AIELS Di Kerkelijke Diensten /els SPORT vlgen wjels t-jjaren SJten Jonk van 24 tot en met 30 april Overpeinzingen Zin teilen maak ilum Be spijltoeken Duitsers, verkleed als Nederlandse soldaten, over de grens. Dank zij de waakzaamheid der Ne derlandse grenstroepen en van de parachutisten veroorzaakte echter wel de nodige verwarring onder de Nederlandse gelederen. Van deze verwarring heeft dë aanvaller tij dens de oorlogsdagen ruim gebruik gemaakt. VENRAY VIEL IN DE AVOND Voor Venray was in de avonduren van de 10e mei de oorlog voorbij, Venray lag tussen de Maaslinie een stel fortificaties langs de Maas en de Peelraamsteliing, die achter het defensiekanaal lag. Doordat de brug bij Gennep viel en de vijand dus niet alleen de Maas-linie overrompelde, maar ook achter de Peelraamsteliing terecht was gekomen, vielen deze beide ver dedigingsgordels, ondanks heftige tegenstand op enkele plaatsen, al di- x-ect in handen van de vijand. Voor de in Venray gelegerde troe pen die hoofdzakelijk tot taak had den de Maaslinie bezet te houden, was weerstand al gauw zinloos en zo werd op Deurne teruggetrokken. Echter niet dan nadat men op alle wegen bomen had laten springen als een vrij primitieve wegversperring. Op gevorderde fietsen en vracht wagens trokken de manschappen van het Nederlandse leger uit Ven ray en uit de Maaslinie, tussen Broekhuizen en Vierlingsbeek al vroeg in de middag weg, hetgeen niet bepaald de goede stemming onder 't Venrayse publiek bevorderde. Tegen de avond was het doodstil geworden en er was geen mens meer op straat. In de verte hoorde men doffe bonken, maar de betekenis daarvan kon niemand raden. Waren het kanonen? Waren 't versperrin gen. Tegen 6 uur werd Venray „ver overd" door een viertal jonge Duit sers, die op fietsen, zwaar gewapend door de kom reden. Aan een toevallig buitenkomende man, die hevig schrok, vroegen ze „Der weg nach Veltheimde weg naar Veltum. Dan sprongen ze op hun fietsen en reden die kant op. Enkele dagen daarna kwamen er meer en meer en een van hun eerste opdrachten was een duitse soldaat te begraven op het kerkhof van Pe trus Banden. Het was de enige die in deze buurt gevallen was. Hij was met zijn wa gen over een mijn gereden in de Peel, welke de Nederlanders daar tientallen hadden gelegd. Hij was iets teveel naar links gereden, want als hij het spoor van de melkwagens had gevolgd, was er niets gebeurd. Het erepeloton gaf een salvo in de lucht bij de begrafenis. Het zijn de enige schoten geweest, die in Venray zijn gevallen. S.V.V.-NIEUWS Een druilige motregen en dien tengevolge weldra een spekglad veld, bepaald geen factoren die gunstig waren om van deze voor beide ploegen onbelangrijke wed strijd 'n interessante ontmoeting te maken Toch hebben beide partijen zonder zich nu bepaald tot het uiter ste in te spannen elkaar geduren de de gehele wedstrijd stevig de punten bestreden en werd de eind strijd nog enerverend door dat Ven ray er in slaagde tijdens de laatste 10 min. een 3-2 achterstand in een 4-3 overwinning om te zetten. Onze ploeg waarin de absentie van een zieke Philipsen duidelijk merk baar was, moest vooraleer de weö- trijd goed en wel begonnen was, reeds tegen een achterstand opzien.. Bij de eerste Lindenheuvel-aanval werd de bal uit een voorzet van links ongehinderd ingekopt. Na 20 min. scoorde Koonings op fraaie wijze de gelijkmaker welke vreugde echter van korte duur was want weldra bracht Lindenheuvel met een onhoudbare schuiver de stand weer in hun voordeel. Na 35 min. leek het ér op, dat Venray de genadeslag toegediend zou krijgen toen na een strafschop de achterstand op 3-1 kwam te staan. De hoop herleefde