ITALIANO Kerkelijke Diensten KOU GEVAT SPORT Collecte voor de slachtoffers van de overstroming Sus-geheimen- krant INSTUIF Films in 't komende jaar Voor de nieuwe kerk op het Molenplein DERDE ORDE Dropping... de lekkere van 31 jan. tot en met 6 febr. ïs. Het is voor vele priesters onmo gelijk zo'n groot geheel te overzien. Woningnood, werkloosheid, honger, zedeloosheid maken het werk extra zwaar. De invloed van het communisme op de grote groepen arbeiders is groot, al gaat het er dan ook wat ge moedelijker aan toe dan bij ons. Hoewel er in geen stad ter wereld zoveel priesters zijn dan in Rome, is er toch een zeer groot gebrek aan prfesters. In 1952 waren er in Rome 7500 priesters. Hiervan kwamen er slechts 500 voor de zielzorg beschik baar. 5000 studeren er aan ongeveer 100 seminaris en kerkelijke colleges, 500 staan in dienst van de Romeinse Curie (bestuur van de kerk): 1500 zijn er verbonden aan de generala ten en andere huizen van de 150 in Rome gevestigde Orden en Congreg- ties. DE ROMEINSE SYNODE Om al deze zielzorgproblemen te bespreken heeft Paus Joannes XXIII een Synode voor het bisdom Rome bijeengeroepen. De paus is namelijk niet alleen hoofd van de gehele Kerk, maar ook bisschop van 't bis dom Rome. En al wordt in practijk het meeste werk overgenomen door de Vicaris-Generaal, Paus Joannes tot een zeer grote zorg voor zijn bisdom. Samen met zijn priesters wil hij de geestelijke noden ervan bespre ken, en zoeken naar nieuwe moge lijkheden, naar intensere samenwer king. Maar wat hebben wij hiermee te maken? Wij hebben hiermede alles te ma ken. Het belang van deze Synode reikt veel verder dan het bisdom Rome alleen. Pius XII heeft al verklaard, dat een vernieuwing van de wereld bij deze Moeder van alle bisdommen zou moetin beginnen. Deze Synode zal een voorbeeld moeten zijn voor alle bisdommen van de Kerk. Zo is zij ook een uitstekende voor bereiding op het aanstaande Oecu menisch Concilie van de gehele Kerk. Daarom is zij een wereldbe lang. Met recht vraagt de Paus dan ook de aandacht en het gebed van de ge hele christelijke wereld en wijdt de februari-intentie van het Apostolaat van het Gebed aan het welslagen van de Romeinse Synode. S.V.V.-NIEUWS Een over de gehele linie falende voorhoede was niet bij machte in Stein, tegen de Ster het, vooral voor de rust grote Venray overwicht in doelpunten tot uitdrukking te bren gen.. Gesteund door de wind werd aanval op aanval op 't Sterdoel on dernomen maar met de afwerking was het ditmaal weer bijzonder slecht gesteld. Reeds in de 3e minuut dachten we Vennekens zijn kans te zien benut ten, toen hij bij een snelle doorbraak de Ster-verdediging achter zich liet, maar, nog gehinderd door de reeds gepasseerde doelman, te haastig was met zijn schot, waardoor dit naast het lege doel terecht kwam. Kort nadien had hij bepaald pech bij een verrassende omhaal welke juist over de lat ging nadat de Ster keeper een hard schot van Smits had weggestompt. Verschillende goede scoringskan sen deden zich nog voor maar suk- ses bleef uit. De Ster moest zich be palen tot enkele uitvallen die echter toch wel gevaar inhielden maar onze verdediging had er een goede kijk op en wist door goed en tijdig in grijpen