HET WARENHUIS fa. Th Pouwels Zn SPORT Kerkelijke Diensten De vastentijd is niet afgesihaft P.B.H. Kantoor Venray van 1 tot en met 8 febr. PAROCHIEKERK VENRA* Priester van de week: Kapelaan van Leipsig Zondag, Sexagesima: 6 30 Ant. Fransen, echtg. en overl. fam.. 7 u. Chris Janssen, 8 30 Mgr. Hans- sen, 8 15 voor de parochie, 10 30 Wim Michels en overl. ouders, 7 u Lof. Maandag 6 45 overl. parochianen, 7.30 Leonard Jenneskens, 8 15 t.z.i., 9 u. hoogmis uit dankbaarheid. Dinsdag 6 45 fam. Janssen-K'aes- sen en M. en G Janssen, 8 15 t.i. v. Paus Joh., 8 15 Jan Poels en beide echtg. 2ekl 815 Mevr. Drenth. Woensdag 6 45 J. de Bruyn en echtg., 7.30 Wed. Barends (buurt), 8 15 Johanna Roelofs 3kl., 8 15 Dr. Bloemen. Donderdag 6 45 Henrica v Moorsel 7 30 Sacraments-hooemis, 7 30 Chris Goumans (buurt), 8.15 Wed. Arts- Janssen, 9 u pl. huwelijk Mooren- Kupers. Biechtgelegenheid van 7 8 uur, 8 u. Lof, daarna aanbidding tot 12 uur. Eerste vrijdag 6 30 Hendrika Cus- ters, 7 u. Ro^ffs, 7.30 Martinus vd. Bekerora, 7 45 H. Hoogmis, 21 uur Avondmis Wilhelmina Swinkels- Emons. Pries ter-zaterdag 6 45 O.L.Vrouw hoogmis, 7.30 uit dankb., 8 15 Ant. Janssen en echtg. Josephine 1 h., 815 Hendrika Swaghoven, 915 A. Wismans en G. Gooren. 5.30—7.30 biechtgelegenheid, 7 u. Lof. De schooikir deren leren deze week de 32 e 33e katechismusles. Denkt deze week aan eerste vrydag. RECTORAAT PATERSKERK Priester van de week: t ater Domitius vd. Burgt Zondag Sexagecima,de H. Missen 6 30. 7.45. 10 30, 9 u. hoogmis, le collecte vd. keik, 2e bijz. noden, 7 u. Lof. Maandag, feest van Maria Licht mis, 7 u. kaarsenwijding, waarna processie, 7.30 gez. H. Mis, 7.30 Lof met rozenhoedje. Dinsdag, Mis van Sexagesima, 7.30 Lof t.e.v. St Antonius. Woensdag, H. Joseph v. Leonlssa belijder, 7.45 cursus 18jarigen. Donderdag, H. Petrus en gezellen martelaren van Japan. Vrijdag, H. Titus, bisschop en be lijder, 7 u. Lof. Zaterdag, Z. Rizzerius en gezellen belijders. 3—8 biechten. Het rode lampje Het gebeurt de laatste tijd dik wijls, dat in onze volle kerk vóór aan toch nog 20 tot 30 plaatsen leeg blijven, omdat de mensen, als de II. Mis al wat gevorderd is, be grijpelijkerwijs niet meer naar vo ren willen komen. Daarom is het, dat het rode lampje wat eerder is gaan gloeien: onder het Confitior. Op dat moment kunnen dus alle plaatsen vrij worden ingenomen. En wie 'n mooie plaats heeft kun nen pachten, behoort toch ook op tijd te zijn, anders zou dat onrecht vaardig zijn tegenover hen, die geen plaats kunnen pachten en maar wachten moeten, of er nog wat open blijft. Marl a-Lichtmls. Maandag een mooi Mariafeest, een feest ook voor onze christelij ke moeders. De opdracht van Jezus in de tempel en de tempelgang van Maria. Gaarne sporen wij alle pa rochianen aan, die morgen naar de kerk te komen. MIS-INTENTIE8 Zondag: 7.45 overl. fam. Wijn hoven-Roelofs, 10 30 Hendrika Tne- losen-v.d. Broek. Maandag: 615 overl. fam. Phi- lipsen-Goosens, 7 uur Truus Gou mans, 7 uur Joannes Hoogeweegen, 8.30 overl. moeder. Dinsdag: 6.15 Mathijs Goumans, 7 uur overl. fam. Philipsen-Goosens, 7 uur bijz. int., 7.45 Martinus v.d. Berg en Johanna v.d. Pasch, 8.30 uit dankbaarheid bij gelegenheid 12V3 jarig huwelijk. Woensdag: 615 Petronella Pou- wels-Friesen, 7 uur overl. fam. Philipsen-Goosens, 7 45 fam. Aker- boom-Goumans, 8 30 overl. fam. Willems-v. Iersel. Donderdag: 