ARABELLA ARABELLA APPELS .^s Huldiging Mere Marcella Gevonden: R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek P. J. Steeghs te Castenray Pauselijk onderscheiden. Hoc deokt U over huisarbeid Wed. Swinkels-Aerts B. VALCKX speelgoed I Znj Lederwaren nesi gaspannen p 5 stuks 19.75 ï.a ISlagwj COMDERS smidsknecht Vitrages en gordijnen Bnrgerljjke Stand Venray net meisje J. GOUMANSjan Dry Cleaning APPELS Serviezen Onder het plechtig lof dat op Hemelvaartsdag in de St. Petrus Banden speciaal voor de vele com municantjes gehouden werd, las de Heer Deken Loonen een in het frans gesteld felicitatietelegram voor van Z.H. Paus Johannes. Dit was bestemd voor Mère Marcella, die in dit telegram geprezen werd voor het vele werk dat zy gedu rende 50 jaren heeft verricht t.b.' de Venrayse communicantjes. Men heeft besloten de huldiging uit te stellen tot de zeven kleinen, die nu wegens ziekte niet ter com munie konden, zover beter zijn dat ook zij de eerste communie kunnen ontvangen. Zwarte vulpen, merk Artus Fa vorie, Mares, Grotestaat 26. Sleutel, lichte alpinopet, sigaret tenaansteker, Politiebureau. Donker grijze plastic regenjas, Kessels, Kruisstraat 14. Gouden kettinkje, H. G. v. Gerven, Merseloseweg 16. Geslaagd Voor pluimvee-selecteur slaagde te Barneveld de heer Jos. Claessens te Leunen. Disco-club Vanavond zal Pater Lucinius een lezing houden met platen Negro Spirituals. K.A.B.-AGENDA: Dinsdag 12 mei 7.30 in zaal P, Schellen, vergadering houtbewer kers. Donderdag 14 mei 7.30 in café Sanders, Eindstraat, bestuursver gadering K.A.B. Venray. Vrijdag 15 mei 8 uur ten huize van de voorzitter vergadering van de Dr. Poels-stichting. Thuiskomst missionaris Na een verblijf van ruim 8 jaren in de missie van Pakistan is thans in Venray op vacantie gekomen pater Innocentius Laurensse. Na een reis met het vliegdek schip Karei Doorman langs Noord en Zuid Amerika is behouden in Nederland weer gearriveerd de vlootaalmoozenier Buijssen, die nu een korte vacantie in Leunen komt doorbrengen. Professie Broeders Pinksterzondag zal in de Paters kerk door de Provinciaal der Min derbroeders een plechtige hoogmis worden opdragen, waaronder ver schillende broeders de plechtige professie in handen van Pater Pro vinciaal zullen afleggen. Harmonie Euterpe Uit het jaarverslag van Harmonie Euterpe, dat j.l. maandag op de jaarvergadering in zaal Wilhemina werd behandeld, bleek, dat de Har monie het vorig jaar ruim 40 malen acte de presence gegeven had, waar bij o.a. 8 concerten. Ruim f 5.600 had de Harmonie moeten uitgeven om de zaak draaien de te kunnen houden, maar mede dank zij de offervaardigheid van Venrays bevolking, had men die zware opgave kunnen vervullen. Mededelingen werden gedaan over het 100-jarig bestaan, dat men in 1960 hoopt te herdenken. In samenwerking met de Ven rayse middenstand zal o.m. een feestweek worden georganiseerd, terwijl daarnaast andere festivi teiten in voorbereiding komen. Een werkcomité zal daartoe worden op gericht. De heren Vercauteren en v.d. Boom, werden als bestuurslid her kozen, terwijl tevens besloten werd het aantal bestuursleden uit te breiden. om zelf actief deel te nemen, dat dat als een