Géén vuil in een schoon land I De huurcompensatie SPORT Publiek en gemeenteraad R.K. INSTUIF Zaterdag 18 aprU 1966 Ne. 16 EEN EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY WKïTïfRT AH VHOP VPWPAV PNT nMQTPPïfPlM ADVERTENTIE PRUS 8 ct. per m.m. ABONNEMENTS- GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1506.52 »I bLtUDLAU VJ\J1\ VLtHAAI UIVIO 1 l\LfI\L«ll PRIJS PER KWARTAAL 1.40 (bulten Venray 1.60) In deze komende weken zal Ne derland weer een grote bloementuin lijken. De tulpen en hyacinten komen in bloei en ook de vruchtbomen zul len dezer dagen hun feestelijke tooi ontplooien. Het is te verwachten, dat weer duizenden buitenlanders deze weken ons land zullen bezoeken. De eerste toeristen zijn reeds op onze wegen en in de steden te ontdekken. Na de rustperiode van de winter, zien ook wij in Venray steeds meer Duitse wagens en ook de bewoners van het vliegveld Laarbruch melden zich in steeds grotere getalen. Zij treffen Nederland in zijn mooi ste gewaad. Maar als zij naar bene den kijken, wandelend langs de stra ten van de stad en dorp, zullen zij dan moeten oppassen niet uit te glij den over achteloos weggeworpen vruchtenschillen, vettige papiertjes, hondevuil en wat dies meer zij? De Algemene Nederlandse Vereni ging voor Vreemdelingenverkeer heeft onlangs de aandacht van de gemeentebesturen gevraagd voor de steeds toenemende verontreiniging van de openbare wegen en parken en wegbermen, alsook van grachten en sloten. Er worden hierover steeds meer klachten van buitenlanders ontvan gen, die een bezoek aan ons land brachten. Er zijn ingezonden stuk ken over verschenen in Amerikaan se kranten. En is het niet zo, dat ook wij zelf ons dagelijks kunnen ergeren aan de rommel die we maar al te veel op straat zien liggen? In de centra zijn het de wegge worpen zakjes en papiertjes en wat dies meer zij. Aan de buitenkanten zien we soms hopen huisvuil, afge dankte matrassen, pannen of ketels zo maar ergens gedeponeerd. 0— Nederland had van ouds de roep een bijzonder helder, zindelijk land te zijn. Maar we moeten zelf con stateren, dat we bezig zijn die repu tatie langzamerhand te verliezen. Zeg nu niet, dat het de taak van de gemeentelijke reinigingsdienst is om op te rapen wat een ander be lieft neer te gooien, want daar is geen bijhouden aan. Zo slordig en onnadenkend zijn we al geworden, dat geen reinigingsdienst het kan klaren de straten en wegen een schoon aanzien te doen behouden. We zullen daar zelf toe mee moe ten werken, want het euvel wordt erger, schaadt onze reputatie en daarmee ook onze welvaart. Het buitenlands toerisme bezorgt ons land jaarlijks meer dan 300 mil joen gulden aan vreemde valuta. En we proberen via VVV hiervan een klein korreltje mee te pikken. I Wanneer dit zou verminderen in- plaats van vermeerderen, zou dit de economie van ons land ten zeerste schaden. En wanneer buitenlanders over onze vuile straten en wegen via ingezonden stukken klagen, dan is het erg, erger in ieder geval dan in de landen waar de bezoekers van daan komen. Bovendien is het de weldenkende Nederlander immers ook een doorn in het oog. Het achteloos wegwerpen van pa pier of andere rommel op straat, het deponeren van huis- of tuinafval er gens aan de kant van een weg, komt voort uit een onverschilligheid te genover medemens en de gemeen schap waarin men thuis hoort. Het zijn vooral de jongeren, die er zich aan schuldig maken. Zij denken al leen nog maar aan zichzelf, aan hun eigen belangen en hebben nog wei nig aandacht voor het algemeen welzijn en de welgevoeglijkheid te genover anderen'. Maar dat is