Bouw-staking... SPORT Opening Mulo-gymnastiekzaal Actie voor de vluchtelingen Pracht handen Gouden Priesterfeest Ingezonden Tentoonstelling te Venray nu definitief van 3 -11 sept. in de grote nieuwe INALFA-hal Zaterdag 12 maart 1960 No. 11 EEN EN TACHTIGSTE JAARGANG TEN RIJK BEZIT PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE FIRMA VAN DEN MUNCRHOF WFFKRT AH VOOR VFNRAY FN OM^TRFKFIM ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. per mm - ABONNEMENTS- GROTESRAAT 28 VENRAY TE LEF. 1512 GIRO 150652 EtEtlVDUHU V wUl\ Y LrillxA I Crl^l UIVIO 1 I\CiI\CrlN PRIJS PER KWARTAAL f 1.4# BUITEN VENRAY f 1.6# Wie zijn eerste wankele schreden op het pad der wijsheid heeft gezet in donkere en oude klaslokalen in ongemakkelijke schoolban ken en met tot de draad versleten lesmateriaal, bij onderwijzers, die onder paedagogie o.m. een veelvuldig gebruik van een lineaal of stokje verstonden, die knippert toch wel even met de ogen als hij de opening meemaakt vaneen Franciscüs-school en zoals j.l. dins dag van de nieuwe gymnastiekzaal van de MULO. Nieuwe ruime gebouwen, waar licht en lucht vrij spel hebben, ge makkelijke lestafels, met nog gemakkelijker stoelen en leermateriaal om te „zoenen". Het verschil is enorm Zo is ook de nieuwe gymnastiek zaal nabij de Mulo-school een ju weeltje geworden, zowel in bouw kundig opzicht als wat de inventaris betreft. Burgemeester Janssen getuigde hiervan in zijn openingswoord, toen hij vertelde dat vaklui hem gezegd hadden, dat dit een modelzaal is voor heel Nederland. En inderdaad, men wordt 'n tikkeltje stil in dit ge bouw, waarvan de enorme speelzaal dan ook alleen op kouse-voeten be treden mag worden. Deken Loonen was terecht trots op deze aanwinst voor het Venrayse onderwijs en nog trotser, dat dit ge bouw in een goed jaar tijd tot stand is kunnen komen. In januari 1959 vertelde de inspec teur voor het L.O., dat er een heel. kleine toewijzing was los gekomen voor enkele gymnastieklokalen en dat Venray er een van hebben kon. Het schoolbestuur ging er mee ac- coord en in maart konden de archi tecten Gebr. de Vries al aanbeste ding houden. Nauwelijks een jaar daarna is alles kant en klaar en vol op in gebruik. Hij zegde dan ook dank aan B. en W. voor hun vlotte hulp en memo reerde het groot aandeel, dat Wet houder Wintels in de tot stand ko ming heeft gehad. Hij dankte de architect, de aan nemer Akerboom, de onder-aanne mers en het personeel voor hun teamgeest en was zeer dankbaar ge stemd t.o.v. de Inspecteur en de con sulent voor lichamelijke oefeningen, die ieder op hun terrein al het mo gelijke gedaan hebben om dit ge bouw in Venray verwezenlijkt te krijgen. GOEDE COMBINATIE MOGELIJKHEID De burgemeester was ook best te vreden. Vakmensen hadden hem verteld, dat Venray dikke primeurs bracht op het terrein van de licha melijke opvoeding en dat deze gym nastiekzaal en zijn broer op de Lan- geweg grootse aanwinsten zijn voor onze gemeente. Wat wil men dus nog meer? Ja, wensen zijn er toch nog, want ook in het scholencomplex van het rectoraat misstaat een dergelijk ge bouw niet en verschillende kerk dorpen hebben ook gebrek aan een goede gelegenheid voor lichamelijke opvoeding. De nood is groot, aldus de Burge meester, die wees op de medische rapporten daaromtrent. Maar met het tot heden bereikte mocht Ven ray zich gelukkig achten en hij ver trouwde dan ook, dat nu lichame lijke en geestelijke