De nieuwe kerk Gevonden: In memoriam Weth. Wintels IJsrevue Krefeld Slag Profiteer van on; H. van Dijck-li Profiteert van onzr< Slagerij G. LeendeiG op hei Molenplein De oud papier- ijzer- en lom penactie ten bate van de nieuwe kerk op het Molenplein loopt prachtig. De opbrengst over de maand februari was f 350.— Dit resultaat hebben wij voor een groot deel te danken aan de welwillende medewerking van de heer Vermeulen te Merselo. Vooral nu de grote schoon maak komt, wil het comité alles in 't werk stellen om er zoveel mogelijk uit te halen. Elke dag rijdt nu voortaan een paard en wagen voor ons doel. Helpt dus allen mee om de actie tot een succes te maken. Onze dank. groene kruis Donderdag a.s.: Zuigelingen-bureau voor de kerk dorpen. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders der gemeente Venray brengen ter open bare kennis, dat de verordening be treffende de bestrijding van ratten en muizen, vastgesteld bij besluit van de raad dezer gemeente van 28 januari 1960, gedurende drie maan den voor eenieder ter secretarie, af deling I, ter lezing is nedergelegd. Venray, 18 februari 1960. Burgemeester en wethouders vnd. A.H.M. JANSSEN, burgemeester H. VORST, secretaris BEKENDMAKING Verplichte inenting tegen pokken Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter opbare kennis, dat op woensdag 9 maart a.s., des namiddags 2 uur, in het Gemeen schapshuis te Ysselsteyn, gelegen heid zal worden gegeven tot koste loze inenting tegen de pokken voor de kinderen, wonende in Ysselsteyn, op donderdag 10 maart a.s., des na middags 2 uur, in het wijkgebouw van het Groene Kruis a.d. Merselose- weg, voor de kinderen wonende in de kerkdorpen der gemeente en op donderdag 17 maart a.s., des namid dags 2 uur, in het wijkgebouw van het Groene Kruis, voor de kinderen wonende in Venray-kom. Men wordt verzocht stipt op tijd aanwezig te zijn. Inentingskaarten of -boekjes moeten worden meege bracht. Om het verloop der enting te laten onderzoeken en daarna te ont vangen het bewijs, dat de inenting met goed gevolg heeft plaats gehad, moeten de kinderen, die op 9 maart geënt worden terugkomen op woens dag 23 maart a.s., die op 10 maart geënt worden ftop donderdag 24 mrt. en die op 17 mrat geënt worden op donderdag 31 mrt a.s., op dezelfde plaats en hetzelfde uur als boven aangegeven. Ingevolge de inentingswet moeten de kinderen, voordat zij de leeftijd van één jaar bereikt hebben, worden geënt. De kinderen moeten op de dag der enting 2 maanden oud zijn en ge zond. Venray, 24 februari 1960 Burgemeester en wethouders vnd., A.H.M. JANSSEN, burgemeester H. VORST, cecretaris sleutel no. 107, grijze dames glacé handschoen,, dasspeld, zwarte dames glacé-handschoen, Politiebur.; rood wollen kinderhandschoentje, Jacobs Langstraat 20; herenhorloge, merk Acre met bruin lederen bandje Strij- bos Arkstraat 1; licht bruine heren glacé-handschoen, W. Janssen Nw.- landstraat 3; muntbiljet, Verhalle Langstraat 62. GESLAAGD Voor het diploma Electrisch lassen constructiewerk N.V.L., slaag- te Utrecht, de heer P. Claessens uit Leunen. Te Roermond slaagde voor het Patroons-diploma brood-bakkerij, de heer Jac. Laurensse. Te Den Haag, slaagde voor de Agfacolor Kleurencursus, de foto graaf Gerard Kruijsen. AGENDA CENTRALE K.A.B. Maandag 7 maart 7.45. uur, in de Burggraaf vergadering St. Eloy en C.A.O.