Astat zö durgot, verrekke we chocoSii WH 3 spekulaaspoppei SPORT kinder speelgoed Ideala interlock HOUD HET OOG Klompen Maxis A.I JU AUTO-W Claessens Kruisbeelden Bet Warenhuis Herenhoeden Opening van de Midden-Peelweg Ook Spierpijn looprekken BET WARENHUIS »Koala« Tricoi Pyama's Verpleegsters- Shetty-wol kop en schotel dienbladen Dry Cleaning de nieuwste Bet Warenhuis Kindersokjes en 3|4 kousjes EBBERINK Venray Leunen Oi Ebberink <9 <9 -$* OP DE WEG! Ook ceintuurs 't Knopenhuis HEERLIJ S.V.V.-NIEUWS In de uitwedstrijd tegen O.V.C.S. heeft ons 1ste elftal jammer genoeg geen loon naar werken gekrégen, Alhoewel de 1-1 uitslag - na de laat ste minder goede resultaten - op zich verheugend te noemen is, geeft deze stand een totaal scheef beeld omtrent de werkelijke krachtsver houding en het vertoonde spel in de ze wedstrijd. Vooral in de 2e helft, met de felle wind tegen - er danks het hobbelige, kleine, harde veld - werd door onze spelers uit stekend gespeeld en was het een ge noegen te kunnen waarnemen dat de oude goede vorm plotseling volledig was terug gekeerd. Het samenspel vlotte prima, men had de goede wedstrijd-mentaliteit weer te pakken; er werd met 'n wel dadig aandoend enthousiasme ge voetbald. Bepaald pech had men echter met de afwerking van de veelvuldige aanvallen. Talrijk waren de schoten en kopballen die op het O.V.C.S.-doel werden afgevuurd, veelal behoorlijk goede schoten zelfs, doch meestal juist over de lat of ra kelings naast de verkeerde kant van de paal of lat. Met de onstuimige wind in de rug begon de wedstrijd hoopvol voor ons; vooraleer de 2e minuut verstre ken was had Vennekens het doel punt gescoord, dat, na later zou blij ken,het enige zou zijn. Binnen 10 mi nuten kreeg dezelfde speler dezelfde kans doch ditmaal bracht de doel man redding. Bij enkele uitvallen door OVCS kwam ons doel in ge vaar, doch de voorhoede van OVCS talmde te lang en schoot slecht. Venray bleef aanvallen doch doel punten bleven uit, zodat de rust in ging met een 10 voorsprong voor S.V.V. Algemeen was men het er over eens dat deze kleine voorsprong niet voldoende zou zijn. Gesteund door de wind zou OVCS nu het heft wel in handen kunnen nemen en ons onvermijdelijk "naar een nederlaag voeren. Doch, juist het tegenovergesteld gebeurde. Van af de aftrap namen onze spelers het initiatief en gaven dit de gehele 2e helft niet prijs. Na 10 minuten veroorzaakte onze overigens goed spelende doelman geheel onnodig, een corner. Deze werd scherp voor doel geplaatst en door een windvlaag over het hoofd van onze keeper in de goal gedraaid 1—1. Onstuimig trok onze voorhoede ten aanval om deze tegenslag onge daan te maken, doch het wilde niet lukken. Een schot van Vennekens in de rechterbenedenhoek kon de doel man nog juist wegwerken. Een pri ma kopbal v. Peeters scheerde de lat. Rutten knalde oerhard tegen de paal en zo ging het maar door. In de laatste 2 minuten werden nog drie goede en overrompelende aanvallen opgezet, waarbij 't OVCS- doel zwaar onder druk kwam doch niet capituleerde. Venray 2 behaalde een 22 gelijk spel tegen Blerick 2 met welk resul taat wij tevreden kunnen zijn. Nood gedwongen is dit elftal de laatste weken nogal aan wijzigingen onder hevig en het pleit voor de goede sa menhang in 't elftal om desondanks zulke goede uitslagen