SPORT Kerkelijke Diensten Onze Hand- en Spandiensien De opfok van slachtkuikens. Korte wenken....! f Huidgenezing RU ROL van 13 tot en met 19 dec. 26.370 onschuldige slachtoffers, zak te hij tijdens zijn toespraak ineen. De herinnering was hem te mach tig, de dood overmeesterde hem, juist daar. De Zuidafrikaanders hebben dat, ook na zestig jaren nog niet verge ten. Het verklaart de nog altijd be staande onverdraagzaamheid tussen de beide bevolkingsgroepen in dat land. De goede oude tijd wordt beter Wie geregeld even ons rubriekje uit PEEL EN MAAS leest, die ziet daar behalve aardige voorvallen uit lang vervlogen jaren, ook soms prijzen genoemd van artikelen en wat dies meer zij en men is dan zo gauw geneigd om te zeggen, dat het „in die goede oude tijd" toch maar wat best was En „die goede oude tijd" wordt te pas of te onpas overal bij gesleurd, indien sommige dingen van deze tijd ons nu niet bepaald aanstaan. Maar was „die oude tijd" nu wer kelijk zo goed, waren die jaren voor de twee wereldoorlogen nu van een dergelijke gelukzaligheid doordrenkt, dat men er thans niet dan met weemoed aan terug kan denken. DE HISTORIE VERTELT ANDERS Laten we dat zo in vogelvlucht eens even nagaan. Zo rond 1900, om dit als begin datum te nemen, was Venray een wat armelijk boerendorp, met en kele winkelbedrijven, waarin tegen levering van boter en andere melk producten van eigen fabrikaat sajet en dergelijke spullen meer te krij gen waren, die dan op de boerderijen en keuterijen weer verwerkt wer den tot sokken, kousen etc. De baaien rok vierde hoogtij en de meeste mensen waren, wat we nu noemen zelf-verzorgers, aange zien ze practisch al hun etenswaar van eigen varkentje, koe of geit, tuin en land haalde. Er was practisch geen industrie, zoals ook Nederland in het alge meen nog ver af was een indus triële natie te zijn. Men werd ter nauwernood beroerd door de din gen, die lagen buiten eigen gewest, om nog maar niet te spreken van buiten de landsgrenzen. En toch stond op dat moment de wereld op zijn kop. Engeland dreunde van nieuwe machines en de Duitse Keizer deed alle moeite om John Buil daarin te overstemmen. Het liberalisme in zijn kwaadste vorm vierde nog hoogtij. De massaproduktie was maar net op gang en de deelnemers vochten om de afzetmarkten van de wereld. In het Verre Oosten vertoonde vooral China een oorlogs-aange- zicht.. Dichterbij deden de Britten alle moeite om in de Boerenoorlog een deel van onze afstammelingen uit te roeien, niet om hun ossewa- gens of boerderijen te bezitten maar om de wacht te kunnen be trekken aan de goud- en diamant velden. De politiek en het militair apparaat stonden in dienst van de commercie en overal waar de han del werd belemmerd, klonken scho ten. Zij vormden het voorspel van de eerste wereldoorlog, waarin de machtigen der aarde hun sinister spel speelden om de verdeling van de afzetmarkten en waarin miljoe nen hun leven offerden op het al taar van Mars. (wordt vervolgd) Toeneming van de consumptie van slachtgevogelte in Nederlandse afzetgebieden als West-Duitsland en Zwitserland, heeft de laatste jaren een stijging van de produktie van slachtkuikens ten gevolge gehad. Beliep deze produktie in 1953 nog 6.300 ton, in 1956 steeg zij tot 16.600 ton en in '58 tot 22.320 ton. Geluk kig neemt ook de