Schitterende handschoenen en De Gruyter betaalt! SPORT Meisjes,: - i?) Kerkelijke Diensten R.K. Instuif Jong Venray iSii m gulden 9 PICN1CREPEN 2 STUKKEN BADZEEP 2 ZAKJES ERWTENSOEP- guiDEN PAKKEN KINDERMEEL -t»-»*" ft EEN GULDEN een gulden 2 POTTEN APPELMOES een gulden HET SNOEPJE VAN DE WEEK van 15 tot en met 21 febr. PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Kapelaan Heijmans Eerste zondag van de Vasten. 6.30 Ant. Fransen, echtgenote en overl. fam., 7.30 Cris Janssen, 8 30 Gertr. van Heijster, 9.15 hoogmis voor de parochie, 10.30 Wed. Barends, 7uur lijdensmeditatie en lol. 11.30 Con gregatie v. d. groten in Jerusalem. Maandag, 6 45 overl. parochianen, 7.30 Wilhelmina Swinkels-Emons, 7.30 overl. ouders Maessen-Swag- hoven, 8.15 best. jrd. J. vd. Boogaart en echtgenote. Dinsdag, 6.45 Piet Rongen, 7.30 fam. Janssen-Klaessen en M. en G. Janssen, 7.30 Giel Raymakers, 8.15 Johanna Grutters, H. v.d. Wilden berg en kinderen 2kl, 8.15 Mevr. Drenth. Woensdag, 6.45 Th. Kuypers, 7.30 Dr. Bloemen, 815 Leonard v. Dijck en echtg. J. Jenneskens 3kl, 8.15 A. Wehen, 9 uur Avondmis Jan Poels lh Donderdag, 6.45 Jan de Bruyn en echtgenote, 7.30 Sacramentshoog mis, 7.30 Josef Voermans, 8.15 L. Janssen, Johanna van Ommeren en zoon Piet lh, 8.15 uit dankbaarheid. Vrijdag: 6 45 Adolf Verbeek en echtgenote, 7.30 zek. int. R, 7.30 Barends-Verhaeg-Huiberts, 815 Fr. Peeters en Elis. v.d. Waeter lh. Zaterdag, 6.45 O.L. Vr.-hoogmis, 7.30 zegen over de zaak, 815 Oscar van de Loo lh, 8.15 H. Driessen, 9 uur uit dankbaarheid 40-jarig huwelijk Wijnhoven-Verhaeg, 7 uur kruisweg. Biechten van 5.30—7.30. De schoolkinderen leren deze week de 36e en 37e les van de katechismus. Gedurende de vasten zal in onze kerk iedere zondag lijdensmeditatie gegeven worden. Iedere zaterdag is er kruisweg. Retraite Boerinnenbond kring-Venray Van 10 tot 12 maart is er in het Retraitehuis te Roermond een twee daagse retraite voor de boerinnen uit de kring-Venray. Aanvang 3.30 uur namiddag. Opgave bij de gees telijke adviseur van de plaatselijke afdeling. De geesteiijke adviseurs worden vriendelijk verzocht het aantal spoedig door te geven aan de kring-adviseur kap. van Leipsig. RECTORAAT PATERSKERK Eerste zondag van de vasten. De H. Missen om 6.30, 7.45 en 10.30, 9 uur Hoogmis. Eerste collecte v.d. kerk, tweede v.d. noden vh. bisdom, 's Avonds 7 uur lijdensmeditatie. Maandag: mis van de dag. Dinsdag: mis van de dag. 7.30 lof t.e.v. St Antonius. Woensdag: mis van de dag. 8.45 avondmis, in 't bijzonder voor de grotere jeugd, missaals meebrengen Donderdag: mis van de dag. Vrijdag: geboden vasten- en ont houdingsdag. Mis van quatertem perdag. 