Einde van een Eeuwfeest Waar blijven de plannen? Geestelijk artikel Vacantie weer in zicht JULIANASINGEL41 'tskf.\ 061 (K4780) Zaterdag 9 juli 1960 No. 28 EEN EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1506.52 WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Zondag heeft Harmonie Euterpe met een drumbandconcours haar eeuwfeest besloten. Ook dit slot heeft een overweldi gende belangstelling gekregen, niet het minst door het optreden van de Trommelaere van Roesendaele. Dit corps jonge mensen heeft bij zijn optreden het talrijke publiek in stomme verwondering en bewonde ring gebracht. Want wat zij op het gebied van drummen, marcheren e.d. lieten zien toonde inderdaad de meester-klasse, waarvan in de re clame zo dikwijls sprake van.is'ge weest. TROMMELAERE Burgemeester Janssen opende het concours met een welkomswoord tot alle bezoekers, maar speciaal tot de deelnemers aan dit concours. Dan marcheerden de Trommelaere het grote Servaas-terrein op en lie ten het eerste gedeelte van hun show zien. Een show, die zoals we reeds zeiden, terecht ieders bewon dering afdwong. Practisch zonder enig hoorbaar bevel marcheerde en musiceerde dit corps in verschillende formaties, die telkens vloeiend wisselden en dui delijk toonden welk een hoge graad van perfectie deze jongelui hadden bereikt. Een kleurig schouwspel, dat een der hoogtepunten wasvan deze middag. Ook op het einde van de middag kwam het corps weer terug, ditmaal in gala uniform- en vlaggen. En weer begon dat spel van klank en kleur, dat elkeen boeide en deed ver geten, dat hij lang had moeten wachten voordat de drumbands ein delijk hun nummers hadden ge bracht. Men marcheerde, draaide, wendde en keerde, dat het een lieve lust was en telkens werden andere 'formaties aan 'een opgetogen pu bliek, dat dankbaar klapte, getoond. Een show, die jammer genoeg te kort duurde, al kunnen we ons voor stellen, dat de Trommelaere zelf na dit perfectie-werk wel wat rust ver diend hadden. DRUMBAND-CONCOURS We moeten eerlijk zeggen, dat de middennoot van dit programma wel heel erg afstak bij het perfecte vak manschap der Trommelaere, al moet men gelukkig ook hier constateren, dat er vooruitgang is te constateren, b.v. t.o.v. de Brabantse concoursen. In de junioren A-klasse wist Stelle Duce, het misdienarencorps uit Venlo met 130 pnt een eerste prijs te winnen, terwijl de tamboer- ma itre met 48 pnt ook een eerste prijs kreeg. Ysselsteyn dat uitkwam in de se nioren A-afdeling, trommelde 130,5 punt bij elkaar en- daarmede een eerste prijs. Hun tamboer-maitre kreeg met 42 pnt een tweede. De drumbands van Boxtel behaal de 128,5 pnt, die van Dongen 135 pnt en die van Rijen ook 135 pnt en verwierven daarmede in hun afde lingen elk een eerste prijs. De tam boer-maitre van Rijen kreeg nog een eerste prijs, maar de anderen moes ten met een tweede prijs genoegen nemen. De jury had geen moeilijke taak, maar had schijnbaar een dermate hoog kwantum schrijfwerk te le veren, dat het geduld van het wach tende publiek wel zeer op de proef werd gesteld. Maar nogmaals toen de Tromme laere met hun show dit concours be sloten, toen hebben velen de lange wachttijd vergeten. Burgemeester Janssen dankte de deelnemers voor hun komst en feli citeerde de gelukkige prijswinnaars. Dat hij extra woorden van lof en hulde had voorde T^rommelaex-e was vanzelfsprekend. BAL Nadat zaterdagavond een volle tent wederom geluisterd had naar het optx-eden van de