Grond-kwesties verhinderen de uitvoering van plannen Gunstige vooruitzichten... Overpeinzingen SPORT Zaterdag 27 augustus 1960 No. 35 EEN EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1506.52 WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN PRUSEPEK KWABTAAL l"lM I (bulten Venray 1.60) De jongste raadsvergadering heeft niet alleen verschillende raadsleden een tamelijk koude douche bezorgd, maar ook een groot deel van het pu bliek. De plannen voor het zwem bad blijken n.l. al te struikelen over gebrek aan grond, om dan van de overige mogelijkheden nog maar te zwijgen. De grond, nodig voor het zwem bad en voor de overige recreatie ruimte is deels in handen van de gemeente, deels in handen van par ticulieren. En nu men over wil gaan tot de gedeeltelijke aankoop van deze particuliere grond, blijkt dat een en ander dermate hoge kapi talen gaat kosten, dat onze vroede vaderen tamelijk eensgezind: neen zegden Bij dit geval is de familie Poels o.a. betx*okken, die verweten is, dat zij deze gronden heeft doorverkocht tegen zeer hoge prijzenhoewel zij wist, dat de gemeente die nodig had. Op de raadsvergadering werd in de toelichting immers vermeld, dat de grond van de Bergense koper kon worden teruggekocht tegen de- zefde prijs als hij aan de familie Poels moest betalen. En dat deze grond daarom meer dan 6000 per ha moest kosten. Maar op onze in formaties bleek, ten eerste, dat de gemeente nooit naar deze grond heeft gevraagd en ten 2e, dat deze grond met 25 ha andere grond aan genoemde koper is verkocht tegen een gemiddelde prijs van 3000. Tussen 3000 en "6000 ligt nog al enig verschil. Men kan zich der halve afvragen hoe men nu in de toelichting over „dezelfde" prijs kan spreken Wat er van zij, de raad heeft neen gezegd en de vaklui zijn het alle maal roerend eens, dat inderdaad de gevraagde prijs aan de hoge kant was. Bovendien zou deze prys t.a.v. verdere aankoop pogingen natuurlijk een precedent scheppen en alleen maar prijs verhogend werken Maar met dat al, zit men gedeel telijk zonder grond,.Weliswaar zou een verschuiving van het bad zoals in de raad opgemerkt werd de aankoop van deze grond voor lopig onnodig maken, maar hierdoor blijken dan weer technische puzzles te ontstaan, die alleen maar tijd- en kostenverhogend werken. We kunnen dat natuurlijk als on deskundige niet beoordelen en ver trouwen, dat dit oordeel inderdaad aan de werkelijkheid beantwoord. Maar als dit juist is, zit men toch wel tamelijk vast. Voor het zwem bad en voor de recreatieruimten. O zeker, mén kan een „bestem ming opleggen" aan deze gronden, zoals dat heet. maar deze procedure vereist een hele tijd. Allerlei instan ties moeten daar hun zegen en fiat op geven en allerlei schatters hun deskundige neus in steken, voordat dan uiteindelijk de kantonrechter een Salomonsoordeel kan vellen. Intussen verstrijkt kostbare tijd en zal o.i. de wachttijd op een zwembad om van het overige maar niet te praten weer ver lengd worden. Men kan het betreuren, dat men niet eerder deze gronden heeft kunnen kopen, men kan het be treuren, dat men de mensheid blij maakt met iets wat achteraf practisch niet te verwezenlijken schijnt, feit is, dat een zwembad dringen en dringend nodig is. Deze zomer, die meer water gaf dan zon, heeft desondanks weer eens temeer bewezen, dat zwem men als vrije tijdsbesteding een der meest geliefkoosde takken van sport is. Sport, die men thans niet