Een rappor! over problemen in problemen-gebieden. Nederlanders zwemmen niet SPORT Derde Orde-nieuws Politionele actie Ouders-avonden van de Huishoudschool overalls, stofjassen, werkbroeken van Film-agenda Zeldzaam jubileum r%4-/u/ta2{ de juiste maat vt u IC fee.TZneÊ, I SPARTA 196( A. Gooren Merseloseweg H. Hendrix Palersstraat 9 EXTRA AANBIEDINC „Koala" Py Ebberink Ebberink De dr. Wiardi Beekman-stichting is een socialistische organisatie, die o.m. in opdracht van de Partij van de Arbeid verschillende problemen bestudeert en hiervan verslag uit brengt. Zo is er dan onlangs een verslag verschenen van de studie, die deze stichting heeft gemaakt van de wel vaart in het noorden van ons land. Dat ze zich bij deze studie alleen tot het Noorden beperkt heeft na tuurlijk zijn reden. In het Zuiden, waar vele „wel vaartsproblemen" hetzelfde liggen als in het Noorden is voor de P. vd. A. niet zoveel te winnen, dus. Maar afgezien daarvan is het toch wel belangrijk om dit rapport, dat onder de titel „perspectief voor het Noorden" verschenen is eens te be kijken, omdat veel van wat daarin vermeld staat ook voor deze streken geldt en omdat verschillende con clusies van belang zijn, met name ook voor onze plaats. Men is in dit rapport tot de con clusie gekomen, dat na de tweede wereldoorlog de welvaartsachter stand in het Noorden (en ook in onze streken Red.) duidelijk aan het licht is gekomen. De maatregelen, die getroffen zijn om de welvaart daar ter plaatse te vergroten en b.v. een volledige werkgelegenheid te handhaven, hebben over 't algemeen gezien zeer •tastbare resultaten afgeworpen, maar waren toch niet voldoende. Dit heeft tot gevolg, dat de sociale onrechtvaardigheid van minder wel vaartsmogelijkheden voor een be paalde groep personen blijft voort bestaan. Het leidt ook tot een on gelijkmatige spreiding van de bevol king, omdat men wegtrekt naar streken met grotere welvaart. Dat brengt weer moeilijkheden mee van economische en ruimtelijke aard. Er moet dus nog meer gedaan worden aan een bewuste politiek van welvaarts- en bevolkingssprei ding, zodat eigen bevolking in eigen streek werkzaam kan blijven. Daartoe is nodig versterking van de werkgelegenheid in de indus triële en dienstensector, waardoor b.v. de natuurlijke aanwas van de beroepsbevolking wordt opgevangen, terwijl daarnaast ook de uit land^ bouw en middeenstand vrijkomende bouw en middenstand vrijkomende krachten in deze sectoren werkzaam kunnen zijn. De industriële sector is daarbij. zeer voornaam en al het mogelijke moet gedaan worden de industrie vestiging te bevorderen. Daartoe zijn o.m. nodig structuur- verbeterende maatregelen, die het economisch-technische en het so ciaal-culturele voorzieningspeil ver beteren en de aantrekkingskracht voor industrie van een bepaald ge bied alleen maar vergroten. Dat al les vraagt echter tijd en in die tijd zal de zuigkracht van andere reeds geïndustrialiseerde -gebieden zeer groot zijn. Dit heeft weer tot gevolg, dat nieuw gevestigde indus- triën moeilijk op gang kunnen ko men en zo blijft men in een cirkel ronddraaien. Om hier over heen te komen komt het rapport met het voorstel om te komen tot een combinatie van sti mulerende maatregelen. Verbetering tan infrastructuur op zo'n kort mogelijke termijn en daai-- naast een loonkosten-subsidie voor nieuw gevestigde industriën. LOONKOSTEN-SUBSIDIE Het rapport stelt de volgende re geling voor: Het subsidie in de loonkosten be draagt 10°/o