Openingen der proefboerderijen Torenfonds in de Vredepeel. Holdiging Mere Marcella Zosters verlaten Oirlo Ood-deputé Peters begraven Meer dan een heer in het verkeer Derde Orde-nieoivs JU lAI Wa L U t ies SIE kt sc poi- Hm De de iesi blipe 't be Ki| Twee kleine bruidjes boden jl. woensdag de Gouverneur een mand aan, een mand met eieren, vlees, kaas, boter en tomaten, alle pro ducten van een land, dat ternau wernood tien jaren geleden nog woest en kaal lag. De Gouverneur wist in zijn ope ningsrede de datum niet meer, dat hij en zijn collega Prof. de Quay van Brabant daar waren samenge komen om opnieuw een Vredepaal te plaatsen. Een paal, die 't nieuwe begin aangaf voor dit peelland; waarin nu grootse boerderijen met prachtige akkers en lange wegen zyn verschenen. Sindsdien, aldus de Commissaris, is er veel gebeurd en men kan zich maar moeilijk voorstellen, dat dit allemaal in zulk een korte tijd totstand is gebracht. Er zullen zeker nog wensen zijn en hierbij keek hij Rector Bukkems eens aan, maar als we zien, dat het trotse Ysselsteyn na nog geen 40 jaren een welvarend dorp is geworden, in een welvarende streek, dan zal ook ongetwijfeld de Vredepeel niet achterblijven. Hij beloofde, dat er hard gewerkt zal worden om bv. de watersnood op zo kort mogelijke tijd op te doen houden. Was dit kennelijk bedoeld op 't slechte drinkwater, dat ook de waterhuishouding voor 't boeren bedrijf de volle aandacht heeft van de overheid, daarvan is de opening van deze proefboerderijen, aldus de Gouverneur, het overtuigend be wijs. In samenwerking met het bedrijfsleven en de LLTB wordt hier .namelijk gezocht, hoe 't beste de kunstmatige watervoorziening kan toegepast worden op zandbe- drijven, waardoor de bedrijfszeker heid van de boer versterkt en ver beterd wordt. Met de wens, dat de resultaten hiervan zouden mogen strekken tot heil van allen, die hier belang bij hebben, besloot de Gouverneur z'n openingsrede. Groots gezelschap Voor de opening van deze peel- boerderijen was een grote groep belangstellenden bijeen gekomen, waarbij 't bestuur der stichting, o.a. oud-deputé Derks, deputé Ach ten, dr. ir. Droesen, de statenleden Emonts en Dinghs, 't bestuur van de LLTB, directie van akker- en weidebouw, 't college van rijkscon sulenten, de heren Mohrman en Simons, B. en W. en gemeenteraad van Venray en vele anderen. OPZET Ir. Horsmans heette die gasten welkom namens de stichting en wees op 't grote belang van goede watervoorziening. De groter wor dende eisen die men aan 't voedsel stelt, vragen zo groot mogelijke zekerheid voor de boer, voor wie oogstmislukking dikwijls de gena deslag betekent. In de jaren '47, '49 en '59 heeft men de les kunnen leren, dat de kunstmatige watertoevoer voor droogte gevoelige gronden noodza kelijk is. Terwijl door goede wa terbeheersing ook de zandboer de kansen krijgt, die zijn collega van de zwaardere grond reeds lang heeft, wat betreft productie-plan ning. Men meent, dat 't werk der proefboerderijen tot doel heefteen produktieverhoging. Dit is slechts bijkomstig. Hoofdzaak is bedrijfs zekerheid en hiervoor is meer dan een half miljoen geïnvesteerd in deze boerderijen. Hij dankt voor de medewerking in deze zaak, die met f 100 stichtingskapitaal begon. Technische uitvoering Ir. Lumens, directeur der stich ting, gaf een uiteenzetting van de werkwijze op de bedrijven, die zo danig is, dat inderdaad alle verschil len tot uiting komen. Dan was 't woord aan de heer Gouverneur, die de samenwerking prees waardoor alles tot stand is kunnen komen en 't belangrijke werk memoreerde van de heren Derks en Peters, die met de com missie v. agrarische belangen in Limburg de grootse plannen ont worpen hebben der watervoorzie ning voor Nrd.