Meers-avond I I De tijden veranderen en wij veranderen mee SPORT „DE LELIE G. MULDERS Kerkelijke Diensten Garageboxen ADVE RTENTI EN Voor uw tuin Th. Claessens Zalig Nieuwjaar SIJBERS' THIELENS Fa. Flinsenberg Cremers CoDstractiewerkplaats H. CLEPHAS Schutterij „Het Zandakker" Pater Jan Oudenhoven m.s.c. H. Oudenhoven Lzn. Bouwbedrijf W. VAN GEND Sigarenmagazijn ,,'t Hofke" Ketelfabriek MUVERO Café Zanders Kapsalon MIN-POELS A. M. HERMUS Bmndkastenfabriek en Constructiebedrijf „Er is in de geschiedenis van de mensheid nauwelijks een andere periode aan te wijzen, waarin de uiterlijke levensomstandigheden van de mens en ook zijn opvat tingen zich zo snel, zo algemeen en zo intensief wijzigden als in deze tijd. Nieuwe ontdekkingen van techniek en wetenschap heb ben in korte tijd de wereld radi- kaal veranderd". Zo hoorden wij vorig jaar in een brief van de bisschoppen van Ne derland. Wat vroeger niet kon, blijkt in onze tijd wel te kunnen. Alles verandert in snel tempo, en ook de mens verandert in zijn op vattingen, en in zijn gedragingen. Een groothandelaar b.v., kan niet meer leven alsof telefoon en tele graaf ieder belangrijk nieuws niet razendsnel bekend maken. Als er vandaag een algemene staking in Amerika uitbreekt, moet hij daar vandaag nog rekening mee houden: zijn bedrijf zou anders ten gronde kunnen gaan. Radikaal nieuwe opvattingen en inzichten ontstaan tegenwoordig snel en verspreiden zich ook snel over de hele wereld. Op vele ge bieden kunnen wij onze opvattingen bijna niet snel genoeg wijzigen, om niet achter te zijn. Dit alles maakt de mens van nu onzeker. De moderne mens ver toont steeds meer neiging in zijn opvattingen te zoeken naar het nieuwe en af te rekenen met het oude. Wat gisteren nog als zeker heid gold, wordt vandaag betwijfeld: aldus de Bisschoppen. Het gaat niet alleen over tech nische vooruitgang, die noodzakelijk verandering brengt in ons leven. Ook het gezinsleven is de laatste jaren radikaal veranderd. De kin deren zijn heel wat zelfstandiger dan vroeger, en gaan b.v. praten over kostgeld betalen. Geen wonder, dat ouders zich afvragen of het vierde gebod soms veranderd is. Wat hoort en ziet men verder al niet aan nieuwe opvattingen wat betreft omgang met protestanten, coëducatie, verkering, kleding, hu welijksbeleving, gezinsgrootte, enz. Het lijkt wel of alles op de helling staat, tot de tien geboden toe. Dit alles maakt de gelovige on rustig. Als de zedenormen schijnen te wankelen, komt dan ook het geloof zelf niet in gevaar? Wat wil God nu eigenlijk: moeten de ouders hun kinderen zo vrij en zelfstandig laten als de modernen voorstellen, of niet? Wil God nu, dat de gehuwden streven naar een groot gezin, of is een groot gezin niet zonder meer een ideaal? En in de kerk verandert ook al zoveel. De Mis wordt anders, de vastenwet is veranderd en de wet van het nuchter zijn vóór de Com munie. Er wordt zelfs anders ge preekt: je hoort b.v. nooit meer een ouderwetse donderpreek over dood en hel. De kinderen komen thuis met ver halen, dat de schepping en de zondeval van de eerste mensen niet precies zo gebeurd zijn als in de Bijbel staat. Het lijkt wel