MEISJES Thijssen- Kleine Siaarman APPELS neb. COENEN COENEN Week-agenda Kan hei volk nu gaan sparen? Burgerlijke Stand „Cc am fis Luxe-artikelen COENEN Chauffeur I Qóud en ïii Verheijen's Zaadhandel Gasfornuizen COENEN Slagerij (MDERS Lederwaren Eeuwige Lente Schoonmaak NYLONS vanaf 1.59 SPEELGOED Lyceum LCfi» plak-plastic 0 Tafelzeil Magazijn De Zon Schoonmaak artikelen" Verheijen's h Zaadhandel in Klompen Prachtsortering van de industrie; op de recreatie mogelijkheden en op de terreinen voor eigen bouw. Hij stelde daarbij dat uitbreidingen van bestaande fa brieken worden afgeremd door ge brek aan woningen en dat dit toch allerminst bevorderlijk is voor de industrialisatie. De VOORZITTER beloofde zulks, maar wethouder BOVEN wenste hieraan toch wel iets toe te voegen. Indertijd was met de Industriële Club een soort af spraak gemaakt over de verdeling van industrie-woningen, die dan be stemd zijn voor z.g. pendelaars, dus voor mensen die verder dan 10 km. van hun werk afwonen. Nu geven deze mensen zich persoonlijk op, maar later krijgt B. en W. dan schrij vens van de industrie over deze kwestie, en werkt men langs elkaar heen en maakt men de zaak maar moeilijker. Aan de hand van enkele voorbeel den lichtte hij dit toe, waarop Fr. JANSSEN vroeg, of het niet het beste was, dat B. en W. t.a.v. deze kwestie een rapport aan de raad overlegde. De VOORZITTER meende, dat een en ander beter kon besproken wor den in de industrie-commissie, die vrijdag zou vergaderen. Dan kon deze hele kwestie nog eens diep gaand besproken worden, alsmede de andere punten, die in genoemd schrijven ten berde worden gebracht. Dat was het dan, maar voordat hij de vergadering sloot wenste hij de raad en vooral de heer Steeghs nog mee te delen, dat van de waterlei ding bericht ontvangen was, dat ook Castenray dit jaar nog waterleiding krijgt. En dat zal later wel een extra rondje gekost hebben. DRANKWET Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift van Joseph Hubert Marie Rutten, wonende te Venray, Eindstr. 27, om een tapvergunning voor de beneden voorkamer van het pand Eindstraat 25. Binnen twee weken na de dagte kening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verlenen van deze vergunning schriftelijke bezwaren bij burgemeester en wethouders in brengen. Venray, 24 maart 1960. Burgemeester en wethouders vnd.. A.H.M. JANSSEN, burgemeester H. VORST, secretaris GEVONDEN: kindersjaal, kinderhandschoen, hon denhalsband met penning, dames polshorloge, bruine dameshand schoenen, Politiebureau; rozenkrans. Janssen Julianasingel 17; zwarte motorhandschoen. Jacobs Langstraat 20; kinderfietsje (3-wieler), Rommen St. Jozef weg 7; boodschappenmand- je, Hoedemakers Langstraat 2; arm bandje, Verstegen Langstraat 48; kinderbeursje, Linsen Kruisstraat 8. WEDSTRIJDEN RODE KRUIS Door het Rode Kruis werden wed strijden georganiseerd op St. Servaas waaraan werd deelgenomen door Rode Kruis-colonnes van Noord- Limburg. Hiervoor was een" ver keersongeval geënceneerd en een noodziekenhuis ingericht. De uitslag wes: Heren. Venlo 1; Maasbree 2; Vel den 3. Dames. Sevenum 1; Venlo 2; Te- gelen 3. VREDEFEEST TE VREDEPEEL Het comité „Vredefeest heeft be sloten om het jaarlijks terugkeren de zomerfeest te organiseren op 16, 17, 18 en 19 juli. Het feest zal be staan uit fancy-fair