ViG# leg-puzzel voor 37 cent IJ HARING ii TxToTo^KORtTnT Venrays Vroede Vaderen vergaderden Plechtigheden Uit Peel en Maas extra aanbiedingen 1 met 24 geldzegels 1 met 48 geldzegels op het Duits kerkhof MEDEWERKER in de BUITENDIENST JULIANASINGEL41'tekf. 1061 (K4780) Twee nieuwe industrieën... Optimistische geluiden over zwembed, recrea- atie-oord en sportpark. Kortere en misschien... betere kermis! Terwijl wethouder van Boven en Berkhout op het appèl ontbraken begon deze October-zitting van Ven rays gemeenteraad. De ingekomen stukken brachten weinig nieuws. Diverse grondverko- pen o.a. aan de Metaalwarenfabriek Venray, waren door Ged. Staten goedgekeurd. Ze werden voor ken nisgeving aangenomen en toen be gon men dan aan de agenda. BOUWEN WONINGBOUW VERENIGING De 84 woningen rond de Hen- seniusschool, de 6 te Heide en de 6 te Oirlo, zijn indertijd door de wo ningbouwvereniging St. Oda ge bouwd. Maar de grond waarop ze staan, was nog steeds eigendom van de gemeente. Door het te nemen raadsbesluit kreeg men eigendoms overdracht met alles wat er aan vast zit t.b.v. genoemde vereniging. De Raad ging hiermede zonder meer accoord, maar later in de rond vraag kwam zowel PONJEE als DE BRUYN op deze kwestie terug. De eerste vroeg of B. en W. al enig commentaar te leveren had op een schrijven van St. Oda, waarin deze verzocht meer woningwetwoningen door haar te laten bouwen en reeds door de gemeente gebouwde 'aan haar over te geven. De VOORZITTER vertelde, dat deze brief niet aan de Raad maar aan B. en W. gericht is. B. en W. moeten hem nog behandelen en als zij daartoe aanleiding vinden, komt de brief in de Raad. DE BRUYN vond dat allemaal wel heel formeel, maar het is voor hem een vaststaand feit, dat die hele wo ninggeschiedenis voor de gemeente verlies oplevert. Men krijgt immers per woning per jaar 15.50 vergoed voor admini stratiekosten en huurinning en bo vendien 78 per woning voor on derhoud. Z.i. komt de gemeente daar lang niet mee uit en geven al die woningen dus verlies. Zo veel snel ler men die woning overdoet, zoveel te beter het is voor de gemeente, die nu eenmaal qualitate qua geen huurbaas kan spelen. De VOORZITTER vertelde, dat een en ander een ernstig punt van overweging uitmaakte bij B. en W. en dat men er meer van zou horen. KORTERE KERMIS Het voorstel om op verzoek van de horeca-bedrijven kermis-donder- dag en na-kermis zondag te laten vervallen kon genade vinden in het oog van de Raad. Alleen vroeg DE BRUYN of hier inderdaad de middenstand in zijn geheel mee accoord is gegaan. Fr. JANSSEN merkte op, dat de algemene vergadering van de mid denstand accoord ging met deze rege ling. Maar in dezelfde brief van Ho reca-bedrijven stonden ook nog an dere wensen, die weliswaar ter com petentie van de Burgemeester zijn, maar waarvan hij hoopte, dat ze ook in vervulling zouden gaan. X)e VOORZITTER dacht wel, dat het mee zou vallen. BARTELS vroeg zich af of deze maatregel er toe bij zou dragen, dat het peil van de kermisspullen wat omhoog zou gaan. Zou het niet beter zijn eens wat meer reclame te ma ken bij exploitanten, waarvan mis schien een deel niet eens weet hoe druk het hier is en dat Venray 20.000 inwoners heeft. De VOORZITTER hoopte inder daad, dat door deze kermis-verkor- ting meer exploitanten naar Venray zullen komen, omdat ze nu