-cursus metaal-industrie. Maandag 7 maart 7.30, in café San ders jaarvergadering fabrieksarbei ders. Woensdag 9 maart 8 uur in de Mulo-school, Gewestelijke sociale school topklase. Donderdag 10 maart 8 uur bij de Voorzitter vergadering Dr. Poels stichting. Vrijdag 11 maart 8 uur, in café v. Dijck Oostrum, jaarvergadering kring Venray, SCHAAKNIEUWS Zondag om 3 uur speelt S.C.V. I tegen Reuver I. Aangzien alle twee| de verenigingen nog kans hebben op 't kampioenschap, beloofd dit een spannende wedstrijd te worden. RIJKSPOSTSPAARBANK Aan het postkantoor Venray en de daaronder resorterende postinrich- tingen werd gedurende de maand februari 1960 ontvangen 97.790,29, uitbetaald 78.177,95. Aan de vooravond van As-woensdag, de dag waarop iedere katholiek gemaand wordt te denken aan zyn sterven, is de heer Th. Wintels heen7j: gegaan. En daarmede heeft onze Venrayse gemeenschap een groot ver lies geleden. Niet alleen verliest het in hem een wethouder en loco burgemeester van onze gemeente, maar daarnaast een man, die zyn ga ven van hoofd en hart in vele verenigingen en op velerlei terrein voor onze gemeenschap heeft ingezet. Zowel stand- en vakorganisatie, als in andere verenigingen heeft hy leiding gegeven, heeft men van zyn grote ervaring kunnen profiteren en van vele acties is hy de grote stimula tor geweest, die het werk niet schuwde, ondanks het feit, dat ook hy moest ervaren, dat iemand, die zich voor de gemeenschap inzet, niet al- tyd die waardering krygt, waartoe hy recht heeft. Maar de heer Win tels heeft hier niet naar gevraagd. Heeft zich altyd alleen maar afge vraagd of Venray zyn geboortplaats, die hem bovenal lief was, er voor deel van zou hebben. Wy sluiten ons by dit memoriam gaarne aan b\j de woorden van de Burgemeester, die deze sprak in de buitengewone raadsvergadering van woensdag j.l., waarin Venrays gemeenteraad haar overleden wethou der herdacht, en waaraan wij het volgende ontlenen: Roepen wij dan weer voor onze ogen de dagen terug van de bevrij ding, aldus de Voorzitter in zijn her denkingsrede: Vernield en stukgeslagen door bommen en granaten, leeggeroofd en verarmoeid lag toen onze gemeente. Er was moed voor nodig om aan herstel van eigen huis en goed te be ginnen, meer was er echter vereist om toen op de eerste plaats te dur ven gaan staan, om voor anderen te gaan vechten, om bij al het herstel en al de vernieuwing in onze ge meenschap mede leiding te willen gaan geven. Daarvoor was onbaatzuchtigheid, op zijde schuiven van eigen-belang nodig; een alles overheersende lief de tevens voor de gemeenschap, welke men wilde restaureren en in vernieuwde en geheel nieuwe banen wilde gaan leiden. Daarvoor was de heer Wintels be reid te gaan strijden, bereid tevens ook om daarbij teleurstellingen, te genwerking, miskenning en tegen slagen in ontvangst te gaan nemen. Venrayer in hart en nieren stelde hij zich, reeds eerder lid van de raad geweest na de bevrijding be schikbaar voor de noodraad. In de uitnodiging tot dat lidmaatschap van de noodraad lag tevens een erken ning van zijn werkzaamheid in de donkerste dagen van Venrays ge schiedenis, toen zijn bakkerij bleef werken voor Venrays bevolking. Zijn energie en arbeidslust waren de aanleiding tot zijn uitverkiezing in de noodraad tot