615 Petronella Pou- wels-Friesen, 7 uur overl. fam. Philipsen-Goosens, 7 uur bijz. int., 7.45 Jos. Baken en Antonette Berg mans, 7.45 voor 'n overledene, 8.30 Petronella Pouwels-Friesen. Vrijdag: 615 Theodorus Slits, 7 uur overl. fam. Philipsen-Goosens, 7.45 Wed. Boom vanw. de Buurtver. Vriendschap. Zaterdag: 7 45 Wed. Willems- Gerards als lid v.d. Derde Orde, 8.30 overl. fam. Wijnen-Wijnhoven. PAROCHIE OOSTRUM Zondag: sexuagesima, 7 uur H. Comm., 7.30 vroegmis, 9 uur H. Comm., 10 uur hoogmis, 3—4 uur maand, aanbiddingsuur. Maandag: feest van O.L.Vrouw Lichtmis, feest van devotie, 7 uur H. Comm., 7.30 voor overl. fam. CampWillems, 9 uur H. Comm 9 45 wijdin.' der kaarsen en pro cessie waarna de hoogmis, 3 u. lof. Dinsdag: 7.30 best. zm voor overl. fam. Boveevan Wylick. Woensdag: 7.30 gest. gez. H.Mis voor Fr. Poels en echtg. Donderdag: 7.30 best. gez. I. Mis voor Louis Pingen. Vrijdag: le vrijdag der maand, 6.30 stille H. Mis, 7.30 pl. H. Mis t.e.v. het H. Hart op te dragen voor Gertr. van Heyster, 7.30 pl. lof t.e.v. het H. Hart. Zaterdag: le zaterdag der maand 7 30 best. zm voor vr. Verberkt 7.30 Marialof. PAROCHIE LEUNEN Zondag, Sexagesima: 7 u. H. Mis vd. parochie, 8u. voor Jan v. Meijel. 9 u. Lodewijk David, vanwege de buurt, 10 u hoogmis gest. je. Ma thijs Geurts en beide ech'e. Maand- collecie voor onze keik, 3 u. maan delijks aanbiddingsuur Maandag, feest van Maria Licht- mi:-, feestdae van devot e 7 u. H. Mis Pe>er Willemse en Cithari a Geerarts, 8 u. 'ot dankzegging, 9.15 wiiding der kaarsen en processie, 9 30 hoogmis Anna Knijsers-Ewals, 3 u. lof wanr"a St. Blasiuszegen tegen k^eiz'^kien. Dinsdag 7 u H. Mis Willem Arts en Gertrunis Niessen, 7.30 gest. jg. Antoon Deiks en echtg. Na de H. Missen St. Blasiuszegen'. Biechidag voor de meisjesschool. Woensdag 7 u. H Mis overl. fam. Toonen-Willems, 7.30 gez. zieled. overl.fam. Heidens-Smits, 7.30 nm. cursus voor 18jarigen. Donderdag 7 u. H. Mis Petronella Asselberghs, 7.30 gest. jg. Maria Janssen. Biechtdag voor de jon gensschool, 's avonds 67 biechten. Vrijdag, le vrijdag vd. maand, 7 u. H.Mis Wed. Smits-Meijers, 7.45 t.e.v. het goddelijk Hart v. Jezus, t.i.v.d. offeraars, 3.30 lof voor de schoolkinderen. Zaterdag, de zaterdag vh. Onb. Hart van Maria, 7 u. H. Mis, 7.30 gest. jg. Johanna vd. Pasch en Mar tinus vd. Bf>re, 45 uur en 77 30 biechten, 7.30 Marialof. A.s. zondag Quinquagesima, be gint het 40-urengebed. Kerkpoets: Riek Vullings en Lena Jenniskens. PAROCHIE Y8SELSTEYN Zondag, Sexagesima: 6.30 mndd. Petronella v.Veghel-Ewals. 8 10 lm. overl fam. Bovée-Cuiipers, 915 kin dermis, 10.15 hoogmis best. jg. Jo en Fonske van Schijnriel, 2 u. lof. Maandag, feest v. Maria Lichtmis 7 u. lm, uit dankb. fam. Maessen- Claessens, 8.30 kindermis, ook voor ouderen toegankelijk, 9.45 wijding der kaarsen, waarna hoogmis t.z.i., 3 u. lof, waarna de Blasiuszegen wordt gegeven. Dinsdag 7.30 lm. overl.fam. Jans- sen-Jeurissen. waarna Blasiuszegen Woensdag 7 30 lm. fam. Janssen- Coppens. Donderdag 7 30 lm overl. fam. Arts-Basten. Vrijdag, le vrijdag vd. maand, 7 30 gez. H. Mis t e.v. H. Hart vd fam. Nelissen-Dekkers, waarna uit stelling en toewijding aan het H. Hart. Zaterdag, le zaterdag, toegew. а.d. verering v.h. Onbevl Hart van Maria, 7 30 lm. overl.fam. v. Well- Thoonen, 6 u. Marialof, tot 7.30 gelegenheid om te biechten. PAROCHIE OIRLO Zondag, Sexagesima, eerste zon dag der maand, 6 30 H. Communie, leesmissen om 7 uur en 8 30, 8.30 lm. overl. fam. Versleijen-Kuijpers, 10 uur parochie-hoogmis. 