Kerkelijke Diensten Waterleiding in Castenray PASTOOR J. KEMPS uit Amerika op vacantie in Venray Ministerieel verzoek aan landbouwers Derde Orde-nieuws ADVERTEERT IN PEEL EN MAAS van 3 tot en met 9 juli Gevonden: Bloedtransfusie dienst te Venray Rods Kruiswerk afd. Venray „Well, you see.." Even zocht Pas toor Jean Kemps naar wat Holland se woorden, maar dan bleek, dat hij en zijn Nederlands en zijn Venrays nog lang niet verleerd is. En toch is deze Venrayse priester ruim 40 jaren uit Venray weg, be houdens dan enkele korte vacan- ties. In 1919 vertrok hij naar het Zwit serse Freiburg om daar zijn priester studie voort te zetten. In 1922 ging hij op aanraden van Mgr. Wijnhoven z.g. moedei-ziel al leen naar het grote Amerika, waar hij in Baltimore en New Orleans zijn px'iester-studie afmaakte. In febr. 1925 werd hij gewijd in de kathedraal van Lafayette in de staat Louisiana, ih dezelfde kathedraal, waaraan hij 5 jaar lang kapelaan zou zijn. „Een studie- en een oefen tijd" aldus Pastoor Kemps, „waar- van ik later veel plezier heb gehad". Want na die 5 jaren werd hij door zijn bisschop aangesteld over een missie, die een gebied bestreek ter grootte van onze provincie Ovex'ijs- sel, met liefst 4 parochies. Een tijd, waarin hij met van allerlei mensen kennis maakte en tevens kans kreeg zijn geliefde talen-studie in praktijk te brengen. Want naast Engels moest hij Frans en Spaans spreken. Na deze 5 jaren missiewerk kwam hij dan terecht in een voorstad van Lafayette Broussard, waar hij nu 27 jaren pastoor van een bloeiende pa rochie is. Niet alleen zijn de katho lieke scholen van zijn parochie tot ver in de omtrek bekend. Pastoor Kemps is er ook leraar in Frans en Spaans- maar zijn trots is ook de na de oorlog gebouwde kerk, die architect Kessels (uit Well) volgens zijn ideeën heeft ontworpen. Deze kerk, die toegewijd is aan 't H. Hart, heeft, wat zijn front-aan zicht betreft, veel gelijkenis met de prachtige monstxans uit onze Grote kex'k, waaruit weer eens te meer be wezen is, dat het bloed nu eenmaal kruipt, waar het niet kan gaan. Een en ander heeft nogal wat geld ge kost, maar de nu 65-jax'ige priester is vol goede moed. Hij heeft met het rassen-vraag stuk te doen gehad in zijn parochie, met de toeloop van oliemaatschap pijen, toen er olie in de buurt bleek te zitten en met de honderd-en-een problemen, waarmede ook in Ame rika een zich steeds maar uitbx'ei- dende parochie te maken heeft. Daarom heeft hij nu zijn bisschop gevraagd naar een hulp, die hij bij zijn terugkomst in Amerika dan zal krijgen. OUDE TIJD Een gesprek met pastoor Kemps komt onherroepelijk tex-echt bij het oude Venray. Bij de „vex'ekesmerret" waar hij gewoond en zijn jeugd doorgebracht heeft. Bij Hensenius waar hij gebikkeld en gespeeld heeft en wiens opvolger op de hoek hij maar moeilijk appreciëren kan. Over het nieuwe Venray is hij vol lof. Bij zijn vacantie in 1946 vond hij het oude, vex'trouwde beeld totaal verwoest. Een verwoesting waaraan ook hij zijn tol moest betalen door het vexdies van vier familie-leden. Maar dan is de wederopbouw ge komen, die aldus Pastoor Kemps, inderdaad Amerikaans aandoet. Is er van de ene kant wat wee moed om