Brieven aan Oom Piet Torenfonds Tweede inenting tegen diph therie, kinkhoest en tetanns. Wildschade op de ïeluwe Kinderverlamming hoort bepaald niet tot overwonnen beregening brengt voordeel Burgerlijke Stand Venray JohannaCatb. Dommeck Feest H.Rochus L. Franssen en kinderen J.C. Hendriks Dommeck J. GOUMANS Bonants-v. Dijk tegen het voorstel bij de gemeen raad Indienen. Venray, 29 juli 1959 Burgemeester en weth. voornoemd A.H.M. JANSSEN, burgem H. VORST, secretaris Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, dat de twee de inenting tegen diphterie, kink hoest en tetanus zal plaats hebben: Io Venray-Kom op vrydag 21 augustus a.s. om 2 uur namiddag in het Groene Kruis-gebouw aan de Merseloseweg. In de kerkdorpen Ysselsteyn, Veulen, Heide en Merselo op vrijdag 28 augustus a.s. In de kerkdorpen Leunen, Castenray, Oirio en Oostrum op vrijdag 4 september a.s. op beide dagen en dezelfde uren en piaatsen, waarop en waar de eerste inenting heeft plaats gehad. De dagen waarop de derde inen- "ting zal plaats hebben, zullen nader bekend worden gemaakt. Venray, 13 augustus 1959. Burgemeester en weth. voornoemd, Th. WINTELS, l.Burgemeester H. VORST, secretaris. GROENE KRUIS Waarnemende Wijkverpleegster Zuster A. H. Janssen, Kard. van Rossumstraat no. 4, Telef. 1504. Gouden jubileum Broeder Bernulfus Zaterdag 22 augustus a.s. hoopt de Eerw. Broeder Bernulfus (Henri Coenders) Venrayenaar, zijn gouden jubileum te vieren. Algemeen bekend om zijn vrien delijkheid en sportman en leider no. 1 van voetballers S.C.V. en wandelsport „Servio", zal het de gouden jubilaris aan gelukwensen en belangstelling niet ontbreken. KINDER-VACANTIEWERK Het is weer raak geweest deze week aan het kinderbad, waar o.m, ook de vrouwelijke deelnemers aan het kindervacantiewerk verschil lende prettige dagen hebben door gebracht. Want zoals bekend waren deze week de meisjes aan de beurt en men moet het grootste respect hebben voor de dames en heren, die hun kostbare vacantietijd op offeren om met de jeugd op stap te gaan. Die de hele dag lekker bezig te houden, zodat ze nergens tot last zijn en zich zelf best amuseren, is een opgave, waarover men niet te licht mag denken. Dan doet het werkelijk deugd de jeugd bezig te zien met ravotten en spelen, met die duizend-en-een dingen, die hen na afloop van een prettige dag doet zuchten: ,,'t was echt fijn"! Een vlot programma zal ook de volgende week onze jongens en meisjes een prima vakantieweek bezorgen, als tenminste het weer blijft meewerken! BRANDEN Zaterdagmiddag werd de brand weer gealarmeerd voor een brand op het Desselke, waar 4 korenmijten van het klooster Jerusalem in brand gevlogen waren. Hoe, is natuurlijk een raadsel, al verdenkt men er kin deren van, die daar in de buurt heb ben gespeeld en waarschijnlijk luci fers hebben gebruikt. Wat er van zij, de korenmijten gingen verloren. Maandag moest de brandweer er weer heen, omdat een van deze mi, ten opnieuw vlam gevat had. NIEUW JEUGD-BESTUUR Op de onlangs te Horst gehouden vergadering van de jeugdleiders uit de kring Horst-Venray, werd af scheid genomen van de heer Busse- makers uit Wanssum, die zich als voorzitter van de jeugdleiders heeft bedankt. De heer Poels, Kringvoorzitter, bracht hem dank voor het werk dat hij 11 jaren lang voor de jeugd van deze kring heeft gedaan en betrok daar tevens bij de jeugdleider Ste vens die als bestuurslid afscheid nam. Van Elswijk uit Venray werd in het nieuwe .bestuur als afgevaardig de van Venray gekozen. NIEUWE VERKEERSREGELING Men zal zo langzamerhand aan