Croymans Paterslaan 7 De Bollandisten Lollebeek-plan in uilvoering. Burgerlijke Stand Slagerij MDERS Wed. G. Berkens Rongen bakkerij Bakkerij Loenen jonge adminstr. kracht Wegens vacantie gesloten van 6 tot 16 augustus chauffeur v. vrachtwagen ambtsjubileum De heer J. vd. Boom herdacht deze week het feit, dat hij 40 jaren amb tenaar was van de Burgerlijke Stand. patronaat De jongste groep van het patro naat gaat naar St. Oedenrode op maandag 8 aug. om 8 uur. Bagage inleveren zaterdag 2 uur. De midden groep gaat maandag morgen om 5.30 uur naar Duitsland. Bagage inleveren zaterdag om 3 uur. De oudste groep gaat op 20 aug. .naar Zwitserland. bezoek aan venray Zaterdag bracht directie en per soneel van de N.V. Janson uit Arn hem met hun dames een bezoek aan Venray. Men wilde het personeel eens kennis laten maken met de plaats, waarheen velen van hen over een jaar zullen wonen. Het gezelschap werd ontvangen op het gemeentehuis, daar hen o.a. door de heer Burgemeester verteld werd over de mogelijkheden in onze plaats. Met foto's en maquettes werd het besprokene toegelicht. Ook werd een bezoek gebracht aan het industrie-terrein. opening fa. fonck De modernisering en uitbreiding, welke heeft plaats gehad in de win kel van de Fa. Fonck in de Hof straat, heeft zeer fraaie resultaten gehad. Door de verbouw is de oude garage veranderd in een zeer mo derne winkel, terwijl de dode hoek nu verlevendigd is door een behoor lijke etalage. Uit de oude zaak zijn de etalage kasten verdwenen en architect Col- sen is met het aannemingsbedrijf Akerboom er in geslaagd oud en nieuw op frisse wijze te verbinden. Men heeft bij deze uitbreiding te vens een behoorlijk onderscheid ge maakt tussen de vele artikelen wel ke de Fa. Fonck voert en welke gaan van nageltjes tot televisie- kasten. Maar vooral de sector gram mofoonplaten is aan zijn trekken gekomen en men heeft ook gelegen heid om rustig uit de zeer uitge breide collectie platen keuze te maken. De eigenaar werd bij de opening woensdag jl. door velen gelukge wenst en de bloemen zorgden ook nu voor een kleurige noot. Wetenschappelijke reis van drie honderd jaar geleden Ieder katholiek heeft wei eens van de Bollandisten gehoord, degeleerde Jezuïeten in België, die de Actor Sanctorum, jeen wetenschapp'élijke compilatie van heiligenlevens uit geven. Nadat de uit Utrecht afkomstige Rosweyde het initiatief hier toe genomen had kreeg na zijn dood in 1629 Johannes Bolland, van het Col lege te Antwerpen, de opdracht het werk voort te zetten, aldaar gehol pen door Godefridus Henschenius (Henskens) uit Venray en Daniël Pa- pebroeck. Nog steeds werkt men hieraan voort en is inmiddels tot en met 10 november gevorderd. Minder bekend is waarschijnlijk, dat de verschij ning van de op februari betrekking hebbende delen de Heilige Vader aanleiding gaven Bolland uit te no digen, in de Pauselijke archieven en de Vaticaanse Bibliotheek 'n onder zoek te komen verrichten. Deze voelde zich echter niet meer opgewassen tegen de vermoeienissen van zulk een verre tocht en liet in zijn plaats zijn beide helpers gaan, hen slechts tot Keulen begeleidende. Terecht heeft men dit wel de eerste wetenschappelijke reis ge noemd. Mabillon immers de Franse Benedictijn die de heiligenlevens van zijn Orde uitgaf, maakte zijn tocht eerst jaren later. Van hun wederwaardigheden op deze reis, welke hen over Duitsland en