Tyroler kapel, die o.i. lang die hoogte niet bereikte dan de donderdag daaraan vooraf gaande, werd zondagavond officieel in diezelfde tent een punt gezet achter de feestelijkheden met een groots bal-champêtre. En weer wer den alle verwachtingen overtroffen door de geweldige toeloop van het publiek, dat zich op het kleine dans- vloertje toch goed wist te amuseren en tot laat in de avond zorgde voor een opgewekte stemming. Zo kwam dan het einde aan een week vol feestelijkheden, die meer dan gewone belangstelling gekregen hebben. Uiteraard van de zaak zal nu de feestcommissie de balans op gaan maken en het zal toch wel heel x-aar moeten lopen als dit eeuwfeest niet gezorgd heeft voor een betere bodem in de kas van de Kon. Harmonie Euterpe. Maar daarover horen we waarschijnlijk binnenkort wel meer. Het is alweer enige tijd geleden, dat wij melding maakten van een middenstands-vergadering, waax-op een spreker in een uitvoerig betoog o.m. de winkel vorming in Venray becritiseerde. Dat was dan een Rijksconsulent voor de Middenstand, die o.m. apar te studie heeft gemaakt van het pro bleem winkelvox-ming en die op die vergadering dan eens de hiertoe voor reeds 10 jaren geleden opge stelde plannen voor onze gemeente onder de loupe nam. Om het kort en bondig te zeggen: volgens deze deskundige deugde er practisch niets van. Zijn oplossing was de vorming van enkele kleine winkel-circuits en dan liefst in de volgende blokken: a. Grotestraat, Hofstx-aat, Juliana- singel, Veldstx-aat; b. Grotestraat, Marktstraat School straat, Schoutenstx-aatje; c. Grotestx-aat, Schoutenstx*aatje, Schoolstraat, verbindingsweg Schoolstraat, ongeveer in het midden; d. bovengenoemde verbindingsweg Grótesti-aat, Henseniusplein, Schoolstraat: En hiermede zou Venray waar schijnlijk voor de eerste 40 jaren zijn handen vol hebben. WEDEROPBOUWPLAN Dit is dan een klein onderdeel van het wederopbouwplan, dat niet juist blijkt te zijn. Intussen is ook dat betrokken plan op andere punten verouderd, veranderd of achter haald. We denken alleen maar aan de nieuwe situatie die gaat ontstaan door de bouw van een cultureel Centrum in de Schoolstraat, waar aan de omliggende straten toch ook zullen moeten worden aangepast. We denken aan de terreinen in de Veldstraat die eerst bestemd waren voor de bouw van gymnastiekloka len en parochiehuis, maar nu zijn vrij gekomen voor andere doelein den. Het nieuwe bus-station aan de Julianasingel stelt weer andere eisen en zo is er nog wel het een en ander te noemen. Reeds eerder heeft de stedebouw- kundige ir. Magry in een vraag gesprek met ons blad als zijn me ning naar voren gebracht, dat een nieuw plan voor Venray-kom drin gend noodzakelijk is. En zelfs een leek kan zien, dat met de soms in grijpende veranderingen in dat oude plan, een nieuw plan heus geen over bodige luxe is. Al was het maar om te voorkomen, dat minder prettige dingen voorkomen, zoals b.v. bij de bouw van een winkelpand in de Schoolstraat. Behoudens een opmerking bij de begx-otingsbeschouwing, waarin ge vraagd werd, dat B. en W. rekening zouden houden met de opmerkingen die omtrent winkelvorming in ge noemde vergadering waren gemaakt, hebben we verder over deze materie niets meer gehoord. Dat er inderdaad al opdracht ge geven is tot het maken van een nieuw „kom-plan" is niet waar schijnlijk, anders had men hierover in de raad toch wel wat gehoord. Het opstellen van een dergelijk plan zal namelijk wel geld kosten