de Stex--voorhoede alle kan sen te ontnemen op een uitzondering na, maar toen was v. Boven paraat om een van dichtbij hard ingescho ten bal te stoppen. De harde wind en het kleine veld waren de oorzaak ervan, dat het aantal outballen legio was. Van een goede wedstrijd kon niet gesproken worden, van beide ploegen was het spel te onnauwkeu rig en te simpel van opzet om de resp. verdedigingen in grote moei lijkheden te brengen. Na de rust, in stromende regen en een steeds maar gladder wordend terrein, werd de strijd iets feller ge voerd. Het windvoordeel bracht nu de Ster wat meer in de aanval maar door stug verdedigen van onze ach terhoede werd onheil voorkomen en stuwde men tijdig de voorhoede ten aanval die echter nu ook geen kans zag om te scoren. Na 25 min. spelen lukte het de Ster om de leiding te nemen en bin nen enkele minuten was het zelfs 2—0. Het laatste kwartier van de wedstrijd zette Venray alles op de aanval doch ook nu geen doelpun ten. Meermalen wist men door të breken doch op het laatste moment was er steeds wel eeen Ster-been, dat ofwel de bal ofwel de speler wist te spelen. De talrijke vrije trap pen in ons voordeel brachten al evenmin resultaat. Uiteindelijk dus een nederlaag in een wedstrijd die mogelijk al bij rust gewonnen had kunnen zijn. Van de lagere elftallen kwamen alleen het 4e elftal in aktie en dit elftal wist hun laatste uitwedstrijd met 4—1 te winnen van Melderslo 2. Opmerkelijk is, dat dit elftal in de uitwedstrijden tot de* beste presta ties kwam; slechts 1 uitwedstrijd werd verloren. Programma voor a.s. zondag: Venray IMinor Wilhelmina 2—Venray 2 MeldersloVenray 3 Wittenhorst 5Venray 5 Het le elftal krijgt dus het gepro moveerde Minor op bezoek, dat mo menteel mede lijstaanvoerder is. Deze ploeg heeft zich doen ken nen als een prima spelende club die Ten behoeve van de talrijke slachtoffers, die getroffen zijn door de overstroming in Tuindorp-Oostzaan, zal het Venrayse Rode Kruis heden zaterdag en morgen zondag, in de gemeente een collecte hou den. Dergelijke collectes worden momenteel in heel het land geor-t ganiseerd door het Rode Kruis, en wel op speciaal verzoek van het Nationaal Rampen Fonds. Dit fonds heeft namelijk besloten aan niet minder dan 2700 gezin nen steun te verlenen in dezelfde geest als is geschied na de waters nood van 1953. Het gaat hier dus om de leniging van nood in de persoonlijke sfeer, waartoe wordt gerekend het verlies van kleding, huisraad, beddegoed, enz. Het bedrag, dat nodig is voor deze vorm van hulpverlening, wordt geschat op ruim 13 miljoen gulden. Dit enorme bedrag kan alleen bij elkaar worden gebracht als heel het Nederlandse volk de collectes naar vermogen steunt. Ook van Venrays ingezetenen wordt dit verwacht. In 1953 stelde Venray een prachtige daad, door behalve goederen, nog duizenden guldens ter beschikking van het Rampenfonds te stellen. Ook nu kan men niet zonder meer aan de nood van onze medemensen, die bovendien nog onze landgenoten zijn, voorbij gaan. Hier past een breed gebaar. Het Venrayse Rode Kruis, dat zo spontaan het initiatief tot deze collecte nam, hoopt en rekent zelfs op een royale opbrengst In een oplaag van meer dan 5 mil joen exemplaren wordt