7.30 oefening v.d. kruisweg. Parochie-bundels meebrengen. Zaterdag: mis van de dag. Van 3—8 gelegenheid om te biechten. De Lijdensmeditaties Deze worden dit jaar gehouden door pater dr. Hugo Sanders. De volgorde daarbij is aldus: begon nen wordt met het gezamenlijk zingen van een psalm (Gelineau), daarna de lijdensmeditatie, gevolgd door Paree Domine en 3 strofen van „O hoofd vol bloed en wonden". Wij verwachten, dat elk gezin van het rectoraat zonder uitzondering goed vertegenwoordigd zal zijn. Het achterbalcon boven zal, voor vol wassenen, geopend zijn. En, indien nodig, ook één helft van het pries terkoor. Jeugd-comité Tot voorzitter is gekozen tand arts dr. J. Janssen. Secretaresse- penningmeesteresse is mej. J. Beer- kens. Leden zijn: mej. M. Janssen, de heren J. Colsen, G. v. Elswijk en L. Verbeek. Aalmoezenier pater Rector met als plaatsvervangers de resp. kapelaans voor hun groep. MIS-INTENTIES Zondag: 6.30 Herman v. Ass, 7.45 overl. ouders Boom-Vullings, 9 uur tot z. int., 10.30 Petrqnella Pouwels- Friesen. Maandag: 6.15 overl. ouders Phi lipsen-Goosens en zoons Martin en Peter, 7 uur Joannes Hoogewegen, 7.45 Johanna Peek-Dorrestein, 8.30 José Kremer-Vullinghs. Dinsdag: 6.15 overl. ouders Phi- lipsen-Goosens en zoons Martin en Peter, 7 uur bijz. int., 7.45 Jaques Janssen, 8.30 overl. fam. Luypers- Philipsen. Woensdag: 6.15 Petronella Pou- wels-Friesen, 7 uur overl. ouders Philipsen-Goosens en zoons Martin en Peter, 7.45 overl. broer, 8.30 overl. fam. v.d. Tillaart-Lurvink. Donderdag: 615 overl. ouders Philipsen-Goosens en zoons Martin en Peter, 7 uur bijz. int., 7 uur Pater Casimir en ouders, 7.45 Wed Willems-Gerards als lid v.d. Derde Orde, 8.30 overl. ouders L. Wijn- hoven-Custers. Vrijdag: 6.15 Petronella Pouwels- Friesen, 7 uur overl. ouders Phi lipsen-Goosens en zoons Martin en Peter, 7.45 t.e.v. Maria uit dank baarheid voor een verkregen gunst. Zaterdag: 7.45 Pater Valerianus en ouders, 7 uur Jan Kersjes, 8.30 v.d. zielen in het vagevuur. Verloofdencursus A.s. maandag begint in San Da- miano de jaarlijkse verloofdencur sus, als naaste voorbereiding op het huwelijk. Ook ditmaal weer gegeven door P. Ltclnius en Dr. Kortmann. Deze cursus is bedoeld voor de genen, die van plan zijn vóór Vas tenavond 1960 te trouwen. Opgave bij p. Licinius of broeder portier, patersklooster Venray. BIJBELCURSUS De bijbelcursus o.l.v. pater Drs Servatius Wijssen o.f.m. wordt a.s. maandagavond 16 febr. om 7.30 NIET gehouden in San Damiano MAAR IN HET GYMNASIUM Leunseweg. In deze tijd van bezinning ver wachten wij weer zeer veel belang stellenden. PAROCHIE OOSTRUM Eerste zondag v.d. Vasten, 7 uur H. Communie, 7.30 de Vroegmis, 9 uur H. Communie, 10 uur de Hoogmis met H. Communie, 3 uur kruisweg en lof. Maandag: 7.30 best. zm. v.d. overl. fam. Thielen-Rutten. Dinsdag: 7.30 best. zm. v. overl. fam. Thielen-Steeghs. Woensdag: 7.30 best. zm. v. Anna van Gerven. Donderdag: 7.30 best. zm. Gertr. van Heijster. Vrijdag: derde vrijdag vd. maand, dus missievrijdag voor de jeugd, 7.30 best. zm. voor de overl. fam. Muyres-Dupont, onder de H. Mis gen. H. Communie van de kinderen voor de missie. Zaterdag: 7.30 best. zm. v. overl. fam. Claessens-Drabbels, 7.30 Maria- lof. PAROCHIE LEUNEN Eerste zondag van de Vasten. Collecte v.d. noden v.h. Bisdom. 