of heel het geloof op losse schroeven staat. En zo wordt de onzekerheid steeds groter: Wat moet je nu eigenlijk nog geloven? Sommigen willen krampachtig vasthouden aan wat zij vroeger in de katechismusles geleerd hebben. Anderen daarentegen gaan aan alles twijfelen en hebben geen enkel houvast meer. En bij allen heerst onrust. De oorzaak van deze onrust is, dat wij tot nu toe ons geloof te veel hebben gezien als een zalig bezit van geloofswaarheden waar we eens en voor altijd mee klaar zijn. Maar dat geloof is juist niet iets, dat we helemaal hebben, zo maar ineens volledig. Neen, het geloof is veel meer een opgave, iets waar we elke dag in moeten groeien, waar we elke dag moeten trachten mee klaar te komen. Het geloof is een gave waar mee we moeten werken en woeke ren om het in ons dagelijks leven rendabel te maken, zodathet vrucht baar wordt in een waarachtig chris telijk leven. Het komt hierop neer, dat ons geloof geen rustig bezit is van waarheden die ik slechts moet trachten te behouden. Het geloof gelijkt veel meer op een raadsel, dat ik voortdurend moet ontraad selen. Pas in de hemel zullen we alles helder en klaar zien. Zolang we op weg zijn naar onze eeuwige bestemming is bijna alles nog raadselachtig en komt telkens weer de vraag op: „hoe is het nu eigenlijk?" en daar moet steeds een antwoord op gegeven worden. Anders gezegd: we moeten ons bezinnen op ons geloven zelf. Ons geloven moet veel meer een totale overgave zijn aan Christus, die is „de Weg, de Waarheid en het Leven". Maar dan ook tevens een geloven in de Kerk, waardoor Christus tot ons blijft spreken. v.d. B. van 4 tot en met 10 jan. PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Kapelaan Heijmans Zondag: 6.30 Ant. Fransen, echtg. en overl. fam., 7.30 Enselmus Ken- gen en echtg., 8.30 Mgr. Hanssen, 9.15 Hoogmis v.d. parochie, 10 30 H. Janssen en echtg., 7 uur lof, Maandag: 6.45 overl. parochianen, 7.30 Theo en Johan Janssen en overl. ouders, 8.15 zeereerw. heer van Haeff, 8.15 fam. Odenhoven- S winkels. Dinsdag: Driekoningen, 6.45 Wed. Barents, 7.30 Z.H. Johannes XXIII, 7.30 Jacob Kersten en echtg., 8.15 Mevr. Drenth, 9 uur best. jrd. H. Jacobs. Woensdag: 6.45 Wilhelmina Swin- kels-Emons, 7.30 J. de Bruin (buurt) 7.30 Meubelmakersbond St. Renol- dus, 8.15 Peter Custers en M. G. v.d. Ven 3kl., 8.15 Dr. Bloemen. Donderdag: 6.45 Wilhelmus Cle- phas en beide echtgen., 7.30 Sacra mentshoogmis, 7.30 Jan Henckens, 8.15 best. jrd. A. H. Wel ten. Vrijdag: 6.45 Chris Janssen, (in- vaüdenbond), 7.30 J. de Bruin en echtg., 7.30 Johan Janssen, 8.15 P_. H. M. Camps en echtg. 2kl., 8.15 bijz. int. R Zaterdag: 6.45 O.L. Vr.-hoogmis, 7.30 overl. fam. Bexkens, 8.15 Sjang Peeters, 9 uur 25-jarige huwelijk Clephas-Hannen, 9.30 pl. huwelijk van Hooren-van Els. Biechtgelegen held van 5.30—7.30. Om 7 uur lof. RECTORAAT PATERSKERK Zondag, feest van de H. Naai De H. Missen om 6.30, 7.45, 10.30, de Hoogmis om 9 u. Collecten vd. kerk en bijz. noden. 