consumptie in ons land zelf toe, in de afgelopen jaren steeg de consumptie per hoofd van de bevolking van slachtgevogelte van 0.4 kg tot 1.1 kg. Vergeleken met andere landen, bijvoorbeeld Amerika, is de con sumptie in ons land nog zeer laag te achten. We hopen dat door de pas geschapen mogelijkheid tot uit breiding van het aantal verkoop punten (diepvrieskip) de consump tie in ons land zal stijgen. Daarvoor is het echter nódig dat het kuiken van redelijke kwaliteit is en tegen een zo laag mogelijke prijs verkocht kan worden. Dit is trouwens ook van minstens zo groot belang met het oog op onze afzet mogelijkheden op de buitenlandse markt. Te verwachten is, dat de concur rentie scherp zal worden, o.a. door de invoer van Amerikaans gevogel te op de Westeuropese markt. Alle sectoren, betrokken bij de produktie van het slachtkuiken, zullen terdege op hun qui-vive moeten zijn. Dit geldt zowel voor de fokkers, de vermeerderaars, de kui kenbroeders, de opfokkers, als voor de verdere schakels, die het kuiken moet doorlopen om bij de consu ment te belanden. Voederrendement In de eerste plaats is voor de op- fokker van belang te beschikken over een snelgroeiend kuiken met gunstige voederomzetting. Dit kui ken moet bovendien vitaal zijn en 'n goed slachtproduct opleveren. Om dergelijke kuikens te verkrij gen is de opfokker afhankelijk van de fokbedrijven, de vermeerde- ringsbedrijven en de kuikenbroede- rijen, de in onderling samenspel 'n dergelijk kuiken zullen moeten pro duceren. De cijfers van het toetsbedrijf te Putten, waar regelmatig de fokpro- lucten op hun gebruikswaarde on- lerzocht worden, geven wel enige hoop dat onze fokbedrijven in dit opzicht vooruitgang maken. Veel inspanning is echter nog nodig al vorens we kunnen zeggen dat het nederlandse slachtkuiken geheel aan ie te stellen eisen voldoet. Een volgend punt van groot be lang is, dat alle aandacht besteed wordt aan de samenstelling van de voermengsels, die een zo gunstig mogelijk economisch rendement ge ven." Men zal moeten zoeken naar mengsels die een snelle groei en gunstige voederomzetting geven te gen een zo laag mogelijke prijs. Uiteindelijk dient de vraag welk mengsel per (kg) kuiken de laagste voederkosten geeft, beslissend te zijn. Aan het onderzoek op dit ge- gebied zal nog veel aandacht besteed moeten werden. De opfokker zelf zal echter moeten zorgen, dat het voer zo efficiënt mogelijk wordt ge bruikt. Nog te vaak wordt er veel voer vermorst door ondoelmatige voerbakken. De huisvesting Een ander punt van belang is de huisvesting van de kuikens. Bij de bouw van slachtkuikenhokken is de isolatie en ventilatie van zeer grote betekenis. Tegenwoordig zijn goi isolatie-materialen in de handel waarvan een nuttig gebruik ge maakt kan worden. Alle vragen op dit terrein zijn echter nog niet op gelost, ook hiervoor is nader onder zoek dringend nodig. Tenslotte willen we nog wijzen op enkele punten van de bedrijfsvoe ring. Vooral zal men bij opfok van grotere aantallen kuikens er ter dege voor moeten zorgen, dat 't ri sico van 'n ziekte onder de kuikens tot een minimum beperkt wordt. In dit verband is het houden van legkippen op eenzelfde bedrijf met grotere aantallen slachtkuikens sterk af te raden. Hetzelfde geldt voor het opzetten van kuikens van verschillende leef tijden