-Liraburg en O.-Bra- bant via Panheel, waaruit weer is voortgevloeid 't Lollebeek-herver- kavelingsplan, waarvan deze proef boerderijen de eerste voorposten zijn. Na de ingebruikstelling, welke bestond in 't hijsen der Nederland se vlag, kwamen de bruidjes met de mand producten uit de Vrede peel, als een duidelijk bewijs van de kracht van dit land. Felicitaties. Namens de LLTB sprak vice- voorzitter Jochems na de opening een woord van gelukwens, waarin hij de samenwerking prees, die deze bedrijven totstand konden brengen, hetzelfde thema, wat ook Ir. de Engelen namens de directie akker- en weidebouw behandelde. Zij wensten het stichtingsbestuur en vooral de uitvoerder Huys, alle succes met hun toekomstige plan nen. Natuurlijk ontbrak burgemeester Janssen niet op het appèl, die in het kort de geschiedenis der Peel nog eens reveleerde en wees op het belangrijke werk van Ged. Staten in deze. Hij bracht dank voor de samenwerking en wenste namens het Venrayse gemeentebestuur alle succes voor de verdere toekomst. Hiermede was dan het officiële gedeelte beëindigd. De talrijke gas ten boden persoonlijk hun geluk wensen aan bij het bestuur der stichting, waarna in grote groepen de stand van zaken op de drie be drijven werd bezichtigd. Op deze eerste juli herdacht de Commissaris der Koningin zijn 12l/i-jarig jubileum als Gouverneur van Limburg. Een feit, dat hoewel geheim, op een gegeven moment toch uitlekte, toen hij bij de opening van de proefboerderijen aan wezig was.Merselo's Fanfare, die het muzikale gedeelte van deze opening verzorgde, liet zich de kans niet ontnemen nog een extra serenaadje aan de jubilaris te brengen, die dit zeer op prijs stelde, maar overigens geen feestelijk heden bij dit jubileum wenste. Inderdaad kon men als leek reeds opvallende verschillen bemerken en was een en ander zeer interes sant, temeer waar zij een duide lijke illustratie gaven van de pro blemen en vraagstukken, waar mede de „zandboer" thans moet tobben. In verband met het feit, dat Mère Marcella vijftig jaren lang de kin deren voorbereid heeft op hun eerste H. Communie, heeft men enkele maanden geleden een soort huldigingscomité samengesteld, dat voor Mère Marcella eens wat extra's wilde doen. Welnu, dat is dan ook goed ge lukt. De Venrayse gemeenschap heeft zich dankbaar getoond voor al haar werken en de gelden bijeen gebracht voor een Rome-reis, een hartewens van de gouden jubilaresse Morgen zondag zal om kwart over 9 een plechtige hoogmis ter harer intentie in de Petrus Banden worden opgedragen, waarna Mère Marcella nu zelf eens het middel punt gaat worden van een hele stoet bruidjes, die haar naar Jeru salem zullen brengen, waar enkele kleintjes dan het cadeau in ge sloten enveloppe zullen aanbieden. Zij die de plechtigheid mee willen maken zijn natuurlijk van harte welkom. Het is geen prettige mededeling die de Zusters van de Coddelijke Voorzienigheid de Oirlose gemeen schap moet doen, nu zij op 19 juli a.s., juist hun zilveren „vestigings- feest" in Oirlo zouden moeten vieren. Want juist in deze her- denkingsmaand maakt de klooster gemeenschap zich öp, om dit kerk dorp, waarin zij 25 jaren hebben gewerkt, te gaan verlaten. Gebrek aan roepingen heeft het moederhuis doen besluiten deze „buiten-statie" op te heffen, om zodoende het werk in eigen kloos ters en inrichtingen te kunnen blij ven voortzetten. Dit is zowel voor de zusters als voor Oirlo geen prettig nieuws. Indertijd hebben pastoor Gerarts en burgemeester v.d. Loo, de zus ters van St. Jozef bereid gevonden in Oirlo het onderwijs voor de meisjes op zich te nemen. Daartoe is toen een klein kloos ter gebouwd en hierin hebben dan de zusters 25 jaren lang het hunne bijgedragen voor de ontwikkeling van Oirlo's jeugd. Niet alleen gaven ztf lager onder wijs, maar ook verschillende cur sussen, terwijl een dependance van het Groene Kruis via het klooster haar zegenrijk werk ging doen. Aan dit alles komt door deze beslissing nu een einde en natuurlijk verlaten de zusters met een zwaar hart de Dlaats waarin zij zo lang en vrucht- jaar hebben kunnen werken. In Oirlo heeft men volle begrip voor dit besluit, al betreurt men natuurlijk deze gang van zaken. De jongens en meisjesschool wordt nu weer gecombineerd en het onderwijs zal worden gegeven in de meisjesschool. De jongens school denkt men in te richten voor kleuteronderwijs. Het klooster waaruit de Zusters op 30 juli a.s. zullen vertrekken, zal door Huize Servatius worden ge bruikt als rusthuis voor bejaarde geesteszieken, die hier in een rus tige omgeving nog een goede oude dag kunnen hebben. De nodige voorzieningen daartoe worden getroffen, zodat het ge bouw toch ook nu weer een goede bestemming krijgt. Vrijdag werd het stoffelijk over schot van oud-deputé Peters be graven op het Oirlose kerkhof. Daarbij waren een groot aantal officiële persoonlijkheden uit onze provincie aanwezig. Zo tekenden de condolatieregis- ters en schreden mee in de rouw stoet de gouverneur mr. dr. Frans Houben, de leden van Ged. Staten van Limburg, alsmede oud-leden dier Staten, leden en oud-leden van de Provinciale Staten, de Kamer leden Dr. Droessen, W. Peters en, G. Mertens, Deken Bemelmans uit Heerlen, prof. dr. ir. H.C. Gellssen directeur van de Stroom verkoop, mr Eugene Theeuwen, voorzitter van de Limburgse Werkgevers organisatie, vele hoofden van pro vinciale diensten, vertegenwoor digers van de L.L.T.B. en de ver schillende diensten der L.L.T.B. de directie van de C.R.E., burgemees ters van alle Noord-Limburgse gemeenten, veelal vergezeld van ïun wethouders, heren pastoors uit het Venrays dekenaat en vele andere belangstellenden. Het stoffelijk overschot werd in een lange stoet kerkwaarts ge dragen door leden van het kerk koor, waarvan de overledene lang lid is geweest. De baar werd voor afgegaan door de schooljeugd van Oirlo, terwijl de fanfare waarvan de heer Peters ere-president was rouw-muziek ten gehore bracht. De plechtige Requiem-mis werd in de overvolle Oirlose kerk opge dragen door Pastoor Vervoort, met assistentie van Deken Loonen, Pas toor Geurts van Castenray en Pater S. van Dam O.F.M. Na de absoute bracht het ker kelijk zangkoor en Oirlo's fanfare de overledene een laatste groet, waarna de heer Claessens als ver tegenwoordiger van de Oirlose ge meenschap de overledene dank bracht voor het vele wat hij spe ciaal voor Oirlo heef t gedaan, waar bij hij dacht aan het onderwijs van zo velen, aan de stimulering van verschillende activiteiten en zijn voortdurende en welwillende aan dacht voor alles wat met Oirlo te maken had. De Gouverneur was zeer kort in zijn afscheidswoord, dat zijn dank uitdrukte voor alles wat Deputé Peters in een werkzaam leven heeft gedaan voor geheel Limburg, voor zijn eenvoud