te bereiken. Venray 3 kon het in America ook niet tot winst brengen, de nederlaag bleef zo klein mogelijk n.l. 32. Venray 4 moest na 4 overwinnin gen ditmaal de vlag strijken. Op eigen veld werd met 42 van Griendtsveen I verloren. Erg jam mer maar de schade kan nog wor den ingehaald. Venray 5 kon het ook al niet bol werken en ging met 42 ten onder tegen Ysselsteyn 2. Een uitslag die ons wel wat tegenvalt maar het zat onze benjamins ook wel erg tegen. Programma voor a.s. zondag: Venray IAlmania I Wit-Zwart 2Venray 2 Venray 3Brughusia I America 3Venray 5 Venray I krijgt dus bezoek van Almania. Een tegenstander die in 't begin van de competitie tot de zwakste behoorde maar naarmate 't seizoen vordert, steeds sterker gaat spelen en dan voor elke club een moeilijke opgave blijkt. Onze ploeg heeft echter haar vertrouwen weer teruggevonden en zal dit a.s. zondag ook willen tonen. Er zal flink aan gepakt worden en wij zijn er van overtuigd, dat de winst in Venray blijft. Venray 2 gaat naar Weert en zal de huid zo duur mogelijk verkopen. Als het een beetje meezit komt mis schien één puntje mee naar huis. Venray 3 ontvangt Brughusia, dat dit jaar in de le klas tot heden een vooraanstaande rol speelt. Veel kans op sukses zal er voor onze jongens niet aanwezig zijn. Laten zij eens voor een verrassing zorgen. Venray 4 is vrij. Venray 5 moet naar America, dit maal is America 3 de tegenpartij. Tegen America 4 kwam men niet verder dan een 11 gelijkspel. We zijn benieuwd welk uitslag er nu be reikt wordt. V.C. ROOY-NIEUWS De volleybalclub V.C. Rooy is za terdag j.l. gestart in de NeVoBo- competitie afd. Venlo, waaraan dit seizoen wordt deelgenomen met 2 heren- en 1 damesteam. Het eerste herenteam speelde in Venlo tegen T.V.C. II en T.V.C. III. Tegen het sterke T.V.C. II werd na een teleurstellende wedstrijd met 31 verlox-en. De zenuwen bleken voor V.C. Rooy een te grote strui kelblok, waardoor sporadisch het Toen we begin september met een stel krantenmensen een excursie maakten in de buurt van Ysselsteyn (Duits kerkhof), kwam natuurlijk 't gesprek op de droogte terecht. Geen wonder want waar men liep, vloog de stof op en men zag er al gauw uit als een half gebakken ne ger, zeker als men het veld introk. Er waren toen bij dit gezelschap vakmensen, die meenden dat het on danks al die stof toch nog wel mee viel, maar deze vakmensen werden al gauw uit de droom geholpen, toen boeren uit deze peelvlakten eens kort en bondig vertelden, welke schadeposten zij al hadden door ver minderde opbrengst van de veldge wassen. Verliesposten, die met een mindere opbrengst van de aardap pelen in de duizenden guldens lie pen. En wat stond nog te wachten.. We horen nog steeds die jonge boer zeggen: As dit zoë nog dur göt, dan verrekke we Hij wees daarbij op de weiden, die toen al vaal en dor keken. Sindsdien zijn we weer een maand verder. Een maand zonder regen. Bij ons eerste verhaal over de droogte, nu ruim een maand gele den, hebben sommigen zich 't hoofd geschud en ons afgevraagd of we er niet een te sterk verhaal van ge maakt hadden. Terwijl ze diep in hun hart er van overtuigd waren, dat ons beroep, toen, op hulp van de overheid niet alleen onnodig, maar zelfs dwaas was. Als het ons ooit gespeten heeft, dat we gelijk gekregen hebben, dan is het nu. Want al