onderscheiding verdiend zij zich dan zo spoedig mogelijk was, juist de heer Steeghs ze toe opgeven. Ze zijn van harte welkom kwam. *- Dat Castenry er ook zo over dacht bleek wel uit de serenade van het Gemengd Koor, de vele feli citaties en bloemstukken die de ge decoreerde mocht ontvangen, die in zijn dankwoord alle lof wegzwaaide, maar wel de Castenrayse samen werking pree?, waardoor zoveel tot stand is kunnen gebracht worden De gehele dag door mocht de heer Steeghs, ook van buiten de gemeente vele gelukwensen in ontvangst nemen. Benoeming Tot Inspecteur bij het L.O., rayon Sittard, is benoemd de heer J.W.1 Gerloch, die van 1940 tot 1945 als onderwijzer aan de Mulo te Venray was verbonden. Ering Horst-Venray KNVB Uitslagen jeugdcompetitie A-klasse: BVV-Wanssum 15, (Wanssum kampioen); RKDEV 2 FCEB 12; Meerlo-Montagnard: 3-3; Meterik-RKDEV 4—10; Ven ray-Hegelsora 4—1; Sevenum-Wit- tenhorst (Wittenhorst niet opgeko men); DIS-Sevenum 2 7—0; Ame- rica-Ysselsteyn 0—2 (Ysselsteyn kampioen); America 2-Venray 2 1-5. B-klasse: Tienray- Sevenum 2—3; Swolgense Boys-RKLVV 3—0; Montagnards-Oostruml71; Wans- sum-Venray 2 10—0; Hegelsom- Meterik 0—7; Sevenum 2-Witten horst 2 (Wittenhorst niet opgeko men. en kunnen door hun deelname de mogelijkheden der vereniging alleen maar vergroten. Buurtvereniging „Molenplein" Door 't bestuur werd de jeugd een filmprogramma aangeboden. Luxor-theater was goed bezet, want een 250tal jongens en meisjes hebben genoten van de vrolijke film „de Dikke en de Dunne". De lachsalvo's waren niet van de lucht, zodat deze jeugd zich nog eens echt uit heeft kunnen uitleven. Op de ouders en de oudere jeugd werd nog een beroep gedaan wat betreft de instandhouding van de van gemeentewege aangelegde ga zons en struikbeplanting in deze buurt. Op verzoek van 't bestuur is de afrastering van de gazons weggehaald, zodat nu dubbele waak zaamheid geboden is. Op eenieders medewerking wordt dan ook ge rekend. Paterslaan 1, Venray Nieuwe aanwinsten ROMANS Aabye K., Martine Ammers-Küller J. van, Diana Andres S., De schommel der liefde Björn Th. F., Pappa's dochter Huizinga LTwaalf maanden Joost Kruiskens J. v.d., De blokkendoos Limburg J., De man die terugkwam Maclean A De laatste grens Nijenhuis B., De hordenloop van J. Kobald Zernike E., Het harde paradijs BUITENLANDSE ROMANS Bates H. E., The sleepless moon Beaucaire A., La mort cherche un homme Bowles P., The spider's house Bridge A., The Portugese escape Brontë E„ Wuthering heights Cayrol J„ Les corps étrangers Daninos P., Passeport pour la nuit Fallet R., La grande ceinlure France C., Les enfants qui s'aiment Greene G„ Our man in Havana Han Suyin, The mountain is young Hemingway E., The o'.d man and the sea Jerome J. K., Three men in a boat King F„ The widow Lesort P. A., Le fer rouge Madec R„ L'abbé Garrec et le rouge a lèvres Noreau A., La fille du palais bleu O'Connor E., The last hurrah Rémy J., Si tous les gars du monde Vialar P., Le petit garcon de l'ascenseur 12l/.2 jaar gezinszorg Maandag is in intieme kring met bestuur en gezinsverzorgsters het feit herdacht dat 12V2 jaar geleden de gezinszorg in Venray werd op gericht. ADVERTENTIÉN Corry