en zijn hartelijkheid, begrip en zijn kunde. Burgemeester Janssen was de tolk van de Venrayse gemeenschap toen hij de overledene dankte voor alles wat hij voor de gehele streek en Venray in het bijzonder heeft ge daan, voor zijn altijd gerede hulp en zijn voortdurende aandacht voor de vele en grote problemen van deze streek. Ir. A. Peters bracht namens de echtgenote en de familie van de overledene dank voor de blijken van belangstelling, die gedurende de ziekte, het overlijden en de be grafenis waren getoond. Een schat van bloemen dekte het graf van deze grote zoon van Venray. Er gaat geen dag voorbtf, of we lezen in de krant, dat het verkeer weer een of meer slachtoffers heeft geëist. In 1958 kwamen in ons land 1574 mensen bij verkeersongelukken om het leven. Het aantal zwaargewon den in datzelfde jaar bedroeg 23.308. De cijfers moeten ons te denken geven. Des temeer, omdat heel veel ongelukken voorkomen konden wor den. De meeste verkeersongelukken worden veroorzaakt door de on verschilligheid en de onvoorzichtig heid van de weggebruikers. Het verantwoordelijkheidsgevoel is bij velen ver te zoeken. Wat betekenen de verkeersregels voor ons? Beschouwen we ze als een hinder paal voor onze haast? Of in een gunstiger ge val als éen maatregel van de overheid om een verkeerschaos te voorkomen? De christen denkt er anders over: hij ziet in de verkeersregels op de eerste plaats concrete uitwerkingen van Gods geboden over de eerbied voor het leven en eigendom van anderen en van onszelf. Het onder houden van de verkeersregels is voor ons een gewetensplicht. Wij maken ons dan ook in ge weten schuldig als wij ons niet aan deze voorschriften houden of de voorzichtigheid vergeten. Het feit, dat we achteraf niet „gesnapt" zijn of geen ongelukken gemaakt hebben, doet hier niets aan af. Om maar niet te spreken van de houding: „Ik kan wel wat wagen, ik ben toch verzekerd". Geen enkele schadevergoeding, hoe hoog ook, kan de gevolgen van een ongeluk volledig herstellen. De voetgangers vormen de meest kwetsbare groep in het verkeer. In het merendeel der gevallen ligt de schuld echter bij henzelf: over steken vanachter tram of bus, geen gebruik maken van oversteek plaatsen, enz. Vooral jongere kinderen en oudere mensen zijn vaak het slacht offer. De onberekenbare speelse reactie van de kleuters en het ge sleten schattings- en reactiever mogen van de bejaarden zijn er de oorzaken van. Het verkeer dient hier rekening mee te houden. Dit kan natuurlijk onmogelijk in regels en voorschriften vastgelegd worden. Hier zal moeten blijken, of we een sociaalvoelend mens zijn of niet. Immers, zoals we zijn, zo ge dragen we ons ook in het verkeer. Een egoïst denkt, dat de weg voor hem alleen is. Als de Paus ons deze maand laat bidden voor rechtvaardigheid en liefde bij het verkeer, dan is het zijn bedoeling, dat we het niet bij bidden laten, maar zelf ermee be ginnen, niet alleen een heer, maar ook een christen in het verkeer te zijn. Maandvergadering Zondag 5 juli, om 3 uur in San Damiano maandvergadering voor de leden en belangstellenden. We gaan spreken over een probleem, waar we allen van tijd tot tijd mee zitten. De maandvergadering van augustus vervalt traditiege trouw. Bestnnrsfcmcties. Uit 't nieuwe bestuur is tot pre fect gekozen de heer H.Vollebergh PaterslaanS; tot penningmeesteres- se mej. P. Hoedemakers, Hense- niusstraat en tot secretaresse mevr. C. Naus, Julianasingel. Voor de exploitatie van de zaal in San Damiano zal de