opvoeding in mo derne en nieuwe scholen in Venray mogelijk zijn, hiervan een gezonde knappe jeugd het resultaat zou zijn, BLINDE VLEK Inspecteur Schoenmakers had bij aanvaarding van zijn ambt in 1956, Venray wat betreft gelegenheden voor gymnatiek als een blinde vlek op de kaart gevonden. Er was totaal niets. Daarom had ook hij zijn beste beentje voorgezet om aan deze grote nood een einde te maken en was na tuurlijk heel goed te spreken over '1 feit, dat er nu zelfs binnenkort twee lokalen in Venray ter beschikking komen voor de lichamelijke opvoe ding van de jeugd. Reeds in 1857 wordt het gymna stiekonderwijs in de wet genoemd. Het heeft tot I960 geduurd, voor dat Venray dit in praktijk kan gaan brengen. Maar die eeuw van nadenken en prakizeren heeft dan deze schone zaal tot resultaat ge had, waarmede de Inspecteur zo wel het schoolbestuur als de Ven rayse jeugd van harte gelukwenste, al moest hij er meteen bij vertel len, dat er voorlopig dan geen uit breiding meer tot stand zal komen, hetgeen Pater Rector niet bepaald enthousiast deed kijken. Maar ondanks dit pessimistische geluid bood ook hij gelukwensen aan en hoopte met de genade van Boven de versperringen te overwin nen, die een oprichting van een gym nastiekzaal verhinderen. 60 UREN PER WEEK Het hoofd der Mulo de heer P, Janssen vertelde, dat reeds nu al de zaal 60 uren per week bezet is. Naast de Mulo krijgen de jongelui van de Petrus Banden-school hier gymnastiekles van hun eigen leraren, die trouw een nieuwe cursus aan het volgen zijn. Dan hebben de dames van de Huishoudschool hier de kans om wat leniger te worden, waar naast de gymnastiekvereniging St. Christoffel, 3 volleybalclubs, de hoe- key-club en een particuliere gym nastiekclub ook ruim gebruik kun nen maken van dit nieuwe lokaal. Ook hij sprak de wens uit, dat men van deze nieuwe zaal een goed maar zuinig gebruik zal maken en sloot hiermede tevens deze openings plechtigheid die werd bijgewoon door het schoolbestuur, het onderwijzend personeel van de Mulo, verschillen de hoofden van scholen en andere belangstellenden. De afgekondigde bouwstaking is eigenlijk het eerste principiële, grote arbeidsconflict, dat Nederland sinds de oorlog meemaakt. Er zijn stakin gen van havenarbeiders geweest, van heiers, van bakkers en van bus chauffeurs en nog enkele conflicten, doch die droegen toch allen een be perkter en vaak zelfs plaatselijk ka rakter, die meest ook niet door de officiële vakorganisaties werden ge dekt. Thans echter staan wij te midden van een conflict waarin de drie voornaamste vakorganisaties eendrachtig samenwerken. Toch hebben de organisaties ook aan dit conflict nog een beperkte uitwerking gegeven door het sta kingsparool slechts voor 24 van de voornaamste plaatsen te doen gel den. Hierbij kan verantwoordelijk heidsgevoel ten aanzien van de na tionale economie en woningnood een woordje hebben meegesproken, maar wellicht heeft ook het feit, dat het conflict de stakingskassen minstens een miljoen gulden per week kost, hierbij meegeteld! Hoe het zij, Nederland heeft zich na de oorlog een land van vrij grote arbeidsrust getoond. Zowel aan werkgevers- als aan werknemers- zijwe heeft men een groot verant woordelijkheidsgevoel aan de dag gelegd en is men er verschillende malen in geslaagd om dreigende ernstige conflicten nog te voorko men. Dat het nu wel tot een landelijk treffen is gekomen wordt eigenlijk