wethouder, welke functie hij vervuld heeft tot op het ogenblik, dat God hem tot zich riep. Bij de verdeling van de werk zaamheden in het college van bur gemeester en wethouders werd hem de portefeuille van openbare werken toevertrouwd en in beide gevallen heeft hij 't in hem gestelde vertrou wen geenszins beschaamd. Er zal vaak kritiek geweest zijn op zijn beleid, maar nu op dit ogen blik beoordeeld kan worden met een wegschuiven van persoonlijke riva liteit en antagonisme kan en mag naar mijn gevoelen niet anders wor den gezegd, dan dat een enorme hoeveelheid werk door hem werd verzet, op een wijze welke in het ge heel en in de onderdelen gezien, eerbied afdwingt, ontzag en bewon dering vordert voor de man die de stuwkracht er bij was. Gepaard aan de zorg voor de her bouw en het herstel moest een volle dig begrip van de veranderde ideeën en opvattingen aanwezig zijn, een open blik voor de ontwikkelings gang welke moest worden gevolgd om die herbouw ook een ombouw te doen zijn, een verruiming van de levenssfeer voor de Venrayse ge meenschap, de basis en voedings bodem voor een nieuw Venray. Woningen werden herbouwd, doch ook nieuwe gesticht en geheel nieu we wij kén kwamen tot stand; wegen werden hersteld, maar ook in be langrijke mate verbeterd; openbare nutsvoorzieningen kwamen niet al leen weer op gang, doch berden ook belangrijk uitgebreid en gemoderni seerd; scholen werden herbouwd, doch ook geheel nieuwe onderwijs instellingen kwamen tot stand en het beeld van het huidige Venray ontstond, waaraan zijn handen in zo belangrijke mate de vorm hebben gegeven. In de rijpheid van het leven be last met deze zo veel omvattende taak, heeft hij alle krachten aan de vervulling ervan gegeven, waar schijnlijk te veel daarbij van zijn krachten gevergd. Bijna 15 jaren gaf de Goede God hem die arbeid, hij zelf gaf daar bij alles, tot op de laatste dag voor zijn kortstondige ziekte, noodlottig misschien voor hem geworden, om dat hij te lang aan het werk bleef, zich zelf verwaarloosde. Het was prettig met hem samen te werken, omdat hij de eenvoudige Venrayer bleef, in zijn taal, in zijn karakter, in zijn doen en laten. Steeds was hij bereid om te helpen, altijd paraat wanneer er werk moest worden verzet, hulp kon worden ge boden. Eigen belang ik reken het mij tot een plicht daarvan te getuigen heeft hij daarbij nimmer getracht te dienen, integendeel, zijn leven zou prettiger, vlotter en aangenamer zijn verlopen, indien hij die enorme taak niet vrijwillig op zijn schouders had genomen; en niet op de door ons allen gekende wijze had menen te moeten vervullen. Maar hij kon niet anders; zó zag hij het; zo moest hij het doen omdat hij zo was ingesteld, zulk een warm kloppend hart had voor zyn Venray en zijn medebewo ners. Hij was een eerlijk, goed en een voudig man, met een open oog voor een andere mening. In het college van burgemeester en wethouders was dan ook mede door hem een sfeer geschapen ais wellicht nergens anders wordt gevonden. Wanneer wij als bestuurderen van Venray in droefheid om zijn heen gaan aan hem onze gedachtenis wij' den, gaan gevoelens van deelneming in grote mate uit naar zijn gezin waaraan hij ontviel. Dan sprak de Voorzitter woorden van deelneming tot Mevr. Wintels en de kinderen en verzocht de Raad om een gebed voor de zielerust