Eten handig naaigarnifuur FORD Handels- en Verenigings-drukwerken Drukkerij fa. van den Munckhof en De Gruyter betaalt! 80 cent voor witsaletten VOORDEEL" Automobielbedrijf L.J. VAN HAREN - VENRAY HET SNOEPJE VAN DE WEEK Kan een werkloze werk weigeren BROEDERIJ Tussen Pasen en Pinksteren verschijnt Maria Blijf meester Dit is de nieuwe OploskoHie >ankoop van larakoop (E*lr3 1 Voor de kinderen steeds een andere lekkernij met elke week een nieuwe verrassing erbij. Twee ZWITSALETTEN en vroeg naar bed. Het mag als bekend worden ver ondersteld, dat een werkloze moet trachten werk te vinden of aan te nemen,, op straffe van verlies van uitkering. Maar gaat 't weigeren van arbeid steeds gepaard aan verlies van de uitkering? Voor dit feit komen velen te staan. De werkloosheidswet eist aan vaarding van passende arbeid en dat degene, die uitkering geniet in redelijkheid alles doet om die ar beid te verkrijgen. Daaruit mogen we opmaken, dat er niet alleen niet passende arbeid is, die geweigerd mag worden, maar dat er eveneens geen onre delijke dingen van de betrokkene gevergd kunnen worden. Op zondag 3 mei a.s. zijn in Schijndel grote internation. motor terreinwedstryden zowel voor solo als voor zijspan. Voor 't eerst is hierbij een zijspan- klasse die, hoewel in Nederland on bekend, toch zeer enerverend en spectaculair is. Vooral in België en Frankrijk wordt bij elke terrein- wedstrijd een zijspankoers verreden. In Frankrijk is deze tak van motorsport zo populair, dat men deze hoger aanslaat dan de solo. Hiervoor zijn gecontracteerd de beste belgische en franse cracks, benevens de nederlanders Snijder uit Breda en Welp Griekspoor. Ook in de soloklasse komen de europese elite aan de start in Schijndel. Eerst de buitenlanders: de engel sen Leslie Archer en David Curtis, overwinnaars resp. in St Anthonis en Boekei. De Belgen: Renee Baeten enLie- kens en naast deze twee Michiels en van Obbergen. Dan komen de Zweden: Rolf Tublin, A. Larsson, Olof Persson en dan nog Raym Sigvardsson. De volgende Nederlanders starten er: Jan Clynck uit Helmond, Piet van den Oever, Heukelom, Witberg, Baudoin en Rietman. En tenslotte Albert de Wit uit Schijndel. Bovans,gekocht bij Caia Nostra, BLIJVEN onder regelmatige con trole van onze gediplomeerde selecteurs. Voor U dus GÉÉN zorg meer! Levering door geheel Nederland. Neem extra door Uw Bovans te bestellen bij Kanaaldijk 22a - Someren Tel. 04937-480 Dat wij gedurende de meimaand bijzondere oefeningen houden ter ere van Maria, is van betrekkelijk jonge datum. Aan het begin der achttiende eeuw begon men hier mede in Italië. Van dit land uit verspreidt deze devotie zich over de wereld. Nu is het algemeen bekend en aanvaard, dat deze achttiende eeuw een bloeitijd is geweest van wat wij tegenwoordig noemen: een li turgisch leven. Dat is tegenwoor dig gelukkig anders. Zo komt het, dat de meeste mensen in onze tijd de eigen devotie van de meimaand maar moeilijk een plaats kunnen geven in hun godsdienstig leven. En dit zeker, wanneer zij zich weer gaan bezinnen op het Hoog feest van het kerkelijk jaar, op het Paasfeest. Want dit „Feest der Feesten", zoals de liturgie het noemt, strekt zich uit totPinksteren en neemt daardoor de meeste jaren een groot gedeelte van de mei maand in beslag. Toch bestaat daar in juist de wezenlijke band tussen de devotie van de meimaandviering en de hoogtijd van het kerkelijk jaar waarin deze gewoonlijk valt. Willen wij de meimaand een zin geven die toch boven het louter devotionele uitgaat, dan lijkt het ons, dat we in deze richting moeten zoeken: de eigenheid van Maria's plaats in Christus' verlossingswerk overwegen. Wellicht kunnen wij dan uitgaan van Maria's omgang met de Apos telen na Christus Heengaan. Hier zien wij Maria zoals zij ook nu nog altijd in de Kerk werkzaam is: biddend met de Leiders der Kerk om de uitstorting van de Geest, de Helper door Christus beloofd. Zo vaak bidden wij: „Bid voor ons, heilige Moeder van God, opdat wij de beloften van Christus waardig worden". Voor de meesten een onbegrijpelijke tekst. Maar die be loften van Christus, die wij door Maria's voorspraak kunnen ver krijgen, komen die niet samen in het éne toppunt van de grote be lofte van Christus, n.l. Zijn Geest In de Kerk te zenden Maria bidt met ons, dat het Paas- geheim ten volle aan ons voltrok ken mag worden, dat de Heilige Geest ons leven mag bezielen met Zijn goddelijke