huis aan huis tussen 1 en 8 februari 1960 een SUS-krant (met geheimen) ver spreid. De ontvangst van een dergelijke krant kan te betekenen hebben, dat men inplaats van kranten bank papier ontvangt, want zoals bekend worden tussen de ruim 3 miljoen kranten een aantal exemplaren met afwijkingen gevoegd, waaraan bij zondere waarde kan worden toege kend 25.000 totaal aan prijzen staan gelukkige bezitters van die prijsbe- palende kranten te wachten, Het be treft geen correspondentie-, noch 'n telefoonspel. Correspondentie over de krant kan niet beantwoord wor den, terwijl uit de aard van de zaak geen telefoongesprekken kunnen plaats vinden. Het betreft 'n radio spel en de KRO zal in het avond programma van 13 februari de ge heimen, aan de krant verbonden, bekendmaken. Men heeft dus slechts een plicht en dat is luisteren naar de Radio uitzending. Doet men dat niet dan kan men ook geen prijs ontvangen! Op 14 februari in het ochtendpro gramma zendt ook Radio Luxem burg geheimen uit, die NIET voor de KRO-microfoon worden genoemd en ook hieraan zijn .verschillende prijzen verbonden. Let er dus op dat u tussen 1 en 8 februari zo'n krant in handen krijgt. Blijkt op 9 februari dat u geen krant hebt ontvangen dan kan men het reklame WEB te Haarlem hier van in kennis stellen, waarna een onderzoek zal volgen en indien blijkt dat inderdaad sprake is van niet- bezorging dan zal men vóór de radio-uitzending nog een exemplaar ontvangen. Ziekenhuizen, gestichten voor ouden van dagen kunnen in de pe riode van 1 tot en met 8 februari tot bedoeld bureau (WEB) een verzoek richten ter verkrijging van een aan tal extra kranten. „SUS-7" Zondagmorgen 31 januari NA het uitgaan van de kerkdiensten zullen door geheel Nederland SUS-loten worden aangeboden. SUS-loten hebben 5 coupons en met één lot trekt men dus 5 maal mee. De bekendmaking van hoofd prijzen zal geschieden door middel van 5 KRO-uitzendavonden, waar van de eerste reeds gehouden wordt op zondag 21 februari en de laatste op Vastenavond. De uitzendingen zullen worden ge geven in carnavalssfeer uit verschil lende plaatsen van ons land. SUS- loten, die in 6 kleuren verkrijgbaar zijn kosten 1 per stuk. Men doet dus goed, ook al is men reeds in het bezit van SUS-loten, zondagmorgen voor het naar de kerk gaan geld bij zich te steken, liefst gepast geld omdat voor collec ten de mogelijkheid op koude stijve handen aanwezig is. SUS-7 loten? 5 coupons, verkrijg baar in ZES keuren a 1 per stuk. beschikt over een razend-snelle voorhoede met een paar zeer ge vaarlijke schutters waar onze verde diging heel wat mee te stellen zal krijgen. In Nuth waren onze jongens geenszins de mindere en wist men na een snel opgelopen achterstand nog een 33 gelijkspel uit het vuur te slepen. Mits onze voorhoede er wat beter in komt, dan jl. zondag en op eigen veld mogen we dit toch wel verwachten durven wij toch zeker op een puntenverdeling te re kenen. Onze achterhoede achten wij wel in staat de Minor-kanonnen in bedwang te houden. Venray 2 zal in Weert hard aan moeten pakken om tegen Wilhelmina 2 winst te behalen. Toch zit er wel een kansje in menen we. Het 3e elftal staat eveneens voor een zware opgave. Melderslo is op eigen terrein niet