kan beoefennen, dan aan de Maas en dan is de sport er wel heel gauw af. Wie zoals zondag in Horst de jeugd op ziet trekken naar het zwembad en wedstrijden ziet houden, die beslist het bekijken waard zijn, die beseft, dat we in Venray veel missen. Te lang mis sen. Want wie met de schoolarts over dit onderwerp spreekt, die zal er varen, dat deze autoriteit iedere be lemmering van het tot standkomen van een badgelegenheid in Venray diep betreurt. En wie geen vreem deling in Jerusalem is, die zal we ten dat verplicht schoolzwemmen een meer dan goede compensatie is voor gymnastieklessen, die dikwijls door gebrek aan materiaal en gele genheid, maar heel onvoldoende ge geven kunnen worden. Het is daarom jammer, dat de eerste poging tot verwezenlijking van dit zwembad, al is gestrand en we mogen slechts hopen, dat alsnog een oplossing gevonden kan worden, die beide partijen zal bevredigen. Dat kost wellicht moeite, nu de par tijen wat scherp tegenover elkaar zijn komen te staan, maar we kun nen deze grond nog altijd beter ge bruiken als gemeenschap, dan dat er Duitsers hun vacantie-verblijf van maken. En voor het overige zal ook de overige „grondwinning" tot resul taat moeten leiden, wil men niet de verwezenlijking van een recreatie oord op de lange baan gaan schui ven. Een moeilijke zaak, die beide kan ten begrip zal eisen van elkanders moeiten en lasten en waar we als het enigszins mogelijk is dreige menten met onteigening e.d. liefst niet horen of moeten gebruiken. Datzelfde geldt 'ook voor plan West, waar velen nu al angstig zijn om dat wat zal gebeuren Er zgn tal van factoren, die onze internationale economische positie thans zeer sterk maken en oor zaak zyn dat deze nog dagelijks sterker wordt. Wij noemen enkele oorzaken. De in het algemeen voortdurende arbeidsrust in Ne derland. De naar verhouding nog vrij lage lonen in ons land. Onze centrale ligging aan bijna alle handelswegen die Europa snijden. De toenemende krachtige positie van de gulden temidden der be taalmiddelen. Het stijgende ver trouwen in ons industriële kun nen. Onze grotere onafhankelijk heid van de grondstoffenlanden sinds wij Indonesië hebben ver loren. Wat betekenen deze fac toren voor onze welvaartspositie van de naaste toekomst? Onze arbeidsmarkt staat hoog in aanzien. De na-oorlogse buitenland se vestigingen en onze emigranten hebben de roem van de Nederlandse arbeidskracht uitgedragen over de wereldmarkt. Dit zal de aantrek kingskracht van buitenlandse be drijven om Nederland te kiezen als vestigingsplaats voor een dochter bedrijf versterken. Hierdoor wordt de aandacht vanzelf gevestigd op Nederland als industriële natie en op onze produkten. Dit komt onze invoer ten goede en de prijzen van Nederlandse effecten op internatio nale beurzen. De belangstelling van het buiten land voor Nederlandse effecten is opmerkelijk en niet in elk opzicht gezond. Een voordelige zijde is ech ter deze, dat er over Nederland en zijn industrie in het buitenland ge sproken wordt. Houders van Neder landse aandelen zullen ook al spoe dig eens een Nederlands produkt kopen en er met anderen over spre ken. Het is jammer, dat onze indus trie niet meer van de gunstige con junctuur gebruik maakt om haar naam in het buitenland meer be kendheid te geven. Wij zijn inder daad tot grote prestaties in staat maar zetten ons licht te veel onder de korenmaat, zoals ook opgemerkt werd tijdens een grote persexcursie