op hetzelfde bedrijf. De bedrijfsinrichting zal zodanig moeten zijn, dat de faktor arbeid tot een minimum wordt beperkt. Uit al deze punten blijkt wel, dat de slachtkuikenopfokker geen ge makkelijke taak heeft en alleen kan slagen als hij aan alle onderdelen van dit bedrijf grondige aandacht besteed. Zij die met de opfok van slachtkuikens beginnen, zullen moe ten bedenken, dat er alleen op deze voorwaarden een redelijke kans van slagen is. a)U \>erze(«nn$«n ftypOtflfifMn |inanci«frtJ^a^ JUllANA$INGEL41*fe/e/j061(M78O) Steeds meer wordt behoefte ge voeld aan de nieuwste gegevens op landbouwgebied. "Wijzigingen in de bedrijfsvoering en nieuwe inzichten op technisch en economsch gebied volgen elkaar in snel tempo op. Laat de „Landbouwgids" hierbij uw vraagbaak zijn. De nieuwe „Land bouwgids" voor 1960 is aangevuld met de laatste gegevens van het on derzoek. Het is een onmisbare weg wijzer. Bestel nu een exemplaar via uw coöperaties boekhandel of recht streeks bij de uitgever. Zuilenstraat 11, Utrecht. Stalmest op grasland Graslandpercelen, die dit jaar in gezaaid zijn, hebben behoefte aan een beschuttend laagje stalmest. Ook op oudere graslanden heeft een kleine stalmestgift vóór de win ter een gunstig effect. Let wel: de stalmestgift hoeft niet zwaar te zijn. U kunt beter 4 ha licht bemesten dan 2 ha zwaar. De stalmest dient echter zeer goed gespreid te wor den. Voederwagentje Draag niet wat rollen kan. Doe 't werk zodanig, dat 't weinig tijd en inspanning kost. Op vele stallen kan een eenvoudig voederwagentje het werk helpen verlichten en ver snellen. Zowel in de varkensschuur als in de rundveestal kan het dagelijks worden gebruikt voor het transport van meel, aardappelen, voederbie ten en andere veevoedermiddelen. De kosten zijn zeer gering in verge lijking met de tijdsbesparing, die U er mee kunt bereiken. Gaat U eens kijken waar een voeder wagentje wordt gebruikt. Bedrq f sorganisatie Het systeem, van alles wat op elk bedrijf is verouderd. Minder vee soorten en minder gewassen en dan grotere aantallen en oppervlakten per soort of gewas geeft voordelen. Men zou kunnen stellen: mest 50 varkens per jaar of mest er geen, houd 400 kippen of houd er geen, herbouw één - ha ;aardappelen of vebouw er geen. Deze richting aat het meer en meer uit. Huidzuiverheid - Huidgezondheid Houdt d* uiiotir uiUaudta u De vraag van het CDU kamerlid Beernink aan Minister Toxopeus over de hand- en spandiensten, heeft weer beroering gewekt. Deze Chris telijk histor. afgevaardigde heeft de vraag gesteld of het niet tijd wordt dat de hand- en spandiens ten, die nog in verschillende ge meenten bestaan, gaan verdwijnen, als zijnde uit de tijd en omdat deze belastingheffing, geen zin meer heeft In datzelfde verband wilde hij weten wat b.v. de opbrengsten van deze belastingen bedroegen in de ge meente Venray en hoe de verhou ding ligt tussen werkelijk verrichte arbeid en afbetaling. We weten niet wat het antwoord van de 'gemeente aan de Minister zal zijn. Maar het is eigenaardig, dat een gemeente als Maasbree, waar men deze vorm van belasting heffing ook kende, die plotseling heeft afgeschaft, mede omdat de uitvoering van deze belasting in verhouding meer kosten met zich meebracht, dan er nut uit werd ver kregen. Aldus de motivering van B. en W. uit Maasbree. Nu