per jaar per nieuwe ar beidsplaats en zal worden toegekend bij bevestiging of uitbreiding van ondernemingen in de aangewezen ontwikkelingskernen. Aan de perso neelssterkte der te subsidiëren on dernemingen zal een bepaalde mini mumgrens moeten worden gesteld, terwijl bepaalde bedrijfstakken kun nen worden uitgezonderd. Per arbeidskracht wordt ten hoogste gedurende 5 jaar 10% van de loonkosten vergoed, terwijl de re geling in haar geheel 10 jaar zal gel den, met dien verstande, dat de in het 10e jaar aangestelde krachten ook nog gedurende 5 jaar voor het subsidie in aanmerking worden ge nomen. De kosten van deze regeling wor den geraamd op 100.000.000. Uitdrukkelijk stelt het rapport, dat deze regeling slechts moet gel den voor bepaalde kernen. Daarbij moet er zorg voor gedragen worden dat er een evenwichtige ontwikke ling komt tussen het industrie- en mot-industriële deel, waarbij vooral ,i de „leefbaarheid" van 't laatste lacht moet worden. Structuurverbetering van de land bouw, zorg voor recreatie kunnen met genoemde maatregelen goed sa mengaan. Om dit alles te verwezenlijken, al dus dit rapport, is nodig, dat de la gere publiekrechterlijke lichamen innig samenwerken en hierbij de steun ontvangen van alle departe menten. Ze meent een dergelijk beroep op de schatkist te mogen doen omdat de belangen, die gediend zijn met het openen van betere ontwikke lingsmogelijkheden en de kostenbe sparingen, die daaruit reeds nu, maar vooral in de toekomst voort vloeien, bijzonder groot zijn. Terwijl tevens gewezen wordt op een zoveel betere en rechtvaardiger verdeling van onze nationale welvaart. Zoals uit deze korte samenvatting van dit keurig uitgegeven rapport wel blijkt, heeft de Stichting nog al enkele opzienbarende conclusies ge trokken, die echter een bestudering meer dan ten volle waard zijn. We betreuren het echter, dat deze stich ting het alleen als haar taak gezien heeft de problemen van het Noorden toe te lichten en te bestuderen, ter wijl het haar toch bekend zal zijn, dat een regering waarin indertijd zelfs de P.vd.A.-ministers zaten ook nog verschillende andere probleem gebieden in ons land heeft aange wezen. Probleem-gebieden waarin de nood zeker niet minder is dan in het Noorden des lands. Het geeft een vreemde indruk als de P.vd.A. met een rapport van het Noorden, de KVP met een rapport van het Zui den moet komen en men krijgt dan bepaaldelijk de indruk, dat het niet gaat om noden op te lossen, maar om een politiek spelletje, waar mis schien enkele politieke partijen mee gebaat zijn, maar zeker niet de men sen, die met de problemen tobben. Voor het overige zijn we nieuws gierig naar het commentaar, dat op dit rapport ongetwijfeld nog zal ko men. becijferd dat men in de komende tien jaar ieder jaar 8.6 miljoen miljoen voor de niet overdekte en 3.7 miljoen voor de overdekte in zweminrichtingen zal moeten in vesteren. Dit bedrag is dan alleen nog maar voldoende om de bestaande baden uit te breiden en te verbeteren en een aantal nieuwe te bouwen, dat nodig is om de groeiende bevolking in staat te stellen te zwemmen op dezelfde (dus beperkte) schaal als thans! Verschillende industriën zijn be reid gebleken de gemeenten bij de financiering bij te springen omdat zij het belang van een zwembad voor hun werknemers volkomen be seffen. In het jongste nummer van Elseviers Weekblad, worden enkele behartenswaardige dingen geze gd over zwemmen In het algemeen en de aanleg van zwembaden