WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN ZS Woningnood in Yenray... Installatie Pastoor Jonkers Uf ik en het verkeer... Opening St. Franciscus-school de politierechter Geestelijk artikel. Ingezonden Uit Peel en Maas Zondagsdienst huisartsen Zaterdag 6 februari 1960 No 6 EEN EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS In de laatste raadsvergadering werd een nota voorgelezen van wet houder, van Boven, over de woning situatie in Venray en bijzonder over die van 1959. Hieraan ontlenen wij het volgende: Het woonruimteprobleem is nog steeds urgent. Ondanks alle nieuw bouw zowel woningwet als par ticuliere bouw is het aantal wo ningzoekenden per 1 januari 1960 nagenoeg gelijk aan dat van het jaar daarvoor. (Dit is practisch de laatste 5 jaren al zo. Red.) Daarbij komt, dat de animo voor industrievestiging en -uitbreiding groot is, zelfs zodanig, dat er nieuw industrieterrein moet komen. Het is vanzelfsprekend, dat nieuwe indus trie consequenties schept t.a.v. de woonvoorziening. Er zullen meer en meer woningen moeten komen. De toedeling van woningwetwo ningen te bouwen in de provincie Limb voor dit jaar 2750 tegen 3700 in 1959 wekt echter sombei-e ver wachtingen. Hopenlijk zal het feit, dat Venray tot ontwikkelingsgebied is verklaard, de zaak goedmaken. De stand van woningzoekenden was per 1 januari 1959: 312 personen De stand van woningzoekenden was per 31 december 1959 302 pers. 1959 geeft dus een daling te zien van 10 personen. Ingeschreven werden in 1959 310 woningzoekenden. Afgevoerd werden in 1959 320 wo ningzoekenden. Er werden dus in 1959 meer afge voerd 10 woningzoekenden. Gemiddeld werden er maandelijks 26 woningzoekenden ingeschreven. De hoogste stand 341 woningzoe kenden op 31 maart 1959. In 1959 werden verdeeld 43 nor- male- en 17 bejaardenwoningen. Er werd begonnen met de bouw van: (48 flatwoningen) (6 normale woningen) (6 bejaardenwonngen) in Venray Zuid; 10 woningen in Oostrum 2 woningen in Merselo Van bedoelde woningen, waarvan de oplevering in april-mei a.s. zal plaats hebben, moeten om te begin nen 7 voorkeurswoningen en 3 in dustriewoningen worden afgenomen. In 1959 werden 140 huwelijken ge sloten tegen 154 in 1958. Aan de bewoning werden onttrok ken in 1959: 4 woningen (waarvan 2 gesloopt) 9 noodwoningen (gesloopt) Ten behoeve van de plaatselijke industrie zijn in het afgelopen jaar 18 personen aan woonruimte gehol pen, waaronder 12, afkomstig uit een andere gemeente. Ingekomen gezinnen in 1959 van elders 51 Vertrokken naar elders 32 Meer ingekomen 19 In 1959 werden 227 gezinnen van woningen of andere woonruimte voorzien; 60 werden afgevoerd zon der dat woonruimte werd verstrekt. In 1959 werden 35 alleenstaanden van woonruimte voorzien; 15 werden afgevoerd zonder dat woonruimte werd verstrekt. Aanvragen van buiten de gemeen te 60 gezinnen, 32 alleenstaanden. Afgevoerd 59 gezinnen, 31 alleen staanden. Meer ingeschreven 1 gezin, 1 al leenstaande. Woningbehoefte 1958 1959 Venray Kom Oostrum Orlo-Kl.Oirlo Castenray Leunen Veulen Ysselsteyn Merselo Heide/Vel turn Smakt/Hansenberg/Bus In grove trekken vertoont het het zelfde beeld als in 1958, alleen met dit kenmerkend verschil, dat bedui dend meer woningen aan „vreem den" zij gegeven. Het'zal zaak zijn daarmede voor de toekomst terdege rekening te houden. 