ZAKAGENDA'S Slagerij J. COEJVDERS 25 jaren vroedvrouw fa. v. d. Munckhof heeft ze Burgerlijke Stand Venray Ingezonden. Zijn de ogen nog niet open? Anna Gertruda van Heij&ter Verkouden Griep H. van Dijck-Hendriks 2 nette meisje nette hoi Voetb Manres J. G( H. Tacke S. Claoici Venray 3 gaat op bezoek bij Wanssum 2 en moet in staat zijn een gelijkspel te bevechten. Venray 4 speelt thuis tegen F.C. E.B. 2 en daar de ïHtwedstrijd al reeds werd gewonnen, twijfelen we er niet aan, of ook nu zijn de puntjes voor hen. Nieuws uit Venray en Omgeving Zondagsdienst huisartsen Vanaf zaterdagmiddag 4 uur tot maandagmorgen 8 uur, wordt de praktijk der huisartsen voor Venray e.o. waargenomen door Dr. VAN THIEL Stationsweg 9 Telefoon 465 Uitsluitend voor spoedgevallen. GROENE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingenbureau voor de Kerk dorpen. Vrijdag a.s. zal Mevr. Kruijsen- Meesters op het gemeentehuis ge huldigd worden i.v.m. haar zilveren jubileum als gemeente-vroedvrouw. Mevr. Kruijsen behaalde in 1931 haar diploma te Heerlen en kwam in 1934 naar Venray waar ze even als te Maashees benoemd werd tot gemeente-vroedvrouw. Ze heeft in de loop der jaren vele moeders mogen helpen, die allen een goede herinnering be waren aan deze vriendelijke en kundige dame, die meer dan een kwart van Venrays inwoners, nl 6250 boorlingskes heeft zien gebo ren worden. Met haar assistente, Mej. Heinen, welke intussen ook reeds 121/- jaar in Venray werkzaam is, heeft zij o.a. in 1956 een bureau voor prae- natale zorg opgericht, dat voor vele aanstaande moeders een ze gen is geweest. In goede samenwerking met Groene Kruis, huisartsen en zieken huis heeft zij veel voor Venray mogen doen en ongetwijfeld zal dit jubileum voor velen aanleiding zijn om die dag Mevr. Kruijsen geluk te wensen. Omstreeks 11 uur is de huldiging op het gemeentehuis, terwijl in de namiddag op haar bureau gelegen heid is voor feliciteren. Geslaagd Op de in Amsterdam gehouden examens voor het patroonsdiploma stucadoor slaagde Broer Janssen, Julianasingel. GEVONDEN Zwarte portemonnaie, F. v. Gooi, Kruitweg 3; roodgebloemd woilen kinderwantje, Stiphout, Merselose- weg 89; bruine herenglacé's, L. Classens, Oirlo F 27; groene gebr. sjaal, bruine jongensmuts met oor kleppen en ritssluiting, gele gebr. sjaal en groen gebr. kinder want, Bureau Rijkspolitie; kinderhand- schoentje rood-wit-blauw, Kusters, Deken Thielenstraat 7; aangelopen hond, Hendriks, Kruitweg 4; grijze gebr. handschoen, Loonen, Reek- graafstraat 13. Candidaatstelling Tweede Kamer Maandag j.l. is er door verschil lende afdelingsbesturen der K.V.P. vergaderd om nieuwe candidaten te stellen voor de a.s. groslijst ver kiezingen der KVP. Er bestond hiervoor practisch geen belangstelling. De meeste af delingen hebben de thans zittende leden wederom candidaat gesteld. Priesterfeesten in 1959 De emeritus-bisschop van Roer mond, mgr. dr. J. H. G. Lemmens, viert 26 augustus zijn gouden pries terfeest. 60 jaar priester op 1 april: dr. Athanasius van Rijswijck, Boxmeer, geboren te Venray. 