Oostenrijk, van klooster tot klooster, en van bibliotheek tot bi bliotheek, naar Italië voerde, waar zij geruime tijd te Rome, Napels en Florence verbleven, om vervolgens via Frankrijk (met oponthoud te Parijs) weer terug te keren, en wel ke vier nu juist 300 jaar geleden, op 22 juli 1660, werd begonnen en tot Kerstavond 1662 zou duren, we ten wij door de in het Latijn ge schreven brieven, welke Henskens minstens één maal per week aan Bolland te Antwerpen heeft ge schreven en door het dagboek van Papebroeck. De meer dan 10o brieven welke bijna alle zijn bewaar voorwaar een gunstig getuigenis voor de pos terijen in die dagen bevinden zich in de Koninklijke Bibliotheek te Brussel; het dagboek berustte meer dan 100 jaar in het klooster der Norbertijnen te Tongerloo, die im mers de bibliotheek der Bollandisten hadden gekocht na de opheffing van de Orde der Jezuïten, doch is nu weer in het bezit der Bollandisten te Brussel. Hensken geeft in zijn brieven voornamelijk een verantwoording van de bestede tijd voorzover met het doel van de reis verband hou dende. zoals het opzoeken van de te copieëren handschriften, de moeite om geschikte afschrijvers, persoon lijk van graven en relikwieën der heiligen te overtuigen. Daar in 1661 een Congregatie van de Orde te Rome werd gehouden, had hij alle gelegenheid de mede werking van de afgevaardigden te vragen voor de Acta: helaas over leden velen op de terugreis. Het mag dan ook een wonder he ten, dat beiden de ontberingen van de reis, welke grotendeels te voeten te paard werd afgelegd zo goed heb ben doorstaan. Op enkele darm klachten na, vooral van de reeds be jaarde Hensken, waren zij steeds gezond, en kon hij regelmatig schrij ven: nos optime vale mus". Zij na men zich trouwens wel in acht, want bij een regenbui werd niet vertrok ken. Hensken laat nimmer na te ver melden wanneer iemand sympatic toont voor de Jezuïeten in het alge- Kent U de wet op de ruilverkaveling van 1954? Het kon een van de vele examenvragen zijn, die in deze tjjd van het jaar worden gesteld. Maar degene, die zegt, dat hem die hele ruilverkavelingswet niet aangaat, moet toch wel voorzichtig zijn. Want een groot deel van ons aller Venray krijgt er wel degelijk mee te doen. En wel dat gedeelte, dat in het ruilverkavelingsplan Lollebeek ligt. Dat zijn practisch zij, die wonen ten zuiden van de lijn Deurneseweg- Wieënweg-Servatiusweg - Stationsweg-Wanssumseweg. Zij krijgen allemaal te maken met het herverkavelingsplan Lollebeek, zo ge noemd naar het centrale middelpunt, de Lollebeek, die van Ameri ca komende via Castenray langzaam Maaswaarts vloeit. Een her verkavelingsproject van voor deze streken ongekende grootte, nl. bijna 12.000 ha, waarvan alleen al in Venray bijna 7500 ha. Welnu die ruilverkavelingswet spreekt over plaatselijke commissies, die moeten worden ingesteld als de plannen klaar zijn en over de rech ten en plichten van de bewoners. Maar dit project heeft andere voorzieningen gevraagd en daarom is het misschien goed, dat we het toch nog eens over de ruilverkave ling hebben. Want de Cultuur Tech nische Dienst, die volgens de wet deze ruilverkaveling moest voorbe reiden heeft dit gedaan in nauwe samenwerking met een Commissie van Voorbereiding, een commissie, welke de wet niet kent, maar die in dit geval uitstekend werk heeft ge daan. Die commissie heeft als voorzitter deputé Achten (opvolger van wijlen de heer Peters) en als leden de bur gemeesters van Venray en Horst, M. Wismans uit Ysselsteyn, J. v. Osoh uit Weverslo en Kleuskens en Ver- haegh uit Horst. Daarnaast is er nog een hele groep deskundigen, waaronder ir. Simons van de Cultuur Technische Dienst, de Rijstuinbouw- en Landbouwcon- sulenten, ir. Janssen van de Prov. Waterstaat en de heer Everts als Watergraaf. Deze Commissie nu heeft in nauwe samenwerking met de C.T.D. in en kele jaren tijds dit hele Lollebeek- project opgezet, besproken en uitge werkt en heeft zelfs in aparte voor lichtingsvergaderingen in de afge lopen jaren de mensen, die er mee te maken krijgen, reeds de nodige voorlichting gegeven. Iets wat men anders pleegde te doen nadat de plannen klaar waren. Maar nogmaals dit enorme project eiste andere maatregelen en zo is ook onlangs weer een" forum-avond gehouden, waarop naast gemeentebesturen ook de bestuurderen van boerenbonden en dergelijke, niet alleen verteld werd, wat men voor plannen heeft, maar deze ook het hunne konden zeggen over wat tot heden toe nu wel op papier is gezet. En dat is niet weinigWe zullen het daar dadelijk nog over hebben. meen of voor de uitgave van de Acta Sanctorum in het bijzonder; hij verheugt zich over de ere-plaats, die hem bij de maaltijd wordt aan gewezen, twijfelt soms aan het nut van het werk, waaraan hij zijn le ven heeft gegeven en heeft duidelijk heimwee (ick wilde dat ick thuis waer) en de lekkere Italiaanse en Franse gerechten zijn niet aan hem besteed, want men krijgt „kaes be- kants noit als oock booter, noit po- tazie van melck, noch oock hoets- pot. Dit sal mit bier als nieuw we- sen". Over zijn emoties en het eten schrijft hij nl. vaak in het Vlaams. Een. van de beschrijvingen welke mij het meest getroffen hebben, is wel die betreffende het gestolde bloed van de H. Januarius, dat hen op hun speciaal verzoek op 10 maart 1661 te Napels wordt getoond en dat, zoals bekend mag worden veronderstelt, op het altaar weer vloeibaar wordt. Ook de audiëntie bij de Paus is zeer indrukwekkend. Mede om financiële redenen, want zo'n reis kostte .evenals de aankoop van boeken, ondanks de overal ge noten gastvrijheid ook in die dagen al heel wat, werden zaken gedaan ten behoeve van de Antwerpse drukkers Van Meurs en Moretus, terwijl voortdurend afbeeldingen van de H. Ignatius en andere heili gen der Orde worden nabesteld om deze als geschenk aan te bieden. Deze waren voornamelijk af komstig uit de winkel van Galle, want de eigen drukkerij der Bollan disten voor deze „imaginer" bestond toen nog niet. Elke brief werd besloten met een lange reeks groeten aan vrienden, bekenden en aan de zieke ordegeno ten, waarvan er slechts zelden een herstelde; ook Mej. Houtappels, de weldoenster van de orde te Ant werpen, werd niet vergeten, even min als de schilder Daniël Seghers, dien Hensken zich „temidden van zijn bloemen" denkt. Toch blijkt niet van enig aesthe- tisch interesse: van een belangstel ling in de kunstschatten der Ro meinse oudheid lezen we niets, en ook Papebroeck geeft in zijn dag boek, dat uiteraard onpersoonlijker geredigeerd is, voornamelijk een ge detailleerde beschrijving van alles wat hem opvalt in gebruiken en li turgie, van alle bouwwerken, kerken en haar schatten, kloosters, biblio theken en handschriften welke hij te zien krijgt. Hoewel hij wel oog heeft voor de lichtval in