Venrays Vroede Vaderen vergaderden SPORT Kerkelijke Diensten srjssrrsrs weekblad voor venray en omstreken Begroting goedgekeurd. Plan Zuid wordt grotendeels verkocht. van 5 mei tot en met 11 juni Zaterdag 4 juni 1960 No. 23 EEN EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS Vol goede moed begon Venrays raad aan de z.g. 'begrotingsverga dering. Een vergadering, die tradi tie-getrouw onderbroken wordt voor het nuttigen van enkele brood jes. Gezien de tijd die deze verga dering duurt, is dat geen overbodige luxe. Deze vergadering begon met een [onderzoek van de geloofsbrieven van het nieuwe raadslid G.H. Schols. Een onderzoek,dat vlot verliep en dat voor genoemde heer in de vol gende vergadering de deur van de raadzaal opent. Bij de ingekomen stukken waren dankbetuigingen van H.M. de Ko ningin en H.K.H. Prinses Wilhelmina voor de op bevrijdingsdag gezonden telegrammen. Verder waren er schrijvens van Ged. Staten waarin het raadsbesluit voor wijziging van de gemeenschap pelijke regeling van de keurings dienst voor vee en vlees werd goed gekeurd, die van deelname in' de stichting Sportpark Venray echter tot nader datum werd verdaagd. KERMIS HEIDE Van J. Linders Deurneseweg was een verzoek binnen gekomen om de Heidse kermis traditie-getrouw om de twee jaren op de Deurneseweg te doen houden, maar B. en W. voel den daar niets voor. Op de eerste plaats vanwege de verkeersveiligheid en op de tweede plaats omdat in de Heide nu een fatsoenlijke kern is gevormd, waar de kermis goed op gehouden kan worden. Het betoog van VAN HAAREN, dat men eerbied voor" de traditie moest hebben, deed hen niet van hun standpunt afstappen. Trouwens DE BRUYN, STEEGHS en VERMEULEN gaven openlijk blijk, ook de kermis liever in het centrum te houden. En daarmede was de zaak al beklonken. De vacantie-regeling van de sla gersvereniging kreeg zonder meer de vereiste goedkeuring. SCHOLEN Het verzoek om medewerking van het schoolbestuur van Ysselsteyn, voor het aanschaffen van nieuwe banken en onderwijsmateriaal voor verkeersonderwijs, deed VERMEU LEN vragen,., waarom alleen maar bij een firma prijsopgave gevraagd was voor deze spullen. Hij kreeg te horen, dat dit een zaak is van het schoolbestuur, waar over alleen de Inspectie wat te zég gen heeft. Keurt die het goed, dan heeft de raad haar medewerking maar te geven. Wat die dan ook prompt en zonder verder commen taar deed. VERKOOP BOUWGROND Het verzoek van de N.V. Gebr. Janssen, aannemingsbedrijf, om in plan Zuid grond te kunnen kopen voor de bouw van een 20 woningen a 10 per m2, kreeg van de zijde van wethouder COLSEN nog een aanvulling. B. en W. is daartoe bc- bereid indien binnen 3 maanden de bouwplannen ter tafel liggen en binnen een jaar met de hele bouw begonnen is. Hiermede ging de raad accoord, maar VERMEULEN wilde er nog uitdrukkelijk bij hebben, dat er boter bij de vis moest komen. Niet zoals vroeger wel eens is gebeurd, dat pas toen de gebouwde huizen ver kocht werden, de gemeente eerst geld kreeg. Dat werd toegezegd. DE BRUYN vroeg of er nog meer aanvragen waren om in Zuid te bouwen. Wethouder COLSEN vertelde, dat op het ogenblik nog in behandeling zijn: 1. een aanvrage van 't makelaars kantoor Zeelen voor de bouw van 18 woningen; 2. een