in het bijzonder. Wfj ontlenen hier aan het volgende: Van iedere tien Nederlanders kun nen er zeven niet zwemmen. Deze schatting wordt bevestigd door de mededeling van de minister van oorlog in het begin van dit jaar dat van de rekruten 65 pet. de zwem- kunde niet machtig is. Dit percentage ligt voor Venray zeker lager, veel lager zelfs. Zwemmen is voor de mens eigen lijk een levensbehoefte en een bijna even natuurlijke beweging als lo pen. Vrijwel iedereen kan het leren, van heel jong tot heel oud. Er zijn geleerden die stellen dat de mens meer water- dan landwezen is. Zij noemen lopen een stijve onbeholpen beweging, in tegenstelling tot zwem men, waarvan de bewegingen sier lijk en soepel zijn. Wat er van deze bewegingen waar mogen zijn ,een feit is dat zwemmen uit het oogpunt van volksgezondheid en volksveiligheid een van de be langrijkste lichaamsbewegingen kan worden genoemd. Nu het beleid van de regering er op is gericht de re creatie op het water te bevorderen, is het een dringende eis dat ieder een tenminste de gelegenheid heeft om te leren zwemmen. De rijksoverheid ziet hier een taak voor de gemeenten, maar zal dan toch dienen te zorgen dat deze over voldoende geldmiddelen beschikken. De knelpunten voor de gemeenten zijn de financiering en het beschik bare bouwvolume. Ruim 250 gemeenten hebben plan nen zweminrichtingen te bouwen en te vervangen, waarvan 75 overdekte. Voor particulieren ligt de zaak im mers moeilijk, omdat de exploitatie van een zweminrichting niet lonend is. Men mag als regel aanhouden, dat jaarlijks op de exploitatie een verlies wordt geleden ter grootte van rente en afschrijving op het geïn vesteerde kapitaal. De particuliere ondernemingen de N.V. Spórtfondsenbaden willen graag de gemeenten van hun erva ringen laten profiteren. De N.V. heeft in 1950 het Advies bureau voor de bouw en exploitatie van zwembaden opgericht, waarop iedereen, die een zwembad wil bou wen een beroep kan doen. Ook uit het buitenland: Brazilië, Australië, Zuidafrika, Duitsland, België, worden bij deze instelling adviezen ingewonnen. In ons eigen land is de Vereniging van Nederlandse gemeenten de hard nekkige tegenspeler, onder het mot to: „leve de gemeentelijke autono mie" wat maar al te vaak neerkomt op geld in het water smijten. Wat de bouwmethode betreft kent men thans naast de openluehtbaden Overdekt bad met schuif dak; Amfibie-inrichting: de zuid wand van glas. Dak en deel van de muur zijn weg te schuiven. Winter en zo mer door te exploiteren; Combinatiebad: Het dak en het bovengedeèlte van de glazen wand kunnen worden weggereden. De har monicadeuren worden opengedraaid, alleen de kolommen blijven staan. Aangrenzend een buitenbassin en tuin met zonneterras, op een inpan dig terrein. Bij een plotselinge re genbui verhuizen de zwemmersnaar het binnenbad. Aldus is er een enorm elastische capaciteit bij alle denkbare weersgesteldheden. De bezoekcijfers tonen aan dat deze laatste baden enorm veel men sen trekken. De gemeenten zien de bouw en exploitatie van zweminrichtingen als een sociale taak. De Sportfondsenbaden onder schrijven deze stelling, maar vragen zich af waarom de gemeenten niet zullen profiteren van de kennis van particuliere exploitanten. Het aantal zwembaden in ons land zal tenminste verdrie- of viervou- digd moeten worden, wil iedereen kunnen (leren) zwemmen. Dit vergt enorme bedragen. In de sportnota is S.V.V.