mag er dan nu wat regen gevallen zijn, voor vele boeren kwam ze veel te laat. Veel te laat VERSCHROEIDE WEIDEN Want de verminderde opbrengst der veldgewassen heeft een vervolg gekregen door het gebrek aan vee voer. De verbrande weiden leveren geen gras noch hooi en het vee moest toch te vreten hebben. Gelukkig is men in Den Haag van deze nood overtuigd geworden door de vertegenwoordiger van de Mi nister van Landbouw, die zich per soonlijk is komen overtuigen van de grote nood, die heerst en van de vele andere officiële persoonlijkhe den, die ook in Venray de ver schroeide aarde hebben bekeken. Pers en radio zijn er zich mee gaan bemoeien en we hebben toen de actie bietenkoppen gekregen. Deze werden door de Zuid-Hol landse boeren welwillend ter be schikking gesteld van hun getroffen collega's. Een actie, die hoe schoon ook, feitelijk een druppel op een gloeiende plaat was, want in de wei den bleef het vee loeien om voer, dat er niet was. Dor en verbrand liggen immers vele weiden, waarin het gras en klaver al lang geen kans meer hebben gekregen en dat waarschijn lijk op vele plaatsen zelfs met pol en al kapot is, zodat in de toekomst die weiden gescheurd en heringezaaid moeten worden. Een ramp want dat betekent ook voor het volgend jaar te weinig of geen voer. Daar op zulke plaatsen is een wagen bietenkoppen niet veel. En bovendien was de beschikbare voor raad dusdanig, dat maar een enkele geholpen kon worden. Gelukkig is nu de proef genomen met de bietenactie, waarbij voor deze streek 5000 ton bieten beschik baar komen als veevoer tegen een prijs van 35. anderen en men is practisch bij geen enkele aanvrage boven de gestelde norm gekomen. Ondanks dat moest men, gezien de toewijzing, dus toch nog aanvragen inkorten. Intussen heeft men van de andere kant kunnen bereiken, dat de toe deling voor Venray iets groter is ge worden en dat nu 1400 ton deze en volgende week over de boerderijen verdeeld zullen worden. Hetgeen dus neerkomt op onge veer 70 pet. van het benodigde. Nu is de 70 pct.-stand opgemaakt op dinsdag j.l. maar het feit is dat nog altijd aanvragen binnenkomen. Er zijn altijd boeren, die doordat ze ver weg zitten, niet tijdig genoeg ge weten hebben wat er aan de hand is, eerst anderen eens hebben moe ten vragen, misschien zelfs het geld niet ter beschikking hebben want de toewijzing moet contant betaald worden. Mede dank zij het protest wat Peel en Maas vorige week bij de publicatie van deze regeling heeft laten horen tegen het uitsluiten van die boeren, die minder dan 3 ha grond hadden, is men gelukkig van deze onbillijke maatregel afgestapt en hebben ook de veehouders met minder dan 3 ha een aanvrage kun nen indienen. Ook zij hebben nu een bieten-aanvrage in kunnen dienen. WAT TE DOEN MET DE 30 °/o Ook aanvragen van deze categorie boeren komen nog steeds binnen. De behoefte is dus intussen al weer ho ger geworden. Zo heeft b.v. Ysselsteyn, dat een der meest getroffen kerkdorpen is, een aanvrage ingediend tot heden van 550 ton. Er zijn er 385 toegewe zen, die nu afgeleverd gaan worden of reeds afgeleverd zijn. Maar het verschil maakt nu juist de moeilijk heid weer. Men kan stellen, aldus deskundigen, dat men gemiddeld tot januari vooruit kan.... Maar wat dan? Nu is het wel simpel om dat te zeggen en dan te stellen, wie