de kerken, vermeldt hij slechts een enkele maal de schilder (Rubens, Titiaan) der opgesomde schilderijen. Kunsthistorisch van be lang is wel, dat hij het begrip „go tische stijl" in neutrale zin bezigt en „Vernisch" voor het eerst in het Rijnland leert kennen. Het bovenstaande moge een in druk geven van de inhoud dezer in teressante handschriften; het zou uiteraard te ver voeren, indien ik onze reizigers op de voet had ge volgd. Weliswaar is in wetenschap pelijke publicaties der laatste decenia met name locale historische tijd schriften aandacht aan d^reis der Bollandisten besteed, doch tot een volledige en gecommentarieerde uit gaven van brieven en dagboek heeft men nog niet kunnen besluiten, ook ai werd reeds voor 1800 het ge schiedkundige belang zowel voor de letterkunde der 17e eeuw, de hiagio- graphie als de architectuur ingezien. WATERBEHEERSING EN RATIONALISATIE De eigenlijke stoot aan dit enorme ruilverkavelingsproject heeft de droge zomer van 1949 gegeven. Reeds in 1947 waren de op brengsten van de gronden in deze streken ten gevolge van de droogte dermate teruggelopen, dat men fei telijk kon spreken van een nood toestand. Dit herhaalde zich in 1949 en ook het vorig jaar heeft de droogte grote- schade aangericht. Het bleek, dat er iets met de waterbeheersing fout zat. Zelfs de van nature natte peel- gronden bleken dermate ontwaterd, dat een behoorlijke bewerking niet lonend meer was. Men heeft zich toen de vraag ge steld of het mogelijk zou zijn het water dusdanig te beheersen ,dat in tijden van grote droogte toch de grondwaterstand op peil gehouden kon worden en dat in z.g. „natte" tijden het water dat te veel is, snel kan worden afgevoerd. De vakmensen zagen hun kans schoon, toen bleek dat het Defen siekanaal feitelijk op een berg lag. In ieder geval een stuk hoger lag dan de Maasgronden. Als men nu het Defensiekanaal zoveel water geeft, dat het ook de verschillen de beken van water kan voorzien, dan kon door middel van stuwen e.d. de grondwaterstand behoor lijk worden beïnvloed. Het bleek mogelijk via een gemaal in Pan heel en verbetering van het ka naal Wessem-Neder weert en de Helenavaart meer water in het Defensiekanaal te brengen en hiermede was dus het begin van een betere waterbeheersing ge waarborgd. (Voordat het zover was moest Rijkswaterstaat met België onderhandelen over meer Maas-water en moesten ook de militaire autoriteiten hun mede werking geven, afgezien nog de financiële consequenties). Toen dus watertoevoer mogelijk was, kwam het probleem ter tafel, hoe dat water bij de gronden te brengen. Daar moesten aan- en af- voersloten gegraven worden en wat dies meer zij en dit moest natuurlijk zo rationeel mogelijk gebeuren. Dat kan echter alleen als men goede percelen heeft, niet te zwaar ver brokkeld en behoorlijke kavels. Nu lag dat in de Peel met de pas ontgonnen gebieden wel ongeveer goed, maar in het andere land daar bestaat een boerderij soms uit 12-20 percelen en daar komt dus de zaak wel anders liggen .Om daar resul taten te hebben moet men komen tot RUILVERKAVELING Ruilverkaveling, die het mogelijk maakt, dat de boer rationeler werkt, beter, d.w.z. tegen lagere kostprijs produceren kan, meer kan mecha niseren en een beter inkomen ver werven kan. De nadruk valt dus beslist niet op meer produceren, maar wel op gemakkelijker wijze en rationeler produceren. Zo is dan het idee