-NIEUWS De bekerwedstrijd in Sevenum eindigde in een benauwde 3-2 over winning voor Venray. In de eerste speelhelft bleven de verdedigingen de baas, zodat de rust met dubbel- blanke stand inging. Na de rust wisten de Spartanen aanvankelijk onze ploeg in de ver dediging te drukken, wat hen na 13 min. een 1-0 voorsprong opleverde, toen een missen in onze achterhoede een Spartaan op korte afstand van ons doel een vrije schietkans bood die dankbaar benut werd. In dezelfde minuut was de stand echter weer gelijk want bij een snelle tegenaanval kwam Koonings in schietpositie en zonder aarzelen volgde een prima schot, dat raak was 1-1. Enkele minuten later had Seve num de leiding door een geweldige kogel van grote afstand waardoor onze, overigens uitstekend spelende doelman, verrast werd. 2-1. Ook ditmaal was het slechts een kwestie van korte tijd en de gelijk- imaker was geboren. Vennekens speelde zich ap zijn bekende han dige wijze vrij en gaf de doelman geen schijn van kans. Na een half uur spelen werd het stevig doorzetten van Arts beloond en met een goed gericht schot wist hij, naar later zou blijken, het win nende doelpunt te scoren. 2-3. In de laatste fase van de wed strijd kwam Sevenum nog flink op zetten, forceerde enkele corners en veroorzaakte spannende momenten voor het Venray-doel. De met veel moeite verworven voorsprong werd echter niet meer prijsgegeven. Venray 4 kwam als overwinnaar uit de le ronde voor het kringtoer- nooi te voorschijn. In een goed ge speelde wedstrijd werd Meerlo 2 met 5-1 geklopt. Venray 5 en 6 speelden vriend schappelijke wedstrijden tegen resp. Merselo 1 en 2 welke eindigden in resp. een gelijkspel en een overwin ning voor Venray. A.s. zondag krijgt het le elftal eveneens in het kader van de beker wedstrijden bezoek van Tienray. We zijn benieuwd of deze tegenstan ders, evenals de beide vorigen, er ook in zullen slagen om met een on- toombaar enthousiasme de spanning er in te houden gedurende de ge hele wedstrijd. Voor eventuele vriendschappelijke wedstrijden voor onze verdere elf tallen verwijzen wij wederom naar de publicaties van de opstellingen van onze elftallen. SCHAAK-NIEUWS „Venray" kampioen eerste klas Sinds 1955 speelt de SC-„Venray" in de le klas van de Limburgse Schaakbond, nadat zij in de vooraf gaande jaren viermaal kampioen was geweest in de 2e klas. Maar dit jaar werd ook het kampioenschap behaald in de le klas. Naast de vier medailles met het inschrift: Venray kampioen 2e klas LSB zal er nu in het trofeeënkastje van de club een nieuwe medaille prijken met de in scriptie: Venray kampioen le klas LSB. Maar dit succes werd niet zonder harnekkige, verbeten strijd verkre gen. Na een zware competitie was Venray I gelijk met Cuyk I aan de top gekomen, zodat er twee nieuwe wedstrijden aan het program wer den toegevoegd om tot een beslis sing te geraken. De eerste match werd door Ven ray verloren met 4-6, wat niet erg bemoedigend was. En toch schijnt het, dat dit bij de Venrayse spelers een innerlijke wrevel heeft gewekt, en een nijdige, koppige drift om re vanche te nemen. En zo togen ze dan verleden zondag naar Cuyk, ieder bezield met de vastberaden wil, z'n partij te winnen en indivi dueel zijn steentje bij te dragen tot de victorie. En het resultaat van de return match was een klinkende zege: 7V2-2V2, een score, die tegenover een gelijkwaardige tegenstander haast ongelooflijk schijnt. Noch Venray noch Cuyk had deze verrassende uitslag verwacht. En dan te bedenken, dat we met twee invallers