Maar van de andere kant is het al bekend, dat een winkelbouwer in de Schoolstraat de goede raad ge kregen heeft maar even te wachten met zijn plannen, want er zal een nieuwe verbindingsstx-aat gemaakt worden tussen Schoolstr. en Grote straat. En dat horende, zou men dus het idee kunnen krijgen, dat een dergelijke opdx*acht wel gegeven is. Voor de doodgewone burger klinkt dat allemaal wat vreemd en het zou heus geen overbodige luxe zijn om eens wat nadere toelichting over een en ander te kx-ijgen. We kunnen ons zo voorstellen, dat b.v. de winkelstand van Venx-ay hier toch wel zeer grote belangen bij heeft, om van andere nog maar niet te praten. PLAN WEST Darnaast ligt er dan nog al tijd het plan West. Een plan, dat in 1951 reeds is opgesteld, waarvan een gedeelte nl. dat rond de Hensenius- school al is uitgevoerd, maar dat sindsdien radicaal gewijzigd schijnt. Hoe en wat weten alleen enkele in gewijden. Sinds maart jl., is dit ge wijzigde plan in studie bij de plano logische dienst in Maastricht Over dit plan is de nodige deining reeds naar buiten uitgegaan. De af braak van een tot noodwoning ver anderd kippenhok speelt nog altijd bij de rechter en over de bouw van een gymnastieklokaal en een woning is ook in de raad al het een en an der te doen geweest. We zullen deze onverkwikkelijke geschiedenissen verder maar laten rusten. We willen er alleen op wijzen, dat onze bouw- gi'onden op raken. In plan Zuid is na de bouw van de reeds toegezegde woningwetwonin gen niet veel ruimte meer over, als mij daarnaast ook gronden voor particuliere bouw in een dergelijk tempo blijft verkopen als nu. We zullen moeten komen tot een spoedige ontsluiting van plan West. Een plan West, waarin ook de re- creatie-ruimte liggen, ook de cam pingplaats, ook het zwembad. En het mag dan raar klinken, maar waarin ook de bungalows lig gen, die nu al zijn vrij gegeven. Vrij gegeven aan een bepaald aantal lief hebbers, maar waai-aan ook schijn baar andere mensen een kans krij gen. Hierover zal echter nog een officiële bekendmaking verschijnen, aldus is in de laatste raadsvergade ring beloofd. Nogmaals, het doet allemaal wat vx-eemd aan, maar al heeft de raad nog steeds geen plan West kunnen goedkeuren en is er nog altijd geen grond aangekocht kunnen worden voor de uiteindelijke ontsluiting en verwezenlijking. En dat terwijl men komend jaar toch redelijkerwijze kan verwachten, daar te moeten bouwen. Het wordt tijd, dat na deze lange, lange tijd van voorbereiding nu eindelijk eens de finitief vex-teld wordt zo en zo gaat het worden Een derde lustrum hopen we niet meer mee te maken. EVANGELIE SIMPELER DAN FORMULE VAN UNESCO In de gestroomlijnde wereld, waarin ons leven aan duizenden banden gebonden is, waar wij ons bewegen in de richtlijnen van huur contracten, arbeidscontracten, koop- en huui'koopcontracten en waarin ons bewegen langs de openbare weg wordt begrensd door gemeente- en rijksvoorschriften, daar stormt het leven ook nog op ons af in de ver schrikkelijke geweldadigheid van electriciteit, stoom, gas, benzine en zonne-energie. Ons bestaan zit zo nauw verwik keld in de machines en instrumen ten, die ons die krachten doen toe komen, dat we nauwelijks nog een vrije blik op de wereld kunnen wer pen. Nog erger, we zijn in een keurs lijf terecht gekomen, waarin wij ons bijna niet meer kunnen voorstellen, dat wij mensen zijn en als vrije mensen kunnen streven naar dat wat wij graag zouden willen. En