niet ver plicht zijn om een hele week te blij ven staan. Deze heren weten drom mels goed hoe groot Venray en hoe druk de kermis js, maar zij weten van de andere kant ook, dat in deze gemeente 8 kermissen gehouden worden, hetgeen de spoeling dus dunner maakt. Als men tot één grote kermis voor geheel Venray kon ko men (o, vrome wensdroomdan had men kansen om te concureren tegen de Helmondse, Vughtse en Tilburgse kermis, die op dezelfde dagen gehouden worden. Nu blijft het vriezen of dooien. VAN HAAREN's voorstel om de kermis zelf dan maar te verzet ten, vond echter geen genade in het oog van de VOORZITTER, die meende, dat men zulks nooit klaar krijgt, mede i.v.m. de oogst en de traditie van het kerkfeest. WINKELSLUITING Het volgend voorstel om ook de winkels gedurende de zomermaan den i.p.v. om 7 uur, zoals het nu is, om 6 uur n.m. te laten sluiten, kreeg zonder meer de goedkeuring. Even als het voorstel de Sint Nicolaas- verkoopavonden, voortaan te doen zijn van 29 november t.m. 4 decem ber (vroeger van 25 nov. t.m. 5 dec.) Beide voorstellen waren immers al goed gekeurd door de Middenstand zelve. Door de regering werd beslist, dat in 1959 voor iedere kleuter 12 ter beschikking komt van de kleuter scholen. Aangezien de gemeente voorschotten verstrekt had op een basis van ƒ10,50, kwam nu het ver zoek om het verschil uit te kunnen betalen. Dat kreeg men zonder meer. OIRLOSE KERK Nu is dan eindelijk door weder opbouw- en andere instanties een afrekening klaar gemaakt voor de herbouw en uitbreiding van Oirloos kerk. Het blijkt, dat de kosten van die vergroting ruim een ton bedra gen hebben, waarvan door het bis dom en de provincie resp. 16.000 en 4.333,50 is bijgedragen. Voor het kerkbestuur blijft dus over, de reste rende 80.665 te betalen. Zoals te doen gebruikelijk in dergelijke ge vallen draagt de gemeente daarvan 20% ofwel ruim 16.000 bij. Het voorstel dat nu aan de orde kwam, was dan ook om die 16.032,90 te kunnen uitbetalen. Dat werd goedgekeurd. COLSEN wilde nog eens duidelijk vastgesteld zien dat het hier dus niet om de toren ging, maar om de vergroting van de kerk zelf. Hij vond dat een en ander wel bar laat kwam, maar de VOORZITTER wees op alle mogelijke instanties, die tot nu toe maar hebben zitten tellen GYMNASTIEKZAAL PERIKELEN De voorstellen om van Th. de Bruyn Hoenderstraat 37a, 52 m2 grond aan te kopen en J. de Bruyn Hoenderstraat 87b, een even groot en reeds eerder aangekocht stuk terug te geven, deed bij enkele raadsleden vraagtekens rijzen. COLSEN wilde weten hoe dit nu feitelijk in elkaar zit. Men heeft eerst van J. op 37b grond gekocht voor de bouw van een gymnastiek zaal. Nu men aan het bouwen toe is, bemerkt men, dat men de ene kant teveel, aan de andere kant te weinig heeft. Hoe kan dit, want de gymnastiekzaal is toch niet groter geworden? Ook Fr. JANSSEN bleek een en ander niet duidelijk te zijn, maar Wethouder WINTELS hielp hen uit de droom. Deze gymnastiekzaal zou eerst komen liggen aan een nieuwe geprojecteerde weg daar in de om geving. Die weg stond in de eerste plannen voor west en de grond, die men aankocht, was dus bedoeld voor een zaal met het front naar die nieuwe weg. Intussen is echter gebleken, dat de stedenbouwkundige daar die nieuwe weg niet nodig oordeelt. Dit had fot gevolg, dat men de gym nastiekzaal een