van de Vereniging van Metaalin dustrieën. Onze reputatie is nog te agrarisch. WEL GOEDKOPER, NIET KORTER Het loonniveau ligt in Nederland onder dat van de ons omringende landen. Het prijspeil is daar echter bij aangepast. Als overbevolkt land zal ons weinig anders over blijven dan een stapje met het prijspeil bij de reeds gevestigde industriële na ties achter te blijven. Bij voortgang van het bestaande tempo zal het niet lang meer duren voordat wij de industriële achter stand bij het buitenland hebben in gehaald. In dit verband zal de ver dere werktijdverkorting zoveel mo gelijk moeten worden verschoven naar tijden met meer ruimt^ in het aanbod van arbeidskrachten. De ligging van Nederland is voor handel en industrie zeer gunstig. Bij het zoeken van een vestigingsplaats in Europa valt de'keuze dikwijls op Nederland omdat wij goede lucht-, land- en waterverbindingen hebben met alle landen van dit werelddeel. Een zeer grote rol bij ons natio naal herstel heeft de stabiliteit van ons geldwezen gespeeld. Van jaar tot jaar hebben wij onze deviezenpost zien groeien. Onze gulden heeft de druk der internationale inflatie weliswaar niet kunnen doorstaan, maar is toch naar verhouding min der in waarde gedaald dan de mees te andere munten. Daarom zoeken vele andere munten graag belegging en investering in Nederland. SPOEDIG REVALUATIE? Evenals de Duitse mark is de gul den thans door het stelsel van de vaste wisselkoersen ondergewaar deerd. Dit is een van de oorzaken waarom het prijspeil in Nederland thans gunstig t.o.v. andere munt eenheden, b.v. de dollar. Voor het Duitse en Nederlandse betaalmiddel verwachten velen in de wereld nog dit jaar a.s. een revaluatie. Internationale speculanten hopen hieruit een slaatje te slaan en zet ten nu grote sommen om in Duitse maar ook wel in Nederlandse waar den. Dit heeft de aankoop van Duit se maar ook van Nederlandse aan delen sterk bevorderd en de abnor maal hoge koersen zijn derhalve deels aan deze gedachte te danken. Een revaluatie van onze gulden zou onze import uit de angelsak- sische landen en het verre oosten goedkoper maken, maar de export zou moeilijker gaan. Een dergelijk monetair ingrijpen zou per saldo onze economische activiteit wel eens kunnen beïnvloeden. De mark staat echter veel meer op de nominatie voor een herwaar dering. Zouden de Duitsers daarin moeten toestemmen dan kan de gul den moeilijk achter blijven. Zou de D.M. t.o.v. de gulden hoger gewaar deerd worden, dan zou onze export naar Duitsland nog toenemen en zouden de Duitsers zich nog voor deliger in Nederland voor een reeks van levensbehoeften kunnen dek ken. ONAFHANKELIJK! Voorlopig liggen dus in de kansen op monetaire operaties de voor naamste gevaren verscholen voor onze economie. Wat er ook van her waardering terecht moge komen, zeker, is dat de waardeverhouding der munten anders is dan 10 jaar geleden en dat het stelsel der vaste waardering niet meer voldoet. Een gunstige factor voor onze economie ligt in onze onafhanke lijkheid van de grondstoffenlanden. De prijzen van grondstoffen blijven dalen, omdat de grondstoffenmark- ten steeds onder druk blijven staan van de opkomst de synthetische produkten. Hadden wij nog nauwe financieel- economische banden met Indonesië, dan zouden wij dat land zeker hulp moeten bieden. Thans is de wel vaartsafstand van industriële tot grondstoffenlanden een wereldpro bleem, waaraan ook in wereld- of