kracht. Zo blijft zij altijd de Moeder van het Leven voor iedere gelovige. In ieder afzonderlijk moet de vol heid van Christus' verlossing ge stalte krijgen. Maria's voorspraak is daarbij een onontbeerlijke steun, en aan haar moederlijk geluk is het te zien hoe Jesus Christus leeft en werkt in ieder mens. Deze was namelijk beduidend lager opgegeven. Nu werd de dienstbetrekking dus eigener beweging verbroken en op grond hiervan weigerde de bedrijfs vereniging de uitkering. Onze vriend legde de kwestie voor- aan de Centrale Raad van Beroep en.... won de procedure. De raad stelde betrokkene niet in het gelijk op grond van de te lage bezoldiging en de verhuizing naar een woning met hogere huur dan was voorgespiegeld, maar wel kon de raad begrijpen dat de echt genote van betiokkene onder deze omstandigheden de verandering niet aandurfde. De raad hield rekening met het gehele complex van omstandigheden; er mocht derhalve van de werknemer niet worden gevergd dat hij de betrek king voortzette, het was dus geen „onvrijwillige" werkloosheid. Binnen 2 uur! Een ander geval betrof een werk loze, die na aanzegging dat er weik voor hem was, slechts 2 uur tijd had om zijn zaken te regelen. Die man moest namelyk aanmonsteren als zeevaarder. De betrokkene moest zijn kamer opzeggen, koffers pakken, bezit tingen welke hy niet kon mee nemen ergens anders onderdak brengen enz. Daarvoor bleek de tijd te kort. Als alles nu per auto had kunnen worden afgedaan, dan zou het nog gegaan zijn, doch de maatschappij weigerde de kosten te betalen en eveneens de vertrektijd van het schip wat later ts stellen. Om deze redenen weigerde be trokkene de hem aangeboden werk zaamheden, met gevolg, dat de be drijfsvereniging de uitkering stop zette. Ook hier gaf de centrale Raad van Beroep de werknemer gelijk, op grond van het feit, dat van be trokkene niet mocht worden ge vergd, dat hij in zo'n korte tijd al die zaken kon regelen. IN iet rechteloos Uit het bovenstaande zal het dui delijk zijn, dat ieder geval van wei gering op zichzelf moet worden bekeken. Niet altijd echter stelt de raad een werknemer in het gelijk, weest dus voorzichtig met weige ring van werkzaamheden, bedenkt u goed, want de uitkering staat gauw op het spel. In bI ij verwachting Zo heef dit toelichtend en geruststel lend Doktersboek.dat gratis is in gesloten bij een Babyderm Set, waarin alles voor een vorstelijke verzorging van Baby's tere huigje. ETwynffrNH&jniTMAAftT isóïïÈFB Internationale motorcross te Schijodei Als het tegenvalt... Zo is 't voorgekomen, dat een werkloze eigener beweging arbeid aannam, hoewel dit werk niet het zelfde was als zijn voorheen uit geoefende beroep. Een proeftijd volgde. Het was echter aan het einde van die proef tijd duidelijk, dat het werk onze vriend niet lag. Gevolg, hij verbrak de dienstbe trekking en vroeg om werkloos heidsverzekering. Niet alleen op grond van dit genoemde feit, maar ook was de salarisregeling hem gunstiger voor gesteld door het arbeidsbureau dan het in werkelijkheid was. Daarnaast was er geen woning beschikbaar, terwijl de huur, die hij volgens mededeling betalen zou moeten, niet in overeenstemming bleek met de werkelijkheid. over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten Zij schenken de rust tot herstel 20 STUKS 75 CT |L^| voormoellyk- N6ISI6S.heden- °^wel i vi wj vwj voor raa(j en inlichtingen is de R.K. Vereniging tot bescherming van Meisjes: Mevr. W. v.d. Munckhof-Sangers Grote Straat 28, Tel. 581; Mevr. M. v.d. Hombergh-Bot, Oostsingel 6, Tel. 393; Mevr. A. Pijls-Drenth, Grote Straat 14; Mej. T. Coenen, Patersstraat 30, Tel. 588; Mej. T. Paping, Paters straat 30; Mej. M. Pijls, Grote str. 14a, Tel. 673; Mevr. Baronesse de Weichs de Wenne, Geijsteren, Tel. 250; Mevr. vd. Haar, Blitterswijck. D 67, Tel. 263 &0VAH% Wie bij De Gruyter koopt, kan zich zo'n extraatje best veroorloven. In drie maanden had ik die f. 15,- van het naaigarnituur met kassabons voor 10°/o kor ting verdiend. Tien procent korting op alle artikelen slechts met uitzondering van roomboter, suiker, zout en soda. Binnenkort leverbaar in 2- en 4-deurs uitvoering of als Combi. Élégance - Comfort - Prestatie De Taunusl7 M heeü eèn bijzonder fraaie carrosserie, geheel gesynchroniseerde 3-versnellingsbak, zuinige motor en ïnstrumentenbord met toetsenbediening. Onafhankelijke voorwielvering, vaste wegligging.. 5#

Peel en Maas | 1959 | | pagina 4