r Uitbreidings-plannen.. ITALIANO WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN SSSSrSmSSu^tS Yenrays Mannenkoor viert gouden (eest Heer bedrijfs-vergelijking is noodzakelijk Ingezonden KOU o GEVAT de lekkere Wijziging loongrens Zondagsdienst huisartsen Zaterdag 13 februari 1960 No 7 EEN EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS De laatste raadsvergadering heeft een merkwaardig toneel laten zien. Daar heeft een goed deel van de Raad op een gegeven moment tegen een voorstel van B. en W. gestemd, terwijl men kennelijk de indruk had, dat B. en W. met deze verwerping zo niet in hun schik, dan er toch ze ker niet rouwig om waren. Dat ging dan om plan West in ver band met de voorbereiding van de uitbreidingsplannen tot een soori „Sperr-gebiet" te maken, zodat hier geen grond in verkocht kan worden, geen huizen, kippenhokken, werk plaatsen en dergelijke dingen ge bouwd kunnen worden. In zich geen slechte en zelfs nor male maatregel, want niemand heeft er iets aan, om te gaan bouwen of te gaan kopen, dat later onteigend oi afgebroken moet worden, omdat uit gerekend op die plaats een weg moet komen of zo iets. De kwestie waar het hier om ging, was, dat dit besluit, dat een gel dingskracht heeft van een jaar, vooi de tweede maal moest genomen worden. Hetgeen niet alleen aan duidde, dat in het afgelopen jaar de plannen nog steeds niet klaar ge komen zijn, maar ook dat men het risico loopt, dat het nog geruime tijd kan duren voordat het plan er wel is Dat gezanik was een deel van de Raad kennelijk moe en men' kreeg uit de verdediging van de Voorzittei de indruk, dat 09k hij dit gerek en getrek meer dan" beu is, zodat de verdediging ook al omdat er wei nig te verdedigen was, navenant was. We zullen het aan de ambtenaren overlaten de gevolgen van deze stemmerij in orde brengen, want for meel is 't nu zo dat gekocht en ver kocht kan worden in plan West. maar men zal wegen weten te vinden om dit alsnog te verhinderen, ook al om dat 't funeste gevolgen voor de toe komst kan hebben. We willen ons slechts beperken tot de zaak als zo danig. Bladerend in de oude jaargangen van Peel en Maas ontdekten we, dat in 1951 door de toenmalige steden bouwkundige ir Magry, een uitbrei dingsplan West is opgesteld. Over een volle pagina hebben we daarvan tekeningen en uitleg gebracht en we hebben intussen de verwezenlij king van een klein gedeelte van plan West rond de Hensenniusschool al beleefd. Maar plan West is heel wat groter van opzet, het loopt namelijk door tot aan de Hoenderstraat en zelfs tot aan de Overloonseweg. Maar na het vertrek van ir. Magry kwam nog eerst plan Zuid en toen begon men weer eens over de rest van plan West te denken. De nieuwe stedebouwkundige, een broer van ir. Magry, bleek bij deze uitwerking andere ideeën en plan nen te hebben dan zijn voorganger, ook al omdat verschillende denk beelden uit het oude schetsontwerp waren achterhaald door de feiten en door de snelle groei van Venray. Tegen het tijdstip, dat deze ir Ma gry ernstig begint te denken over plan West, krijgen we 'n plan-com missie in onze raad, die zich ook met deze materie gaat bezig houden. Er is onderling overleg geweest en hoewel dit allemaal in gesloten vergaderingen is gebeurd, lekte al gauw uit dat beide partijen, dus ir. Magry en de plancommissie het bij lange na niet eens waren en wat er ger is, nog steeds niet eens zijn. We zeiden al, dat een en ander zich afspeelt achter de schermen en dat 't moeilijk is om 'n juiste indruk /an de wrijvingspunten te krijgen. Maar één ding is zeker, nl., dat er geen plan West is en dat er een voorstel nodig was om de voorbe reidingstijd voor dit pan weer met een jaar te verlengenHetgeen oeduidt, dat er voorlopig in die buurt weer niets gebeuren kan en dat zelfs als die plannen dit jaar klaar ko nen, het officiële gedoe hieromheen, bouwen