zij deze taak op zich genomen. Ze is ten einde.... Frau Zitzewitz had geen beter monu ment kunnen oprichten. NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Vanaf zaterdagmiddag 4 uur tot maandagmorgen 8 uur, wordt de practijk der huisartsen voor Venray e.o. waargenomen door Dr. VAN DEN HOMBERGH Oostsingel 6 Telefoon 1393 Uitsluitend voor spoedgevallen. GROENE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingen-bureau voor de kerk dorpen. Zondagsdienst Groene Kruis: Zr. WILMSEN Stationsweg Tel. 1651 BEKENDMAKING Het hoofd van het gemeente bestuur van Venray bx-engt ter open bare kennis, zulks in verband met het bepaalde in artikel 37, 2e lid van de Woningwet, dat een ontwerp van het plan van uitbreiding in ondei*- delen „West II", in een uitvoerige kaart uitgewerkt, ingaande 31 aug. I960, gedux-ende vier weken, voor eenieder te secretai-ie, afdeling I, ter inzage ligt. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden bij de gemeente raad bezwaren indienen. Venray, 27 augustus 1960. Het hoofd van het gemeente bestuur voornoemd, A. v. DIJCK, l.b. CARITASWEEK Van 5 september tot en met 2 ok tober a.s. zal in Venray de caritas- week wox-den geox-ganiseex-d. In deze week zullen evenals vei-leden jaar diverse activiteiten worden ont plooid. Met de organisatie van deze week heeft zich een actie-comité belast. Tevens zal op 2 oktober het tienjarig bestaan van het dekenaal sociaal caritatief centrum worden gevierd. KATHOLIEK THUISFRONT De Stichting Nationaal Katholiek Thuisfront verkreeg van de Minis ter van Justitie vergunning voor een loterij ten behoeve van de ver dere financiering van de bouw en in richting van acht nieuwe R.K. Mi litaire Tehuizen Nationaal Katholiek Thuisfront organiseert deze loterij onder de naam „Actie Looppas" in de periode van 1 september tot 16 november 1960, met een na vex-kregen toe- steming daarvoor verkoopzondag aan de uitgang van alle kei-ken. Met deze loterij 5.000.000 loten a f 0,25 dienen de laatste gelden bijeengebracht te worden die nodig zijn voor de financiering van de reeds in aanbouw zijnde acht nieu we R.K. Militaire tehuizen in vei-- schillende garnizoensteden en bij verschillende legerplaatsen. De totale kosten van bouw en in richting komen tesamen op een be drag van acht ton. Hiervan zijn vier ton, voor wat beti-eft rente en af lossing door het Ministerie van De fensie gegarandeerd. Katholiek Thuisfront dient dan echter de overige vier ton te vex-schaffen. Met deze kleine loterij hoopt het bestuur van de stichting het nog benodigde restant bedrag bijeen te brengen. INSPECTIE BOXMEER WORDT OPGEHEVEN Bij besluit van de staatssecretaris van Financiën wordt met ingang van 1 november 1960 de inspectie en successie te Boxmeer opgeheven. Dit heeft voor Noord-Limburg tot gevolg, dat de gemeenten Bergen, Gennep, Mook en Middelaar en Ot- tersum met ingang van dezelfde da tum gevoegd worden bij het ambts gebied van de inspecteur de re gistratie en successie te Venlo.

Peel en Maas | 1960 | | pagina 1