en andere ver makelijkheden op 16 en 17 juli en dansavonden op 18 en 19 juli. Evenals vorig jaar zullen de baten geheel ten goede komen aan de bouw van de toekomstige kerk. Het comité is reeds druk bezig met de organisatie van een en ander. NIEUWE KERK OP HET MOLENPLEIN Hedenmiddag start de grote pa pier, ijzer en lompenactie ten bate van de nieuwe kerk op het Molen plein. Pastoor Geerits zal zelf hiertoe het startsein geven op 't Hensenius- plein, waar een zestal wagens klaar staan om alles langs de huizen te gaan verzamelen. Het actie-comité wil die zo vlug mogelijk doen verlopen en verzoekt allen beleefd, van 24 uur de „spul len" aan de straat te zetten. Opgaven voor deze rubriek svp inleveren uiterlijk vrijdags 9 u. AGENDA CENTRALE K.A.B. VENRAY Maandag 4 april 7.45 in de Burg graaf CAO-cursus metaal-industrie. Woensdag 6 april 8 u. in de Burg graaf vergadering K.A.V. Donderdag 7 april 8 uur in café J. Sanders bestuursvergadering K.A.B. Venray. P.D.V. „DE ZWALUW" Hedenavond 8 uur ledenvergade ring in zaal Schellen. Tevens ver plichte inlevering van hokschriften. VOORLICHTINGSAVONDEN GEZINSVOOGDEN Woensdag 6 april a.s. is er een voorlichtingsavond voor de gezins voogden en -voogdessen om 8 uur in Lunchroom Verheugen. Op deze avond zullen de heer W. Haencn, griffier van de Kinderrech ter bij de Arondissementsrechtbank te Roermond en de heer Mr. J. Me- kel, adj. secretaris van de Raad voor de Kinderbescherming te Roermond, voorlichting geven over de taak van gezinsvoogd en de plaats van de ge zinsvoogdij in het Kinderrecht. Het kan niet worden ontkend, dat het sparen bij ons volk een belang rijker plaats inneemt dan ooit. Dit is een rechtstreeks gevolg van de ge stegen welvaart. Vanzelfsprekend zijn er nog grote groepen die niet sparen en of niet sparen kunnen. Ook dit is onvermij delijk. Er zullen altijd mensen blij ven, die er eenvoudig geen weet van hebben hoe men een gedeelte van zijn inkomen kan overhouden. Vervolgens blijven de gezinsuit gaven bij de meerderheid van ons volk een zo wisselend verloop verto nen, dat er sprake zal blijven van vette en magere jaren. Dat is op zichzelf niet ongezond. In grote gezinnen zal de heer des huizes in de jaren dat zijn kinderen opgroeien, geen kans zien om reser ves in kasgeld aan te houden. Dit is geen teken van onvoldoend finan cieel inzicht. Deze huisvaders inves teren hun inkomen geheel in het ge zin en leveren hun aandeel in de vorm van investeringen in toekoms tig produktieve krachten. Zij mogen hop endaarvan later de vruchten te plukken in de vorm van gestegen ge zinsinkomen of toenemende vader trots. In doorsnee kan echter in de ge zinshuishouding meer gespaard wor den dan vroeger ooit het geval is ge weest. Dit heeft spaarproblemen tot gevolg, die verschillend van orde en grootte zijn. Het is zinvol daarvan enkele nader te beschouwen. DE MOGELIJKHEDEN Wanneer er voor de gestegen spaarsom direkt een bestemming wordt gekozen, is zowel de bestem ming als de besteding van het spaar geld een voldongen feit. Kiest de spaarder een lijfrente of andere verzekering, dan wordt hij premie-plichtig en weet hij welke uitkomsten zijn besparing op de duur geeft. De onzekerheid verbon den aan het verzekerde risico, brengt kosten met zich, die de betrokkenen moeten dragen. Wik de spaarder zelf zijn geld