gemakkelijk te kloppen en wij vrezen er voor of v. Daal en Co's gaan een nederlaag te gemoet. Het 5e elftal zal proberen in Horst het 5e elftal er onder te houden. Veel krachtsverschil zal er niet zijn Voor de derde maal deze maand kunnen de Intuifleden weer genieten van een prettige avond. Deze keer in zaal Prinsenhof waar het orkest „Jo van Els", de instuivers zal vergasten op een soort vóór Carnavalsavond. Het is dus niet de bedoeling om hier een groots opgezet, Carnavals bal van te maken, als wel om vast een beetje de goede carnavalsstijl te pakken te krijgen. Ook zal niet de hele avond in het teken der zotheid staan wat mogelijk een geruststel ling is voor de meer bezadigde dans liefhebbers, die liever ballroommu- ziek horen. Hopenlijk zijn ingesneeuwde leden van de vorige avond ook weer pre sent, zodat we weer allemaal aan wezig zijn. De terloops gestelde vraag: welke films in 't nieuwe jaar in de bios coop wel te verwachten zijn, is uit gegroeid tot een urenlang gesprek met de exploitant van het Luxor- Theater, die met enthousiasme en met kennis van zaken zijn stellingen poneerde. We hebben daaruit enkele opmer kingen genoteerd, die o.i. voor de bioscoopbezoeker toch wel van be lang zijn. Het blijkt, dat de televisie en an dere vormen van vrije tijdsbeste ding inderdaad hun weerslag op het bioscoop-bezoek hebben gehad. Vooral in Amerika, waar' op een gegeven moment de film een ernsti ge crisis heeft doorgemaakt. In mindere mate ook in Neder land, waar het bioscoopbezoek te rugliep. De filmindustrie heeft zich echter danig geweerd en Cinama- cope en andere grootdoek procédés, zelfs met stereofonisch geluid, zijn er de resultaten van. Het is net of men tegenover het kleine televisie-scherm de soms ont zaggelijke filmdoeken heeft gezet, als de olifant, die de mug te lijf gaat. Maar dat grootdoek moest ook gevuld worden. Ook dat is gebeurd en er zijn films van stapel gelopen in een dergelijke kostbare en ge durfde uitvoering, die men voor en kele jaren terug voor onmogelijk had gehouden. De nog onlangs hier gedraaide Vrijheren van het Woud en de 10 Geboden, zijn daarvan wel spreken de voorbeelden. Doch ook in show en amusementsfilms heeft men din gen gebracht, die zelfs in de wereld steden waar men toch wel wat ge wend is, zeer de aandacht trokken. Zo is het karakter van de film door deze „verbreding" ook gewij zigd en is feitelijk een nieuw soort amusement geworden. Men mag dan treuren om het heengaan van Dikke en Dunne en hoe ze verder heten, feit is, dat de oudere films, die b.v. door de tele visie gedraaid worden, de mensen toch niet meer boeien en dat zij naar de bioscoop zijn teruggekeerd, ter wijl daarnaast vele anderen, die er vroeger nooit kwamen, nu ook bij de geregelde bezoekers horen. Dit landelijk verschijnsel is ook in Ven ray merkbaar. Al pratende over de filmkeuze voor het komende jaar, toont het Luxor-Theater met een terechte trots het certificaat, dat zij reeds 3x onderscheiden is t.av. haar film keuze. En ook voor dit jaar meent de drectie inderdaad reeds op voor hand te kunnen zeggen, dat haar programma een succes zal zijn. Want uit de de grote films, waarover wij hierboven schreven, is reeds een keuze gemaakt. Zo