wat verlox'en ging en niet meer terugkomt, van de andere kant is Pastoor Kemps realist genoeg om te beseffen, dat Venray geen mu seum kan zijn van oude jeugdherin neringen maar een levende plaats, die voox'uit moet en zal. En met die oude jeugdherinnexdngen valt het best mee. Want hij was nog geen uur in Venray of er waren al tien man een handje komen geven. En Venrays Harmonie, waarin hij vroe ger zelf de piston geblazen had, zorgde bij de jubileum-mars voor nieuwe en prettige herinnex'ingen. Want Venray wordt ook in Ame rika niet vergeten. Op gezette tijden komen daar de oud-Venrayers Arthur Esser, Frans en Toon Pouwels, kinderen van Thomas Jenniskens, P. Voesten en anderen naar de pastorie in Brous sard en dan wordt er Veni'ays ge kletst, zij het dan met een Ameri kaans accent. Dan worden herinne ringen opgehaald en nieuwtjes ver teld. Dan duwt men Pastoor Kemps een Peel en Maas onder de neus, waarin over het ongeluk met die neus een stukje staat. Dan wox-dt gesproken over Mgr; Drossaarts, de latere aartsbisschop van San Antonio (Texas), die als fa milie van de Essers bij zijn vacan- ties ook altijd in Venray kwam en b.v. Mgr. Wijnhoven naar Amerika heeft gehaald en vele andere Ven- x-ayse leken. Dan wox'dt gespx'oken over stu dentenstreken, over kermissen in oude Venray, over bijnamen, koxdiom dan wordt de oude geboorteplaats het meest ideale plekje, dat er op aarde is. En die plaats blijft trekken, aldus Pastoor Kemps, ondanks al het nieuwe, ondanks zijn snelle vooruitgang. Daarom zal Pastoor Kemps blij ven komen. Zal hij op gezette tijden zijn pax'ochianen in Broussard ver tellen, dat hij weer naar dat Holland gaat, waarheen onder de bevrijding uit diezelfde parochie honderden pakjes naar Nederland zijn gestuurd. Een bewijs, dat Pastoor Kemps. Amerikaan onder de Amerikanen, toch ook iets van zijn jeugdliefde heeft overgebracht. Father Kemps zij een prettige va cantie toegewenst Als minister van Landbouw voel ik mij verplicht een dringend be roep te doen op onze boeren, om vooral ook in hun eigen belang waar dat mogelyk is, mee te werken aan een evenwichtger samen stelling van de landbouwproduktie. In de akkerbouwsector kan dit geschieden door het tarwe- en suikerbietenareaal in geen geval uit te breiden, ja zelfs, als dit zonder al te veel bezwaren mogelijk is, bij voorkeur wat in te krimpen. Ook de melkproduktie, de varkens- en pluimveeproduktie dienen meer in overeenstemming te worden ge bracht met de afzetmogelijkheden. Deze waarschuwing richtte de minister van Landbouw en Visserij, mr. V. G. M. Marynen tot de Nederlandse boeren in een rede, die hij heeft gehouden te Sas van Gent tijdens de algemene vergade ring van het rayon Zeeland van de Noord-Brabantse Christelijke Boerenbond (NCB). Ie Nationale zuinigheidsrit Om 9 uur in de avond van de 26e augustus zal in Boxmeer de start- vlag vallen voor deelnemer no. 1 van de eerste nationale zuinigheidsrit. De nationale zuinigheidsrit zal dan georganiseerd zijn door de Auto Sport Club Boxmeer en omgeving, aangesloten bij de RAC-Zuid, die dit evenement lang en nauwkeurig voox'bereidde. De Nederlandse autosportliefheb bers wordt daardoor een rit aange boden die