4 Opruiming van Toonkamer-modellen 4 HaPe Meubelen veerstraat - Telefoon 536 Boxmeer Laatste week APPELS GERITZ Meubelen Kerkelijke Diensten m Eetkamer, bankstellen, huiskamer, slaapkamer - 30 tot 50 korting Ingezonden met extra verpletterende prijsverlagingen I tegen kwartjes-prijzen eerste klas gebruikte meubelen Verhuur zonder chauffeur GARAGE JANSSEN SEVENUM Tel. 04767-350 van 26 juli tot en met 1 aug. PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Kapelaan van Leipsig. Tiende zondag na Pinksteren. 6.30 Em. Beerkens, 7.30 Mart. vd. Beke- rom, 8.30 Gertr. en Joh. v. Heijster, 9.15 hoogmis v.d. parochie, 10.30 Piet Baeten, 7 uur lof. Maandag, 6.45 overl. parochianen, 7.30 overl. ouders, broers en zusters van Tienen, 8.15 Bernard Drenth- Holthuis. Dinsdag, 6.45 H. Erkelenz en echtg., 7.30 A.H. Weiten, 8.15 overl. fam. Körver-Verheugen, 9.30 pl. huwelijksmis Gommans-v. Waayen- burg, 10.30 pl. huwelijksmis Körver- Verheugen. Woensdag, 6.45 Theod. Maassen, 7.30 G. Ligthart, 7.30 dr. Bloemen, 8.15 best. jrd. Christina Halmans- Theelen, 8.15 Johanna v. Tienen, Donderdag, 6.45 Theod. Maassen, 7.30 Sacramentshoogmis, 8.15 vader Hoekstra en kinderen. Vrijdag, 6.45 Joes Martens, 7.30 int. R, 815 J.A. Kengen en echtg., 9 uur 25-jarig huwelijk Janssen-v. Lee lh. Zaterdag, 6.45 Gerarda Janssen' Grisel, 7.30 Lamb, de Lauw, 7.30 zek. int., 9.30 Priesterwijding van de Smakt, 7 uur lof. Biechtgelegen heid van 5.30—7.30. Zondag 2 augustus grote Sacra mentsprocessie. De H. Missen zijn dan om 6.15, 7 uur, 8 uur en 9 uur, 10 uur de hoogmis waarna proces sie. De volgorde kómt de volgende week in de krant te staan. RECTORAAT PATERSKERK Priester van de week: Pater Urbanus Tiende zondag na Pinksteren. Feest v.d. H. Anna, moeder van Maria. De H. Missen om 6.30, 7.45 en 10.30. Hoogmis om 9 uur. Eerste collecte v.d. kerk, tweede v.d. bijz. noden. 7 uur lof. Maandag, Z. Maria Martinengo, maagd. Dinsdag, H. Nazarius en gezellen, martelaren, 9.30 huwelijkssluiting bruidspaar Peeters-Michiels. 7.30 lof t.e.v. St. Antonius. Woensdag, H. Martha, maagd. Donderdag, Z. Simon en gezellen, belijders. Vrijdag, H. Ignatius, belijder. 7.30 lof. Morgen zaterdag géén H. Mis om 8.30. Zaterdag, Sint Petrus' Banden. 9 uur huwelijkssluiting bruidspaar Thomassen-Jacobs. Van 3—8 uur gelegenheid om te biechten. MIS-INTENTIES Zondag, 6.30 overl. ouders Jans- sen-Maurus, 7.45 Jacq. Janssen, 9 uur overl. fam. Akerboom-Gou- mans, 10.30 Henri Slits. Van maandag tot en met Vrijdag om 6.15 H. Mis voor overl. ouders Philipsen-Goosens en zoons Martin en Peter. Maandag, 7 uur Gerard Berkens. Dinsdag, 7 uur Jan Jenneskens als lid v.d. Derde Orde, 7.45 Jan v. d. Bosch, 8 30 Joannes Derksen, Elisab. Heidens en overl. kinderen. Woensdag, 7 uur Jan v. Meijel. Donderdag, 7 uur Gerard Berkens Vrijdag, 6.15 overl. echtgenote, 7 uur Henri Slits, 7.45 overl. vader Maas, 8.30 Jan v.d. Bosch. Zaterdag, geen intenties. Wie neemt een kind op? Zoals verleden jaar vraagt de St. Vincentiusvereniging in Amsterdam om onze