veroorzaakt door het veranderde re geringsprincipe van de vrije loon vorming. Deze regering heeft" im mers de algemene, verplichte loon- rondes verlaten, die steeds min of meer gebaseerd waren op een eco nomische en productiviteitsverbete ring. Bedrijfstakken, waar die ver betering niet bereikt kon worden, moesten dan toch ook mee verhogen en konden dit uiteraard dus alleen opvangen door prijsverhoging. Bij de vrijere loonpolitiek Wordt een loonsverhoging per bedrijfstak bekeken en moet deze gelijke tred houden met reeds aantoonbare of spoedig te verwachten produktivi- teitsverbetering. Ze mag dus theore tisch niet tot een prijsverhoging lei den. Ook practisch niet, zal men zeggen maarenfin. De bouwondernemers nu willen de 5 procent loonsverhoging wel in de prijzen der bouwwerken verdiscon teren, ook in die van de onderhan den zijnde werken. Zij menen, dat het bouwbedrijf niet te vergelijken is met andere bedrijfstakken en dat de hogere lonen dan ook niet uit de winst betaald kunnen worden. Wij kunnen niet bekijken of zij gelijk hebben, in verschillende ge vallen misschien wel, in andere niet. In elk geval wenst de regering hen niet de vrijheid te laten om de prijs van de onderhanden zijnde bouw werken te verhogen, waartoe een clausule in de aanbestedingscontrac ten hen wel in staat zou stellen. Dat is begrijpelijk van de regering, want met het verlenen van de toe stemming tot verhoging der prijzen, zou zij het principe, waarop de vrijere loonpolitiek is gebouwd, te grabbel gooien. Eigenlijk is deze staking dus niet zo zeer een conflict tussen werkge vers en werknemers, want die zijn zonder strijd tot overeenstemming gekomen over een loonsverhoging. Maar de ondernemers wensen deze verhoging niet uit eigen zak te be talen en kwamen daardoor dus in conflict met de minister. De regering houdt voet bij stuk: moet dat ook wel doen, omdat het 'n zuiver principiële zaak betreft. Misschien is het ook nog wel zo, dat de regering dit conflict niet zo heel erg onwelkom is. Immers de vaklui waarschuwen voor overbeste- ding, met alle kansen op verder gaande inflatie. Staking in 't bouw bedrijf betekent tevens 'n lichte af remming van de bestedingen en dat zal op de rekening van het lopende jaar toch altijd weer iets schelen, mede doordat het inkomen van een vrij grote groep arbeiders nu enige tijd minder dan anders is..- De werknemers hebben zeker geen aanleiding om in dit conflict het hoofd te buigen. Een oplossing zal tenslotte toch moeten komen van werkgeverszijde, al of niet via het vinden van een compromis met de regering. Op het moment dat wij dit schrij ven zijn de protestantse werkgevers al over slag gegaan en gaan het c.a.o, ondertekenen. De katholieke en neu trale bond is nog zoekende. Doordat men het op een conflict heeft laten aankomen, spreekt echter ook het prestige een woordje mee en dat is altijd een moeilijk te nemen obstakel. Toch zullen de aannemers hun standpunt o.i. nooit volledig kunnen handhaven, zelfs al stellen zij te recht dat zij een vorige maal reeds de lonen hebben verhoogd zon- dit direct door te berekenen in de prijzen en dit niet elke keer kunnen doen. Ook in hun, misschien juist in hun bedrijven dient de productiviteit te worden opgevoerd, omdat daaruit 'n loonsverhoging kan worden betaald. Als die verhoogde productiviteit er nog niet uitkomt, ligt dit toch gro tendeels aan de ondernemers. De efficiency op de