I I De Veltumsen BeU Carnavi Prinsenbal m t Vastenavond 1959 Ingezonden. HONGER IN ANGOLA! Jacques Janssen Vacantiebonnen Fancy-Fair Merselo „Eeuwige Lente" coupeuse Slasmj MDERS theemutsen theebeurzen Laalsie week Op alle bellang 20 korting Croymans fw VELTUMSEN BEKKER l Aanbiei van deze lin< jes 100 gr. toffees voor 10 250 gram fijne kof fie nu 81 ct. Personeel gevraagd voor de kippenslachterfij I rode wortelen consumptie aardappelen^ Peter Heiïid Petroleun kachels voederbi^l en strjo kinderledik;-v HET WITTE Bekendmaking Openbare vermakelijkheden op de carnavalsdagen De burgemeester der gemeente Venray, brengt ter algemene ken nis dat door hem de navolgende regeling voor de openbare verma kelijkheden gedurende de a.s. car- valsdagen is getroffen. Carnavalszondag 8 februari Sluitingsuur in de gehele gemeente om 24 uur. Het maken van muziek en het houden van voordrachten moet op 8 februari 1959 een half uur vóór sluitingsuur, derhalve om 23.30 u. worden gestaakt. Carnavalsmaandag 9 februari Sluitingsuur in de gehele gemeente om 24 uur. Carnavalsdinsdag 10 februari Sluitinsuur in de gehele gemeente om 23.30 uur. Dansen Carnavalszondag in de gehele ge meente van 18 tot 23 uur. Carnavalsmaandag in de gehele ge meente van 17 tot 23 uur. Carnavalsdinsdag in de gehele ge meente van 10 tot 12 uur en van 17 tot 22 30 uur. Strijkmuziek In de gehele gemeente mag strijk muziek (geen dansmuziek) gemaakt worden tot een half uur vóór het sluitingsuur. Voordrachten In de gehele gemeente mogen voor drachten worden gehouden tot een half uur voor het sluitingsuur. Vergunningen De aanvragen ter verkrijging van vergunning voor het houden van bal, strijkmuziek en/of voordrachten op 8, 9 en 10 februari a.s. moeten ten spoedigste onder overlegging van de tekst der te houden voor drachten bij de burgemeester worden ingediend. Belasting Door de houders van een der boven vermelde vergunning is belasting verschuldigd overeenkomstig het dienaangaande bepaalde in de ver ordening regelende de heffing en de invordering ener belasting op to neelvertoningen en andere ver makelijkheden in de gemeente Venray. Belanghebbenden worden nog speciaal gewezen op de navolgende bepalingen van de hiervoor ge noemde belastingverordening welke luidt: Ieder die voornemens is een ver makelijkheid te geven of te doen plaats hebben, moet van dit voor nemen, eventueel onder overleg ging van de daartoe door de be voegde macht verleende vergunning ten minste 3 x vier en twintig uur tevoren aangifte doen ter secretarie, zulks door invulling en onderteke ning van een daartoe kosteloos verkrijgbaar furinulier. De belasting moet worden vol daan op vrijdag 6 februari a.s. of op een der daaraan voorafgaande dagen ten kantore van de gemeente ontvanger, Marktstraat 10 van 9 tot 12 uur v.m. De kwitantie moet op verzoek terstond aan de politie worden ge toond. Aan een en ander dient streng de hand te worden gehouden. Venray, 28 januari 1959 BEKENDMAKING De burgemeester der gemeente Venray maakt bekend, dat door hem, ingevolge het bepaalde bij artikel 127, sub b der algemene politieverordening der gemeente Venray, aan de houders der in de artikelen 121, 135 en 137 van even genoemde verordening bedoelde inrichtingen of plaatsen geen dans tenten zijnde, toestemming wordt verleend om op zondag 8, maandag 9 en dins dag 10 februari a.s. aldaar hun vrouwelijk personeel gedurende de