zal in 1960 in Venrays bioscoop o.m. vertoond worden Dr. Wassel, de held van Java; Imitation of live (zo lang er mensen zijn), The nun's story (Zuster Luc); The Big Circus, waar aan o.m. de 6 grootste wereldcircus sen hebben meegewerkt; Hercules en de koningin v. Lydië; De banne ling van Petrusburg (Tempest en De Gebochelde le Bossu). Ook Hitchcock komt met De Man, die verdwijnen moest en in het lich tere genre werden films genoteerd als Some like it hot, films met Gon- ny, Norman Wisdom, etc. We kregen wel de indruk, dat ook in 1960 Luxor alles in het werk stelt om door goede programma's de bios coop in Venray tot een goed ont spanningscentrum te maken. De oud-papier, ijzer en lompen actie, welke door het actiecomité ge voerd wordt ten bate van de nieuwe kerk op het Molenplein, heeft reeds het bedrag van 600,51 opgebracht Met deze actie beoogt het comité de aankoop van een monstrans te verwezenlijken. Meldt daarom Uw .afval" bij één van de comitéleden. U begrijpt, dat deze actie alleen kan slagen met Uw medewerking. Het comité wil echter economisch werken en verzoekt U de zgn. „klei ne partijen te bewaren tot deze in 'n grote actie opgehaald kan worden. Iedereen die aan onze actie mee werkt, is in het bezit van een in plastic omhulsel gestoken kaart, waarop de handtekennig van de bouwpastoor en de stempel van 't comité staat Vraagt dus eerst naar die kaart en geef dan. Oprichting Derde Orde-communiteit De vijfenveertig Tertiarissen van het Veulen behoorden tot de com muniteit van Venray. Om de bijeen komsten daar te kunnen bijwonen waren zijn aangewezen op de fiets of een aparte autobus; vroeger gin gen zij zelfs te voet, door weer en wind. Dit had natuurlijk vele be zwaren en die zijn nu weggenomen doordat de nieuwe Rector, de Z.E. Heer J. Geurts besloot een eigen communiteit op te richten. Zondagmiddag jl. werd in cafe Van Gassel de eerste bijeenkomst ge houden. Ook belangstellenden wa ren welkom en zo waren er een ze ventig aanwezigen, van alle leef tijden. Na een inleidend woord van de Z.E. Heer Rector sprak de Visitator van Venray en omgeving, P. Chry- sostomus Dukker o-f.m. over het doel en de waarde van de Derde Orde. Het gaat niet om een organisatie of om Franciscusverering, maar om geestelijke vorming en het verwer lijken van de evangelisch liefde in de parochiegemeenschap. Na deze toespraak die zeer aan dachtig gevolgd werd, was er gele genheid tot het stellen van vragen. Daarbij werd onder andere het ver wijt, dat de D.O. uit de tijd is be sproken. Het verlangen om Christus en het Evangelie serieus te nemen kan kan nooit uit de tijd zijn. De wijze waarop dit verlangen gerealiseerd wordt, is vaak nietaangepast aan de veranderende tijden, maar de moge lijkheden daartoe zijn er wel dege lijk. De nieuwe Constituties geven daarover waardevolle gedachten. Ook het dagelijks Bestuur van Venray was aanwezig en de Prefect, de heer H. Vollebergh, sprak na mens de „moedercommuniteit" een gelukwens uit en getuigde van de innerlijke waar-de van het tertiaris zijn. Hij wenste de nieuwe groep 'n echte groei en bloei. Tenslotte deelde de Z.E. Heer Rec tor mede, dat wie zich zou willen aansluiten, daar eens over moest nadenken en zich dan