7 u. lof met overweging. Maandag, H. Telesphorus, mart. Dinsdag, feest van Driekoningen, 7.30 lof met overweging. Woensdag, Mis v. Driekoningen 7.45 Mis voor alle kinderen van de beide rectoraatsscholen, 7.40 avond cursus voor 18-jarigen. Donderdag, Mis v. Driekoningen, 7.45 wordt klas 4 van beide scholen verwacht. Vrijdag, Mis van Driekoningen, 7.45 de 5e klassen, 7.30 Lof. Zaterdag, votiefmis v. Maria, 7.45 de 6e klas. Biechten van 3—8 uur. Deze week iedere dag 'n H. Mis voor onze weldoeners. De school begint weer En daarom beginnen we met een H. Mis voor heel de schooljeugd a.s. woensdag om kwart voor acht en daarna wordt voortaan op elke dag eenbepèalde klas van kinderen verwacht, die onder leiding van hun eigen leerkrachten de H. Mis. Dus éénmaal in de week, buiten de zondag. Zo is donderdag de dag voor de 4e klas, vrijdag voor de 5e en za terdag voor de 6e. Kinderen van de andere klassen mogen ook ge rust komen, maar deze gaan dan verspreid in de kerk zitten. Mag ik de ouders aansporen, er toe mee te werken, dat hun kin deren op de hun aangewezen dag ook op tijd in de kerk zijn? MIS-INTENT1ES - Zondag 7.45 Willem Lemmen, 9 u jg. overl. fam. Peeters, 10.30 overl. fam. Derickx-Jacobs. Maandag 7 u. overl.ouders Phi- lipsen-Goosens en zoons Martin en Peter, 7.45 gez. jg. overl.ouders Jacobus Philipsen en Francina Goosens, 8.30 overl. fam. Lenssen Cremers. Dinsdag 6 45 overl. ouders Philip- sen-Goosens en zoons Martin en Peter, 7 u. bijz. int., 7.45 gez.jaarg. Theodor Verbeek, echtg. Maria Slits en overl.fam., 8.30 overl.fam. Kus ters vd. Heide. Woensdag 615 wed. Pouwels, 7 u. overl. ouders Philipsen Goosens en zoons Martin en Peter. Donderdag 6.15 overl.ouders Phi- lipsen-Goosens en zoons Martin en Peter, 7 u. overl. ouders Spee-Lin- ders, 7 u. bijz. int., 7.45 Johanna Swinkels-Michels en dochter Ger- truda. Vtijdag 6.15 wed. Pouwels, 7 u. overl. ouders Philipsen-Goosens en zoons Martin en Peter. PAROCHIE OOSTRUM Zondag: Vandaag feest van den Zoeten naam, 7 u. H. Comm., 7.30 de Vroegmis, 9 u. H. Comm., 10 u. de Hoogmis, 3 u. Lof. Maandag: 7.30 H. Mis tot int. v.d. paardenverzekering. Dinsdag: Feest van Driekoningen dag van devotie, 7 u. H. Com., 7.30 de Vroegmis, 9 u. H. Comm.. 9.30 H. Mis v. d. J. B., kring Venray, 10.30 de Hoogmis, 3 u. Lof. Woensdag:,7.30 best. zm. vd. overl. fam. Hermans-van den Berg, Donderdag: 7.30 best. gez. H. Mis vr. Vermeulen. Vrijdag: 7.30 gest. gez. H. Mis Jacob Wilms. Zaterdag: 7.30 best. zm. Wed. Fr. Derks, 7.30 Marialof. PAROCHIE OIRLO Zondag: le zondag der maand, feestdag vd. H. Naam Jezus, 6.30 H. Comm., lm om 7 uur en 8.30, 8.30 lm t.e.v. H. Anna uit de offer vd. St Annakapel tot int. van de bevordering der priester- enkloos- terroepingen en zegening van de christelijke hulsgezinnen, 10 u. pa rochiehoogmis, 3 uur aanbiddings uur, le coll. is buitengewone coll. wegens de torenbouw bijzonder aan bevolen, 2e coll. voor 't bisdom. Maandag: 7.30 maandstond Aloy- sius Gommans. Dinsdag: feestdag van Drie koningen dag van devotie, de H. Diensten als op zondag, 6.30 H. Communie, lm 7 uur en 8.30, 10 u. parochiemis zieled. voor een overl. vader en moeder, 3 uur rozenkrans en lof. Woensdag: 7.30 zieled. Anna Bos. Donderdag: 7.30 zieled. overl. fam. Antonius Direks en Johanna Hagens. Vrijdag: 7.30 zieledienst Willem