is in Venrays begroting wel te lezen, dat men een opbrengst ver wacht van 22.000 aan afkoopsom men, terwijl er bij de uitgave een algemene post staat van 3.000 voor inningskosten van alle belastingen, maar wat er nu feitelijk aan arbeid gepresteerd wordt door hen, die deze belasting in natura betalen, is nergens te vinden. Een goed beeld van de werkelijke opbrengst en de werkelijke kosten is in ieder geval niet uit Venrays begroting op te ma ken en in zoverre kan dus het ant- (woord der gemeente belangwek kend zijn. Of men de opmerking en vraag van dit Kamerlid als „onzin" moet betitelen, zoals een verslaggever van het Vrije Volk optekende uit de mond van een onzer wethouders, wagen wij toch wel te betwijfelen. Het is een teken aan de wand, dat behalve een toenemend verzet in de gemeente en onder de ge meentenaren zelf, ook elders in den lande een tikkeltje meewarig en hoofdschuddend gekeken wordt naar dat Venray, waar men maar altijd met die hand- en spandiens ten aan het „duveljagen" is. Publikaties in Elseviers Week blad, Panorama Volkskrant en on langs nog in het Vrije Volk e.d. dui den daarop en ook dit Kamerlid heeft waarschijnlijk de stuatie der mate zot gevonden, dat hij daarin aanleiding zag deze vraag te stellen. De argumenten welke voor het heffen van deze belasting van de zijde van het gemeentebestuur wor den aangehaald, mogen bekend zijn; Venray heeft een te uitgebreid we gennet en 'n te groot tekort op zijn begroting, dat men zo zonder meer deze belasting kan laten vervallen. De tegen-argumenten zijn ook be kend, zo heeft Maasbree ook eeit begrotingstekort, maar heeft deson- danks toch deze belasting afge schaft Deurne heeft ook vele wegen, maar kent geen hand- en span diensten. Een enkele opmerking nog onzer zijds Wat de wegen betreft heeft deze belasting zin, als hierdoor in derdaad werk aan die wegen ge daan wordt. En dat betreft dan hoofdzakelijk aan de zand- en boe- renwegen. Afgezien wat hier echter daad werkelijk door de aangeslagenen aan arbeid wordt verricht, vraagt het onderhoud van deze zandwegen en fietspaden volgens de begroting 1959 84.171. Hiervan wordt nu net 1/4 deel door de hand- en span diensten-afkoopsommen bijeen ge bracht. In theorie tenminste.... De praktijk zal een andere uit komst geven, omdat uit te voeren werk voor derden, salariskosten van het techn. personeel e.d. hier onder niet begrepen zijn en dus feitelijk er bij komen. Maar het grootste deel van dit werk is we schreven daar reeds eerder over waardeloos. Zolang die wegen niet verhard zijn, wordt men prompt ieder jaar voor pre cies dezelfde moeilijkheden gezet en is men precies geen steek verder gekomen. Heeft het gedane werk geen zin gehad evenmin als het be stede geld. Gelukkig begint er wat licht in de duisternis te komen doordat kans bestaat, dat in 1960 35 km zandwe gen verhard gaan worden en dat 'n groot deel van de overige in het Lollebeekplan mettertijd verhard gaan worden. Dan zijn dus voor dat deel zeker geen hand- span- en trekdiensten meer nodig. Maar afgezien van zuiver econo mische en financiële kanten, gelo ven we, dat men ook de psycholo gische kant van dit alles uit het oog mag verliezen. Als men de naam Venray automatisch gaat koppelen aan ouderwetse belastinghefferij. aan slavendrijverij en welke andere