ongeschoolde, geoefende en geschoolde arbeidskrachten Wij vragen voor directe indiensttreding MAASHESEWEG 83 voor de volgende afdelingenGereedschapmakerij - Bankwerkerij - Lasserij - Slijp- en Polijstafdeling, diverse Montage-afdelingen - Mechanische afdeling WIJ BIEDEN U: U ONTVANGT EEN GOED LOON Tapijtkevers 4 grote Goudrepen voor 50 cent chocolade vlapoeder voor 35 cent chocolade pasta voor 72 cent chocolade hagel voor 60 cent een kassabon voor 10°/o korting. Meisjes," $0"X bet laagst geprijsd, het hoogst geprezen l L. J. van Haren Venray }4ditetteett ut Peeê en ïïlaas n.u. IKALFA - mm een aantrekkelijke en gevarieerde werkkring in een dezer afdelingen van ons modern ingericht bedrijf. f Door de grote verscheidenheid van onze producten, wordt U opgeleid tot geschoolde of geoefende werkkrachten in een der vele beroepen uit de metaalindustrie. en werkt onder prettige sociale voorwaarden, welke geheel in overeenstemming zijn met de C. A. O. voor de Metaalindustrie. Sollicitaties dagelijks van 10 tot 17 uur aan de fabriek Maasheseweg 83. bedreigen Uw garderobe De tapijtkeverplaag is uitgebro ken. Op een kwade dag ontdekten diverse huisvrouwen harige rupsen, die bezig waren zich te goed te doen aan winterjassen, dekens, vloerkle den en allerlei ander eetbaar spul. Steeds meer van deze vraatzuch tige diertjes worden er gevondenen men kan spreken van een insecten plaag, die intussen heel Nederland teistert. Hoe ziet zo'n tapijtkevertje eruit? Het heeft wat de vorm betreft iets - weg van een lievenheersbeestje, is evenwel iets kleiner en heeft beige- bruine schilden, waarop kleine zwar te vlekken voorkomen. Het kevertje zelf is niet schadelijk. Het leeft op bloemen en de ellende begint eigen lijk pas in de jaargetijde. Dan zijn de wijfjes bevrucht en deze zoeken het donker en de warmte van de menselijke woning, om op een ge schikte voedingsbodem eitjes te leg gen. Die voedingsbodem vinden ze in de kieren der houten vloeren, stof nesten tussen gebinte en ook depo neren zij hun eitjes in de bekleding van stoelen, 'op gordijnen, en op het kostbare goed, dat in de garderobe- kast hangt, tot in de bedden toe dringen zij door. Een enkel kevertje, dat in Uw huis weet binnen te dringen wat op deze zonnige dagen wanneer over al de ramen wijd open staan geen moeite is kan een onplezierig groot aantal eitjes leggen, waaruit dan de vraatzuchtige larven komen kruipen, die zich dwars door alles heen een mooi rond gat vreten. Het vliegen van de kevers heeft over het algemeen na de middag plaats, zodat een eerste bestrijding gezocht moet worden in het na 't middaguur ge sloten houden van deuren en ramen, of door daarin horren te plaatsen. De larve van de tapijtkever heeft niets gemeen met die van de mot. Mottenlarven zijn trouwens veel ge makkelijker uit te roeien dan de ste kelharige sneleters, die nu in zo gro ten getale in de wintergarderobe huishouden. Met een eenvoudige schoonmaak blijven nog te veel lar ven levend, zodat inderdaad een vol ledige schoonmaak moet worden be gonnen, zodra men enige larven heeft gesignaleerd. Niet vergeten mag worden de vloerbedekking op te nemen, daar juist in de vloernaden zeer dikwijls concentraties van deze onprettige commensalen worden aangetrofen. Het is reeds gebleken dat niet alle insectenbestrijdingsmiddelen het ge wenste resultaat hebben. Uw drogist of apotheker weet echter raad met bij aankoop van f 4.