Michels. Zaterdag: 7.30 zieled. overl. fam. 5 mits—Jeurlssenbiechthoren van 57 uur, 7 u. Marialof. A.s. zondag collecte voor de Afri kaanse missie, feestdag vd. H. Fam., alg. H. Comm. voor de leden vd. H. Familie en om 3 uur pl. lof met hernieuwing der opdracht. PAROCHIE LEUNEN Zondag: Feest v.d. Zoeten Naam Jezus, 7 u. H. Mfs v. d. parochie, 8 u. lm overl. fam. Litjens-Arts, 9u, Peter Emons en echtgen., 10 u. hoogmis als jgt. v. Lambertus en Henrica Reintjes, 3 u. mndl. aan biddingsuur, mnd. coll. v. onze kerk. Maandag: 7 u. Wed. Smits-Meyer, 7.30 gez. jgt. Frederica Loonen-de Ponti. Dinsdag: Feest v. Driekoningen, feestdag v. devoiie, 7 u. Christiaan Gooren, 8.30 overl. ouders de Mul der, 10 u. hoogmis als jgt. Antoon Derks, echtgen. en Peter Johan Derks, 3 u. Lof. Woensdag 7 u. overl. fam. Jans- sen-Michels, 7.30 v. echtgen. v. P.J. Lltjens, 7.30 's avonds cursus voor 18-jarigen. Donderdag: 7 u. Petronella As- selberghs, 7.30 Albert Loonen. Vrijdag: 7 u. H. Mis, 7.30 v. Eli sabeth Reintjes de Lauw. Zaterdag: 7 u. H. Mis, 7.30 gez. jgt. Hendrik Verlinden en echtgen. Biechten v. 4—5 en van 7—7.30, om 7.30 lof t.e.v. O.L. Vr. Kerkpoets: Betsie Voermans en Truus Geurts. a.s. Zondag coll. v. Afrikraanse Missieën. PAROCHIE CASTENRAY Zondag: Feest v.d. Allerh. Naam Jezus, maandel. coll. v.d. Kerk, 10 u. hoogmis v.d. parochie, 2.30 mnd. aanbiddingsuur. Maaddag: 7.30 gez. H. Mis overl. fam. Philipsen-Phllipsen. Dinsdag: Feest v. Driekoningen, dag v. devotie, diensten als op zon dag, 7.30 vroegmis v.d. bekering v.d. zondaars, 9 30 Hoogmis v. overl. fam. Jacobs-Smits, 2.30 u. Lof en Rozenhoedje. Woensdag: 7 30 gez. jrd. Josephi- na Seykens-Collin, 10 u. pl. H. Mis bij gel. v. Inzegening v.h. huwelijk v.h. bruidsp. J. Jacobs en D. Smits. Donderdag: 7.30 gest. gez. jrd. fam. Steeghs-Baeten. Vrijdag: 7.30 gez. mndd. Willem Thielen. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O. L. Vr. v. A. B. tot int. v. h, die hier voor offerden, v. 6—7 gel. tot biechten, 7 u. Lof, Rozenhoekje en gebeden v.d. Broederschap v. O. L. Vr. A. B. a.s. Zondag 2e coll. vd. Afric. mis sies. Kerkpoets: Toos Willemsen en Truus Heidens. RECTORAAT VEULEN Zondag: feest vd. Allerh. Naam Jezus. 7 u. H. Com., 7.30 lm. zal. P. Smedts, echtgen., overl. kinde ren en kleinkind, 10 u. hoogmis tot int., 2.30 Lof. Maandag: 7.30 lm. zal. vr. Hei dens. Dinsdag: Feest v. Driekoningen, dag v. devotie, doch de diensten als op zondag, 7.30 lm. v.d. vervolgden en v.(l. bekering der Heidenen, 10 u. hoogmis tot int., na de middag om 2.30 lof. Woensdag: 7.30 lm uit dankbaar heid vh. welslagen van een examen. Vrijdag: 7.30 lm. zal. Jan v. Wy- lick, 's avonds 8 u. godsdienstcur sus in school. Zaterdag: 7.30 lm t.e.v. O. L. Vr. Sterre der Zee, van 5.30—6.30 gel. om te biechten, 7.30 Lof t.e.v. Ma ria. Kerkpoetsen: Joke Leijssen en Doortje v. Rijswijk. Accolieten: Jan Reintjes en Piet v. Meijel. a.s. Zondag is de tweede collecte v.d. Afr. Missiën. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag, feest van de zoete Naam Jezus: 6.30 lm. Jo Swinkels, 8,10 overl. fam. Willemse-Spreeuwen- berg, 10.15 hoogmis, gest.jg. Anna Fleurkens-Pouwels, 2 u. lof. Maandag 7,30 gez. jaarg. Maria Verstappen en Piet Smits. Dinsdag, Driekoningen, feestdag van devotie: 7 u, lm. overl. fam. Michels-Phllipsen, 8,30 kindermis, 10 u. hoogmis, gez. jaarg. Henrica Derks-Munsters. Woensdag 7.30 lm, oveil. fam. Custers-Roblns. Donderdag 7.30 gest. jaarg. Maria Janssen-Droesen. Vrijdag 7.30 lm. Willem Peters en Johanna Kous. Zaterdag 7.30 gest. jaarg. Albert Fleurkens en Elisabeth Claessens, 6 u. lof, tot 7.30 biechten. RECTORAAT HEIDE Zondag: H. Naam Jezus,7.30 overl. fam. Willems-Maessen, 10 u. Hoog mis t.e.v. O.L. Vr. v. Lourdes, 2.30 Lof. Maandag: 7.30 H. Com., 8 u. lm. overl. fam. Giezen-Swinkels. Dinsdag: Verschijning des Heren, 7.30 t.e.v. O.L. Vr. tot bijz. Int., 10 u. Hoogmis Pater Benvenitus Boom. Woensdag: 7.30 t.e.v. O.L. Vr. v. Alt. Bijst. Donderdag: 7.30 Gertruda Poels Voesten. Vrijdag: 7.30 overl. fam. v. Osch- Rambags. Zaterdag: 7.30 Henricus Huber- tus Rutten, 7 u. biechten. 7.30 Lof te huur Te bevragen bij fa. Volleberg, Henseniusstraat. Maandagavond had in zaal Wil helmina een voorlichtingsavond plaats, die georganiseerd was door Veilig Verkeer. De belangstelling was niet groot, maar wat geboden werd was toch zeker de moeite waard. Allereerst zong ook hier het pas opgerichte jeugdkoor en terecht mocht Adjudant Janssen, die als voorzitter van Veilig Verkeer de leiding van deze avond had, de heren Jacobs en Huebers compli menteren met dit nieuwe koor, dat een tweetal kerstliederen en 2 lied jes betrekking hebbende op Veilig Verkeer, ten gehore bracht. Niet feilloos, maar wel aardig en ge disciplineerd. Ook het feit, dat dit 80 leden tellende koor keurig in witte blousen, lange broeken en zelfs „nondejukes" ten tonele verscheen, gaf een keurige indruk aan dit eerste optreden. Dan wees Adjudant Janssen In een korte toespraak op de plichten van de voetganger in het steeds maar groter2wordende verkeer. Als we geen eerbied hebben voor el kander, dan zegt het ons niets, dat er in Venray in het afgelopen jaar 6 doden zijn gevallen door verkeers ongelukken, waarvan twee kinderen. Daaraan moet ook de voetganger meewerken, door waar het mogelijk is, steeds op de trottoirs of voet paden te lopen en de rijweg vrij te houden. Door uit te kijken bij het oversteken en zoveel mogelijk haaks de rijweg over te gaan. Waar trottoirs ontbreken, moet de voetganger op het rijwielpad gaan lopen en daar zorgen de fiet sers geen overlast aan te doen. En waar het fietsenpad zelfs ont breekt, aan de uiterste kant van de weg. 's Avonds moet diezelfde voetganger bulten de bebouwde kom zelfs links gaan lopen, zodat hij het tegemoetkomend verkeer aan ziet komen. Enkele instructieve films werden dan vertoond, waarin nog eens de aandacht werd gevestigd op ver schillende verkeersregels, terwijl later op de avond een een verkeers- quizz tussen personeel van de N.V. Vitesse en de fa. G. Bom, ook nog eens zij het dan op soms wer kelijk aardige manier de ver keersregels naar voren bracht. Al met al een avond, die waarde vol was en die veiliger verkeer op uitstekende wijze propageerde. Ze werd o.m. bijgewoond door een tweetal wethouders en enkele raads leden. M.H.C.V.