dit jaar in die streek onmo gelijk maakt. Dat vooruitzicht is allerminst pret tig. Reeds eerder hebben we er op gewezen, dat particuliere bouw in Venray practisch onmogelijk is be halve in plan Zuid. Daar is grond te krijgen, al dubt men nog met de prijs, maar voor het overige heeft sen particuliere bouwer weinig kans. In plan West echter kunnen niéuwe nogelijkheden geschapen worden, maar er is geen plan West. Daarnaast vragen we ons toch af, wat de toekomst nu feitelijk wel in petto heeft. Een stedebouwkundige, die met de plannencommissie niet overweg kan of een plannencommis sie, die het kennelijk oneens is met de stedebouwkundige doen toch wel vrezen, dat ook andere plannen be duidend langer op zich zullen laten wachten dan nuttig en noodzakelijk is. We denken b.v. aan het plan van de schouwburg, waar na maanden nog niemand officieel kan zeggen, wat men daar wil en wenst. We denken aan een nieuw plan in hoofdzaken, dat er moet gaan komen i.v.m. de afloop van het oude. We denken aan een nieuw kom- plan, dat noodzakelijk is nu het oude wederopbouwplan practisch voltooid is. Het is nodig en noodzakelijk, dat hierover zo gauw mogelijk „klare wijn geschonken wordt" want, ge zien wat er afspeelt rond plan West, vrezen we, dat dit alles, onnodig tijdverlies zal opleveren President en leden van Venrays Mannenkoor waren zondagmid dag best tevreden. Een bijna voltekend receptieboek liet de na men zien van talrijke bezoekers, stapels telegrammen en felici tatiebrieven lagen tussen de bloemen en President Tillemans, had zijn zakken vol met dikke enveloppen, die een welkome aanvulling betekenden voor de kas. Maar bovenal was op deze receptie ter gelegenheid van het 50- jarig bestaan van Venrays eel sympathie de Venrayse bevol en duidelijk geworden, hoev Mannenkoor maar voren gekomen king heeft voor dit koor. De Beschermheer dr. v.d. Hom- bergh, liet dat als eerste blijken. Hij vertelde van het lief en leed der voorbije jaren en wees er op, dat de eerste taak van het koor niet was: de schone zang, maar door de zang kameraadschap en onderling begrip te kweken en de mens op een cul tureel hoger plan te brengen. Dat daarin deze vereniging is ge slaagd meende hij te mogen consta teren uit de goede geest, die er heerst en in de prestaties die gele verd worden. Bij dit gouden jubi leum hoort een feestgeschenk en dat is een nieuw vaandel, dat het oude, versleten en gehavend, gaat vervan gen. Met de wens dat dit vaandel het teken zóu zijn van eendracht en de wil om steeds hoger te streven, onthulde hij het nieuwe vaandel en droeg het aan het koor over. Vervolgens bood hij het cadeau aan van de commissarissen van het koor, dat bestaat uit een band-op name-apparaat. HULDIGING LEDEN J. Arts,sinds de oprichting van het koor, lid hiervan, werd dan door hem gehuldigd en kreeg een cadeau aangeboden. Ook de heren M. v. Opbergen en P. Oudenhoven werd lof toege zwaaid i.v.m. hun 40-jarig lidmaat schap en de heren A. Oudenhoven en P. Siebers wegens hun 25-jarig lidmaatschap. Ze kregen allen een cadeau namens het koor. Dan deed hij de mededeling van de instelling van een medaille van verdiensten door het koor zelf, dat in goud, zilver en brons beschikbaar komt voor hen, die zich voor het koor verdienstelijk hebben gemaakt. Met algemene stemmen had het koor besloten, dat de eerste gouden medaille zou werden toegekend aan de President de heer Tillemans, we gens zijn grote werkkracht t.a.v. het koor. Onder luid applaus spelde mevr. Tillemans deze onderschei ding op. Dan stonden anderen al klaar om hun wensen aan te bieden. Zo o.a. de heer Scheepers uit Venlo, namens het Kon. Ned. Zangersverbond, die niet alleen het gouden koor 'n werk van Mendelssohn aanbood, maar ook genoemde jubilarissen de oorkonden en de bijbehorende ere-speldjes van dit Verbond uitreikte. Namens Venlona werd aangebo den