kwartslag moest draaien, zodat hij nu met het front naar de Langeweg komt. Dit houdt in, dat men opzij te weinig grond had, maar achter te veel. En aange zien J. van 37b, dat stukje graag terug wou hebben, is er geen man over boord. Ook de Raad stak geen spaak in het wiel en men kan dus rustig gaan bouwen met het front naar de Lan geweg. GRONDVERKOPEN Het voorstel om aan de kopers van de Heydse Peel, n.l. de stichting tot het beheren van landbouwgron den in Roermond, ook de strook peelgrond te verkopen aan de over kant van het defensiekanaal tot de Deurnese grens ad 500 per ha, waardoor deze meteen met de Heyd se Peel wordt ontgonnen, werd zon der meer goedgekeurd. STEEGHS vroeg waarom men ook de rest niet verkocht, opdat die ook ontgonnen kon worden. De VOORZITTER vertelde, dat deze zuidelijker gelegen strook in derdaad ontgonnen zal worden, maar in ruilverkavelingsverband. NIEUWE INDUSTRIëN Het voorstel om aan de industrie- en handelsonderneming „Limburg" te Venlo, 2000 m2 industrie-terrein achter de N.V. Custers te verkopen, kreeg zonder meer de goedkeuring. Maar hetzelfde bedrijf vroeg een optie op een terrein daarnaast,ook 2000 m2 groot, voor mogelijke uit breiding. B. en W. wildën die optie wel verlenen, maar met het uit drukkelijke beding, dat binnen 2 ja ren na aankoop, op dat terrein ook gebouwd moest worden. Dit laatste beding vond COLSEN nog al gevaarlijk, want wat is nu feitelijk: gebouwd. Na enig her- en der gepraat werd dat beding gewijzigd in die zin, dat binnen twee jaren na aankoop hier van minstens 500 m2 moesten wor den vol gebouwd. En toen had de Raad er vrede mee. De VOORZITTER wilde hier nog een punt aan toevoegen. Reeds eer der is onderhandeld met de Gebr. Schuier uit Barneveld, om te komen tot de oprichting van een „eier- fabriek". Maar aangezien „Limburg" eerder een aanvrage had ingediend, moest deze blijven liggen. Toen deze Gebr. uit de krant gelezen hadden, dat men nu met „Limburg" klaar is, dienden zij direct een* verzoek in om een stuk industrie-terrein daarnaast, dus op de hoek Smakterweg-Nieuw- huisweg. Dit was te laat om nog op de agenda te krijgen, maar aange zien de heren haast hebben, vroeg hij alsnog verlof om het aan de agenda toe te voegen. Uit het dan volgend debat bleek wel, dat de Raad alsnog bereid was deze aanvrage te behandelen, dat het geen arbeidsintensief bedrijf zal worden, maar toch de zegen van de ETIL heeft, dat men hier o.a. toe bereidselen gaat maken voor sham- po's, slasausen, lippenstiften etc., allemaal dingen die schijnbaar met eieren van doen hebben. Men denkt voor een en ander een gebouw no dig te hebben van ruim 1000 m2 op pervlakte en men hoopt in maart a.s. te kunnen beginnen. Er bleek al een schetsplan klaar te zijn, dat na aankoop van de grond zo spoedig mogelijk uitgewerkt zal worden. Toen had de Raad er vrede NOODWONINGEN Het voorstel van B. en W. om van Thuyls wederom het stukje grond te huren, waarop door de gemeente een noodwoning is gezet, kreeg com mentaar. Want in dit geval ging het om 5 aar terwijl voor eenzelfde, ge val bij Pluk uit Merselo, maar een 2-jarig contract werd gesloten. Uit het antwoord van de VOOR ZITTER bleek, dat op Thuyls zijn grond een stenen noodwoning staat en op die van Pluk een houten geval. Daarvan hoopt men binnen twee jaar van af te zijn. In de