PEEL EN MAAS (ampS SPORT INSTUIF Venray FILM-agenda Nieuwe Tuinbouwloods Oirlo Huurverhoging Koop nü IVOROL ZATERDAG 2 APRIL 1960 Nr. 14 EEN EN TACHTIGSTE JAARGANG (vervolg Kerkelijke Diensten) Donderdag: 7.30 H. Mis voor Ger- truda en Johannes v. Heyster. Vrijdag: vasten- en onthoudings dag; Zeven Smarten v. Maria; 7.30 gest. jgt. voor Lamberdina Manders. Zaterdag: 7.30 H. Mis voor overl. fam. Janssen-Claessens; biechtgele genheid te 7 u.; 7.30 lof. A.s. zondag is de 2e collecte voor het onderhoud van de H. Plaatsen in Palestina. Heden begint de Paas tijd; deze duurt tot en met zondag Beloken Pasen. RECTORAAT VEULEN Passie-zondag: dag van gebed en boete voor de kerk vd. stilte; vanaf heden kan men voldoen aan het ker kelijk gebod om in de Paastijd mins tens eenmaal de H. Communie te ontvangen. Zondag: 7 u. gelegenheid om te communiceren; 7.30 lm voor overl. fam. Nijssen-Coolen; 10 u. hoogmis; 2.30 kruisweg voor de kinderen; 7 u. lijdensmeditatie; vandaag slechts één collecte: de maandcollecte voor Uw kerk over maart. Maandag: 8 u. hgm tot dankzeg ging. Dinsdag: 8 u. lm overl. vrouw Cremers. Woensdag: 8 u. lm v. overl. fam. v. Gassel-vd. Weerden; 's avonds 8 u. lm voor de genezing van 'n zieke. Donderdag: 8 u. lm v. overl. fam Koenen-Janssen. Vrijdag: 8 u. lm vd vervolgden; 's avonds 8 u. Kruiswegoefening. Zaterdag: 8 u. lm t.e.v. de H. Bri- gitta; 8 u. lof. Accolieten voor a.s. zondag: Harry v. Rijswijck, Wim Hermes, Jeu Tim mermans, Piet v. Meyel. Kerkpoetsen: Riki Reintjes, Mar tha Erben, Mien Nijss'en. In verband met de Paastijd is ge legenheid om te biechten in 2 biecht stoelen: zaterdag vóór Passiezondag van 89.30; zaterdag vóór Palmzon dag van 8—9.30; woensdag vóór Wit te Donderdag van 89.30; Paas zaterdag in één biechtstoel van 34 u. en van 78 uur. mwMiMro oil* wrzefts hvpotfukn financiering JUIIANASINGEL41'teltf. 1061 (MM) HOCKEY-NIEUWS Door een onverwachte wending in de stand van de derde klasse voor dames, zullen de dames van MHCV zondag a.s. een beslissingswedstrijd moeten spelen tegen Heerlen. Het is duidelijk, dat deze wedstrijd die nog geen promotiewedstrijd is, maar er wel kans toe geeft zeer belangrijk is, en ook zeer span nend belooft te worden. De tegen standers uit Heerlen zijn aan onze dames niet onbekend! Wij hopen dan ook, dat zoveel mo gelijk supporters uit Venray naar Roermond zullen komen, om daar aan onze speelsters de onmis bare morele steun te verlenen. Deze wedstrijd begint om 14.30 uur. Diezelfde dag, om 12.30 speelt een herenelftal een vriendschappelijke wedstrijd tegen Tegelen I. Zowel de dames als heren die zon dag moeten spelen, worden verzocht, precies 11.30 uur, op het Hensenius- plein aanwezig te zijn, vanwaar dan via Tegelen naar Roermond wordt vertrókken. Wij wensen de dames in Roer-, mond zeer veel succes, en doen nog maals een dringend beroep op onze trouwe supporters. HOCKEY-NIEUWS Zondag a.s. zullen zowel de dames als de heren binnen de lijnen komen. De heren spelen een friendly game tegen kampioen Tegelen THC, dat blijkbaar in vorm wel blijven. Aan onze heren om te laten zien, dat ze voor THC niet behoeven onder te doen. Terrein Tegelen. De dames, die zoals achteraf bleek, de competitie als tweede ge lijk met Heerlen beëindigden, spe len morgen in Roermond tegen Heerlen om uit te maken wie pro motiewedstrijden voor de tweede klasse mag spelen. Zorgen onze da mes voor het a.s. lustrum in Juni toch nog voor een verrassing. Verder zij nog vermeld, dat de da mes- en heren-senioren dinsdag avond en de meisjes- en jongens junioren woensdagmiddag zaaltrai ning hebben. De wedstrijd in Roermond begint om 2.30 uur. We verwachten, dat be halve het herenelftal, vele suppor ters onze dames in Roermond zullen steunen". Onrustige Zenuwen? Mijnhqrdt/s Zenuwtabletten INTERNATIONAAL SCHAAKTOURNOOI I Aan de bondswedstrijden van de L.S.B., die voor de 4e maal in suc cessie door de schaakclub Venray georganiseerd worden, zullen 108 schakers deelnemen, w.o. 12 Duitsers en 4 Belgen. Ze zijn verdeeld in 32 hoofdklassers, 32 eerste klassers, 44 2e en 3e