schone titelaturen men hier aan ge hangen heeft, dan wordt de zaak bedenkelijk. Dan schaden deze 22.000 belastingopbrengsten meer dan 22.000 aan reclame voor onze industrie, voor onze scholen, onze wegen en wat dies meer zij, goed kunnen maken. En waar het is dat Venray in de toekomst zeker de woonplaats zal moeten worden van leiders van fabrieken, van leidinggevend per soneel voor onze industrie, voor handel en nijverheid, dan moet men zorgen, dat dit gegrom om deze hand- en spandiensten inderdaad ophoudt. We verhelen de moeilijkheden niet. Er zal waarschijnlijk baatbe lasting voor in de plaats komen, een belastingsoort waar we tot op he den toe gelukkig van verschoond gebleven zijn. Want ook de invoe ring hiervan zal met de meest mo gelijke omzichtigheid en de beste garanties moeten gebeuren, wil men over 1020 jaren hierover niet er ger kankeren dan men nu doet over de hand- en spandiensten. Maar desondanks geloven we, dat bij de samenstelling van de nieuwe begro ting ditmaal eens ernstig bekeken zal moeten worden of inderdaad ook Venray het Maasbreese voor beeld niet kan volgen A.s. woensdag, vrqdag en zater dag zün de quatertemperdagen, waarvan alleen vrqdag geboden vasten- en onthoudingsdag is. PAROCHIEKERK VENRAY Priester v.d. week: Kap v. Leipsig Zondag: 3e zondag v.d. advent; 30 overl. Verbeek-Gossens; 7.30 Oudenhoven-Philipsen; 8.30 Gertr. Joh. van Heyster; 9.30 hoogmis voor de parochie; 11 uur Jacob Derks (buurt);; 5 u. H. Familie; 7 u. Ad- ventsoefening. Maandag: 6.15 overl. fam. Swin- kels-Marcellis; 7.30 Wilhelmina Emonts-Swinkels; 8.15 best. jrd. Si mon Janssen Custers en dochter; 8.15 Jacob Deriks. Dinsdag: 6.45 fam. Slakhorst- Janssen; 7.30 voor de Missie (H. Mis door Mr. Grant); 7.30 M. Linders; 1.15 Maria Elis. Severiens en neef Heythuisen lh; 8.15 A. Proosten- Raaymakers. Woensdag: 6.45 Gulden Mis Jac. Jacobs; 7.30 fam. Janssen-Klaassen en M. en G. Janssen; 7.30 G. Ligt- hart; 8.15 vd. Boogaart en Th. Jans sen lh; 8.15 Dr. Bloemen. Donderdag: 6.45 overl. fam. Jans- sen-v. Meyel; 7.30 int. van Treek- Bouten; 8.15 Ger. Goumans en echt- gen. lh; 8.15 Jacob Deriks. Vrijdag: 6.45 Joh. Claassen, Joa Fleurkens en Theoda Biesterveld; 7.30 zek. int. R; 8.15 best. jrd. Piet Tacken 3h; 8.15 Theo Janssen. Zaterdag: 6.45 Jos. Hendriks; 7.30 overl. fam. Janssen-van Meyel; 7.30 Dr. Bloemen; 8.15 A. Proosten- Raaymakers; 8.15 Th. Michels en A. G. Janssen lh. In verband met het aanstaande Kerstfeest is er biechtgelegenheid v. 5—8 uur. Wij hopen dat reeds velen van deze gelegenheid gebruik ma ken. Om 7 uur lof. Woensdag worden in de H. Mis v. 7.30 alle kinderen verwacht Morgen zal de 2e collecte gehou den worden voor de liefdewerken van het Bisdom. De Kerstziekenactie wordt dit jaar wederom gehouden. De schoolkinderen leren deze week de 24e en 25e les van de kate- chismus. RECTORAAT PATERSKERK Priester v.d. week: Pater Rektor 3e Zondag v.d. Advent, Gaudete: H. Missen om 6.30, 7.45, 9 u., 11.45 en om 10.15 de hoogmis; de le kol- lekte voor de kerk, 2e voor bijz. no den; 's avonds om 7 u. pl. lof met processie. Maandag: ZZ. Conradus en Ge zellen, belijders; 8.15 cursus v. 18- jarigen. Dinsdag: feest van Maria, Konin gin der Minderbroeders; 7.30 lof. Woensdag: 6.45 Gulden Mis. Donderdag: Mis van de 3e Ad- vents-zondag. Vrijdag: 