een fout in hun opvoeding. Het zijn de ouders, de onderwij zers en de leraren, die hun voldoen de beleefdheid, gevoel voor orde en welgevoegelijkheid moeten bijbren gen. Wij zijn een ontzettend indivi dualistisch ingesteld volk, maar wij leven niet meer alleen op ons zelf. Wij staan ook niet ergens aan de zelfkant van de wereld, maar ons land is een van de drukste verkeers- schakels van de aarde geworden. Dat vereist dan ook, dat we meer rekening moeten houden met ande ren, dat we ons op ons best voor doen, om de goodwill te behouden en te verbeteren. We moeten daar iets aan doen. Thuis, op school, on der elkaar. Als u in Londen zo maar iets op straat gooit, loopt u de kans, dat iemand u op de schouder tikt en zegt: „U hebt iets verloren", waarbij hij u de schil of het zakje beleefd overhandigt. Zo kunnen wij elkaar ook opvoeden. De slordigheid van onze straten en wegen is niets anders dan een kwes tie van" opvoeding te hebben geno ten". Wie zal zich dat willen laten zeg gen, wie zal daar op aan gekeken willen worden? Het wegwerpen van vuil is boven dien overal bij politieverordening verboden. Maar laten we dat alsje blieft buiten beschouwing laten. Het is immers alleen maar een kwestie van nadenken en 'n tikkeltje eerbied opbrengen voor onze medeburgers en voor de vreemdelingen, die ons enige honderden miljoenen van hun valuta komen brengen. Denkt u er nog even aan nu de stroom los breekt? Zoals gebruikelijk is, wordt in verband met de huurverhoging 1960 een compensatie uitbetaald aan werknemers. Hiervoor komen in aanmerking: a) in Nederland woonachtige werk nemers van 23 jaar en ouder met uitzondering van gehuwde vrou wen, die geen kostwinster zijn, b) in Nederland woonachtige werk nemers beneden 23 jaar v.z.v. zij kostwinner zijn. De compensatie bedraagt 2Ve van het rechtens geldende in geld genoten loon met een minimum van 4 per week of 17,35 per maand in gemeenteklas I. Voor gemeente klassen II en III liggen deze bedra gen op 3,75 per week of 16,25 per maand. Voor de gemeenteklasse IV en V resp. 3.50 of 15,20. HALVE KRACHTEN Werknemers die niet in volledige dienstbetrekking zijn, ontvangen 2,5°/o van het door hen verdiende loon met dien verstande, dat het minimum in evenredige verhouding tot de normale arbeidsduur staat. Werkt dus een werknemer b.v. slechts 6 uur per dag, dan bedraagt het minimum in een eerste-klasse- gemeente 6/8 van 17,35 13,02. Bij weekloon dus 6/8 van 4. Afwijking van de indeling der ge meenten, zoals in deze beschikking is voorgeschreven, is slechts moge lijk indien door partijen, betrokken bij een collectieve arbeidsovereen komst of bindende loonregeling waarvoor een andere regeling geldt, van het college van rijksbemidde laars vergunning is verkregen. WIE NIET? De vastgestelde verplichting geldt niet ten aanzien van werknemers, wier loon niet is geregeld in een col lectieve ax-beidsovereenkomst of bin dend vastgestelde loonregeling en wier rechtens geldende in geld geno ten loon bovendien een bedrag van 12.000 per jaar overschrijdt. De werkgever mag de bijslag aan deze werknemers wel uitbetalen. Onder in geld genoten loon wor den verstaan vast tijdloon, garantie loon, tariefverdienste produktiepre- mies en andere met de arbeid of met de prestatie of produktierecht streeks verband houdende loonbe- standdelen (met uitzondering van deze bijslag) doch 'niet extra uitke ringen vakantiebijslag, winstuitke ringen en dergelijke. De looncom- pensatie in verband met de inwer kingtreding van de Algemene Ou derdomswet en de compensatiebij slag huurverhoging 1957 zijn even eens loon in de