heer H. Vollebergh. Paterslaan 8, teJ. 1826 zorg blijven dragen, waarmee men zich in verbinding moet stellen voor het huren van de zaal. „De Roep" wordt voortaan van uit Brummen verzonden naar mej G. Greefkens, Henseniusplein, die voor verdere expeditie zal zorgen. Mag ik de familielehen van over leden tertiarissen nogmaals op het hart drukken, om zo spoedig mo gelijk na het overlijden van een tertiaris dit telefonisch of mon deling door te geven aan de dames Ambrosius, Patersstraat 25, tel. 1365, die dit bericht van overlijden via de bestuursleden aan alle leden zullen bekend maken. Het nieuwe bestuur heeft beslo ten om 't volgend jaar in de maand juni opnieüw een bestuursverkie zing te houden. ROME-BEIS. Er komen steeds meer liefheb bers, die in de Paasvakantie van 1960 een reis van 13 dagen willen maken per trein naar Rome en Assisië. De kosten bedragen f 325, zakgeld niet inbegrepen. Ook niet- tertiarissen kunnen zich hierbij aan sluiten. Als U plannen hebt om mee te gaan, wilt U zich dan opgeven bij de bestuursleden of Pater Ur- banus. Er zal een comité worden opgericht voor de Rome-reizigers. Verder zullen er in de winter ook enkele lezingen met lichtbeelden gegeven worden om U van te voren reeds te oriënteren. Saldo per 20 juni f 41.860.33 Giften binnengekomen in de week van 20—27 juni: N. N. te H. f 1.000.— J. te V. 250.— D. te V. 500.— B. te V. 10.— W. te V. 10.— C. te V. 25 s. te V. 25 B. te V. 10.— P. te V. 25.— c. te V. 100.— J. te V. 250.— J. te V. 250.— H. te V. 10.— V. te V. 10.— G. te R. 20.— S. te V. 25.— H. te V. 50.— T. te V. 50.— J. te H. 25.— I. te V. 1.000.— 45.505.33 Giften kunnen worden gedaan via Nederlandse Credietbank Ven ray, Boerenleenbank Venray en Girorekening 136144 ten name van Kerkbestuur St. Petrus Banden. van 5 tot en met 11 juli PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Kapelaan Heymans Zondag 6.30 Ant. Fransen, echtg. en fam., 7.30 Mart. vd. Bekerom, 8.30 voor de parochie, 9.15 t.int. v. Mère Marcella, 10.30 Joh. Jeuken en Joh. Geurts, 7 u. lof. Maandag 6.45 overl. parochianen, 7.30 uit dankbaarheid voor 82jarige 8.15 Constant en Ant. Hellen lh. Dinsdag 6.45 Jos Hendriks, 7.30 intentie Paus Johannes, 8.45 Joh. Poels, ouders, broers en zuster 3kl. Woensdag 6.45 Emile Beerkens (pers. Servaas), 7.30 G. Lighart, "".30 vr. Gooren-Joosten, 8.15 dr. Bloemen. Donderdag 6.45 v.Vechel-Cleven, .30 Sacramentshoogmis, 8.15 Chr. Beklet en ouders 3kl. Vrijdag, 6.45 Christina Graat, 7.30 zek. int. R. 8.15 Hendrik Smits, Magda Poels en zoon Martin 2kl. Zaterdag, 6.45 O.L. Vr.-hoogmis, .30 voor een zieke, 8.15 Peter Jan Rutten, echtg. en overl. kinderen lh. Biechtgelegenheid van 5.307.30. 7 uur lof. Morgen onder de Hoogmis zijn de eerste drie rijen links en rechts in het middenschip gereserveerd voor Mère Marcella. De misdienaars hebben dank zij de milde giften een mooi uitstapje kunnen houden. Zij danken U allen hiervoor. RECTORAAT PATERSKERK Priester van de week: Pater Rektor Zevende zondag na Pinksteren. De H. Missen om 6 30,7.45 en 10.30. Hoogmis om 9 uur. Eerste kollekte •.d. kerk, tweede v. St Pieterspen ning, 7 uur lof met overweging. Maandag, Mis als gisteren. Dinsdag, H. Cyrillus en Metho dius, bisschoppen-belijders. 7.30 lof ;.e.v. St Antonius. Woensdag, H. Elisabeth, koningin van Portugal. Donderdag, H. Martelaren van Gorcum. 6.45 pl. gez. H. Mis. Vrijdag, Z. Emmanuel en gezellen, martelaren. 