ver schillende straten nieuwe verkeers borden zien verschijnen. En aange zien deze borden er niet voor niets neer gezet zijn, zal men zich moeten houden aan de regels, die deze bor den aangeven. Natuurlijk zal de politie voorlopig nog wel lankmoedig zijn en even tuele overtreders van de regels niet direct op de bon slingeren, maar dat blijft niet eeuwig duren en men zal dus het beste doen van het begin af aan goed te handelen. Voor degenen, die nog eens precies willen weten hoe het moet, is er ge legenheid a.s. donderdagavond iets meer aan de weet te komen. Op die avond organiseert de plaat selijke vereniging van Veilig Ver keer voorlichtingsbijeenkomsten in het achterzaaltje van hotel de Zwaan die beginnen om 8, 9 en 10 uur n.m. Men kan dus zelf hier gaan horen hoe een en ander wordt en waaraan men zich heeft te houden. En voor de rest, denk aan de nieu we borden en kijk bij iedere straat uit, of U er in mag ja of nee. JEUGDVIERDAAGSE Volgende week woensdag, donder dag, vrijdag en zatejdag is de avond vierdaagse. Dit is een laatste beroep op Venrays jeugd aan deze avond vierdaagse mee te doen Ze leren hierdoor niet alleen wan delen, maar ook de mooiste plekjes kennen van deze streek. Want de verschillende trajecten gaan juist door eigen plaats. Er hebben zich al verschillende groepen opgegeven, die dus meedin gen naar de aparte groepsprijzen maar het kan nog beter worden. Vorm daarom groepjes en. meldt U tot en met zondag bij het groeps- bureau der Rijkspolitie, onder het gemeentehuis. De ouderen worden verzocht, om vooral te zorgen, dat op de eind- avond, dus volgende week zaterdag, er bloemen zijn voor de deelnemei-s. Verras de jeugd, die er aan meedoet, met een boeketje bloemen. Tenslotte zij er óp gewezen, dat de aanvangsuren zijn om 6 uur en niet om half 7. Er wordt dus gestart om 6 uur en men wordt verzocht op tijd aanwezig te zijn. FANCY-FAIR TE OOSTRUM Zoals wij enkele weken geleden reeds in dit blad vermeld hebben, zal door de voetbalvereniging „Oos trum", een fancy-fair worden ge houden, op heden Maria Hemel vaartsdag (15 aug.) en morgen zon dag 16 aug. Dit jaar beloofd het wel iets heel bijzonders te worden, gezien de vele en prachtige prijzen die thans be schikbaar zijn gesteld en ook al door de ver-schillende geheel nieuwe at tracties. Zie verder advertentie in dit blad. MINDERBROEDERS Verplaatsing van het noviciaatshais Het noviciaatshuis voor de fraters van de Nederlandse Minderbroe dersprovincie dat sinds een dertig tal jaren gevestigd was te Hoog- cruts in de gemeente Slenaken in Zuid-Limburg, wordt met ingang vaa het nieuwe noviciaatsjaar (19591960) in begin septemher overgeplaatst naar het klooster te Alverna in de gemeenle Wychen. Te Alverna is reeds sinds vele jaren het theologicum der fraters voor het eerste en tweede jaar theologie. Na zonneschyn.... flinke regen De langdurige droogteperiode schijnt thans wel voor goed aan de kant te zijn, althans in dit deel van Noord-Limburg is de laatste week flink wat regen gevallen, zodat de gras- en andere gewassen weer aardig aan het bijkomen zijn. Nadat zondagmiddag en -avond een weldoende regen deze contreien verkwikte, zorgde een onweersbui er maaudagavond en -nacht voor dat de nog altijd dorstende aarde andermaal een flinke beurt kreeg. De hoeveelheid regen, die gevallen is, is thans wel zo groot dat (je automatische sproei-installaties, die ook zaterdag nog in functie waren, zeer zeker de eerste dagen wel op non-activiteit gesteld kunnen wor den. Het voor ruim een week nog verdorde land van Noord-Limburg heeft of begint nu weer een groen kleedje te krijgen zeer tot ge noegen natuurlijk van de landbou wers, die de hoop koesteren op een flinke voorraad najaarsgewas sen voor het vee. Saldo per 1 august, f 70.509.01 Giften binnengekomen in de week van 1—8 aug. O. te V. 100.