persoonlijk tot hem kon wenden. Met een kort gebed werd de vergadering besloten. De postduivenvereniging de Zwa luw organiseerde jl. zaterdag een dropping, waaraan iedereen kon deelnemen. Ongeveer 40 deelnemers hadden zich hiervoor aangemeld, welke om 11.11 uur 's avonds midden tussen de bossen op het Zwartwater werden gedropt. Na aankomst werden de deelne mers getrakteerd op een bord heer lijke snert, plus voor iedereen een prijsje, men was dan ook vol lof over de organisatie en vroeg men al om een spoedige herhaling. De uitslag was als volgt: Aantal deelnemers 38. Lossing 11- 11-00 Zwartwater. 12 km. Aankomst deelnemers: le P. Janssen Kruisstr 11-59-40; 2e P. vd. Laar 11-59-43; 3e Aug. Wil- lems 11-59-45; 4e A. de Riet 12-02-13; 5e M. Tijssen 12-05-00; 6e W. Ba rents 12-06-10; 7e H. Hermans 12- 09-50; 8e J. Goemans 12-15-00; 9e H. Willems 12-15-00; 10e J. Jenniskens 00-18-10; 11e Lormans 00-18-10; 12e Messenmakers 00-22-00; 13e Ariens- Royers 00-22-00; 14e Swinkels 00-22- 50; 15 Philipsen P. 00-23-50; 16e de Riet G. 00-23-50; 17e Waayenburg 00-24-00; 18e v. Bracht A. 00-30-00 19e Kersten, 20e A Sijbers, 21e Wey- nands I, 22e Weynands II, allen om 00-00-00; 23e vd. Vprle J. 12-50-00 24e H. de Bruijn 12-50-00; 25e Th. Claessens 12-50-00; 26e G. Sijbers 12-55-00; 27e Vermeulen 12-55-01; 28e Jacobs 12-55-02; 29e Waayen burg 13-17-00; 30e Thijssen H. 00-20- 00; 31e G. v. Houdt 00-30-05; 32e Coppus 00-30-06; 33e Pouwels 00-30- 06; 34e Peters 00-30-07. GEVONDEN Gele kindersjaal, zwarte dames glacé-handschoenen, handschoen, blauwe kindenvant, grijze gebreide handschoen, wit-zwart wollen hand schoen, huissleutel no. 12, twee sleu tels, bruin lederen portemonnaie, linker dames glacé-handschoen, grijze boodschappentas, Politiebu reau; kunstschaatsen, Stevens Pr. Marijkestraat 15; groen-bruin ge breide kinderhandschoenen, P. Swaghoven St. Odastraat 8; her dershond aangelopen, W. Barents Spurkterweg nw 1; fietspompje (hand). H.W. van Soest Paterslaan 12; licht gekleurde wollen sjaal, Wed. Geurts Vel turn 2; grijze heren handschoen en wollen sjaal, Wed. Peeters Kerkhoek E 80 Oirlo; grijze damesportemonnaie met inh., J. Classens Arkstraat 7; groen-wit ge kleurde handschoen, Loonen Hoen derstraat 33; vrij aanzienlijk bedrag geld, L. Janssen Stationsweg 137: herensjaal, Holtackers Overbroek 19 cent per rol. EEN PROOYKT VAN KINS- EN RANGFABRIEKEN TONNEMA N.V. SNEEK PAROCHIEKERK VENRAY Priester vd. week: Kap. Heymans Zondag: 4e zondag na Driekonin gen; 6.30 t.int. v. Maria vd. wonder bare medaille; 7.30 Willem Broers en zoon Piet; 8.30 Gertr. en Joha van Heyster (kindermis); 9.30 hoogmis voor parochie; llu. Mart. Voesten- Verstegen 11.30 Apostolaat des ge bed op Jerusalem; 7 uur lof. Maandag: 6.45 overl. ouders Bar doel bakker; 7.30 fam. Flinsenbërg- Erkelenz; 8.15 best. jrd W. van den Munckhof en Johanna Tammerveld: 8.15 Alfons Sijbers (buurtver. Sint Oda); 7.30 A. Verstraelen-v. Meyel. Dinsdag: 6.45 Pierre Maessen; 7.30 overl. fam. Jenneskens-Muysers; 7.30 int. Paus Joh. 23; 8.15 overl. fam. vd. Pasch-Geritsen; 9 u. hoog mis uit dankbaarheid. Woensdag: 6.45 W. en A. Sijbers; 8.15 P.J. Jenneskens en echtgen. 