speelden, één uit het 2e en één uit het 3e team, die echter bewezen hebben, hun plaats in het le tiental waardig te zijn. De gedetailleerde uitslag luidt: J. Peters-J. vd. Steenhoven 10 P. Otger OFM-J. vd. Hoek 10 P. Rouvroye-G. de Clerck 10 J. Verhaegh-Th. de Vos 10 A. Lucassen-H. Derks V2V; F. Broens-Fr. Toonen 10 A. Vermeulen-L. v. Amstel 01 J. Kok-J. Bruijsten 01 T. Baldwin-P. v. Voorst 10 W. Jeuken-L. van Daal 10 Districtsdag te Sittard en rondrit door Zuid-Limburg Op zondag 29 mei a.s. gaan wij naar Sittard om ons in het heilig dom der Moeder Gods te bezinnen op onze evangelische roeping. We vertrekken om 8 uur vanaf de Rectoraatskerk en hopen om 10 uur weer thuis te zijn. Om 10 uur is er in de basiliek te Sittard een gedialogeerde H. Mis met preek door pater Chrysostomus Dukker O.F.M. Daarna is er gelegenheid tot kof fiedrinken. Om 11.30 uur is er een middag oefening met preek door Pater Wal- bert van der Vlist O.F.M. Om 12.30 vertrekken we vanuit Sittard voor een tocht door Zuid- Limburg. Via Valkenburg gaan we naar Gulpen, „Klein Zwitserland" en het drielandenpunt Vaals. Men neme mee: brood, een mis saaltje en het Derde Orde Hand boek. Om te kunnen communiceren mag men eten tot 7.45 uur. De onkosten van de reis bedragen 6 en moeten vooruit voldaan wor den. Eenieder, dus ook niet-tertiaris- sen, kunnen aan deze districtsdag en rondrit deelnemen. Wilt U zo spoedig mogelijk, uiter lijk maandagavond 16 mei, bij het bestuurslid van uw wijk opgeven of U meegaat. Willen de bestuursleden het aantal deelnemers dinsdagmor gen (17 mei) schriftelijk of telefo nisch opgeven bij de heer H. Volle- bergh, Paterslaan 8, tel. 1826, want dinsdagavond worden de bussen de finitief vastgelegd. Sinds 1867 wordt Maria onder de titel O.L.Vrouw van het H. Hart te Sittard vereerd. De pelgrims zien in haar de liefdevolle Moeder van Je zus: Zij was de Moeder nooit volprezen Ver van onze arme kleinheid af Die aan dat wonder god'lijk wezen Van Jezus Herte 't leven gaf Guido Gezelle. „POLITIONELE ACTIE" Een brief met welgeteld 21 hand tekeningen is in de brievenbus ge deponeerd geworden. 21 jonge men sen, die zich beklagen over wat zij noemen de politionele actie, die plaats had op bevrijdingsdag 1960 in zaal Wilhelmina. Het zal onze lezers bekend zijn, dat er op ^ie dag in verschillende dansgelegenheden verlof werd ge geven tot dansen en dat dit o.a. ook gebeurde in zaal Wilhelmina. Toen daar dat dansen goed en wel aan de gang was, is de politie binnen gekomen, die degenen, die nog geen 18 jaren waren, verzocht de zaal te verlaten. Zo niet, dan zouden er bonnetjes worden geschreven. De zaal liep voor een groot ge deelte leeg en nadat buiten nog even gezongen werd, was het be vrijdingsfeest, tenminste voor de verjaagden ten einde. De bezwaren van de jongelui gel den op de eerste plaats de regeling van 18 jaren. Mocht die maatregel 20-25 jaren geleden nog enige zin hebben, thans wordt die door de werkelijkheid achterhaald. Immers, er zijn danscursussen voor heel wat jeugdiger personen en wat heeft het voor zin dergelijke cursussen te ge ven, indien men na afloop toch geen gelegenheid heeft om in Venray zelf te dansen. Buiten Venray kan men het daarentegen wel, maar moet de jeugd dan buiten Venray? Op de tweede plaats is hun vraag, waarom slechts een bepaalde dans gelegenheid die avond „uitgekamd" werd, terwijl er 17-jarigen ook in andere dansgelegenheden aan het dansen waren. Deze liet men echter met