191 169 30 35 5 4 2 3 7 8 1 3 11 11 15 13 6 10 6 6 De blaasbalgtrapper op de „zang zolder" van Leunens kerk had het druk, jl. zondag. Want de feestelijke orgelmuziek bij de entree v.d. nieuwe we pastoor door van Tillaert uit alle registers van Leunens orgel gehaald, vroeg een dermate groot kwantum lucht, dat hij het ternauwernood ha len kon. Maar hij had al de moeite er graag voor over, zoals zovelen, die in deze druilerige zondagmiddag de officiële entree van de nieuwe pastoor niet hadden willen missen. De organisaties, de fanfare, de rui terclub, de bruidjes, de school jeugd, zij alleen vormden een lange rij, die Pastoor Jonkers samen met Deken Loonen, naar de kerk geleid den. En op het feestelijk versierde, maar modderige kerkpleintje was het Burgemeester Janssen, die hem als nieuwe ingezetene in de gemeen te welkom heette. „Zojuist", aldus de Burgemeester, heeft de jeugd van Leunen U op de grens der parochie de herderstaf aangeboden. Een symbool vol grote betekenis, want zoals de jeugd zich aan Uw zorgen toevertrouwt, zo ver trouwt geheel Leunen zich aan U t.oe, niet alleen met zorgen voor hun geestelijk heil, maar daarnaast zal ook dikwijls Uw oordeel gevraagd worden voor materiële zaken en zult gij als adviseur ook op ander terrein de aan U toevertrouwden moeten leiden". Met de verzekering, dat het bur gerlijk bestuur hem bij zijn taak ter zijde zou staan, sloot de burgemees ter zijn rede. Namens het kerkbestuur wees de heer Claessens op de grote, maar ook moeilijke taak van de parochieher der, dié op zo menig terrein van het gemeenschapsleven adviseur, stimu lator en raadgever moet zijn. Ook van de zijde van 't kerkbestuur be staat alle bereidheid om met de nieu we herder samen te werken. Dan kwam oud-Deken Berden als sleutelbewaarder naar voren en bood de nieuwe pastoor de sleutels van Leunens parochiekerk aan, tevens als symbool van de sleutels der he melpoort, waardoor de pastoor de aan hem toevertrouwden moet lei den. In de overvolle en sierlijk versier de kerk begon dan de plechtigheid der pastoorsinstallatie, welke geleid werd door Deken Loonen. Na het voorlezen van de benoe mingsbul, wees de H.E.H. Deken, die bij deze plechtigheid geassisteerd werd door de heren pastoors Geurts en Janssen, op de grootse taak van een parochieherder, voor wie hij ge bed, volgzaamheid en samenwerking vroeg, opdat zijn verantwoordelijk werk vruchtbaar zou mogen zijn. Dan legde pastoor Jonkers de eed af op het Evangelie, werden hem de sleutels overreikt van het taberna kel, de kelk, het missaal en geeste lijke gewaden. Hij werd naar de biechtstoel ge leid en de doopvont. Hij luidde de klok en besteeg tenslotte de kan sel, waar hij een dankwoord sprak voor de hulde hem bereid. Hij wees op het grote werk van zijn voorganger en hoopte dezelfde goede sfeer in Leunen aan te treffen opdat ook hij in Leunen zijn pries terlijke taak zal kunnen vervullen. Na de plechtige installatie was er een gemoedelijke bijeenkomst in het boerenbondsgebouw, waar de Leu- nense fanfare met enkele pittige marsen een en ander muzikaal om lijstte. Wethouder van Dijck sprak na mens de Leunense bevolking een woord van welkom en herinnerde Pastoor Jonkers aan zijn voorganger en heeroom Rector Jonkers, die een heilig priester en een stille werker was. Hij beloofde hem de volgzaam heid der Leunense parochianen, op dat het bloeiend parochieleven zo zal blijven en bood hem de samen werking aan van een actief organi satieleven, dat o.a. stimulering en adviezen zou vragen