zeer origineel van opzet is en waarvan het criterium het brand stofverbruik zal zijn. Dit in afwij king van alle andere Nederlandse ritten, waarbij 't zwaartepunt steeds bij de kaartlezer lag. De eerste nationale zuinigheidsrit is verdeeld in twee trajecten van ieder ongeveer 30o km, een nacht traject waarmee gestart wordt dat door Limbux-g zal voeren en een dagtx'aject (na de rust) dat door Noord-Brabant zal leiden. De route zal steeds over goed be rijdbare wegen gaan en het zal de deelnemers zeker opvallen dat deze door de mooiste gedeelten van beide provincies voert. ZOMERFEEST 1960 TE WELL Zoals we reeds meldden zal op zondag 10 juli het zomerfeest op het kasteel in Well gehouden worden. 's Morgens zal er een plechtige H. Mis zijn in de Tiendschuui', waarbij de offerande o.a. bestemd worden voor de kindex'afdeling van het Zie kenhuis alhier. Na de gezamenlijke maaltijd zal er een causerie gehouden worden door dx'S. v. Roosmalen, de directeur van het Provinciaal Opbouworgaan over de veranderingen in Noord- Limburg, waarover dan gediscus sieerd zal wórden. Een en ander zal worden afgewis seld met het optreden van een In dische dansgroep alsmede het da meskoor uit Well. verschillende groepen deelnemen. Om 4 uur begint dan een pro gramma van sport en spel, waaraan 's Avonds is er een toneelspel: „Vrouwen krijgen hun zin", dat te vens de sluiting is van dit zomer feest, waarvoor reeds nu al grote belangstelling bestaat. LANDBOUWER TIEN DAGEN DE CEL IN De 71-jarige landbouwer A. van E. uit Vaassen, die geweigerd had een formulier voor het landbouw schap te ondertekenen, is door de rijkspolitie gearresteerd en naar het huis van bewaring te Zutfen ge bracht, waar hij tien dagen zal moe ten blijven. De Zutferxse rechter had de man voor zijn weigering veroox-- deeld tot 48 gulden boete of tien da gen hechtenis. Van E. betaalde niet en toen hij zaterdag in de gelegen heid wex'd gesteld alsnog'te betalen, weigerde hij opnieuw. Maandvergadering van juli Maandagavond 4 juli a.s. is er om 7.30 uur in de Rectoraatskerk plech tige inkleding en professie resp. van en 11 leden. Tevens hernieuwing van professie van ALLE LEDEN. Op deze maandvergadering mag toch niemand ontbreken, tenzij u daar een zeer gewichtige reden voor hebt. Na de plechtigheid is er gelegen heid om de nieuwe leden te felici teren in „San Damiano". De aangekondigde bestuurswisse ling heeft op deze maandvergade ring plaats. Wij nodige alle belang stellenden uit aan de kerkelijke plechtigheid deel te nemen. PAROCHIEKERK VENRAY Priester v.d. week: Kap. van Leipzig Zondag 4e zondag na Pinksteren; 6.30 overl. fam. Peeters-Claessen 7.30 Hendrina Franssen van Gerven 8.30 Gertr. en Johanna van Heyster 9.30 hoogmis voor de parochie; 11 u. H. v. .Meyel(Coop. Tilburg)7 u. lof. Maandag: 6.45 fam. J. Jacobs; 7.30 vr. Flinsenberg; 8.15 Constant en Antoinetta Hellen lh; 8.15 H. Dom- meck. Dinsdag: 6.45 Deken Hanraets; 7, H. van Meyel; 8.15 best. jrd. Piet Baeten; 8.15 fam. Coolen. Woensdag: 6.45 H. Marcellis en Petx-onella Vex'stegen; 7.30 G. Ligt- hart; 8.15 Johan Peeters en ouders: 8.15 Dr. Bloemen. Donderdag: 6.45 Kroon-Janssen 7.30 H, v. Boven (buurt); 7.30 Hen- driks-Dommeck; 8.15 Johannes Poels ouders bx'oex-s en zuster 2kl. Vrijdag: 6.45 int.R.; 7.30 P. Bouten van Megen; 7.30 wed. Kroon-Janssen (buurt); 8.15 Moeders-verjaardag best. d. 8.15 oorlogsslachtoffers. Zatei'dag: 6.45 O.L.Vr.