aanvrage vóór de bouw van enkele buurtwinkels en een ga ragebedrijf en tenslotte nog een aanvrage voor de bouw van weer andere woningen Een en ander wordt besproken en in een volgende vergadering zullen te dien aanzien voorstellen komen. ONTWIKKELINGS SUBSIDIE-ORGAAN Om de onwikkelingsvraagstukken in geheel Noord-Limburg beter te kounnen oplossen, is indertijd een Ontwikkelingsorgaan ingesteld, waarin belanghebbenden uit alle ge meenten zitting hebben. Om de werkzaamheden van dit orgaan te kunnen financieren werd een subsidie gevraagd van 6 cent per inwoner of 1.260. Hiermede ging de raad zonder meer accoord. SUBSIDIES Dan was de begroting aan de beurt. Een begroting, die in een vorigeraadsvergadering tot uitge breide begrotingsbeschouwingen aanleiding heeft gegeven. In 'n lange nota gaf B. en W. nu haar commentaar op deze beschou wingen. Elders in dit blad gelieve U daarvan een kort overzicht aan te treffen. Na de behandeling van deze nota, kwam dan de begroting ter tafel. Het enige commentaar, dat gele verd werd. ging over de subsidies BARTELS gooide de knuppel in het hoenderhok door zijn vraag of aan het Venrays Mannenkoor nu niet een hogere subsidie gegeven kon worden dan dev voorgestelde 125. Hij wees er op, dat b.v. het Mannenkoor in Horst, dat minder leden heeft, 450 subsidie krijgt. Bovendien nog 3 belastingvrije uit voeringen, waaronder een bal. Dit heeft ook weer tot gevolg, dat ze in aanmerking komen voor een subsi die van 175.- van het Ministerie van Onderwijs, zodat het Horster Koor er een heel stuk beter op staat als het Venray se, dat toch represen- tatitief geacht moet worden voor de gehele gemeente. Hieruit ontspon zich een heel debat, waaruit wel bleek (DERICKX en v.d. STERREN) dat de kerkdorpen 'n verhoging van deze subsidie niet zouden toestaan, indien de subsidies voor de kerk dorp-koren ook niet evenredig zou den stijgen. Dat was voor B. en W. aanleiding om de rode vlag te hijsen, want dan ging het hek van de dam. B. en W. ging wel accoord met het voorstel van DE BRUYN, die aandrong de gehele subsidie-kwestie te laten lig gen totdat een commissie uit de raad het gehele subsidie-beleid eens be keken zou hebben en voorstellen zou indienen. Hierover werd nog heen en weer gepraat, maar toen BARTELS ver nomen had, dat de voorstellen van die commissie ook voor 1960 zouden gelden, legde hij zich daarbij neer. v.d. STERREN maakt n.a.v. het vorenstaande de opmerking, dat de muziekgezelschappen van de kerk dorpen t.a.v. die van de kom toch al veel minder krijgen. Dat gebeurt dan altijd onder het mom van re presentatie. Maar men is het daar od de kerkdorpen lang niet mee eens. Dat 't allemaal koek-en-ei was tussen kom en kerkdorpen kon men bepaaldelijk uit dit debat niet op maken. STEEGHS waarschuwde, dat in die plaatsen, waarin geen muziek gezelschap is, andere verenigingen die taak overnemen. In Castenray b.v. de toneelclub. TVIaar deze ver eniging zit ook met hoge lasten en zodoende zou hij graag gezien heb ben, dat ook zij voor subsidie in aanmerking zal komen. Kan dit niet, dan belastingvrije uitvoeringen.... B. en W. wou dit overlaten aan de commissie. Verder wees STEEGHS er op, dat in de kom voor het kindervacantie- werk 500 subsidie gegeven wordt. Waarom