weer door dat kort voor het rustsignaal een van grote afstand door M. Lucas- sen afgevuurd schot na de doelman het doel trof. 3-2. Gedurende een half uur in de 2e helft bleven de partijen in even wicht. Voor beide doelen deden zich wel eens hachelijke situaties voor maar de verdedigingen gaven geen krimp. Een tweetal fraaie kopballen van J. Arts en Vennekens, moeten worden vermeld die nadat de doel man reeds was verslagen nog op de doellijn door een Lindenheuvel ver dediger weggewerkt werden. Hierna kreeg Venray de overhand en 10 min. voor het einde was het weder om Koonings die voor de gelijkma ker zorgde. In de laatste min. zorgde M. Lu- cassen voor 'n reprise van het einde van de tweede helft door op oerkal- me wijze de gehele Lindenheuvel - defensie in de luren te leggen en met een onbeheerst schot het win nende doelpunt te fabriceren 3-4. Door deze overwinning heeft ons le elftal zich aardig gerehabiliteerd. Uit de laatste 5 wedstrijden werden 9 winstpunten behaald en heeft het zich met 22 punten uit evenveel wedstrijden nog juist in de bovenste helft van de ranglijst kunnen plaat sen. Met Haslou dat eveneens op 22 punten is geëindigd, wordt de 5e en 6e plaats gedeeld. Al met al, na dit veel bewogen seizoen nog een eervol eindresul taat Venray 2 stelde heel erg teleur door hun laatste competitiewedstrijd op eigen veld met 4-1 te verliezen van Wilhelmina 3. Venray 3 daarentegen zorgde voor een aangename verrassing door in Swolgen de Boys een 1-1 gelijkspel af te dwingen. Een prestatie die te meer respect afdwingt, omdat Swol- gen streed voor hun kansen op het kampioenschap. Venray 4 tenslotte, sedert 21 febr. j.l. geen competitie-wedstrijd meer gespeeld, stortte alle opgespaarde scoringsdriften uit op het hoofd van America 2, dat kansloos met 7-1 verslagen werd. A.s. zondag wordt het laatste restant van de competitie afgewerkt. Venray 3 ontvangt Swolg. Boys en zal willen bewijzen ook op eigen veld niet voor hen onder te willen doen. Vooruit jongens maak met de laatste wedstrijd een goed einde aan deze competitie. Nog eenmaal flink aangepakt en we kunnen tevreden zijn met het eindresultaat in deze zware afdeling. Venray 4 krijgt hezoek van Griendtsveen 2. Wij twijfelen er niet aan of ook zij zullen niet met een nederlaag willen eindigen. Neem het niet te licht op, zodat onaangename verrassingen worden uitgesloten. SCHOOLVOETBAL-TOLRNOOI Op Koninginnedag zal er weer een schoolvoetbal-toemooi georgani seerd worden op het terrein van St. Servaas, met als inzet de wissel beker. Aanvang 9 uur. Programma: Dr. Poels-P. Banden P. Banden-Hensenius Hensenius-Dr. Poels De wedstrijden duren 2 20 min. VETERANEN-WEDSTRIJD SVV Veteranen-Marathon (Krefeld) Zaterdagmiddag 23 april om 17.30 (half zes), zal ons Veteranen elftal een wedstrijd spelen tegen hetkam- pioens-elftal van 't Rij nland(Vetera nen). Als men weet dat aan deze competitie 40 elftallen deelnemen, (4 afdelingen van 10 clubs) dan zal het niemand verbazen, dat de hex-en wel iets van voetbal afweten. Onze veteranen zullen dan ook in hun sterkste opstelling uit komen om een - gunstig mogelijk resultaat te be halen. Onze veteranen komen met het volgend elftal in het veld. P. Bertrams Th. Claesens J. Gommans. H. Eibers P. vd. Laar A. Janssen P. Thielen F. Schellen H. Cleophas W. Arts J. v. Daal Scheidsrechter: Lichteveld. Reserves: H. de Bruin, H de Bruin(D), Verberkt. HOCKEY-NIEUWS Morgen speelt MHCV op 3 fron ten tegen HU AC in Helmond. Om 'nalf twee speelt het senioren dames- elftal; de winnaar promoveert naar de tweede klasse. Gezien het ver toonde spel in de laatste wedstrij den, geven we onze dames een be hoorlijke