bouwplaatsen is zeker nog niet wat ze wezen kan. Hierop is in vakkringen al herhaal delijk gewezen. Wanneer men dit be strijdt kan het nemen van de loons verhoging ook geen bezwaar zijn. Geheel Limburg is al overspoeld met een pamflet ter voorbereiding van een grootscheepse collekte, wel ke vóór het beëindigen van 't vluch- telingenjaar 19591960, dus voor juni a.s. in ons gewest gehouden zal worden om het probleem van de vluchtelingenkampen in Europa, als het gaat, gelikwideerd te krijgen. Onze bisschop, Z.H. Exc. Mgr. P. Moors, heeft voor deze uitgave, een bijdrage geschreven, waarin hij vol komen instemt met wat onze gou verneur, dr. F. Houben, in zijn nieuwjaarsrede via de Regionale Omroep Zuid, terzake van het vluch telingenprobleem, heeft gezegd. De bisschop beveelt in dit verband het grote werk van naastenliefde, dat de stichting vluchtelingen jaar 1959-1960 beoogt tot stand te bren gen ook in Limburg, middels de col- lekte welke zij daartoe gaat houden, in de warme sympathie van alle Limburgers aan. Dr. Houben heeft in zijn nieuw jaarstoespraak de noodzaak gesteld om voor het vluchtelingenprobleem eindelijk een verantwoorde oplos sing te vinden. „Wij in onze goed beschutte woon plaatsen, met alle denkbare verzor ging kunnen noch willen ons afwen den van het drama, dat zich nog steeds voor meer dan 100 duizend vluchtelingen voor onze ogen vol trekt. Op 1 januari 1959 leefden in Euro pa nog ruim 30 duizend vluchtelin gen in 129 officiële kampen. Over het leed dat zich in het leven van al deze mensen individueel af speelt kan men zich nauwelijks een voorstelling maken", zei dr. Hou ben o.a.: Nederlands aandeel voor het wel slagen van het „vluchtelingenjaar" een extra inspanning van 65 lan den om te proberen het vluchtelin genprobleem inderdaad dichter bij een oplossing te brengen is be groot op drie miljoen gulden. In dit verband herinnert het pam flet aan een uitspraak van H.M. de Koningin: „Als vrije wereld staan wij tegenover de vluchtelingen won derbaarlijk bevoorrecht, maar te vens beschaamd Verwacht wordt, dat Limburg, het katholieke Limburg, in die 3 mil joen gulden een behoorlijk aandeel zal nemen. Verwacht wordt ook dat na het verspreiden van het pamflet overal spontaan individuele en collectieve acties in ons gewest zullen worden ontketend om Limburgs bijdrage ook zo groot mogelijk te doen zijn. De Limburgse K.A.B. heeft haar actie reeds ingezet door in 't jongste nummer van „Herstel en Vernieu wing" uitvoerig te schrijven over de ellende in de vluchtelingenkampen. T"be95c' Hamea-Gelei Zondag hebben twee Minderbroe ders hun gouden priesterfeest mogen vieren. Op het Lyceum was dat Pater Martinianus Briels, en op Huize St. Anna, de Rector, Pater Gustaaf Am- merlaan. In de stijlvolle kapel van het Ly ceum droeg Pater Martinianus een plechtige H. Mis op, daarbij geas sisteerd door Pater Rector als pres byter assistens en de Paters Reinald Rats en Hugo Sanders als diaken en subdiaken. Na de H. Mis volgde in het Ly ceum een druk bezochte receptie, waarop o.a. de verschillende Noord- Limburgse burgemeesters versche nen, waarmede Pater Briels in zijn kwaliteit als lid van de Welstands commissies nog al eens moet samen werken. Verschillende oud-leerlingen ga ven acte de presence, alsmede Hioob de Venrayse toneelclub, aan wier wieg de gouden jubilaris eveneens heeft gestaan. Van verschillende bekende kun stenaars kwamen