Albert Heijn Viuluiteikett iPVRUCHTENKOEKJESij 78 Televisie- voorlichting v.d. Monckliof LIMONADESIROOP ïïsfi 85 I Aardbeienjam gewassen zand en grint (tuingrint) Grinderij Geijsteren VAN DEN MUNCKHOF REPEN ook ballast v Gelderse ham. 100 gram 39 Prima slaolie.grote fles 89 Appelstroop BEKER 49 Grote ontbijtkoek 39 Boterhamkorrels 39 Fijne Snijworst& 38 maakt u het leven goedkoper! Geestelijk artikel De nieuwe Bruinzeel balpen Kernhemse Kaas G.M.H. Peters Boerenjongens Samos wijn Limonaderietjes Alleen deze week Heerlijk frisse tractatie! per zakje 150 gram van 49 voor KWALITEITSGARANTIE Wanneer u een bij AH gekocht artikel niet élke cent waard acht die u er voor betaalde dan wordt u door Albert Heijn het volle bedrag vergoed. ZAK 250 GRAM NIEUWE OOGST U proeft de verse vruchten PER POT Venray heeft zaterdag weer het twijfelachtige genoegen gehad in 'n televisie-uitzending aan de duizen den televisie-kijkers voorgesteld te worden als de plaats in Nederland, waar jongelui elkaar wel in de kom van de gemeente, maar niet buiten af mogen kussen. Een en ander naar aanleiding van de jongste verandering in de politie verordening, waarin bepaald wordt dat paartjes buiten-af niet in stil staande wagens mogen worden aan getroffen. En gezien de reacties heeft deze uitzending menig Venrays hart weer pijn gedaan. Niet ten onrechte overigens, want ook de televisie-kijkers moeten in hun hart de indruk gekregen heb ben, dat dat „Venray" toch wel een „raar" plaatsje is, waar men zich met allerlei vreemde dingen bezig houdt. Daar komen jongens met ge laden revolvers naar school, gaan de vaders hand- en spandiensten ple gen, vissen moeders naar beestjes in het water en de jongelui mogen elkaar vooral geen zoentje buiten-af geven. Wie de moeite gedaan heeft om de laatste tienjaren een bloemlezing aan te leggen van wat in de Neder landse pers verschenen is over ons aller Venray en dat onbevooroor deeld leest, die moet inderdaad de indruk krijgen, dat we toch wel in een buitenissige plaats wonen, waar in van allerlei vreemde dingen ge beuren, die in het overige Neder land alleen maar de lachlust opwek ken. En wie veel met vreemden om gaat, zal de ervaring hebben, dat veel van dit geschrijf is blijven han gen en dat menigmaal zo langs de neus weg de vraag gesteld wordt of je nog die hand- en spandiensten doet, of er hier geen beestjes in het bier zitten enz. enz. Dat wordt lachend gevraagd, maar men heeft kennelijk de indruk, dat in Venray toch wel ongelofelijke dingen mogelijk zijn Dat een rechtgeaard Venrayer hier danig het land aan heeft is be grijpelijk en verstaanbaar. Dat hij hiervan alleen maar de schuld geeft aan die „rotkranten" en aan die te levisie is echter niet juist Het ligt voor een deel aan onze voorlichting, dat de doorsnee-Ne derlander weinig anders hoort dan buitenissigheden. Hierover is in de jongste begro tingsbeschouwing al geklaagd en deze klacht hoort men met name ook van de vertegenwoordigers van de grote kranten Mogen we dit met 'n klein voor beeld eens illustreren. Nog niet zo lang geleden heeft onze gemeente op verzoek van de hogere overheid een soort inven taris opgemaakt van de plannen, welke gereed zijn of in bewerking, die moeten dienen ter verbetering van de infra-structuur in onze ge meente. Dus een was-lijst van juist die dingen, die onze gemeente zo zal gaan maken, dat het prettig is er te wonen en te werken. Op die waslijst staan b.v. de bouw van de schouwburg, de aanleg van het sportpark, de uitbreiding van het ziekenhuis, de bouw van een zwembad, de verbreding van de Beekweg, de aanleg van een zui veringsinstallatie, kort en goed al die dingen, waarover men in Ven ray sinds jaar en dag praat. Zijn we goed ingelicht, dan was het totaal van de optelsom, die de wensen zal gaan kosten: 19.000.000, zeggen en schrijve 19 miljoen harde guldens Dus beslist geen peuleschil. Inte gendeelMaar hebt U hiervan wel eens iets zien staan in de gro tere kranten? Daarin hebt U wel kunnen lezen, dat Boxmeer grote plannen heeft voor een haven en een nieuw indus trie-gebied, maar dat Venray in de komende jaren liefst 19 miljoen gul den nodig heeft om de plaats wat bewoonbaarder en beter te maken, daar wordt noch over gepraat, noch over geschreven. Zo zouden we nog ettelijke kolommen van dit blad kunnen vullen met voorbeelden. Dingen, die ook de „grote pers" graag zou vermelden want deze heren lopen heus niet