kans. Hopenlijk is de voor hoede even slagvaardig en de ach terhoede iets resoluter. Gelijktijdig spelen de dames-ju nioren, die voor het eerst vo„r een officiële wedstrijd spelen. Om half drie komen de heren-junioien bin ten de lijnen, misschien xiog ietwat overmoedig op hun overwinning in hun eerste wedstrijd tegen het Ly- :eum I.C. We zijn benieuwd hoe ze het er tegen de Helmondsc knapen afbrengen. Het vei trek voor alle elftallen is om 12.15 uur. APRIL EN FOLKLORE April, de Grasmaand, ontleent zijn naam, misschien tenminste, aan het opengaan der bloemen. Denk aan 't Latijnse asperere, wat openen bete kent. Alom demonstreert in deze maand de lente haar prille schoon- neid in het fris-groene der weiden, net ijle, groene waas, dat de bomen omhult. Pruimen kersen en vroege peren bloesemen gewoonlijk reeds en vervullen de lentelucht met aro matische geuren. Vele zangvogels, en o.a. de zwa luwen, keren terug en reeds ver neemt men zo nu en dan het geroep van de -schuwe koekoek. Ook de nachtigaal kan men in de laatste da gen van april beluisteren. Op de akkers heerst grote bedrij vigheid door zaaien en poten. En in de moestuinen wordt tevens veel gezaaid. Vruchtbomen kan men nu niet meer verpoten. Wel kan men op de zandige gronden nog dennen planten. Aprilletje kan zoet zijn, maar ook nukkig en grillig. De boer weet er van mee te praten. Soms kunnen er nog geduchte nachtvorsten komen, zodat hij de leibomen moet afdek ken met rietmatten, wil hij van die vroegbloeiers nog vruchten plukken. Regen ziet de boer in april graag, in tegenstelling met de lentemaand, die hen het liefst droog ziet. Het volk rijmt dan ook: Aprilse regen, daar is ons veel aan gelegen. Wanneer de boer ging zaaien, leg de hij wel palmblaadjes tussen het zaad, om zodoende de vruchtbaar heid te stimuleren. Maarop de juiste tijd diende hij toch ook te let ten. Het zaad moest immers bij af nemende maan worden uitgestrooid en nooit bij twee lichten, d.w.z, op het moment waarop zon en maan beide tegelijk zichtbaar waren. Elders heerste evenwel juist een tegengestelde mening en raadde men aan zeer zeker bij twee lichten te zaaien, tenminste de tarwe, dan kreeg men mooie blanke korrels De eerste worpen wierp men in kruisvorm, terwijl men ondertussen de zegen van God afbad. Enhoog het zaad opwerpen. Dat gaf een hooe gewas! Wil men schurft onder de aard appelen voorkomen dan moet men ze niet poten wanneer er een noor den- of oostenwind waait. Ook moet men geen tarwe zaaien als 't mistig weer is. Ze wordt dan niet blank. Het zijn allemaal raadgevingen die de volksmond geeft. En deze vertrouwt de aprilmaand dan ook niet. PAROCHIEKERK VENRAY Priester vd. week: Past. Geerits Zondag: Beloken Pasen; 6.30 wed. M. Hendriks; 7.30 W. Broers, echtg. en zoon Piet; 8.30 Willy Rongen; 9.30 hoogmis voor de parochie; 11 u. H. v. Meyel (Bakkersbond)9.45 con gregatie voor de groten op Jerusa lem; 7 u lof. Maandag: 6.45 overl. parochianen; 7.30 P. Bouten-v. Megen; 7.30 Jaco- mina Theeuws,echtgen. dochter El. en zoon Pierre; 8.15 Peter Goumans en Elis. Jenneskens lh; 8.15 Antoon Huisman en beide zoons. Dinsdag: 6.45 Petronella Deriks en beide echtgenoten; 7.30 fam. Jans- sen-Klaassen en M. en G. Janssen; 7.30 Alfons Sijbers; 8.15 Mart. Poels en Joha Ruthee lh; 8.15 mevr. Pijls- Büchel. Woensdag: 6.45 overl. fam. v. Op- bergen-Relou-Hoekstra7.30 Past. Keyzers; 7.30 G. Ligthart; 8.15 Dr. Bloemen; 9 u. huw. Haasen-Barents. Donderdag: 6.45 Nic. Beckers, echtgen. dochter en kleinkinderen; 7.30 Marinus v. Es en overl. fam.; 8.15 H. v. Meyel; 9.30 40-jarig hu welijk Vollenberg-Verstegen. Vrijdag: 6.45 Mientje Peeters; 7.30 P. Giesen; 7.30 zek. int. R; 8.15 Jo- han Ant. Janssen en Anna van Vos- selen 2kl.; 8.15 overl. fam. Hanssen- Boots. Zaterdag: 6.45 Marie Joh. de Voys- Oostveen; 7.30 Alfons Sijbers; 7.30 A. Bongaerts; 8.15 best. v. Jan Huis man; 9 u. 25-jarig huw. Bonants- Jacobs; 5.30-7.30 biechtgelegenheid; 7 uur lof. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Primald. Zondag: Beloken Pasen; de H. Missen om 6.30, 7.45, 9 u. en 11.45; de hoogmis om 10.15; de kollekte (2 in 1) voor kerk en bijz. noden; 7 uur lof. Maandag: Kruis-processie, S. Mar cus, evangelist. Dinsdag: derde der 9 dinsdagen t.e.v. St. Antonius; 7.30 lof met ge beden der novene. Woensdag: H. Petrus Canisius, be lijder en Kerkleraar. Donderdag: Z. Luchesius, belijder; 7 uur Gezinsmis. Vrijdag: H. Petrus, maxrtelaar; 7.30 lof. Zaterdag: H. Jozef Benedictus, be lijder; 10 uur gez. huwelijksmis voor het bruidspaar Kersten-Lucassen; van 3-8 u. gelegenheid om te biech ten. Een bijzondere Hoogmis en een bijzonder Lof „De zangertjes van St Frans" heb ben deze week een Haags Knapen koor op bezoek het jongenskoor uit de vorige parochie van Pater Rektor, dat toen ook onder leiding stond van de heer Buys. Het gecombineerde koor zal zondag a.s. de twee stem mige „Missa in honorem Sancti Ja- cobi" zingen. En 's avonds om 7 uur kunnen we in het lof biddend luis teren naar de volgende gezangen: Ave Verum. - Mozart. Laudate Dominum. - Mozart Tuta pulchra es. - Haagh. Magnificat. - Frater Lambertus. Tantum Ergo. - Smeets. Nu juichen de zangers. - Moordga. Ons eigen koor zal gekleed zijn in de bekende liturgische alben; samen ruim 60 zangertjes. Komt U luis teren? Vooral het lof wordt mooi! Kruisprocessie Maandag, op het feest van Sint Marcus, heeft de eerste der 4 Kruis- processies plaats, 's Morgens om half zeven! Daarna gezongen H. Mis. Deze processies zijn voor de vruch ten der aarde. De eerste zal trekken door de kloostertuin. Ook vroüWen mogen mee. Komt U ook? Mis-intenties Zondag: 6.30 overl. fam. Kateman- Drabbels; 7.45 Anna Rutten-Peters; u. overl. fam. Bom-Heurkens; 10.15 zek. int.(B); 11.451 Christina Beerkens-Stoffelen. Maandag: 6.15 overl. fam. Philip- sen-Jacobs; 7 u. overl. fam. Frans Heinen; 7.45 Jos. Voesten en overl. moeder; 8.30 levende en overl leden st. Lidwinabond; 7.30 Huberta Hen driks. Dinsdag: 6.15 zek. int.; 7 u. Anna Bongaerts; 7.45 Fons Beer kens (bu ren); 8.30 overl. fam. Rongen-vd. Heuvel-Slakhorst; 7.30 t.e.v. St. An tonius (G) Woensdag: 6.15 bijz. int.; 7 u. Pe tronella Stoks-Janssen, (D.O.); 7.45 t.e.v. St. Antonius; 8.30 te.v. St. Jo zef. Donderdag: 6.15 overl. fam. Kus- ters-vd. Heyden; 7 uur Gezinsmis; 7.45 Thei Wintels, (Gewest. N.L. Bakkersbond); 8.30 gez. jgt. Joan nes en Helena v. Helden. Vrijdag: 6.15 overl. fam. Frans Heinen; 7 u. Max-ia Ambrosius en overl. ouders; 7.30 Huberta Hen driks; 7.45 Jozef vd. Berg (Mulo); 8.30 Petronella Dick-Dirkx. Zaterdag: 6.15 Fons Beerkens; 7 u. Theodora Goumans-Clabbers; 7.45 uit dankbaarheid 25-jarig huwelijk Litjens-Derks (Canada); 8.30 overl. fam. Rongen-vd. Heuvel-Slakhorst. PAROCHIE OIRLO Zondag: Beloken Pasen; 6.15 H. Communie; 6.30 le H. Mis; 8 u. kin dermis; 8.45 2e H. Mis; parochie hoogmis 10 uur;; 3 uur rozenkrans en lof; le collecte voor de kerk, 2e voor 't bisdom. Maandag: feest van St .Marcus; 7 uur hoogmis Martinus Bomm, best. door de buren; na de hoogmis de St. Marcus-processie Dinsdag: 7.30 jaard. Peter Her man Rongen en Hendrina van Rens. Woensdag: 7.30 hoogmis uit dank baarheid. Donderdag: 7.30 stichting Joannes Lenssen en Petx'onella Emonds. Vrijdag: 730 zieled. Aloysius Gom mans. Zaterdag: 7.30 zield. Joannes Hou wen; 10 uur hoogmis bij gelegenheid van een 25-jarig huwelijksfeest tot intentie fam. Steegs-Verstegen. A.s. zondag eerste zondag der maand, buitengewone collecte voor de kerk. Zaterdagavond biechtgelegenheid van 5-7 uur. A.. zondag herenigings-zondag, ge wijd aan de terugkeer der oosterse afgescheidenen door gebed en offer. PAROCHIE CASTENRAY Zondag: Beloken Pasen; 10 uur hoogmis voor de parochie; 3 u. lof en rozenhoedje. Maandag: feest vd. H. Marcus, Evangelist; 7.30 gez. H. Mis, gez. maandd. vöor Antoon Steeghs; daar na St. Marcus-procesie. Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis tot dank zegging, int. fam. Zeegers-Haegens, Woensdag 7.30 gez. jaard. v. En- gelbert Emonts; 9.30 gez. H. Mis tot dankzegging, int. fam. M. Vollen- berg-Philipsen. Donderdag: 7.30 gest. gez. jaard. v. Henricus Strijbos en Elisab. Strijbos. Vrijdag: 7.30 gez. maandd. voor Carolina Ewals-Rambags. Zaterdag: gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw v. A.B.; Van 6-7 u. gelegen heid om te biechten; 7 u. lof en ro zenhoedje. A.s. zondag eerste zondag van de maand, maandel. buitengew. collecte voor de kerk. A.s. zondag Herenigingszondag gewijd a.d. terugkeer der oosterse afgescheidenen. Kerkpoets: Jet Maes en Tony Arts. PAROCHIE LEUNEN Zondag: Beloken Pasen; 7 uur lm; 8 u. lm voor Johannes Holtackers; 9 uur lm voor een overl. vader; 10 u. hoogmis gest. jgt. v. Peter Johannes Buyssen en Catharina Maessen; 3 uur lof. Maandag: feest v. St. Marcus; 7 uur jgt. v. Johanna Loonen-Cruys- sen; daarna processie van St. Mar cus; 7 u. jgt. v. Albert Loonen. Dinsdag: 7 uur lm v. Piet Reintjes; 7.30 geen H. Mis. Woensdag: 7 uur lm van dank baarheid; 7.30 geen H. Mis; 9.30 hu welijksmis Litjens-Thijssen. Donderdag: 7 u. lm voor Eliza beth Voermans-Litjens; 7.30 geen H. Mis. Vrijdag: 7 uur lm; 7.30 geen H. Mis. Zaterdag: 7 u. lm; 7.30 jgt. voor Gerardus Martens en Helena van Aerts; van 4-5 en van 7-7.30 biech ten; daarna lof. A s. zondag hex-enigingszondag ge wijd aan de terugkeer der oosterse afgescheidenen; collecte a.d. kerk deur voor het werk der hereniging. Kerkpoetsen: Anny Jenneskens en Leny van Leipzig. PAROCHIE MERSELO Zondag: Beloken Pasen; heden eindigt de paastijd; 6.30 Communie- uitreiken; 7 u. lm voor overl. fam. v. Lankveld-Giesbers; 8.15 plechtige hoogmis vd. parochie, speciaal voor de kinderen die vandaag hun doop beloften hernieuwen; 10.30 lm voor overl. fam. v. Rijswijck- v. Hoof; 2.30 pl. lof met opdracht aan Maria; degenen' die vandaag de hernieu wing van de doopbeloften bijwonen, kunnen onder de gewone voorwaar den een volle aflaat verdienen; he den onder de H. Missen speciale maandelijkse collecte voor de noden van onze kerk. Maandag: feest vd. H. Marcus; 7 uur gez. H. Mis voor overl. fam. Janssen-Janssen; hierna processie voor de vruchten der aarde; 8.15 Communieuitreiken. Dinsdag: uitgestelde feestdag vd. H. Lidwlna van Schiedam; 7.30 gest. jgt. voor Maria Claes. Woensdag: 7.30 jgt. Wilhelmina Engels-Weys; 10 u. pl. huwelijksmis voor bruidspaar Janssen-Janssen; de leden vd. Mariacongregatie worden verzocht de huwelijksmis bij te wo nen Donderdag: 7.30 lm te.v. O.L.Vr. (Muysers-Verhaag). Vrijdag: 7.30 jgt. voor Maria Arts- Emonts. Zaterdag: 7.30 jgt voor Martinus Poels en overl. fam.; 5-7 u. biechtge legenheid; 8 uur Marialof. A.s. zondag herenigingszondag col lecte aan de kerkdeur. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: Beloken Pasen; 6.30 lm v. overL fam. Spreeuwenberg-Baltus- sen; 8.10 lm v. Renier en Jo Swin- kels; 9.15 kindermis; 10.15 hoogmis best. jaarg. v. Maria Petr. Nijssen- Billekens; 2 uur lof. Maandag: feest vd. H. Marcus; 7 u. gez. H. Mis v. zek. int., na de H. Mis St. Marcusprocessie; 8 u. lm v. Wilhelmus Derks. Dinsdag: 7.30 lm v. overl. ouders Peeters-Litjens; 9.30 pl. huwelijks mis vh. bruidspaar Wismans-Ver- stegen. Woensdag: 7.30 gez. H. Mis v. zek. intentie. Donderdag: 7.30 lm voor Albert Fleurkens en Elisabeth Claessens; 8 u. lm uit dankbaarheid v. fam. Clas- sens-Gooren. Vrijdag: 7.30 gez. H. Mis v. zekere intentie; 8 u. lm v. Gertruda Mi- chels-Friezen; 7 u. lof; tot 8 u. gele genheid om te biechten. PAROCHIE OOSTRUM Zondag: Beloken Pasen; 7 u. H. Mis voor de parochie; 8.30 hoogmis; 10 u. overl. fam. Hermsen-Verheijen; 3 u. lof daarna Derde Orde. Maandag: feest van St. Marcus; 6.30 gest. gez. jrd. Peter Joh. Thie len en Maria Cath. Meerts, daarna St. Marcusprocessie; 8 u. overl. fam. Camps-Strijbosch. Dinsdag: 7.30 overl. fam. Rutten- Kockelkoren. Woensdag: 7.30 Johannes Broek mans; 9.30 pl. H. Mis tot dankzeg ging 40-jarig huwelijk Fleurkens- Broeks. Donderdag: dag van eeuwigduren de aanbidding; 7 u. uitstelling v.h. Allerheiligste, H. Mis v. overl. fam. Camps-Claesens; 8 u. gest. gez. jrd, Theod. Verheijen, Elisabeth vd. Wa ter en Hendrina v. Dijk; 3 u. Ves pers; 6.30 Completen en Te Deum. Vrijdag: 7.30 overl fam. Thielen- Steeghs. Zaterdag: 7.30 overl. fam. Pou- wels-Minten; biechten van 3-4 u. v. de kinderen, 6.30-7.30 voor de gro ten; 7.30 Marialof. A.s. zondag Eerste H. Communie van de kinderen onder de H. Mis van half negen. Aan de kerkdeur collecte voor het werk der Hereniging der oosterse Kerken. A.s. ^zondag maandelijkse open- schaalcollecte voor onze kerk(222.21). Aanbiddingsuren 910 u. Stationsweg (even num mers) 1011 u. Stationsweg (oneven nummers) tot grens Oirlo Oud Oos- trumseweg 11—12 u. Mgr. Hanssenstraat (even nixmmers) Vlasakker 12 u. van Broekhuizenstraat, Spralandweg, Venneweg, Meerlose- dijk 23 u. Geijsterseweg 34 u. Rosmolenweg, Wansumse- weg 45 u. Spurkterweg, Smakter- veldweg, St. Antoniusveldweg 56 u. Wester Thienweg, Water molenstraat 67 u. Ooster Thienweg RECTORAAT HEIDE Zondag: Beloken Pasen. Zondag: 7.30 H. Mis voor overl. fam. Janssen-Claessens; 10 u. H. Mis voor een overledene; Accolieten: B. Rutten en J. Droesen; na de hoog mis bijeenkomst der Zelatricen v.h. Apostolaat des Gebeds in het Patro naat; 2.30 lof. Maandag: H. Marcus, Evangelist, grote biddag; 7 u. processie, waarna H. Mis voor overl. vader Wilhelmus Voesten; wij smeken Gods onmis bare zegen af over de veldgewas sen en bidden voor alle geestelijke en stoffelijke noden. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor Huber- tus Janssen. Woensdag: 7.30 H. Mis voor Pe tronella en Johanna Litjens. Donderdag: 7.30 H. Mis voor Hu bertus Janssen, Anna Maria Philip sen en Johanna Janssen Vrijdag: 7.30 H. Mis t.e.v. H. Ge rardus. Zaterdag: 7.30 H. Mis voor overl. farm v. Vegchel-Lemmen. biecht gelegenheid 7 u.; en lof te 7.30 u. Mededelingen. Maandag 2 mei be gint de kleuterschool. Zondag a.s. Herenigingszondag, gewild aan de terugkeer der oosterse afgescheide nen door gebed en offer; kerkdeur collecte voor het herenigingswerk. Warm aanbevolen! RECTORAAT SMAKT Zondag: Beloken Pasen; 6.15 lm voor uitkomst in een moeilijke zaak; 7.30 lm v. een goede levensstaat; 10 u. hoogmis; vandaag is de collecte v. het onderhoud v.h. groot-seminarie; aan de kerkdeur collecte ten bate van de missie in Nyassaland; 6 uur lof en rozenhoedje. Maandag: feest v. St. Marcus; 6.30 gez. H. Mis voor de vruchten der aarde, waarna St. Marcusprocessie; 7.30 lm uit dankbaarheid. Dinsdag: 6.30 lm v. het welslagen van een examen; 7.30 lm voor de missies. Woensdag: 6.30 lm t.e.v. St. Jozef; 7.30 lm voor overl. ouders. Donderdag: 