voorzover we het kunnen, hebben we er nog maar weinig tijd voor. Want tijd is geld en ons leven draait uitsluitend op schema's. Dit is werkelijk een probleem, zelfs al zijn heel velen het zich niet meer bewust. Het is geen katholiek probleem, maar een echt menselijk waarover onlangs enkele eminente geleerden in een vergadering van de Unesco hun gedachten hebben laten gaan. Geleerd gesteld luidde het vraag stuk: Menselijkheid of wetenschap pelijke techniek? Ik laat nu maar buiten beschou wing hoe deze professoren op bij zonder geleerde manier een com promis hebben gevonden, in woor den, welke men drie keer moet over lezen om te begrijpen wat wordt be doeld. Aan niemand bieden deze oplos singen een echt menselijke ophelde ring. Weet u waar ik die later ge vonden heb. In het evangelie van de komende zondag. En bovendien in het epistel. Zonder over de technische struc tuur van toen of nu te spreken werd voor alle eeuwen de volgende richt lijn gegeven: Blijft allen één, weest medelijdend, vol liefde voor uw broeder. En Christus sprak die his torische woorden. De ouden zeiden, dat gij niet dood zult slaan, maar ik zeg u ieder die toornig wordt op zijn broeder is strafbaar". Er kan gebeuren in de wereld wat wil, men kan de zaken ook zo inge wikkeld mogelijk maken, de lessen van het evangelie zijn simpel, dui delijk en voor alle tijden geldend. Ook voor die christenen van van daag, die in techniek en wetenschap verward zitten. Vervelen de kinderen zich NU BLOEIT DE VLIER Vol bloemen staan parken en tui nen en aromatische geuren vullen de lucht. Onder de vele bloeiers in deze tijd verspreidt de vlier 'n ster ke geur. De plant gx-oeit vooral graag op stikstofhoudende grond. De boer bezigt de struik nog weieens als af scheiding van percelen. Hebt u wel eens opgemerkt, dat de vlier ondanks z'n sterke geur zo weinig insectenbezoek ontvangt? Dat ligt vooral aan het feit, dat de bloem geen honing heeft. De volks mond beweert, dat de vlierbloem grote waarde bezit door haar ge neeskrachtige eigenschappen. Wie koortsig is neme een vlierdrank, wie aan reuma lijdt, zou baat vinden bij de vlier! Bovendien oefent de struik een af werende invloed uit op rondzweven de muggen. Alleen onder een vlier- Als een moeder van enkele kin deren een brief schrijft naar de krant kan men er van op aan, dat er een probleem naar voren gebracht wordt, waarover lang en breed is nagedacht. Het probleem van deze moeder met haar waarschijnlijk van vele andere is de a.s. grote vacantie. Zij ziet met schrik en beven haar kinderen die hele lange augustus maand thuis komen Thuis, waar men de kinderen wel even zoet kan houden, maar waar ze zich voor het overgrote deel van de vacantie toch wel lamlendig ver velen. „Ik heb eens ergens gelezen, aldus deze moeder, dat in de gemeente Venray ongeveer zo'n 3000 kinderen op de lagere scholen en kleuterscho len zitten. Al deze kinderen moeten in die langdurige periode, die zomer- vacantie wordt genoemd, maar zien hoe ze zich vermakenHier op het dorp (een onzer kerkdorpen) wordt totaal niets gedaan voor de vacantie-houdende kinderenDe ouderen kunnen in de oogsttijd wel wat meehelpen maar de kleineren krijgt moeder thuis. Moeder, die ook in de oogsttijd haar handen vol heeft en die toch onmogelijk een hele maand zich vrij kan maken om met de kinderen mee vacantie te- hou den Deze brief was ook voor ons aan leiding om het VACANTIE-PROBLEEM eens wat nader te bekijken. En we