dan leeft, die dan zorgt, maar dit reken sommetje gaat niet op. Want het is een gemiddelde en dat houdt in, dat de ene boer met zuinig voeren de winter door komt, maar dat een an der nog maar enkele weken voor raad heeft. Alles pleit er dus voor het contin gent van 1400 ton zodanig te verho gen, dat de ingezonden aanvragen volledig kunnen worden ingewisseld. Als vast staat dat die aanvragen re delijk zijn en via de bureau-hou der is dit gemakkelijk te controleréh laat men dan toch in 's hemels naam zorgen, dat NU, nu de moge lijkheden er nog zijn, de mensen zo veel als mogelijk geholpen worden. Men is ondanks dat toch' al zwaar genoeg gedupeerd. RUIM 2000 TON Deze actie is vrij plotseling opge zet en op zeer korte termijn moes ten de boeren uit de kringen der LLTB Gennep, Venray en Horst op geven hoeveel bieten ze strikt noodzakelijk nodig hadden om hun veestapel door het ergste heen te krijgen. Voor deze kringen waren 5000 ton beschikbaar en als voorlopige verde ling waren aan Gennep 2500 ton en aan Horst en Venray ieder 1200 ton toegedeeld. Deze moesten dan naar gelang de binnengekomen aanvra gen in deze kringen worden ver deeld. Welnu, het beste bewijs van de grote nood in deze contreien is het grote aantal aanvragen geweest, die zijn binnengekomen. Over de 2000 ton zijn aangevraagd en men had op het Voedselbureau niet de indruk dat men royaal gevraagd had. In tegendeel, steekproeven die links en rechts zijn genomen, toonden over duidelijk aan dat men, hoewel men zelf beroerd er voor zat, toch ook be grip had voor de moeilijkheden van bedienstellen ecce homo's wijwaterbakjes wijwaterkruikjes beelden rozenkransan kerkboeken missaals Hofstraat 10 Tel. 1566 Julianasingel 2 nieuwe modellen in wol en haar Voor 'n hoed naar EBBER1NK normale spelpeil bereikt werd. Tegen T.V.C. III keerde de rust terug en werd een gemakkelijke 30 overwinning behaald. De dames maakten hun debuut in de competitie met een zeer eervol gelijkspel 22 tegen Valuas III uit Venlo. Een prachtig succes, dat ge tuigt van doorzettingsvermogen en goede team geest. Zaterdagavond speelt V.C. Rooy I en V.C. Rooy II een thuiswedstrijd tegen R.A.S. uit Venlo. De dames binden in Kessel de strijd aan tegen „Tik-Aan". Alle teams veel succes! SCHAAKNIEUWS Zondag 25 okt. a.s. begint de com petitie van de Limburgse schaak bond. De schaakclub Venray neemt met een tiental en 2 achttallen aan deze competitie deel. Venray II en III die in dezelfde klasse uitkomen spelen zondag hun eerste wedstrijd tegen elkaar. Voor verschillende schakers wordt dit hun eerste com petitiewedstrijd. Wij zijn zeer be nieuwd naar de uitslag. Toen de Commissaris der Konin gin in Limburg Mr. Dr. Fr. Houben gistermiddag met enkele forse halen van een spanzaag de eerste bomen liet sneuvelen, die thangs nog staan op het tracee van de aan te leggen Midden-Peelweg, Was het officiële begin gemaakt aan de aanleg van dit stuk weg. Een stuk weg, dat een 7.5 km lang onderdeel is van de grote weg, die gaat lopen van Oss naar Helden en die daarbij verschillende grote we gen doorsnijdt. O.a. de provinciale weg van Eindhoven naar Nijmegen, van Nijmegen naar Den Bosch en la ter ook de grote E-weg die naar Venlo gaat lopen. Van deze verbinding Oss-Helden, die men in de verdere toekomst dan nog uit denkt te breiden