25 jaar priester op 17 maart: J. N.H. van Wijngaarden, pastoor te Mook. Overgeplaatst Wachtmeester le klas Rummen, is overgeplaatst naar de politiepost Griendtsveen. De heer Rummen was sinds 1945 bij de politie te Venray. Mannenkoor Zondag half 12 verplichte repe titie. Ook voor de nieuwe leden. Hobby(huisvHjt)club A.s. vrijdagavond om 7 uur is weer bijeenkomst van de club. Aanbesteding Op het kantoor J. P. Havens Graanhandel N.V. te Vierlingsbeek, is aanbesteed het bouwen van een kantoorgebouw en een autowerk plaats, werd ingeschreven: Fa. P.A. Koenen Zn Holthees a f 94.300, b f 37.362; Gebr. Janssen N.V. Ven ray a f 92.300, b f 37.360. Agrarische studiedag in Oostrum Op Driekoningendag zal de jaar lijkse kringstudiedag van de jonge boeren uit Venray, te Oostrum ge houden worden. De dagindeling is als volgt: 9.30 hoogmis met volks zang in de parochiekerk te Oos trum, opgedragen door kapelaan van Leipzig, geestelijk kring-advi seur; 10.15 Vaandeloptocht, opge luisterd door Oostrums Harmonie Sub Matris Tutela; 10 30 opening in het parochiehuis door kring- voorzitter H. Lommen, Wanssum; 11 uur inleiding door ir. J. Planje, onderwerp „Het structuurbeleid in de Landbouw"; 12 u. Forumgesprek; 13 u. pauze. Van 1417 uur klein- kunstprogramma, dit jaar te ver zorgen door de afdelingen Casten ray, Helde, Leunen, Merselo, Oos trum, Wanssum en-Ysselsteyn. Mater Amabilisschool Venray Daar de Missie dit jaai* vlak voor Kerstmis viel, besloten- wij met onze school de Kerstviering op maandag 5 jan. a.s. om half 8 in zaal Wilhelmina te houden. Moggn wij hierbij bestuursleden, docenten, leerlingen, Alsmede de oud-leerlingen vanr fiarte uitno digen? Ons toneelclubje zal o.a. een voor dracht je eirenkele Kerstdeclamaties naar voren brengen, terwijl weder om aan alle" genodigden een Kerst- soupertje zal worden aangeboden. Wij hopen alle genodigden op deze avond te mogen begroeten. POSTZEGELCLUB 1 Zondagavond om 7 30 komt de postzegelclub weer bij elkaar. Het heeft lang geduurd, maar nu heb ben we een onderdak gevonden, zodat we voortaan weer regelmatig iedere zondag" bij elkaar kunnen komen. Wij houden onze bijeen komst in de. oude ambachtschool in het voormalige lokaal van de gidsen. PostzegefHefhebbers vtot zondag. Iedere jongen die er belang in stelt is welkom, Operettedas Gliick ist da... Traditie getrouw is ook dit jaar tweede Kerstdag het Venrayse pu bliek een operette gepresenteerd door de Venrayse operette vereni ging Polyhymnia. I Ditmaal was zij samengesteld door mevr. Manders, die er een aardig en vlot geheel van heeft gemaakt, dat nog eens extra werd geaccen tueerd door de kleding en entourage, die als vanouds ook dit jear het bekijken waard waren. Vlotte melodiën, een aardig ge geven, dolle situaties en verrassen de effecten, maakte deze operette tot een genoegehjk amusement, waarvan de velen, die de première hebben beleefd, kennelijk plezier hadden. s°- Het zij ons vergund het nog al ingewikkelde verhaal hier verder ongenoemd te latenden niet alle medewerkers te noemen. We mogen volstaan met U een bezoek aan de laatste voorstelling van zondag aan te raden. U zult ook "ditmaal geen spijt hiervan hebben. Integendeel... P.D.V. DE ZWALUW Hedenavond om S uur boeteplich- tige jaarvergadering. Komt allen op tijd en vergeet itiët de inschrijf formulieren voor de tentsonstelling mede 'e brengen. Voor de bonnenverkoop schijnt grote belangstelling te