3 uur aanbiddingsuur, parochie-kerkboek meebrengen. Eerste collecte is bui tengewone collecte wegens de toren bouw, bizonder aanbevolen; iweede collecte bisdom. Maandag, Maria Lichtmis, dag v. devotie. 6 30 H. Communie, lees missen om 7 uur en 8 30, 8.30 o' zek. int., 10 u. Hoogmis, zteledtensr Hendrika Peeler*. Vo >r de Hoogmis 9 30 wijding der kaarsen en kaarsen- processie 3 uur Marialof, na het iof de Blasius-zegen. Dinsdag, .7.30 zieledien.-t Mathieu Jenneskens en Bernardina Thielen. Woensdag, dag van de eeuwig durende aanbidding. 6 uur uitstel ling, H. Communie ook om 6 30 en 7 uur, 7.30 leesmis, 10 uur Hoog mis zieledienst Anna Louisa Bos, 3 uur Vespers, 5 30 Completen. De biduren zijn als gewoonlijk. Donderdag, 7 30 stichtmg Mathias Beurskens en Johanna de Mulder. Vrijdag, ee- ste vrijdag d. maand, toegew. aan het H. Hart v. Jezus. б.30 H. Communie, 6 45 leesmis, 7.30 Hoogmis stichting Baeten- Jeurissen, na de Hoogmis uitstel ling, acte van toewijding, Tantum ergo en zegen, 's Avonds om 8 uur vergadering H. Familie, Zaterdag, eerste zaterdag van de maand, toegew. aan het Onbevlekte Hart van Maria, 7 uur H. Commu nie, 7.30 Hoogmis, jaard. Gijsbertus Verbeet en en Johanna Manders, 's avonds 7 uur Marialof. Biechten van 5—7 uur. Deze week de H. Communie aan de zieken. PAROCHIE CASTENRAY Zondag, Sexagesima, feest van de H. Briglda, maandelijkse buitenge wone collecte voor de kerk, 7.30 vroegmis voor de leden v.d. Broe derschap van de H. Brlgida, 10 uur Hoogmis voor de parochie. Na de H. Missen verering v.d. relikwie van de H Brigida, 3 uur maande lijks aanbiddingsuur. Maandag, feest van O.L. Vrouw Lichtmis, dag van devotie, 7 uur H. Communie, 7.30 vroegmis, 9 30 pl. wijding der kaarsen, daarna Hoogmis tot int. van de plaatselijke afdeling van de L.L.T.B. bij gele* gen held van inzegening vh. nieuwe depót, 2.30 lof, St. Blasiuszegening, daarna inzegening van het nieuwe Boerenbondsgebouw. Dinsdag, feest van de H. Blasius, 7.30 gest. Hooemis t e.v. p.L. Vr. van Altijdd. Bijst. tot inf. van de fam. Philip^-en Hoeijmukers, Sint Blasius ze en. Woensdag, 7.30 gest. jaard. voor Willem Friesen. Donderdag, 7.30 gez. jaard. voor overl. ouders Seegers. Vrijdag, eerste vrijdag d. maand, 7 uur H. Communie, 7.30 gest. H. Mis t.e.v. H. Hart. 7 uur Avondmis gez. H. Mis opgedr. v. overl. ouders Kemmelings-Frlezen, oefening van eerherstel en zegen met 't Aller heiligste. Vanaf 6.30 gelegenheid tot biechten. Zaterdag, eerste zaterdag van de maand, toegew. a.d. verering v.h. Onbevlekte Hart van Maria, 7 uur H. Communie, 7.30 gez H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Aliijdd. Bijst. tot int. van hen die hiervoor offerden, van 6—7 uur gelegenheid tot biech ten, 7 uur lof en rozenhoedje. A.s. zondag onder de H. Missen preek door Zee'Eerw Pater v.d. Burgt en collecte "voor de missie van ZeerEerw. Pater Jan Weijs. Kerkpoets: LieS1 Drabbels en Elly Tacken. RECTORAAT SMART Zondag, Sexagesima, 6.15 lm. uit dat kbaarheid, 7 30 lm v. Anna Maiia Cuppen-van Veghel, 10 uur Hoog mis tot zek. Int., 6 uur avondoefe ning. Maandag, feest van Maria Licht mis, 6.30 lm t.e.v. O.L. Vrouw, 7.30 gez. H. Mis