geboren om langs de Lollebeek te komen tot het ruilverkavelingsproject, dat we nu kennen als het z.g. Lolle- beekplan. Aan dit plan is al enkele jaren gewerkt en men is nu zover, dat men een inzicht heeft verkregen in het totaal en dat een voorlopige kosten raming is opgesteld. Die plannen zullen in de komende herfst weer op alle mogelijke voor lichtingsavonden naar voren worden gebracht en dan. verwacht men me dio 1961 met de stemmingsverga deringen te kunnen beginnen. WATERBEHEERSING Dit ruilverkavelingsplan heeft verschillende hoofdonderdelen en een daarvan is dan natuurlijk het hoofdstuk: waterbeheersing. Wil een en ander goed verlopen en het dus mogelijk zijn het opge stuwde water uit het Defensie kanaal via beken en sloten naar de Maas terug te laten lopen, dan is het nodig, dat bij de bestaande beken nog 36,5 km toevoerleidingen gegraven worden en 7 km, die als toe- en afvoerleiding gebruikt kun nen worden, (kosten 3 miljoen). Dan is verder nodig, dat de Ka- broekse Beek over 7 km, de Lolle beek over 6 km en de Oostrumse Beek over 12 km verbeterd en ver anderd wordt (kosten 2 miljoen) En tenslotte moeten van de 75 km zij leidingen 65 km verbeterd wor den, terwijl er nog 62 km sloten bij gegraven moeten worden (3,3 mil joen). Het hoofdstuk waterbeheer sing gaat dus 8.3 miljoen kosten. WEGEN Een ander hoofdstuk is de wegen. Het is vanzelfsprekend, dat de ruil verkaveling ook de wegen een beurt krijgen. Om rationeler werken mogelijk te maken, moet de boer beschikken over goede landbouwwegen. Die heeft men ingedeeld in 3 klassén: A. wegen: 5 m breed en goed ver hard; (wegen die de dorpen onder ling verbinden); B. wegen: 3 m breed en goed verhard (z.g. boerde- rij-vestigings-wegen) en tenslotte C- wegen: de verharde zandwegen, die dienen voor veldontsluiting. Voor A-wegen' heeft men 35 km op het programma staan. Voor Venray is Beïangryk", 'daï hieronder valt de verbinding Mid den Peel weg, Veulen, Schoor, Oirlo, Wanssum, die hetzy aange legd of verbeterd wordt en de weg via Lorbaan van het Veulen naar America. 113 km B-weg wordt verhard en hieronder valt b.v. de Heydse Peel- weg. Bij de C-wegen zullen o.m. 51 km zandweg verbeterd worden. Belangrijk voor Venray is de fiets pad van Peelplan Zuid naar de kom van Ysselsteyn en een fietspad langs het defensiekanaal, terwijl natuur lijk met de zandwegen-verbetering een lang gekoesterde wens in ver vulling gaat. Wat wü hierboven schreven geldt dus alleen voor z.g. landbouw wegen. Gemeentelijke of provin ciale wegen hebben hier niets mee uit te staan. Toch is het mogelijk en ook vanzelfsprekend, dat met plannen van gemeente en provin cie rekening wordt gehouden. Zo moet men ook zien een eventuele verlegging van de provinciale weg Horst-Venray via het Schoor naar de Servatiusweg. Hiervan staat echter nog niets definitief vast en mogelijke geruchten, dat b.v. op het Brukske en langs de Serva tiusweg boeren en boerderijen moeten verdwijnen zijn onjuist en zeer voorbarig. ONTGINNINGEN Een ander onderdeel van 't Lolle- beekplan is de ontginnig van de 220 ha grote Heydse-Peel en de 220 ha grote Dorperpeel. Men verkeert bij deze ruilverka veling in de gelukkige omstandig heid dat er nog enkele peelvlakten over zijn, waarheen naast de Zui- derzee-polders uitvluchtmogelijkhe den zijn, die een sanering kunnen bevorderen. Een misverstand is echter, dat mensen gedwongen