bestaan en reeds op enkele bonnen werd een bod gedaan, maar straks zal toch de hoogste bieder de eigenaar wor den van een of meer van deze prima bonnen. Liefhebbers, grijpt deze kans, nooit zal zich hier nog zulk een gelegenheid voordoen. Bij tal van deze bonnen zit eigen keuze op het hok, dus wat wil men nog meer? De Verkooplijst zal in de zaal aanwezig zijn. Schaaknieuws Dinsdag ontving de Schaakclub Venray de Duitste Schaakclub uit Hamburg. Venray had voor deze gelegen heid enkele gastspelers opgesteld uit België en Cuyck. Het werd een spannende strijd, die tenslotte in een gelijkspel 4—4 eindigde. VAuto-rallye Op de zondag te Weert gehouden auto-rallye wist de heer Fr. Jans sen zich als eerste te plaatsen in een veld van 135 rijders en daar mede niet alleen beklag te leggen op de wisselbekef, maar tevens op het derde radiotoestel, dat hij dit jaar in verschillende motorfestijnen wist te winnen, ij C Cross Country té~^6kstenray De Cross Country-te Castenray, welke op zondag 21 december ge houden zou worden, maar wegens de slechte weersomstandigheden uitgesteld werd tot 2e Kerstdag, is gewonnen door de" heer L. Loo nen, Oirlo, die een prachtige beker kreeg aangebodep. Tweede werd Hendriks, Horst» De verdere uitslagen waren: 3, Lucassen, Leunen; 4. A. Wismans. Castenray; 5.' Hendriks, Leunen; 6. M. Wismans, -Castenray; 7. Voer- mans, Oirlo; 8. Schaafs, Velden; 9. Peelen, Meerlo; jjp^Litjens, Leunen- Concert- en toneeluitvoering In samenwerking met en ten bate van de zangvereniging „HetHeide^ bloempje", geeft de toneelverent ging „Erika" het toneelspel: „Nieuw Leven", door A. Boere, onder regie van A. Rbngen, Deze concert- en toneelvereniging heeft plaats op 15 en 16 februari, in zaal Rongen. VEULEN De heer; G. Geelen te Veulen werd tot kerkmeester be noemd in de vacature ontstaan door het overlijden van de heer P. M. Künen. f10» Dodelijk ongeluk Op de Vierlingsbèekseweg te Overloon is woensdagavond mevr. A. Willems-j^n Djjk-Drabbels door een vrachtwagen uit Venray aan gereden. De bestuurder werd waar schijnlijk verblind door een tegen ligger. a Mevrouw van Dijk is op weg naai het ziekenhuis aan haar verwon dingen v bekeken Limburgse industriekolen bela^jgfijk goedkoper De gezamelijke Limburgse mij nen hebben lagere prijzen vastge steld voor industriekolen en indus triecokes, welke zulleft gelden voor het nieuwe kolenjaar) ingaande 1 april a.s. De prijsverlagingen varieëren al naar gelang de^soogtfeti van f3 tot f 3.50 per ton. DU betekent een prijsverlaging van gemiddeld 7 a 8 proeent. Pater Benvenutus Boom f Op tweede kerstdag is in het klooster der capucijnen te Grave, in de leeftijd van 80 jaar overleden pater Benvenutus, in de wereld Ar- noldus H. Boom, geboren te Venray. Hij maakte zijn gymnasiale stu dies te Venray bij de paters fran ciscanen en trad 3 oktober 1896 in de orde der capucijnen. (J Na zijn priesterwijding óp. 19 december 1903 was hij jarenlang lector in kerkgeschiedenis en pa trologie werd in 1912 door pater Benvenutus gepubliceerd. Na zijn aftreden als lector was hij gardiaan te Nijmegen en Uden- hout en vele jaren rector van de zusters redemptoristinnen te Velp bij Grave. De uitvaartdienst heeft maandag in de kloosterkerk der capucijnen te