hulp. Er worden in de laatste twee weken van augustus een 20-tal kinderen, van 613 jaar. ondergebracht in Venray om hier wat buitenlucht te kunnen opdoen. Bleekneusjes en kinderen, die in de moderne grootstad véél te kort komen. Wie doet er mee met dit mooie liefdwerk en wil zo'n Am sterdams gastje in huis opnemen Men kan zich vóór 30 juli nog op geven aan rektor of kapelaan. PAROCHIE OOSTRUM 10e Zondag na Pinksteren: 7 uur H. Comm., 7.30 vroegmis, 9 uur H. Comm., 10 uur hoogmis, 3 uur Lof waarna Derde Orde. Maandag 7.30 best. zm. Michiel Vennekens. Dinsdag 7.30 best. zm. Jac. Ver meulen. Woensdag 7.30 best.zm. Gertruda van Heijster. Donderdag 7.30 H. Mis voor een zieke. Vrijdag 7.30 best.zm. Leon. Maas. Zaterdag 7.30 H. Mis uit dank baarheid, 7.30 Marialof. RECTORAAT HEIDE 10e Zondag na Pinksteren, feest vd. H. Anna: 7.30 bijz.int. 10 uur hoogmis overl. fam. Larmené-vd. Sterren, 3 u. lof. Maandag, H. Jacobus, 7.30 Pas toor Jos. Poels. Dinsdag 7.30 G. en J. v. Heijster. Woensdag 7.30 overl. fam. Jansen Claessens. Donderdag 7.30 Wilh. Jenniskens. Vrijdag, H. Ignatius, 7.30 bijz.int. Zaterdag, le zaterdag, 7.30 v.d. vervolgde Kerk, 7 u. biechten door een Eerw. Pater, 7.30 Lof. PAROCHIE MERSELO Tiende zondag na Pinksteren. Feestdag v.d. H. Anna. 6.30 Com munie-uitreiken, 7 uur lm. t.e.v. O.L. Vrouw en H. Gerardus (Arts), 815 lm. overl. fam. Wilms-Claes, 10 uur Hoogmis v.d. parochie, 2.30 lof met rozenhoedje. Maandag, feestdag v.d. H. apostel Jacobus. 7 uur hoogmis v. speciale intentie (Janssen), 8 uur lm. voor Maria Hendrix. Dinsdag, 7 uur lm. v. overl. fam. Janssen-Pubben, 8 uur Communie- uitreiken, 9.30 huwelijksmis v.h. bruidspaar Heijnemans-Litjens. De leden van de Maria-congregatie worden verzocht de huwelijksmis bij te wonen. Woensdag, 7 uur gez. H. Mis v.d. leden v.d. Maria-congregatie die dit jaar in het huwelijk zijn getreden, 8 uur lm. tot int. fam. Michels--v. Rijswijck. Donderdag, 7 uur gez. H. Mis tot int. v.d. Vee verzekering, 8 uur lm. v. speciale int. (Bongers). Vrijdag, 7 uur hoogmis t.e.v. St. Jan, 8 uur lm. tot int. fam. van Tilburg-Smits. Zaterdag, eerste zaterdag van de maand, toegew. a.h. Onbevl. Hart v. Maria, tevens priester-zaterdag. Feest v. St. Petrus Banden. 7 uur gez. H. Mis om van God vele pries terroepingen te verkrijgen, 8 uur lm. voor Jacobus van Dijck, 5 uur biechten v.d. kinderen v.h. tweede schooljaar, daarna voor anderen tot 7 uur, 8 uur Marialof. PAROCHIE OIRLO 10e Zondag na Pinksteren, feest vd. H. Anna, waarvan de H. Mis: 6.30 H. Communie, leesmissen 7 u. t.e.v. H. Anna, bijz.int.. 8.30 overl. fam. Janssen-Houwen, 10 u. hoog mis uit dankbaarheid t.int. van de Eerw. Zusters bij hun vertrek uit de parochie, 3 u. rozenkrans en lof t.e.v. H. Machutus, le collecte is een buitengewone collecte als bij drage voor een afscheidsgeschenk aan de Eerw. Zusters, 2e coll. vd. kerk. Maandag 7.30 best.jg. Anna Cath. Kemmelings en Bernard Friesen. Dinsdag 7.30 maandstond Engelb. Martens. Woensdag 7.30 maandstond Theo- dorus Peters, 