van de nieuwe herder. Meester Vissers, die de leiding had van deze middag, beloofde tot slot de samenwerking met 't school- personeel, opdat de Leunense jeugd een zo goed mogelijke leiding zou krijgen. Pastoor Jonkers was, zo zei hij zelf in zijn dankwoord, overdonderd door de grootse ontvangst en beloofde zijn beste krachten te zullen geven, opdat in onderlinge samenwerking inderdaad iets groots en goeds gebo ren zou worden. Daarna hadden de vele bezoekers gelegenheid persoonlijk kennis te maken met de nieuwe parochieher der en van deze gelegenheid werd goed gebruik gemaakt. Een van de manoeuvres, die men zien of U deze linke handeling onder bij het rijbewijs-examen zeer zeker moet uitvoeren, is een links gelegen weg inrijden. Dat doet men niet om dat die examinatoren allemaal link(s)e jongens zijn. Dit is om te de knie hebt. Fantastisch is het om waar te ne men, hoe weinig men van deze ve- keersregel afweet. Er zijn helaas maar weinig (snelle) weggebruikers, die de zogenaamde vóórsorteerhandeling juist uitvoeren. Er spelen daarbij ook nog factoren een rol, die een juiste uitvoering hiervan belemmeren dan wel bevor deren. Is men ter plaatse bekend of niet? Is Uw voertuig voorzien van een zeer goed uitzicht opzij (beide zijden) en naar achteren? Hoe hoog is Uw snelheid? We zullen trachten deze 3 omstan digheden te analyseren. U weet, dat een juiste manier van vóórsorteren (dus linksaf slaan) in volgende fasen dient te geschieden. Men rijdt normaal rechts van de rijbaan. Men moet ergens linksaf 'n weg in. Let wel op dat woord weg. Als U wilt gaan staan, mag U niet voorsorteren. Als daar brokken uit ontstaan, bent U fout. We moeten dus een links gelegen weg in. U dient zich dan naar het midden van de rijbaan te begeven, met de linkerwielen ongeveer tegen de middenaslijn van de rijbaan aan. Alvorens naar die witte lijn of denkbeeldige lijn te zwaaien, moei U eerst heel goed uitkijken of er geen verkeer kort achter U is of nog erger naast U rijdt. Als dat er is, moogt U niets doen dan normaal doorrijden of langzaam stoppen aan de rechterzijde. Is er geen verkeer, dan steekt U alvorens naar links te zwenken de richtingaanwijzer uit. Ondertussen blijft U middels de spiegel(s) het achter U liggende weggedeelte in het oog houden. Er zou eens een of an dere snelheidsrhaniak in aantocht zijn. Is die er niet, dan gaat U -als omschreven tegen die middenaslijn aanrijden. Alvorens met een grote bocht links in te rijden dient U uiteraard eveneens op tegemoetkomend ver keer te letten, aangezien dat verkeer- indien het rechtdoor rijdt, voorrang geniet op links-afslaand verkeer. Behalve enkele situaties in Venlo, waar men van de landelijke rege ling meende te moeten afwijken. U moet dit maar als een uitzonde ring op de regel beschouwen. Ho penlijk gaat daar bij de nieuwe be- leidswind ook landelijke verkeers- wind waaien. Dit voor wat het op de juiste wijze voorsorteren aangaat. Bent U nu ergens totaal vreemd en moet U al zoekende een links ge legen weg in, dan wordt de toch al moeilijke voorsorteerhandeling nog beroerder. Zaak is het dan, om zeer kalmpjes, aan te- doen voorzo ver mogelijk uiterst rechts van de weg. Mocht U ergens aanlanden, waar een juiste wijze van voorsorteren niet meer mogelijk is, omdat U niet wist dat U daar links af moest, dan is er beslist geèn vuiltje aan de lucht. Dan moet U echter even rechts van de weg gaan stilstaan. Vanuit