een werk van Orando di Lasso. Cadeaux en felicitaties werden aangeboden door practisch alle mu ziek- en zangverenigingen uit onze gemeente, maar ook waren delegaties aanwezig uit Sevenum, Horst, Boxmeer, Wanssum en andere om liggende plaatsen. Venrays Harmonie deed het met enkele klinkende marsen en dr. Ver- cauteren sprak een sympathiek woord van gelukwens. Reeds eerder had Burgemeester Janssen zich de tolk van alle ge meentenaren gemaakt bij het uit spreken van zijn felicitatie waarin hij wees op het grote belang van de CULTURELE VERHEFFING van het publiek, dat een der doel stellingen van het koor is. Gezien de staat van dienst heeft men inder daad grote hoogten kunnen berei ken. Hier is een vorm van vrije- tijds-besteding die niet alleen het verenigingsleven rijker maakt, maar een hele gemeenschap. Hier was hij VOORKOM BEDRIJFSBLINDHEID ten van klanten op deze punten. Gemeenlijk beseffen wij het niet of onvoldoende, maar een belang rijk deel van onze maatschappe lijke activiteit is te danken aan een of andere vorm van vergelij king. Reeds als kinderen vergelij ken wij onze rapportcijfers op school met die van klassegenoten. Zijn wij de eerste of de laatste van de klas? Ook wanneer wij later een po sitie in de maatschappij bekleden meten wij het al of met geslaagd zijn in deze positie af aan de be trekkingen en bezigheden van onze jeugdvrienden. Is het een wonder, dat ook het zakenleven naar het middel van de bedrijfsvergelijkingen heeft ge grepen om te bepalen hoe de be drijven zich ontwikkelen in ver gelijking met andere die onder soortgelijke omstandigheden wer ken? Een dergelijke vergelijking kan een gevoel van .bevrediging geven, het kan ook prikkelen tot groter activiteit. Vanzelfsprekend kan men geen vergelijking maken wanneer niet 'n aantal bedrijfsgenoten bereid gevon den wordt aan deze vergelijkingen mee te werken. De medewerkers moeten hun gegevens over een be paald onderdeel van hun bedrijf s- oeheer op gelijke wijze uitwerken om de vergelijking zo doeltreffend mogelijk te maken. Vooral de on- Kostencijfers blijken voor de ver schillende zakenmensen dikwijls aanzienlijk uiteen te lopen en daar mee hun winsten. Het Economisch Instituut voor de Middenstand houdt zich al een dik ke twintig jaar bezig met het op stellen van bedrijfsvergelijkingen voor verschillende branches. De deelnemers aan het bedrijfsvergelij- kend onderzoek vinden hun gege vens anoniem in de publicaties te rug. Zij en andere belangstellenden kunnen dan zien of zij op de juiste manier hun zaken behartigen, dan wel of er op bepaalde onderdelen verbeteringen dienen te worden aan gebracht. Deze branche-gewijze vergelijking bevordert dus uitermate de produk- tiviteit in de branche en zij voor komt tevens, dat de ondernemers bedrijfsblind worden. Dit laatste be tekent, dat zij van mening zijn, dat zij een uitermate gunstige bedrijfs voering toepassen omdat zij deze niet kunnen vergelijken met an deren. De bedrijfsvergelijkingen hebben al heel wat zelfingenomen heid voorkomen. Zij leren elke za kenman dat er in zijn zaak nog heel wat te verbeteren valt. MEER CIJFERS, MEER VOORLICHTING Ondanks de grote betekenis van de bedrijfsvergelijking is deze nog niet voldoende in het zakenleven in geburgerd. Uiteraard geven de over zichten van het E.I.M. een landelijk beeld. Elke zakenman zal er dank baar voor zijn, maar hij zal ook dik wijls verlangen naar een verfijnd cijferbeeld. Hij wil voorts over die bedrijfsvoering graag eens met des kundigen spreken en hij zal ook meer dan eens over bepaalde punten meer voorlichting wensen. In onze dagen is het niet moeilijk het systeem van bedrijfsvergelijking uit te breiden. De organisatie van branchegenoten is in tal van vormen toegenomen. Er zijn plaatselijke winkeliersverenigingen. Er bestaan inkoopcombinaties en vrijwillig filiaalbedrijven. Ook andere