rondvraag kwam Fr. JANS SEN nog eens op de noodwoning- gevallen terug. Wat gebeurt er nu als de eigenaren van de grond niet langer bereid zijn, die grond te ver pachten? Moeten dan de noodwo ningen niet verdwijnen? Toen vertelde de VOORZITTER, dat men natuurlijk altijd moet on derhandelen en wil de eigenaar persé niet, dan zullen de daarop ge bouwde noodwoningen moeten ver dwijnen, indien tenminste de ge meente geen gebruik maakt van haar vorderingsrecht. Men hoopt intussen, dat men in 1960 het grootste deel der noodwo ningen kan slopen, zodat de eigena ren hun grond weer terug krijgen en geen lange huurcontracten meer nodig zijn. Maar nogmaals: men hoopt Enkele pachtcontracten konden zonder meer verlengd worden aan gezien ook de landbouwcommissie in deze gunstig geadviseerd had. De vernietiging van het genomen raadsbesluit om gronden aan te ko pen van de Erven Janssen in Mer selo en een nieuw voorstel om grond aan te kopen van Arts Grootdorp M 38, kreeg het fiat van de Raad, ondanks dat dit punt niet op de agenda stond. Het bleek, dat de in dertijd gekochte grond, welke be stemd is voor de bouw van 2 woning wetwoningen, te duur komt om hem bouwrijp te maken. De nieuwe is wat dat betreft heel wat goedkoper. En dan zaten we in de rondvraag. WATER, WATER PONJEE had klachten gehoox-d van. huurders van gemeente-wonin gen aan de Hoopweg, over het feit, dat zij nu het water moeten betalen, dat de gemeente komt bezorgen i.v.m. drooglegging van eigen pom pen. Hij zou graag zien, dat de ge meente eerst eens bekeken had of inderdaad droogte wel schuld is van dit watergebrek, want ook de put ten kunnen hier van schuld zijn. Daarenboven ging het h.i. niet aan om dan die mensen geld te vragen. De gemeente is bij verhuur verplicht water te leveren, maar dit bestreed de VOORZITTER. De verhuurder is verplicht een deugdelijk middel tot het verkrijgen van water te geven en dat heeft hier de gemeente gedaan. Dat door ab normale omstandigheden die pom pen geen water geven, kan de ge meente niet aangerekend worden. Men zal van gemeentewege onder zoeken of de putten goed zijn. Zo niet, dan worden ze hersteld, zo ja, dan moeten we maar bidden om water. Maar die hele waterbrengerij nam dusdanige vormen aan, dat het de gemeente niet alleen handenvol geld kostte, maar dat ook de brand weer de hele dag onderweg was. Dat kon niet en daax'om is Boom ge vraagd deze waterlevering over te nemen. En hij vraagt zeer terecht ƒ0,40 per hectoliter. PONJEE verzocht bij dit onder zoek de algemene toestand der wo ningen meteen onder de loupe te nemen, want daaraan schijnt ook al wat te mankeren. Dat werd dan toegezegd. JENNISKENS was verwonderd over de bergen puin, die in het uit breidingsplan Ysselsteyn werden op geslagen. Waarom werden die niet meteen verwerkt, want dat geeft vooral bij nat weer een vieze boel? En op de tweede plaats wilde hij weten, hoe het staat met de vuilnis- dienst. Wethouder WINTELS antwoordde dat eerst de wegen klaar moeten zijn. Daartoe dient dat puin, dat men in hopen laat liggen, tot men genoeg bijeen heeft. De laatste 75 m3 is men aan het halen bij de oude ambachts-' school en dan gaat het werk begin- nen. WATERLEIDING Fr. JANSSEN was niet tevreden over de politiek van de waterlei ding. Terwijl men in plan Hensenius- school overal waterleiding heeft ge