v.d. missies, kwart over 7 kaarswijding, 6 uur lof t.e.v. O.L. Vrouw. Na het lof wordt de Blasius zegen gegeven. Dinsdag, 6 30 lm voor een overl. vader, 7.30 lm v.h. welzijn van een gezin. Na de H. Missen wordt de Bla=iuszegen gegeven. Woensdag, derde van de negen woensdagen t.e.v. St Jozef, 6.30 lm uit dankbaarheid, 7.30 pl. H. Mis t.e.v. St Jozef. Donderdag, 6 30 lm t.e.v. de H- Agatha v.d. leden v.d. Boerinnen- bond, 7 30 lm v.d. overl. fam. Mar- tens-Wijers, van 5—7 uur biecht gelegenheid, 7 uur H. Uur. Vrijdag, eerste vrijdag d. maand, 6 30 lm. v. overl. ouders, 7.30 gez. H. Mis t.e.v. het H. Hart. Na de H. Missen uitstelling, litanie vh. H. Hart en zegen met het Allerheilig ste. Tussen de H. Missen gelegen heid tot biechten. Zaterdag, Priesterzaterdag. 6 30 lm. v. priesterroepingen, 7 30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw v.d. berg Carmel. Van 55.30 en van 7 uur tot na het lof biechtgelegenheid. Oïl inruil-canipagne tijdelijk 20 reductie 2e Zondag van de VOOR—VASTEN De liturgie van de Kerk trekt zich maar weinig aan van de op vatting van de mensen, als zou de Vastentijd afgeschaft zijn. Morgen is het al de tweede van de drie zondagen van de z.g. Voor vasten, waarin de Kerk ons wil brengen tot ernst en bezinning, die ons al vast moeten voorbereiden op een waardige viering van de Vasten tijd. Die opvatting van de mensen is er ook helemaal naast. De Vastentijd is niet afgeschaft, evenmin als de Carnaval of Vastenavond afgeschaft is. Gelukkig! zo denkt ook de mens die meeleeft met de Kerk. Als de christenen goed Vastenavond kun nen vieren, zijn zij, als zij konse- kwent willen handelen, ook enigs zins verplicht mee te doen met de Vastentijd, die er op volgt. Want met de Vastenavond zl< h eens extra goed amuseren heeft voor een chris ten pas zin, ais men daarna ook wil meedoen met de ernstige tijd van voorbereiding op Pa<en. Maar als we toch niet b hoeven re vasten, is er ook geen Vastentijd meer, zo zullen sommigen opmer ken. Op de eerste plaats moeten we hierop zeggen, dat we toch nog enkele dagen moeten vasten, d w z. minder eten dan we gewoonlijk doen, n.l. op alle vrijdagen van de vastentijd en op As-woendag. Op de tweede plaats is dat vasten niet de hoofdzaak van de Vasten tijd. De naam die wil in Nederland aan deze heilige tijd van voor bereiding op het Paasfeest gegeven hebben, is wel geen gelukkig ge kozen naam, omdat ze alleen maar doet denken aan vasten of minder eten. De liturgie van de H. Kerk spreekt weliswaar over vasten gedurende veertig dagen naar het voorbeeld van onze Heer Jezus Christus, maar noemt deze weken voor Pasen geen Vastentijd, maar zonder meer „de Veertigdaagse", die wij waardig moeten vieren. En bij vieren denk je toch niet zozeer aan vasten, maar wel aan een heilige, d.w.z. genadevolle tijd. Een tijd waarin we ons moeten be zinnen op ons christen-zijn en wat het zeggen wil door Christus ver lost te zijn. Een tijd van inkeer en van om keer: waarin we ons goed bewust moeten worden hoe ellendig wij zonder Christus eraan toe zouden zijn en, dat wij ons daarom geheel moeten toevertrouwen aan Hem, die alleen de Weg, de Waarheid en het Leven is, d.w.z. de enige weg tot het waarachtige geluk, de vol ledige waarheid die ons vrijmaakt en het eeuwige leven. Het is misschien goed, dat nu het verplichte vasten waarvan de zin toch zo