vormen van samenwerking op gebied van reclame, in- en verkoop brengen re gionaal collega's tezamen. Bij al deze organisatievormen is het mogelijk de bedrijfsvergelijking te gaan toepassen. Het ontbreekt alleen dikwijls aan goede leidingge vende figuren en initiatiefnemers. Ook fabrikanten en grossiers falen dikwijls nog te zeer in het voorlich- zeer dankbaar voor en hij vertrouw de, dat het koor die dankbaarheid zou terug vinden in een extra-sub sidie, die bij dit gouden jubileum is toegekend en o.m. het jubileum concert mogelijk moet maken Deken Loonen onderstreepte in zijn felicitatie de grote betekenis van Venays Mannenkoor t.a.v. het culturele en godsdienstige leven in een gemeenschap en was dankbaar voor hetgeen het koor hiervoor had gedaan. Dan was er het Dameskoor Ven- rode, dat een votte serenade en dit bij monde van Mevr. Janssen, hun gelukwensen kwam brengen. En zo zette de rij zich voort. Af gevaardigden van standsorganisa ties, verenigings-delegaties, bedrij ven en particulieren, vormden een lange rij en voor de president sta pelden de cadeaux zich op. Een inzet van het gouden feest, dat er zijn mocht en dat het beste doet verwachten voor het grote ju bileum-concert a.s. zondag in de Pe trus Banden. GELIJKE ADMINISTRATIE Voor een goede bedrijfsvergelij king moeten enkele voorwaarden vervuld zijn. De deelnemers moeten hun administratie doelmatig voeren en liefst op uniforme wijze. Het is daarom in het algemeen aan te bevelen, dat samenwerkende detaillisten of andere zakenmensen hun boekhouding centraliseren bij 'n centraal bureau. Daardoor verkrij gen zij een goed vergelijkbaar over zicht van de cijfers. Bovendien bereiken zij langs deze weg, dat de medewerkers van de centrale administratie volledig inge speeld raken op de speciale branche moeilijkheden. Het leidt dus tot de hoogste graad van deskundigheid. Boekhouders en accountants zul len bij een dergelijke ontwikkeling meer gespecialiseerd worden op een bepaald terrein. Dit bevordert op zich weer een verdiepte studie van bepaalde branche-problemen. Deze voordelen worden door talloze mid denstanders in waarde onderschat. Andere voorwaarden voor het sla gen van de bedrijfsvergelijking be staan uit de noodzaak, dat de deel nemers niet te dicht bij elkaar ge vestigd zijn, zodat zij elkaar meer als collega zien dan als concurrent, terwijl ook de grootte van hun be drijven niet te zeer moet uiteenlo pen. IN DRIE STAPPEN Er zijn verschillende stadia om de doelmatigheid van de bectnjisverge- njking op te voeren. De meest een voudige is wel, dat men vanuit een centraal punt (de centrale boekhou ding) aan de deelnemers de uit- Komsten stuurt zonder de oorsprong van de cijfers mee te delen. Ieder een ziet dan wel hoe zijn collega's gevaren hebben maar kent hun na men niet en kan ook niet met hen spreken over verbetering. Een volgende stap wordt gezet in dien de deelnemers periodiek bijeen komen in discussieclubs waarbij over belangrijke onderwerpen als bv. winkelinrichting, in- en vér- kooppolitiek enz. wordt gediscus sieerd. De meest geperfectioneerde vorm van samenwerking wordt bereikt wanneer alle deelnemers hun cijfers openlijk op tafel leggen en aan el kaar de beste methode van bedrijfs voering meedelen. Dergelijke zakenclubs kunnen al leen bestaan als alle deelnemers el kaar hun vertrouwen schenken. Dit wordt zelden bereikt maar ook van de minder geperfectioneerde vormen van bedrijfsvergelijking vinden wij er in Nederland nog onvoldoende. Laten wij hopen, dat de midden standsorganisaties aan dit punt alle aandacht geven. Ook kunnen belang stellenden voor dit doel onze rijks- middenstandsconsulenten in de arm nemen, waarvan er in de hoofdstad van elke provincie een zetelt. De moderne middenstander zal elk mid del moeten aangrijpen om het ren dement van zijn bedrijf zoveel mo gelijk te verbeteren. Het