uitoefening van het bedrijf dienst te laten doen of door of vanwege de houder aanwezig te doer, zijn onder voorwaarde, dat de vrouwelijke bedienden de leeftijd van 16 jaar hebben be reikt en van een onbesproken levenswandel zijn. Venray, 28 januari 1959. BEKENDMAKING De burgemeester van Venray vestigt met het oog op de aanst. carnaval bij deze nogmaals de aan dacht «>p het bepaalde bij de arti kelen 25 en 89 sub a der algemene politieverordening Venray, luiden de: „Behoudens het bepaalde in ar tikel 56, sub 1 van het Provinci aal Wegenreglement, is het ver boden, op of aan de openbare weg of op zodanige afstand dat de gebruikers van de weg er ge vaar, schade of hinder van kun nen hebben, zonder vergunning van burgemeester en wethouders, tenzij krachtens wettelijke be voegdheden, kamers, kattekoppen of donderbussen af te schieten, met een vuurwapen, windbuks of dergelijk wapen te schieten, vuur werk af te steken of voetzoekers of dergelijke ontplofbare stoffen te werpen, te ontsteken of af te schieten." /„HET IS VERBODEN: a. aan kinderen beneden 16 jaar buskruit of vuurwerk te verko pen of af te geven". Op een en ander zal nauwkeurig toezicht worden uitgeoefend en bij overtreding procesverbaal worden opgemaakt. Venray, 28 januari 1959. nis, dat op maandag 9 en dinsdag 10 februari a.s. de gemeente-secre tarie, hei kantoor van de gemeente ontvanger, het kantoor van ge meentewerken en het bureau van de vleeskeuringsdienst uitsluitend zullen geopend zijn van 10 tot 12 uur v.m. Venray, 28 januari 1959. Dringende uitnodiging De burgemeester van Venray ver zoekt de ingezetenen, met de meeste aandrang hun algehele medewer king te willen verlenen, om alle wanordelijkheden en drankmisbruik tijdens de carnavalsdagen te voor komen en aan de kasteleins op carnavalsmaandag en -dinsdag na 3 uur namiddag tot 19 uur 's avonds geen sterke drank te vragen. De vergunninghouders verzoekt hij op carnavalsmaandag en dins dag vanaf 15 uur tot 19 uur geen sterke drank aan hert publiek te schenken. Aan ouders en verzorgers richt hij in hun eigen belang en dat hunner kinderen de dringende uit nodiging mede te zorgen, dat de hand wordt gehouden aan het ver bod van het bezoeken van avond vermakelijkheden door kinderen, voorzover daarvan geen oniheffing is verleend. Dit verbod is in het belang der ouders en kinderen zelf vastgesteld Venray, 28 januari 1959. BEKENDM \KING De burgemeester van Venray maakt bekend, dat door hem inge volge het bepaalde in artikel 144 der algemene politieverordening aan bestuurders of beheerders van een inrichting waar voor het pu bliek toegankelijke vermakelijkhe den, anders dan danssen worden gegeven ontheffing wordt verleend om gedurende de carnavalsdagen in deze inrichting na des avonds 9 uur toe te laten of te laten ver blijven personen beneden de leeftijd van 18 jaar. Personen beneden de leeftijd van 18 jaar mogende inrichtingen voor het maken van muziek, bezoeken in begeleiding van ouders, voog den of meerderjarige broers of zus ters. Kinderen beneden de leeftijd van 18 jaar, welke zich in een der in richtingen of lokalen als bedoeld na negen uur des avonds bevinden, anders dan begeleid door ouders, voogden of meerderjarige broers of zusters, worden daaruit door de politie verwijderd en tegen hen zal proces-verbaal worden opgemaakt. Venray, 28 januari 1959. De burgemeester voornoemd, A. H. M. Janssen MIDDENSTAND Op