6.30 lm t.e.v. het H. Sacrament; 7.30 lm t.e.v. het H. Sa crament; 7.30 lm voor priesterroe pingen. Vrijdag: 6.30 lm t.e.v. het H. Hart; 7.30 lm tot zek. int. Zaterdag: lm tot dankzegging; 7.30 gez. H. Mis te.v. O.L.Vrouw van de berg Carmel voor bruid 'E. Kersten, best. door de congregatie; 10 uur hoogmis voor H.M. de Koningin; van 5-5.30 en van 7 uur tot 8 uur biecht gelegenheid; GEEN lof. A.s. zondag feest van St. Jozef Werkman; van 8.30 tot 9.30 plech tige hoogmis met feestpreek door de weleerw. pater Drs Gregorius Kis- ters. Deze hoogmis wordt door de K.R.O. uitgezonden. Degenen, die deze H. Mis willen bijwonen wor den verzocht uiterlijk 8.25 uur aan wezig te zijn, omdat dan de kerk ge sloten wordt. RECTORAAT VEULEN Zondag: Beloken Pasen; 7 u. ge legenheid tot communiceren; 7.30 lm v. afgest. fam. Drabbels, Klaassen en v. Meyel; 10 u. hoogmis v. afgest. fam. Kunen-van Rens; 2.30 lof; van daag in de H. Missen en 't lof één collecte: de maandcollecte voor de kerk. Maandag: 8 u. lm tot zek. int. dinsdag: 3e dinsdag t.e.v. de H. Antonius; 8 u. lm voor overl. fam. Smits-Groetelaars; 8 u. 's avonds lof t.e.v. de H. Antonius. Woensdag: 8 u. lm vd. H. Gerardus Donderdag: 8 y. lm v. fam. Hei dens-van Neerven. Vrijdag: 8 u .lm v. Gerardus van Rerxs. Zaterdag: 8 u. lm v. Frans Lin- ders, echtgenote en overl. fam.; 'sav. van 7-8 u. gelegenheid om te biech ten. Accolieten voor a.s. zondag: Jan Reintjes en Jan Burgers. Kerkpoetsen: Jo Leyssen, Lea Geurts en Dien Koenen. De opbrengst vd. collecte voor het stoken vd. verwarming was 197,34. Beloken Pasen na de hoogmis is bij van Gassel gelegenheid de pacht voor de plaatsen in de kerk te be talen. BEWEGWIJZERING We rijden en fietsen en brommen al weer enige tijd volgens het nieu we stramien van de Venrayse ver keersregeling. Of deze regeling nu al of niet vol doet, is een kwestie van vakmensen, daarom wagen we ons niet aan een beoordeling. Wel menen we dat de wegwijzers echter ten lange na niet voldoen. De vertegenwoordigex-, die in de een of andere zaak in Paters- straat of Gx-otestarat is geweest en vandaar uit naar Venlo wil, wordt voor een puzzel gezet, waaruit hij slechts met grote moeite en dank zij de hulp van andere mensen uit kan komen. Noch bij het raadhuis, noch op de hoek Eindslraat-Schoolstraat, noch op de hoek Veldstraat-Juliana- singel, staat ook maar iets van de gewenste richting te lezen. Hetzelfde geldt ook voor de rich ting Den Bosch via de weg over de Rips. Men vindt in de hele kom van Venray geen enkel bordje, dat de vreemdeling fliets maakt hoe hij over de Rips, Elsendorp, Volkel en Veghel op een vlotte en gemakke lijke manier naar Den Bosch kan. En toch is deze verbinding voor tientallen mensen van groot en emi nent belang. BEWEGWIJZERING In hetzelfde vlak ligt in een on dervinding, die we reeds als een soort proef de laatste weken heb ben opgedaan. De Duitsers zijn weer los zoals men dat pleegt uit te druk ken en in Venray hebben we al en kele weken de grote bussen zien verschijnen, vol met Duitsers, die naar „Holland" doen en om de een of andere reden ook Venray in hun reisprogramma hebben opgenomen. Een proef genomen bij de chauf feurs van deze bussen, toont aan, dat deze mensen totaal niets weten van het bestaan van de brug in Well. Ze rijden allemaal „frisch und frölich" naar Venlo, om dan weer via Geldern en Kevelaer de weg noodwaarts te zoeken. Een omrijden van minimaal 40-50 km. Wie zelfs de nieuwste kaarten be kijkt, zal tot de ontdekking komen, dat slechts enkele bij ixitzonde- ring van deze brug gewag maken en daarbij dan nog de douanepoten bij de Wellse Hut of Siebengewald vergeten. Trouwens