rust En op de derde plaats had men deze op zich volkomen wettige maatregel nu uitgerekend niet op 'n ander tijdstip kunnen nemen dan juist op bevrijdingsdag. Allerwege is reclame gemaakt om op die dag eens echt feest te vieren, dat werd zelfs op bepaalde affiches nog 'ns extra gepropageerd. Maar in Venray kan men slechts feest vieren als men 18 jaren is. De rest moet op een houtje bijten.... En kan zich alleen buiten Venray amuseren Tot zover in een vrije vertaling de klacht van de jongeluiInder daad was deze politie-maatregel niet prettig, al onderstrepen we nog maals, dat ze volkomen wettig was. Het probleem ligt echter o.i. dieper. Er is een groot gedeelte van de jeugd, die zich niet kan amuseren. En dit dan toch poogt te doen door slinks een dansgelegenheid binnen te sluipen om aldaar dan tenminste een beetje overtollige energie af te blazen. Indien een en ander volgens de regels gebeurt zal er op zich wei nig bezwaar tegen bestaan, zeker niet als er anders geen gelegenheid is om zich te amuseren. Maar dan zal men een en ander ook daaraan moeten aanpassen en zullen b.v. de wettelijke voorschriften in die zin gewijzigd dienen te worden. Of men moet zorgen, dat juist bij dergelijke feesten ook die groep jon gelui eens aan de beurt komen, die nu tussen servet en tafellaken zit ten en overal van worden buiten ge sloten. Dit probleem mag toch wel even de aandacht hebben. Op dinsdag 3 mei en op woensdag 4 mei, werd op de huishoudschool een ouderavond gehouden. Vanwege de geweldige belangstelling van de kant van de ouders en door het ge weldige aantal leerlingen, dat mede werking verleende moest het pro gramma verdeeld worden over twee avonden. De ouders werden hartelijk wel kom geheten door de directrice, die tevens de ouders duidelijk maakte 'n Goed vakman draagt ook goede vakkleding, dus welke mogelijkheden er op de huis houdschool voor de leerlingen open staan. De godsdienstleeraar, pater Rorik O.F.M., belichtte van zijn kant de godsdienstige vorming der meisjes en sprak tevens een verhelderend woordje over de vormingsdagen die de leerlingen gaan meemaken op kasteel „Well". Het prachtigste van deze ouder avonden was toch wel de opvoering van het Passiespel van „De Bazuin": „Het is volbracht", door de leerlin gen van de school. 160 meisjes alle rollen werden door meisjes ver zorgd werkten aan dit grandioze spel mee. Dit was mogelijk omdat iedere klas een bedrijfje voor haar rekening nam, telkens met hun eigen Christusfiguur in hun midden. Hoe is men nu, terwijl Pasen al voorbij is, er toegekomen om dit Passiespel na Pasen nog op te voe ren? Dit alles heeft een voorgeschiede nis. In de vastentijd werd bespro ken, hoe men de kinderen het beste op het Paasfeest kon voorbereiden. Uiteindelijk kwam men tot de conclusie dat dit'het beste kon ge beuren door de kinderen zelf iets te laten doen en wel door onder elkaar en tevens voor elkaar het lijden van Christus uit te beelden en te be leven. De leerlingen waren voor dit idee geweldig enthousiast en iedere klas zou onder leiding van de klasseleer kracht een bedrijf voor haar reke ning nemen, terwijl de algehele lei ding in handen was van de gods- diensleraar, pater Rorik. De leerlingen hebben zelf alles verzorgd, o.a.costuums, decors, to neelbenodigdheden enz. Toen in de Goede Week dit Pas siespel opgevoerd zou worden, leef de de hele schoolgemeenschap in de sfeer van het lijden en het uitein delijke Paasfeest. Omdat de leerlingen op zo'n in tense wijze zich van hun spel be wust waren en omdat iedereen zo uitermate z'n best deed, besloot men" ook de ouders te laten delen in dit Passie-gebeuren op een ouderavond. 