— J. te V. 26.— N. N. 100.— N. N. 5.— Totaal per 8 aug. en zou bij uitvoering de Veluwe be roven van een belangrijk deel van haar schoonheid. Maar de vraag is: „Wat is van groter belang, het wild of het voedsel voor mens en dier?' Nederlandse boter naar Frankrijk en Daitsland Frankrijk en West-Duitsland heb ben besloten hun invoerkranen voor boter wat verder open te draaien,- aldus verneemt de Volkskrant. In Frankrijk zal zo goed als zeker tussen de 2500 en 3000 ton Neder landse boter kunnen worden inge voerd. De hoeveelheid die naar Duitsland zal gaan, staat nog niet vast. Het zal waarschijnlijk een partij zijn van 2000 a 3000 ton. Het zal dan de eerste keer zijn, dat er Nederlandse boter naar West- Duitsland gaat. Met beide trans acties zal de hele thans bij de handel aanwezige botervoorraad, bijna 5000 ton, geruimd zijn. Over de prijzen in het binnen land valt nog weinig te zeggen. Op het ogenblik schommelt de prijs rond de 1.16 tot 1.18 gulden per pakje. BOERDERIJ-BRANDEN De schade, veroorzaakt door de boerderijbranden bedraagt gemid deld 10 miljoen per jaar. Dat ls de rechtstreekse schade. Met de bedrijfsschade en hogere bouwkosten van de gebouwen zal dit bedrag wel vier maal zo hoog worden. Het aantal boerderijbranden in ons land is ongeveer een tiende deel van alle branden, maar de schade is een vierde deel! Brand op een boerderij krijgt zo'n grote omvang. Het ontstellende daarbij is, dat de helft van de boerderijbranden wordt veroorzaakt door onvoor zichtigheid of nalatigheid en door spelen met vuur door kinderen. Dit laatste is alleen al oorzaak van een vijfde van alle branden op de boerderijen. f 70.739.01 Giften kunnen worden gedaan vla Nederlandse Credietbank Ven ray, Boerenleenbank Venray en Girorekening 136144 „Torenactie" ten name van Kerkbestuur Sint Petrus Banden. De landbouwgebieden op de noord-west Veluwe worden geteis terd door een ernstige wildplaag. Het zijn vooral de reeën die de land bouwers met hun grootscheepse ver nielingen tot wanhoop brengen. Het wild heeft in dit deel van de Veluwe ï-eeds voor duizenden gul dens schade toegebracht. De land bouwers in dit gebied zijn de rade loosheid nabij. Er heerst grote on rust en men vraagt zich af, wanneer aan deze plaag een einde komt. De laatste jaren vond men in dit deel van de Veluwe al last van het wild, maar dit jaar is het wel bijzonder erg. Het zijn vooral de aardappelak kers en de akkers met voederbieten en haver, waarop het wild zijn zin nen gezet heeft. Het is zelfs zo erg, dat de boeren, die anders vrachtwa gens vol aardappelen verkopen, thans -voor hun eigen gezinsgebruik de aardappelen moeten kopen Grote aardappelakkers zijn door het wild als het ware omgeploegd. Hetzelfde kan geschreven worden van akkers, die bebouwd zijn met voederbieten en haver. De gedupeerde landbouwers zijn overigens niet erg best te spreken over de trage gang van zaken bij de wildschadecommissie en het jacht- fonds. Want op de ingediende scha derekeningen van de laatste paar jaar werd danig beknibbeld, terwijl ander gedupeerde landbouwers tot nu toe geen cent schadevergoeding hebben ontvangen. Enkele boei'en hebben 'n afschot vergunning gekregen, maar als on ervaren schutters boeken zij maar weinig succes met hun jacht op het wild. Er is