-hoogmis: 7.30 P. Custers en echtgen.; 8.15 uit dankbaax-heid best. d.; 8.15 bijz. int. 9.30 Huw. van Waayenbux-g-Thuyls. biechtgelegenheid van 5.30-7.30; 7 u. lof. De schoolkindex'en leren de 57e en 58e les van de katechismus. Zondag 10 juli Hernieuwing der doopbeloften. Let op de tijden van de H. Missen. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Primald Zondag: 4e zondag na Pinksteren: de H. Missen om 6.30, 7.45, 9 uur, 10.15 en 11.45; de hoogmis 10.15; de kollekte (2 in 1) voor kerk en Sint Pietesrpenning; 7 uur lof met over- weging. Maandag: Z. Martelaren v. China. Dinsdag: H. Antonius Maria, Be lijder; 7.30 lof. Woensdag: Mis van de vorige zon dag. Dondei'dag: H. Cyrillus en Metho dius, Bisschoppen en Belijdex's; 7 u. Gezinsmis. Vrijdag: H. Elisabeth, Koningin v. Portugal; 7.30 lof. Zaterdag: H. Martelaren van Gor- cum, patronen van de Franciscanen in Nedex'land; 6.40 PI. gez. H. Mis; Pl. Vespers; 3-8 u. gelegenheid tot biechten. Mis-intenties Zondag: 6.30 Gerax'dus Relouw: 7.45 P. Vollenbex-g; 9 u. Thei Wintels (Bakkersbond)10.15 Martin Hoede- mackers; 11.45 Piet Tyssen. Maandag: 6.15 Hubex-ta Hendriks; u. overl. fam. Frans Heinen; 7.45 bijz. int.; 8.30 Piet Thyssen. Dinsdag: 6.15 Fons Beerkens; 7 u. zek. int.(Cx\); 7.45 Antonette Nooyen; .30 t.e.v. St. Antonius. Woensdag: 6.15 bijz. int.; 7 u. Hu- berta Hendriks (D.O.); 7.45 Jan Odenhoven (Mulo); 8.30 bijz. int. Dondex'dag: 6.15 fam. Hegger; 7 u. Gezinsmis; 7.45 Jan Odenhoven (Mulo); 8.30 verlaten zielen. Vrijdag: 7 u. overl. fam. Vennep Vacantiegeld op komst, besteedt het goed.... koopt een (iets of bromfiets bij POELS Rijwielhandel GIFTEN VOOR DE KERKEBOUW VAN DE VREDEPEEL kens-Vex'schui'en; 7.45 bijz. int.; 8.30 Elisabeth Weys-v. Ooi. Zaterdag: 6.15 Huberta Hendriks; 7 u. overl. fam. v. Meyel-Willems; 7.45 bijz. int. PAROCHIE OIRLO Zondag: 4e zondag na Pinksteren; le zondag der maand; 6.30 eerste H. Mis; 7.30 kindermis; 8.30 2e H. Mis; 10 uur pai'ochiehoogmis; 3 uur aan biddingsuur; rozenkrans en lof; le collecte is buitengewone collecte, 2e collecte voorgeschreven voor de St. Pieterspenning. Maandag: 7.30 maandstond Joannes Wolters. Dinsdag: 7.30 maandstond Lam- berdina Maassen. Woensdag: 7.30 maandstond Pau lina Janssen. Dondex'dag: 7.30 maandstond Wil helmus Janssen. Vrijdag: 7.3o stichting Hendrina Litjens, Theod. Jansen, Agnes Geurts, Maria Gertr. Baeten. Zaterdag: 7.30 zieled. Anna L. Bos; biechten van 5-7 u. PAROCHIE LEUNEN Zondag: 4e zondag na Pinksteren: feest vd. H. Kindsheid; onder de -H. Missen preek en collecte voor de Missie van Pater Peeters; na de op tocht lof en zegening van de kin- deren; 7 uur lm v. Hendrik v. Soest en dochter Lena; 8 u. binatiemis; 9 u. lm v. Frans Lindex-s en echtgen. 