- van 80 cent Keuze uit melk, puur en melk - mokka Vier grote repen. Deel maar uit. een pak van 45 cent Bereid met De Gruyter's cacao. Werkelijk Iets bijzonders. een pot van 87 cent Veel lekkere boterhammen uit een pot. Dik smeren Is niet nodig. Dus erg voordelig. een pak van 75 cent Twee smakenmelk en puur. Dit is de echte chocolade hagel, en dan 15 cent goedkoper. altijd het Snoepje van de Week voor slechts 15 cent bij aankoop van f. 4.- De Gruyter-artlkelen. Oók bij de weekreclames. Deze aanbiedingen zijn geldig van 7 t/m 13 oktober '59 591007 verschillende spuitvloerstoffen. Bij de toepassing hiervan moeten de ramen en deuren van het behan delde vertrek enige uren gesloten blijven, zodat de fijne nevel de ge legenheid heeft om in kieren en reten door te dringen. Bij het be spuiten van kleding en gordijnen, dient men 'n afstand van ten minste een' halve meter in acht te nemen, daar er zich anders vlekken kunnen vormen. Ook de binnenzijde der revers, de binnenkant van de mouwen, de voe ring dient te worden bespoten. Als aanvulling op de bespuiting verdient het nog aanbeveling om een laagje poeder onder de vloerbedek king te verstuiven, zodat eventueel nog binnenvliegende kevertjes niet opnieuw de grondslag voor 'n plaag kunnen leggen. Hoe snel de kevers zich voortplan ten blijkt wel uit het feit, dat uit de in mei gelegde eitjes reeds in okto ber via 't eitje, larve, volwassen- insekt-cyclus een volwassen ge neratie tapijtkevertjes is voortgeko men, die op haar beurt in december al weer voor nieuwe eitjes weet te zorgen. De larven van de tapijtkever vre ten zich niet slechts dik en rond aan wollen stoffen, ook kunstzijde blijkt voor hen niet veilig te zijn, evenmin als veren, bont, borstels en zelfs zijn ze in meel gezond en wel aan getrof fen. Een andere bedreiging van onze stoffering en garderobe vormen de bruine larven van de pelskever, die heel dikwijls samen met hun neefjes opereren. Zij dragen aan het achtereinde 'n donker gekleurd bosje haar, waar door ze o.m. te onderscheiden zijn van de tapijtkever-larve, die tevens langer is. Op het menu van beide komen de zelfde kostbare goederen voor, zodat de bestrijding van deze larven en de zwartblauwe vaders en moeders, die twee witte stippen op de dekschil den dragen in huis een vereiste is, wil men geen grote schade onder vinden. voor moeilijk heden, ofwel voor raad en Inlichtingen is de R.K. Vereniging tot bescherming van Meisjes: Mevr. W. v.d. Munckhof-S angers Grote Straat 28, Tel. 1581; Mevr. M. v.d. Hombergh-Bot, Oostsingel 6, Tel. 1398; Mevr. A. Pijls-Drenth, Grote Straat 14; Mej. T. Coenen en Mej. T. Paping, Eikenlaan; Mej. M. Pijls, Grote str. 14a, Tel. 1673; Mevr. Baronesse de Weichs de Wenne, Geijsteren, Tel. 250; Mevr. vd. Haar, Blitterswijck. D 67,. Tel. 263 zó veilig zó goedkoop in gebruik zó be trouwbaar zó laag in prijs dat, als U denkt aan de aanschaf van een fiets, U zeker SOLEX zult kiezen En alleen Solex biedt U zoveel voordelen: veilige snelheid van 30 km per uur zeer laag benzineverbruik (ongeveer 1 op 70) bijzonder 'betrouwbaar en onverslijtbaar unieke service (alleen al ln Nederland 300 servlce-8taUon8) nu slechts f 37 5.- Official Forddealer

Peel en Maas | 1959 | | pagina 4