middel van de bedrijfsvergelijking is ter berei king van dit doel een machtig wa pen. ER IS BELASTING TERUG TE HALEN Ter aanvulling is het wellicht dienstig aan Uw artikel toe te voe gen, niet al te optimistisch te zijn, voor wat dat „terug halen" betreft. Enkele jongens in militaire dienst m.i. ook voor terugbetaling in aanmerking komend zijn nog steeds terug halend vanaf de datum van indienning verzoekschrift, begin mei 1959, over het belastingjaar 1958. Mij zal het benieuwen wanneer vadertje Fiscus er eindelijk toe kan besluiten afstand te doen van de en kele luttele guldentjes die deze jon gens terug moeten krijgen. W.S. FILMAGENDA Deze week brengt Luxor-Theater een zeer opmerkelijke film: De held van Java. Een film, die gemaakt is door de bekende regisseur Cecil B. De Mille, de man, die o.m. de 10 Ge boden en andere grote filmen op zijn naam heeft. Deze film vertelt de geschiedenis van een Amerikaans dokter, die onder de laatste oorlog op Java terecht komt en daar gewonde Amerikaanse mariniers verzorgt. Dan komen echter de Jappen ook naar Ned. Indië en we zien dan Dr. Wassell pogingen in het werk stel len om zijn mariniers te redden en over te brengen naar Australië. Bij deze pogingen, die uiteindelijk dan ook lukken, krijgen we heel wat spectaculairs te zien, zoals b.v. de bombardering van transportschepen, luchtgevechten e.d. Kortom een film die alleen al om het extravagante het bekijken waard is, maar die 19 cent per rol. EEN PRODUKT VAN KINQ. EN RANBFABRIEKEN TBNNEMA N.V. 6NBEK en het maximum dagloon De coördinatiewet sociale verze keringen heeft ingaande 1 januari 1960 een paar wijzigingen onder gaan voor wat betreft de loongrens en het maximum dagloon. Ingaande 1 januari 1960 is het maximum dagloon voor de bereke ning van uitkeringen en van premie ingevolge o.a. de werkloosheidwet, de ziektewet, de kinderbijslagweten het ziekenfondsbesluit verhoogd van 19 tot 20. Er zal binnenkort een wetsont werp worden ingediend, waarbij de loongrens voor verzekering ingevol ge de ziektewet, het ziekenfondsen- besluit en de werkloosheidwet zai worden verhoogd van 6900 toi 7450 per jaar (de kinderbijslagwet kent geen loongrens). Dit komt over een met een bedrag van 630,83 pei maand of f 143,26 per week, per 1 januari 1960. WERKNEMERS IN LOONDIENST Aan deze verhoging zal terugwer kende kracht worden verleend tot 1 november 1959 voor werknemers, die op 31 oktober 1959 reeds inge volge deze wetten verplicht verze kerd waren. In het te verwachten ontwerp van we zal nog de bepaling worden op genomen, dat personen in loondiens. wier overeengekomen vast loon ir. geld per 1 januari I960 niet meer dan 7450 per jaar bedraagt, gedu rende het jaar 1960 verplicht verze kerd blijven, indien in de loop van het jaar door een collectieve loon maatregel (zoals een algemene loon- ronde, een wijziging van de c.a.o. of van de loonregeling e.d.) het over eengekomen vast loon in geld meer dan 7450 per jaar zou gaan be dragen. Hoewel het ontwerp van wet op 1 jan. nog niet was aangenomen, is in verband met de werkmethode met ingang van dit jaar gehandeld alsof deze verhoging van de loon grens reeds heeft plaats gevonden. Dit is geschied op verzoek van de Sociale Verzekeringsraad. De bedrijfsverenigingen hebben met het oog op het vorenstaan de besloten het dagloon van de op 1 januari 1960 lopende ge vallen, die daarvoor in aanmer king komen, van die datum af tot maximaal 20 te verhogen. VRIJWILLIGE ZIEKENFONDS VERZEKERING De weistandsgrens om als vrijwil lig verzekerde voor het ziekenfonds in aanmerking te kunnen komen, blijft voorshands gehandhaafd op 6900 per jaar, verhoogd met 175 voor elk kind, waarvoor, indien daarop ingevolge de Kinderbijslag wet recht bestond, kinderbijslag zou worden genoten. Indien betrokkenen als vrijwillig verzekerde worden aangenomen, zijn v.z.v. betreft de