niet op de kerkdorpen, waar men met dezelfde problemen zit? Dit onderschreef DERICKX. DE BRUYN kon dit echter moei lijk geloven. Op de eerste plaats zijn er in de kom veel en veel meer kin deren en op de tweede plaats is er veel minder speelruimten dan op de kerkdorpen. DERICKX wilde dan weten of alle ouden van dagen f 3 krijgen, zoals uit de begroting te lezen valt. STEEGHS wees in dit verband op de bejaarden in Castenray. Neen, luidde het antwoord, alleen die be jaarden, die in een organisatie zitten en dat weet het Sociaal Charitatief Centrum. Maar uiteindelijk werd aan dit debat toch een einde gemaakt en zal de subsidie-commissie al deze problemen meteen nog eens onder de loupe nemen Dat was feitelijk alles wat de raad te vertellen had over de begroting. RONDVRAAG In de rondvraag vroeg STEEGHS of de gemeente bereid was 'in de Spurkt enkele kleine wegstroken te verkopen. Dit zal, aldus het ant woord, bekeken worden. JENNISKENS vroeg naar een be tere bewegwijzering en ook ver keersborden op de kerkdorpen. Hier is men mee bezig, aldus het com mentaar. BARTELS vroeg hoe het staat met de wijziging van de politiever ordening, die verhinderen zal( dat dronken lui achter het stuur gaan zitten. Dit is in voorbereiding, aldus het antwoord. Dan vroeg hij naar 't verslag van de Planologische Dienst, waarin bij de toekomst-beschouwingen Venray niet is genoemd. Dit verschijnt in druk aldus de VOORZITTER, die echter uit andere krantenknipsels al gelezen had, dat Venray inderdaad met name is ge noemd. DERICKX hoopte, dat een in Oos trum dwars door de weg gegraven sleuf eindelijk eens gedicht zou wor den, aangezien nu alles vol gespoten wordt met slijk en zelfs ruiten sneu velden door opspattende kiezel. v.d. STERREN drong aan om ook op de kerkdorpen grond aan te ko pen voor woningbouw. Verder ver zocht hij om meer service voor par ticuliere bouwers, die nu op hun brieven geen antwoord krijgen. Dan zou hij graag zien, dat de vuilnisbelt in Oix-lo eens beter werd, aangezien nu alle mogelijke rommel er buiten ligt. Wethouder COLSEN vertelde, dat men plannen heeft opgezet voor 'n vuilnisbelt voor Oostrum en Oirlo samen. Ged. Staten moet echter ver lof geven en daar is het wachten op. Het hele vuilnisbelt-probleem is echter onmogelijk op te lossen, in dien de mensen niet meewerken en blijven doorgaan hun puin en afval daar te storten, waar het hen het beste en het gemakkelijkste uit komt. Of ook op de kerkdorpen een vuil nisophaaldienst georganiseerd kan worden een andere vraag van vd. Sterren zal bekeken worden. BERKHOUT maakte een einde aan de rondvraag met zijn vraag hoe het staat met de camping, die de stichting Kinderspeeltuin in de omgeving van die tuin wil aanleg gen. De VOORZITTER vertelde, dat een en ander is voorgelegd aan de Provinciale Kampeerraad, die ech ter met de ingediende plannen niet accoord kan gaan, indien deze niet gewijzigd worden. Er moet dus een nieuwe aanvrage worden ingediend. Tenslotte vroeg BERKHOUT wan neer de Bosweg nu eens verhard zou worden, maar hierover kon niet di rect bescheid worden gegeven. Toen was het ruim 9 uur door en werd de vergadering gesloten, die niet werd bezocht door de raads leden Janssen en Tillemans en slechts gedeeltelijk door de raads leden Vermeulen en Emonts. Fietsen maakt uw leven rijker Voor natuurgenot... een fiets. POELS Rijwielhandel S.V.V.