7 uur H. Mis v.d. parochie, 8 uur H. Mis v. Jan v. Meijel, 9 uur H. Mis van overl. ouders v. Hees-v.d. Heijden, 10 uur hoogmis v.d. overl. der Broederschap v.i. H. Apollonia. Na de H. Missen verering der Relikwie. 3 uur lof, 3.30 H. Familie der mannen. Maandag: 7 uur H. Mis v. Wed. Willemse-Geerarts vanwege buurt, 7.30 Sol. gest. irg. Martinus Peters en beide echtgenoten. Dinsdag: 7 uur H. Mis v. Mina Keijsers, 7.30 H. Mis v. Petronella Asselberghs- Woensdag: 7 uur H. Mis v. Joh. Poels, echtg. en dochter Johanna, 7.30 gez. zieledienst v. echtgenote Peter Lucassen. 'sAvonds 7.30 cur sus voor 18-jarigen. Donderdag: 7 uur H. Mis v. overl. fam. ThuijIs-Swinkels, 7.30 gez. jrg Peter Thijssen. Vrijdag: 7 uur H. Mis v. Wed. Smits-Meijers, 7.30 gez. jrg. Theo- dorus van Cuijck en beide echtgen. 'sAvonds 7.30 lijdensmeditatie en lof. Zaterdag: 7 uur H. Mis, 7.30 Sol. gest. jrg. Petronella Litjens. Biech ten van 45 en 77.30 uur. 7.30 lof t.e.v. O.L. Vrouw. Kerkpoets: Maria Michels Lena Jenniskcns. Woensdag, vrijdag en zaterdag quatertemperdagen, doch alleen vrijdag is vasten- en onthoudingsdag Van 1012 maart is te Roermond retraite voor leden v.d. Boerinnen- bond v.d. kring Venray. Opgave bij kapelaan van Leipsig. De retraite begint dinsdags om half 4. PAROCHIE OIRLO le Zondag in de vasten: 6.30 H. Communie, lm. 7 u. en 8.30, 10 uur parochie-hoogmis, 3 u. rozenkrans en lof met kruisweg, le collecte vd. kerk, 2e vd. noodwendigheden van het bisdom. Maandag 7.30 zd. Maria Paulina Tissen. Dinsdag 7.30 zd. overl.fam. Josten Hoeimakers-Martens. Woensdag 7.30 zd. Anna L. Bos. Donderdag 7 30 stichting Z.Ew. Heer Jozef Schram. Vrijdag 7.30 stichting Johannes Verstegen en Johanna Ciephas. 7 u. avondmis met lijdenspreek. Zaterdag 7.30 overl.fam. Peters- Kemmelings, 5—7 biechten, 7 uur Marialof. Deze week zijn de quater temperdagen, gebed voor priester roepingen. PAROCHIE YSSELSTEYN le Zondag van de vasten: 6.30 weekd. Petronella Verheijen-Peters, 8.10 lm. overl.fam. Jeurissen-Jansen 9.15 kindermis, 10.15 hoogmis best. zd. Plet Broers vanwege KAB., 3 u. lijdensmeditatie en lof. Maandag 7.30 gez.jg. Th. vd. Ven. Dinsdag 7.30 lm. t.i. fam. Deters- Teunissen. Woensdag 7.30 gez.jg. W. Jacobs. Donderdag 7.30 gest. jg. Peter Wilmsen, Petronella Litjens en hun zoon Simon. Vrijdag, geb. vasten- en onth.dag, 7.30 gez. jg. Peter J. Willems, 7 u. avondmis. Zaterdag 7.30 gez.jg. Joh. Ver stegen en Joh. Ciephas, 7 u. Maria lof. PAROCHIE CASTENRAY le Zondag v.d. vasten: 2e collecte voor de noden v.h. bisdom, 7.30 vroegmis voor Hendrik Cox, 10 u. hoogmis voor de parochie, 3 u. lof met oefeningen v.d. vastentijd. Maandag: 7.30 gez. H. Mis voor Maria Gertr. MennenLammers. Dinsdag: 7.30 gez. t.e.v. v. A.B. tot dankzegging int. fam. G. Phi- lipsenJoosten. Woensdag: 7.30 gez. jaard. voor Antoinette PhilipsenJacobs. Donderdag: 7 30 gez. H. Mis voor overl. fam. kind. Gerardus Philip sen. Vrijdag: 7.30 jaard. voor Alde- gonda v. KuyckKnippenberg, 7u. kruiswegoefening