10 u. hoogmis vd. pax'ochie. Maandag: 7 u. lm v. Peter Wil- lemse en Catharina Geeraets; 7.30 gest. jgt. v. Martinus Claessens. Dinsdag: 7 u. lm v. Willem Arts en Gertrudis Niéssen; 7.30 gest. jgt. Gerardus Smits, Hendrina Meyers en dochter Maria. Woensdag: 7 u, lm v. Piet Reintjes 7.30 jgt. v. Mathias Litjens. Dondex'dag: 7 uur lm v. Johanna Loonen-Cruijsen 7.30 gest. jgt. voor Hendrik Marcellissen en echtg. Pe- tronella Versteegen. Vrijdag: 7 u. lm; 7 u. gest. jgt. v. afgest. fam. Schreurs-Verdellen. Zaterdag: 7 u. lm; 7.30 lm v. Gerard Voesten en zoon Theodoor; van 4-5 en van 7.30-8 uur biechtgelegenheid daax*na lof. Kerkpoetsen: Mientje Jenniskens (Steeg) en Truus van Dijck. A.s. zondag maandcollecte voor de kerk. PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 4e zondag na Pinksteren; solemn, vd. H. Apostelen Petrus en Paulus; maandel. buitengew. collecte voor de kex'k; 6.30 H. Comm.; 7 u. vroegmis vd. kinderen van de Her nieuwing der Doopbel. en Eerste H. Comm.; 10 u. hoogmis voor "de pa- X'ochie: 3 u. pl. Hernieuwing der Doopbelofleix en toewijding aan de H. Maagd Maria. Maandag: 7.30 gest. gez. jaard. v. Joannes v. Eindt. Dinsdag: 7.30 gest. gez. H. Mis :.e.v. O.L.Vr. van A.B. Woensdag: 7.30 gez. jaard. voor Peter Janssen. Donderdag: 7.30 gez. maandd. v. P.J. Strijbos. Vrijdag: 7.30 gez. H. Mis tot int. wed. Geux-ts. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vi'. van A.B. tot int. van hen die hiervoor offerden van 6.30-7.30 gelegenheid tot biechten; 7.30 lof, x-ozenhoedje en gebeden vd. broe derschap v. O.L.Vr. v. A.B. Kerkpoets: Tony Seykens en Fien Duykers. Totaal vorige giften f 565,50 N.N. uit V r 2,50 N.N. uit V -- f 3,— N.N. uit V f 10,— N.N. uit V f 25,— N.N. uit V t 10,— N.N. uit M f 10,— N.N. uit O f 10,— N.N. uit O f 25,— R. K. Z. O f 10,— N.N. uit O f 1,— N.N. uit O f 1,— N.N. uit O f 0,50 N.N. uit O f 10,— N.N. uit O 10,— N.N. uit O f 10,' N.N. uit O f 10, N.N. uit A f 25, N.N. uit V f 10,— N.N. uit V f 50,— N.N. uit M f 200,— N.N. uit V f 2,50 Totaal 1.001,— Giften gestort op giro van Rector voor kerkebouw Z. uit A2,5( .Z. uit A. 2,5( G. uit A3,5( uit B. uit B. Z. uit B. Z. uit A. Z. uit B. A. uit B. Z. uit B. Z. uit B. io- 10,- 1,— 5 2,50 2,50 1,50 2,50 5,- uit B Z. uit C .N. uit M •N. uit V10,— N. uit V5,— .N. uit V10,— Totaal 78,50 Gironummer van de Rector: Rec tor Vredepeel 191807 Ripseweg 8A Venray. Moge de Koningin van de Vrede, onze patrones, de vrede doen heer sen over ons land en de wereld. RECTOR. PAROCHIE MERSELO Zondag: 4e zondag na Pinksteren; solemn, vd. H. Apostelen Petrus en Paulus; 6.30 Communieuitreiken; 7 u. vroegmis vd. parochie; 8.15 lm v. Willem Fx-anssen en echtgenote; 10 hoogmis voor speciale int.; 2.30 lof met rozenhoedje; onder de H. Missen collecte vd. St. Pieterspen ning. Maandag: 6.45 lm v. Wilhelmina Verlinden-Bistervels; 7.30 jgt voor Maria Hendrix. Dinsdag: 6.45 lm afgest. fam. vd. Hogenhof, Drabbels en Driessen; 7.30 gest. hoogmis t.e.v. het H. Hart (v. Dijck). Woensdag: 6.45 lm uit dankbaar heid (Wismans); 7.30 sol. gest. jgt. voor Jan Ax'ts en Francisca Hermi- na Gommans. Donderdag: 6.45 lm v. overl. fam. Rijswijck-Custers; 7.30 gest. jgt. voor Gerardus Goumans en echt- gexxote. Vrijdag: 6.45 lm t.e.v. de H. Gex-ar- dus (v. Osch); 7.30 sol. gest. jgt. voor Henrica Arts-v. Vegchel. Zaterdag: feest vd. H. Martelaren Gorcum; 6.45 lm voor Joh. van Vegchel en dochter; 7.30 gez. H. Mis voor een zalige dood; 5 iyar biechten v.d. kinderen v.h. 4e schooljaar, daarna voor anderen tot 7 uur; 8 u. Marialof. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 4e zondag na Pinkstex'en; 7 u. H. Mis v. overl. Gerrit Jansen; 10 u. hoogmis t.b.i. vd. fam. Bruys- ten-Coppens; 2.30 lof t.e.v. O.L.Vr.; vandaag collecte voor de St. Pie- tex'spenning; volgende zondag col lecte voor eigen kerk. Maandag: 7.30 H. Mis t.b.i. vd. fam. Poels-Peters. Dinsdag: 7.30 H. Mis t.b.i. vd. fam. Muysex's-Vullings. Woensdag: 7.30 H. Mis t.b.i. vd. fam. v. Veghel-Peters. Donderdag: 7.30 H. Mis voor de genezing van een zieke (besteld door een moeder). Vrijdag: 7.30 H. Mis t.b.i. vd. fam. Ermens-Ars. De waterleiding in Castenray heeft stof doen opwaaien. Letterlijk en figuurlijk. Letterlijk in Casten ray, waar de leidingen nu gelegd worden, figuurlijk in Venrays ge meenteraad en in Castenray zelf. In Castenray zelf is de waterlei ding het gesprek van de dag. Be paald enthousiast over een en ander kan men de mensen niet noemen. Enerzijds vindt dat zijn oorzaak in het feit, dat vele voox-al boeren bedrijven het wachten moe, zelf voor een watex'leiding-installatie ge zorgd hebben, anderzijds omdat ex- veel en veel te weinig bekend is om trent de voox-waarden tot aanslui ting, meterhuur e.d. De waterleiding schijnt deze voor lichting aan haar a.s. klanten niet nodig te oordelen en zo wacht men maar af, welke x-ekeningen er wel allemaal zullen komen, terwijl men pas de rekeningen voor eigen instal latie betaald heeft. Maar iets meer service en iets meer publiciteit van de kant van de waterleidingmy had men allerwege toch zeker ver wacht. Dat is punt 1. Punt 2 vreet dieper. Dat is die ge schiedenis van die drie huizen, daar achter-af, die zo bitter hard water nodig hebben omdat in die buurt zelfs met eigen installatie beslist geen goed water te krijgen is. Maar deze mensen krijgen geen water, Of ze moeten 15.000 op tafel bren- Zaterdag: 7.30 H. Mis voor gene zing van een zieke (besteld door een moeder); 's avonds 8 u. lof t.e.v. O.L. Vx-ouw; biechthoren van 3-4 uur en verder voor en na het lof. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 4e zondag na Pinkstex-en; 6.30 lm v. fam. Lemmens-Poels; 8.10 lm v. overl. fam. Hellegers-Jeuken; 9.15 kindermis; 10.15 hoogmis, best, jaax-g. v. Harx-y Poels; geen lèf. Maandag: 7.30 lm uit danltb. fam. Philipsen-Peetex's; 8 u. lm Lambertus Arts en Theodora Poels. Dinsdag: 8 lm v. Johannes In 't Hulst. Woensdag: 7.30 gez. H. Mis v. zek. int.; 8 u. lm v. Ida Wevers-Janssen. Donderdag: 7.30 gez. jaax-g. v. Ge- x-ardus en Willy Puts; 8 maandd. v. Gerardus Vex-geldt. Vrijdag: 7.30 gez. H. Mis v. zek. int.; 8 u. lm v. fam. Arts-Smits. Zaterdag: 7.30 lm v. overl. fam. Jenniskens-Poels; 8 u. lm v. overl. fam. In 't Hulst; 7 u. lof; tot 8 uur gelegenheid om te biechten. PAROCHIE OOSTRUM 4e Zondag na Pinksteren: 7 u. pa- rochiemis; 8.30 Joh. Tacken, Wilhel mina Verstappen; 10 u. hoogmis, Renier Lemmens en kinderen; 3 u. lof; maandelijkse openschaalcollecte voor de kerk (228,47), 2e collecte de St. Pieterspenrxing. Maandag: 7 u. gez. H. Mis voor de vx'uchten der aarde. Dinsdag: 