van de gestorvene. Waar ieder mensenwerk feilen en fouten met zich brengt en een be oordeling dus ook een veroordelen van daden en handelingen in zich sluit, buigen wij eerbiedig het hoofd in een bede om genade en mildheid niet alleen voor ons zelf, doch ook voor hen die ons dierbaar waren. Bidden wij dan ook thans voor ons medelid de heer Wintels om een genadiglijk oordeel en vragen wij uit de diepte van ons hart: Heer, geef zijn ziel de eeuwige rust! De Raad die staande de herdem kingsrede aanhoord had, betrachtte enkele minuten stilte. Besloten werd condoleances aan te bieden namens het gemeentebestuur en een H. Mis te laten opdragen voor de zielerust van de overledene. DE BEGRAFENIS Een zeer grote stoet volgde vrijdag de begrafenis. Onder de aanwezigen merkten wij op o.m. het College van B. en W., de leden van de gemeen teraad, H.E.H. Deken Loonen, Past. Geerets, deputé Achten en Statenlid H. Emonts, afgevaardigden van di verse verenigingen als V.V.V., Bak- kersbond, Mannenkoor en Vasten avondvereniging. Vele rouwkransen werden in de stoet meegedragen. Aan de groeve memoreerde Bur gemeester Janssen nogmaals de grote verdiensten van de overledene waar na een der zoons dankte voor de be toonde deelneming. SPAARBANKBOEKJES Traditiegetrouw heeft Prins Car naval ook dit jaar weer een spaar bankboekje beschikbaar gesteld voor de piëlheskes", die op vastelaovend- zondag geboren zijn. Dit jaar is een record gevestigd, want niet minder dan zes nieuwe inwoners meldden zich, t.w.: Maria Swinkels, Overloonseweg 30 Anna Thissen, St. Jozefsweg 16 Frans Claessens, Heidse Peelw. la Henk v. Lipzig, Jan Poelsweg 2 Adriana Nellen, Heide L 31 Gerardus Kessels, Oostrum D 5a. Ook voor schrikkeldag maan dag 29 febr. Waren spaarbank boekjes beschikbaar, doch voor die dag heeft zich geen piëlhaas gemeld. STILLE OMGANG-NIEUWS Tot bestuursleden van de Dekena le vereniging de H. Stede Venray, werden benoemd de heren L. Mi- chels Merselo en Litjens Oostrum. Dit jaar zullen enkele fraters van het Patersklooster de Stille Omgang meemaken naar Amsterdam. Te Oostrum zullen de fraters een meerstemmig lof zingen en te Am sterdam de wisselende gezangen van de hoogmis. Pater Dr. Wolfgang-Smit O.F.M., zal te Oostrum op zaterdagavond de predikatie houden. Kapelaan Geerits zal als gees telijk leider fungeren. In de nacht van zaterdag op zon dag 12 en 13 mrt a.s., gaat 't Deke naat Venray ter Stille Omgang. Dit is op de 2e zondag van de vasten. Al is er tussen Omgang en Vasten geen direkt verband. Het is prak tisch en nuttig tussen beide verband te leggen. Het gaat in beide gevallen om de verering van een kemmysterie van ons geloof. De Stille Omgagn vereert de Eucharistische Christus, die in Zijn Eucharistie juist een herinne ring geeft aan Zijn lijden voor ons. De Vasten doet een beroep op de christenen om de lijdende Christus na te volgen in eigen stijl en naar eigen vermogen. De vasten vraagt om versterving. Dat is een konsekwentie van het christen-zijn en helemaal geen tra gische konsekwentie, als we ze goed begrijpen. De Stille Omgang geeft onze man nen een kans tot versterving in het gemis aan nachtrust; het risico van slecht weer; de vermoeidheid van de nachtelijke tocht; het gemis van een stuk van de zondag en de financiële kant, die eraan verbonden is. We zouden durven stellen als een paradox: Juist die er het meest te gen op ziet, moet zeker meegaan. Voor hem is het vooral een offer,, en vastenbeleving. Kaartjes voor de extra trein zijn verkrijgbaar bij de bekende adres sen, zie advertentie in dit blad. VERLOOFDENCURSUS Zoals andere jaren zal er ook dit maal in de Vasten een cursus voor verloofden gegeven worden, als, voorbereiding op het huwelijk. 