Jansen Nol Haegens hebben de eer kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk op zaterdag 16 mei om 9 uur in de parochiekerk St. Petrus Banden te Venray. Venray, Langeweg 43 Stationsweg 68 Dagadres Café Vos. Stations weg 147. Receptie 12 uur. Voorlopig adres Langeweg 43 TE KOOP dragende varkens J. Laarakker, Meersenhof 6, Well De ooievaar in Venray In de buurt van de Smakterweg is tot grote verbazing der om wonenden een ooievaarspaar be gonnen met hun nest te bouwen. Terwijl men elders hoort, dat de ooievaars al langer hoe meer ver dwijnen, blijkt Venray schijnbaar nieuwe aantrekkingskracht te heb ben. Naar concours De gemengde zangvereniging te Oostrum zal op 5 juli deelnemen aan een internationaal zangconcours te Nijmegen. Naar Kevel aer De studenten van 't Gymnasium alhier, hielden Hemelvaartsdag een bedevaart te voet naar Kevelaer. Ongelukken Een door een pater Franciskaan bestuurde best el wagen botste zon dagmorgen op de hoek Marktstraat- Eindstraat legen een motorrijwiel, waarbij nog al wat brokken werden gemaakt, maar de bestuurders met de schrik vrij kwamen. Zuster Janssen van het Groene Kruis kwam in de St Jozefstraat le vallen, toen zij bij het uitwijken, met de trapper van de bromfiets tegen de trottoirband terecht kwam. Na verbonden te zijn in een nabij gelegen woning kon zij echter op eigen kracht naar huis terugkeren. Operette-vereniging Polyhymnia Aangemoedigd door het grote succes van de afgelopen jaren en vooral door dat van het afgelopen seizoen is de Operette-vereniging Polyhymnia weer begonnen met de instudering van een nieuwe operet te. Ook dit jaar zal men zorgen voor verschillende goede zang nummers en de nodige humor, zo dat de operette-liefhebbers aan hun trek komen. Mochten er nog liefhebbers zijn c? istenray heeft feest gehad op Hemelvaartsdag. Feest om de pau selijke onderscheiding van een van haar voormannen, de heer P. J. Steeghs, die onverwacht, uit han den van Deken Loonen, de pause lijke onderscheiding „Pro Ecclesia et Pontifice" mocht ontvangen. Het gemengd koor had een sein gekregen, dat er op Hemelvaarts dag wel een serenade gebracht zou moeten worden, maar het fijne daarvan kwam men eerst aan de weet onder de hoogmis op deze dag, toen een trotse Pastoor Geurts zijn parochianen het blijde nieuws kon vertellen. De heer Steeghs en zijn familie waren uitgenodigd in het parochie huis, maar hij zelf was volkomen onkundig van het feit der onder scheiding. Deken Loonen en Burgemeester Janssen troffen in het parochiehuis practisch alle inwoners van Cas tenray, die deze huldiging niet hadden willen missen. Het was Deken Loonen die het feit van de pauselijke onder- scheiding mocht bekend maken i en een totaal overdonderde heer Steeghs de pauselijke onderschei ding mocht opspelden. In een feestelijk speechje wist Deken Loonen de redenen voor deze onderscheiding op te noemen, nl. de grote verdiensten van de heer Steeghs voor de Castenrayse ge meenschap, verdiensten niet alleen tegenover de zilveren parochie, waarvan hij ook 25 jaren lid van het kerkbestuur is, maar ook ver diensten op maatschappelijk en sociaal terrein, als de grote stimu lator van de stands- en vakorga