7.30 lof. Zaterdag: Mis van de dag; van 3 tot 8 gelegenheid om te biechten. Plechtige viering van Maria's Onbevlekte Ontvangenis Zondagavond om 7 u. is er een pl. lof met feestpredikatie, waarna pro cessie door de kloostergang.. De bruidjes moeten om 7 u. in 't kloos ter zijn. De gelovigen worden ver zocht in de processie mee te gaan en zich dus aan te sluiten op aanwij zing van de Ceremoniaris. Kerstactie Voor de mooie Kerstactie, zoals die jaarlijks voor onze zieken wordt gehouden, zullen de dames huis aan huis komen voor een bijdrage. Wees zo goed deze dus klaar te leggen. Een prachtig doel! Lucifer-actie Onze verdienstelijke „Gezinszorg" zal zondag op 't kerkplein haar Lu cifer-actie voortzetten. Met één kwartje steunt U dat mooie werk en doet U mee aan de loterij. Mis-intenties Zondag: 6.30 H. Mis v. Gerard Cox; 7.45 v. Piet vd. Vorle; 9 uur overl. fam. v. Meijel-Loenen; 10.15 t.e.v. O.L.Vrouw v. verkregen gunst; 11.45 Gerard van Leuken. Van maandag tot en met vrijdag iedere dag om 6.15 H. Mis v. overl. ouders Phlipsen-Goosens en zoons Martin en Peter. Maandag: 7 u. H. Mis v. overl. fam. Frans Heinen; 7.45 v. overl. fam. Oudenhoven; 8.30 v. Mathijs Litjens en Johanna Willems. Dinsdag: 6.45 H. Mis v. overleden ouders Ramaekers-Pouwels; 7 u. v. Jan Jenniskens; 7.45 v. overl ouders en zuster; 8.30 v. Henri Slits. Woensdag: 7 u. H. Mis v. overl. fam Frans Heinen; 7.45 v. Petro- nella Aarts-Martens; 8.30 v. José Kremer-Vullinghs. Donderdag: 7 u. H. Mis v. overl. fam. Frans Heinen; 7.45 v. Josef Wijnhoven, echtgen. en kinderen; 8.30 v Margaretha Pouwels-Kessing. Vrijdag: 7 u. H. Mis v. overl. fam. Peeters-Hoex; 7.45 v. Anna Rutten- Peters; 8.30 v. Henri Slits. Zaterdag: 6.15 H. Mis v. bijz. int.; 7 u. t.e.v. St Antonius uit dankbaar heid; 7.45 v. Anna Rutten-Peters; 8.30 v. overl. ouders Louis Wijnho- ven-Custers. PAROCHIE OIRLO Zondag: 3e zondag vd. Advent; 6.30 H. Comm.; eerste lm 6.45; kin dermis 8 uur 2e lm 8.45; parochie- mis om 10 uur, t.e.v. de H. Lucia be steld door de boerinnenbond; 3 uur Kruisweg en lof; le coll. voor de kerk, 2e voor 't bisdom. Maandag 7.3J maandstond Engel- bertus Martens. Dinsdag: 7.30 jaard. Hubertus vd. Berg. Woensdag: de Gulden Mis is om 7 uur, zieled. Wilhelmina Spreeuwen- berg. Donderdag: 7.30 best. jaarget. Pater Jan de Ponti. Vrijdag: 7.30 maandstond Joanna van de Ven. Zaterdag: 7.30 jaarget. Maria Ag nes Wilmsen en overl. fam.; biecht gelegenheid van 57 uur. PAROCHIE LEUNEN 3e Zondag vd. Advent: 7 uur H. Mis voor parochie; 8 u. voor Elisa beth Reintjes-de Lauw als jgt; 9 u. voor Piet Verschuuren; 10 u. hoog mis als jgt. v. Anna Keijzers-Ewals; collecte voor Soc. Car. Centrum v.h. dekenaat Venray; 3 u. lof; 3.30 H. Familie der mannen met aanwijzing patroonheiligen voor 1960, verplich te vergadering. Maandag: 7 u. voor wed. Willem- se-Geraets; 7.30 sol. gez. jgt. Piet Reintjes. Dinsdag: 7 u. voor Anna Elis. Litjens, Johannes en Gertr. Claes- sens; 7.30 v. overl. fam. Lucassen- Christiaens. Woensdag: 7 u. v. overl. ouders Arts-Niessen; 7.30 gez. jgt. Anna Kuenen-Thijssen; 's avonds 7 uur cursus voor 18-jarigen. Donderdag: 7 u. voor overl. fam. Claessens-Wilms; 7.30 gez. jgt Mar- tinus Verheijen. Vrijdag: 7 u. H. Mis; 7.30 voor Al- bert Loonen. Zaterdag: 7 u. H. Mis; 7.30 voor overl. fam. Wismans, Vennekens- Timmermans; biechten van 45 en 7—7.30; 7.30 lof t.e.v. O.L.Vr. Kerkpoets: Gonda Reintjes en Betsie Voermans. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 6.30 lm v Henricus Maes- sen, Maria Maessen-Mans en Ja- ques Maessen; 8.10 lm v. Johannes Stevens; 9.15 kindermis; 10.15 hoog mis v Jan Geurts, best, door K.A.B.; 2 u. lof; 2.30 H. Fam. vd. mannen. Maandag: 7.30 lm v. Justinus Koppens; z.a. lm v. Dr. Bloemen. Dinsdag: gez. H. Mis v. zek. int., z.a. v. Maria Geurts-Schreven. Woensdag: 6.30 Gulden Mis gez. v. zek int.; 7.30 lm v. overl. ouders Janssen-Heiligers. Donderdag: 7.30 weekd. v. Johan na van Schijndel-Buets; z.a. lm vd. fam. Winnenv. Well. Vrijdag: 7.30 weekd. v. Antonetta Smeets-Vergeldt; z.a. maandd. v. Antoon Swinkels. Zaterdag: 7.30 lm v. Henrcus Ver- steegen en Helena Hubers; z.a. lm v. Harry Arts; 6 u. Marialof; 7.30 gele genheid om te biechten. PAROCHIE CASTENRAY 3e Zondag v.d. Advent: 10 uur hoogmis voor de parochie; daarna congregatie afd. jongens; 3 u. lof en rozenhoedje; daarna H. Fam. afd. mannen. Maandag: 7.30 gest. jaard. voor overl. fam. Classens-Verstegen. Dinsdag: 7.30 gez. maandd. voor Henricus Vissers. Woensdag: 7 u. Gulden Mis, wel ke wordt opgedragen tot int. v. be stuur en leden v.d. hengsten-asso- ciatie. Donderdag: 7.30 5e v.d. zesw.dst. voor Peter Jos. Strijbos. Vrijdag: 7.30 laatste vd. zesw.dst. voor Antoon Steeghs. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vr. v. A.B. tot int. van hen die hiervoor offerden; van 67 u. gele genheid tot biechten; 7 u. lof en ro zenhoedje. Kerkpoets: Mia Philipsen en Anny Dinghs. PAROCHIE OOSTRUM 3e Zondag vd. Advent: 7 u. H. Mis voor Antonetta Custers; 8.30 hoogmis voor de parochie; 10 u. H. Mis voor Antoon Valckx namens de buurt; 3 u. lof. Maandag: 7.30 zm voor Wed. Fr. Derkx. Dinsdag: 7.30 zm voor vr. Ver- meulen-Heijligers. Woensdag: Gulden Mis, gest. gez. jrd. Gerard Derks. Donderdag: 7.30 overl. fam. Thie- len-Steeghs. Vrijdag: vastendag, Missievrijdag voor de jeugd; 7.30 overl. fam. Muyres-Dupont. Zaterdag: 7.30 zm voor Wilhelmi na Verheijen; biechten v. 6.30-7.30; 7.30 Marialof. PAROCHIE MERSELO Zondag: Gaudete, 3e zondag v.d. Advent; 6.30 H. Comm.; 7 u. vroeg mis v. overl. fam. Wilms-Claes; 8.15 lm v.d. parochie; 10 u. hoogmis voor bijz. int.(Baltissen); 5 uur Missie oefening. Maandag: 6.30 lm v. Johannes Janssen; 8 u. t.e.v. de H Antonius- Abt(Noyen); zijaltaar 8 u. lm voor eerstvolgende overledene. Dinsdag: 6.30 lm v. overl. fam. de Rijk-v. Rijswijck; 8 u. lm v. overl. fam. Bistervels-Geurts; 8 u. lm v. overl. fam. v. Helden-Timmers (zij altaar). Woensdag: 7 u. Gulden Mis, om God te bedanken voor de menswor ding van het Goddelijk Woord; deze H. Mis wordt opgedragen t.i. v.d. boerenbond; 8 u lm uit dankbaar- heid(Michels)8 u. lm v. overl. fam. Poels-Bouten Donderdag: 6.30 lm v. Nicol. van Tilburg en echtgen.; 8 u. lm t.i. v.h. H. Huisgezin, om van God goede huisgezinnen te verkrijgen; 8 u. lm v. overl. fam. Hendrx-'Heyman. Vrijdag: 6.30 lm v. Wim Muysers; 8 u. lm v. vr. v. Rijswijck-Verhoè- ven; 8 u. lm v. Hendrika Hoedema- kers. Zaterdag: 6.30 lm v. Joh. Claes sens en echtgen.; 8 u. lm v. Peter Ewals en Pet. Gez. v' Enckevort; 8 u. lm v. Jan Janssen Verdere gegevens kunt u vinden in het programma van de missie, hetwelk