zin van deze be schikking. KOSTWINNERS EN OUDJES Onder kostwinners worden ver staan werknemers wier normale in komsten 2/3 deel vormen van de to tale inkomsten, waaronder begrepen uitkeringen ingevolge de soqiale voorzieningen van het gezin, waar toe zij behoren. De beschikking van het college van rijksbemiddelaars betreffende de huurcompensatie is ingegaan in het loontijdvak waarin 1 april van. Wij tekenen hierbij aan, dat werk nemers van 65 jaar en ouder thans nog in loondienst zijnde, huurbijslag ontvangen, ingevolge de algemene ouderdomswet tot een bedrag van (voorlopig) 11 zo zij gehuwd zijn, of 7 per maand zo zij niet gehuwd zijn. Het is niet de bedoeling, dat de werkgevers in dergelijke gevallen de volle huurbijslag uitbetalen, zij kun nen volstaan met de normale huur bijslag verminderd met het bedrag hetgeen de werknemer als a.o.w.- trekker, van de algemene ouder domswet krijgt uitbetaald. Dat komt dus hierop neer, dat een gehuwde a.o.w.-trekker die bijvoor beeld 11 per maand ontvangt voor huurbijslag van zijn werkgever in dat geval niet meer mag verlangen dan de betaling van het verschil voorwat betreft de (minimum)huur- bijslag. Ligt deze bijslag dus (in een eerste klasse gemeente) bij volle dige arbeidstijd op 17,35 per maand, dan moet de werkgever een bedrag van 6,35 als huurcompensatie bij betalen. S.V.V.-NIEUWS In de wedstrijd tegen RKDEV werd door ons le elftal vanaf de aanvang een grote meerderheid aan de dag gelegd. Een goed op dreef zijnde middenlinie stuwde onophou delijk de voorhoede in de richting van het Arcense doel, dat een ware belegering echter goed doorstond en soms op de meest raadselachtige wijze aan doelpunten ontkwam. Het doelpunt waarmede Venray na 17 min. de leiding nam ontstond uit een mooie snelle aanval, waarbij de uit positie gespeelde verdediging van Arcen ditmaal geen kans kreeg om zich te herstellen. Uit een voor zet van onze rechtsbuiten Koonings, speelde Vennekens de bal listig te rug naar de vrijstaande v,d. Vorst, die gretig zijn kans waar nam en met een ferm schot de stand op 1-^0 bracht. Na 25 min. was de stand echter weer gelijk. Een door onze verdedi ging op v. Boven teruggespeelde in- gooibal werd een prooi voor een snel opgerukte DEV'er. Het hierop vol gende harde schot op ons doel kon Philipsen koppende wegwerken doch wederom werd de bal voor de doel- mond geplaatst waar de Arcen- linksbuiten kans zag om met een goede kopstoot v. Boven te ver slaan 11. Arcen zag hierna wat meer kans om het spel te verplaatsen, maar ondanks de tegenwind bleef Venray toch het algemene spelbeeld beheer sen. In de 37e min. werd een rush van Koonings op doel van de tegenstan der wat abrupt gestuit waarvoor wij een strafschop kregen te nemen, die door Smits kalm en beheerst werd ingeschoten, 21, waarmede de rust aanbrak. Het begin van de 2e helft is een getrouwe copie van de eerste. We derom aanval na aanval op het vij andelij ke doel en met wat geluk bij de afwerking had de einduitslag een geheel ander beeld tezien gegeven. Nu duurde hetnog 25 min. voor aleer Koonings uit een voorzet van Rutten Vennekens een mooie kans wist te bezorgen en deze de stand op 31 wist te brengen. In de eindfase van de strijd wer den talloze corners op het door Ar cen verdedigde doel genomen die echter geen doelpunten meer ople verden. Het tempo zakt zienderogen en de wedstrijd eindigt op een rus tige en gemoedelijke wijze. Door deze overwinning is weder om een plaatsje op de ranglijst ge wonnen. Nu de laatste uitwedstrijd a.s. maandag in Lindenheuvel nog tot een goed einde gebracht dan kunnen we in