nisaties en de animator van alles wat in Castenray gebeurt. Dit alles is voor de kerkelijke overheid aanleiding geweest deze werker-van-het-eerste uur met deze hoge onderscheiding te danken voor het vele goede, wat hij door zijn werk en voorbeeld voor de gehele gemeenschap tot stand heeft willen en kunnen brengen. Ook Burgemeester Janssen toon de zich trots op de heer Steeghs, die hij al lange jaren kent als de grote verdediger der kerkdorpen en als de grote man van Castenray. die het wel en wee van de agrariërs zeer ter harte gaat. Hij was dan ook de tolk van de Venrayse gemeenschap, toen hij de heer Steeghs de hartelijke geluk wensen overbracht met deze pau selijke onderscheiding, die zo ten volle verdiend is. Ook Pastoor Geurts moest getui gen van de grote werkkracht en dadendrang van zijn kerkmeester, die op zijn eigen wijze de belangen van Castenray zo lange, lange jaren heeft gediend. Hij dankte hem daar hartelijk voor en was van mening, Dodelijk ongeluk De 22-jarige H. Janssen uit Reu ver is dinsdagmorgen te Belfeld, met een motor tegen een aanhang' wagen van een vrachtauto opge reden. De motorrijder werd ernstig gewond en is op weg naar het ziekenhuis overleden. De 42 jarige A. Simons uit Belfeld. die achterop zat, is ernstig gewond in het zieken huis opgenomen. Drukte op Hemelvaart Ontelbare Duitsers en zeker vijf tigduizend Belgen en Fransen heb ben de zonnige Hemelvaartsdag doorgebracht in Nederland, dat op zijn beurt evenmin thuisbleef, maar van de steden uitvloog naar trek pleisters als de bollenvelden, stran den en plassen, bossen en speel tuinen. Het half miljoen Amsterdammers dat de voordeur tijdelijk achter zich dicht trok ging deels naar het Am sterdamse Bos, deels naar Artis dat een goedkope dag had en voorts naar Schiphol waar bijna 15 duizend bezoekers geteld werden. Vermoedelijk zullen negen van de tien lezers helemaal niet willen denken over de voor- en nadelen van huiswerk. In verschillende bedrijven wordt naar onze mening tegenwoordig weinig of geen huisarbeid bedre ven. Dat is vroeger wel anders geweest, doch verschillende factoren waaronder de ruimere beloning van de gezinshoofden, hebben de huis arbeid sterk teruggedrongen. Toch is het nog niet lang gele den, dat de staatssecretaris vanl Sociale Zaken advies heeft ge vraagd over het ontwerp: Huis arbeidswet. In dat advies wordt gezegd, dat een wettelijke regeling van de huisarbeid noodzakelijk wordt ge acht, om een groep economisch zwakkeren te beschermen. Als een voordeel stelt de S.ER. het mobiel maken van een and rs ontoegankelijke arbeidsreserve, mits dit verantwoord .geschiedt. Daar door kunnen geschoolde of ervaren krachten worden ingeschakeld, die anders, bijv. in het geval van ge huwde vrouwen, voor het bedrijfs leven onbereikbaar zijn. Er worden nog wel enkele andere voordelen genoemd, maar de op gemerkte nadelen zijn talrijker. Een zeer onregelmatig gezins inkomen, gebaseerd op incidenteel verrichte huisarbeid, kan maat schappelijke bezwaren hebben. Dat leerplichtige kinderen mogelijk deelnemen aan huisarbeid wordt mede en terecht als een nadeel be schouwd. Op woensdag 13 mei hopen onze lieve ouders en grootouders Mathijs Geurts en Louisa Geurts-Geurts hun 40-jarig huwelijksfeest vieren. Tot hun intentie zal op die dag om 10 uur een plechtige H. Mis worden opgedragen te Leunen in de parochiekerk. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wens van hun dankbare kinderen en klein kinderen. Leunen, mei 1959. Dagadres café Martens, Leunen Te koop gevraagd worstkoeien, zeugen en beren Koos Kremers, Vierlingsbeek Telefoon 04781-292 TE KOOP jonge schapen W. Jenniskens. Steeg K 70 TE KOOP 2 volbl. vaarskalveren H. Kleuskens. Veltum 16. TE KOOP I grote 3gaats kookkachel Wels in prima staat. Bosweg 14. TE KOOP 5 zware biggen J. RamEags, Molenhoek F 18 Oirlo. TE KOOP 300 7wk. pullen WxR A. Peeters, Timmermannsweg 36 YSselsteyn. Voor de vele blijken van be- langstelling en deelneming bij het overlijden en bij de begra- J fenis van onze lieve man en vader P. J. Swinkels zeggen wij allen hartelijk dank. Speciaal onze oprechte dank aan heren geestelijken, Dr.Kroft, Dr. Vercauteren. zusters van het St. Elisabethziekenhuis. zusters van het Groene Kruis, de buurt en Begrafenisonderneming Dela. kinderen en familie. Broekweg 2a TE KOOP theeservies, bruidsjapon m. sluier f 50.- Schoolstraat 33 Te koop g. onderh. eiken bureau Kemp weg la. TE KOOP dragende varkens J. W. Jacobs. Veltum 20. TE KOOP 7 biggen A. Janssen, Wieênweg 4, A s. maandag 11 mei nam. van 8 tot 10 uur alle bonnen inleveren met ondruk ,.30 april' 1959" bij F. Sw^ikels, Maasheseweg. Oosterse parlum Eén druppel gebruiken.... dagen lekker ruiken 0.95 1.50 1.95 Verkrijgbaar te Oostrum bij Dames- en Herenkapsalon Voor hei beiere |J.Coenen-Houiackers Hofstraat Hierin zijn wij ruim gesorteerd. [J.Coenen-Houiackers Zn| Hofstraat Oosierse parfum Eén druppel gebruiken.... dagen lekker ruiken. 0.95 1.50 1.95 Verkrijgbaar te Oostrum bij Dameskapsalon Kersjes Deze week ff irke: crème of groen Iqq Peier Hendrix Bazar Voor de deelneming en gebe- te KOOP den bij de ziekte, het overlijden en de begrafenis van onze lieve rililTI WOOImlliS u Q... gelegen aan drukke verkeersweg. rl6nri ollts Jn Junj te aanvaarden. Brieven betuigen wij onze hartelijke dank, onder nr. 75 bureau v.d. blad. in het bijzonder aan de geeste- Onze reclame Gekookt spek 100 gram 35, 250 gram 85 Boterhamworst 100 gram 30, 250 gram 65 Leverworst 500 gram 65 Vrijdag en zaterdag Braadworst 500 gram 140 Dinsdag speklappen 500 gr. 140 Woensdag gehakt 500 gr. 140 Donderdag halscarbonade 500 gram 2.30 lijkheid van het Rectoraat, Zus- ter van het Groene Kruis en de buurt. Kinderen Slits GEVRAAGD H. Giebels, Smederij, Overloon I GEVRAAGD aardbeienplukker(sters) W. Loenen, K 44 Leunen. TE KOOP wegens vertrek tafels, stoelen, naaimachine, wasmachine, stofzuiger, strijkijzer j kroonlamp, straalkachel, ketels, kapstokken, teilen, kasten, diverse huishoudelijke artikelen, biljartballen, enz. enz. J. L. Lindcrs, Café Oostrum TE KOOP jonge hennen 3 md. H. Clephas, Beekweg 24. worden gratis gemaakt en gehangen J. de Bruyn-Delsing Langstraat 13 Tel. 1230 van 1 t/m 7 mei 1959 GEBOREN: Janssen, Johanna Vierlingsbeek Smits, Hermanus Oostsingel nwl6 Lenssen, Antonius Brukske C 80 Jacobs, Antonia Veulen H 13e Hendrik?, Hendrina Bosweg 22 Rommen, Michaël Pr. Margrietstr.j7 van Vegchel, Petronella Hoenderstraat 82 Staaks, Henrica Gasstraat 38 Luykx, Florentius Heidse Peelw. 