7.30 Jan Kex'sjes. Woensdag: 7.30 fam. Thielen- Steeghs. Donderdag: 7.30 Leonard Maas. Vrijdag: 7.30 overl. fam. Camps- Strijbosch. Zaterdag: 7.30 overl. fam. Gerrits- Heijnen; 9 u. pl. huwelijksmis voor het bx-uidspaar Hoeymakers-Pingen 10 u. pl. H. Mis tot dankzegging, 25- jarig huw. Custers-Peeters; biech ten van 3-4 u. voor de kindex-en; .30-7.30 voor de groten; 7.30 Maria lof. RECTORAAT HEIDE Zondag: 4e zondag na Pinkstex-en; 7.30 H. Mis voor ovex-1. fam. Wil- lems-Ewals; 10 u. H. Mis voor Anna Gex-tx*. Poels-Voesten; Akolieten P. v. Osch en W. Drabbels; 2e collecte v. St. Pietex-spenning; na de H. Mis sen kerkdeurcollecte voor de stich ting Katn. Gezinszorg Venray; 3 uur lof. Maandag: 7.30 H. Mis voor afgest. fam. Linders-v. Opbex-gen. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor overl. vader Wilhelmus Voesten. Woensdag: 7.30 H. Mis voor Sibex-- tus Muysers en Mechgelina Martens. Donderdag: 7.30 H. Mis voor Leo- nardus Spee, Lamberdina Arts en overl. dochter. Vrijdag: 7.30 H. Mis voor Gertru- da en Johannes v. Heijster. Zaterdag: 7.30 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw; 7 u. gelegenheid om te biech ten en lof te 7 uur. Zondag a.s. is de 2e collecte voor de vluchtelingen. RECTORAAT SMAKT Zondag: 4e zondag na Pinkstex-en; plechtige viering v.h. feest van St. Petrus en Paulus; 6.15 lm tot zek. int.; 7.30 hoogmis voor Leo Koop- mans; 10.15 lm t.e.v. St. Jozef; van daag is de kollekte voor de St. Pie terspenning; 6 u. lof en rozenhoedje. Maandag: 6.30 lm voor behouden thuiskomst; 7.30 lm voor het wel slagen van een examen. Dinsdag: 6.30 lm voor de missies; ,30 lm uit dankbaarheid. Woensdag: 6.30 lm voor de ver volgde christenen; 7.30 lm t.e.v. St. Jozef. Donderdag: 6.30 lm v. overl. fam. Geurts-Verschuren; 7.30 lm t.e.v. het H. Sacrament. Vrijdag: 6.30 lm t.e.v. het H. Hart; .30 lm tot zek. int. Zaterdag: 6.30 lm uit dankbaar heid t.e.v. St. Jozef; 7.30 gez. H. Mis ;.e.v. O.L.Vrouw vd berg Carmel; 10 uur pl. hoogmis uit dankbaarheid bij gelegenheid v.h. 40-jax-ig huwe lijksfeest v.h. bruidspaar Kersten- v.d. Heuvel; van 5-5.30 en van 7 uur tot na het lof biechtgelegenheid; 7.30 lof en rozenhoedje. gen. Hetgeen nog altijd geen „katte- drek" is Men wijst dan op het „spel" van de Stx-oomverkoop, die bij de aanleg ook verschillende delen van de ge meente zonder electriciteit liet zit ten, maar later, toen de kosten vier, vijfmaal vex-dubbeld waren toch aansloten. Gaat hier weer niet hetzelfde ge beuren? Want ontkomen doet men niet aan aansluiten van deze mensen. En punt 3 is, dat een en ander na- tuux-lijk oud zeer weer heeft open gehaald. Men wijst op de kom, waar in alles mogelijk schijnt z.g. omdat het „getroffen-gebied" is, terwijl men in Castenx-ay jaren moet zeu ren om electriciteit-aansluitingen, en wegen-verharding er door te krijgen.. Men heeft er alle begrip voox-, dat in de kom wel 10 maal zoveel men sen wonen als in Castenx-ay, maar ook deze mensen hebben hun beschei scheiden wensen, die echter pas ver vuld kunnen worden na lang zeuren en zanikken, terwijl de kosten in tussen dermate gestegen zijn, dat een en ander weer de nodige extra offers vraagt. Het feit, dat b.v. Venray-kom