westelijk verband aandacht zal moeten worden besteed. Het is im mers ondenkbaar dat politieke en militaire spanningen zullen uitblij ven wanneer de rijkdommen dei- wereld steeds meer westwaarts zul len verschuiven. FlETSEN-MISèRE Wie op marktdagen en zo door de hoofdstraten wandelt, moet nog al eens van de trottoir, omdat deze volstaat met fietsen. Zo kan men gewoonlijk aan het postkantoor er met moeite doorheen. Trouwens ook op andere dagen kan het voor verschillende zaken nog al eens erg zijn. Men plant daar de fietsen breeduit op het trottoir en de voetganger moet maar zien, dat hij ergens passeert. Piepende remmen, verschrokken chauffeurs e.d. zijn gewoonlijk het resultaat. Nu kan men het plaatsen van fietsen op de trottoirs niet verbie den, zolang zij het verkeer niet in gevaar brengen. Iets anders is het als dat wel gebeurd. We hebben kennelijk de indruk, dat op bepaalde dagen dit zeker het geval is en dat de verkeersveilig heid er alléén maar mee gebaat is, als aan het euvel om van de trot toirs een fietsenstalling te maken een einde wordt gemaakt NUTTIGE HUISJES Venray heeft met het bombarde ment enkele zeer nuttige instellin gen verloren. We hebben er reeds eerder op geattendeerd, dat openbare urinoirs moeilijk gemist kunnen worden, al is men dan van hoger hand van mening, dat dit „vieze" dingen zijn. De gevolgen echter, dat deze uri noirs niet zijn teruggekeerd, zijn echter nog veel viezer, zoals de ge lukkige bezitters van poortwegen, keldergaten e.d. wel merken kunnen na kermisdagen, zondagen *en marktdagen. We vragen ons af of er bij al de plannen, die er liggen, nu ook eens niet daaraan gedacht kan worden. Deze nuttige gebouwtjes, die men overal vindt, kunnen ook in Venray goede resultaten boeken. Op dit ge bied behoeven we beslist de primeur niet te hebben, dat wij ze lekker niet hebben Want wat we nu links en rechts vinden is beslist zo lekker niet Integendeel. GEMEENTE-RAADSEL De regering schippert met de ge meentelijke financiën en meent nu de oplossing voor het nijpend te kort op vele gemeentebegrotingen te hebben gevonden, door het aan deel van het gemeentefonds in de opbrengst der rijksbelastingen te verhogen tot 12,4%. Wij geloven niet, dat enkele pro centen verhoging een afdoend ant woord kunnen betekenen op de klemmende vraag, hoe de Neder landse gemeenten hun grote en klei ne uitgaven moeten dekken. Dat geldt voor Venray. Het mag in een behoorlijk geleide rechtsstaat toch niet voorkomen.dat een rechtspersoon als een gemeen telijke overheid wettelijk alleen maar uitgaven heeft, maar voor de inkomsten weer de hand mag op houden bij de minister van binnen landse zaken. En dat een volksvertegenwoordi ging als de gemeenteraad in feite niets te zeggen heeft, omdat zijn be sluiten tot uitvoering van grote wer ken genegeerd of nota bene vernie tigd worden door iemand in Den Haag, die meent dat het geld van de gemeentenaren eerst maar eens voor bouwwerken elders moet wor den gebruikt. Een gemeente is een zelfstandig overheidslichaam, dat zichzelf moet kunnen redden. Wat de gemeente nodig heeft, is een eigen inkomen. Waarom mogen de gemeenten niet de grondbelasting, de personele be lasting e.d. zelfstandig incasseren en gebruiken? Dan de gemeenteraden (lees ge- 'meentenaren) zelf doen wat 'vol gens hen het eerst nodig en nuttig is. Inplaats daarvan verscheen nu een wetsontwerp met sanerings- drang, bevordering van gedeeltelijke „zelfstandigheid", garantie-uitkerin gen en aanpassingsmogelijkheden. De gemeenteraad kan naar huis gaan. HANDBOOGSPORT Uitslag van het 3e Districtcon cours bij St. Anna op 21 aug j.l.: ERE-Afdeling. Ie Diana I 487 pnt.; 2e Batavie ren I 477 pnt.; 3e Ons Genoegen Ys selsteyn 461 pnt.; 4e St. Oda I 452 p.; 5e St. Hubertus I 436 pnt.; 6e St. Anna I 425 pnt.; 7e Ons Genoegen I America 417 pnt.; 8e St. SebastiaanI 413 pnt.; 9e St. Antonius I 365 pnt. KLASSE A: le Diana II 429 pnt.; 2e Willem tell I 420 pnt.; 3e St. Joris I 402 pnt.; 4e Batavieren II 396 pnt.; 5e De Eendarchtl 389 pnt.; 6e Rare Schut ters I 384 pnt.; 7e St. Hubertus I 366 pnt.; 8e Ons Genoegen II Ysselsteyn 359 pnt.; 9e St. Oda II 336 pnt. KLASSE B: le Ons Genoegen II America 383 pnt.; 2e Rare Schutters II 375 pnt.; 3e Ons Genoegen III Ysselsteyn 338 pnt.; 4e Batavieren III 337 pnt.; 5e Diana III 336 pnt.; 6e St. Anna II 320 pnt.; 7e St. Agatha I 305 pnt.; 8e Willem Tell II 297 pnt.; 9e St. Anto nius II 273 pnt. KLASSE C: le St. Jozef I 333pnt.; 2e St. Se- bastiaan II 333 pnt.; 3e Ons Genoe gen III America 314 p.; 4e Griendts veen Uitsp. I 303 pnt. 5e St. Huber tus III 274 pnt.; 6e Diana IV 248 p.; 7e St. Joris II 220 pnt.; 8e De Een dracht II 150 pnt. KLASSE D: le Batavieren V 282 pnt.; 2e St. Sebastiaan III 271 pnt.; 3e St. Oda III 248 pnt.; 4e Ons Genoegen IV Ysselsteyn 228 pnt.; 5e Rare Schut ters III 223 pnt.; 6e St. Hubertus IV 163 pnt.; 7e Willem Tell III 147 p.; 8e Diana V 140 pnt. PERSONEEL: le F. v. Soest Ysselsteyn 49 p. 2e J. Siebers Diana 4 x 10 3e J. v. Osch St. Joris 5 x 9 na lot. 4e P. Weijs Batavieren 4x8 5e W. Smits-Janssen Batav. 4x7 6e A. Fleurkens Ysselsteyn 4x6 7e Th. Verbers America 3x5 8e J. Jacobs Rare Schutters 2x4 9e Th. Goumans Diana 3x3 10e W. Smits Batavieren 2x2 lie J. de Haart Diana 3x1 DRIETALLEN: le Batavieren 133 punten 2e St. Hubertus 132 pnt. 3e St. Oda 132 pnt. Het 4e Districtsconcours wordt ge houden op 18 sept. bij St. Hubertus Merselo. Op 4 Sept. neemt Diana deel aan de corpskampioenschappen te Over- hoven-Sittard. Zij zullen daar met de 16 andere iDistrictskampioenen moeten kampen om het corpskam pioenschap van Nederland. Wij wensen hun bij deze reeds veel suc ces toe. HOCKEY-NIEUWS Zoals reeds eerder bekend is, ne men de heren morgen deel aan het grote Zuid-Nederlandse hockey- tournooi te Kaatsheuvel, waar 36 dames- en herenteams, 4 „Eftelinge- Pokale" zullen betwisten. De heren zijn ingedeeld in een B- poule bij enkele andere 2e, 3e en 4e klassers. Welke clubs dat zijn en volgens welk systeem gespeeld zal worden is op het ogenblik nog niet bekend. 2 jaar geleden hebben we hier met een vrij jong elftal goede resultaten behaald en de verwach tingen zijn ook nu weer optimis tisch, temeer daar We nu nagenoeg met het sterkste elftal kunnen spe len. Tegen sterkere clubs pleegt HCV meestal zeer goed voor de dag te komen, elan, geestdrift en snel heid zijn dan onze sterkste wapens, die het technische surplus van de tegenstander ten volle compen deTfL£M\S/E specialist TEL. 1070 seren. Verder zal er in 't Efteling sport park gelegenheid zijn om te zwem men. Deze hockeydag zal dan wor den besloten met een hockey-bal voor alle deelnemende clubs. MHCV, good luck in het nieuwe seizoen! Voorlopig is er voor de dames- en herensenioren dinsdag 's avonds veldtraining. V.C.ROO Y-NIEUWS Na enkele weken rust zal de trai ning heden zaterdagavond weer