bracht, laat men men de wonigen aan de Vlakwaterweg rustig liggen. Die aansluiting zou n.l. niet renda bel wezen. Spreker kan zich niet voorstellen, dat de kosten van aansluiting van de hier gelegen 7 woningen niet over het geheel uitgesmeerd hadden kunnen worden. Wat is dit nu? vroeg spreker zich af, we gaan nu al nood-gevallen creëren, die we dan met een 50-jarig jubileum met evel poeha en via miljoenenschenkingen; gaan oplossen. Hij noemde dit! dwaasheid en bovendien zijn die mensen dan voorlopig nog niet uit de brand De VOORZITTER meende, dat de zaak anders lag. De investeringskos ten zijn n.l. te hoog en gaan uit bo ven de grens, die het rijk stelt voor aansluitingskosten. Maar hij zou alsnog pogingen in het werk stellen, deze huizen aangesloten te krijgen. ZWEMBAD ENZ. Dan wilde Fr. JANSSEN weten hoe het staat met het zwembad, het sportpark en het recreatie-oord. .De VOORZITTER liet bepaald op timistische geluiden horen, toen hij vertelde, dat het zwembad-plan bij de laatste van de talrijke commis sies was, welke zich met deze plan nen bezig houden. Het is Den Haag, maar zal binnen afzienbare tijd naar Venray komen. Intussen zijn besprekingen gaande met de Planologische Dienst en die hoopt men binnenkort tot een goed einde te kunnen brengen. Om te kunnen komen tot een gedeeltelijke uitvoering van 't sportparkplan, nog in dit jaar, is er deze week een be spreking op het gemeentehuis, waar bij zowel de provincie als het rijk betrokken is. De VOORZITTER had goede hoop, dat men inderdaad tot zaken zou kunnen komen. Het plan voor het recreatieoord ligt in Maastricht en voor zover hij het thans kan beoor delen, zal in 1960 hiermede een be gin gemaakt worden, wat beplanting e.d. betreft. Al met al dus nogal optimistische berichten, waarvan we slechts ho pen, dat ze inderdaad bewaarheid worden. BOMEN IN VELTUM COLSEN, die vroeg hoe het stond met de bomen in Veltum, kreeg ten antwoord, dat deskundigen ter plaatse de zaak hebben bekeken. Gaan de bomen weg, dan zal de berm verhard dienen te worden. Hiervoor is men thans bezig een be groting op te stellen. Ter zijner tijd komt dus de Raad wel aan de weet, wat er gebeuren gaat. De BRUYN vroeg om een snellere afwerking der notulen en infor meerde naar de begx-oting 1960. De notulen zijn, zo was het antwoord, door al die feestelijkheden blij ven liggen en aan de begroting is men doende. Misschien dat ze er in derdaad voor 1960 zal zijn. BARTELS zou graag een postze gelautomaat hebben bij de brieven bus op de Markt, omdat door de Inieuwe verkeersregeling de auto maten bij het postkantoor voor de mensen uit Noord wel wat ver weg is komen liggen en vroeg of men de Bergweg niet eens wat op zou knap pen, waar vele mensen uit Noord e.o. gebruik van maken om naar 't zie kenhuis te gaan. Men zal, zo was 't antwoord, een en ander bekijken. VAN DER STERREN vroeg naar een betere aansluiting van de Oirlo- seweg op de Meerloseweg maar hier voor is men al met een begroting bezig. Men betreurde het alleen, dat Meex'lo niet even gewaarschuwd had toen men op Meei'loos gebied bezig was, dan was de zaak al beklonken geweest... En dat was 't dan voor deze keer. van 30 oktober 1909 Maandag werd aanbesteed voor rekening van de heer Kemps, het bouwen van een woonhuis aan het Henseniusplein, met gedeeltelijke bijlevering der