weinig begrepen wordt, tot een minimum is teruggebracht. Er zijn ook nog genoeg mogelijkheden overgebleven om onze menselijke natuur, die zo tot het verkeerde, vooral tot egoïsme geneigd is, te versterven, en zo te proberen een beter mens te worden. En dan behoeven we niet alleen te denken aan minder roken of minder snoepen. Wat heeft het voor zin niet te roken of te snoepen, als men toch doorgaat anderen te laten lijden onder onze grillen en boze luimen? Onszelf beheersen, ons egoïsme bestrijden en meer echte liefde tonen jegens onze huisgenoten en de mensen waarmee we elke dag te maken hebben, dat is honderdmaal bpter dan vasten of verstervingen doen, waar niemand iets aanheeft en God Zelf ook niet mee gediend is. Wij moesten ons nu in plaats van op bijzaken, meer werpen op de hoofdzaak: n.l. de liturgische viering van de Vastentijd. Geen enkele tijd van het kerkelijk jaar heeft ons zoveel te bieden aan genade en aan waarheid. Elke dag van de Vastentijd heeft weer andere gebeden en Schriftlezingen in de Sola heeft wederom een grote verrassing voor U. J kunt nu in het bezit komen van onverwoestbare, roestvrije Sola-pannen voor 20% minder dan de normale prijs. Van 6 tjm 21 februari kunt U uw oude versleten pannen, melkkokers, vergieten, dekschalen, vleesschotels, sauskommen enz. bij uw Sola-winkelier inleveren en ze vervangen door gloednieuwe Sola- pannen of servieswerk, met een korting van 20%. Het hindert niet of U ijzer, aluminium, emaille, aardewerk of porcelein inlevert; ook de grootte welke U inlevert behoeft niet gelijk te zijn aan de afmeting welke U terug wenst te ontvangen. Bovendien geven wij U evenals vorig jaar op veler verzoek in deze periode nogmaals de gelegenheid uw oude tafelgerei te ruilen voor nieuwe Sola- couverts, eveneens met een korting van 20%. U mag inruilen wat' U wilt, messen, vorken, lepels, soeplepels theelepels, groot en klein. ZIJ mogen verroest, beschadigd of verbogen zijn. Zij mogen van zilver, verzilverd of van ijzer zijn. De mogelijkheid bestaat dat uw Sola-winkelier tijdens deze actie uitverkocht raakt. Wij adviseren U uw oude artikelen dan toch in te leveren en te bestellen wat U hiervoor wenst te ontvangen. Wij zullen deze orders zo spoedig mogelijk uitvoeren. Slechts gelijksoortige artikelen komen voor ruiling in aanmerking; dus tafelvorken tegen tafelvorken, theelepels tegen theelepels enz. U kunt kiezen uit Sola-Pleet (zwaar verzilverden Sola-Massief Idoor en door vlekvriji in de hier afgebeelde modellen. Mocht uw keuze vallen op ons model No. 640 (het z.g. Utility model) dan bedraagt de inruil- reductie 10%. SOLAFABRIEK M.J.GERRITSEN N.V. ZEIST Hofstraat 10 Telefoon 566 Julianasingel 2 H. Mis. En Christus nodigt ons telkens opnieuw aan Zijn tafel, waar Hit'elr ons voed el wi> zijn. Wanneer we nu eens bes oien in de Vastentijd alle weken minstens enkele keren op een werkdag naar de H. Mis te gaan, wat zou ons da goed doen, als wij ons tegelijk ook meer zouden toeleggen op het be oefenen van de liefde! S.V.V.