maar een oplossing, zeg gen de ongeruste boeren. En dat is een totale afschot van het wild in 't geteisterde gebied. Dit is een zeer ernstige maatregel VEELZIJDIGE ACTIVITEI TEN POLIOFONDS •Het wordt steeds moeilijker om het Nederlandse volk duidelijk; te maken, dat de kinderverlamming bepaald nog niet tot de overwon nen problemen behoort. De op zichzelf verheugende - oorzaken van deze ontwikkeling zijn van tweeërlei aard. Enerzijds de grootscheepse inen ting tegen polio, met de daaraan verbonden publiciteit. Anderzijds het teruglopen van 't aantal nieu we ziektegevallen in Nederland. Maar zelfs al zouden zich nooit weer nieuwe ziektegevallen voor doen, dan nog blijft er een grote en kostbare taak: de verzorging van hen. die in vroegere jaren het slachtoffer van de kinderverlam ming werden. Aldus wordt geconstateerd in het Overzicht van de werkzaamheden van het prinses Beatrix-Poliofonds in 1958. De juistheid van deze conclusie wordt op overtuigende wijze aah- getoond door de nog steeds in orii- vang toenemende aktiviteiten van het poliofonds. Ook blijkt uit dit verslag hoe veelzijdig de werkzaamheden v^n dit fonds zijn. Aan polio- en revalidatiecentra werden bijdragen in de verpleeg- kosten verstrekt. Maar ook schonk het poliofonds f 85.000.voor de bouw van een paviljoen voor jeugdige polio-pa tiëntjes in Rotterdam. Naast deze steun aan instellin gen werden niet minder dan rond 400 polio-patiënten langs individu ele weg geholpen. Vooral dit onderdeel van de ak tiviteiten van het poliofonds breidt zich snel uit. Ook langs indirecte weg gaf het poliofonds op velerlei wijze finan ciële steun aan de poliobestrij- ding. Brabant en Noord-Limburg heeft veel droogte-gevoelige grond, waar van de hoge, oude akkers wel de grootste oppervlakte inneme, aldus schrijft ir. Lardinois, rijkslandbouw- consulent voor Zuidoostelijk Noord- Brabant, naar aanleiding van een praatje voor de radio over kunst matige beregening. Deze akkers zijn veelal de oudste cultuurgronden, waar de boerderij en rond en langs zijn gegroepeerd. Hier worden in hoofdzaak granen verbouwd. De lagere gronden, die als gras land in gebruik zijn, liggen zeer vaak verder van de boerderij. Een groot nadeel hiervan is, dat de boer practisch de gehele zomer ver van huis moet gaan melken. Een afstand van 3 km. van de boerderij tot het grasland komt heel veel voor. Wanneer de boer op de hoge akkergronden beregent en daar grasland aanlegt, bespaart hij dus veel tijd. Een groot gedeelte van 't bouw land verhuist dan naar 't grasland van voorheen. Het grasland op de hogere gron» den met beregening Is van zeer goede kwaliteit. De melkproduktiè en vooral het vetgehalte van de melk is hoger dan op vele lagere weilanden. Dit is een ervaring, die men in de beregende gebieden opgedaaij heeft. Zo zit Venrayse kermis er weer op. Druk,gezellig en langMen mag dan wel klagen, dat er van die pruts-dingen staan, die feitelijk een plaats als Venray onwaardig zijn, maar toch hangt men overal met de benen buiten en staat men zich weer te vergapen aan de man, die met de beren vecht en de dansmeisjes uit de varieté-tent. En de jeugd, die een stoomcarrou- sel moet missen en de schommels, doet het nog evengoed als in onze tijcl met het luna-park en de bots autootjes. Camps-Mop heeft er geen cent minder om verkocht en de friet- en palingzaakjes hebben goed geld ver diend. Half Venray heeft een sche merlampje uit de goktentjes of een horloge, dat nual kadus is. Maar dit jaarlijks feest is weer ten einde. Een feest dat een waar dig begin kreeg