op diezelfde kaarten vindt men nog maar sporadisch de betonweg van de Rips-Elsendorp aangegeven. Hoe hierin verbetering te brengen en hoe deze mensen duidelijk te maken is, dat Verxray een belangrijk kortere weg naar Duitsland bezit en een goede en behoorlijke recht streekse verbinding geeft met Den Bosch, is een vraag, al zal men van gemeentewege b.v. de kaartendruk- kers hier nog eens apart op kunnen attenderen. Maar voor het overige ook een goede bewegwijzering in onze kom en liefst wat uitgebrei der als enkele ANWB-borden zal heus geen kwaad kunnen. Integen deel Deze vorm van servise aan het vx-eemdelingenverkeer zal zijn vruchten ongetwijfeld afwerpen. EEN VIERDAAGSE LUSTRUM TENTOONSTELLING TE GENNEP Van dinsdag 26 tot en met vrijdag 29 april a.s. wordt te Gennep in Ho tel van Bergen, voor de vijfde maal in successie een expositie gehouden voor Hotel-, café-, en restaurantbe drijven, grote instellingen en canti- nes. Deze expositie is jaarlijks met tijgend succes geroganiseerd en het was dan ook geen wonder, dat aan deze lustrum-expositie bijzonder werd gewerkt. Naast het pérmanente gebouw zijn er twee tentoonstellingshallen inge richt, zodat er ruim 1200 m2 aan stands wordt geëxposeerd. Vanzelf- iprekend is daardoor de verschei denheid aan geboden artikelen sterk uitgegroeid en is de expositie dus zeker ook aantrekkelijker gewor den. In het kader van dit eerste lus trum hebben de organisatoren er bo vendien verschillende bijzondere at tracties aan verbonden. Zo is er o.m. grote deelname aan de culinaire show. De daarvoor in te zenden koude hors d'oeuvre schotels moeten dins dags uiterlijk half tien aanwezig zijn en worden dan aan het oordeel van een dekundige jury onderworpen, zodat des middags de prijsuitreiking kan plaats hebben. Voor donderdagmiddag 28 april staat er een biertapwedstrijd op het programma met Peter Knegjens aan de microfoon. Verder zal er een be kend kledinghuis gedurende de-expo sitie bedrijfskleding showen. De oficiële opening van deze lus trum-tentoonstelling zal geschieden door drs. W. Petex's, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Nrd.-Limburg te Venlo. HOOGMIS-UITZENDING UIT SMAKT Zondag 1 mei om half 9, zal er van uit de kerk van het rectoraat St.-Jozef te Smakt, via de KRO een uitzending plaatsvinden van een hoogmis. Deze zal worden opgedra gen door pater Bertholdus Heynen. Pater Gregorius Kisters houdt de predicatie. Het kerkelijk zangkoor staat onder leiding van pater Pouli- n'us Op den Camp. Het orgel wordt bespeeld door pater Gabriël Till- ann. EERSTE AARDBEDEN AANGEVOERD Op de Coöperatieve Venlose Vei ling werden dinsdagmorgen de 1ste aardbeien aangevoerd. Het was een partijtje van vijftien stuks. Zij brachten de heer L. Joos ten uit He- lenaveen 35 cent per stuk op. totitste maten ?!Jdkuipen zm*lastic en eBfemmers z}% plastic 8ielle maten Romers z* plastic waskjnk en em. kaljes zink, en% plastic sterljkplanken (jzers ^bokken irden \npers wasmöie soorten enz. hetrenhuis Fa. Th. Zn. Venray Hofstraat 45 Julianaiingd 7 Konintjag Bevrijdeest vlapkken mei houders haaj «f iandel naast Ra/ Hofstraat 2 J473 Pi agentuur SC lpor de fa. Hofsti Hi renhuis veis 6 Zn. Tel. 1566 Pas otf tapijtkevers ten Straelse» Geef komen halen, per seizo Repai VENLO 10-4723 bericht en wij gaarne bij U :ds vanaf f 8.- B e< zomerprijzen. kar coci traj gan boo Bal (ordijnen >n de zon traj mal behfeapieren tgoedkoop ran 'z. ven, 1871, V( fa. 1 'els Zn. Hofsl anasingel 2 ER de naalc^pr héél uw le- iweg 2. telef. St< lh lang en Effen voor j< anal 3.95 cepte shorts eo meisjes. naast andel Hofstraat 2 173 •flentuur

Peel en Maas | 1960 | | pagina 2