gelukwensen bin nen evenals van andere kennissen en een schat van" bloemen fleurde het geheel nog eens extra op. In zijn felicitatierede belichtte de President van Venrays Harmonie bij de traditionele serenade de grote werkzaamheid van de jubilaris, die op een tijdstip, dat andere van een welverdiende rust genieten, nog da gelijks in de weer is om vooral Nrd- Limburg schoner en mooier te doen verrijzen en de uitbreiding in goede en verantwoorde banen te houden. Pater Martinianus dankte voor de hulde hem bereid en vertelde gaame zijn krachten, zo lang als mogelijk, in dienst te stellen van de gemeen schap. In intieme kring is op het Ly ceum dan het feest verder gevierd, Feest was het ook op St. Anna waar directie, staf van doktoren, zusters en verplegend personeel en verpleegden, gaame de gelegenheid aangrepen hun dankbaarheid te to nen aan de rector Pater Gustaaf Ammerlaan, die al zovele jaren de geestelijke zorg voor Huize St. Anna heeft gedragen. In een plechtige H. Mis bracht de gouden jubilaris God dank voor dit rijke priesterleven, daarbij geas sisteerd door zijn twee heemeven pater Edmund Ammerlaan en Bene- dictus Bros. De kapel was zeer mooi versierd en 't zusterskoor zong als nooit te voren. Ook hier werd in intieme kring dit gouden priesterfeest gevierd, waarbij echter zowel verplegend per soneel als verpleegden het hunne bijdroegen om deze dag voor de ju bilaris inderdaad luisterrijk te ma ken. En ook hier was het wederom President Laurensse, die de geluk wensen aanbood namens de gehele Venrayse gemeenschap. VERLICHTING IN PLAN ZUID Geachte Redactie, De bomenbuurt, of zo men wil plan Zuid, is onderhand al heel aar dig bewoond en gaat een wezenlijk bestanddeel vormen van Venray- centrum. Dat wil zeggen, tot het mo ment, dat in dat centrum overge- schakel wordt op nachtverlichting. Op datzelfde -/moment wordt de bomenbuurt in een Egyptische duis ternis gehuld en moet de bewoner maar zien, dat hij thuis raakt. Dan keren we weer terug naar de tijden van Kwezelspad, toen men ook voor eigen verlichting moest zorgen. Toch wonen in die buurt ook mensen, die 's avonds naar vergaderingen moe ten, naar kennissen gaan, kortom, die ook wel eens na 12 uur huis waarts moeten. Waarom kunnen in deze buurt (en zijn we goed inge licht dan geldt dit ook voor de buurt rond het Molenplein) niet enkele lampen blijven branden, zoals overal elders in het centrum? BEWONER VAN DE BOMENBUURT. NIEUWE POSTBESTELLINGEN Mag men de postbodes wellicht feliciteren met de nieuwe autootje(s), die ze voor een snellere afwikkeling van de postbestellingen hebben ge kregen, het heeft er toch wel de schijn van, dat in Oirlo de mensen de dupe gaan worden. Kreeg men daar eertijds de post rond 89 uur vm. nu is het al voorgekomen, dat dezelfde post ai 's middags om 3 uur is besteld. Men kan alle begrip hebben voor het feit, dat postbodes zich moeten inwerken in dé nieuwe routes e.d., maar zelfs als ze ingewerkt zijn, zal men in Oirlo nog altijd enkele uren later de post krijgen, dan voorheen. Sneller bediend wordt men daar dus zeker niet. Iedere zakenman weet uit ervaring hoe noodzakelijk het soms is de post vroeg in huis te hebben. Die moge lijkheid is door de nieuwe regeling schijnbaar voor Oirlo verloren ge gaan. De vraag is nu, of dat niet an ders kan. OIRLO-NAAR Hei Eeuwfeest van de Harmonie „Euterpe" los van deze Tentoonstelling. Het tentoonstellingsbestuur