die situatie kunt U dan als nog die links gelegen weg inrijden. Denk er wel aan, dat U dan wegrij dend verkeer bent en de overige weggebruikers geen centje overlast aandoet. Het gebruik van goede en op de juiste wijze aangebracht binnen- en buitenspiegels is dus een zaak van eerste orde. Bedenkt, waarde lezers automobilisten, dat 't uitzicht naar achteren en opzij U door niets be- lemerd mag worden. Dit is niet alleen een wettelijke eis, doch ook voor U een eis van veilig heid. Een chauffeur zonder dit uit zicht is met zijn voertuig 'n gevaar op de weg. Stelt U zich maar eens voor het geval, dat U zonder uitzicht naar achteren of opzij een stilstaande auto of wagen moet passeren. Ter wijl U dit gaat doen, wil een achter opkomend voertuig U inhalen en be vindt zich derhalve reeds achter naast Uw voertuig. Vanwege Uw slechte uitzicht of onkundig rijden heeft U die auto niet gezien. Hij was er wel en dus mocht U niet die stilstaande auto voorbijgaan. Het gevolg is meestal een knots van een aanrijding, waarvan U de gees telijke vader en straks ook het zoete lieve Gerritje bent. i In onze dagen is een landloper een bezienswaardigheid. Vroeger ston den deze mannen elkaar te verdrin gen bij de politierechter, in de hoop naar Veenhuizen te worden ge tuurd. „Kan 't niet een jaartje lan ger?" vroegen ze soms. De gunstige conjunctuur heeft de landlopers uit de rechtszalen ver dreven. Er komt er nog zelden een. Maar zelfs in de meest drukke land- lopersdagen kreeg de rechter geen vrouwelijke landlopers te berechten. Landloopsters schenen niet te be staan. Maar nu waren er twee. De weinig modieus geklede dames die door de Parketwacht voor het hekje werden geplaatst, hadden een dag of veertien geleden samen be sloten te gaan landlopen. Met de echtgenoten scheen het niet best te boteren. Het kind van de een was bij de grootouders goed onder dak. Het arbeidsbureau kon zo gauw geen comfortabele betrekking leveren. En zo gingen de dames 23 en 24 met opgestoken duim langs de weg staan. Hun zwerftocht leidde door een groot deel van Nederland. Zij beke- Een tevreden rector zwaaide de wij waterskwast Tevreden omdat een goed stuk werk ten einde was en een prachtige nieuwe school verrezen is in het Pa- tersrectoraat. Tevreden omdat in 5 jaren tijds in dit rectoraat een kleuterschool, een meisjesschool en een jongensschool gebouwd zijn, die niet alleen als model-scholen kunnen dienen voor anderen, maar met een slag een einde hebben gemaakt aan alle on- derwijszorgen in deze nog jonge pa rochie Hij liet van die tevredenheid blij ken in zijn welkoms woord tot de hoge gasten, waaronder de H.E. Heer Deken,de Bisschoppelijke en Rijks inspecteurs, Burgemeester en Wet houders en sprak zijn erkentelijk heid uit voor de grote steun, die het schoolbestuur van alle kanten had mogen ontvangen. En zegde de ont werpers, bouwers en werkers dank voor het vlotte tempo, waarmede een en ander verwezenlijkt is kun nen worden. Deken Loonen was ook best over het bereikte te spreken en noemde het een klein wonder, dat alles in zo'n betrekkelijk korte tijd tot stand is kunnen komen. En dat Venray- kom nu eindelijk die voorzieningen voor het lagere onderwijs heeft, die een einde maken aan alle nood. „Tenminste voor de eerste jaren..", was het optimistisch besluit van zijn felicitatie. Ook de bisschoppelijk inspecteur de Z.E. Heer Janssen, kon alleen maar gelukwensen met dezê door