klassers. In de eerste groep speelt o.a. de schaakmeester Soultanbeieff, oud kampioen van België. Er is dit jaar ook een jeugdgroep gevormd uit schakers van 13-15 jaar. De opening van 't tournooi is za terdag 2 april om 18.00 uur in Prin senhof. Hierbij zal de voorzitter van de Belgische schaakbond, de heer Weltjens, aanwezig zijn. De speeltijden zijn zaterdag 18.30- 22.30. Zondag 9.30-13.30 en 15.00-19.00 Prijsuitreiking om 19.30, waarna sluiting van 't tournooi. Schakers en belangstellenden komt deze dagen eens kijken. Een schaalctournooi is zeer inte ressant. U bent allen hartelijk wel kom. JAARVERGADERING R.K. GYM. „ST. CHRISTOFFEL" Op de jaarvergadering bracht voorzitter Keyzers, dank aan leider en leidster voor het vele werk wat zij in het afgelopen jaar voor de ver eniging hebben gedaan. Het jaarverslag van de secretaris en penningmeester werd goedge- gekeurd. De vereniging telde op 1 jan. '60 249 leden, hiervan waren 170 vrou welijke en 79 mannelijke leden. St. Christoffel zal dit jaar deelne men aan het kringfeest op 29 mei te Sevenum en aan het gouden bonds- feest op 17 juli te Maastricht. Ver der zal nog worden deelgenomen aan enkele wandeltochten in de om geving. Als dank voor de prestaties van de leden op de gehouden oudersavond, kregen de leden 'n gezellig avondje, waarop de club - kampioenschappen bekend gemaakt zullen worden. Twee dames zullen aan het tam boerkorps toegevoegd worden. De aftx-edende bestuursleden Ger- rats, Peeters en Verbeek werden herkozen, tex*wijl als vrouwelijk be stuurslid werd gekozen mej. Nelly Janssen. Jongstleden zaterdag werd de tweede Lijdensmeditatie gehouden voor de jeugd. Dat deze meditaties in de smaak vallen, is wel duidelijk uit het aantal jongeren-, dat naar deze avond gekomen was. De vol gende en laatste meditatie wordt ge houden op 9 april a.s. en we hopen, dat iedereen weer aanwezig is. Na afloop kwamen de instuivers bijeen in zaal Prinsenhof, waar de talentenjacht werd gehouden. Hier werd voor een talrijk publiek ge toond, dat er heus wel „talenten" te vinden zijn onder onze jeugd. Voor al de muzikale nummers vielen erg in de smaak, alhoewel we de voor drachten en sketches, die gebracht werden niet moeten onderschatten. De eerste prijs ging naar de heer J. Vei*stappen, die met eigen gitaar begeleiding door de jury tot favoriet werd uitgeroepen. De tweede prijs was ook voor zanger, namelijk de heer W. Hermans. De derde ten slotte voor het zeer verdienstelijke orkest „The Locking Stars". Gezien het enthousiasme van de genen die op de planken stonden en van de toehoox*ders, zullen wij zeker niet nalaten een dergelijke avond in de toekomst te herhalen. Naast een circus-film van for maat, waaraan vooral circusliefheb bers hun hart op kunnen halen en de bijbehorende liefdesgeschiedenis dan maar op de koop toenemen, is er deze week een oude, maar daar om niet minder belangrijke film weer eens te zien, nl. van het Wes telijk Front geen nieuws. Een oude film wat wel eens merk baar is, maar die toch evengoed nog altijd zijn waarschuwing tegen alles wat maar oorlog is onverminderd duidelijk geeft. We zien hier weer de opgetogen Duitse jeugd de frisse en vrolijke Krieg binnenwandelen, daartoe aan gespoord door verdwaasde leraren en ouders. En we zien, dat er van dat fris en vrolijk niets overblijft als een hoop ellende, bederf en verrotting op de slagvelden. Ongetwijfeld hebben velen het boek gelezen en we zien nu in le vende lijve Paul, de gauwdief Kat, de slome Tjaden, de bulderende ser geant Himmelstoss, kortom al die fi guren, die van het boek zulk een groot succes hebben gemaakt. We zien ze verbloeden op de slag velden, we zien weer het paar echte leren laarzen van de een naar de an der gaan, omdat ze allemaal sneu velen en tot slot zien we de hoofd persoon Paul, getroffen worden op een zonnige dag zonder veel heirie, die in het legerbericht vermeld wordt als: „Van het Westelijk Front geen nieuws". Met enige plechtigheid is in Oirlo de grote nieuwe tuinbouwloods offi cieel in gebxnxik genomen. Na een plechtige H. Mis voor de levende