heeft besloten om de grote tentoon stelling voor Industrie, Handel en Landbouw te Venray te hou den van zaterdag 3 tot en met zondag 11 september a.s. en niet in losse houten hallen, doch in de grote nieuwe fabriekshal, daar toe beschikbaar gesteld door de N.V. Inalfa aan de Maasheseweg. Niet alleen is de nieuwe data voor bijna alle groepen van stand houders nu veel gunstiger, ook de standruimte-huur kan bedui dend verlaagd worden, waardoor de animo om standruimte te huren veel groter is geworden. De grote Inalfa-hal is 500 m2 groot, evt. zullen er nog losse hal len bijgeplaatst kunnen worden. Daar de data van 't Muziekconcours en het Drumbandconcours reeds definitief waren, gaan deze dus op de oorspronkelijk be paalde dagen gewoon door, (resp. 26 juni en 3 juli a.s.) S.V.V.-NIEUWS De vriendschappelijke wedstrijd tegen Taxandria werd gekenmerkt door twee geheel tegengestelde speelhelften. Voor de rust was het Taxandria, dat hoofdzakelijk de toon aangaf, het tempo bepaalde en onze ploeg noodzaakte alle zeilen bij te zetten in de verdediging om niet overspeeld te geraken. Dank zij uitstekend ingrijpen van onze verdediging en goed keepers werk van onze doelman kon men de schade tot één doelpunt beperkt houden. In de 2e speelhelft waren de rollen omgedraaid en was 't SW, dat zich een duidelijk overwicht wist te ver overen en deze meerderheid nu ook in een drietal gave doelpunten wist uit te drukken. In de eerste helft gaf het spel van ons le elftal nog vaak hetzelfde beeld te zien van de laatste compe titiewedstrijden: ijverig doch zonder systeem, onsamenhangend en daar bij het plaatsen van de bal slecht verzorgd en te weinig doordacht. Na de rust echter had men spoedig de goede draai te pakken en weldra marcheerde het elftal weer behoor lijk en zoals men had gehoopt. Men wist zich onder heersende druk van ,het gaat niet, wat we ook proberen' uit te werken. De combinaties verliepen vlotter mogelijk wel eens wat te veel in de breedte uitgevoerd het plaat sen was beter verzorgd en men wist elkaar in vrije posities te vinden, waardoor de Taxandria-verdediging nogal eens uit haar verband werd gehaald en doelpunten nu ook niet uitbleven. Men kan aanvoeren, dat het moei lijk is om een vergelijking te maken met een competitiewedstrijd, waarin andere factoren een grote rol spelen, dit neemt niet weg, dat wij deze 31 overwinning op 'n toch beslist sterke tegenstander als een goed resultaat mogen aanmerken en een beduiden de morele steun kan zijn voor de ko mende wedstrijden, waarin het er om gaat het indertijd met zoveel moeite verworven 2e klasserschap veilig te stellen. A.s. zondag komt Haslou op be zoek dat dicht achter de 2 leiders wacht op een misstap van deze om dan nog mee te kunnen spreken in de strijd om het kampioenschap. Voor onze jongens geen gemakke lijke opgave om juist hiertegen de afstand met Almania te vergroten of bij winst van Almania de voor sprong te behouden. Indien men er in slaagt zoals j.l. zondag na de rust het hoofd koel te houden en men wel doordacht de aanvallen opbouwt en afwerkt dan twijfelèn we er niet aan of de pun ten blijven in Venray. Het 2e elftal zorgde j.l. zondag voor een aangename verrassing door in Weert met 4—1 over Wilhelmina 2 de baas te blijven nadat de rust met een 20 voorsprong was inge gaan. Onze reserves speelden een uitstekende wedstrijd. Nadat Wilhel mina de achterstand had weten te verkleinen