be heren, dan heeft hij verschillende mogelijkheden. Hij zal aanvankelijk de spaarbank kiezen of één der grote banken, want ook de circula tiebanken trachten de laatste tijd de AANVRAGE TUINBOUW- TEELTRECHT Het Produktschap voor Groenten en Fruit maakt bekend, dat., in de bestuursvergadering d.d. 22 maart 1960 werd besloten erkende hande laren in de gelegenheid te stellen voor de teelt van rode peen (Flak- keese) contracten af te sluiten met erkende zowel als niet-erkende groentetelers tot elke gewenste op pervlakte. Aan telers, die een desbetreffend contract gesloten hebben, zal voor düze teelt desgevraagd bijzonder tuinbouwteltrecht worden verleend. Aanvragen hiertoe kunnen wor den ingediend bij de Plaatselijke Bureauhouders van de Provinciale Voedselcommissaris. SNELLER GRENSVERKEER MET DUITSLAND Tussen de Nederlandse en de Duit se regering is een overeenkomst ge sloten ter bespoediging van het per sonen- en goederenverkeer over de Nederlands-Duitse grens. Het akkoord voorziet in samenvoe- gin van de grenscontrole door de beide landen (spoor-, land- of wa tervervoer) en regelt de instelling van gemeenschappelijke spoorweg stations-of van grens-aflosstations. Het akkoord betreft de mogelijk heid van grenscontroles op eikaars grondgebied. ADRES AAN DE STATEN Het ontwikkelingsorgaan Noord- Limburg? waarvan ook de gemeente .Venray lid is, heeft een adres ge zonden aan de leden van de Staten- Generaal inzake de aanleg van de verbinding Eindhoven-Venlo via de rijksweg 67. Om verschillende redenen dringt het orgaan aan op een spoedige tot standkoming van deze weg. Zij is o.m. nodig voor een nog gro tere uitbouw van het Noord-Lim burgse aandeel in het internationale vervoer over de weg, waarop de werkgelegenheid in dit deel van Limburg voor een aanzienlijk deel is gebaseerd. Uit vekeers-technisch oogpunt is een aanleg noodzakelijk, daar meer dan 25% van alle goederenverkeer over de weg van en naar Duitsland via Noord-Limburg gaat, terwijl de industriële ontwikkeling door deze snellere verbinding met het Westen en met name met de grote steden zeer is gebaat. Daarnaast meent het ontwikke lingsorgaan, dat door een snellere verbinding met het Duitse achter land de zeehavenpositie van Neder land wordt verstevigd en ontwik keld, temeer waar van Duitse zijde de bereidheid blijkt, om via verbe tering en nieuwe aanleg van wegen een gemakkelijker verbinding met Venlo mogelijk te maken. Tenslotte meent het orgaan, dat een snelle tot standkoming van de weg bij zal dragen tot een vergro ting van de agrarische export, door dat tuinbouwproducten uit het Wes ten sneller en vlugger kunnen wor den doorgevoerd. Met uitvoerige statistieken en te keningen is dit adres nader toege licht. „EEN WALSDROOM" De directie van het nieuwe, mo derne, stijlvolle operagebouw in M.- Gladbach, heeft voor Tweede Paas dag voor de Nederlandse en de Bel gische operavrienden een extra gast- voorstelling ingelast. Tweede ^Paasdag 's middags om 15.00 uur zal opgevoerd worden „Een Walsdroom" van de konnig van de wals Johan Strauss. Voor verdere gegevens en inlichtingen venvijzen wij naar de advertentie in ons blad. spaargelden van de kleine man te trekken. De circulatiebanken geven doorsnee een iets hogere rente maar eisen daartegenover soms een mini mum inlage en/of een zekere opzeg