1 De lessen zullen gehouden worden op de zes maandagen van de Vasten, te beginnen op maandag 7 maart a.s., in „San Damiano", des avonds om half acht. Deze cursus is bedoeld voor de genen die voor Vastenavond 1961 denken te trouwen. Zij die deze cur sus wensen mee te maken, moeten zich opgeven bij pater Licinius of bij broeder portier van het Paterskloos ter. GOUDEN PRIESTERFEEST Morgen zondag viert Pater Mar tinianus Briels, op het Lyceum al hier, zijn gouden priesterfeest. De gouden jubilaris werd op 27 sept. 1883 in Tilburg geboren en trad in 1903 in de orde der Minderbroeders. In 1910 werd hij priester gewijd. Na aan de Academie te Amster dam zijn akte als teken-leraar ge haald te hebben, kwam hij in 1916 naar Heerlen waar hij tot 1938 leraar was aan het minderbroederscollege aldaar. In deze tijd heeft hij vele contacten gelegd met jonge Lim- burge kunstenaars en van verschil lende kunstenaars-organisaties was hij lid. In 1938 werd hij tekenleraar aan het gymnasium alhier, wat hij is ge bleven tot zijn emeritaat. Ook voor het Venrayse gemeen schapsleven heeft Pater Briels veel gedaan. Zo is hij jaren adviseur ge weest van de toneelclub Hioob, die onder zijn leiding o.m. het open luchtspel Hioob heeft gebracht op de puinen van Jerusalem. Als voorzitter van de welstands commissie zijn zijn adviezen van doorslaggevende betekenis geweest bij de wederopbouw en de uitbouw van Venray en als lid van de Bis schoppelijke bouwcommissie wordt zijn advies gevraagd voor de Lim burgse kerkenbouw. De jubilaris houdt receptie van 111 uur. OPENING NIEUWE GYMNASTIEKZAAL Dinsdag a.s. zal de nieuwe gym nastiekzaal aan de Charles Ruysstr. officieel in gebruik worden genomen. Om half drie is er een plechtig lof in de Petrus Banden, waarna de H.E. Heer Deken de zaal zal inzegenen en het schoolbestuur met zijn gas ten de zaal officieel voor geopend zullen verklaren. Onofficieel is zij al enkele -weken in gebruik en men weet dus dat we hier in Venray een juweeltje van'n gymnastiekzaal heeft gekregen, zij het dan na veel gepraat en geschrijf. De architecten Gebr. de Vries kun nen trots zijn op hun werk, waar over ook vakmensen niets dan lof hebben. Trouwens een leek kan zien dat hieraan niets gespaard is en al les berekend is om de lichamelijke ontwikkeling van Venrays jeugd zo goed mogelijk te doen zijn. Men mag dan misschien geklaagd hebben dat deze zaal zo lang op zich heeft laten wachten, het heeft er nu alle schijn van dat dit wachten rij kelijk is beloond. De architecten met Bouwbedrijf Akerboom hebben hier toch een gebouw neer gezet dat van buiten al imponeert door de grote glasramen, maar dat vooral binnen niets meer te wensen overlaat. Een keur van gymnatiektoestellen vra gen automatisch de aandacht, maar ook de kurk-linoleum-vloer waarop gymnastiek gemaakt wordt met blo te voeten, toont met welke zorg alles voor dit doel is uitgezocht. De hete- luchtverwarming