kunnen wor den of naar deze ontginningen of naar de polders te trekken. Ruil verkaveling is een vrijwillige zaak en alleen zij gaan naar de polder of de peel, die zulks wensen. In de Heydse peel komen 11 boer derijen, in de Dorperpolder 16, terwijl er nog links en rechts in dit project 8 „losse gevallen" lig gen. Met de ontginning van de Heydse Peel hoopt men in septem ber a.s. te kunnen beginnen. Men begroot, dat ontginningen, profielverbeteringen, kavelaanslui tingen etc. etc. bijna 6 miljoen gaat kosten. UTILITEITSWERKEN Vooral zal men alles in het werk stellen om op de betrokken boer derijen voor zover nog niet aanwe zig, electriciteit en waterleiding te brengen. Van de ruim 950 bedrijven, die in deze ruilverkaveling vallen zijn er nog verschillende, die deze gemakken niet bezitten. Een ander opmerkelijk plan is, dat men in of naby Oirlo wil trachten een tuinbouwcentrum te stichten, zodat ook hier, als b.v. in Horst men langzaam maar zeker zal overgaan van land- naar tuin bouw, waarvoor vooral in het oudere land mogelijkheden lig gen. f 20.000.000 is uiteindelijk het totaal bedrag van de tot nu toe opgezette begroting. Hiervan hoopt men een belangrijk gedeelte als subsidie van de over heid te verkrijgen, maar men schat toch altijd, dat ruim 9,3 miljoen van de betrokkenen zelf zal moeten komen. Men kan deze lasten betalen via een z.g. ruilverkavelingslening, die gedurende 30 jaren 5% 's jaars kost, waarin dan rente en aflossing zijn verdisconteerd. Het is misschien wel belangrijk nog eens uitdrukkelijk te vertel len, dat de bijdragen, die de be trokkenen moeten betalen per ha, geheel overeenkomstig zullen zijn, naar mate men al of niet van de voorgenomen werken profiteert. De boer in Ysselsteyn betaalt dus niet voor de een of andere ver beterde landweg in Oirlo en om gekeerd. Het is logisch dat dit betreffende kranten-artikel slechts een heel summier overzicht kan geven, van wat er feitelijk allemaal komen gaat en hoe het nu precies is met dit stuk en hoe met dat Ir. Mohrman een der ontwer pers van de plannen zal met ir. Simons van de Cultuur Technische Dienst daarom deze winter weer de boer op trekken, om nog eens pre cies te vertellen hoe de vork aan de steel zit en hoe en wat in een be paalde streek gebeuren gaat. Onnodig te zeggen, dat wij deze voorlichtings-vergaderingen ten sterkste aanbevelen, temeer omdat men misschien wat schichtig door de enorme kapitalen, die hier ge noemd zijn dan zal ervaren dat een en ander nog best mee zal val len. van 29 juli t/m 4 aug. 1960 GEBOREN: Bicknese Elisabeth, Hoenderstr. 67 Philipsen Helena, Puttenweg 24 Claessens Petronella, Veulen H 42b Saamea Henrijetha, woonoord Vlakwater van Meijel Petrus, Paardekopweg 6 Arts Antonius, Heide L 36c van Grinsven Henricus, Julianasingel 19 Will ems Hendrikus, V'lingsbeek Huijbers Gerardus, Akkerweg 8 OVERLEDEN: van Geffen Wilhelmus, 6 dagen, te Venray ONDERTROUWD: Linders Leo, 49 jr, smid, Hoender straat 59 en Winnen Petronella, 42 jr, Puttenweg 1 Cup Gerardus, 26 jr, inkoper, te Amsterdam Sarphatipark 4411 en Matthijssen Louisa, 24 jr, Kemp- weg 18 van der Vleuten Sigfridus, 26 jr, timmerman,, Helmond Willem Be- ringsplein 94 en van Bergen Catha- rina, 24 jr, Past. Ruttenstraat 10 Jeurissen Jan, 27 jr, tuinder, Horst Zegerstraat 10 en Jenniskens Wil- helmina, 25 jr, Wieënweg 5 Wismans Petrus, 26 jr, landbou wer, Pas 3 