'THE FIVE PENNIES We vragen deze week de bijzon dere aandacht van de filmliefheb bers voor een van de laatste filmen van de grote Danny Kaye, die als filmkomiek, maar ook als groot 'film-komiek, maar ook /als groot filmspeler in deze film wel bijzon der op de voorgrond komt. Liefhebbers van Jass en Dixie land style komen nog eens extra aan hun trekken, want niet alleen speelt Danny Kaye de rol van de bekende comet-blazer Nichols, maar ook Louis Armstrong en zijn band ko men in levende lijve, om van de zangeres Geddes en de zanger Bing Crosby nog maar te zwijgen. Met z'n allen maken zij deze film, die het leven van de „Rooie" Nichols tot onderwerp heeft, tot een ver haal, dat het aanzien zeker waard is dat het publiek niet alleen doet lachen, maar ook zal ontroeren. Een amusementsfilm, zoals we er graag meer in Venray zouden zien. De heer Reijnders, Laagriebroek te Leunen, vierde zaterdag 7 mei jl. een zeldzaam jubileum: hij herdacht op die dag het feit dat hij geduren de een ononderbroken tijd van 40 jaren de melk van de Laagriebroekse veehouders naar de Venrayse zui velfabriek vervoerde. Reijnders vervoerde in de 40 jaren in totaal 5 miljoen kg melk; ook het terug-vervoer van de ledige bussen al dan niet gevuld met ondermelk en/of karnemelk behoorde van zelfsprekend tot zijn taak. Voor het vervoer van die 5 mil joen kg melk wat voor kleinere zuivelfabrieken de totale jaar-aan voer is legde Reijnders gedurende die 40 jaren een afstand af van to taal 70.000 km. Zeer zeker een uitzonderlijk „dienst"-jubileum, temeer wanneer men bedenkt dat het boerenmelk- vervoer geschiedt bij jaarlijkse aan besteding en de betrokken rijders dus de kans lopen er buiten te val len. Al met al reden te over voor een feestelijke viering van dit uitzonder lijke jubileum, temeer nog daar Reijnders op diezelfde dag zijn zil veren huwelijksfeest vierde. Namens het bestuur van de zui velfabriek complimenteerden voor zitter Asselberghs en direkteur De Kroon de jubilaris, onder aanbieding ook van een enveloppe met inhoud. Ook de 20 veehouders die tot de betrefende melkrit behoren alsmede de buurtschap Laagriebroek lieten zich niet onbetuigd en ook zij deden hun complimenten en goede wensen vergezeld gaan van enkele cadeaux. Een zeer degelijke gaine van stevige rayon' tule-elastiek voor de wat zwaardere figuren. Het fraai satijnen voorpand rekt niet en geeft daar door perfecte figuurcorrectie. Dc treksluiting is onzichtbaar in het voorpand aangebracht. Deze gaine is aan de binnenzijde afgewerkt met heerlijk zachte pluche en veloutine- band. Het achterpand is in de lengte rekbaar en zodanig ontworpen, dat Je gaine een perfecte „zit" heeft vaardoor opkruipen onmogelijk is. Deze veelgevraagde gaine geeft een nodieuze luxe tegen zeer aanvaard bare prijs. :ort model 22.50 ang model (boven de taille) 26.15 Verkrijgbaar in drie heup wijdten p Hebt U reeds kennis gemaal de Reeds vanaf f 498. Verkrijgbaar bij 1 1355 1381 Boterhamworst 200 g Gebraden gehakt 150 g Voor warme dagen 5 flesjes limonad 3 grote flessen gazeuse VEERDONK zining JEUKEN Snel! g PEETERS Zeil ng RUTTEN Oosti Snoezige babykleertjes om elke jonge moeder blij mee te maken. In leuke doosjes verpakt. de pyama waal U voor de dag kunt komen Ebb

Peel en Maas | 1960 | | pagina 2