en overleden leden van de tuinbouwvereniging zegende Pastoor Ver voort, het sterk vergrootte en ge moderniseerde bouwwerk in. In zijn welkomswoord tot de gas ten, waaronder CVV-directeur Bou- men. releveerde voorzitter Philip- sen de geschiedenis van de Oirlose tuinbouw. Ze werd opgericht door de heer G. de Ponti, in 1915 en zo wel Oirlose als Castenrayse tuinders waren er lid van. Na een aarzelend begin begon schot in de zaak te komen, mede door de eminente leiding van Voor zitter Th. Peters, die in 1921 het het voorzitterschap aanvaardde en telkens nieuwe initiatieven ontwik kelde. Hij huldigde de heer P. Janssen, die als opvolger van de eerste secre taris H. Kuypers, 23 jaren het secre tariaat heeft waargenomen. CVV-directeur Boumen, sprak zijn erkentelijkheid uit voor de uitnodi ging om door een knop op de sor- teermachine de nieuwe loods offi cieel in gebruik te mogen nemen en maakte gewag van de grote voor uitgang die de tuinbouw ook in de specifiek landbouwgebieden gaat maken. Deze sterke groei, welke o.m. in Oirlo zo duidelijk blijkt, maakt uit- i breiding noodzakelijk, reden waar- j om ook de CVV gaarne het hare had bijgedragen tot het tot stand- komen van deze loods. De heren M. Joosten en M. v.d. Sterren boden gelukwensen aan na mens de sectie groenten en eieren en na hen kwamen vele anderen het be stuur gelukwensen met deze ver betering van outilage, die er toe bij zal dragen, dat de omzet van de Oii'lose tuinbouwvereniging nog ho ger zal stijgen. En daar is het ook om begonnen. toont U iets beters in uurwerken NIEUWBOUW TOREN MERSELO Aan het aannemersbedrijf fa. P. Volleberg Zn, is opdracht gegeven tot wedei*opbouw van de Merselose toren, die tot heden nog altijd piro- visorisch was hersteld. De restau ratie staat onder leiding van archi- tect Colsen. De huurverhoging is door de Eerste Kamer aangenomen met 35 tegen 17 stemmen, na een ant woord van minister Van Aartsen, waarin deze zei, dat in de toe komst nog wel een verdere verho ging nodig zal zijn. Hoe dat moet gebeuren is nog niet bekend. De regering wacht een advies van de S.E.R. op dit punt af. De nieuwe huurverhoging waarover wij vori ge week een uitgebreid artikel plaatsten, gaat 1 april in. De huurverhoging is volgens de minister niet alleen nodig om de kloof tussen vraaghuur en kostprijs- huur te overbruggen, maar ook uit een oogpunt van rechtvaardigheid tegenover de huiseigenaars. Er lijkt nog wel wat ruimte te zijn voor een verlaging van de bouwprij zen zei de minister verder. Maar het is beslist niet juist, dat de concur rentie in het bouwbedrijf geen rol zou spelen. De minster beloofde dat hij zijn aandacht gericht zou houden op het verloop van de grondprijzen die een neiging tot stijgen vertonen. DE BOUWMARKT In 1965 zal, naar de minister ver wacht, de ergste woningnood wel ge leden zijn. Maar ook daarna zijn er nog zeker 65.000 woningen per jaar nodig om de stijging van de normale behoeften bij te houden. Als men verder bedenkt, dat er nog heel wat ki-otten zijn die moeten worden opgex-uimd, dan hoeft men niet bang te zijn, dat de bouwmarkt over enkele jaren „inzakt", aldus de bewindsman. De looncompensatie zal geen prijs stijging tot gevolg hebben. Vastge steld is immers, dat die verhogingen geheel uit de economische ruimte moeten komen. Daarnaast zijn er be langrijke loonsverbeteringen in het kader van de vrijere loonvorming mogelijk geweest. Staatssecretaris Roolvink noemde de volgende cijfers: van de werkne mers die een loonsverbetering kre gen, ontving vier procent een verho ging van circa drie px-ocent; 28 pro cent kreeg tussen vier en vijf pro cent en 29 procent ontving tussen vijf en zes procent. Zeven procent loonsverhoging was het deel van circa 18 px-ocent van de werknemers en de rest kreeg nog meer. Het regeringsvoorstel tot ophef fing van de huurblokkering werd zonder hoofdelijke stemming aan genomen. P. vd. A. en communisten waren uiteraard tegen. Zij stemden ook tegen de huui-verhoging. Dubbele tuben: Voordeliger prijs. Uw tanden vragen het beste.

Peel en Maas | 1960 | | pagina 6