Circus Mök serviez Mil Graal en Bernedien Voorlopig overzicht van de loop der bevolking over 1958 nor Zitting en Bal Zondag 18 jannewarie „Prinsenhof jke Stand Venray net meisje boven 19 j. Vseverzekering Voetverzorging J. Woltering nel meisje GRATIS advies voor een goed ligt man-kanaries a 7.50 p. Bos- of heidegron Profileert van onze reclar Slagerij 6. Leenders-Gonn Levensmiddelen-recb H. van Dijck-Hendr L. J. Backus Slagerij COEADERS Jean .d. 1 Het Warei hij bij de oprichting van de nieuwe parochie (die waarschijnlijk eerder zal plaats vinden dan men ver wacht) op de volledige mede werking van bestuur en leden zou hunnen rekenen. Door de heer Timmermans wer den de woorden van de kapelaan nog eens onderstreept en hij meende ook voor 1959 op een succesvol verenigingsjaar te mogen rekenen. De zeer geanimeerde vergadering werd door de voorzitter gesloten nadat hij op allen een beroep had gedaan om volledige medewerking en eensgezindheid. Benoeming De heer L. Sala. adj. inspecteur van de veeartsenij-geneeskundige dienst is thans benoemd tot inspec teur van deze Dienst, zodat hij thans de gehele leiding van deze dienst in Limburg in handen heeft. Geslaagd Te Helmond slaagden de vol gende dames voor het kiimroos- diploma, algemene ontwikkeling: voor meisjes: Nelly Peters, Heide; J. Wouters, Stevensbeek; RiaThe- losen Stevensbeek; Annle Cremers, Overloon. GEVONDEN VOORWERPEN: Bruine rozenkrans, bruine heren glacé handschoen, een paar kinder wantjes, ring, huissleutel en sjaal, Politiebureau; muntbiljet v. f 2.50, Janssen, Patersstraat 5a; blauw wollen kindersjaal, Janssen, Kemp- weg 35; handwarmer, Jacobs, Leu nen K 1; bankbiljet f 10.slagerij Poels, Grotestraat; zwarte dames glacé-handschoen, A. Verheijen, Deurneseweg 36; bruine herenhoed, W. Aarts, St. Antoniusstraat 4; gouden trouwring, Selders, Kolk- weg 20; zwart z lver gekl. rozen krans, Bonants, Langeweg 1; hon- denriem met halsband, wed. Clephas, Overloonseweg 43. Loterij Herwonnen Levens kracht. Van dein Venray verkochte loten zijn op de navolgende nummers de daarachter vermelde prijzen uit geloot: 17142 zilveren dasklem 17765 damspel 18979 Philips platenspeler 20169 strijkdeken 20246 sigarettenstandaard 20918 zilveren sigarettenpijpje 23130 Philips-Portable Radio 30098 schroevendraaier-set 30106 Philishave- scheerapparaat De prijzen kunnen tot uiterlijk 25 mei 1959 worden opgevraagd. Veilig Verkeer Veilig Verkeer heeft plannen om in navolging van de onlangs plaats gehad hebbende .voetgangersavond' binnenkort een voorlichtingsavond te verzorgen voor wielrijders en bromfietsers, alsmede voor auto mobilisten. „Een Rijdt Veilig-Actie" wordt voorbereid en plannen voor keurine der wagens, zijn in vergevorderd stadium. Op de kerkdorpen worden verkeerscursussen gegeven. In Oirlo en Heide hebben die reeds plaats gehad, in Leunen is men bezig. CARNAVAL Terwijl in Venray een gezellige drukte heerste op het Aldewiever- bal, gingen in Oirlo Prins Sjaak I en in Ysselsteyn Prins Jan I be laden met roem de rust van het gewone burgerlijke bestaan op zoeken. Met lof en ere kregen zij hun plaats bij de oude prinsen. En nu is het zoeken naar nieuwe. Veelbetekenend is, dat met d<* traditie gebroken wordt, dat in de Kom op Circus Mök de prins niet komt. Wellicht dat Graat en Ber- nadien de dansers nadere inlich tingen geven. Verder is in Oostrum Vorstenhal, waarop de nieuwe Vorst verschijnt en in Ysselsteyn wordt op het Prinsenbal de nieuwe prins ver welkomd. Aannemersavond Maandag hielden de Venrayse aannemers hun jaarvergadering in Hotel de Keizer. Op deze vergade ring -werd tot nieuwe voorzitter gekozen de heer Raedts uit Oostrum; als opvolger van de heer Veldhui zen, die reeds jaren voorzitter der N.K.A.P.B. in Venray was. 