termijn. Dit leidt ertoe dat grotere bedragen over het algemeen een aantrekkelijker belegging vinden bij de grote banken en de kleine bij de spaarbanken. De circulatiebanken zijn vrij hun belegging. Kunnen daarvoor ook het aandeel kiezen en komen zo aan een hoger rendement. Zij fungeren als een soort beleggingsmaatschappij voor spaarders die toch erg likwide willen blijven en weinig risico wil len dragen. SPAARBANK IN HET NADEEL De spaarbanken vinden altijd nog de kleine spaarders voor hun loket ten. Hoewel ook zij in doorsnee ho gere inlagen zullen boeken dan voorheen, is er voor hen in deze ont wikkeling toch een groot nadeel te bespeuren. De kleine inlagen en te rugbetalingen vragen immers het meeste administratieve werk en ren deren dus het slechtst. Voorts zijn de spaarbanken gebon den aan belegging in hypotheken, obligaties e.d. Zij zullen t.o.v. de grote broeders altijd in het nadeel zijn en daarom ook een lagere rente moeten geven. Hun sociale taak staat steeds voorop. In de huidige ontwikkeling schuilt het gevaar, dat hun kans op goede bedrijfsuitkomsten steeds geringer wordt omdat zij voor de vettere hap jes meer met de algemene banken moeten concurreren dan vroeger. Bij een stijgend spaarsado zal bij de spaarder de wens boven komen naar een meer duurzame belegging. Het aandeel biedt de meeste risico's in gunstige en ongunstige zin daarom is de kleine spaarder daar voor minder geschikt. Kiest hij de obligatie dan moet hij geldontwaarding verwachten. Zoekt hij participatie in beleggingsmaat schappijen, dan treft hem deels het aandelenrisico, terwijl hij als spaar der dient te weten hoe de beleggings maatschappij functioneert. Andere beleggingsmogelijkheden liggen in huizen, maar dan dient men verstand te hebben van de hui zenmarkt en de daaraan verbonden risico's. Bij dit alles voegen zich thans de systemen van premie-sparen. Dit wordt aangetroffen bij particuliere ondernemingen en bij de overheid. Spaarbanken, schoolbesturen ei de financiers van het bedrijfseven krijgen er meer werk door. Naar de maatschappelijke kosten van die sy stemen kan men slechts gissen. Die kosten zijn echter niet gering en wij vragen ons af of zij opwegen tegen de maatschappelijke voordelen. ADVISEURS, GEVRAAGD Hoe het zij, zeker is, dat de spaar problemen toenemen. In de eerste plaats bij de spaarders zelf en ver volgens bij degenen, die een rol spelen bij de inhouding van bespa ringen en belegging daaivan. Met de stijging van de al dan niet gedwongen spaarlust, men denke aan de premie, zal de behoefte aan goede fen objectieve beleggingsad viezen toenemen. Het zal zaak zijn van de financiële instellingen om hier haar sociale taak te zien en de spaarders geen weg te doen kiezen, die voor hen niet verantwoord is. Vervogens hebben de vakvereni gingen en hoofden van tal van in stellingen hier een belangrijke taak. Er is behoefte aan goede beleg gingsadviezen voor 't legioen spaar ders, dat zich bezig is te vormen. De sociale afdelingen van bedrijfsleven, overheid en de financiële instellin gen krijgen een verantwoordelijke taak. Van hun adviezen zal het voor namelijk afhangen of het volks sparen een succes wordt. Van de spaarservice zal het afhan gen bij welke instellingen 't grootste deel van de kleine spaarders zijn geld onderbrengt. Goedkoper irappen