elk geval dit seizoen over de eindstrijd ruimschoots te vreden zijn. Ons 2e elftal deed in Tegelen niet onder voor Irene 2. In een goed ge speelde wedstrijd werd een 20 achterstand weggewerkt en een ver dienstelijk gelijkspel 22 behaald, waarmede we best tevreden zijn. Ook het 3e elftal kwam met suk- ses uit de strijd tegen Wanssum 2. Moedig volhoudend en niet gedepri meerd door een onfortuinlijke 20 achterstand kan een verdiende 32- overwinning worden bereikt. Programma voor 2e Paasdag: Lindenheuvel-V enray Venray 2-Wilhelmina 3 Swolg. Boys 1-Venray 3 Venray 4-America 2 HOCKEY-NIEUWS De uitslagen van de op zondag ge speelde wedstrijden zijn: Promotie wedstrijd dames Venray-Push(Bre- da) 22. Venray: doel v. Baar, ach ter O. Kortmann en J. Kortmann, midden J. v. Baar T. Thomassen en J. Thomassen, voor v.l.n.r. M. Sala G. Verschuren H. Vullinghs N. Ver- schuuren en A. Termeer. De eerste en halve wedstrijd om de promotie is dan gestreden! Was de wedstrijd tegen Heerlen verleden week een demonstratie van goed dames-hockey, het treffen te gen de sympathieke Bredase ploeg heeft andermaal aangetoond, dat er in Venray door de dames een goede partij hockey wordt gespeeld. De technische vaardigheid is voor treffelijk, de stickvastheid is behoor lijk, terwijl de lichamelijke conditie ook goed genoemd kan worden. Jammer, dat het tactisch inzicht van sommige speelsters hier 'ten achter blijft. Ook door nervositeit ontstaan soms voor ons heiligdom benarde spelsituaties, waarbij het de trouwe supporters soms angstig te moede wordt. Volgen we het spel in grote lijnen. Vanaf de beginbully ontspon er zich een spannende strijd, weder zijds werden de verdedigingslinies behoedzaam en consciëntieus naar zwakke plekken afgetast, die er hoe genaamd niet waren, hetzij dat onze achterhoede wat traag was; We moesten het even zonder onze linksbuiten stellen, die we, gezien haar productieve bui in Roermond, node misten. Het leek er aanvanke lijk op, dat mét haar ook de produc tiviteit verdwenen was; het duurde geruime tijd, voor dat we een doel punt konden noteren, toen onze mid denvoor, die met de spil, ongetwij feld een pluimpje voor hun prach tige spel verdienen, de bal mooi toe gespeeld kreeg, twee tegenstandsters passeerde en vervolgens op de Bra bantse doelvrouwe afstevende, die al uitlopende met een mooie push-bal het nakijken kreeg. De vreugde was echter van korte duur, enkele minuten later kon Bre da in een „heerlijke" doelworsteling, waarbij het kurk tot driemaal toe uit ons doel geslagen werd, ook scoren. Men was dus weer even ver! Onze voorhoede dacht er echter anders over en toog weer met frisse moed naar de Push-cirkel, waar voorlopig de staat van beleg werd afgekondigd, toen de centervoor na prachtig aangeven van rechts de bal mooi stopte, even doordribbelde en vanaf de rand van de cirkel onhoud baar hoog inschoot. Waarschijnlijk heeft de keepster de bal eerst gezien toen hij boven in het net hing. Rust. Na de hervatting drong Venray met alle geweld op nog een doelpunt aan, maar Breda was hermetisch af gesloten; steeds weer was er een been of stick en niet in het minst de keepster, die de uitbreiding van de Venrayse voorsprong belemmerde, erger zelfs, even later werd onze voorsprong te niet gedaan. Na dit doelpunt hielden de par tijen elkaar goed in evenwicht. De wedstrijd op 24 april HUAC (Helmond-Venray zal de beslissing brengen, wie van deze drie clubs naar de tweede klasse mag. Op deze datum zullen tevens de jongens en meisjes, (die regelmatig naar de zaaltraining komen!) ook tegen Huac in Helmond spelen. De heren