Gebr. de Vries ontworpen school, die wat het materiële betreft letter lijk alle voorzieningen biedt voor 't onderwijs voor de jeugd, die men maar denken kan. Maar ook de geest moet goed zijn en de liefde voor het kind moge al len die er in werken, bezielen om de Venrayse jeugd een deugdelijke grondslag mee te geven voor het leven, zo besloot hij. Burgemeester Janssen sprak over de evolutie van de scholenbouw in zijn gemeente en meende, dat het rectoraat in deze, met zijn moderne scholen, wel een der beste voorbeel den was. Hij hoopte, dat dit complex öp korte termijn nog uitgebreid zou worden met een gymnastiekzaal, waaraan in Venray nog altijd groot gebrek is en met een gemeenschaps huis. Pater Wolfgang was er als de kip pen bij om de oude barak in de Pa- tersstraat maar op voorhand voor dit doel te vragen, maar de Burge meester hield toch nog maar een slag om de arm. Inspecteur Schoenmakers was ook tevreden met dit gebouw, dat juist door zijn openheid, de blik gericht houdt op het volle leven, waarvoor tenslotte de school toch opleidt. Hij hoopte, dat de ouders meer dan in het verleden contact zouden zoe ken met die school, samen zouden werken, opdat het werk wat er ge- Waor hiël Venraoy merge is? op Circus Mök ken Amsterdam en zij bezichtigden Maastricht. Maar in de landloperij waren zij toch niet bedreven genoeg om 't hoofd financieel boven water te houden. Op het laatste deel van hun zwerftocht troffen zij een zeer behulpzame automobilist. Verder dan dit dorp ging hij niet, die avond, zei hij. En het was al laat. Het zou de dames moeilijk vallen nog een lift te krijgen. Was het niet beter daar te overnachten? Daar voelden de dames wel voor. Maar zij hadden geen geld. Geen bezwaar, vond de hulpvaar dige automobilist. Als ze even wil den wachten zou hij ondertussen 'n nachtverblijf zoeken. Vijf minuten later was hij al te rug. In het plaatselijk politiebureau bleek men bizonder gastvrij. Daar bracht hij het tweetal heen. De po litie op haar beurt bracht de zwerfs ters naar de politierechter. Daar moesten zij nu terecht staan omdat zij hadden rondgezworen zonder middelen van bestaan. Elk kreeg twee dagen hechtenis, en drie maanden opzending naar de Rijkswerkinrichting. Men mag aan nemen, dat zij daar heerlijk schoon gewassen, goed gekamd en lekker warm, beter op hun gemak zullen voelen dan met opgestoken duim langs de natte wegen. En vergeet niet zo gauw mogelijk contact op te nemen met de sociale dienst in dat gesticht", adviseerde de rechter. „Die maanden zijn vlug om. U moet zorgen dat u dan niet wéér op de keien komt!" „Mag ik dan weer naar mijn ouders terug?" vroeg de huismoeder opgelucht. Ook dat zal de sociale dienst moeten opknappen, dacht de rechter. De echtgenoten echter kwamen niet meer ter sprake. De neeje Prins? op Circus Mök daan wordt voor de jeugd, gedragen wordt door de ouders. De heer Koppers sprak een af scheidswoord tot de leerlingen, die zijn school gaan verlaten. Het is voor de Henseniusschool wel eens moeilijk geweest om toe vluchtsoord te spelen, want daar door moesten Wassen buiten de school worden ondergebracht en zo meer, maar hij was zeer dankbaar voor de voortdurende hulp en steun, die hij daarbij had ondervonden en hoopte die ook in de nabije toe komst weer te krijgen, want er is nog een en ander te regelen, voordat zowel Henseniusschool als Francis- cusschool hun geregeld programma kunnen gaan geven. En