-nieuws Wegens 't slechte weer kon het aangekondigde onderlinge hockey- festijn zondag j.l. niet doorgaan. Hopenlijk brengt 't nieuwe jaar ons beter hockeyweer, weshalve het hele programma naar Nieuw jaarsdag is verschoven. De heren hervatten 4 jan. weer de kompetitie met 'n thuiswedstrijd tegen Sittard. Te koop gevraagd worstkoeien, zeugen en beren Koos Kremers, Vierlingsbeek Telefoon 04781-292 elke gewenste aanleg of verandering. Tevens alle voorkomende boomkwekerij-artikelen P. Slits-Brouns Kwekerij-Tuinaichitectuur Kempweg 5 Tel. 771 Te koop gevraagd afgekeurde koeien en zieke varkens Cor Kremers, Carmelietenstraat, Boxmeer, Tel. 08855459. Voor leesten groot of klein verhuurt glas. bestek en porcelein Bezorgen en ophalen gratis. Grotestraat 29 Tel. 385 Ondergetekenden wensen alle Inwoners van Venray en omstre ken Mevr. J. Bloemen-Verhaegen J. H. van Boven, Wethouder J. Coisen, architect H. v.d. Hombergh, arts L. J. van Haren, Grocestaat 2 J. H. M. Janssen, tandarts Fam. Janssen-Krijns H. Janssen, Hotel Gouden Leeuw W. H Kremer, dierenarts A M B.G. Kroon, dir. Zuivelfabr. L. Laurensse, dir. Ned. Credietb. J. v.d Munckhof-Sangers P. Pubben, oud-Wethouder H. Pluymaekers Th. Peters, oud-deputé, Olrlo Ruyten, tandarts Rutten. Eindstraat Receveur, notaris H. Sala, St. Jozef L» Sala, dierenarts, Oostsingel Dames Stoot, Stationsweg A. Vercauteren, arts H. Vorst, gemeente-secretaris H. Verheugen-Debets M. J. van Winden, dierenarts Th. Wintels, Wethouder L. Reijnders, notaris, Horst G. Holtus, Horst De Deken en de Kapelaans van de St. Petrus Banden-kerk wen sen de parochianen en alle in woners van Venray ZALIG NIEUWJAAR Zalig Kerstfeest en Gelukkig Nieuwjaar aan ALLEN: speciaal voor hen, waarvoor ik zielzorg had, voor mijn medewerkers, op welk gebied ook, voor mijn wel" doeners W. BERDEN p.s.e. De Burgemeester van Venray en Mevr. Janssen-Westen wensen alle inwoners van Venray Zalig en Gelukkig Nieuwjaar Alle mensen Gelukkig en Zalig Nieuwjaar PIET OUDENHOVEN Sigarenmagazijn, Henseniusstr. 11a Alle klanten Zalig Nieuwjaar J. TACKEN Friture- en Levensmiddelenbedrijf Stoomwasserij „DE PEELPAREL' wenst allen Zalig Nieuwjaar BRANDSTOFFENHANDEL Kempweg Telefoon 353 wenst allen Zalig Nieuwjaar Aan allen 'n Gelukkig Nieuwjaar Friture, Ijs en Levensmiddelenbedrijf STUKADOORSBEDRIJF wenst allen Zalig Nieuwjaar Allen Zalig Nieuwjaar wenst al haar begunstigers een ZALIG NIEUWJAAR TAXTI-BEDRIJF H. J. STOKS Telefoon 415 wenst allen Zalig Nieuwjaar Aan allen een Zalig en Voor spoedig Nieuwjaar Pastoor R.K. Missie Larat Z-Molukken Zalig Nieuwjaar GLAZENWASSERIJ ff Zalig Nieuwjaar Aannemersbedrijf Venray Herenkapsalon W. VAN ZWAMEN Deken Thielenstraat 3 wenst allen Zalig Nieuwjaar Begrafenisonderneming J. G0UMANS Z.N. I Prim Bernhardstraat 12 wenst allen Zalig Nieuwjaar I Julianasingel 1 Telefoon 206 wenst allen Zalig Nieuwjaar Alle begunstigers en kennissen een voorspoedig 1959 OOSTRUM bij Venray - Telefoon 741 l wenst allen Zalig Nieuwjaar HENSENIUSPLEIN 9 Allen Zalig Nieuwjaar Henseniusstraat 6 Telefoon 410 wenst vrienden en relaties ZALIG NIEUWJAAR

Peel en Maas | 1959 | | pagina 2