te loeren om Venray in een hoek te drukken krijgt deze niet te horen. Dat vindt men hier schijnbaar niet nodig Toch had dit voorbeeld het grote publiek, dat het Nederlandse volk heet, kunnen leren, dat er in Ven ray ook andere dingen gebeuren. Dat hier hard gewerkt wordt om de plaats vooruit te helpen, en dat men van alle kanten Venray tot dat middelpunt wil maken, wat het van nature in dit deel van Nederland is Deze gratis reclame laat men ach terwege. En waarom, weet geen mens. Weet U dat b.v. de in zich on nozele vredepaal-twist, die de vas- telaovesklup enkele jaren geleden samen met Vierlingsbeek heeft op gezet, zoveel publiciteit in onze Ne derlandse kranten kreeg, dat als men diezelfde ruimte aan adverten ties had moeten betalen men meer dan 32.000 had moeten neer tellen Onze tijd en Cuyck is daar in deze buurten een goed voorbeeld van vraagt nu eenmaal, dat men bij tijd en wijle ook eens aantoont, dat men niet zit te slapen, maar in derdaad grootse dingen van plan is of uitvoert. En dat men daarvan de Nederlandse publiciteits-organen of ficieel van op de hoogte stelt. Hieraan wordt in Venray te wei nig gedaan van overheidswege. En tot zo lang stellen de kranten het met andere dikwijls minder pret tige verhalen. Tot onze eigen scha en schande. Hoewel Nederland aan de zee ligt en onze taal doorspekt is met uit drukkingen van de zee, de visserij en de scheepvaart, zijn we toch geen vissers. De knepen van het vak en de geheimen van het bedrijf ken nen we maar heel oppervlakkig. Hoe gering onze kennis ook moge zijn, wij weten in ieder geval dat het visserij-bedrijf ook zijn desillu- ses heeft. Vooral direct na vlagget jesdag, als de hele vloot uitvaart om te jagen op de nieuwe haring, horen en lezen we nog al eens over tegenvallers en meevallers. Precies eender is het destijds Pe trus, Jacobus en Johannes vergaan, die met vissen in de meren van Pa lestina hun boterham moesten ver dienen. U kunt zich voorstellen, wat een enorme indruk het op die brave kerels moet gemaakt hebben, toen zij op last van Christus na een hele nacht vergeefs vissen de netten overboord gooiden en ze in een mi nimum van tijd overvol konden op trekken. Als we er zelf bijgestaan hadden, zouden we beslist onze ver wondering niet onder stoelen of banken gestoken hebben. Maar zo vraag ik. me af waarom doen we dat nu niet meer, waarom leven we zo vlak weg heen over dezelfde wonderen die zich nu voor onze ogen voltrekken? Want die netten, die nog altijd binnen worden gehaald vol met vis sen, dat is onze eigen Kerk, waarin miljoenen over de hele wereld zich dagelijks laten vangen. Eigenlijk kan men beter zeggen, dat zij allen gelukkig in die netten werden ge dreven. Immers 't is de moeite waard on ze ogen open te zetten voor de won derbare stroom van catechumenen, die b.v. in Afrika per jaar tot de Kerk toestromen. Alleen al in het thans zo beroem de Belgisch Congo zijn het er een 300.000 per jaar en rond een miljoen in totaal. Op Formosa, het eiland dat niet onder communistisch Chinees be wind staat, telt men de doopleerlin gen eveneens met tienduizenden. Het wonder der visvangst herhaalt zich onder onze ogen ook in Zuid- Amerika, waar de Kerk-in nood, wakker geschrokken is en plotse ling een geheel nieuw reveil is in gezet. Dit alles te overwegen naar aan leiding van het evangelie op de vierde zondag na Pinksteren schijnt mij daarom belangrijk, omdat we heel dikwijls, eigenlijk veel vaker in de kranten lezen over de geloofs afval in de grote steden. Het leven der Kerk blijkt te ver lopen juist zoals het er in dat kleine wereldje van 2000 jaar terug aan toeging: als alles gewoon ging, wa ren er ups en downs. Maar zodra Christus ingreep was het ineens succes, gejuich en bewondering. Vandaag de dag zien we nog Zijn wonderdadige hand. Maar we moe ten het zien. Katholiek Thuisfront. Nu het aantal dienstplichtigen op Nieuw-Guinea aanmerkelijk wordt uitgebreid, doet het Nationaal Ka tholiek Thuisfront dit jaar een drin gend beroep op katholiek Neder land, om de Kerstpakketten-actie Overzee 1960 te doen slagen. De stichting Nationaal Katholiek Thuisfront werkt in deze Kerst-pak ketten-actie Overzee, nauw samen met het protestants Interkerkelijk Thuisfront (P.I.T) Naast de verzending van kerst pakketten aan de militairen op Su riname, Curasao en de Ned. Antil len, zal ook aan alle dienstplichtigen op Nieuw Guinea van land-, zee- en luchtmacht