bij de watex-leidingregeling als getrof fen gebied beschouwd, maar Cas tenray niet wat weer financiële consequenties heeft geeft al een ietwat eigenaardig beeld; aldus de Castenrayers. Zijn we één gemeente of niet. Volgens die x-egeling al niet en volgens andex-e feiten zou men dat ook al beginnen te geloven. Zo blijkt dus, dat het presentje van de waterleiding in Castem-ay nogal enige reacties opgewekt te hebben, die men dan misschien wel met een kox*reltje zout mag nemen, maar van de andere kant toch ook het water uit de nieuwe waterlei ding niet weg zal wissen bril, Wismans MaasheseWeg 16; bijl, Claessens Henseniusplein 3; kinder kerkboek, kindex-step en grijs ge kleurd colbertjasje, Politiebureau; blauw damesvest, W. Verstraten Langeweg 51; wit kinderschoentje, v. Daal Pr. Bex-nhardstraat 80; he- renhoxToge met schakelarmband, Janssen Hoebex-tweg 1; bos sleutels, Postkantoor Venx-ay; pakje, inh. jurk en onderjurk, Philipsen Timmer- mannsweg Ysselsteyn. In een speciaal daartoe gehouden vei-gadex-ing reikte woensdagavond Burgemeester Janssen, aan liefst 31 mensen de plaquetten en ex-epennin- gen uit, die het Rode Kruis beschik baar stelt voox*hen die resp. 15 of 5 maal hun bloed gaven aan de bloed transfusiedienst. De plaquettes ontvingen Mevr. Bouwen Oranjestrat 30 en de heer M. Aben C 70 Oostrum. De penning ontvingen: Mevh Lau- rensse-Janssen, Pater Vitalis en Broeder Felix, en de heren P. Oudenhoven, Fr. Flinsenberg, P. Pluym, G. Truyen, Fr. v. Gerven, P. Snoeks, J. Groenen, W. Waayenburg, H. Fonteijn, H. Baltussen, C. v.d. Sterren, P. Swinkels, G. Verheyen, M. Borghs, L. Rongen, C. Vexvoort, H. Aben, J. Maessen, J. Janssen (Kempweg 35), H. v. Noorden allen uit Venray; M. Jeuken, A. Janssen, H. Claessens en G. Veugen uit Oos trum; H. Baaten uit Oirlo en Mej. Hermans uit Wellerlooi. Maar ook Burgemeester Janssen zelf kreeg een penning. Hij had bet goede voorbeeld van velen gevolgd en ook zijn diensten verleend aan de bloedtransfusiedienst, waarvoor de heer Nelissen hem nu de penning uitreikte Mej. Truus Coenen en de heer J. Maassen, kregen nog de medaille voor 10 jaar trouwe dienst in het Rode Kx-uiscorps. Dr. Termote hield een inleiding over de bloedtransfusiedienst. Huisvestingsproblemen Men wordt er op attent gemaakt, dat de Wethouder van Sociale Za ken de heer G. Schols, voortaan voor huisvestingsproblemen alleen en uit sluitend te spreken is op vx-ijdag- avond van 18.00 tot 20.30 uur ten ge meentehuize. Aan huis of op andere plaatsen kan over deze problemen niet ge sproken wox-den. Tijdens de algemene ledenverga dering op donderdag 23 juni nam de heer A.M. Vandenberg, afscheid als secretars van het Ned. Rode Kruis afd. Venray, wegens vestiging in Eindhoven. De voorzitter van de afdeling Dr. Kx-oft, bedankte de scheidende se cretaris voor de vele nuttige diensten in de afgelopen 5 jaren aan de af deling Venray bewezen. Namens de afdeling werd de heer Vandenberg een geschenk overhandigd. Na stemming werd in dè ontstane bestuursvacature voorzien door de verkiezing van de heer S. Rijgch die op aanwijzing van het bestuur' te vens de functie van secretaris zal vervullen.

Peel en Maas | 1960 | | pagina 2