7.30 lof. Zaterdag, H. Veronica, maagd. Van 3—8 uur gelegenheid om te biechten. MIS-1NTENT1 ES Zondag, 6.30 H. Mis v. overl. fam. Smits-Litjens, 7.45 v. Jac. Jacobs, 9 uur hoogmis v. Martien Hoede- maekers, 10.30 v. Hendrika van den Broek. Maandag, dinsdag, woensdag, don derdag en vrijdag 6.l£ H. Mis voor overl. ouders Philipsen-Goosens en zoons Martin en Peter. Maandag, 6.15 v. Gertr. Janssen- Poels, 7 uur v. overl. vader, 7.45 Johannes Verhaeg-Maas. Dinsdag, 7 uur H. Mis voor Jan Jenniskens als lid v.d. Derde Orde, 7.45 v. Henri Slits. Woensdag, 6.15 H. Mis v. Petr. Pouwels-Friesen, 7 uur v. Jan van Meijel, 7.45 v. Ant. de Haen als lid v.d. Derde Orde. Donderdag, 7 uur voor bijz. int., 7 uur v. Engelbert Emonts. Vrijdag, 7 uur v. Henri Slits. Zaterdag, voor Joannes Hoppe. K.B.O.-uitzending Op zondag 12 juli (dus nog niet deze zondag) zullen Hoogmis en Vespers uit onze kerk worden uit gezonden. In verband hiermede zal de tweede mis dan zijn reeds om half acht en de hoogmis om half 9. Termijn Van maandag 8 tot zaterdag 13 juli zal de termijn-broeder zijn jaarlijkse rondgang houden in de kom en omgeving. PAROCHIE OOSTRCM Zevende zondag na Pinksteren: 7 u. H. Comm., 7.30 de vroegmis, 9 u. H. Comm., 10 u. de Hoogmis, 34 maandelijks aanbiddingsuur ^Maandag 7.30 best.zm. Francina Dinsdag 7.30 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Oostrum. Woensdag 7.30 best.zm. overleden fam. Hermans-van den Berg. Donderdag 7.30 H. Mis t.z.int. Vrijdag 7.30 gest.gez. jaarg Peter Johannes Achten en echtg. Zaterdag 7.30 gest. gez. jaarg Ger. Jenneskens en echtg., 7.30. Marialof. PAROCHIE OIRLO le Zondag der maand, 7e zondag na Pinksteren: 6.30 H. Communie, leesmissen 7 u., 8.30 lm. overl.fam. Geurts-Joosten, 10 uur Parochie- hoogmis missa salus populi, 3 uur aanbiddingsuur, rozenkrans en lof, le collecte buitengewone collecte, 2de voor de St. Pieterspenning. Maandag 7.30 zieled. Th. Peters, door de gemengde Zangvereniging. Dinsdag 7.30 zieled. Engelbertus Martens, 9.30 huwelijksmis bruids paren Wilmsen-Claessens en Claes- sen-Spreeuwenberg, Woensdag 7.30 zieled. Joanna Clephas. Donderdag 7.30 zieled. Anna Bos. Vrijdag 7.30 maandst. Eleonara Linders. Zaterdag 7.30 maandst. Anna M. van Arsen, 5—7 biechtgelegenheid, 7 uur Marialof. PAROCHIE CASTENRAY Zevende zondag na Pinksteren. Solemniteit v.d. H. Apostelen Petrus en Paulus. Maandelijkse collecte vd. kerk. 7.30 Vroegmis vd. parochie, 10 uur hoogmis tot dankzegging b.g.v. het 40-jarig bestaan van de Handboogschutterij. Maandag, 7.30 gest. jrd. v. Peter Dinsdag, 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Altjjdd. Bijst. tot dankzegging, int. fam. Geurts-Weijs. Woensdag, 7.30 gez. jrd. v. Wil- helmina Weijs. Donderdag, 7.30 gest. H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw v. Altijdd. Bijst. Vrijdag, 7.30 gez. H. Mis v. overl. fam. Volienberg-Philipsen. Zaterdag, 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw v. Altijdd. Bijst. tot int. van hen die hiervoor offerden. Van 67 uur gelegenheid tot biechten, 7 uur lof, rozenhoedje en gebeden v.d. Broederschap v. O.L. Vrouw v. Altijdd. Bijstand. Kerkpoets: Grada Gellings Leonie Strijbos. RECTORAAT HEIDE Zevende zondag na Pinksteren. 