10 u. huwelijksmis bruidspaar Janssen-Houwen. Donderdag 7.30 stichting Johan nes Houwen. Vrijdag 7.30 lm., 9.30 pl. eerste jg. Anna Louisa Bos. Zaterdag;7.30 stichting Peter Duij- kers en Hendrina Poels, 5—7 en 8—9 biechten in beide biechtstoelen geen Marialof. A.s. zondag, le zondag der maand buitengewone collecte vd. kerk. PAROCHIE LEUNEN 10e Zondag na Pinksteren 7 uur H. Mis t. int., 8 uur H. Mis voor de parcchie, 9 uur H. Mis voor G. en Lena Verkoeijen, 10 u. Hoogmis als jaarg. voor Henrica Reijnders- Nooijen en Henrica Reijnders. Onder de H. Missen preek en col lecte door Eerw. Pater B. Mulders. 3.80 uur Lof. Maandag 7 u. H. Mis voor Wed. Willemse-Geerarts, 7.30 gez. iaarg. voor W. Arts en Gertr. Niessen. Dinsdag 7 uur H. Mis voor W. Keijzers, echtgen. en dochter Mina, 7.30 voor Henri Weijs, 9.30 plecht, huwelijksmis voor het bruidspaar Fruschel-van Leipzig. Woensdag 7 u. H. Mis voor El. Reintjes-de Lauw, 7.30 sol. gez. jrg. voor Louis Weijs. Donderdag 7 u. H. Mis v. Petr, Asselberghs, 7.30 H.Mis voor overl. fam. Litjens-Claessens. Vrijdag 7 u. H. Mis voor Willem Verheijenen Cath. Vullings, 7.30 u. sol. gest. jgt. voor Peter Joh. Arts en Maria Poels. Zaterdag 7 u. H. Mis, 7.30 u. sol. gesticht jgt. voor Henricus Loenen Biechten 4—5 en 7.30—8 u. 8 u. Lof t.e.v. O.L. Vrouw. Kerkpoets Mientje Jenniskens en Truus van Dijck. A.s. zondag maandcollecte voor onze kerk. RECTORAAT VREDEPEEL 10e Zondag na Pinksteren. Feest van de H. Anna. 6.30 en 8.30 gel. tot communiceren 7 u. vroegmis uit dankb. voor fam. Peeters-Claessens, 9.30 Hoogmis v. levende en overl. familie Muijsers- Vullings. 2 30 Lof met Rozenhoedje voor ons Bisdom. Maandag 7.30 H. Mis v. vader en moeder Glaudemans, De Rips. Dinsdag 7.30 H. Mis voor juffr. Jans Rat, O verloor.. Woensdag 7.30 H. Mis v. overl. fam. Poels-Arts, Merselo. Donderdag 7.30 H. Mis v. overl. fam. van Helden-Timmers, Merselo Vrijdag 7.30 H. Mis v. intentie van fam. Arts-Ploegmakers. Zaterdag 7.30 H. Mis voorGerrit Janssen, nam. vanaf 7.30 biechten, 8 u. Lof t.e.v. O.L.Vr. van de vrede. Woensdagmiddag kerkschoon- maak voor Riek vd Zande en Anna Ermers. Langs deze weg betuigen we nogmaals onze zeer gemeende dank aan 't comité en ieder die 't zijne er toe bijdroeg om ons „Vrede feest" zo reusachtig te doen slagen ten bate van ons te bouwen kerkje. De Rector RECTORAAT SMAKT 10e Zondag na Pinksteren, feest vd. H. Anna: 6.15 lm. uit dankbaar heid, 7.30 t.e.v. H. Anna, 10 uur Hoogmis, 6 uur Lof. Maandag 6.30 lm. overl. fcm., 7.30 voor welslagen examen. Dinsdag 6.30 lm. Antoon Janssen 7.30 vd. zielen van het vagevuur. Woensdag 6.30 gez. zieled. Gerard Kersten en Harrie Verstegen, 7.30 uit dankb. voor verkregen gunst. Donderdag 6.30 lm. t.e.v. het H. Sacrament, 7.30 voor welzijn van een gezin. Vrijdag 6.30 lm. t.e.v.h. H. Hart, 7.30 Gerard Hanssen. Zaterdag 6.30 lm. vd. vruchten der aarde, 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vrouw vd.berg Carmel, 5—5.30 en 7—8 u. biechten. Heden geen Lof, in verband met de