dan (remmen Een fiets heeft financiële remmen. P0ELS Rijwielhandel van 25 t31 maart 1960 GEBOREN: van Gassel Gerardus, Timmermannsweg 2a van Gassel Hendrika, idem Linssen Josephus, Merseloseweg 7 Pirlo Antonia, Merseloseweg 13 v.d. Beuken Johannes, Castenray G 26a Wilmsen Petronella, Hoebertweg 3a Martens Hubertus, Bergen Louvet Elisabeth, Veulen H 33a OVERLEDEN: Bongaerts Johanna, 45 jr, Venray ONDERTROUWD: Duijnstee Eduard, 31 jr, chemicus, te Geleen Rijksweg Zuid 29 en Kort- mann Louisa, 22 jr, St Annalan 3 van den Winkel Hubertus, 24 jr, chauffeur, te Wanssum Portbaan 22 en Arts Antonia, 20 jr, JCl-Oirlo 25 Wismans Johannes, 23 jr, maga- zijnknecht, Timmermannsweg 16 en Versteegen Josephina, 25 jr, Putten- weg 34 Reintjes Henri, 25 jr, landbouwer, Veulen H 34 en van de Pas Mechtil- da, 23 jr, Veulen H 34 Litjens Johannes, 29 jr, gasfitter, Daland 11 en Thijssen Elisabeth, 22 jr, Leunen K 69a Verheijen Johannes, 26 jr, bank werker, Oude Oostrumseweg 16 en Martens Helena, 24 jr, Leunen K 10b GETROUWD: Janssen Herman, 31 jr, rijkswerk man, te Horst en Deters Maria, 34 jr, te Venray Haasen Josephus, 31 jr metselaar, te Asten en Muijsers Johanna, 27 jr te Venray Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm na een geduldig gedragen lij den, in het Sc. Èlisabethzie- kenhuls te Venray, voorzien van de H. Sacramenten, onze geliefde dochter, zuster en tante Johanna Henriette Bongaerts, in de leeftijd van 45 jaar. Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in uw ge beden aan. Venray Wed. J. Bongaerts-Arts Venray P. Verstegen-Voesten en kinderen Gennep H. Bernarts-Bongaerts K. Bernarts en kinderen Venray H. Janssen-Bongaerts P. Janssen en kinderen Venray H. Bongaerts M. Bongaerts-Kersten en kinderen Venray, 27 maart 1960 Maasheseweg 37 De plechtige lijkdienst, ge volgd door de begrafenis, had plaats woensdag 30 maart om 9.30 uur in de parochiekerk van St. Petrus Banden, waar na de begrdfenis. K.A.V. Woensdag 6 april 8 uur 's avonds ledenvergadering in De Burggraaf. Spreker Pater Sigobeld Hoyenboom. Tevens bestuursverkiezing. Candidatenlijsten kunnen inge diend worden overeenkomstig de bekende voorwaarden, tot uiter lijk 5 april bij de secretaresse Stationsweg 93. Verloting. Dankbetuiging Voor de vele blijken van deel neming en medeleven bij het overlijden en de begrafenis van onze inniggeliefde echtgenoot, vader, behuwd- en grootvader, broer en oom Peter Johannes Beerkens, zeggen wij hartelijk dank. Vooral dank aan Kapelaan v. Leipsig, Dr. Vercauteren, Zr. Jans de buurt en speciaal Begrafenis onderneming Goumans voor de goede en correcte verzorging. Wed. W. Beerkens- Pelzer kinderen en kleinkinderen Venray, Hagelweg 3 Dankbetuiging Ook namens onze kinderen zeggen wij familie, vrienden en bekenden hartelijk dank voor de vele blijken v^n belangstelling bij ons zilveren huwelijksfeest. H. Cox-Derikx Ysselsteyn Mijn oprechte dank aan allen, die mij zo goed ge holpen hebben bij het slagen van mijn Missie-Fancy-Fair. Dank zij uw gulle en harte lijke medewerking èn bij de voorbereidingen èn op de dag zelf, is het 'n succes geworden. Als dank wil ik voor uw in tenties een H. Mis opdragen op maandag 4 april. Pater G. Hoex s.c.j. TE KOOP 2 guste koeien J. Derckx, Buitenweg 6 in alle prijzen. n Horlogerie Byouterie Wij tonen U een prachtige