her vat worden. Met het oog op de nieuwe com petitie die waarschijnlijk begin Ok tober van start gaat zal reeds nu serieus en hard getraind moeten worden willen de resultaten niet uitblijven. De resterende tournooien in dit seizoen (zondag a.s. tournooi van Advendo in Vortum en 4 sep tember in Oss) zullen daarom tevens als nuttige oefenwedsrijden kunnen worden beschouwd. Hopenlijk heeft de vacantie V.C.Rooy weer nieuwe energie opgeleverd, zodat iedereen zz'n beste beentje weer voor kan zetten om de naam van onze Ven- rayse volleybalclub hoog te houden. „LIMBRIA - ZONNEWEIDE" LUSTOORD VOOR KINDEREN IN HARTJE VAN DE PEEL Elsendorp's speeltuin „Limbra - Zonneweide", zit het weer deze zo mer niet meemaar toch hebben duizenden en nog eens duizenden bij regen en nog !ns regen 'n bezoek gebracht aan dit Kinderlustoox-d in het hartje van de Peel. Het idyllisch gelegen kinder-ont- spanningsoord in Elsendorp, 'n na tuurlandschap in bosx-ijke omgeving, gelegen aan de provinciale weg Gemert-St Anthonis, dat in opzet, recx-eatief doet denken aan een won derland uit lang vervlogen sprook jes Maar die „Limbra - Zonneweide" als levende werkelijkheid brengt, als bron van kindervermaak en zoveel meerals een stuk romantiek voor jong en oud! 'n Recreatiepark, dat in ons land zijn weerga niet vindtmet de nieuwste en meest moderne kinder evenementen, met een meer dan 400 meter lange roei- en kanovijver, die de toerist voert langs imposant ge- creëex-de bezienswaax-digheden, die de speeltuin in een bonte afwisse ling van de meest orxmisbare attrac ties omvat. De kinderen komen met de langste dag speeltekort! „Limbra - Zonneweide" verwacht U.... NATIONALE PAARDENSIIOW IN DEN BOSCH De jaarlijkse tentoonstelling van de Koninklijke Vereniging „Het Ne derlandse Trekpaard" op 13 en 14 september irï de Veemarkthallen en op demonstratieterrein te 's-Herto- genbosch zal dit jaar een luisterrijk karakter dragen. De eigenlijke tentoonstelling en dte keuringen zullen uitgebreider zijn, omdat nog méér paarden dan vorige jaren werden aangegeven. Zo zal op deze nationale show de Ne- dex-landse trekpaardenfokkerij met rond 500 élite-dieren vertegenwoor digd zijn. De toestand in de landbouw dwingt de boer tot scherp rekenen om na te gaan hoe hij zijn bedrijf zo rendabel mogelijk kan leiden Rationalisatie, besparing en bezui niging is daarbij het devies. Uit ver gelijkende proeven is bij herhaling gebleken( dat op vele bedrijven in Nedex-land het paax'd de meest voor delige krachtbron is. Bovendien kan het, door de fok kerij, nog voor een belangrijke ne veninkomsten zox-gdragen. Maar dan moet het een goed paard d.w.z. 'n stamboekpaard zijn. Daarom wordt de x-ationele tx-ek- paardfokkerij in stamboekverband met grote toewijding beoefend, Wat op dit terrein werd bereikt, toont de Koninklijke Vereniging op 13 en 14 stept. a.s. in 's-Hertogenbosch. Verkopen van woningwei- woningen Het is jammer, dat voor een jaar niet meer bewoners van woning- bouw-woningen de kans hebben aangegrepen die betreffende woning te kopen. Toendertijd bestond daarvoor de mogelijkheid om een woningwetwo ning goedkoop te krijgen, daar ze toen verkocht werden tegen de boekwaax-de. Zij, die de kans wel hebben aan gegrepen, hebben ex-varen, dat deze boekwaarde soms zelfs zeer aan zienlijk vex-schilde van de werkelijke waarde, zodat er inderdaad koopjes gedaan zijn. Intussen hebben er daarvan gehoord en zouden tegen