dreigde er even het ge vaar van een nederlaag. Spoedig wist men zich echter weer los te werken en met 2 prachtige doelpun ten Wilhelmina tot overgave te dwingen. A.s. zondag is Venray 2 vrij en kan men dus nog even naglunderen over het verrassend sukses. Venray 3 moest na een spannende match de helft van de winst afstaan aan Ysselsteyn. Met rust hadden onze jongens een verdiende 10 voorsprong weten te bereiken. Na de rust maakte Ysselsteyn wel dra gelijk maar wederom nam Ven ray de leiding. Kort voor het einde de overwinning leek binnen kwam na een afstandsschot Yssel- stey toch nog aan de gelijkmaker Voor ons 3e elftal toch nog eenmoo: en eervol resultaat. Ons 5e elftal bracht het er tegen Ysselsteyn 2 niet zo best vanaf en moest in Ysselsteyn een 1-0 neder laag incasseren. Schotloosheid was de grote oorzaak hiervan. Voor de lagere elftallen is op dit moment nog geen programma be kend voor a.s. zondag en verwijzen wij naar de komende publicaties. NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Zondagsdienst huisartsen Vanaf zaterdagmiddag 4 uur tot maandagmorgen 8 uur, wordt de practijk der huisartsen voor Venray e.o. waargenomen door Dr. W.J.A. BLOEMEN Stationsweg 15 Telefoon 1465 Uitsluitend voor spoedgevallen. GROENE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingen-bureau voor de Kom. Zondagsdienst Groene Kruis: Zr. WILMSEN Telefoon 1651 BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, dat op 24 februari is ingekomen een verzoek van Martinus Antonius Bonants, wo nende te Venray, Stationsweg 21, om een tapvergunning voor de beneden voorkamer, groot 63.61 m2, van het pand Langstraat 14 te Venray. Binnen twee weken na de dagte kening van deze bekendmaking kan eenieder tegen het verlenen der ver gunning schriftelijke bezwaren bij burgemeester en wethouders inbren gen. Venray, 2 maart 1960 Burgemeester en wethouders vnd., A.H.M. JANSSEN, burgemeester H. VORST, secretaris DE NIEUWE KERK OP HET MOLENPLEIN Zaterdag 2 april, zal de „Grote Slag" om Venray beginnen. Alles is reeds in gereedheid gebracht om op die dag in één grootscheepse actie oud-papier, lompen en yzer voor de Nieuwe kerk op te halen. Spaar dus nu reeds voor die actie. Nadere mededelingen zullen nog volgen. MATTHaUS PASSION Duizenden mensen gaan er in ons land jaarlijks in de passietijd naar ie uitvoering van de Matthaus Pas sion van Joh. Seb. Bach. Dit werk is in volle zin van het woord een meditatie over het lijden en de dood van Christus. Ook dit jaar gaan we weer vanuit Venray met een bus naar de Mat- thaus Passion, die uitgevoerd wordt ioor het Bachkoor, het Gelders or kest, een jongenskoor en verschil lende bekende solisten o.l.v. Leo Pappenheim in Nijmegen. De beken de zangeres Aafje Heynis zal de alt partij vertolken. Wij vertrekken dinsdagavond 29 maart a.s. om 5.30 uur vanaf de Rec- toraatskerk. De totale onkosten van uitvoering, bus en plaatsbespreking bedragen 5,70 per persoon. De be taling moet vooruit geschieden. Liefhebbers kunnen zich opgeven gaarne zo spoedig mogelijk bij Mevr. Naus, Julianasingel 27, tel. 1409; Mevr. Pijls, Stationsweg 12, tel. 1752; Mej. Greefkens, Henseniusplein, tel. 1018 of bij pater Urbanus, tel. 1973. BIJBELCURSUS Maandagavond 14 maart a.s. heeft ie laatste gespreksavond plaats van ie bijbelcursus in de spreekkamer van het klooster o.l.v. pater Domi- tianus Rurup O.F.M.

Peel en Maas | 1960 | | pagina 1