en lof. Zaterdag: 7 30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vr. v. A.B. tot int. van hen die hiervoor offerden, van 6—7 uur biechten, 7 u. lof en rozenhoedje. I «Deze week zijn de quatertemper dagen, waarvan alleen vrijdag ge boden vasten-en onthoudingsdag is. Kerkpoets: Jet Maes en Tony Arts. RECTORAAT SMAKT le Zondag van de vasten: 6.15 lm. uit dankbaarheid, 7.30 overl. fam. Kallen-Rutten, 10 u. hoogmis voor onze weldoeners. Collecte vd. noden van het bisdom. 6 uur lof. Maandag 6.30 lm. t.z.i., 7.30 gez. jaarg. Peter Antoon Koenen. Dinsdag 6.30 lm. vd. wereldvrede, T.S0 overl.fam. Weijenberg-Bonanta Woensdag, 5e vd. 9 woensdagen t.e.v. St. Jozef, 6.30 gez. jd. Rector Cremers, 7.30 pl. hoogmis t.e.v. St Jozef. 7.30 avondmis. Donderdag 6.30 lm, overl. fam. 7.30 Wed. Barents-Litjens. Vrijdag 6.30 lm. overl.fam. Wijen- berg-Bonants, 7.30 v. welslagen v. examen, 7.30 vastenoefening. Zaterdag 6.30 lm. t.z.i., 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vr. vd. berg Car- mel, 55.30 en 7 u. tot na 't lof biechtgelegenheid. 7.30 lof. A.s. zondag is de collectte voor de kerkverwarming. RECTORAAT HEIDE Eerste zondag v.d. Vasten. 7.30 overl. fam. Martinus Maas-Janssen, 10 uur hoogmis t.e.v. O.L. Vrouw van Lourdes, 2.30 oefening van de H. Kruisweg. Maandag: 7.30 overl. fam. Peeters- Gerrits. Dinsdag: 7.30 overl. fam. Ewals- Strijbosch. Woensdag: quatertemperdag. 7.30 Catharina van Vegchel-Ewals. Donderdag: 7.30 Gertr. v. Heijster Vrijdag: 7.30 overl. fam. v. Meijel- Tacken. Zaterdag: quatertemperdag. 7.30 Henricus Rutten, 7 uur biechten, 7.30 lof. Zaterdag 7 februari hield de R.K. Instuif, haar eerste carnavalsavond in zaal Wilhelmina. Het was een mooie en bonte avond, die bij alle leden zeer zeker in de smaak zal zijn gevallen. Het muziekgezelschap wist alle aanwezigen In een echte carnavals stemming te brengen door zijn vlotte optreden. Voor de jury was het een moei lijk werk om de beschikbaar ge stelde prijzen aan de man te brengen. Iedereen scheen het roerend eens te zijn met de toekenning der prij zen, toen alle winnaars in het mid den van de zaal stonden opgesteld, want deze personen hadden zich toch wel bijzonder veel moeite moeten getroosten om met zulke mooie costuums voor de dag te komen. S.V.V.-nieuws Indien het programma a.s. zon dag 15 febr. kan worden ofgewerkt luidt dit voor onze elftallen als volgt: Voor het le elftal is de oor spronkelijk vastgestelde thuiswed strijd tegen Wilhelmina '08 uitge steld. Erg jammer, daar een even tuele overwinning, juist op deze tegenstander van de allergrootste betekenis zou zijn geweest. De kans hierop is ons nu voorlopig ont nomen. In de plaats hiervoor is vast gesteld het resterend gedeelte van de destijds door de scheidsrechter gestaakte wedstrijd OVCSVenray. Zoals bekend werd deze wedstrijd 24 min. voor 't einde bij de stand 0—0 gestaakt wegens aan onze spelers overkomen ongevallen. Deze 24 min. moeten a.s. zondag worden uitgespeeld en het zal