besloten de competitie in Helmond met een 42-nederlaag te gen HUAC. Ze bezetten de 3e plaats op de ranglijst. Venray: doel P. Poels, achter J. Houba en P. Claessens, midden M. Verschuren H. Thomassen en Th. Houba, voor H. Poels H. Oudenho ven P. Janssen H. Snoeks en N. Min. Met een soort gelatenheid heeft 't Venrays publiek de wethouders verkiezing over zich laten gaan. Men heeft over het algemeen heel weinig interesse in deze gebeurte nis gehad en de publieke opinie ge loofde het wel. Er mag dan mis schien links en rechts binnenkamers zo terloops wel eens over deze ge beurtenis wat gepraat zijn, de alge mene indruk was, dat het Venrays publiek vrij onverschillig stond t.a.v. dit feit. Het heeft geen zin vroegere ge beurtenissen zó van 50-60 jaren geleden op te halen, toen men zich nog in vuur en vlam voor zo'n verkiezing zette maar het heeft toch wel nut om dit feit te signaleren. Met het praatje dat de mensen wijzer en verstandiger zijn gewor den, zijn we er niet. Een gemeenteraad en een-wethou der zijn nog altijd zeer belangrijke „dingen" in een gemeenschapsleven. De voorbeelden liggen vlak in de buurt hoe een slappe gemeenteraad oorzaak is, dat van allerlei dingen,, die niet door de beugel kunnen, toch liet gebeuren tot schade en schande van die bepaalde gemeen schap. Het is zeker waar, dat Venray groter geworden is. Het dorpse „ge doe" wat vroeger een gemeente raadsverkiezing en ook bij een wet houdersverkiezing soms tot allerlei vreemde klachten leidde, is voorbij, De problemen waarmede een ge meenteraad op dit moment te ma ken krijgt, liggen ook op een heel ander vlak dan vroeger toen de per soonlijke noot zelden of nooit op de agenda ontbrak. Maar juist omdat die problemen op een heel ander vlak liggen, werd de publieke belangstelling ook an ders, wat nog niet behoeft te bete kenen dat hij minder werd Maar dit schijnt nu juist in Ven ray wél het geval. De oorzaken daarvan zijn gauw te noemen. De belangen van ver schillende bevolkingsgroepen liggen al langer hoe verder uit elkaar. Een Lollebeekplan, hoe voornaam ook voor onze boeren, zegt onze arbei ders niets, interesseert hen niets. De boeren daarentegen hebben maar matig interesse voor nieuwe indus trie, het is voor hen een kwestie van welke grond wordt er voor gebruikt. En zo kunnen we door blijven gaan. Is het wonder, dat de tegenstellingen tussen kom en kerkdorpen nog meer benadrukt worden als vroeger? Een sportpark in Venray-kom is heel mooi, maar op de kerkdorpen heeft men liefst zijn eigen voetbal veld. Een schouwburg in Venray-kom, oké, maar dan ook een fatsoenlijk gemeenschapshuis op de kerkdorpen. Waterleiding en gas hier, dan ook daar, kortom, vult het lijstje maar zelf in. Nu zou het allemaal nog wel los lopen als een gemeente zelf nog eens wat te bedisselen had. Dan zou men op de een of andere manier kun nen proberen alle partijen het hunne te geven en via jaarplannen te ko men tot een zo goed mogelijke ver vulling van de wensen, die er leven. Maar dat kan niet. Het duidelijkst wordt dat geïllustreerd door de nota, die B. en W. het vorig jaar bij de begroting mee gaf. Omdat in de begroting niets te vinden is van toekomstplannen heeft men deze dan maar in een aparte nota vermeld, in de vurige hoop, dat ze in 1959 dan toch verwezenlijkt kunnen worden, omdat ze zo bitter hard nodig zijn. Van die hele was lijst plannen is alleen het plansoen- tje in Oostrum gereed gekomen en de andere punten, die nog open staan, zal dit jaar wel op die nota komen. Hier kan noch B. en W. noch de gemeenteraad iets aan doen, omdat ze met handen en voeten gebonden