tot slot ontvouwde de heer Hermans, het hoofd van de school, zijn programma, dat in gebonden vrijheid aan bepaalde methoden alles in het teken gesteld heeft van een goede opleiding van Venrays rectoraatsjeugd. Als een levende illustratie daar van kon men het jongenskoor be schouwen, dat niet alleen deze plechtigheid, maar ook de vooraf gaande H. Mis met gezangen op ver rassend frisse wijze had opgeluisterd onder, meesterlijke leiding van de heer de Buys, die in drie maanden tijds dit koor van ruim 80 jongen? tot werkelijk frappante hoogte heeft gebracht. Kende Handrie? kumt op Circus Mök „Een vijandig mens" is geen legende De mensen, die niet van goede wil zijn; de mensen die God ontkennen; de mensen, die Gods zorg voor de wereld ontkennen; de mensen, die aan de suprematie van het verstand geloven, zij allen zijn zoals het zich dikwijls laat aanzien het kwaad in de wereld. Want zij ver hinderden door hun houding schuldig of onschuldig, daarover spreken wij niet dat de Kerk van Christus zich ontplooit. Het is alsof zij Christus-zelf een halt toeroepen, zij werpen barrica des tegen hem op, grijpen naar de geweren, organiseren het verzet. Het verzet tegen God. In de tijd van het Evangelie was dit probleem al bekend: in die tijd vergeleek Jezus zelf deze groepen mensen met onkruid op de akker, onkruid tussen de tarwe. In die tijd evenals nu is de vraag aktueel „waar komt het onkruid vandaan?" Het is een beangstigende vraag, te meer omdat wij weten, dat het probleem al zo oud is en dus niet op te lossen schijnt. Inderdaad, zo is het ook. Christus formuleerde het antwoord op de volgende manier: „Dit heeft een vijandig mens ge daan". Dus de duivel bestond en hij be staat nog immer; hij bevordert over al het verkeerde begrip van 't chris tendom, hij organiseert het verzet ertegen door lectuur, door lezingen door dag- en weekbladen, door T.V. en Radio. Een vijandig mens, de duivel zelf blijft reële vijand van God, die God niet vernietigd, maar die Hij zijn kansen geeft. En wat voor kansen! God zelf geeft de duivel een kans God te benadelen. Dit is een van de grote mysteries waarvoor wij in dit leven staan: niet alleen het bestaan van het kwaad maar ook het feit, dat de vijand nog zoveel kwaad aan de goede kan be rokkenen. Het Evangelie van Zaaier op de akkers leert ons, dat wij dank ver schuldigd zijn aan God, als wijzelf goede akkers zijn. Voorts dat wij onze akker schoon moeten houden doch het kwaad moeten dulden. Bij dit alles blijft nodig, dat wij het onkruid ook inderdaad als iet? kwaads blijven zien. En de „vijan dige" mens nog altijd als een wer kelijkheid en geen legende. Waorum dur mergeaovend nerges niks te doen is? alles is nar Circus Mök „HET VENRAYSE HALFUURTJE" Iedereen kent, en de meeste lezers hebben zich wel eens geërgerd aan het beruchte „Venrayse halfuurtje". Als ze 's avonds naar een toneel stuk gaan en dit begint om zeven uur, dan wordt er meestal gezegd: „Als we om zeven uur van huis weggaan, dan zijn we nog ruim op tijd", want ze beginnen toch pas om half acht. Maar anderen, die een goede plaats willen hebben gaan al om half zeven, zodat ze er dus 'n uur moeten zitten zonder dat er iets te doen is. En meestal op een harde klapstoel in een slecht verwarmde zaal. Nu ligt de fout niet bij de men sen, die om zeven uur van huis weg gaan maar bij de toneelvereniging. Waarom beginnen ze niet precies op tijd? Als er een gewoonte