benodigde materia len. Er waren 6 inschrijvers. Hoogste G. Ambrosius met 2.272. Laagste Chr. Wijnhoven met 1.920, aan wie het werk is gegund. - Te Merselo werd aanbesteed het bouwen van een woonhuis met stalling voor rekenning van de Wed. v. Meijel-Poels en Jac. Poels. Het timmerwerk zonder de balken werd aangenomen door P.J. Marcel lis voor 777; hoogste 1.078. Het metselwerk zonder levering van de materialen werd aangeno men door G. Poels voor 595; hoogste 875. van 3 november 1934 - Met 1 jan. a.s. treedt in wer king de wijziging van de Bux-gerlijke Stand. Dan kan een gelukkige va der op zijn eentje zijn kind aan geven zonder vergezeld te zijn van de twee getuigen. De akte van ovexdijden moet voortaan opgemaakt wox*den op de verklaring van één „aangever", die uit eigen wetenschap van het over lijden kennis draagt. Hij moet dus zelf weten, dat iemand overleden is en die wetenschap niet ontlenen aan mededelingen van derden. In de akten van de burgerlijke stand zullen voortaan, het eerst de namen en dan de voornamen wor den vermeld, wat tot nog toe steeds anders om was. Bij trouwen zullen evenals tot nu toe ten minste twee getuigen nodig zijn. Vergunning werd verleend aarï L. Backus, tot het bouwen van een dubbele woning aan de Landweerd- weg en aan J. Vermeulen tot het stichten van een werkplaats aan de Markt. Te Horst werd benoemd tot burgemeester de heer H. van Gruns- ven. De nieuw benoemde is 30 jaar en ongehuwd. Het bouwen van een woning voor de heer Deenen te Overloon, werd bij onderhandse aanbesteding opgedragen aan de heer P. v. Bergen te Venray voor 2.200. Bij Albert Heijn: bij aankoop van 1 pond echte Gelderse worst a 37 ct, 1 pondspak spliterwten voor 5 cent. Een fraaie „Interlocking" in prachtige kleuren, formaat 28,5 x 32,5 cm bij 2 pakjes VéGé-Margarine 222225 JS25SZK IHII pot 4 stuks 60 cent pot 8 stuks 118 cent Het derde pak VéGé-Beschuit voor halve prijs JU" (15 cent met 3 geldzegels) Osze aanbiedingen zijn geldig in district Oost-Brabant en Noord-Limburg tot 1 nov. en alleen afgehaald in de winkel. VéGé guller met geldzegels! guller met guldens! November is de maand der Duitse dodenherdenkingen, wat o.m. merk baar is op het Duitse kerkhof in Ys selsteyn. Nadat gisteren de Oosten rijkse consul dr. H. Stiffter namens de Oostenrijkse Bondspresident een krans gelegd heeft bij 't grote kruis om de nagedachtenis te eren van alle daarop begi'aven Oostenrijkers, is er mox'gen zondag wederom een plechtigheid. Om 11 uur zal een H. Mis gelezen worden in 'de pax'ochiekerk van Ys selsteyn, waaronder gepreekt zal worden door Pater J. Weber, die als Aalmoezenier in het Duitse leger heeft gediend. Om 2 u. n.m. zal een kox'te plech tigheid plaats vinden bij het hoofd- kruis, waarbij o.m. zullen spreken Pater Weber, Dr. Buddenberg, de consul van de Bondsrepubliek in Maastricht en door een vertegen woordiger van de Volksbund Deut sche Kriegsgraberfürsorge. Beide laatsten zullen als vertegenwoordi gers van resp. de Bondspresident en de Volksbund kransen leggen. Op 15 nov. a.s. zal de grootse Volkstx'auertag ook op het Duitse Kerkhof gevierd worden. Dan ho pen, evenals verleden jaar, o.m. oud strijders van de legendax-ische Af- rika-korpsen van Veldmaarschalk Rommel en Generaal Montgommery elkander weer te ontmoeten op het kex'khof en zullen zowel