-NIEUWS 2e Pinksterdag wordt een begin gemaakt met de eindstrijd voor de amateurbeker van de KNVB, waar in uitkomen die elftallen welke zich hiervoor hebben weten te plaatsen in de voorwedstrijden. Bij de vol gende wedstrijden geldt het z.g. af- valsysteem waarbij de winnaar overgaat naar de volgende ronde. Ons le elftal moet hiervoor naar Gennep en zal zich een extra in spanning moeten getroosten om deze toonaangevende club in de 3e klasse op eigen veld uit te schakelen. Voor het kringtoernooi van de KNVB-elftallen is vastgesteld de wedstrijd Lottum-Venray. Door de op het laatste ogenblik ingelaste KNVB-bekerwedstrijd voor het le elftal zal nu ons 2e elftal voor de taak worden gesteld om te trachten in Lottum de eer van Venray hoog te houden. Door een overwinning wordt reeds de finale bereikt zodat onze reser ves stevig zullen moeten aanpakken. De krachten zullen hier elkaar niet veel ontlopen. Als onze jongens de zaken serieus opnemen en dat ligt in de lijn der verwachtingen dan moet het mogelijk zijn een klei ne overwinning te boeken. Venray 4 is doorgedrongen tot de kwartfinales van het kringtoernooi voor afdelingselftallen. De volgende tegenstander is Meterik I alwaar ons 4e op 2e Pinksterdag op bezoek moet. Voor hen een zware opgave. Met interesse zien wij de uitslag van deze wedstrijd tegemoet. HOCKE Y-NIEUWS Zondag j.l. speelden onze junioren tegen de lagere klassen van het Ly ceum en wel met zulk een weldadig aandoend enthousiasme, dat de schaarse toeschouwers van de MH CV, geboeid naar deze wedstrijd hebben gekeken. Hun physieke min derheid wisten de onzen ruimschoots door technische vaardigheid te com penseren. Men kan hen uiteraard niet kwa lijk nemen, dat er nog tactische fou ten aan hun spel kleven; hier ligt een taak voor de trainers, die hun pupillen dan tevens nog wat spel regelkennis mogen bijbrengen, die voor beginners inderdaad moeilijk De eerste helft verliep doelpunt loos (jammer dat de aanvoerder niet direct in de gaten had, dat ze maar met tien spelex-s in het veld waren, nu mocht de van ongeduld trappe lende reserve eerst ver in de eerste helft zijn entree maken. In de tweede helft zou het dan ge beuren; de HCVers trokken meteen ten aanval en het duurde dan ook niet lang of het eerste en enige doelpunt was een feit. Jammer voor de keeper van het Lyceum, die zich kranig heeft geweerd. Even later was het even 20, toen de keeper een prachtig schot stopte en de toe stormende buiten inschoot. Dit doel punt werd afgekeurd. Hierbij bleef het. De damesjunioren zullen waar schijnlijk binnenkort tegen Jerusa lem spelen en wanneer deze het even goed doen, hoeft MHCV zich geen zorgen te maken over zijn Nachwuchs. Op 18 en 19 juni a.s. hoopt de hockey-club haar eerste lustrum te vieren; in de volgende nummers van dit blad zullen wij hier nader op te rug komen. DISTRICTSCONCOURS HANDBOOGSCHIETEN Op de banen van Willem Teil in Oirlo, werd zondag 't districtcon cours gehouden. De voornaamste uitslagen hiervan waren: Ere-af deling: 1. St. Oda, Venray, 476 pnt; 2. Diana, Venray, 566 pnt 3. Ons Genoegen, America, 466 p; 4. De Batavieren, Castenray, 