H. Priesterwijding, die vandaag plaats vindt in de kerk van St. Petrus Banden te Venray. PAROCHIE YSSELSTEYN 10e Zondag na Pinksteren. Zondag 6.30 leesmis v. J. Geurts, 8.10 leesmis uit dankb. voor fam. Arts-van Bakel, 9.15 u kindermis, 10.15 hoogmis best. jaarg. v. Joh. Peeters, 2 uur Lof, 2 30 Congreg. voor de vrouwen. Maandag 7.30 Ism. Joh. Martens. Dinsdag 7 u. Ism. voor Thomas Wevers en echtgenote, 7.30 leesmis t.e.v. O.L.Vr. v. Alt. Bijstand, voor goede beterschap. Woensdag 7 Ism. fam.Flinsenberg 7.30 Ism. fam. Spreeuwenberg Vervoort. Donderdag 7 Ism. voor Jacoba Fleurkens-Rongen, 7.30 Ism. voor overl. fam. Verhoeven-Arts. Vrijdag 7.30 Ism. v. overl. fam. Teunissen-Gerrits. Zaterdag 7.30 maandd. v. Petr. Verheijen-Peeters, 9.30 huwelijks mis voor bruidspaar van Meijel- Theunissen, 7 uur Marialof. Tot 8 u. gelegenheid tot biechten PAROCHIE CASTENRAY 10e zondag na Pinksteren, feest v.d. H. Anna, 2e coilecte voor de St. Pieterspenning. 10 u. Hoogmis voor de parochie. Congregatie afd. meisjes. 3 uur Lof en rozenhoedje. H. Familie afd. vrouwen. Maandag feest v.d. H. Jacobus ap. 7.30 gest. gez. jaard. voor Pet. Joh. Dinghs. Dinsdag 7.30 gez. maanddienst v. Engelbert Emonts. Woensdag 7.30 gez. jaard. voor Mart. Philipsen en Anna C. Beelen Donderdag 7.30 gez. H. Mis voor Gertr. Kuypers-Christiaens en Gert Kuypers. Vrijdag 7.30 gez. H. Mis v. Maria Gert. Mennen-Lammers. Zaterdag feest v. St.Petr.Banden le zaterdag vd maand toegew. aan de verering vh Onbevlekt Hart van Maria, 7 u. H. Communie, 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vr. v. Alt. Bijst. tot intentie van hen die "hiervoor offerden, van 6—7 gel. t. biechten, 7 u. Lof en Rozenhoedje. A.s. zondag le zondag vd maand, maandel. buitengewone collecte voor de kerk. Kerkpoets Toos Willemssen on Truus Heidens. Geachte Redaktie, Naar aanleiding van het ingezon den artikel in Uw blad van zater dag j.l. gaarne het volgende: Inzender begint de vraag te stel len of in Venray de klant koning is. Mits dit .Koningschap" niet ontaard in één heerser en zoveel lijfeigenen, kan inzender volko men gerust zijn. Venrays Midden stand respecteert zijn cliêntèle in hoge mate, en is zich hare verant woordelijkheid volkomen bewust. Uw uitzonderlijk geval mag zeker geen maatstaf zijn om daaraan nu reeds de service van onze Midden stand te toetsen. U is immers bewoner van de Eikenlaan, gelegen in, wat wij, noe men Plan Zuid I, wat volop ini aan bouw is en met U wonen hier op dit moment maximaal 17 gezinnen. Binenkort zal hier voor de Midden stand een belangrijk verzorgingsge bied gelegen zijn. Dit wil niet zeg gen, dat men U nu zou moeten ver geten, doch dat dit nog niet op de meest perfecte wijze kan geschie den, behoeft geen nader betpog. Wat nu door U genoemde be zwaren betreft het volgende: Na informatie is mij verzekerd, dat de melkbezorging in Uwe wijk zeker vroeger zal geschieden dan 2 uur 's middags. U behoeft echter geen enkele zorg te hebben over de kwaliteit der melk, ook al wordt deze later bezorgd. De melk welke 