Grave-Velp, plaats gehad. Deken W. Linssen gaat rusten Pastoor-Deken W. J. H. Linssen van Echt zal 1 januari met eme ritaat gaan. Hij zal zich te Weert vestigen. Deken Linsspn, 12 juli 1893 te Vlierden geboren, werd in juni 1946 te Echt benoemd. In 91 dagen 60.000 ton suiker De campagne aan de Gronings- Friese Coöperatieve Beetwortel- suikerfabriek te Groningen is af gesloten. In 91 dagen werd ongeveer 456 miljoen kilogram bieten verwerkt, waaruit bijna 60 000 ton suiker werd geproduceerd. De gemiddelde dagverwerking bedroeg ruim 5 miljoen kilogram. Dit is de hoogste gemiddelde dag verwerking' en tevens de grootste campagne van deze suikerfabriek gedurende haar 45jarig bestaan. In 1957 kostte de defensie ons 5.4 pet van nationaal inkomen Nederland gaf in 1957 5,4 pet van zijn nationale inkomen uit aan de defensie, nl. 1845 miljoen, tegenover België 3,6, Denemarken 3,3, West- 4,3, Italië 3,8, Noorwegen 3,7, Zwe den 5,1 en Zwitserland 3 pet. De champignoncultuur De champignoncultuur heeft zich de laatste jaren in Nederland explo sief ontwikkeld. Waren er in 1943 23 telers, in 1952 waren er 60 en op het ogenblik 470. De produktie hield hiermede ge lijke tred; in 1943" 70.000 kg; 1952 300.000 kg; in 1957 1.650.000 kg. Dit jaar zal er waarschijnlijk 2.500.000 kg worden bereikt, aldus schrijft naar aanleiding van een behandeling van de champignon cultuur drs. P. J. Bels, directeur van de Stichting Proefstation voor de Champignoncultuur te Horst. Buitenlanders vinden de weg naar Nederland Blijkens gegevens van het Cen traal Bureau voor de de_Statistiek zijn in de eerste 9 maanden van 1958 in de Nederlandse hotels ruim 2.5 miljoen overnachtingen van bui tenlandse bezoekers geregistreerd. Vergeleken met de overeen komstige periode van 1957 betekent dit een stijging met ongeveer 8,5 procent. De voortdurende toeneming van het bezoek van buitenlanders aan ons land, welke in de naoorlogse jaren viel waar te nemen, bleef derhalve ook dit jaar gehandhaafd. Wat de landen van herkomst der bezoekers betreft, gaven vooral de Duitse Bondsrepubliek, de Verenig de Staten en Zwitserland, een stij ging van het aantal overnachtingen te zien. De duitse toeristen hadden daar in een zeer belangrijk aandeel met 165.424 (29 pet) meer overnach tingen dan in de overeenkomstige periode van het vorige jaar. De V.S. volgen met een toe neming van 45.674 (15,5) en Zwit serland met 11.487 (13 pet). Het aantal overnachtingen van geallieerde militairen nam met 11563 (10 pet) toe. Voor bezoekers uit België-Luxem burg en Frankrijk, liep het aantal overnachtingen terug met resp. 11 en 21 pet. Landarbeider uit Kleef gearresteerd De recherche te Kleef heeft in samenwerking met de rijkspolie te Groesbeek, een circa 45-jarige in valide Duitse landarbeider gear resteerd die ervan wordt verdacht goederen te hebben gestolen van de 44-jarige Duitse vrouw wier stoffelijk overschot op 19 oktober werd gevonden in de bossen onder Berg en Dal bij Nijmegen. De Duitse politie houdt deze man thans in Kleef in arrest. De land arbeider wordt ervan verdacht, na haar dood de vrouw te hebben be roofd, waarbij hij onder andere enkele kostbaarheden zou hebben buitgemaakt. Laatste hoop vervlogen De laatste hoop op overlevenden