461 p; 5. St. Hubertus Merselo 439 p. Klasse A: 1. De Batavieren 2. Castenray, 453 p; 2. Willem Teil Oirlo, 401 p; 3. Ons Genoegen 2, Ysselsteyn; 4. St Joris, Leunen 5. Diana 2, Venray. Klasse B: 1. Ons Genoegen 2, America; 2. De Batavieren 3, Castenray 3. St. Antonius 2: 4. Diana 3. Klasse C: 1. St. Sebastiaan; 2. Griendtsveen; 3. Ons Genoegen, America; 4. St. Jozef, Smakt; 5. Eendracht, Veulen. Drietallen: 1. De Batavieren, Castenray, 129 p.; 2. St Oda, Venray, 128 p; 3. Ons Genoegen, Ysselsteyn, 126 p; Personele baan: Hoogste aantal punten A. Drab- bels van de Batavieren, Castenray, 48 pnt. Rozenprijs: Fr. Janssen, Ysselsteyn 3 x 10; J. Classens, Ysselsteyn 4x9; J. Verdijk, Overloon 5x8; H. Dings, Castenray 4x7; H. v. Aarsen, Diana 4 x 6; vd. Munckhof, Diana 4x5; v. Soest, Ysselsteyn 4x4; A. Rongen, Ysselsteyn 2x3; H. vd. Munckhof, Diana 4x2; C. Bekkers, Overloon 2x1. RECTORAAT PATERSKERK Priester v.d. week: Pater Primald Hoogfeest van Pinksteren; de H. Missen om 6.30, 7.45, 9 u. en 11.45; de hoogmis om 10.15; de kollekte (2 in 1) voor kerk en kerkenbouw; 7 u. pl. lof met feestpredicatie door Pa ter Christoforus Noordstrand. Maandag: 2e Pinksterdag; de H. Missen als op zondag, eveneens de kollekte; 7 u. lof met overweging. Dinsdag: laatste der 9 dinsdagen t.e.v. St. Antonius; 7.30 lof met ge beden der noveen. Woensdag tot zaterdag Mis van het Pinksteroktaaf. Donderdag: 7 u. Gezinsmis. Vrijdag: quatertemperdag, gebo den vasten- en onthoudingsdag; 7.30 lof. Zaterdag: van 3-8 gelegenheid om te biechten. Mededelingen 1. Zondag wordt bij het uitgaan van de kerk Uw bijdrage gevraagd voor onze eigen Nederlandse missio narissen. Stel hen niet te leur en geef royaal. Zij staan op voorposten, wij steunen hen met ons- geldelijk offer. 2. Bezoekex*s van onze plechtige litui-gische hoogmis maken wij er op attend, dat, wanneer de wieroker naar het volk komt onder de offe rande om de wierook-gx'oet toe te zwaaien, men aanstonds behoort te gaan staan. Een eerbewijs aan onze aanwezigheid. 3. U gaat toch ook door het mid denpad heen, als U naar de Com muniebank gaat. en komt ook door het zijpad terug? Alleen zo is een goede orde mogelijk. 4. Op tweede Pinksterdag hou den de misdienaars hun jaar-koliek - te, in de bekende kartonnen kaar sen op het kerkplein, voor hun „pot". Zij dienen !t gehele jaar zo netjes voor U" beloon hen met 'n steuntje! Mis-inteniies Zondag: 6.30 overl. ouders Jans- sen-Maürus; 7.45 Fons Beex-kens na mens de Akolieten; 9 u. Jacq. Ja cobs; 10.15 Sj. Mommen; 11.45 ovexl. fam. Siebers-Linders. Maandag: 6.30 Fons Beerkens; 7.45 uit dankbaarheid (L); 9 u. Thei Win- tels (Bakkersbond); 10.15 uit dank baarheid v H); 11.45 Huberta Hen driks. Dinsdag: 6.15 overl. fam. Chris- tiaan Hub. Jacobs—Mohrenhoven en zoon Johannes; 7 u. overl. fam. Frans Heinen; 7.45 Jacoba Fleur- kens-Rongen en zoon Piet; 8.30 overl ouders en zuster. Woensdag: 6.15 zek. int.; 7 uur overl. ouders G. Stoks-Janssen; 7.45 Antonette Nooyens; 8.30 t.e.v. St. Antonius. Donderdag: 6.15 bijz. int.; 7 u. Ge zinsmis; 7.45 mevr. Clement v.d. Velde; 8.30 Elisabeth Weys-v. Ooi. Vi'ijdag: 6.15 voor spoedige gene zing (St); 7 u. overl. fam. Frans Heinen; 7.45 overl. fam. H. v. El feren-Centen; 8.30 Antonius