's middags wordt gevent, wordt la ter aan de fabriek afgehaald dan die welke in de voormiddag wordt verkocht. Ongeacht het tijdstip van aflevering is de melk steeds even vers. Het door U genoemde duurdere tarwebrood wordt door de Venray- se bakkerijen van z.g. veredelde tarwe gebakken en is derhalve van hoge kwaliteit. De bezorging door de bakkers is in verband met de uitgestrektheid van de Gemeente veel meer tijdrovend en duurder aan transportkosten. Het is dus zeer wel mogelijk, dat deze meer dere kosten van invloed zijn op de prijs van bepaalde artikelen. De groentehandelaren zullen on getwijfeld attent zijn op het ont staan van een nieuwe woonwijk, waarbij U zeker niet kunt verwach ten, dat U dagelijks een groente boer voor Uw deur heeft, dit is evenmin in een grote stad 't geval. Tot slot stelt U de vraag waarom de slagers niet aan huis bezorgen Wij zullen de onderlinge afspraak der slagers, n.l. om niet meer te bezorgen'omwille van de hoge kos ten, moeten eerbiedigen. Op zeer veel plaatsen, ml. in Eindhoven wordt evenmin aan huis bezorgd, ondanks het feit, dat dit in dicht bevolkte plaatsen meer lonend is. U kunt er echter van verzekerd zijn, dat ook Uw sla ger bereid is U terwille te zijn in dien de huiselijke omstandigheden daartoe aanleiding geven. Regel is dit echter niet. Om te voorkomen, dat U b.v. zaterdags lang zou moe ten wachten zou ik U kunnen advi seren om Uw vleeswaren vooraf te bestellen, dan ligt dit gereed wan neer U komt. Wanneer P.M. in onze Venrayse gemeenschap geacclimatiseerd is dan zal hij ongetwijfeld ontdekken, dat er ook vele voordelen zijn in een kleinere plaats. Ik geef gaarne toe, dat ook onze Middenstand zich zal moeten instellen op de wensen en verlangens van een nieuwe be volking, doch ik kan U verzekeren, dat dit onze volle aandacht heeft. Uw koningschap geachte P.M. is dus wel verzekerd, mits dit niet wordt gezien in een verhouding (om in Uw termen te blijven) van Gene raal tot soldaat. Fr. JANSSEN Voorz. Kath. Middenstands- vereniging. We ontvingen van het bestuur van Schutterij 't Zandakker een in gezonden stuk naar aanleiding van ons artikel van vorige week, waar om de Venrayse schutters niet op het Oud-Limburgs Schuttersfeest aanwezig waren. Terwille van de plaatsruimte moesten we dit inkorten. Na een indrukwekkende lijst ver meld te hebben van gebeurtenis sen plechtigheden en feesten buiten Venray, waraan Zandakker heeft delgenomen en o.a. Venrays naam heeft hooggehouden, na verder nog even gewezen te hebben op de op luistering van processies en festivi teiten in Venray zelf, komt men dan uiteindelijk tot de kern van de zaak. Men moet zich, aldus dit schrij ven, deelname en winnen van het O.L.S. niet zo heel eenvoudig voor stellen. Allereerst dient men lid te zijn van de Limburgse bond. Venray is meer op Brabant ge oriënteerd, maar dit levert natuur lijk geen onoverkomelijk bezwaar. Wel een bezwaar is de hoge kos ten van het op het O.L.S. te gebrui ken geweer, dat ongeveer f 1.200 tot f 1.800 kost, een zeer