7.30 G. Ligthart; 7.30 Dr. Bloemen; Joha. Poels lh; 8.15 W. Smidt. Donderdag: 6.45 overl. ouders Flinsenberg-vd. Mortel; 7.30 H. van Meyel; 8.15 P. Janssen en dochter Leida lh; 8.15 Henrica Peeters-Tak- ken; biechtgelegenheid van 7—8 u.; uur lof daarna aanbidding tot 12 uur. Eerste vrijdag: 6.30 Hendrika Thuyls; 7 uur zek. int. R; 7.45 H. Hart-hoogmis; 8.15 voor de meest verlaten zielen; 21 uur (9u.) Avond mis E.M. Beerkens. Priester-zaterdag: 6.45 Ger. Ver stegen, Joha Katelaan en dochter; 7.30 M. Linders; 8.15 Willy Rongen; 9 uur pl. huw. van Boxtel-Willem- sen; 10 uur pl. huw. De Rooy- Schoester; biechtgelegenheid van 5.30—7.30; 7 uur lof. Dinsdag feest van O.L.Vrouw- Lichtmis. De schoolkinderen leren deze week de 9e en 30ste les van de katechis- mus. Eerste Vrydag Viert eerste vrijdag weer allen goed mee. Vooral voor de zieken willen wij nog eens benadrukken, dat zij thuis alleen de H. Communie kunnen ontvangen op deze dag, wanneer zij het even laten weten bij een van de parochiegeestelijken. RECTORAAT PATERSKERK Priester vd. week: Pater Rector 4e Zondag na Driekoningen: de H.. Missen om 6.30, 7.45, 9 u. en 11.45; de hoogmis om 10.15; de 1ste collecte tfoor de kerk, de 2e voor de gezins zorg; 7 uur lof met overweging. Maandag: H. Ignatius, bisschop en martelaar; 8.15 cursus voor 18-jar.; vandaag géén H. Mis om 8.30, maar om 9 uur pl. hoogmis. Dinsdag: Maria Lichtmis; 7 uur kaarsenwijding; 7.30 gez. H. Mis; 's avonds 7.30 lof met rozenhoedje, waarna Blasiuszegen. Woensdag: H. Blasius, bisschop en martelaar; na de H. Missen Bla- sius-zegen; de kinderen ontvangen deze op school. Donderdag: H. Jozef van Leonissa, belijder; van 58 uur gel. tot biech ten. Vrijdag: le vrijdag der maand; 6.45 gez. H. Mis; 7.45 voor de school jeugd; 's avonds 7.30 lof. Zaterdag: H. Titus, bisschop en belijder; van 38 uur gelegenheid tot biechten. Opening St. Franciscus-school Maandag om 9 uur plechtige H. Mis voor de jongens van de nieuwe school, (ook klas 5 en 6) en voor de ouders, in zover zij komen kunnen.' De linkerhelft van de kerk wordt ingenomen door de leerlingen, de rechterkant is vrij voor de volwas senen. De eerste 2 banken zijn ge reserveerd voor de genodigden. De zangertjes van St. Frans zingen (ge kleed in witte alben) de 2-stemmige mis „in honorem St. Jacobi". Om 10.30 plechtige inwijding en opening. Wegens plaatsgebrek uitsluitend voor genodigden en vertegenwoor digers van de leerlingen. Voor de ouders is er de volgende zondag ge legenheid, de school te bezichtigen en kennis te maken met hoofd en leerkrachten. Dinsdag 2 februari worden de laagste 4 klassen in de nieuwe school verwacht; Klas 5 en 6 blijven tot Augustus op de Hen- senius-school. Maria-Lichtmis Dinsdag om 7 uur wijding der kaarsen. Men kan a.d. ingang der kerk een kaars kopen 25 cent, die daarna gewijd wordt en die men brandend meedraagt in de processie door de kloostergang. Na afloop neme men de gewijde kaars mee naar huis. Om 7.30 gezongen H. Mis. De H. Communie wordt uitgereikt om 5 vóór 7 en bij het begin van de H. Mis om 7.30. Blasius-zegen Deze wordt gegeven dinsdag na 't lof en woensdag na de H. Missen. Kinderen van de lagere school krij gen deze op school. Woensdagmid dag om 3 uur is er speciaal baby uurtje, waarop