de laatste bestuursvergade- riug van de RK Middenstand afd. Venray, is besloten dat het bestuur en bloc zal aftreden, om op de jaarvergadering van 19 februari a.s. nieuwe bestuursverkiezingen mogelijk te maken. Enkele thans zittende bestuursleden hebben te kennen gegeven zich niet meer her kiesbaar te si ellen. Nieuw leven in V.V.V. Op donderdag 19 februari hoopt men een grote vergadering te be leggen, waarin nog eens voor be langhebbenden en belangstellenden hef nut van een goede vereniging voor vreemdelingenverkeer zal be sproken worden. Men wil deze laatste poging doen om ook op dit terrein de zo grote achterstand ten opzichte van ande re, dikwijls kleinere plaatsen, in te halen. Ongeluk Donderdagmiddag slipte nabij de Rouwkoelen een Duitse personen wagen door de gladheid van de weg. De wagen slingerde tegen een boom, werd vernield en de drie inzittenden, de bestuurder, zijn echtgenote en een kind moesten in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis worden overgebracht. Nieuwe Geneesheer-Directeur Als opvolger van de Geneesheer- Directeur J. B. M. Veraart, die Venray gaat verlaten in verband met zijn benoeming tot Inspecteur van de geestelijke Volksgezondheid voor de provincies Limburg en Brabant, is met ingang van 1 maart a.s. benoemd in Huize St Anna de heer H. P. J. N. Kortman, die reeds geruime tijd als arts aan deze in richting was verbonden. Mater Amabilisschool Venray Zaterdag 31 jan. zal om half 8 in zaal Prinsenhof, een hopenlijk gezellige carnavalssfeer heersen. Wij zijn hier dan te gast, om ge- zamelijk met bestuur, docenten, leerlingen en introducé's carnaval te vieren. De Goa's uit Gennep zijn geïntro duceerd en zij zullen met hun prima orkest voor vrolijke carnavalsnoten zorgen. Een jury, bestaande uit deskun digen op dit gebied, zal prijzen uit loven voor de mooiste costuums per groep, paar en enkeling. Mogen wij alle gasten en leer lingen wel verzoeken hun uitnodi gingskaart, alsmede een goed hu meur mee te brengen, daar zij anders onmogelijk kunnen worden toegelaten. Carnavalsbals Vorige week zaterdag, hield 'het P.T.T.-personeel van Venray, haar jaarlijks gecostumeerd carnavalsbal in Prinsenhof. De stemming was er uitstekend, bij een behoorlijk druk bezoek. Hedenavond is het te doen voor de leerlingen van de Mater Ama- bilisschool, die eveneens een ge- Openstelling gemeentebureaux costumeerd carnavalsbal houden Burgemeester en wethouders van en zij mogen daarbij nog een ge- Venray, brengen ter openbare ken- nodigde meebrengen. Geluk De heer T. ThieJen, Pr. Bernhard- straat, die een nieuw televisie toestel had gekocht bij de fa. P. Mooren alhier, deed mede aan een grote daaraan verbonden prijsvraag. Deze week mocht de fa. Mooren hem de koopsom terugbetalen, de prijs als winnaar. Pater Ivo in Venray De cursus spreken in het open baar, ondervindt bij voortduring de belangstelling van de cursislen. Ook woensdagavond was het weer interessant, elk der cursisten met een eigen vrij gekozen onderwerp, voor den dag te horen komen. En zeer klaarblijkelijk maakt men vorderingen, wat grote winst be tekent; de een overwint zijn ver legenheid, de ander spreekt ge makkelijker dan voorheen, een derde besteedt meer aandacht aan de zins bouw, of vermijdt dialect, maar ieder voelt zich een vrijer mens, en daardoor gelukkiger mens worden. Ook volgende week is er weer wat anders te beleven. Er zullen