door de grote pro cessie, die als gewoonlijk weer trok door Venrays bevlagde en versierde straten. Altijd weer een gebeurtenis op zich, deze processie, met de schoonste luister, die men bieden kan. Het belgerinkel, de wierook, het slepend stappen der muzikanten het ijlen gezang van het maagden koor, de gouden luister van de troon hemel met de priester in van goud- zware koorkap, het brommend ge bed der deelnemers en het zWart der autoriteiten. En op de achter grond de zware klokken van de St. Petrus-Banden en de -lichte van de paterskerk. Een schoon begin met oude luister. Maar dat is alweer voorbij. Nu trekken door de straten de kinderen, die in het vacantiewerk georgani seerd vacantie vieren. Een zegen voor die kinderen zelf, die ook al dikwijls in de lange vacantie niet weten hoe de tijd om te krijgen, een zegen ook voor de moeders vooral, die in de vacantietijd door al die kinderen thuis nog een extra schep je werk krijgen, in plaats vari er ook eens uit te kunnen. Nu trekken door de straten de tientallen vacantiegangers, die soms in de meest bizarre costumering ont spanning zoeken ook in Venray De café's maken goede zaken en de ijscoventers niet minder. Het is vacantie en ieder jaar ziet men meer mensen trekken en ieder jaar ziet men meer Venrayers gaan. Men ontdekt langzaam maar zeker, welk een geweldig goed de vacantie En mag zich dan misschien eens ergeren over kleding of manier van reizen, een feit is toch maar, dat 20 tot 30 jaren geleden vacantie alleen was weggelegd voor de top-klasse, voor de upper-ten en dat zowel mid denstander, als arbeider en boer van zijn levens dagen niet dacht aan vacantie. Terwijl we dit jaar ai'beiders-jon gens hebben gesproken, die hun va cantie in Zwitserland hebben door gebracht. „Waarom ons goed ge spaard geld met de kermis kapot te slaan" Nu heb ik er meer aan gehad En zo zitten we dan alweer op de kermis. Juist door die vacantie-mogelijk- heden, door die veranderde tijdsom standigheden heeft de kermis die betekenis niet meer die het vroeger, had. Toen was het feitelijk de enige dag in het jaar, dat de familie eens bij elkaar kon komen en dat men in een groot familie-feest kermis vier de. Met ontzaggelijke diners en met de nodige drank Dat is verleden tijd. En zo mag men de vraag stellen of het nog zin heeft, dat we in onze gemeente in de kom, in Oostrum, in Oirlo, in Cas tenray, in Leunen, op het Veulen, in de Heide in Merselo en in Yssel steyn kermis heeft en in de Vrede- peel al sterk denkt om oök een jaar lijkse kermis te organiseren. Dat betekent, dat men alleen al in onze gemeente die daarmede ook een unicum is in den lande meer dan een maand per jaar kermis viert. We praten nu niet over economi sche verliezen, die deze vierderij met zich brengt Maar we vragen ons wel af of in deze tijden een oud pdrdjesspul, een schiettent en de snoepkraam nu feitelijk nog wel een kermis is. Want deze attributen ma ken op de kerkdorpen voornamelijk de kermis uit. En niet te vergeten de café's O ja, oom Piet, ik weet wel, dat ik nu kom op het zo gevaarlijke ter rein als de verhouding kom-kerk- dorpen, maar is het in feite juist, dat, terwijl men in Europa doende is grenzen te slechten, in Benelux, in Nato en weet-ik-veel wat voor, organisaties, dat wij in onze ge meente strikt en strak vast blijven houden aan een kermis, in Benelux, niet eens vei-diend. En in onze eigen kleine kringetje blijven rond draven en vasthouden aan oude dingen, die feitelijk geen zin meer hebben in de moderne tijd. Men klaagt over de kermis in Venray-kom, maar