zorgt voor 'n con stante temperatuur, terwijl wanden en plafond op een magnifieke wijze zijn geisoleerd. Er zijn kleedkamers voor jongens en meisjes, douches en voetbaden, er is een leraarskamer, kortom, men zou opnieuw jong wen sen te zijn om in een dergelijk ge bouw te kunnen spelen en gymnas tiek te maken. Het is dan ook beslist geen won der dat het schoolbestuur trots is op dit gebouw en dat de MULO-jeugd, waarvoor het in de eerste plaats be stemd is, terecht tevreden is met dat wat hier voor hen is gebouwd. Maar ook anderen als b.v. de gym nastiekvereniging St. Christoffel, zal van deze zaal profiteren. De dag- rooster is nu al overvol. Daarom wordt al uitgekeken of zaal no. 2 - op d eLangeweg - nog niet gereed komt. Doch eerst krijgen we dan nu met 'n klein feestje, de opening van deze zaal. RIKCONCOURS VOOR DE JEUGD Maandag 14 maart zal er in hotel de Keizer, een rikconcours georgani seerd worden. Iedere rikker is hier van harte welkom. Opgave zo spoe dig mogelijk bij kapelaan Heymans. Als eerste prijs een - prachtige pick up van de fa. Mooren. Na opgave ontvangt U een uitgebreid reglement thuis. Doet mee, U steunt ons werk en hebt na een gezellige avond kans op een prachtige prijs. KAP. HEYMANS VERLOOFDEN-RETRAITEN Verloofden-retraiten in Manresa Venlo, worden gehouden van: dinsdagochtend 19 april tot vrijdag ochtend 22 april; donderdagavond 5 mei tot zondagochtend 8 mei a.s. Opgave kan geschieden aan de Pastorie, of rechtstreeks aan het re traitehuis Manresa, tel. 04700-2461. NIEUW BILJART RECORD? De heer P. Linders, lid van de bil jartclub V.O.P., speelde in een wed strijd tegen de heer J. Keyzers van R.D.N. in een partij van twintig beurten- een totaal van 1055 carb., waarvan hij in de 13de beurt een serie maakte van maar liefst 960 carb., hetgeen zeer zeker een regio naal record mag worden genoemd. Hierover komen wij nog nader terug. 16-JARIGE JONGEN TERECHT De 16-jarige J.B. uit Helmond, die sedert zondagavond werd vermist, is woensdagmorgen in zijn woning teruggekeerd. Het bleek, dat de knaap de carna valsdagen in Venray had doorge bracht. Hij was daar liftende terecht gekomen en door diverse feestvie rende leeftijdgenoten de nodige gast vrijheid verleend. P.D.V. „DE ZWALUW" Hedenavond is geen vergadering, waarschijnlijk de volgende week. Let dus komende week op of het in de krant staat. LIJDENSMEDITATIES voor jongens en meisjes boven 17 jaar in de St. Petrus Banden Op 12 en 26 maart en op 9 april, telkens op zaterdag avond om half acht, zullen lij densmeditaties voor onze jon geren gehouden worden. Wij hebben hiervoor als predikant gekregen de bekende pater passionist Rudolf. Pater Ru- dolf heeft enkele jaren gele den in onze kerk een vor- mingsweek geleid voor onze jongens en later de zondagse lijdensmeditaties. Elders zijn deze bijeenkom sten een groot succes geweest. Gij begrijpt dat de preken af gestemd zullen zijn op onze jongens en meisjes van die leeftijd. Wij doen 'n dringend beroep op onze jongeren. Iedere zondagavond om 7 u. vastenoefening voor alle pa rochianen. Wij rekenen op een volle kerk. ANT. LOONEN Pastoor-Deken VERGADERING GLASVERZEKERING Door genoemde verzekering is be sloten de premies hetzelfde te laten als vorig jaar, nl. ƒ1,50 en 2 per m2 voor resp. houten en ijzeren puien. De aftredende