vergaderingen worden gehouden van specialisten, betreffende de levenstaat, verschillende beroepen en sporten. Een der cursisten voor elke groep, zal de sprekers inleiden, een vijftal anderen zal een onderdeel uit de komen doen. Ieder der cursisten heeft een week tijd om zich op zijn taak voor te bereiden en ze doen het met ijver. Wasserij Goumans 10 jaar Donderdag werd in intieme kring het 10-jarig bestaan van Wasserij de Peelparel herdacht. Bij een gezamelijke koffiemaal tijd in Hotel de Keizer bood Mejf. van Uden namens het personeel der wasserij de heer en mevr. Goumans enkele cadeaux aan, nadat zij in een korte speech het wel en wee van de afgelopen jaren was nage gaan en nog eens duidelijk had laten uitkomen dat het wel moge lijk is van slager wasbaas te wor den, iets wat velen indertijd niet geloofden. Nu blijken de modernste machines de oude, 2e handse van weleer ver vangen te hebben en is een up-to- date wasserij een parel van de Peel geworden. Op zijn beurt bood op het schei den van de avond de heer Goumans het personeel een herinnering aan bij dit dubbele lustrum. Geachte Redactie. Mag ik U beleefd verzoeken het volgende in Uw blad te plaatsen. Van de f 20 432, welke tot en met deze maand bij mij waren binnen gekomen en in de Nieuwe „Lim burger" verantwoord zijn, heb ik 23 januari f 20.400 langs de pro- cuur der Eerw. Paters v.d. H. Geest naar Pater Strous te Cuamato verzonden. Er bleven toen in kas (op de Bmk) f 32,20 in afwachting van nieuw reisgezelschap, om dan ook dezelfde weg op te &aan. Dit gezelschap is intussen reeds begonnen zich te vormen door diverse bij mij binnengekomen gif ten ten bedrage van f911.10, waar onder enkele uit Venray. f 5,van M.W; f 25,van Pens. Jerusalem; f 10,S.V.V. Deze giften zullen evenals de andere giften ook nog verantwoord worden in „DeNieuwe Limburger", die deze aktie heeft ingezet met het allerwege inslaand artikel: „HONGER IN ANGOLA" „Ik vraag niet om bromfiets of typemachine, maar bedel om brood voor stervende kinderen." en welk artikel ook door U daaruit werd overgenomen, en die deze aktie op zo meesterlijke wijze heeft geleid en tot zulk een onverwacht succes heeft gebracht. Nochthans is te hopen, dat bo vengenoemde som van f 911,10 spoedig door meerdere giften zal aangroeien, daar het geb ed van Pater Strous in oppervlakte onge veer zo groot is, als Limburg en Brabant te samen En des te meer nu volgens de dezer dagen ontvan gen brief van Pater S trous de kans op de nieuwe oogst zo goed als verkeken is door het uitblijven van de nodige regens. Die mensen staat dus weer een nieuw honger jaar te wachten met de lange sleep van de daardoor verwekte ellendig ste ziekten, zelfs melaatsheid en eindelijk de hongerdood En dat bij gemis van elke deskundige medische hulp terwijl zijn enige confrater zelf bijna de uitputting nabij is Laat eenieder doen wat hij in deze kan en vooral bidden, opdat God eindelijk aan dat zo geteisterd gebied de nodige regens moge geven. U dankend voor de verleende plaatsruimte en die ongelukkige medemensen nogmaals in de wel willendheid van Uwe lezers aanbe velend, verblijf ik met verschuldigde hoogachting, P.F.J.H. GOOSSENS Ambyerstraat 35, Heer (L.) Postrekening 86803 P.D.V. DE ZWALUW A.s. zaterdag 7 februari, leden vergadering. Op deze vergadering zullen tevens de diploma's en ringen uitgegeven worden. De plannen bestaan om op 22 februari met een