als er een ker mis georganiseerd kon worden voor de gehele gemeente, dan zou het peil der spullen toch ook een heel stuk kunnen stijgen en zou Venrayse ker mis heel wat aantrekkelijker wor den. Het zal zeker niet gemakkelijk zijn om dat alles een-twee-drie te veranderen, maar men moge hier toch wel eens aan denken. Maar genoeg daarover, er zijn wijze mensen genoeg in Venray die zich over dit chapiter nog eens het hoofd kunnen breken. We willen U er maar even op attent maken, dat de „Hölteren" hoek zijn langste le ven heeft gehad. Dit stukje Venray, hoewel zwaar gehavend door de bommen, had toch nog altijd iets van de oude sfeer behouden. Al was de mès- i tersschol met de koel verdwenen, 't daarachter liggend stuk, had toch nog iets van oud Vem-ay bewaard. Het gaat verdwijnen voor de schouwburg, die als zovele andere dingen weer eens temeer de na-por- logse ontwikkeling van Venray ken merkt. En met de „Hölteren"-hoek zal ook het vertrekpunt der bussen op het Henseniusplein gaan verdwijnen. Het is daar begonnen met de „ho- telkoetsen", die de gasten van het station gingen halen en later werd het een eindpunt van de tram naar het station. De paterskerk was fei telijk wel het echte eindpunt maar terwille van de politiek kwam er 'n wissel aan het einde van de grote straat en werd ook een lijn over het Henseniusplein gelegd. Nog later zijn daar de groen zwarte Fordj es gekomen, waaraan Folbers en Smits soms minutenlang moesten zwengelen, voordat ze de soms barre tocht naar het station konden aanvangen; Zo is dat pleintje dan langzaam maar zeker busstation geworden, toen daar de bussen naar Venlo, Helmond en Brabant bij kwamen. En dat is het gebleven, toen an dere maatschappijen over gingen ne men, wat particulieren hier hadden opgebouwd. Het gaat nu niet langer meerzeggen mensen, die het weten kunen en we krijgen nu het eerste Amerikaanse busstation, waar vroeger het Smaalpèdje liep. Een Europese primeur, schreven de kran ten, maar als je zo dat alles over peinst, dan doet het toch een tikkel tje pijn, bij al de vreugd om het groeiende en groter wordende Ven ray. Dat zal, oom Piet, wel zijn oorzaak vinden in het feit, dat ook wij wat ouder worden en het tempo van deze tijd soms niet meer bij kunnen hou den. Het zal zijn oorzaak hebben in oude jeugdherinneringen die nu een maal gaan verdwijnen. Maar de tijden veranderen en wij moeten mee Binnen niet al te lange tijd zal men Nederlands beste toneelgezel schappen drama's en blijspelen op zien voeren op de plek, waar eens de „Milles-koel" ons gelegenheid gaf op de kikvorsen-jacht te gaan. Waar we gingen „baden" en vissen, en de hele week wasgoed te „bleken" lag. En zullen nieuwe, grote bussen van de Zuid-Ooster ons sneller ver voeren dan we in de oude groen zwarte stationsbusjes van vroeger ooit hebben durven dromen. Laat staan in de oude pèrdentram. Tussen twee haakjes, was het niet met Venrayse kermis, dat achter die laatste de open wagen werd gehan gen, die zo'n Parijse allure had, als dedames in hun lichte maar lang kermis-kledij en de heren, besnord en met de stroien hoed de zomer pas echt inluidden met een ritje in deze open tram. Och zand er over, we gaan nu Amerikaans worden Tot de volgende keer van 7 t.m. 12 augustus 1959 GEBOREN de Mulder Martha, Merselosew. 