bestuursleden wer den wederom herkozen. Besloten wei*d het 50-jarig be staan in mei a.s. feestelijk te her denken. MGR. DR. B. J. ALFRINK THANS KARDINAAL In Vaticaanstad is Woensdagmor gen de benoeming tot kardinaal be kend gemaakt van de aartsbisschop van Utrecht, mgr. dr. B.J. Alfrïnk. Tegelijk met mgr. Alfrink werden nog zes andere kardinalen benoemd, waaronder de zwarte bisschop mgr. Roegambwa uit Tanganjika, de eerste neger-kardinaal der Kerk. BOUWVAKARBEIDERS IN STAKING Indien de patroons de CAO niet onvoorwaardelijk tekenen, zullen de Bouwvakarbeiders in algemene sta king gaan. Het loodzware woord is in de bouwnijverheid gevallen: staking. Als heden, zaterdag, de aannemers en bouwpatroons hun handtekening niet onder de nieuwe collectieve ar beidsovereenkomst hebben gezet, zal er maandag in Nederland een groot bouwconflict zijn. Aldus is besloten doof de drie bouwvakarbeidersbonden, die don derdag in Utrecht elk voor zich hun bondsraadsvergaderingen hielden. Een van de bitterste grieven is, dat zij niet in het minst inzicht krij gen in de economische situatie van het bouwbedrijf en evenmin in. het interne prijsbeleid, dat de aanne mers voeren. Het is vooral om die reden, dat zij niet achter hun werk gevers kunnen gaan staan, zelfs niet als deze in hun conflict met de rege ring ook een stukje gelijk aan him kant zouden hebben. CARNAVAL IN VENLO Alléén zondag en maandag al wer den in het ziekenhuis te Venlo 32 personen, ernstig of minder ernstig gewond, binnengebracht. Hieronder bevonden zich de twee slachtoffers van 't verkeersongeval, die aan de verwondingen zijn be zweken. Camavalsdinsdag moesten eveneens een 10-tal personen w.o. verschillende tengevolge van een vechtpartij naar 't ziekenhuis wor den vervoerd. 23 fietsen werden ver mist of gevonden. 5 bromfietsen ble ken onvindbaar. 6 mannen vergaten na het feest hun overjas. parochie oostrum le Zondag v.d. vasten: openschaal- collecte Kerkenbouw; 7 u. H. Mis vd. parochie; 8.30 Theo Vervuurt; 10 uur hoogmis, jrd. Harrie Heermans; jJ u. lof. Deze week quatertemperdagen. Alleen vrijdag vastendag. Maandag: 7.30 Jacob Vermeulen. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jrd Jacob vd. Voort en echtgenote. Woensdag: 7.30 gest. gez. jrd Jaco bus Wilms. Donderdag: 7.30 gez. jrd. Johan nes Rijs, echtg. en kinderen. Vrijdag: 7.30 gest. lm Antoon Ver heggen. Zaterdag: 7.30 gez. jrd. Antonetta Custers; 7.30 (zijaltaar) t.e.v. O.L.Vr. tot zek. int.; biechten van 34 uur voor de kinderen, 6.30—7.30 u. voor de groten; 7.30 Marialof; 9.45 lof voor de deelnemers van 't Dekenaat Venray aan de Stille Omgang. rectoraat smakt Zondag: le zondag vd. vasten; 6.15 lm tot zek. int.; 7.30 lm v. overl. fam. de Hoog-Coppes; 10 u. hoogmis; 3 u. lof met preek t.e.v. St .Jozef; van daag kerkenbouw-zondag, collecte voor de kerkenbouw. Maandag: 6.30 lm voor een zieke; 7.30 lm voor Johannes Lenssen en Regina Maria Jacobs. Dinsdag: 6.30 lm voor Leo Koop- mans; 7.30 lm uit dankbaarheid. Woensdag: 8e van de negen woens dagen als voorbereiding op het feest van St. Jozef; 6.30 lm tot zek. int.; 7.30 pl. hoogmis t.e.v. St. Jozef; 3 uur lof met preek t.e.v. St. Jozef; 's av. om 7.30 avondmis, waaronder lij densmeditatie. Donderdag: 6.30 lm voor Th. Goo- ren; 7.30 lm t.e.v. het H. Sacrament. Vrijdag: 6.30 lm