-nieuws In een vriendschappelijke ont moeting tegen de sterke le klasser Spel. Emma hebben onze le elftal spelers laten zien dat een vriend schappelijke wedstrijd voor dé toe schouwers even aantrekkelijk kan zijn als een competitiewedstrijd. Het gemis aan sensatie, sfeer en alles wat om een competitiewed strijd hangt, werd ruimschoots ge compenseerd door het vertoonde spel. Zowel de bezoekers als onze ploeg gaven duidelijk blijk goed voeibal voorop te willen stellen. Met goed opgezette aanvallen en dikwijls prachtig en snel uitgevoerde aan vallen hielden beide ploegen aan vankelijk elkaar in evenwicht. Door iets groter enthousiasme en sneller afspelen van de bal was Venray voor doel gevaarlijker en daar onze voorhoede goed op schot was ging de rust in met een 4-0 voorsprong. Na de rust speelde Emma aan vankelijk met een grotere verbeten heid om de achterstand in te lopen. Verder dan een doelpunt kwam men echter niet en toen de onzen repli ceerden met het 5e doelpunt te scoren werd het hen duidelijk dat er niet veel eer te behalen zou zijn en werd het spel aan belde kanten minder en zakte het tempo aan zienlijk waardoor de laatste 10 minuten niet veel meer te beleven viel. Al met al een goede en nuttige ■oefening voor de resterende com petitiewedstrijden die we met ver trouwen tegemoet zien. Het 2e elftal moest met 3 0 hun meerdere erkennen in Roermond 2 in een wedstrijd waarin voor onze reserves alle kansen op een over winning aanwezig zijn geweest. !Het eerste haif uur was het een vrijwel gelijk opgaande strijd en met wat meer gevoel voor de juiste afwerking hadden de onzen een voorsprong kunnen nemen. Daarna werd Roermond sterker en slaagden er In nog voor de rust een 3 0 voorsprong te nemén. De 2e helft werd uitsluitend ge streden in de nabijheid van het Roermondse doel, slechts sporadish kwam Roermond 2 inde buurt van het Venray doel, doch niets mocht baten, onze voorhoede kon er niet in slagen om te doelpunten, zodat de ruststand levends eindstand werd Doordat Swolgense Boys niet verscheen bleef ons 3e elftal weder om wirkeloos. De 4e elftallers lieten zien dat de vele weken rust hun geen kwaad had gedaan. Met een flinke 6 3 overwinning op Montagnards 2 keerden zij uit Bergen terug. In een snel tempo werd gestart en na tien minuien was net 1 0 door P. Smits en kort hierop maakte Rongen 2 0. Daarna ging de thuis club met succes ten aanval en slaagden er in om gelijk te maken, met welke stand de rust kwam. Binnen 10 minuten na rust bracht Vermeulen de stand op 3 2 in ons voordeel en resp. door Rongen en P. Smits werd het 5-2 en door J. Smits 6 2. Door een strafschop kon Bergen de eindstand nog op 6-3 brengen. Programma voor a.s. zondag. Venray 1 ontvangt Haslou. In Els- loo werd de eerste nederlaag van dit seizoen geleden op een wijze welke elke speler en supporter nog fris in het geheugen ligt. Wij zijn er van overtuigd dat deze neder laag a.s. zondag gerevancheerd zal worden. Venray II is weer vrij en daar voor de volgende zondag in Zuid II geen wedstrijden zijn vastgesteld i.v.m. de carnaval, wordt het weer een rustkuur van 2 weken. Willen zij juist nu de gelegenheid om te trainen te baat nemen om zodoende niet geheel uit form te geraken. Venray 3 gaat een zware wed strijd in Hegelsom tegemoet. Enkele weken geleden werd thuis van deze tegenstander gewonnen, doch we vrezen dat in de wedstrijd a.s. zon dag niet veel kansen op succes voor hen zijn weggelegd. Venray 4 krijgt a.s. zondag de kans om iets recht te zetten. Brug- husia komt op bezoek en niets zou ons welkomer zijn dan een over winning op de leiders van deze afdeling waartegen in Broekhuizen de eerste en tot nu toe enige nederlaag