2f OVERLEDEN: Reintjes Johannes, 1 maand, Daland—Merselo Geurts Johannes, echtg. v. Pee ters P„ 57 jaren, Ysselsteyn. van den Berg Antonius, wedn, P. Arts, 77 jaar, Oploo. ONDERTROUWD: Vermeulen Willem, 27 jaar, ver pleger, Pr. Bernhardstraat 8 en Ossendrijver Woutera, 23|jaar, Hen- seniusplein 6. Schreurs Baptist, 28 jaar, ana lyst te Arnhem en Baltesen Maria Henseniusstraat 4. GETROUWD: van Rijswijck Mathias, 26 jaar, chauffeur en Verhoeven Gertruda, 24 jaar, beiden te Venray. van Ooyen Jan, 26 jaar, landb. te Horst en Tijssen Gerda, 23 jaar te Venray. Geerets, Johannes Wanssum Huybers. Gertruda Akkerweg 6 van de Ven, Mechelina, Oirlo E 60 Poels, Gertruda Peelweg 11 Kessels, Mechtilda Oostrum D5a nw. I Janssen, Antonius Leunen K 58 voor hulp in de huishouding. Dinsdagnamiddag en zondags I de gehele dag vrij. Fa. Th. Pouwels, Hofstraat 101 Biedt zich aan net meisje 19 jaar voor anderhalve dag per week. Prinses Marijkestraat 20 naast Raadhuis Tel. 1473 stofzuiger len een kinderledikantje voor kleinbehuisden. A. Langen, Molenpad 19 Te koop 2 tomen biggen B. Broeren, Lull C 51 TE KOOP partij biggen Wed. Verstegen, Smakt TE KOOP 30 biggen L. Hendrikx, Oostrum D 42 TE KOOP eefairdappelen Yselster en Libertas. J. van Vegchel, Heide. TE KOOP wegens plaatsgebrek 2 huiskamerameublementen een gotisch en een old-finisch, haard en ligstoel z.g.a.n. J. Rongen, Café-Restaurant Museumzicht, C 85 Overloon. TE KOOP motorrijwiel m.z. 22000 km gelopen, met lederen kleding. Overloonseweg 16. GEVRAAGD bakkersknecht en -leerling J. van Bragt, Maashees tel. 282 TE KOOP leren jas f 30.- Ch. Ruysstraat 5 TE KOOP EBBERINK|tomatenplanten m. kluit P.J. vd Putten, Kruisstraat 10 Voor 1 Chemisch reinigen Verven 1 Stoppage Plisseren Plooien Het blijvend behoud voor uw kleding Agentuur Venray Grotestraat 13 Begrafenisonderneming Schoolstraat 5 Tel. 1592 Hofstraat TE KOOP 2 drag, varkens 14'wk. en 100 pullen W. Claessens, H 8 Overbroek (beter dan stomen) Voor dinsdag 1 uur gebracht, vrijdags terug Clematis Leuk luxueus! Rijke volant, gezellige kant, soepelzachte char- meuse. Ook met rónde hals verkrijgbaar. Maat 40 6.75 kl. st. p. maat! Kom kijken bij: feesien groot of klein Th. Claessens verhuurt glas, bestek en porcelein Bezorgen en ophalen gratis. Grotestraat 29 Tel. 385 Verhuur van moderne voor heren, ook grijze hoeden en vesten. J. BUIJSSEN, Tel. 628 Schoolstraat 37 grote partij pullen en dragende zeugen Janssen. Lorbaan H 38 Veulen TE KOOP 3 of 4 biggen H. Lemmen, Brukske. TE KOOP partij 8wk. pullen WxR en 400 WL 15 wk. G. Jacobs, Broekweg 14 Pracht onderjurken damesmaten reeds vanaf 4.45 Petty-Coats en Jupons voor dames en kinderen in nylon, charmeuse en lingerie. naast Raadhuis Hofstraat tel. 1473 PALTHE agentuur TE KOOP eetaardappelen Wed. Pouwels, Deurneseweg f TE KOOP bromfiets Zundap z.g.a.n. Kroon Deken Thielenst.14 de grootste collectie I.Coenen-Houlackers Zn| Hofstraat Wat U ooket 'n aparte blouse mvloi n moderne japon, b of bij Pisla

Peel en Maas | 1959 | | pagina 2