Kuys- Bataille. Zaterdag: 6.15 Huberta Hendriks: 7 u. Theodora Goumans-Clabbers; 7.45 Hennie Fleurkens; 8.30 t.e.v. Maria. PAROCHIE OIRLO Zondag: hoogfeest van Pinksteren; le zondag der maand, eerste en plechtige H. Communie der kinde ren; 6.30 de le H. Mis; 7.30 kinder mis waaronder de eerste en plech tige H. Comm.; 7.15 worden de kin deren a.d. school afgehaald; 8.30 2e H. Mis; 10 u. parochie-hoogmis; 3 u. pl. lof en vemieuiwng der doopbe loften; le collecte is buitengewone collecte, 2e coll. is voor de Indische misieweek. Maandag: Pinkstermaandag, dag van devotie, de Diensten als op zon dag; 6.30 de le H. Mis; 7.30 kinder mis; 3.30 2e H. Mis; 10 uur parochie- hoogmis, zieled. Wilhelmus Jansen best. door de fanfare; 3 uur rozen krans en lof. Dinsdag: 7.30 maandstond Paulina Jansen. Woensdag: 7.30 maandstond Lam- bei'dina Maessen. Dondex-dag: 7.30 zieldienst Joan nes Smulders. Vrijdag: 7.30 stichting Piet Steegs, Henrica Hagens, Joana Bistervels en Maria Steegs. Zaterdag: 7.30 lm; 9 uur hoogmis uit dankbaax-heid. Deze week zijn de quatertemper dagen: alleen vrijdag is vasten- en onthoudingsdag; gebed voor Pries terroepingen wordt gebeden. PAROCHIE CASTENRAY Hoogfeest van Pinksteren; maand, buitengewone collecte voor de kerk; 10 u. hoogmis vd. pax-ochie; 3 uur vespers en lof. Maandag: 2e Pinksterdag: dag v. devotie, diensten als op zondag; 10 u. hoogmis v. overl. fam. Thielen- Tacken. Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis v. Joan nes Valkx. Woensdag: 7.30 gez. H. Mis tot dankz. t.e.v. O.L.Vr. v. A.B., int. fam. Geerets-Classens; 10 u. pl. H. Mis b.g.v. inzegening vh. huwelijk v.h. bruidspaar Louis Peeters en Max'ia Willemse, Donderdag: 7.30 gez. H. Mis voor overl. fam. Gooren-Dinghs. Vrijdag: 7.30 gez. H. Mis v. ovexl. fam. Tielen-Tielen. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vr. van A.B. tot int. van hen die hiervoor oferden; van 6.30-7.30 gelegenheid tot biechten; 7.30 lof rozenhoedje en gebeden vd. broeder schap van O.L.Vr. van A.B. A.s. woensdag, vrijdag en zater dag zijn de quatertemperdagen, waax*van alleen vrijdag geboden vasten- en onthoudingsdag is. Kerkpoets: Gonny Reynders en Gonny W. PAROCHIE MERSELO 1 Hoogfeest van Pinksteren: Communieuitreiken; 7 u. vroegmis vd. parochie; 8.15 lm v. Maria Arts- Emonts; na deze H. Missen absolutie voor de leden vd. 3e Orde; 10 uur hoogmis t.e.v. de H. Geest; 2.30 pl. vespers v.h.Pinksterfeest. Maandag: 2e Pinksterdag, dag v. devotie, waarop de H. Diensten als op zondag; 6.30 Communieuitreiken; 7 u. lm v. Wilhelmina Engels-Weys; 8.15 lm v. overl. fam. Poels-Janssen; 9.30 pl. hoogmis van dankzegging v. zilveren echtpaar Janssen-Arts; na deze H. Mis uitstelling v.h. Allerhei ligste en Tantum Ergo; n.m. geen lof; heden onder de H. Missen collecte v.d. Missieweek. Dinsdag: 7.30 lm v. eerstvolgende overledene; 10 u. pl. hoogmis van dankzegging voor zilveren echtpaar Peeters-Muysers Woensdag: 6.45 lm v. Wilhelmina Verlinden-Bistervels; 7.30 gest. jgt. voor Ger. Goumans en echtgenote. Donderdag: 6.45 lm v. overl. fam. Ax-ts-vd. Zanden; 7.30 sol. gest. jgt. voor Antoon v. Helden. Vrijdag: 6.45 lm t.e.v. H. Gerar- dus; 7.30 jgt voor Frans Zegers. Zaterdag: 6.45 lm v. overl. fam. Vex-haag-Hijnen; 7.30 jgt