in de kerk de zegen gegeven wordt aan de allerkleinsten en hun moeders, men mag dan de equipages zelfs dan meebrengen in de kerk! Eerste Vrijdag De H. Mis van 7.45 was de laatste tijd overvol. Wij zullen nu ook de volwassenen méér gelegenheid ge ven, deze H. Mis op de voor hen blijkbaar gunstige tijd bij te wonen. Daarom zullen enkele klassen van jongens in het koor plaats nemen. Voor volwassenen blijft dan vrij de linkerkant (preekstoelkant) vanaf rij 15 (het paadje) tot achteraan toe. Bijbelcursus Maandagavond is er om 7.30 uur Bijbelcursus in San Damiano o.l.v. Pater Domitianus Rurup o.f.m. Mis-intenties Zondag: 6.30 overl. fam. Beerkens- Custers; 7.45 Anna Rutten-Peters; 9 uur W.J.J. Maassen, oud-directeur kerkel. leninggen; 10.15 voor de le vende leden der F.M.B.; 11.45 overl. moeder. Maandag: 6.15 bij een verjaardag (Kind. Jacobs); 7 u. Jan Jenniskens; 7.45 dankbaarheid bij een 40-jarig dienstjub. 9 u. pl. hoogmis bij de opening van de nieuwe jongens school. Dinsdag: 6.15 overl. fam. Gerard Pouwels en echtg.; 7 uur overl. fam. Frans Heinen; 7.30 Henri Slits; 8.30 Gerard Cox; 7.39 Ad. int. Woensdag: 6.15 Jan Kersjes; 7 uur Theodora Goumans-Clabbers; 7.45 Petrus Willems; 8.30 Mart. vd. Berg en Joh. vd. Pas; 7.30 Ad. Int. Donderdag: 7 u. overl. fam. Frans Heinen; 7.30 Hubertus Thuyls; 8.30 Anna Rutten-Peters. Vrijdag: 7 uur Theodora Gou mans-Clabbers; 7.45 Jozef Baken en Antonette Bergmans; 8.30 Jos. van Lierop. Zaterdag: 7.45 mevr. Smit geb. Kraan; 8.30 zek. int. PAROCHIE OIRLO Zondag: 4e zondag na Driekonin gen; 6.30 H. Comm.; lm om 6.45; 8 u. kindermis; 8.45 2e lm; 10 uur pa- rochiehogmis; 3 uur rozenkrans en lof; le collecte voor de kerk, 2e voor 't bisdom. Maandag: 7.30 hoogmis t.e.v. O.L. Vrouw uit dankbaarheid(N.J.) Dinsdag: feest van Maria Licht mis, dag van devotie, de H. Diensten als op zondag; 6.30 H. Comm.; lm om 6.45; 8 uur kindermis; 8.45 lm; 10 u. parochiehoogmis, zieled. Hendrika Peelen; voor de hoogmis wijding der kaarsen; 3 uur rozenkrans en lof. Woensdag: 7.30 zieled. Wilhelmina Spreeuwenberg. Donderdag: dag van de eeuwig durende aanbidding; 6 uur uitstel ling; H. Communie uitreiken om 6.30 en 7 uur; 7.30 lm; hoogmis om 10 uur, zieled. overl. fam. Ewals-v. de Loo; 3 uur vespers vh. H. Sacra ment; 5.30 completen en Te Deum, sluiting van de aanbiddingsdag. Vrijdag: le vrijdag der maand, toegewijd a.h. H. Hart van Jezus; 6.30 H. Communie; 6.45 lm; 7.30 hoogmis t.e.v. 't H Hart van Jezus, stichting Baeten-Jeurissen; na de hoogmis uitstelling acte van toewij ding Tatum ergo en zegen; 8 uur vergadering v.d. H. Familie afd. mannen en vrouwen. Zaterdag: 7.30 maandstond Lam- berdina Maassen; biechthoren van 57 uur en 89 wegens de eerste zondag. A.s. zondag eerste zondag der maand, buitengewone collecte voor de kerk. Deze week wordt de H. Communie gebracht aan de zieken. PAROCHIE MERSELO 4e Zondag na Driekoningen: 6.30 Communieuitreiken; 7 u. vroegmis t.i. fam. Tijsen-v. Asten; 8.15 lm v. overl. fam. Hendrix-Pluk; 10 uur hoogmis vd. parochie; 2.30 lof met rozenhoedje. Maandag: 7 uur gez. H. Mis t.i. v. d. H. Gerardus; 8uur lm voor Hen rica Thuyls-Muyzers. d. H. Gerardus; 8 uur lm voor Hen-

Peel en Maas | 1960 | | pagina 2