zaak zijn om do#r een overrompelende start zo spoedig mogelijk een voorsprong te nemen, Een overwinning is noodzakelijk willende kampioenskansen welke toch zeker nog volledig aanwezig zijn worden behouden. Een mis stap van de huidige leiders kan ons weer op gelijke hoogte brengen en deze mogelijkheid is toch nog wel aanwezig. Men zal dit voor ogen dienen te houden en zich de ko mende wedstrijden hierop ten volle moeten moeten concentreren. Met eenieders volledige inzet moet het mogelijk zijn te voorkomen, dat voorlopig nog puntjes verloren gaan. Het 2e elftal moet op bezoek bij Blerick 2 en wij verwachten, dat toch minstens een gelijkspel ons ten deel zal vallen. Venray 3 ontvangt hekkensluiter Kronenberg. Voor ons derde de ge legenheid om de afstand met de laatste plaats iets te vergroten in- plaats van er zelf op terecht te komen. Dit laatste moet, kost wat kost, voorkomen worden, wij ver trouwen, dat de spelers zelf hier van ook voldoende doordrongen zullen zijn en zich dan ook volledig zullen geven om de overwinning te behalen. Venray 4 krijgt een moeilijke uit wedstrijd tegen RiK.LV.V. 2, thans de meest gevaarlijke medegegadig de voor de 2e plaats. Toe jongens, deze zeer eervolle plaats moet be houden blijven, vecht er voor. Venray 5 krijgt de gelegenheid om het verlies van de laatste wed strijd weer goed te maken. Men gaat op bezoek bij Sevenum 3 de huidige leider. Het zal een uiterst zware opgave zijn, doch ons ver trouwen is door het laatste verlies ongeschokt gebleven en wij ver wachten dan ook, dat deze laatste kans op het kampioenschap met beide handen wordt aangegrepen. De overwinning komt dus mee naar Venray? OPERATREIN „Der Wildschütz" v. Lortzing Zondag 1 maart zal er een extra trein naar Düsseldorf rijden vanaf Venlo. De opera, welke wordt opgevoerd, is „der Wildschütz" van Lortzing. Deze opera, die steeds terugkomt voor het voetlicht in alle grote theaters, is luchtig en vrolijk. Zijn muziek is fijn het is filigraam- werk. Ze doet aan Mozart denken. De extra trein vertrekt om 12 uur uit Venlo en is er om 22 uur terug. De opera begint om half 3. Van alle zijde is er op heen- en terug weg mogelijkheid tot aansluiting. Nadere gegevens bij de verkoop adressen. voor moeilijk heden, ofwel voor raad en inlichtingen is de R.K. Vereniging tot bescherming van Meisjes: Mevr. W. v.d. Munckhof-S angers Grote Straat 28, Tel. 581; Mevr. M. v.d. Hombergh-Bot, Oostsingel 6, Tel. 393; Mevr. A. Pijls-Drenth, Grote Straat 14; In 4 maanden tijds kreeg ik 20 gulden voor mijn kassabons van De Gruyter. Daar heb ik fijn van geprofiteerd! Geef mij maar De Gruyter altijd die gratis kassabons, daar heb je als huisvrouw wat aan. B»1 ronde guide van 135 voor van 110 voor tt»1 van 106 voor .,et 17 (ebrua" 1'59 Tien procent korting op alle artikelen slechts met uitzondering van roomboter, suiker, zout en soda. Voor de kinderen steeds een andere lekkernij' met elke week een nieuwe verrassing erbij-

Peel en Maas | 1959 | | pagina 2