of meer bussen, een bezoek te' gaan brengen aan het kweekstation van de gebr. de Scheermaker in België. Zij die mee willen, kunnen zich vanaf heden t.e.m. de a.s. vergadering opgeven bij de secretaris of penningmeester. De prijs van deze reis bedraagt f 6.50. RECTORAAT HEIDE Zondag. Sexagesima, 7 30 Petrus Broeren, 10 u. hoogmis t.e.v. St. Jozef, 2 30 Lof. Maandag, Maria Lichtmis, 7.30 Peter van Meijel, 10 u. Hoogmis t e.v. O.L. Vrouw tot een bijzondere intentie. Dinsdag 7.30 Gertruda v .Heijster Woensdag 7.30 overl. ouders Camps-Willems. Donderdag 7.30 voor Gods zegen in gezin, 6 u. biechten, 7.30 H.Uur. Vrijdag, le vrijdag vd. maand, 7 30 Hoogmis tot bijz. int., 8 uur biechten, 8.30 Avondmis. Zaterdag, le zaterdag, priester zaterdag, 7.30 Henri Rutten, 6 uur biechten, 7.30 Lof. RECTORAAT VEULEN Zondag, Sexagesima, 7 u. H. Communie, 7 30 Leo Jacobs, 10 u. hoogmis, 2.30 Lof. Uitsluitend mnd- collecte voor onze kerk. Maandag, Maria Lichtmis, 7 uur H. Communie, 7 30 t.i., 10 u. kaar senwijding en processie, daarna de Hoogmis t.e.v. O.L.Vr. v Lourdes t.i., 2.30 Lof en Biasiuszegen. Dinsdag 7 30 lm. overl.fam. Bur- gers-Hesen, waarna Blasiuszegen. Woensdag 7 30 lm. vr. Cremers. Donderdag 7.30 lm. Willem van Ooi, echtg. en zoon Willy. Vrijdag, le vrijdag vd. maand, 6.30 H. Communie, 7 u. hoogmis algem. communie schoolkinderen en jeugdorganisaties, 7 30 Lof, waarna godsdienstcursus in school. Zaterdag le zaterdag, 7 30 lm. ter verkrijging bijz. gunst. Biechten 5.30—6.30, 7 30 Marialof, Katechismus: klas 1 en 2 les 10; klas 3 en 4 les 27; klas 5 en 6 les 33. Kerkpoetsen: Zus van Meijel en Annie Groetelaars. Accolieten: Willy Fleurkens en Martin Cleven. BDrgeriqkp Stand Venray van 23 t/m 29 janari 1959 GEBOREN: Janssen, Maria, Veulen H 29d van Houdt, Peter, St Odastraat 14 Schwachöfer Francisca, A kkprwocr 1 Achten, Wilhelmina, Heide L 32 Clephas, Martina, Hoenderstraat 19 Vergeldt, Josephina, Timmermannsweg 1 Pijpers, Arnoldus, Oostrum D lc Peeters, Johannes, Leeuwstraat 5 Peeters, Louis, idem OVERLEDEN: Adema, Mientje, 47 jr, Venray Hendriks, Petrus, echtgen. van Dekkers W., 55 jr, Vierlingsbeek GETROUWD: Spreeuwenberg J.. 26 jaar, te Eijgelshoven en Philipsen Gertruda 22 jaar, te Venray. van Meijel P., 25 jaar, te Geleen en Spreeuwenberg J, 23 jr. Venray Mooren Gerard, 35 jr., te Swal men en Kupers Wilhelmina, 31 jr. te Venray. Pirlo W., weduwn. van de Mulder W.. 67 jr. en Wijnen P., wed. van Nooijen J., 62 jr., beiden te Venray Wijnhoven L.. 29 jr. te Horst en Bongertman A., 27 j., te Venray. Maas Th., 29 jr., te Someren en Oudenhoven L., 31 jr., te Venray. ADVERTENTIES Heden overleed plotseling, na voorzien te zijn van het H. Oliesel, in de leeftijd van 44 jaar, mijn lieve echtgenoot, onze zorgzame vader, zoon, broer en zwager echtgenoot van Gertiuda van Beuningen Wij bevelen zijne ziel in uw godvruchtige gebeden aan. G. Janssen-v. Beuningen Tonnie Ineke Gerrie Wilhelmientje Jackie Truusje José Lowieke Dorothea Familie Janssen Familie van Beuningen Venray, 30 januari 1959. Patersstraat 5a De plechtige lijkdienst, ge volgd door de begrafenis, zal plaats hebben op maandag 2 februari om half 10 in dé rec- toraatskerk O. L. Vrouw van Zeven Smarten te Venray. Wij ontvingen het droeve bericht van het plotselinge overlijden van ons hooggeacht medelid de heer Jacques Janssen Zijn nagedachtenis zal steeds in grote ere blijven bij onze klup. Bestuur en leden Vastelaovesklup „De Piëlhaas" TE KOOP 4 blauwe parel hoenders broed '58 Brok, Leunen. TE KOOP partij biggen H. Willems-van Meijel. Wever slo Geven met grote vreugde ken nis van de geboorte van een zoontje en broertje Gregory James JAN STEVENS THEA STEVENS-WILMSEN TRUDY LEILA Buckingham, 21 jan. 1959 St.Michaëlsfarm. Quebec. Canada verzilveren op donderdag 5 fe bruari van 9—12 uur, 1—6 uur en 7—8 uur Beekweg 16 Bezoek! 