vonden daarover enkele interessan te cijfers, die enkele jaren geleden het Centraal Bureau voor de Stati stiek heeft verzameld, juist n.a.v. dit probleem. Uit de verzamelde cijfers bleek, dat meer dan de helft van de Neder landse schooljeugd geen raad weet met de tijd, die ze in de zomerva- cantie zo overvloedig krijgt toege wezen. Dat betekent, dat in ons land ongeveer een miljoen kinderen zich gedux-ende de zomervacantie „een rotje" vexwelen en zich onledig moe ten zien te houden met tegen een balletje te trappen op straat of op een open stukje land. De meisjes moeten die dagen maar door zien te komen met poppen te spelen of touwtje te springen of an dere op de duur razend vervelende spelletjes. Voor de meesten valt er nog wel eens een dagje af voor een uitstapje naar dit of dat, maar zo'n enkel dag je valt in 't niet tussen al die vele en lange andere vacantiedagen. Al met al cijfers en conclusies, die er niet om liegen en de brief van deze mevrouw alleen maar schijnen te onderschrijven. TOESTAND IN VENRAY Gaan we in Venray zelf kijken, dan geloven we over het algemeen zeker wat de kerkdorpen betreft tot dezelfde conclusies te moeten ko men. Op de meeste kerkdorpen wordt voor de vacantie-houdende jeugd niets of zeer weinig gedaan. De ouden zoals ook de moeder reeds schreef helpen op hun ma nier bij de oogst en de kleineren moeten zich rond of bij het huis maar zien te amuseren. Men gaat een of enkele malen naar de Ven- rayse kermis, verder nog eens of twee keer met de kinderen ergens naar toe, maar voor het overige moeten ze zich zelf zien te amu seren. Dat ze met dit amusement de moeders wel eens tot wanhoop bren gen, volgt dan vanzelfsprekend en is heel begrijpelijk Wat de kom betreft kan men ge lukkig op een iets gunstiger toe stand wijzen. Het kinder-vacantiewerk zorgt, dat zowel de meisjes als de jongens ieder 'n hele week lang van s mor gens vroeg tot 's avonds laat bezig worden gehouden. Dan is er een halve week kermis, die op zich zelf ook al voor het no dige amusement zorgt, zowel by de opbouw en afbraak als by het feest zelf. struik zou het in dit opzicht x-ustig slapen zijn. PLANTENDE VOGELS Reeds in zeer oude tijden kende men de vlierstruik. Toen men b.v. paalwoningen ontdekte, trof men er ook overblijfselen van de vlier aan. Waarvoor de zwarte vlierbessen gebruikt werden, valt niet goed meer na te gaan, maar velen gelo ven dat de oude volken ze gebruik ten voor de bereiding van verfstof fen. In de herfst vormen ze een be geerlijk voedsel voor trekkende vo gels. Ze verorberen de bessen, maar de krachtige zaadjes zijn bestand te gen het scherpe maagzuur der vo gels. Deze deponeren op verschillen de plaatsen de zaadjes neer in de encrementen, zodat na verloop van tijd ook daar ter plaatse nieuwe vlierstruiken opschieten. Zo helpen ook de vogels mede om de vliersoort in stand te houden. Daarnaast zijn er verschillende jeugdverenigingen, als verkenners patronaat e.d. die met de wat oudere jeugd gaan kamperen, op kamp gaan of hoe men het ook noemen wil. In deze maand vallen ook de mees te bedrijfsvacanties, die de betrok ken vaders en moeders gebruiken om er met de kinderen eens uit te trekken. En tenslotte zijn er in de kom meer amusementsmogelijkheden dan op de kerkdorpen. Neem b.v. de kinderspeeltuin. Men mag de initiatiefnemers alleen maar dankbaar zijn, dat ze dit op zich ta- melijk verwaal-loosde terrein, heb ben omgetovei-d tot een vei*maak- centrum