grote uitgave voor een schutterij, die door nieu we costumering e.d. de bodem van haar schatkist reeds lang ziet. Dat is punt 1. Punt 2 is, dat de opgaven waar voor een schutterij zich gesteld ziet, die het O.L.S. zal winnen, niet ge ring zijn. Men eist b.v. een feestter rein van 78 ha, terwijl een onge kend aantal juryleden en organisa tie-mensen nodig zijn. Op dit mo ment meent het bestuur van het Zandakker noch de terreinen, noch de deskundigen te kunnen aantrek ken. Dit zijn de redenen waarom het Zandaker dan niet heeft deel genomen, hoewel uit haar schrijven blijkt, dat zij de organisatie van het O.L.S en helemaal niet verdekt opgesteld terdege heeft bestu deerd. Het Zandakker besluit dan haar schrijven met een oproep om haar te helpen genoemde moeilijkheden, die zowel op financieel als op orga nisatorisch terrein liggen op te losen, dan zal deze vereniging de komende jaren zorgen voor een be hoorlijke vertegenwoordiging van Venray op het O.L.S. ANTWOORD REDACTIE: We onderschrijven natuurlijk gaarne dit beroep ophulp, al geloven wij voor ons, dat het wel voorbarig is reeds nu over feestterreinen e.d. te spreken. Misschien- dat het Zandakker bij het bekijken van de organisatie van het O.L.S. ook eens gevraagd heeft hoe'de 139 deelnemende verenigin gen aan eén dergelijk duur geweer gekomen zijn. Mischien dat uit die lessen ook voor Venray lering ge trokken kan worden. 20 STUKS 75 CT Seizoen-Opruiming STOFFEN per meier en COUPONS voor japonnen, blouses en kinderjurken waarde van 1 tot 2 gulden van 2 tot 3 gulden van 3 tot 4 gulden enz. nu 2 kwartjes nu 3 kwartjes nu 4 kwartjes per meter BEDLAKENS en SLOPEN prima graslinnens Kwaliteit „Succes" 10 jaar gegarandeerd Slopen: glad geborduurd 1.44 p. stuk 1.78 p. stuk Lakens 150 x 120 glad 4.72 p. stuk 180 x 230 gebord. 6.07 p. stuk Kwaliteit „Record" 15 j. gegarandeerd (goedkeuring Ned. Ver. v. Huisvrouwen) Slopen glad geborduurd 1.71 p. stuk 2.38 p. stuk Lakens: 150 x 240 glad 5.94 150 x 240 geborduurd 6.66 180 x 240 geborduurd 7.74 Overigens nog met 25% 10% verlaagde prijzen uitgezonderd merkartikelen. naasi Raadhuis Hofstraat Telefoon 1473 PALTHE AGENTUUR Wederom ontvangen zeer groie partij velen nog als nieuW, afkomstig van faillissementen en liquidaties, waaronder Complete slaapkamers, huiskamers, dressoirs, buffetten, arm- en clubstoelen, haarden, Etna kookkachel, tapijten, 1- en 2persoons stalen en houten ledikanten, bedstukken, opklapbedden» harmonium, kroonlampen, divan, couche, hang- en legkasten, boekenkast emaille badkuipen, wringers met bok, hangklok ken, losse clubjes, klooscertafels, gasfornuis, zeer grote partij cocos, vleessnijmachine, was- kasten, schuiftafels, keukentafels en stoelen, bureau's, tafelkleden, dekens, enz. enz. Dit alles bij de zaak die bekend staat voor prima kwaliteit en lage prijzen Langsitaal 12 VENRAY Telefoon 1015 N.B. Alle goederen worden gratis thuisbezorgd van 4-5-6- en 9persoons wagens voor binnen- en buitenland all-risk verzekerd

Peel en Maas | 1959 | | pagina 2