7.30 t.e.v. de H. Antonius, 10 uur Hoogmis v. Henricus Rutten vanw. Kerkelijk Zangkoor, 2.30 lof. Maandag, 7.30 verlaten zielen. Dinsdag, 7.30 v. Wilh. Jenniskens vanwege de buurt. Woensdag, 7.30 G. en J. v. Heijster Donderdag, 7.30 overl. fam. Jans sen-Claessens. Vrijdag, 7.30 overl. fam. Peeters- Janssen. Zaterdag, 7.30 uit dankbaarheid, 7 uur biechten, 7.30 lof. Schij i OUDERSAVOND Mater Amabilisschool PAROCHIE LEUNEN 7e Zondag na Pinksteren, Solem niteit van St Petrus en Paulus, 7u voor P.J. Rongen en echtgen., 8 u. vd. parochie, 9 uur voor Petronella JanssenMartens van boerinnen- bond, 10 u. hoogmis als gest. jgt. voor Martinus Claessens, 3 uur maandelijks aanbiddingsuur, heden maandcoll. voor onze kerk. Maandag: 7 uur voor Petronella Asselberghs, 7.30 gest. jgt Hendrik Marcellis en echtgen. Dinsdag: 7 uur tot int, 7.30 gez. jgt Mathijs Litjens. Woensdag: 7 uur voor wed. Wii- lemse—Geeraets, 7.30 sol. gest. jgt. v. overl. fam. SchreursVerdellen. Donderdag: 7 u. voor Petronella Asselberghs, 7.30 voor Theodorus Raijmakers Gertrudis Ewals en Antoon Raymakers. Vrijdag: 7 uur H. Mis, 7.30 voor Anna Maria van P.ens. Zaterdag: 7 u. H. Mis, 7.30 voor overl. fam. Martens—Hesen, biech ten van 4—5 en 7.30—8 uur, 8 uur Marialof. Kerkpoets: Annie Peeters, en An nie Claessens (Scheide). PAROCHIE YSSELSTEYN 7e Zondag na Pinksteren: 6.30 lm overl. fam. Verhoeven—Arts, 8.10 lm v. Maria Janssen—Droesen, 9.15 kindermis, 10.15 hoogmis v. overl. fam. UrselmanArts, 2 uur lof.. Maandag: 8 u., gez. jaarg. voor Maria v. LipsigWillemsen. Dinsdag: 8 uur gez. jaarg. voor Gerard en Willy Puts. Woensdag: 8 u. lm. v. Petronella VerheyenPeeters. Donderdag: 7.30 lm voor overl. fam. PouwelsMuyzers. Zaterdag: 7.30 lm voor Pierre en Harry Janssen, 9.30 huw.mis voor het bruidspaar Janssen—Marcellis, 7 u. Marialof, tot 8 u. gelegenheid om te biechten. PAROCHIE MERSELO Zevende zondag na Pinksteren. 6.30 Communie-uitreiken, 7 uur Vroegmis v.d. parochie, 8.15 lm. v. Willem Franssen en echtg., 10 uur hoogmis tot zek. int.. Onder de H. Missen collecte vd. St Pieterspen-, ning. 2.30 lof en rozenhoedje. Maandag, 7 uur gez. H. Mis t.e.v. St. Jan (Janssen), 8 uur lm. voor overl. fam. Meijer-Zegers. Dinsdag, 7.30 lm. v. Joha. Custers Woensdag, 7 uur gest. hoogmis .e.v.h. H. Hart (v. Dijck), 8 uur lm. v. overl. fam. Gielen-Arts. Donderdag, 6 uur lm. v. bijz. int., 7.30 lm. v. Jan en Martha Gielen. Vrijdag, 7 uur gez. H. Mis t.e.v. het H. Hart (Janssen), 8 uur lm. e.v. de H. Geest (Eijssen). Zaterdag, 7 uur gez. H. Mis t.e.v. St. Jan (Verhaag), 8 uur lm. voor overl. fam. Pluk-Ewals, 5 u. biech ten v.d. kinderen v.h. 5e, 6e en 7e schooljaar, daarna voor anderen tot 7 uur, 8 uur Marialof. RECTORAAT SMAKT 7e Zondag na Pinksteren: plech tige viering v.h. feest van S t Petrus en Paulus, 6.15 lm voor zegen in een gezin, 7.30 lm tot zek. int., 10 u. hoogmis uit dankbaarheid, van daag is de coll. voor het St Petrus Liefdewerk, vandaag geen lof. Maandag: 6.30 lm voor Gerard Hanssen, 7.30 lm voor overl. fam. Kersten—Geurts. Dinsdag: 6.30 lm v. Antoon Jans sen, 7.30 lm voor 'n zieke moeder. Woensdag: 6.30 lm t.e.v. St Jozef, 7.30 lm tot zek. int. Donderdag: 6.30 lm t.e.v. het H. Sacrament, 7.30 lm voor het wel slagen van een examen. Vrijdag: 6.30 lm uit dankbaarheid voor een verkregen gunst, 7.30 lm voor genezing van een zieke. Zaterdag: 6.30 lm vd. missies, 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vrouw v.d. berg Carrael, van 5—5.30 en van 7 uur tot na het lof biechtgelegen heid, 7,30 lof. ie Met een leerzame en gezellige avond werd het derde leerjaar der Mater Amabilisschool afgesloten in zaal Wilhelmina. Ouders en leerlingen, alsook do centen en bestuur waren hiervoor uitgenodigd. Er was grote belang stelling. In haar openingswoord sprak de voorzitster, mevrouw de Kroon, haar waardering uit over de afgestudeerden. Zij prees hun enthousi. vermoge. ii jaren ge.