huis aan huis is bezorgd. A.s. zondag speciale collecte ter bestrijding van de onkosten van de Missie. RECTORAAT HEIDE Zondag: 3e zondag v.d. Advent; 7.30 Hendrik Huisman en Anna M. Paules; 10 u. hoogmis, gez. jgt. voor Henricus Hub. Rutten; 3 u. lof. Maandag: 7.30 voor Hubertus Janssen. Dinsdag: 7.30 voor overl. fam. Janssen-Claessens. Woensdag: 7.30 overl. fam. Gie- zen-Swinkels; 9 u. Gulden Mis voor de levenden en overl. leden v.d. Boerinnenbond. Donderdag: 7.30 Leon. Spee, Lamb. Arts en overl. dochter. Vrijdag: 7.30 G. en J. v. Heyster. Zaterdag: 7.30 jaarget. voor Piet Rongen; 7 u. bechten; 7.30 lof. Accolieten: J. Derikx en B. Rutten. RECTORAAT SMAKT Zondag: 3e zondag vd. Advent; 6.15 lm voor Maria Gommans- van de Ven; 7.30 lm v. Maria Coppes- Schoenmakers; 10 u. hoogmis tot zek. int.; 6 u. adventsoefening. Maandag: 6.30 lm v. genezing v. een zieke; 7.30 lm v. de missie in Afrika. Dinsdag: 6.30 lm. v.d. wereldvrede 7.30 lm. uit dankbaarheid. Woensdag: 6.30 gez. Gulden Mis t.e.v. O.L. Vrouw; 7.30 lm. voor het behoud v.h. geloof. Donderdag: 6.30 lm. t.e.v. St. Jo zef; 7.30 lm. overl. fam. Kersteh- Geurts; 's avonds om 7 uur congre gatie v.d. meisjes. Vrijdag: 6.30 lm. t.e.v. H. Hart; 7.30 lm. Theodorus Janssen. Zaterdag: 6.30 lm v. overl. ouders; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw v.d. Berg Carmel; Van 55.30 uur en van 7uur tot na het lof biechtgel. 7.30 uur Lof en Rozenhoedje. Deze week zijn de quatertemper dagen; alleen vrijdag verplichte vasten en onthoudingsdag. HOCKEY-NIEUWS In tegenstelling tot het snelle en goede spel van vorige week, bood het spel van de heren afgelopen zondag helemaal niets bijzonders. Zij speelden een thuiswedstrijd tegen Venlo. Na een rommelige en onoverzichtelijke eerste helft, viel er pas na 20 minuten spelen in de tweede helft een doelpunt. 10 voor Venray. Lange tijd zag het er naar uit, dat het hierbij zou blijven, maar vlak voor het einde wist Venlo na een reeks felle aanvallen de stand nog gelijk te maken. Ongetwijfeld was dit verdiend, maar de uitslag van deze wedstrijd had heel anders kunnen zijn! Zondag a.s. spelen de dames een uitwedstrijd tegen Heerlen. Aan vang 14.15 uur. De heren spelen om 13.30 uur thuis tegen HMHC. Deze laatste is een van onze sterkste ri valen, en wij rekenen dan ook op talrijke supporters- De dames zullen het dit keer zwaar te verduren krijgen, en als het hun lukt om tot een gelijk spel te komen, mogen ze van geluk spre ken. De foto's van de feestavond 28 sept. jl. kunnen bij het wedstrijd secretariaat worden bekeken en worden besteld. SCHAAKNIEUWS De twee afgebroken partijen uit de wedstrijd Roermond IIVenray, zijn voor Venray gewonnen ver klaard. Hiermede heeft Venray de wedstrijd gewonnen met 5,54,5. A.s. zondag speelt Venray III te gen Siebengewald I. P.D.V. DE ZWALUW Op zondag 20 dec. nationale dui- vententoonstelling te Horst. Leden van de Zwaluw die hier aan wensen deel te nemen kunnen inschrijfformulieren bekomen bij de secretaris. Verder kunnen op deze tentoon stelling de kampioen duiven van onze Veren, worden gezet die ko men dan met de kampioenen van de kring en van Horst en Sevenum in een aparte stand. Deze inzending is kosteloos en buiten mededinging. Nadere inlich tingen bij de secretaris.

Peel en Maas | 1959 | | pagina 2