en van Helden Johanna, 24 jr, Straat 11 van Lin Franciscus, 25 jr, onder houdsmonteur, Broekhuizen en Re- louw Theodora, 23 jr, Venray Fleurkens Cornelius, 29 jr, tim merman, Wester Thienweg 13 en Dinghs Anna, 29 jr, KI. Oirloseweg4 GETROUWD: Hendriks Marius, 25 jr, stations ambtenaar N.S., Vierlingsbeek en Jeuken Petronella, 20 jr, Venray van Gaal Cornelius, 19 jr, fa brieksarbeider, Vierlingsbeek en Claassens Petronella, 20 jr, Venray Op 8 augustus a.s. hopen onze geliefde ouders H. Dommeck A. Poulussen hun 25-jarige echtvereniging te vieren. Hun dankbare kinderen THEA HENK WILLY MARJO Venray, Deken Thielenstraat 4 Op 10 augustus hopen onze ouders Piet Rongen Truus Euwals hun 25-jarig huwelijksfeest te vieren. Uit dankbaarheid zal om 9.30 uur een H. Mis worden op gedragen in de parochiekerk te Oirlo. Hun dankbare kinderen Dagadres Zaal Rongen, Oirlo Receptie van 1—2 uur. Dankbetuiging Hartelijk dank voor de be toonde belangstelling bij mijn 50jarig jubileum als Kerkmeester van de parochie Oirlo speciaal dank ik de Z. E. Heer Pastoor, Kerkmeesters, Fanfare en Zang vereniging. Gerard Friesen Oirlo aardbeiplanten Talisman, Jucunda, Siletz alles A gekeurd L. Nelissen, Boddebroekerweg 6 Oirlo Tel. 326 TE KOOP dubbele deur met zijramen (met chroom en kozijn) thans nog in gebruik tot 16 aug. als voor deur van het Luxor-Theater. Tevens te koop klein glas-in-lood raam met kozijn. Te bevragen Luxor-Theater. TE KOOP JvR zeugen 14-15 w. dr. Ant. Voermans, Leunseweg 16a Onze reclame Gekookte ham 100 g 55, 250 g 130 Boterham worst 100 g 25, 250 g 60 Tong worst 100 g 24, 250 g 60 Zure zult 500 g 40 Vlies 500 g 50 Vrijdag en zaterdag Coteletten 500 g 2.10 Gehakt 500 g 1.40 Maandag runderlappen 2.90 Dinsdag braadworst 1.40 Woensd. speklappen 1.25 Donderdag gehakt 1.40 Op maandag 15 augustus zal in de kerk van St. Petrus Banden te Venray, v.m. om 10,30 uur onze zoon en broer THIJS Padre Frei Heleno o.f.m. zijn eerste plechtige H. Mis in zijn geboorteplaats opdragen, fam. P. Smits Gelegenheid om geluk te wen sen Schoolstraat 26 van 1—2.30 uur. Dankbetuiging. Voor de talrijke blijken van deelneming bij het overlijden en de begrafenis van onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder Maria Wilhelmina Verheijen-Hendriks betuigen wij onze hartelijke dank. fam. Verheijen Oostrum, aug. 1960. Tijdens de Kermis de gehele dag geopend Patersstraat 16 Op 10 augustus is onze zaak gesloten OIRLO Wegens vacantie gesloten van 7 t.m. 14 aug. Wegens vacantie gesloten van 7 t.m. 15 aug. Speciaal-Schoenmakerij A. KELLENAERS Schoolstraat 39 BIEDT ZICH AAN meisje v. winkel of huish. Adres bureau van dit blad. Uit voorraad Incarnaatklaver, serradella-, spurrie- alle soorten gras- en klaverzaden Zaadhandel M.HENDRIKS, Oostrum Tel. 1378 TE KOOP partij biggen J. Poels-Lemmens, Haag 12, Merselo. TE KOOP weibeest 7 mnd. maalkalf 6 wk. P. Cox, Steegsbroek I 14 TE KOOP partij biggen Wed. G. Baten, Boddebroeker- loop 6, Oirlo. TE KOOP eetaardappelen Wed. H. Claessens, Gussen- straat K 67, Leunen. TE KOOP Gogomobile bouwj. 1957 in prima staat. Pr. Marijkestraat 19. TE KOOP partij biggen J. van Meijel, Paardekopweg 6 Veulen. TE KOOP partij biggen P. Cuppen, Oostrum. GEVRAAGD mnl. ol vrl. J. P. HAVENS GRAANHANDEL N.V. Vierlingsbeek Kantoor Maashees GEVRAAGD J. NIJSSEN, VEULEN H 15, Graanhandel Telefoon 1574

Peel en Maas | 1960 | | pagina 2