's Avonds was er een gezellige avond in Prinsenhof, waar een 15 man grote boerenkapel uit Mierlo voor muzikale begeleiding zorgde van het cabaret programma en later voor dansmuziek zorgde. S.V.V.-nieuws Indien de weersomstandigheden en de gesteldheid van de terreinen het toelaten zal a.s. zondag het programma worden afgewerkt zoals dit werd vastgesteld voor zondag 11 januari j.l. en waarvoor wij verwijzen naar het S.V.V.- nieuws van zaterdag 10 januari jl. Misverstand Bij de fa. van Opbergen kan heel veel, maar 'n eenpersoons interieur matras leveren voor f 25,50 is teveel van 't goede. Het zetfoutenduiveltje is er oor zaak van, dat de prijs van f 53,75 verkeerd opgenomen werd. Wij vestigen wel Uw aandacht op de talloze andere, werkelijk onge looflijk lage prijzen van deze firma. Bevolkingscijfer op 1 Januari 1958 VERMEERDERING: m. vr. tot. Geboorten: 298 238 536 Vesriging 573 483 1056 Totaal 871 721 1592 VERMINDERING t Overlijden 99 77 176 Vertrek: 405 411 816 Mannen Vrouwen Totaal 10126 9853 19979 Totaal: 504 488 922 Verschil tussen vermeerdering en vermindering 367 233 600 Bevolkingscijfer op 1 januari 1959 10493 10086 20579 In deze cijfers.zijn begrepen 165 Ambonnezen, die in december 1958 in het bevolkingsregister dezer gemeente werden opgenomen. Aantal huwelijken in 1958 154 CARTON voor om de kunstmoeder, kippen- of tuindersglas, creoline, was benzine, gasoline, ammoniak, zoutzuur, waterglas, terpentijn, lijnolie, carboli- neum, behangselpapier, glas, verfwaren. Schildersbedrijf F. W, HENDRIKS Langstraat 33b Tel. 713 Venray -Reclame Een^Maastrichts reclamebureau Is op het ogenblik bezig een groot reclamebord te vervaardigen, dat in de omgeving van de Paterskerk zal worden geplaatst. Op dit bord vindt de bezoeker niet alleen alle bezienswaardig heden in deze streek vermeld, maar b.v. ook de kerkelijke diensten, de garages, hotels e.d. meer, kortom alles, waar een vreemdeling nieuws gierig naar kan zijn. Een en ander is keurig uitgevoerd en zal een stille, goede gids zijn voor de vele vreemdelingen, die onze plaats passeren en „aandoen". Honger in Angola De Angola-actie, die door de Nieuwe Limburger is gestart en door Peel en Maas voor Venray is overgenomen heeft tot resultaat gehad, dat naar dit hongergebied in Portugees West-Africa thans.... f 18 500 kan worden overgemaakt. Dat hier onder ook weer giften uit Venray zijn (ruim f 550,ver antwoordden wij vorige week) is bijzonder verheugend. Deze week kwam bij Pastoor Goossens Ambyerstraat 35 te Heer, uit Venray binnen: N.N. t.e.v. H. Antonius f 50, Familie G.S.L, 15, Ursulinen St Oda 25, L.V. 5,— M.G. Smakt 3,— Namens Pater Strous, hartelijk dank aan alle milde gevers en voor hen die voor deze missionaris in dat hongergebied nog wat óver hebben, zij hier het gironummer van Pastoor Goossens uit Heer, nog maals vermeld: 86803. Huldiging vroedvrouw Mevr. KruyssenMeesters, heeft j.l. vrijdag wel terdege gemerkt, dat hear werk in de afgelopen 25 jaren in Venray zeer hoog is ge waardeerd. Dat bleek niet alleen uit een druk bezochte recptie, waar de H.E. Heer Deken, namens het dekenaat gelukwensen aanbood en loco-burgemeester Wintels, namens de gemeente, maar ook uit de tal rijke bloemstukken en cadeaux, die namens vele moeders hier werden aangeboden. Dat de heren huisartsen, gezins zorg en het Groene Kruis, acte de presence gaven, wijst op een goede samenwerking en op waardering voor elkanders werk. Een schat van bloemen en vele, vele felicitaties zullen de herinnering aan dit zil veren jubileum nog lang vast houden. Kleermakers-patroons worden onderscheiden. Woensdag a.s. zal de R.K. Kleer makerspatroonsbond St. Gerardus- Majella Venray omstreken haar jaarvergaderng houden