101 van Lankveld Matheus, Oploo Arts Martina, Haag 1, Merselo Reintjes Petronella, Oirlo F 6a v.d. Tillaart Wilbert, Prins Bernhardstraat 11a Willems Johannes, Oirlo E 73 Verbeek Johannes, Eindstraat 17 OVERLEDEN Philipsen J. C. H., 2 jr, Venray Wijnhoven Franciscus H„ 76 jr, Julianasingel. Dommeck Johanna, wed. v. Hen driks B.J., 85 jr, Overloonseweg. Engelen Wilhelmina, wed. van Hendrix Th., 83 jr, Merselo. ONDERTROUWD Verttraelen Martinus, 57 jr, café houder, Maasheseweg 76 en Klaver Johanna, 55 jr, Maasheseweg 76 Janssen Wilhelmus, 27 jr, ambt. ter secretarie, Terheyden en Koo nings Johanna, 26 jr, Jan Poelsw.8 Smits Gerardus, 43 jr, rozen- kweker, Grubbenvorst en v. Kessel Johanna, 40 jr, Overloonseweg 16. GETROUWD van Boxtel Wilhelmus, 26 jr te Oploo en Wilmsen Johanna, 27 jr, Venray. Kuijpers Hendrikus, 26 jr, Seve- num en Jakobs Johanna, 22 jr, Venray. ADVERTENTIEN GETROUWD Nenette Poels Harry v.d. Brekel arts Kapellen (België) 8 aug. 1959 Toekomstig adres Akerstraat Noord 1, Brunssum De heer en mevrouw W. Kórver-Verheugen danken, mede namens wederzijdse familie, hartelijk voor de belangstelling bij hun huwe lijk ondervonden. Heerlen, Ulpianusstraat 6 GEVRAAGD 8000.- als Isie hypotheek op huis met tuin, ruime overw- Brieven onder no. 1508 b.vd.bl. GEVRAAGD neiie jongeman voor het bezorgen van „Peel en Maas" in Venray-Kom. Aanmelden bureau van dit blad. Tot onze grote vreugde en dankbaarheid werd heden gebo ren onze tweede zoon WILBERT Bij het H. Doopsel ontving hij de volgende namen Wilbert Jean Arno Marie. J. VAN DEN TILLAART N. VAN DEN TILLAART- LURV1NK Venray, 10 aug. 1959 Prins Bernhardstraat 11a Tot onze diepe droefheid overleed heden, na een kort stondige ziekte, voorzien van de H. Sacramenten der ster venden, in het St. Elisabeth- ziekenhuis te Venray, onze inniggeliefde zuster, tante en nicht lid van de Derde Orde, Christelijke Moeders en Maria-Legioen, weduwe van Bernard Joseph Hendriks in de gezegende ouderdom van 85 jaren. Wij bevelen hare ziel in uw godvruchtige gebeden aan. FAMILIE DOMMECK FAMILIE HENDRIKS Venray, 9 aug. 1959 Overloonseweg 25 De plechtige lijkdienst, ge volgd door de begrafenis, had plaats woensdag 12 augustus om 9.30 uur, in de parochie kerk van St. Petrus Banden te Venray. Op zaterdag 22 augustus ho pen onze lieve ouders Hub van Stiphout en Anna Maria Jacobs hun 25jarig huwelijksfeest te vie ren. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wens van hun dankbare kinderen. Merseloseweg 89. bijzondere beschermheilige tegen besmettelijke ziekten in de kapel (e Veltum Maandag 17 augustus om 7 u. H. Mis en om 9 uur Hoogmis met preek. Na de H. Missen verering van de Relikwie. Voor de vele blijken van mede leven ondervonden bij het over lijden en de begrafenis van mijn lieve vrouw, onze lieve moeder Hendrina Franssen- van Gerven zeggen wij oprecht hartelijk dank. Vooral danken wij geestelijken van het Ziekenhuis, Dr. Bloemen, Dr. Termote, Dr. de Jong, Zus ters van het Ziekenhuis, Begra fenisonderneming „Dela" en de buurt. Past. Ruttenstraat 13 Allen, die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan nu wijlen overleden te Venray Overloonse weg 25, op 9 augustus jl., wor den verzocht binnen een maand na heden, daarvan opgave resp. betaling te doen bij de heer P. J. BECKERS, Leunen K 4 exc.-test. Wegens vacantie gesloten van 15 t.m. 22 augustus LITJENS Maasheseweg 42 VERLOREN zondag 2 aug. op de Merseloseweg een grijze heren- Falcon regenjas T.b.t.t.b» bij Janssen, Merselose weg 74. Begrafenisonderneming Schoolstraat 5 Tel. 1592 Wegens vacantie tot vrijdag GESLOTEN Lichtdrukkerij Stencil-inrichting G. M. H. PETERS Prins Bernhardstraat 11 Tel. 1916 Nieuwe schooljaar Alle naaistersartikelen 't Knopenhuis A. Scheepers Schoolstraat 22 Tel. 1375

Peel en Maas | 1959 | | pagina 2