vrijwillige verzeke ring van de ouders ook de kinderen tot 16 jaar mede verzekerd. Dit geldt ook voor het geval deze kinderen ouder zijn dan 16 jaar, doch invalide of studerende zijn. Voor deze kin deren geldt een leeftijdsgrens van 27 jaar. In dit verband wijzen wij er op, dat indien b.v. een meisje van 15 jaar, dat tot die tijd mede vrijwillig verzekerd was op de kaart van vader, een betrekking aanneemt in de huishouding voor 5 of meer dagen per week of voor dag en nacht, zij ver plicht verzekerd moet zijn, zo dat zij dus geen rechten meer kan doen gelden als vrijwilig mede-verzekerde. Haar werkgeefster (of gever) moei haar laten inschrijven bij de be drijfsvereniging. Betreft het gewoon huishoudelijk personeel in een privé huishouding, dan dient zij zich te wenden tot de DETAM te Utrecht. NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING daarnaast toch ook kwaliteiten heeft en een onderwerp behandelt, nl. de verovering van Ned. Indië door de Jappen, waarvan wij nog weinig af weten. Vanaf zaterdagmiddag 4 uur tot naandagmorgen 8 uur, wordt de practjjk der huisartsen voor Venray e.o. waargenomen door Dr. VAN THIEL Patersstraat 30 Telefoon 188T Uitsluitend voor spoedgevallen. GROENE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingen-bureau voor de Kom. Zondagsdienst Groene Kruis: Zr. Wilms Stationsweg C 58, tel. 1651 INENTING TEGEN DIFTERIE Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, dat de derde inenting tegen difterie voor de kin leren in de leeftijd van drie maan- len tot zes jaren zal plaats hebben te: Venray-kom, in het wijkgebouw /an het Groene Kruis a.d. Merselo- seweg op dinsdag 16 februari a.s., 1 uur n.m.; Merselo, in de lagere school, op linsdag 23 febr. a.s., 2 uur n.m.; Heide in de lagere school, op dins- lag 23 febr. a.s., 2.30 n.m.; Ysselsteyn, in het gemeenschaps huis op dinsdag 23 febr., 3 uur n.m.; Veulen, in de lagere school, op dinsdag 23 febr. a.s., 3.30 uur n.m.; Leunen, in de meisjesschool, op woensdag 2 mrt, a.s., 2 uur n.m.; Castenray, in de lagere school, op woensdag 2 mrt. a.s., 2.30 uur n.m.; Oirlo, in de lagere school, op woensdag 2 mrt. a.s., 3 uur n.m.; Oostrum, in het gemeenschapshuis, op woensdag 2 mrt. a.s., 3.30 uur. Kinderen, die de lagere school be zoeken worden op deze middagen niet geënt. Men wordt verzocht inentingskaar- ten of -boekjes mee te brengen en stipt op tijd aanwezig te zijn. Venray, 10 februari 1960. Burgemeester en wethouders vnd, A.H.M. JANSSEN, burgemeester J. v.d. BOOM, wnd. secretaris Fiets elke dag 'n uur als 't kan met of zonder vrouw of man. P0ELS Rijwielhandel BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray vestigen de aandacht van houders van honden op de bepaling van artikel 12 der verordening op de heffing van hondenbelasting in de gemeente Venray volgens welke zij, die vóór of op 31 januari 1959 een aangiftebiljet hebben ontvangen, verplicht zijn vóór 20 februari a.s. aangifte van het houden van een of meer honden te doen, door het in vullen en ondertekenen van een ter gemeente-secretarie afdeling IV, kbsteloos verkrijbaar aangiftebiljet. Aan de eigenaars i.e. houders van honden, welke na laatstgenoemde latum worden aangetroffen, zonder iat daarvan aangifte is gedaan, zal, afgezien van 'n eventuele strafrech telijke vervolging,- een ambtshalve janslag worden opgelegd tot 'n veel voud van het normaal verschuldigde bedrag. Venray, 3 februari 1960. Burgemeester en wethouders vnd, A.H.M. JANSSEN, burgemeester J. v.d. BOOM, wnd. secretaris SECRETARIAAT ADVIESCOMMISSIE Door het Landbouwschap is de stichting Veearbitrage opgericht, die op verzoek van een of beide partijen advies zal geven of bemiddeling ver leend in geschillen over vee. Als se cretaris van de adviescommissie Noord-Limburg is aangewezen de heer H. Wismans Maasheseweg al hier.

Peel en Maas | 1960 | | pagina 1