in de ingestorte championkwekerij te Zichem, is maandag de bodem ingeslagen, toen men bemerkte, dat het dak van de koelruimte was ingestort. De mogelijkheid werd n.l. niet uitgesloten, dat enkele arbeiders in de koelruimte een toevlucht hadden gezocht en nu bleek, dat ook het dak van deze ruimte het begeven had, moest men wel aannemen, dat er in totaal achttien mensen om I het leven zijn gekomen. Scherven brengen geluk Dwars door de zijgevel van een café aan de provinciale weg tussen LJz^ndijke en Schoondjjke^reed 'n personenauto. Deze kwam-terecht in een. overvolle zaal, w^ar men juist een bruiloft Vierde. Wonder boven wonder werden slechts drie van de bruiloftsgasten licht gewond. De zijgevel van het café werd totaal vernield evenals de auto. Nadat de feestvierders van de schrik waren bekomen, werd het feest in een aangrenzende zaal voortgezet onder het motto: scher ven brengen geluk. Slagers vergrootten in 1957 winstmarge Hoë is het de slagersbranche ge gaan in 1957? Een antwoord op deze vraag kan men vinden in de XXIste S tatistiek voor het Slagers- bedrijf, die binnenkort in de reeks Bedrijfseconomische Publikaties van het Economisch Instituut voor de Middenstand zal verschijnen. In dit rapport worden de be- drijfsuitkomsten gegeven van 191 slagersbedrijven, waarvan de om zet ligt tussen de f 40.000 en de f 350.000 per jaar. Bovendien is bij 96 zaken een vergelijking getrok ken met de bedrijfsresultaten over 1956. De gemiddelde bruto-winstmarge steeg bij deze bedrijven van 19,7pet van de omzet in 1956 tot 22 pet. van de omzet in 1957. De daling van de marge ad 1.4 pet. die zich van 1955 en 1956 voordeed, Is hier mede opgeheven. Daar de totale kosten slechts toenamen van 17.3 pet. tot 18,2 pet., steeg het econo misch resultaat van 2,4 tot 3,8 pet van de omzet. Het inkomen voor de ondeelnemer uit 't bedrijf ging omhoog van 7,8 tot 9,2 pet van de omzet. De 191 in het onderzoek betrok ken bedrijven zijn ingedeeld in een vijftal omzetgroepen met een ge middelde omzet resp. van 57.130, 93.840, 130.250, 174.220 en 253.000 gulden. Bij de beoordeling van deze om zetten dient te worden bedacht, dat het merendeel der slagersbedrijven in ons land behoort tot de laagste twee omzetgroepen of zelfs nog daaronder blijft. Glas in lood-ramen In zijn nieuwjaarspreek deelde pastoor-deken Loonen mede, dat in de loop van dit jaar in de ramen van de Grote kerk glas-in-lood zal geplaatst worden. Plannen voor een nieuwe toren zijn in voorbereiding. - Aan de Kleuterschool te Oos trum werd benoemd, mej. Jeanette Houba. Hiermede is de traditie van een „Houba" in Oostrums school weer in ere hersteld. De kleermaker had er de handen vol mee om steeds maar de kleren van voorbijgangers te herstellen, die door zijn hond waren stuk ge beten. Met het klimmen der jaren werd de hond ook steeds gevaarlijker. Toen de kleermaker tenslotte alles met alles een lief bedrag aan schadevergoeding had betaald, be sloot hy de hond weg te doen. Er zou wel ergens een boer zijn, dacht 'hij, die een goede waakhond kon gebruiken. Zo'n boer was er inderdaad. Hij had een kennel. Daar moest de kleermaker de hond maar in doen. En daar moest de hond voortaan ook in blijven. De nieuwe baas durfde het dier niet te