zijn aan de rijks voorschriften en rijksbepalingen en aan het geld, wat datzelfde rijk ter beschikking stelt. Maar het is logisch en haast van zelfsprekend, dat het publiek, dat dit automatisch aanvoelt, dan ook het overige weinig interesseert. De opinie is: er wordt een hoop gepraat en er komt toch niets van terecht. Dan is het met de interesse al heel gauw gedaan Daarnaast is het de gemeenteraad zelf, die aan deze mindere interesse haar deel heeft bijgedragen. Al is bv. een begroting nietzeggend, het wordt nog veel minder als deze eerst in comité-generaal behandeld wordt (zgn. om de raadsleden een duide lijker inzicht in de materie te ge ven) en dan uiteindelijk eens in openbare vergadering komt Een procedure, die 20-30 jaren ge leden ongetwijfeld zijn nut zal heb ben gehad, maar die 'nu toch wel een tikkeltje uit de tijd is. Van iemand, die zich als raadslid Opwerpt/, (mag men intussen ver wachten, dat hij op de hoogte is of zichzelf op de hoogte stelt, hoe nu feitelijk wel een begroting in elkaar zit. Daar is geen comité-generaal meer voor nodig. Wel nodig is, dat de raad, in verschillende commis sies verdeeld, verschillende onder delen van die begroting bestudeerd en hierover de nodige vragen stelt, die dan openbaar behandeld wor den. Dan gaat ook voor het publiek zulk een begroting leven en krijgt de raad zelf een beter inzicht in de verschillende hoofdstukken. Begrotingsbeschouwingen over een begroting, als nu voor ons ligt, zon der een enkel toekomstplan, hebben geen zin, wel op- en aanmerkingen, aan- en toevoegingen bij de ver schillende hoofdstukken. Er is indertijd een plan-commissie in het leven geroepen, wiens taak het o.m. was nu eens te komen tot een opstelling van plannen, eigen initiatieven van de raad naar voren te brengen, de aandacht van B. en W. op bepaalde dringende punten te vestigen en indien mogelijk ook mee te werken aan een financiële oplos sing Deze commissie die zeer goed en vruchtbaar werk zal kunnen doen en wellicht ook heeft gedaan, heeft zich in het duister teruggetrokken en alles wat men hoort is, dat er een stevig robbertje gevochten is met de stedenbouwkundige. Over het nut van dit bokspartijtje willen we het niet hebben, alleen maar vaststellen dat deze commissie inderdaad had kunnen laten zien, dat verschillende problemen haar aandacht heeft en, dat ernstig ge streefd wordt naar een oplossing. Ze heeft een keer bij monde van haar voorzitter, een heel sumier ver slag gegeven van haar werkzaam heden en heeft zich toen weer ijlings teruggetrokkenWaarom, snapt niemand We hebben hier voor ons liggen 'n drietal boekwerken van de gemeente Eindhoven. Uitgegeven door de ge meente en thuis bezorgd bij de in woners. Hier is in voor iedereen be grijpelijke taal o.m. de begroting be handelt met foto's, statistieken etc. Daar is verder een overzicht ge geven van wat in vijf jaren opbouw is gedaan en wat men de komende vijf jaren denkt te doen. En tenslotte is aan de schooljeugd een interessant boekje door de raad cadeau gedaan over Eindhovens be vrijding opdat ook de jeugd van Eindhoven weet wat ze in mei a.s. vieren gaat. Daar zijn ook kranten, grote kran ten zelfs, die heel uitvoerige raads- verslagen brengen en begrotingsbe schouwingen, maar toch oordeelt de raad het voor het contact met Eind hovens bevolking die boekjes nog noodzakelijk Daar is op het Eindhovense ge meentehuis een aparte zaal die druk bezocht wordt o.a. door scho len waarin de toekomstge uit breidingen in keurige maquettes en kaarten te zien is. En waar men al een periode van 15 jaren verder is. Eindhoven is