in zaal Prinsenhof alhier. Tijdens deze vergadering zal de bondsvoorzitter Poelmans uit Den Haag, aan vier leden de zilveren bonds-onderscheiding uitreiken, nl. aan de heren P. Baltissen, Merselo, J. van den Brandt, Oostrum, A. Franssen en P. van de Ven uit Wanssum. De dames van de leden zullen deze huldigingsavond bijwonen, als mede hoofdbestuurder Naus uit Helden. De Kleermakerspatroons-bond te Venray mag er trots op gaan, dat vier van haar leden als eersten in den lande deze bijzondere onder scheiding ontvangen. Dienstplichtigen-retraite De jongens die in februari of maart in militaire dienst moeten gaan, kunnen eerst een speciale dienstplichtigen-retraite meemaken in Venlo op „Manresa". Ze hebben de keus tussen een retraite van 26—4J9 januari m een retraite van 29 januari tot 1 februari. Men geve zich zo spoedig moge lijk hiervoor op bh zijn parochie geestelijke, of bij Pater Domitius, Patersk looster. Hobby-(huisvlijt)club Op de hobby-club gaat men ook maskers maken voor de a.s. carnaval. Dat zal bij veel jongens zeer in de smaak vallen. De club behoeft niet te klagen over gebrek aan be langstelling. Toch zijn er enkele jongens die ongeregeld komen. Om dit tegen te gaan zal voortaan even goed contributie betaald moeten worden voor die week dat men weggebleven is. De hobby-club is alleen bedoeld voor jongens die trouw elke week komen om geholpen te worden bij de hobby of huisvlijt die ze be oefen At. Nieuw verkeers controle systeem De nieuwe president-direc'eur der Ned. Spoorwegen ir. H. Loh- mann deelde in zijn nieuwjaarsrede mede, dat het traject Nijmegen- Venlo in dit jaar zal worden uit gerust met een nieuw verkeers controle systeem, dat voor de eerste maal in Nederland zal worden toe gepast. Dit maakt het mogelijk dat een man vanuit Nijmegen dit hele traject beheert en voorde treinen- regeling zorgt. Over electrificatie van dit vak of omlegging daarvan werd niets gezegd. Toneeluitvoering Door de toneelvereniging „Come- dia", zal te Leunen zondag 18 en maandag 19 jan. a.s. een toneeluit voering gegeven worden ten bate van handboogschutterij „St Joris"- in 't patronaat. Opgevoerd wordt het toneelspel in 3 bedrijven: ,.Op Eigen Erf". Zie advertentie in dit blad. V.G.L.O.-school te Overloon zelfstandig Met ingang van 1 januari werd' te Overloon, het v.g.l.o-onderwijs gescheiden van het lager onderwijs. Dit wordt nu geheel zelfstandig, met een hoofd en twee leerkrachten. Tot hoofd werd benoemd zuster Adel- bertha, voorheen hoofd van de lagere school en als onderwijzeres sen werd benoemd, mej. Baltussen en mej. Zegers. De officië e opening van deze St Bernadetteschool heeft donderdag 15 jan„fplaats gehad. Momenteel telt de school 54 leer lingen. Op verzoek van de bisschop werd een oudercomité opgericht, waar van het doel werd uiteengezet door de pastoor op een daartoe gehouden vergadering. Het oudercomité werd als volgt samengesteld: A. Baltussen Over loon voorzitter, F. Verhoeven secre taris-penningmeester; leden: W. Loonen Overloon; mevr. v.d. Zan den, Overloon; mevr. Peters Venray; P. Verstegen, Oirlo en J. Arts Merselo. Valse biljetten van f 2.50 in omloop Er zijn valse biljetten van twee en een halve gulden in omloop. Gedurende de laatste dagen zijn er verschillende valse rijksdaalder briefjes door bankinstellingen en postkantoren ontvangen. De falsi ficatie schijnt tot nu toe voorna melijk in het westen van het land te zijn verspreid. Ze zijn nagemaakt, doch bij nadere beschouwing vertoont de achter kant van de valse biljetten een duidelijke afwijking, terwijl de blauwe kleur aan de voorzijde der biljetten fletser is. Alle valse pa pleren rijksdaalders zijn genum merd met 5 JC 018093. Van 268 ziekenhaizen 111 katholiek in Nederland Volgens de laatste gegevens be schikt ons land over 268 zieken' huizen, waarvan er 111 katholiek zijn. Het totaal aantal bedden daarin bedraagt 49 duizend 174. Zonder de zeer specialistische klinieken: 46 duizend 332 bedden. Aldus de Delft- se arts P. C. Cleyndert jr in een zojuist verschenen nummer van „Economisch-statistische berichten' Het grootste aantal bedden per duizend inwoners heeft Zeeland (5,58), het kleinste aantal Drente (3) Relatief het minste aantal opna men waren er in Katwoude (N.