dezelfde condities de reeds jax*enlang door hen be woonde woningwetwoning wel wil len kopen, doch zij moeten \hans er varen, dat deze regeling niet meer geldend is. Sinds einde 1959 geeft het minis terie van volkshuisvesting en weder- opbouw n.l. niet meer de vereiste vergunningen af aan exploitanten van woningwetwoningen ,om deze woningen aan huux-dex-s over te dx-a- gen. De x-egeling, welke vorig jaar gold, is nl. niet meer van kracht. Het rijk geeft momenteel geen en kele bijdrage in overdracht van dergelijke woningen. Er staat een nieuwe regeling op de helling. Deze nieuwe regeling is volgens officiële inlichtingen wel aan de betreffende instanties ter goedkeuring c.q. be oordeling toegezonden, doch de in houd is tot heden nog niet aan de bekendheid px-ijsgegeven. Men betwijfelde echter, dat de verkoopprijs van na-oox-logse wo ningen wedex-om gebaseerd zouden worden op de boekwaarde van een dergelijke woning, d.w.z. op de stich- tingskosten verminderd met de af schrijvingen. Voor de diverse adspirant kopers van woningwetwoningen kan dus wox-den bexicht, dat men zich mo menteel geen enkele moeite behoeft te doen om eigenaar van een wo ningwetwoning te wox-den, om de doodeenvoudige reden, dat vex-koop op heden beslist onmogelijk is en hangende de nieuwe voorschriften beslist niet aanbevelingswaardig is. Het wachten is en blijft op de nieuwe regeling, welke het minis terie zal uitvaardigen omtrent de overdracht van woningwetwoningen. Zodra deze regeling is versche nen, zal hieraan in ons blad de no dige aandacht worden gegeven, te meer omdat ter plaatse diverse ad- spirant kopers op deze x-egeling wachten. NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Zondagsdienst huisartsen Vanaf zaterdagmiddag 4 uur tot maandagmorgen 8 uur, wordt de practijk der huisartsen voor Venray e.o. waargenomen door Dr. VAN THIEL Patersstraat 30 Telefoon 1887 Uitsluitend voor spoedgevallen. GROENE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingen-bureau voor de Kom. Zondagsdienst Groene Krnis: Zr. J. Janssen Leunen K 3 teL 1361 JUBILEUM BEERENS TRICOTAGE-FABRIEKEN Op zaterdag 10 september wordt het 40-jarig bestaan geviex-d van de tricotagefabx-ieken v.h. Fx*ans Bee- ren en Zonen N.V. te Weert. De di recteur, de heer W. J. L. Beeren, viert dan tevens zijn persoonlijk jubileum. Het bedrijf verschaft aan onge veer 1700 pex'soncn in Weert, Ven ray, Sassenheim, Geilenkirchen en Durban werkgelegenheid. BEGRAFENIS DR. SALA Maandag werd onder grote be langstelling het stoffelijk overschot van Dr. H. Sala ter aax-de besteld op het Petrus Banden kerkhof al hier. Dr. Sala werd op zijn laatste tocht begeleid door zijn familie, de Kon. Harmonie Euterpe, die treurmuziek liet hox-en, afgevaardigden van de verschillende verenigingen, waarvan de overledene lid is geweest, col lega's uit Limburg en Brabant en zeer vele belangstellenden. De plechtige lijkdienst werd op gedragen door de H.E. Heer Deken Loonen met assistentie van Pastoor Geerits en Kapelaan Heymans. Op het kerkhof speelde de Kon. Harmonie de Laatste Groet, waarna de heer Claessens uit Heythuizen, voorzitter van de Limburgse afde ling van de Maatschappij voor Vec- geneeskunde een afscheidswoord tot de overledene richtte. Hij wees op de grote vex-diensten van Dr. Sala als vee-arts. voor wie niets te veel was en aan wiens doorzettings- vermogen en ox-ganisatietalent o.m.

Peel en Maas | 1960 | | pagina 1