voor de jeugd, dat er zijn mag. Het afgelopen jaar heeft bewezen, dat duizenden kinderen hier maar wat gi-aag hun vrije tijd doorbren gen, badend en spelend. En we heb ben met genoegen gezien, dat het be stuur niet stil is blijven zitten. Zo zijn deze week nieuwe roets- banen geplaatst. Een in het bad zelf, twee andere op de kanten. Een „bakbeest' van een baan. Er komen nieuwe schommels bij, een nieuwe draaimolen en 32 nieuwe banken geven een goede rust plaats aan moede ouders. Een nieuw hertenkamp is ge bouwd, waarin liefst 10 herten, konijnen, fazanten e.d. een aardig verblijf krijgen. Met het restau rant en de nieuwe kleedgelegen heid is een grote hoop nieuwe din gen in de speeltuin gekomen, waarvan uiteindelijk de jeugd kan profiteren. Voor de kosten hoeft men het niet te laten en ook de moeders zullen zich hier best kunnen amuseren. VACANTIE HOUDEN MOET MEN LEREN In de kom zijn dus nog al enige mogelijkheden, mits men ze weet te vinden. Mogelijkheden, die voor een deel ook voor de kerkdorpen gelden. Want het mag dan druk zijn i.v.m. de oogst e.d. er zal toch wel iemand uit de buui't te vinden zijn, die b.v. met de jeugd eens naar de speeltuin wil gaan. Voor het overige zullen de ouders al of niet met behulp van de over heid dit vraagstuk onder de ogen dienen te zien -en moeten pi-oberen een oplossing te vinden. Waarbij men wel moet bedenken, dat eigen px-oblemen als oogst e.d. meer, geen reden mag zijn om de kinderen zich maar grenzenloos te laten vervelen Een en ander is natuurlyk gauwer gezegd dan gedaan, maar o.i. heb ben vele ouders ook een verkeerde instelling t.a.v. de vacanties van hun kinderen, zoals ze trouwens 'n verkeerde voorstelling hebben t.a.v. alles wat met vacantie te doen heeft. Sommige moeders vinden het heel wat noodzakelijker, dat hun huis spiegel-blank gepoetst is als in die vacantie het eens wat minder degelijk te doen en de gewonnen tijd te besteden om met de kin deren vacantie te houden. Eens te picknikken, eens hier of daar heen te fietsen of te gaan. Vacan- tiegeld en vacantiedagen wordt gegeven om van die vrye tyd te genieten. Niet alleen de kinderen, maar ook de ouders Baldadigheid en balorigheid ko men voort uit verveling. Sinds de opening van de kinderspeeltuin, al dus een politie-autoriteit, is de bal dadigheid in Venray-kom stukken minder geworden Wellicht, dat deze overweging ook nog zijn steentje bijdraagt tot de oplossing. Een oplossing, die ook wij niet kunnen brengen, ondanks de brief van deze moeder. Ze hangt teveel af van wat vele moeders kunnen en willen doen. En wel zo, dat deze va cantie ook voor hen een ontspanning wordt, een weg-komen uit de dage lijkse sleur. 'i Nederl. mijnwerkersgezin geeft vijf maal meer uit aan Kerk en godsdienst dan aan bioscoop De gezinnen van arbeiders die werkzaam zijn in de Italiaanse kolen- en ijzermijn en op de hoog ovens, geven per jaar. 78 maal meer "uit aan bioscoopbezoek dan aan kerk en godsdienst, arbeidex-s in België 40 maal meer, in Frankrijk 13 maal en in Luxembux-g 6 maal. In Duitsland besteedt het arbei dersgezin evenveel aan de bioscoop als aan kerk en godsdienst. In Nederland, als enige van deze zes landen slaat de balans door ten gunste van kerk en godsdienst. In ons land geeft het arbeiders gezin namelijk vijf maal minder uit aan de bioscoop dan aan kerk en godsdienst. Deze gegevens ontlenen we aan een enquête van de Hoge Autoriteit van de CECA, die in de jaren 1956 en 1957 