Venray niet en Ven ray niet Eindhoven, maar men kan toch iets leren van elkaar. Het zou bepaald jammer zijn als hier in Venray een gemeenteraad maar iets wordt, waar je om de vier jaar mee op moet letten, want dan moeten er nieuwe leden gekozen worden. En dan moet je zorgen dat je standje daar zo goed moeglijk in vertegen woordigd is. Maar die voor het overige aan z'n lot woydt over gelaten, behalve dan dfcor een enkeling, die eens wat ge daan moet hebben. Terwijl de raad zelf op haar beurt niet meenen moet, dat het haar taak niet is, dingen die niet bepaald op de agenda van een openbare verga dering staan ook niet openlijk te be handelen of openbaar aan de orde te stellen. Wil men tot een goed samenspel komen tussen raad en publiek en dit samenspel is o.i. een der eerste voorwaarden voor een goed functio neren van die raad dan moet al te grote geheimzinnigheid geen hin dernis zijn.. VENRAY Als we terugzien op de afgelopen drie Lijdensmeditaties die onder auspiciën van de Instuif, voor de Venrayse jeugd georganiseerd wa ren dan kunnen we terugzien op drie welgeslaagde avonden. De predikaties waren- in- gpede handen en werden gebracht op een voor onze jeugd begrijpelijke wijze. Gezien de talloze en enthousiaste reacties van de jeugd zelf, zullen we niet nalaten dergelijke vasten meditaties, in volgende jaren te her halen. Na de lange vastentijd gaat de In stuif dan weer met haar gewone programma verder. Op vrijdag 23 april 's avonds om negen uur wordt er voor de Instuif een film gedraaid in het Luxor- Theator. De titel van deze film is: „Roman ce in Heidelberg", ook wel bekend onder de naam: „de Prins Student". De inhoud van de film is als volgt: De koning van Karlsberg, een klein staatje in Heidelberg probeert de financiële toestand van zijn land te redden door een huwelijk te ar rangeren tussen zijn kleinzoon en opvolger, Karl Franz en de rijke prinses Johanna. Als Johanna Karl Franz beter leert kennen, komt zij tot de con clusie, dat hij een vervelende, arro gante jongeman is. Om bij Karl Franz nu wat men selijker eigenschappen aan te kwe ken, besluit zijn grootvader hem naar de universiteit van Heidelberg te sturen om te leren met jongelui van zijn leeftijd om te gaan. En hier komt natuurlijk het hoog tepunt van de film: Karl Franz wordt verliefd op het dienstertje in de herberg, die Kathie heet. Karl houdt veel van haar maar weet, dat zijn grootvader niet gesteld zal zijn op het huwelijk. Daarom besluit hij om met Kathie naar Parijs te reizen waar niemand hen kent. Kort voordat zij zullen vertrekken bereikt hem echter het bericht van het overlijden van zijn grootvader. Hij moet dan terug naar Karlsberg om koning te worden en natuurlijk trouwt hij ook met Johanna, zodat hij Kathie voor altijd moet opgeven. Kortom een vrolijke film waar vol op met de liefde en de jonge harten gespeeld wordt. We hopen dan ook, dat alle in- stuivers aanwezig zijn en nogmaals, vanwege de winkelsluiting op vrij dagavond begint de film om negen NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Zondagsdienst huisartsen Vanaf zaterdagmiddag 4 uur tot maandagmorgen 8 uur, wordt de practijk der huisartsen voor Venray e.o. waargenomen door Dr. YV.J.A. BLOEMEN Stationsweg 15 Telefoon 1465 Tweede Paasdag: Dr. L. COENEN Hensseniusstraat Telefoon 1878 Uitsluitend voor spoedgevallen. GROENE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingen-bureau voor de Kom. Zondagsdienst Groene Kruis: Eerste Paasdag: Zr. J. Janssen Leunen K 3 tel. 1361 Tweede Paasdag: Zr. M. JANS Overloon Tel. K 4788—262

Peel en Maas | 1960 | | pagina 1