1 en 2 iebr. in het Jeugdhuis, ten bate van de Voetbalclub Merselo Prachtige prijzen. Aanvang zondag 11 uur. Maandagavond trekking loterij. Bezoekt woensdagavond 7 uur het grote van Bombikkes in Hotel van Bergen te Gennep Prachtige prijzen voor groepen, paren en enkelingen. Bekend om zijn gezelligheid Gediplomeerd bloem sierkunstenaar Eindstraat 2 Tel. 450 GEVESTIGD voor het maken van aJle kleding, ook voor verstelwerk. TINY DERKX, Veulen H 28 Onze reclame Boterhamworst 100 gram 30. 250 gr. 65 Preskop 100 gr. 30, 250 gr. 65 Bloedworst 500 gr, 50 Vrijdag en zaterdag Goteletten 500 gram 1.75 Zojuist ontvangen in moderne dessins en afwasbaar vanaf 3.75. PETER HENDRIX BAZAR Grotestraat 13 Jongeman, werkend in Venray, zoekt ten spoedigste een kamer zonder pension Brieven onder nr. 301 bureau van dit blad. TE KOOP 1000 pullen WxR 7 w. Jan Rongen, Vierlingsbeekse- weg G 61, Overloon. TE KOOP toom biggen J. Willems, Leunseweg 23 Paterslaan 7 1 blik ananas Chocolade lolly Pinda's Knotslolly's Perziken 21 per pak 4 per blik IS L w 9 cl 5 ci 9 c 5 c 5 c 1 Bij elke 250 gr. gesort. koeK naar eigen keuze 7 dikke sinaasappelen 3 pakjes margarine Banka 5 rol closetpapier 12 heerlijke mandarijnen Zuurstaven I.— 9S 61 lot lt Schuifdoos lucifers 2'f: c 150 gram belegen kaas s| c Pindakaas per pot 6jh c Nougatblokken 25 10 1|> c 200 gram jonge kaas 511) c Dag en nacht rookartikelen en snoepgoed! 5 in onze automaten. Langstraat 42a Hel. p Jongens en meisjes, voor vastwerk. Loon voïgeniSj C. Maasheseweg 59 TE KOOP een varken voor huisslachting P. Versteegen, Oirlo tel. 04784- 306. TE KOOP moderne kinderwagen z.g.a.n., wegens plaatsgebrek. Adres bureau van dit blad. TE KOOP partij-zware biggen GEVRAAGD aspergesstekers A. Smedts, Lorbaan, Veulen. plastic bouw;: -en alleen bij jijj I. Coenen-Houtac<er Hofstraaint TE KOOP z.g.a.n. bankbed Leeuwstraat 5. TE KOOP toom biggen L. Hendriks, Spraland Oostrum TE KOOP St. Bernardshond (reu) zuiver ras, 9 md. oud, lief voor kinderen. J. Jacobs, C 151 Overloon TE KOOP partij biggen P. Guscers, Hoopweg 4 TE KOOP 10 zwa>e biggen P. Keijzers, Castenray G 36 TE KOOP 600 prima gezonde kuikens WxR 6 weken A. Peeters, Timmermannsweg 36, Ysselsteyn. Te koop 2 hoogdr. varkens H. Reintjes, Veulen H 16. TE KOOP handappelen M. Heesen, Leunen K 28a. Te koop gevraagd en alle soorten Fa. Frans Janssen T1ENRAY Tel. 04789-232 TE KOOP toom biggen Jos. Baten-Direks, E 50a Oirlo weer 't Is Cowboyhoeden van s» ro, maat, speciale prijs Cowboyhoeden vilt, i co' men, pistolen, knalkufke werk, serpentines, m.l'skt ringen, goudgalon, ;;-,ch diverse strohoedjrfjc, Zie etalagtfj. Bazar Grotestraat |ï3 de bekendste mjerlt verkrijgbaar l»ij J.Coenen-Houtack Hrs Hofstraat! Voor directe IeverV.-p{- haverstro f 43.- roggesti voederbieten 14.- P. PEETERS, Ysse Timmermannsweg" Het adres J. de Bruyn-De; Langstraat 13 TE KOOP zeug m. 10 biggj t Loenen, K 44 Leun

Peel en Maas | 1959 | | pagina 2