v. Henricus Michels; 5 uur biechten vd. kinderen v.h. 5e en 6e schooljaar, daarna voor anderen tot 7 uur; 8 u. Marialof. Deze week zijn de quatertemper dagen, alleen vrijdag is geboden vasten- en onthoudingsdag. In de loop van deze week zullen de heren kerkmeesters de toegezeg de jaarlijkse bijdrage ophalen. PAROCHIE LEUNEN Zondag: hoogfeest v. Pinksteren; 7 u. lm v. Ger-ax-d Voesten; 8 u. lm v. ovex-1. fam. de Louw-Thijssen; 9 u. lm v. Frans Linders en echtgen.; 10 u. hoogmis vd. parochie; maand- collecte voor de kex-k; aan de kerk deur collecte vd. Ned. missionaris sen; 6 u. uitstelling v.h. Allerhei ligste; 3 u. vespers en om 6.30 com pleten en einde v.d. aanbiddingsdag. Maandag: 2e Pinksterdag. H. Diensten als op zondag; 7 u. lm v. Frans Linders en echtgen.; 10 uur gest. jgt. v. Petrus Joh. Smits en Gertrudis Derks. Dinsdag: 7 u. lm v. overl. fam. Baltussen-Groeneweg; 7.30 lm voor overl. fam. Janssen-Michels. Woensdag: 7 u. lm tot zek. int.; 7.30 lm tot zek. int. Donderdag: 7 u. lm v. Elizabeth Voermans-Litjens; 7.30 lm v. Theo- dorus Asselberghs en echtgen. Vrijdag: 7 u. lm; 7.30 lm v. An toon Voesten. Zaterdag: 7 u. lm; 7.30 lm voor Martinus Claessens, echtg. en zoon Gerard; van 4-5 en van 7.30-8 uur biechtgelegenheid; daarna lof. Kerkpoetsen: Anneke Claessens en Ti-uus Weys. Aanbiddingsuren 6-7 u. kerkbuurt 7-8 u. grote weg en Wieën 8-9 Laagribroek 10-11 Bx-ienshoek 11-11.30 meisjesschool 11.30-12 jongensschool 12-1 Jonge Garde 1-2 Steeg, Steegsbroek en Lieze- ven 2-3 Overbx-oek en Schoor 3-4 4-5 Scheide 5-6 kerkbuurt 6-7 iedereen die wil PAROCHIE YSSELSTEYN Hoogfeest van Pinksteren. Zondag: 640 lm t.e.v. H. Geest vd. fam Jenniskens-Poels; 8.10 lm voor Maria Claessens; 9.15 kindermis; 10.15 hoogmis v. zek. int.; 3 u. ves pers en lof. Maandag: 2e Pinksterdag; 6.30 lm v. Petronella v. Asten-Pouwels; 8.10 lm uit dankb. vd. fam. Janssen- Knippenberg; 9.15 kindermis; 10.15 hoogmis v. overl. fam. Spreeuwen- berg-B al tussen. Dinsdag: 7.30 maandd. v. Gerardus Vergeldt; 8 u. lm v. Lamb. Arts en Theodora Poels. Woensdag: 7.30 lm v. overl. fam. Teunissen-Gerrits; 8 u. lm v. overl. fam. Janssen-v. Dijck. Donderdag: 7.30 lm v. overl. fam. Geurts-Peters; 8 lm v. overl. fam. Bovée-Cuypers. Vrijdag: 7.30 gez. H. Mis v. fam. Philipsen-Custex*s; 8 u. lm v. Mar tinus en Henricus Arts. Zaterdag: 7.30 lm uit dankb. v. fam. Swinkels-Wismans; 8 u. lm v. fam. Vei'heyen; 7 u. lof; tot 8 uur gelegenheid om te 'biechten. PAROCHIE OOSTRUM Hoogfeest van Pinksteren; 7 uur H. Mis v. Meta Hulsman;; 8.30 af halen van de kinderen aan het pa- i'ochiehuis, daarna parochiemis waaronder hernieuwing der Doop beloften; 10 u. hoogmis tot zek. int.; 3 u. pl. lof, waai'OTider toewijding aan O.L.Vrouw; onder de H. Missen openschaalcollecte voor onze kerk. Maandag: 2e Pinksterdag; 7 u. II. Mis voor Gerard Wientjens; 8.30 hoogmis; 10 u. Leonard Maas; 3 u. lof. Dinsdag: 7.30 Piere Maesen Woensdag: 7.30 overl. fam.'Ger- rits-Heijnen. Donderdag: 7.30 overl. fam. Ver- meulen-Moorrees. Vrijdag: vasten- en onthouding; 7.30 Gerard Achten, echtg. en Jan Achten. Zaterdag: 7.30 Michel Vennekens en ouders; biechten van 6.30-7.30; 7.30 Marialof. A.s. zondagmiddag processie naar Trans Cedron.

Peel en Maas | 1960 | | pagina 1