werd geleden. Aan span ning zal het heus niet ontbreken en bij voorbaat kansloos zijn onze joneens zeker niet. Na een zeer lange tijd van non- aktivitelt komen ook onze 5de elf tallers weer aan bod. Zij gaan naar Ysselsteyn 2 om te proberen of zij de suksessenreeks van voorheen kunnen voorizetten en zodoende hun aanspraken op een eventueel kampioenschap duidelijker te stel len. „Oostrum"-nieuws Het is Oostrum I zondag niet ge lukt om ook maar een puntje thuis te houden. Voor rust werd er nogal behoor lijk gevoetbald, waarbij de onzen bijna voortdurend in de meerder heid waren. Dit leverde slechts een doelpunt op. Wanneer Oostrum de eerste helft echter met een behoor lijke voorsprong had afgesloten, had Lottum niet behoeven te mopperen. In deze eerste helft gingen ver scheidene harde schoten juist naast of over het doel. Vlak voor rust fabrikanten ter of verwerking t< De teel' van a jan. 1959 vrij vlak'e, voor rod aanplant lsechtei dezp moet wordt de afd. Tulnbou Landbouwhuis I maart 1959. Voor vroege a; kool en rode peé kantoor te Ven muiieren verkrijj De P. wist Lottum nog teHjk te maken, zodat de ruststand werd 11 Na rust z»k'e het spelpeil aan merkelijk. Er werd te traag en te futloos gespeeld. Ook werd h' t spel te veel in de breedte gehouden, zo dat vaart en verrassing ontbraken. En toen in de 25-te minuut van de tweede helft, bij een dubieus geval, Lottum de stand op 12 bracht, was het met Oostrum gedaan en kon Lottum de stand gemakkelijk opvoeren tot 14 Wel werden nog krampachtige pogingen gedaan om deze achter stand weg te werken Niets mocht echter baten, de laatste kamen bleven onbenut. Het tweede deed het beter in BUtterswijck. Na spannende strijd wist men na vier keer een ach terstand te hebben gehad ten slotte toch nog gelijkte spelen. 4—4. Het derde had geen zware taak en won gemakkelijk van een on volledig D.I.S. 3. 4—1. Het eerste gaat morgen naar BUt terswijck. Dit wordt een zware dobber. Thuis werd destijds met 40 gewonnen. Morgen zal dit echter niet zo gemakkelijk gaan Op eigen veld is B.V.V. heel wat mans. Het tweede krijet R.K.L.V.V. 2 op bezoek. Hopenlijk het spelletje van afgelopen zondag voortgezet en ook morgen weer winst behaald. Jongens, denkt om de training, want het is nog wel hard nodig. De stand is: R.K.G.F.C. 13 9 2 2 20 35—19 Montagn. 14 9 0 5 18 48-28 Volharding 14 7 4 3 18 37—20 Achates 13 8 0 5 16 20—16 Meerlo 13 7 1 5 15 32- RKDSO 13 5 3 5 13 25—37 RKLVV 14 6 0 8 12 31—34 Oostrum 13 5 1 7 11 26—29 BW 12 4 3 5 11 23—38 Tienray 14 4 3 7 11 25-27 EWC 13 3 3 7 9 26—29 Resia 14 3 0 11 6 19—42 i Henseniusplein 8 Telf. 416 Byzondere teeltvergunningen Tot uiterlijk 15 febr. 1959 kunnen bijzondere vergunningen worden aangevraagd, voor vroege aard appelen zonder nacultuur kunnen alle land- of tuinbouwers in aan merking komen, oneeacht de be* drijfsoppervlakte. Met nacultuur van spruitkool, bonen, bloemkool of boerenkool, kunnen vergunningen verleend wor den aan bedrljfsgenoten A met een bedrijf van ten hoogste 5 ha. Vergunningen voor de teelt van rode peen bestemd voor veevoeder worden verleend onder de bepa lingen, dat bij de teelt een rijen- afstand van 30 cm. in acht geno men wordt, hehalve het ver voederen in eigen bedrijf is toegestaan de peen te verkopen aan veehouders, pluimveehouders en aan veevoeder-

Peel en Maas | 1959 | | pagina 2