-H.) het hoogste aantal in Dinther (N.-Br.). Het gemiddeld aantal verpleegdagen per patiënt is 20 Anvang Bal 6 uur tot 21 dagen. De ziekenhuizen zijn over het algemeen voor 85 percent bezet. Dit betekent echter niet dat er te veel ziekenhuisbedden zijn, een zekere reserve is noodzakelijk. Lagere broodprijs akkoord Minister Zijlstra (Economische Zaken) is er mee akkoord gegaan, dat de Nederlandse Bakkerijstich ting aan alle bakkers zal adviseren de prijs van waterwitbrood en volks- bruinbrood (800 gram) metéén cent te verlagen. Dzee prijsverlaging zal maandag 19 januari ingaan. Fokpaarden traden aan in vcemarkthallen In de Bossche veemarkthallen stonden donderdagmorgen de 48 ingeschreven dekhengsten van de provincie Noord-Brabant voor de jaarlijkse verplichte keuring aan getreden. Het aantal dekhengsten stijgt nog steeds in Brabant, even als het totaal aantal koudbloed- paarden op de boerenbedrijven. Van de elf keuringscentra in het land is Den Bosch met zijn 48 dek hengsten thans de grootste. 700.000 rekeninghouders 8 januari werd te 's-Gravenhage als 700 000ste rekeninghouder bij de postchèque- en girodienst inge schreven de heer A. S. Spoor te Rotterdam. 16 januari 1918, dus nu 41 jaar geleden, werd de dienst geopend met 4.000 rekeninghouders. De giro dichtheid beloopt thans 1 rekening houder op 16 inwoners. De Hoge Read heeft nu defini tief de voetbalpool verboden, maar de K.V.P.-minister Struijcken heeft desondanks via deloterijwet zowel de KNVB als Caritaspool toestem ming geeeven weer te beginnen op zondag 25 januari draait de KNVB- pool weer. Op 26 maart 1960 zal het nieuwe speelseizoen voor de Passiespelen in Tegelen beginnen, met de voor bereidingen daartoe is men begon nen. Meer discipline op de brommer De bijzondere actie die de Eind- hovense politie heeft ingezet om bestuurders van bromfietsen wat meer verkeersdiscipline bij te bren gen, heeft er toe geleid, dat sinds 1 december ongeveer duizend per sonen werden verbaliseerd. Woensdag stonden hiervan 164 voor de kantonrechter terecht. Voor de meerderjarigen bestonden de vonnissen uit een boete, variërend van f 5 tot f 50 met ontzegging van de rijbevoegdheid voor een periode van zes maanden en voor de minderjarigen van f 10 tot f 35 eveneens met zes maanden ont zegging. Auto onder trein Woensdag is op de overweg met halve afsluitbomen te Eindhoven, de 52-jarige J. Jeuken met zijn auto, door een personentrein gegrepen en gedood. de te Horst en Verheijen Gertruda, 33 jaar. Timmermannsweg 14. GETROUWD: van Schijndel Antonius, 28 jaar, meubelmaker teDeurne en van den Hoogenhof Adelheid, 22 jaar. te Venray. Poels Antoon, 29 jaar, tuinder te Horst en Janssen Wilhelmina, 25 jaar, te Venray. van 9 t/m 15 janari 1959 GEBOREN: Vermeulen Alberdina, Nieuwl.str. 12 Swinkels Alberdina, Hoenderstr. 53 Rooyakkers Anastatia, Deurnesew. Micnels Wilhelmus, Oirlo F 7a Croymans Josephina, Overbr. H 112 Leyendeckers Ferdinande, Gussenst. Fieurkens Peter, Heidse Peelweg 2 Leenen Arno, Henseniusstraat 1 Brouwers Maria, Vierlingsbeek Bartels Johannes, Veulen H 14a Hanssen René, Wilhelminastraat 8 Coppus Wilhelmina, St Jozeflaan 18 Koenen Wilhelmus, Pr. Bernh.str. 20 Jenneskens Theodora, Deurneseweg Jacobs Martinus, Grootdorp 34 Philipsen Wilhelmina, Deurneseweg Vermeulen Johannes, St. Jozefweg Hanen Henrica, Pr. Hendrikstr. 