een kerstpakket verzon den worden. De aanmaak van de pakketten moet reeds nu geschieden, daar in september a.s. de versche ping plaats vindt, willen deze pak ketten ook tijdig, d.w.z. met Kerst mis ter plaatse kunnen worden ge distribueerd. De inhoud van deze pakketten zal bestaan uit een complete schrijf map; of een groot foto-album; of 'n z.g. reis-toilettas. In totaal zal door het grotere con tingent van militairen overzee dan vorige jaren, met deze gehele Kerst pakketten-actie ruim 35.000 zijn gemoeid. Vorig jaar was dit 20.000. Dit stelt uiteraard de Stichting Nationaal Katholiek Thuisfront en het Protestants Interkerkelijk Thuisfront voor extra grote finan ciële consekwenties. Om deze reden houdt Katholiek Thuisfront dan ook dit jaar weer 'n actie onder de afdelingen van Kath. Thuisfront, om elke afdeling zulk een pakket te laten bekostigen, ter wijl daarnaast aan een aantal gese lecteerde particuliere adressen een zelfde verzoek wordt gericht. Zij, die dan daadwerkelijk dit speciale werk van Thuisfront wil len steunen, kunnen een bijgesloten kaart tevens invullen, met hun naam en adres. Deze kaart wordt bij een pakket gevoegd, zodat de ont vanger kan weten, dat het niet de ongrijpbare Thuisfronten zijn, die aan hen dachten, maar de indivi duele burgers, die door middel van die Thuisfronten in de gelegenheid waren hun belangstelling te laten blijken. Alle gewenste inlichtingen worden gaarne verstrekt door het secreta riaat van Nationaal Kath. Thuis front, Anna Paulownastraat 48 te Den Haag, tel. 070-33.13.94. Giro 520.000. OPENING NIEUW GEBOUW VOOR HET WIT GELE KRUIS TE OVERLOON Vorige week heeft dr. Moll, voor zitter van de Provinciale Bond van het Wit-Gele Kruis, het nieuwe wijkgebouw teOverloon officieel geopend. Door deze daad is een einde geko men aan de lange lijdensweg van het Wit-Gele Kruis in deze plaats. Na de oorlog is deze dienst o.m. gevestigd geweest in de jongens school, een café en het nood-kloos ter. Maar nu is er een gloednieuw wijkgebouw, dat onder architectuur van de heer Van Bolderik uit Maas hees door de firma Koenen te Over loon is gebouwd aan de Stevens- beekseweg, juist tegenover het be jaarden-centrum. De feestdag was 's morgens be gonnen met een H. Mis, na afloop waarvan bestuur en genodigden het gebouw gingen bezichtigen. Hier werd reeds het woord gevoerd door burgemeester G. van Heusden en door pastoor M. van Boxtel. De secretaris van de afdeling, de heer C. Janssen, had de gehele ge schiedenis van het Wit-Gele Kruis te Overloon sinds de oprichting in 1927 op rijm beschreven. De eigenlijke opening vond 's mid dags 3 uur plaats in het bijzijn van o.a. dr. Moll, dr. Van der Horst, me disch adviseur van de Bond, dr. An- sems, medisch adviseur van de Fe deratieve Bond van het Wit-Gele Kruis in Nederland, de schoolarts, de vroedvrouw, kraamdocenten en wijkverpleegsters en uiteraard het college van B. en W. Nadat hij het gebouw had ingeze gend wees pastoor Van Boxtel op de belangrijkheid van deze aanwinst en de betekenis ervan. heeft ze DOOD gaan alle vliegen in uw stal 'als U MUSCARON vliegenstroken hangt. Dood gaan alle bacteriën wanneer U uw stal schoonmaakt met Natronloog of Halamid. M. Muysers, Langstraat28 Tel. 1756 heerlijke dessert-kaas Verkrijgbaar filiaal Zuivelfabriek J. Voesten Venray Voor het verzorgen van bruilofts- en andere feestgidsen Ook voor hel vervaardigen van bestekken, reglementen, cir culaires, staatwerk enz. uw adres LICHTDRUKKER1J en STENCILINRICHTING PR. BERNHARDSTRAAT 11 Telefoon 1916 Venray 0 ja, we zouden naar ANIMALI gaan Het is mooier en veel vernieuwd. Prachtige vogels en moderne volières. Boerderij. Paardje en ezeltje rijden. Iedere woensdag en zondag om half 5 schildpadraces. Na 15 juli t.m. 31 aug. is het iedere dag schildpadraces. Aangenaam vertoeven voor jong en oud. ANIMALI VOGELPARK - EINDHOVEN Levering van Telefoon HORST 1055 DRUKKERIJ GROTESTRAAT f 2.25 nu met 90 geldzegels 45 cent voordeel f 3.25 nu met 130 geldzegels 65 cent voordeel per pak 10 cent nu met 4 geldzegels 2 cent voordeel Een pondspak Soda voor 9 cent met nog 2 geldzegels bij iedere fles Caspo wasmiddel i flesjes gazeuse voor 74 cent met IS geldzegels Sinas - Citroen - Frambozen - champagne-pils Deze aanbiedingen zijn geldig tot 7 juli in district Oost-Brabant en Noord-Limburg. K 13 VéGé-Sieremblemen bij VéGé Dessert- en Goudmerk Koffie

Peel en Maas | 1960 | | pagina 4