nieuwe sortering. TE KOOP 20 zware biggen A. Wismans, Gasstraat 5 TE KOOP roodbont weischot G. Kemmelings. Hoofdstraat 18, Oirlo. TE KOOP handwagen op luchtb. tevens witkalk Leunseweg 12b TE KOOP pracht kanten bruidsjurk met kapje, enkele uren gedragen Leunseweg 13. voor vrachtwagen gevraagd Depot Drie Hoefijzers Eindstraat 27 TE KOOP GEVRAAGD in goede staat zijnde 2e hands hydrophoor-inst. pl.m. 100 a 250 1. met electr. zuigperspomp. Aanbiedingen aan J. L. Ver- heggen, Rijksweg 15 Milsbeek. TE KOOP compl. damesrijwiel f 30.- hulpmotor f 40.- Kruisstraat 6 (Zie advertentie volgende week) houdt U van: een prettige werkkring, in een intiem modern atelier, waarin'U ook leert voor uw toekomst, met goed loon enjpremieregeling bij CONFECTIE-ATELIER Daar is plaats voor nette meisjes als NAAISTER of LEERLING-NAAISTER Maasheseweg 63-65 VENRAY ook in de avonduren. Steeds voorradig alle gras- en klaverzaad mengsels voor blijvend grasland en kunstweide. Ook alle mengsels volgens advies van de Rijkslandbouw- voorlichtingsdienst. Westerwolds Raygras en Italiaans Raygras. Scherpe prijzen. Prima kwaliteit. in alle prijsklassen van de bekendste merken. Betaling desgewenst in overleg. Onze reclame Ham 100 gr. 50. 250 gr. 1.20 Boterhamworst 100 gr. 30, 250 gr. 65 Preskop 100 gr 30, 250 gr. 65 Zult 500 gr. 40 Vrijdag en zaterdag coteletten 500 gr. 1.75 Dinsdag gehakt 500 gr. 1.40 Woensdag •speklappen 5(0 gr. 1.25 Donderdag braadworst 500 gr. 1.40 Voor iets moois en aparts slaagt U bij Bloem- Tuin- en Landbouwzaden Gazongraszaden Asel iuin-en gazonmest J. Keijzers Schoolstraat 2 Tel. 1450 Voor alle schoonmaakartikelen naar HOFSTRAAT 5 TEL. 1270-04780 mei o( zonder naad in donkere en lichte iinlen Textielhandel I naast Raadhuis Hofstraat Tel. 1473 PALTHE agentuur Voor degelijk en mooi merkspeelgoed naar HOFSTRAAT 5 TEL. 1270.04780 Rekeningen voor de studeJ®®H vóór of op 7 april indienen 6 Her PATER ECONOCfc Loterij Fancy-Fair Oirli]y[e le 2984, 2e 2419, 3e 165/ dja 4e 1198, 5e 3004, 6e 3226L yk 7e 1671. 8e 3417, 9e 246£r. Prijzen afhalen zondag 15 rE. J Loterij Missie-Fancy- Oostrum 5VR; le 4482, 2e 3902, 3e 251llsje 4e 4692, 5e 3257, 6e 1576fein f 7e 2802, 8e 2492, 9e 1272b V 10e 3683 J Prijzen vóór 15 april af te len bij M. Derks. manufacture Oostrum. mai Onverwoestbaar is het bekeef0 j voor kasten enz. per meter 2i met nieuwe dessins. Peter Hendrix Bazaienio. Grotestraat 13 ^ver dit t Voor onze jongens een grole collectie SHIRTS !>e Het blousonmodel voert de boventoon. Komt U eens kijken bij.- JAC. FONGK Grotestraat 9 borstelwerk, zemen, sponsen, kastpapier, Sigella boenwas, eni'ZO eni*"" Peter Hendrix Bazar ?en Grotestraat 13 j*b E Uit voorraad leverbaar), alle soorten tuinzaden, lag bonen, erwten, jour sla, spinazie, enz. pootsjalotten, plantuien. in) Uitsluitend kwalitéitszaden. I Leunen Telef. 1550» te Hei Warenhuis I-. ries tel. KC Pr Ibl Oersterke kinderboxen met gekleurde spijlen, met en zonder bekleding. F" Kinderstoelen '"k boxkleden, babytrapeze, kinderstoeltuigjes, loopriemen. Peter Hendrix Bazar ?hi' Grotestraat 9 .tOt Franse rode klaver l®' f 2.50 per kg VOS' Zaadhandel maandag op de markt te VenraylO' standpl. Henseniusplein foto-albums foto-lijstjes Het Warenhuis fa. Th. Pouwels G Zn. Hofstraat 10 Tel. 1566

Peel en Maas | 1960 | | pagina 2