door de Duitse als Engelse afgevaardigden kransen worden gelegd. Het Kre- feldse Koor Sans Souci zal deze plechtigheid met gezang opluistex-en. Bij deze plechtigheid zullen hoge Duitse autoriteiten aanwezig zijn. In de loop van deze maand ver wacht men verder nog een team van de Duitse Televisie, die o.m. opna men van het kex'khof en het daarop geplaatste cai'illon zullen maken. GROOT VERZEKERINGSCOI (levens- en schadeverzekeri zoekt een bekwaam en ambitieus aan wie het beheer van een besta* schap in Venray kan worden toevi Zijn taak zal o.m. omvatten: 1. het onderhouden van het conty cliënten; 2. het benutten van de mede hier. vloeiende mogelijkheden tot uitbr de portefeuille; 3. de zorg voor een regelmatige in: Hierbij zal de aan te stellen functionaris kv nen op de vakbekwame assistentie van zijni Aan deze functie is verbonden: een vast salaris, met een gegarande» inkomen gedurende de inwerk-pe; een onkostentoelage; opneming in een pensioenfonds. Eigenhandig niet met ball-pointgeschreven te richten aan het Bur. van dit blad, onder JEUGD-O. EN O. HAD SUCCES MAAR HOOPT ER NOG MEER TE BOEKEN Zoals bekend heeft O. en O. in het afgelopen seizoen het experiment gewaagd om voor de leerlingen van de Mulo-school een ontwikkelings program te organiseren. Geheel te gen de verwachtingen in, is dit pro gram een succes geweest. Op de eerste plaats wes de deel name veel groter dan verwacht werd. Meer dan 250 leerlingen had den van hun ouders toestemming gekregen om zich te mogen opgeven. Op de tweede plaats hebben de leerlingen vooral de jeugd-concer- t enmet gx-ote belangstelling gevolgd. Het is om deze redenen, dat het Bestuur van O. en O. in overleg met de Hoofden van de Mulo-school, La gere Technische school. Huishoud school en Land- en Tuinbouwschool ook voor dit seizoen een O. en O.- program heeft opgesteld, welk pro- gi'am er als volgt uit ziet: PROGRAMMA. 11 nov. 1959: 14.30—15.30 Mulo, 16 tot 17 u. LTS en Landbouwschool, Schoolconcert. 9 dec. 1959: 14 uur LTS en Land bouwschool, 10 dec. 1959 14.15 uur Huishoudschool en Mulo, de film, Goodbye Mr. Chips. 19 jan. 1960: 13.15 uur Huishoud- voordracht; 14.15 uur LTS en Land- school en Mulo, Ben Aerden met bouwschool, Kapitein Vernyn. 24 febr. 1960: 9.30 LTS en Land bouwschool, 11 uur Mulo en Huis houdschool, Schoolconcert. 16 maart 1960: 14 u. LTS en Land bouwschool, 17 maart 1960 14.15 uur Mulo en Huishoudschool, film Jon gensstad. Apx-il 1960: Schoolconcert (Jasz- programma), datum en tijd worden nader geregeld. Dit programma is opgesteld aan de hand' van adviezen van de WI- KOR, een stichting die zich ten doel stelt de bevordering der kunstzin nige vorming en ontwikkeling van de leerlingen van het Voorgezet On derwijs. De prijs voor deelneming bedraagt per leerling 2,50 met uitzondering voor de leerlingen van de Huishoud school, die 1,50 betalen. Voor deze leerlingen was n.l. reeds een 3-tal jeugdconcerten vastgelegd. Gezien de lage prijs wordt ver wacht, dat meer dan 700 leerlingen zich zullen opgeven. Verder is er gedacht om 't jeugd toneel te propageren onder deze groep leerlingen. Binnenkort zal door leerlingen van deze afzonder lijke scholen een stuk worden opge voerd. Uit deze leerlingen zal dan de kern gekozen worden voor de ont wikkeling van het Jeugdtoneel.

Peel en Maas | 1959 | | pagina 2