een onderzoek heeft inge steld naar het financiële beheer, in arbeidersgezinnen die bij de CECA zijn aangesloten en die wei'kzaam zijn in de kolen- en ijzermijnen en op de hoogovens. De enquête, die gehouden is bij 2000 gezinnen in de zes bovenver melde landen, bevat 426 pagina's en is kort geleden gepubliceex-d. Bij de uitgaven op het gebied van de gods dienst. vrijetijdsbesteding en liefda digheid voert Nederland met ï'espec- tievelijk 0.57%, 4.30% en 1.79 pet de lijst aan, terwijl ons land met uit gaven ten aanzien van het onder- wijs en de x-ook-artikelen met 0.49% en 3.31% na Italië en Duitstland de dei'de plaats inneemt. Opvallend in deze enquête is, dat de uitgaven op het gebied van de vrijetijdsbesteding in alle zes lan den zoveel groter zijn dan die voor- onderwijs en godsdienst. Zowel bij het onderwijs als bij de godsdienst komt met uitzondering van Italië (1.27% voor het onderwijs) geen en kel land boven 1%. Bij de vrijetijdsbesteding daaren tegen komen alle landen boven de 3%, Nederland zelfs boven 4%. Uit de grote verschillen tussen Neder land en Italië betreffende de uit gaven aan bioscoop en aan kerk en godsdienst het Italiaanse arbei ders gezin besteedt slechts 0.02% aan godsdienst blijkt dat het Ne derlandse arbeidersgezin met de minste uitgaven aan bioscoop en de meeste aan vi'ijetijdsbesteding, zijn vrijetijdsbesteding voor een groot deel buiten de bioscoop zoekt. Duidelijk komt dit tot uiting in de tabellen over de besteding aan boe ken, kx-anten, tijdschriften en aan sport. Een derde van alle uitgaven ten behoeve van de vrijetijdsbesteding wordt door het Nederlandse gezin besteed aan boeken, kranten en tijd schriften en een zeventiende aan sport. In Italië eisen boeken, kranten, tijdschriften en sport respectievelijk een vierde en een zes en veertigste voor zich op. TWEE DODEN BIJ VERKEERSONGEVAL Op de weg Venlo-Horst heeft jl. Maandagavond een verkeersonge luk plaats gehad, waarbij de 68- jarige rqevr. Fikkert-Noij, wonende te Venlo en geboortig uit Gennep, en haar zoon, de 36-jarige Jan Fik- kert, op slag gedood werden. NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Zondagsdienst huisartsen Vanaf zaterdagmiddag 4 uur tot maandagmorgen 8 uur, wordt de practijk der huisartsen voor Venray e.o. waargenomen door Dr. L. COENEN Hensseniusstraat Telefoon 1878 Uitsluitend voor spoedgevallen. GROENE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingen-bureau voor de kerk dorpen. Zondagsdienst Groene Kruis: Zr. Janssen, Kard. van Rossum- straat 4, tel. 1504. X* GESLAAGD Bij de in Utrecht en 's-Herto- genbosch gehouden examens door de Koninklijke Nederlandse Zuivel- bond te Den Haag, slaagden resp. voor het diploma Technisch As sistent de heer J. Fiers te Venray en voor het diploma Botermaker de heer J. Hoedemakers te Venray. - De heer René Eyssen Merselo, slaagde voor de acte lager onder wijs. Mej. Jo Hendriks, eveneens uit Merselo, slaagde voor de hoofdacte Kleuterondex*wijs. DE WERELD VERGAAT! Zoals U afgelopen dagen in de kranten hebt kunnen lezen, zal 14 juli a.s. kwart voor twee, de wereld vergaan. Naar wij vernemen, zal dit echter niet door kunnen gaan aan gezien op 15 juli om 9 uur 's mor gens. bij Thomassen de zomeroprui- ming begint en o.i. dit belangrijker Adv. BENOEMING De heer Jos. Eyssen, onderwijzer te Merselo is met inang van 1 sep tember benoemd als hoofd van de R.K. lagere school te Geijsteren.

Peel en Maas | 1960 | | pagina 1