naar het Noorden toe over Maas en Waal naar de rijkswegen Arnhem-Utrecht en Tiel-Rotterdam en naar het Zuiden toe naar Roermond-Maastricht, is in Brabant al een groot gedeelte klaar. Men kan daar namelijk al van de Rips tot aan het vliegveld Vol- kel. De verbinding Volkel-Zeeland wordt tegelijkertijd aan begonnen, als men hier vanaf de poorten van het vliegveld begint aan het 7,5 km lange stuk, dat via de kom van de Vredepeel over Kempkesberg naar de Deurneseweg loopt. Men hoopt met dit gedeelte van de weg einde 1960 gereed te zijn, waar na men dan in 1960 de Deurneseweg oversteekt en via Griendtsveen naar Horst-America hoopt te komen. Het thans uit te voeren gedeelte van 7,5 km bestaat uit een hoofd- baan voor het gemotoriseerde ver keer met een breedte van 7 meter. Langs deze weg komen aan beide zijden vrijliggende rijwielpaden van 2 m breed. Het werk wordt uitgevoerd door de Aannemings- en Wegenbouwon derneming P.B. Huberts te De Bilt, die de plannen, welke zijn opgemaakt door het ingeneursbureau van Kleef N.V. te Vught zal uitvoeren voor het aannemingsbedrag van ruim 1,1 miljoen gulden. Over de plechtigheden verbonden aan dit begin van dit werk brengen we in ons volger\d nummer van volgende week een uitgebreid ver slag. en rheumatische pijnen wrijft U weg met M-T.l looprekdekken kinderstoelen kinder WC's kinderbadjes enz. enz. Hofstraat 10 Julianasingel 2, Tel. 1566 voor dames voor meisjes EBBERINK Hei mooiste Het Warenhuis hofstraat 10 Telef. 1566 Julianasingel 2 Uniformen Boorden en Manchetten EBBERINK in de moderne kleuren voor pullover en vest EBBERINK Prachtsortering in alle sóórten Het Warenhuis fa. Th. Pouwels Zn. Hofstraat 10 Tel. 1566 Julianasingel 2 beter dan stomen Vóór dinsdag 1 uur gebracht vrijdags terug. EBBERINK Kersebloesem Kijk leuke mo derne open kant aan hemdje en broekje. Fijne soepele trico, voortreffelijke pas vorm echt iets voor u! Hemdjes v.a. 2.95 Broekjes v.a. 2.35 R. APPELS Textiel en Bedrijfskleding naast Raadhuis - Hofstraat tfnr. 04780-1473 Ontvangen kapstokken borstelhangers radiotafels radioschappen courantenbakken courantenhangers televisietafels boekenrekjes rooktafels rookstandaards rookstellen schemerlampen schilderijen spiegels naaiboxen linnenbandjes paraplustandaards dienbladen alle luxe artikelen reuze sortering fa. Th. Pouwels Zr. Hofstraat 10 Tel. 1566 Julianasingel 2 SPAREN TAN 5 KANTEN BEKEKEI ons óók inlichtingen over bedrijfssparen '3 atnbtenarensparen 32 schoolsparen jeugdsparen deposito's 5ES voor sis bij 250 gr. VéGé-Koffie naar keuz met altijd 10% korting in geldzegel 100 gram bij 100 gr. VéGé-Thee naar keuze met altijd 10% korting in geldzege iet HaÖ geldzegcls dat is 2x10% Mi; Vtaggenverzamelaars haast ul 8 .wêl^en: landenvlaggen gratis bij Véffie het betere interlock voor dames-, heren- en kinder-ondergoed alle soorten HET WARENHUIS fa. Th. Pouwels Zn. Hofstraat 10 Tel. 1566 Julianasingel 2 corsetten gains step-ins Het betere corset in de lagere prijsklasse EBBERINK enorme sortering o.a. lila, paars, goud en zilver. A. Scheepers Schoolstraat 22 Tel. 1375 Wij hebben voor Un Welcomme Moro, i Scheepjes Diilc Bij aankoop ontvani Heerlijk warmdi herenpantoffe Damesnylons gerrA 0 Speciale aanbii ijzersterk Grotestraat la all-risk verzekerd viN

Peel en Maas | 1959 | | pagina 2