- Hierna volg de H.E. Heer Deken Loonen, waar in hij liet blijken, dat de school hem zeer na aan 't hart lag. Hij dankte alle leerlingen, ouders, be stuur, leidster en docenten voor hun medewerking aan dit mooie en noodzakelijke, maar ook moeilijke werk. Vervolgens reikte hij aan de volgenden leerlingen het diploma uit: M. Appels, J. Baken, M. Gom- mans, G. Gommans, G. Hawinkels, M. Hawinkels, J. Kersten, P. Lins- sen, W. Michiels, M. Rademaker, C. Rademaker, M. Tacken, P. Ver meulen, G. Versleijen, E. Voesten. J. Vollenberg, E. Coppes, H. Dom- micky A. v. Gerven, P. v. Gooi, .J. Janssen, P. Janssen, H. Kateman, M. Kateman, H. v. Kessel, R. van Lipsig, W. Lucassen, T. Martens, J. Poels, M. Potten, R. l.d. Rijp, J: Truijen, R. Verstegen, B. Willems, F. Seijkens, J. Seijkens, P. Baltus- sen, H. Janssen, P. Arts, P. Drab- bels, M. Erben, idem, G. v. Gassel, J. Jeuken, W. Jeuken, H. Litjens, M. Litjens, P. Lucassen, A. Philip- sen, H. Ponjee, H. Smits, M. Smits, P. Stevens, J. Vennekens, C. Ver hallen, H. Willemsen, M. Wismans. Twee cursisten slaagden met lof en wel W. Janssen en M. van As. Een getuigschrift kregen de vol gende leerlingen als bewijs van overgang naar het volgende leer jaar: I. Aaf jes, C. Arts, A. Cox, I, Cox, J. Camps, C. v. Els, W. v. Es, M. Fanssen, A. v. Gerven, G. de Haart, J. Hendriks, M. Kruijsen, B. Lamers, M. Rutten, P. Smits, A. Stiphout, M. Swinkels, H. S winkels, M. van Treek, A. Theuws, J. Schoenmakers, T. Tijssen, W. Franssen, A. v. Ho- genhof, J. Janssen, H. Janssen, E. v. Kempen, A. Linskens, J. Thijssen, G. Thijssen, B. Vermeulen, F. Wil lems, H. Jans-Beken, H. Arts, J. Bertrams, C. Franssen, A. Frans sen, G. v. Gerven, M. Hendriks, J. Kusters, P. Linkens, J. Peeters, T, Philipsen, J. Rongen, W. Seelen, J. Poels, R. Smits, J. Driessen, M. Arts, J. Arts, J. Hendriks, H, Jans sen, D. Janssen, R. Janssen, P. Jeuken, M. Kersten, B. Lensen, E. Lichteveld, J. Lochtens, P. Madou, M. Martens, O. v. Meijel, G. Michiels, M. Rongen, W. Stevens, P. Tijssen, A. Volleberg, J. Willems. Na de pauze hield de heer Holle wijn uit Maastricht een lezing over „menselijke verhoudingen in het gezin". Het onderwerp bleek actueel te zijn, want hij had een zeer aan dachtig gehoor. De avond werd besloten met een toneelstukje o.l.v. inej. J. Beerkens. •al :ar ho :H2 voor landelir i zijn W zi ciaal gm nummiezf Dit tien as biaj tasori Ita der *.V Oriëntatierit te Wanssum Auto's 1. M. Clephas, Venray 448 straf- punten; 2. Th. Claessens, Venray 467 straf p.; 3. Halmans Venray 475 straf p.; 4. Heerkens Venlo 498 strafp.; 5. v. Haaren Venray 584 strafpunten. Motoren (Solo): 1. H. Schoens Maastricht 506 strafp.; 2 Muller Reuver 536 strafp.; 3. Smeets Echt 539 strafp.; 4. A. Snijders Eygelshoven 570 strafp. Motoren (duo): 1. F. Janssen Venray 307 strafp.; 2. F. Poels Venray 398 strafp.; 3. D. Zweeris Heerlen 489 strafp., 4. Kessels Kessel 495 strafp.; 5. Ko- nings Venray 584 strafp. Bromfietsen: 1. P. Hendrix Wanssum 590 straf punten; 2. F. v. Enckevort Wans sum 598 strafp.; 3. M. Poels Wans sum 603 strafp.; 4. P. Peeters Wanssum 632 strafp.; 5. A. Bol Wanssum 637 strafp. kunt i| t 't concpiqi stijl" I Sort êwi f&lwel HoiO isin, zult u m uniekers, rennenisdrc rennenpemi draven |>g intereslgrar concoitjue stijl" F zoili. 'di potl hva roanc iiar Hire Ho® 1 isini leep Sci Hf E falwe] Hol Mng

Peel en Maas | 1959 | | pagina 2