20 Cox Petronella, Steegsbroek I 14 OVERLEDEN: Broers Peter, echtg. van Linders Th., 47 jr, Nachtigaal. Versteegen Martinus, wed. van Lamers R., 86 jr, Beekweg. ONDERTROUWD: Persoons, Adrianus, 23 jaar, ver pleger te Utrecht en Dechnar, Al berdina, 22 jaar, juffrouw van toe zicht, Langstraat 4. Caspers, Petrus, magazijnbedien- Wij maken er op attent dat gelegenheid bestaat voor het op geven van kleine adverieniiën foi vrijdags 9 uur. Grotere ad verten tiën zo vroeg mogelijk, liefst woensdag. ADVERTENTIEN Geven met grote vreugde en dankbaarheid jegens God kennis van de geboorte van hun zoon tje en broertje ARNO Bij het H. Doopsel ontving hij de namenArno Theodor Maria W. LEENEN A. LEENEN-L1NSSEN JOKE Venray, 12 januari 1959 Henseniusstraat 1 Wegens familieomstandigheden a.s. dinsdag gesloten J. In de Rijp, kapper 1 ol 2 kostgangers gevraagd. Adres bureau dezer. in burgergezin, per 1 febr. Brieven onder nr. 171 bureau van dit blad. Zwarte Setter weggelopen. Tegen beloning terug te bezorgen Kolkweg 27. „Eensgezindheid" Premiebetaling zondag 18 januari na de Hoog mis aan het Veulen in café L. van Gassel. Premie bedraagt 0.75 pet. Voor pinken de helft. Het Bestuur elke 4e donderdag v.d. maand Donderdag 22 januari van 1.30—6.30 uur in Rest. Janssen, Stationstraat 1 Ven ray voor pedicure en voet behandeling,steunzolen, elast. kousen, enz. Pijnloze behandeling. Opgegeven privé adressen voor aan huis worden na zittingstijd in volgorde afge werkt. Medisch gediplomeerd voetspecialist VENLO Tel. 04700—2582 TE KOOP toom biggen G. Pouwels, Wanssumseweg 18, Oostrum. GEVRAAGD voor Carnaval en balavonden Zich te melden Prinsenhof. Woensdag 21 januari a.s. komt d korsetière van de PAS-TUNETT Kori-etfabriek in onze zaak om 1 van advies te dienen met alles w; betrekking heeft op figuurverbetc ring, zonder enige verplichting uwei zijds. - Profiteer van deze servic Vogelkwekers, zondag 18 januari van 11 café In den Engel, Grotestra koopt ondergetekende putter-bastaarden f 10.- Koopt ook fa. CORSTENS-VAN SCHIJN Postbus 6, GEMERT gevraagd Te koop gevraagd enige percelen bos- of heideg oppervlakten vanaf 3 Hectaren. Aanbieding met prijsopgave en uitvoerige inlichtint N.V. CIBRO, Zeestraat 71. Den Haag, Tel. 18.23.6 Gebraden gehakt 100 gr. 40, 25C Hausm. leverworst 100 gr. 35, 250 Bakuloedworst 500 gr. 50, pakje varken Vrijdag en Zaterdag Varkensbraadworst 500 gr; Stationsweg 45 Tel 200 gram GEKOOKTE HAM 200 gram BOTERHAM WORST SINAASAPPELEN sappig en zoet 8 st BANANEN 500 gram PINDA S krakend vers 200 gram PETIT BEURRE 2 pak i DIKKE PRUIMEN 1' BRABANTIA artikelen keukenrekken me handdoekrekjes, broodschalen, broodcromme tafels, mouwplankjes, enz. De bekende Brabantia keukenkrukjes handig Ook voor uw huishoudelijke artikelen MERSELO Teie Arts Overloon houdt woensdagavond 21 jan. en donderdagmorgen 22 jan. geen spreekuur Spoedgevallen aan huis melden Onze reclame Gekookte ham 100 gr. 55, 250 gr. 130 Leverworst 500 gram 65 Vrijdag en zaterdag Coteletten 500 gram 1.80 Lingerie „Brozandiex" Damesconfectie-atelier Stationsweg 16 Venray vraagtvoor directe indiensttreding ervaren, aankomende en leerling-naaisters Aanmelden dagelijks. Op woensdag 21 half 8 in caié Swaghc lezing over fr aardbeien en door de Firma Lig tem Iedereen is welkom. Bestuur L.f Wilt u serieus muziek stud zoals piano, orgel, solfège, enz., komt da heel vrijblijvend prate Uw benodigdheden papier, bladmuziek, st instrumenten (blokflu enz.) worden gaarne verzorgd. Prins Bernhardstr Tel. 996 Mooie niet geheel con Spotprijzen Zie et: Hofstraat 10 Julian asin gé

Peel en Maas | 1959 | | pagina 2