van wordt gemaakt om op tijd te beginnen dan zijn er geen laatkomers meer want niemand wil een stuk van 't toneel stuk missen. En iedere toneelvereniging weet dat ze een grote concurrent hebben en dat die concurrent de T.V. is. Is het niet ideaal om een toneelstuk te zien in Uw eigen huiskamer met een lekker bakje koffie? Dit is'in 'n zaal niet mogelijk maar wel kunnen ze op tijd beginnen en als aangekondigd wordt dat de pau ze een kwartier duurt dan mag deze ook werkelijk maar 15 minuten du ren. Er is hier in Venray of een van de kerkdorpen geen verenigingt tot be strijding van het V.H.U. (Venrays nalf uurtje). Maar laten wij ons toch allen inzetten om deze Venrayse (.geldt ook voor kerkdorpen) epide- .nie uit te roeien. J.G. vd. M. van 12 februari 1910 De Vastenavonddagen zijn hier zeer vrolijk en zonder enige stoor nis voorbijgegaan. Zondag en maan dag gaf „Euterpe 2 drukbezochte uitvoeringen. Maandagmiddag werd een gecostumeerde optocht gehou den. Het korte tijdsbestek, waarover de ontwerpers te beschikken hadden in aanmerking genomen, mogen wij deze optocht als zeer goed geslaagd beschouwen. Ondanks 't zeer slechte weer was de belangstelling groot, evenals te Oostrum. Tot ziens merge op Circus Mök NIEUWS UIT t/ENRAY EN OMGEVING Vanaf zaterdagmiddag 4 uur tot maandagmorgen 8 uur, wordt de practijk der huisartsen voor Venray e.o. waargenomen door Dr. VERCAUTEREN Grotestraat 11 Telefoon 1335 Uitsluitend voor spoedgevallen. GROENE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingen-bureau voor de kerk dorpen. Zondagsdienst Groene Kruis: Zr. Janssen, Kard. van Rossum- straat 4, tel. 1504. AFSCHEID BIJ EEN JUBILEUM Maandag werd in de Burggraaf L.J. Ooymans gehuldigd in verband met zijn 40-jarig jubileum, als amb tenaar van de Telefoondienst kring Venray. Dit betekende tevens een afscheid van die dienst, daar hij de pensioen-gerechtigdde leeftijd heeft bereikt. De directeur van het district, de heer Smits uit Maastricht, memo reerde de werkzaamheid van de heer Ooymans, bij het herstel van de oorlogswonden aan het net, de over schakeling op de automatische tele foon en de uitbreiding van 800 tot 3600 aangeslotenen in de tijd dat de jubilaris in Venray werkzaam was. Namens de directeur-generaal werd hem de gouden speld aagebo- den en de legpenning voor uitzon derlijke prestaties. De chef buitendienst, de heer Pol- nan, en de heren Hanssen uit Maas tricht en de heer Verkoeyen, namens het personeel Venray, spraken de scheidene jubilaris toe. Deze laatste was vooral dankbaar voor 't mede leven van de heer Ooymans, bij het wel en wee van het personeel. Met een gezellig samenzijn werd dit afscheidsfeest besloten, dat be gonnen was met een H. Mis en een zeer druk bezochte receptie, waar op vele cadeaux en bloemstukken werden aangeboden. Blijf gezond en sterk Daarom fiets naar uw werk. P0ELS Rijwielhandel DOELEFEEST Op de jaarlijkse feestdag van de handboogschutterij „Diana", werd de heer Alb. Stevens gehuldigd, bij ge legenheid van zijn vijf en twintig jarig lidmaatschap. De voorzitter bedankte deze schut ter, voor alles wat hij in die jaren, voor „Diana" heeft gedaan. De beschermheer sloot zich bij de woorden van de voorzitter aan. En onderscheidde dit lid met het zil veren ere-insigne. De heer Alb. Stevens heeft al ja ren de functie van penningmeester bekleed, tot volle tevredenheid van de „Diana" leden.

Peel en Maas | 1960 | | pagina 1