t.e.v. het H. Hart; 7.30 gez. jaard. voor Bern. Geurts en echtgenote en kinderen. Zaterdag: 6.30 lm v. vervolgde kerk; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vr. vd. berg Carmel; van 5 tot 5.30 en van 7 uur tot na het lof biechtgele genheid; 7.30 lof en rozenhoedje. Deze week zijn de quatertemper dagen, alleen vrijdag is geboden vasten- en onthoudingsdag. Burgerlijke Siand van 26 febr. t/m 3 maart I960 GEBOREN: Willems Hermine, Vierlingsbeek Claes Maria, Maasheseweg 64 Swinkels Maria, Overloonseweg 30 Thissen Anna, St. Jozefweg 16 Claessens Frans, Heidse Peelweg la Nellen Adriana, Heide L 31 v. Gerven Maria, Maasheseweg 20 v. Meijel Petronella, Kleindorp 10 Kessels Gerardus, Oostrum D 5a v. Toor Johannes, Pr. Irenestraat 10 OVERLEDEN: Voesten Theodorus, echtgen. van Ewals L., 42 jr, Overbroek Friessen M.G., wed. v. Michels P. H., 92 jr, Merselo Wintels Theodorus, echtgen. van Verbeek M.H., 72 jr,- Venray GETROUWD: Bonants A.J., 36 jr, calculator, te 's-Hertogenbosch en Geurts Elise, 26 jr, te Venray Dean Robert, 23 jr, militair te Weeze Dl. (Eng. Nat.) en van Zwa- men Mathilda, 19 jr, Venray Janssen Johannes, 26 jr, rijkswerk man en Philipsen Wilhelmina, 25 jr, beiden te Venray Koppens Gerardus, 32 jr, verte genwoordiger te Deurne en Wismans Hendrina, 27 jr, te Venray van de Goor Peter, gehuwd ge weest met Verdellen Hendrika, 27 jr, bankwerker en Arts Maria, 28 jr, beiden te Venray. ADVERTENTIEN GETROUWD Dennis Tegenkamp en Dolores Martens High River (Alberta, Canada) 1 maart 1960 Bij mijn vertrek naar Canada zeg ik familie, vrien den en bekenden hartelijk vaar wel en breng dank aan Meester Gerrits en Reisbureau Ruys. Grada Hellegers a.b. ss Rijndam Box 114, Beachville Ont. Ysselsteyn, 4 maart fy ov< dleibefh< stoh ziek d<= H. Steren, o mo4)ehu' mo&D ov Fr wedi Pei He «n jezeg van, 92 V^vele uw tocht ttpbe Meij L M leren Mei 'Mie !Micl eren Ysssn: '.laes: Ilaes! Éren Casy IMic De ui tr C Mers: Micl Jjchc Yssel ïichi liche wen Merst Hich ijlich Mersjl Dt! volg» heef|c maan rochi Op 13, 19 en 20 maart per autobus naar de Weense IJsrevue te Krefeld. Vertrek Venray Henseniuspl. 17.30 uur. Opgave en inlichtingen bij Garage 'i Centrum HORST Tel. 251 TE KOOP huisslachtingsvarken J. Janssen, Servatiusweg 8. TE KOOP ledikantje m. hemeltje en toebeh., wagentje en fietsstoeltje i.g.s. Langeweg 84. TE KOOP 29 zware biggen Aspergestekers gevraagd L. Kersten, Smakt 6, tel. 04782- 267. TE KOOP toom biggen W. Claes, Heide L 54 TE KOOP partij biggen H. Willems, Weverslo 4, Tel. 04786-202 TE KOOP partij biggen A. v. Doorn, Beek-Merselo. TE (art G, F.'ick: TF }P om Gebjj P TE )P p H. Plen. GElfcGl GE%G1 net orui kl. Groïs b Adrqreai Noei: biedt I a' huisho j. V A. 1. C GE^ AG] iet voor lorq tot en zat j.N juli; te RookvlH Tongvt Zure 2 Vrijdag] Rundeij Dinsdaf Woensl Dondeif 200 gram gekookte ham 1.2l 200 gram droogworst 1.1( samen 2.34 nu voor!5 1 pak Speculaas 1.1 pK samen 1.90 met 40{el Haring pe.es Baby Edammers Sinaasappelen Bananen Rijst prachtkwaliteit pe Heerlijke koekjes 5 Unox rookworst Sinatran per fles 2.50 Sajol MERSELO 100 grarfr 100 grai i» Ontbijtspek Leverkaas Vet gezouten spek Vrijdag en zaterdag: Coteletten Dinsdag: braadworst Woensdag gehakt Donderdag: magere speklappen Stationsweg 45

Peel en Maas | 1960 | | pagina 2