naderen. Hij schoof het etensbakje met een stok het hok in, en onderwijl beet de hond nog kwaad naar de stok. De nieuwe baas leefde dus voortaan in voortdurende angst voor zijn eigenhond. Maar angt voor inbre kers had hij niet meer. Op een zaterdagmiddag was de boer op zijn erf doende. Hij keek eens naar de kennel. Die moest nodig hersteld worden, arders zou de hond er vandaag, of morgen uit komen, en dan was het leed niet te overzien. Plotseling zag hij een stofwolk zich snel verwijderen. Dat was de bakker, die pijlsnel een veilig heen komen zocht. Terstond achter de bakker volgde een andere stofwolk. Dat was de losgebroken hond, die de bakker op de hielen zat. Dit was, dacht de boer, een scho ne gelegenheid om de kennel te repareren. Hij ging het hok bin nen en begon te timmeren. Maar nu kwam de hond terug, met een stuk van de bakkersbroek als een trofee in de bek. IJlings sloot de boer de kenneldeur, opdat het dier niet bij hem zou komen. Grommend liep de hond om de ken nel heen. In huis was de boerin, maar zij durfde niet naar buiten. En beiden zouden daar nu nog zitten, als een buurman op het hulpgeroep niet de kleermaker had gewaarschuwd. Die verwisselde de kennelinhoud. Maar hij deed dat niet zonder de boer eerst enkele woorden te heb ben toegevoegd, die de dagvaarding als beledigend kenmerkt. De boerin, in huis, had het gehoord; en zo kwam daar een rechtszaak van. Want de boer was niet dankbaar, dat de kleermaker hem het leven heeft gered. Vijf gulden boete moet die nu betalen. Klaarblijkelijk ram de rechter de zaak niet hoog op. Een dierenvriend heeft tenslotte de hond weer uit de kennel gehaald en onder zijn hoede genomen. van 19 dec.1'" 1 t/m 2 jan. 1959 GEBOR1- Janssen aca, oostrum D 6c Janssen 1 us, Vierlingsbeek Relouw M «rtina, Past. Ruttenstr. 10 vd. Weiden Catharina, Pr. Bernh.str. Janssen Christiaan, Mersel.w. nw 1 DIependaal Rosa, Kempweg 8 Claessens Henricus, Timmerm.weg Klamer Joannes, Vierlingsbeek v.d. Berg Petronella, Oirlo E 22a van Hees Aloysius, Leunen K 77 Kruijssen Veronica, Grote Markt 15 Vermeulen Peter, Veltum L 74b Arts Maria, Hoenderstraat 92 Gommans Johanna Pr. Irenestr. 11 Geurts Martinus, Moostdijk 9 Jaegers Antoinetta, St.Odastraat 21 Reijnders Maria, Beekweg 20 Aben Marinus, Oostsingel nw 12 Tijssen Ernest, Molenplein 3 Jacobs Hendrika, Spurkt B 22a Vervoort Leonardus, Puttenweg 16 Vervoort Wilhelmina, Puttenweg 16 Troisfontaine Wilhelmina, Patersl. 9 Rectificatie: In de laatste gepubliceerde Burger lijke stand werd abusievelijk opge nomen: Peeters Johannes R.H.A.M. Dit moet zijn: Swinkels Johannes R.H.A.M., Steegsbroek I 9. OVERLEDEN: Van Berlo, Jacobus, echtgen. v. Poell Johanna, 68 jr., te Meerlo. Linders, Leonora, echtgen. van Classens, Peter, 79 jr. Oirlo. ONDERTROUWD: Jacobs, Hubertus29 jr., opperman S makter weg en Evers, Maria 30 jr. fabrieksarbeidster, Veltum L 79a. Van Schijndel, Antonius. 28 jr, meubelmaker, Deurne en v.d. Hoo- genhof, Adelheid, 22z.b. Stationsw. Poels, Antoon, 29 jr. tuinder te Horst, en Janssen Wilhelmina 26 j. z.b., Merselo M 20. Maas, Theodorus, 29 jr. tekenaar, Someren en Oudenhoven Lamber- üina, 31 jr., z.b., Overloonseweg 2a. GETROUWD: Wientjens, Gerardus, 25 jr, ver zekeringsinspecteur en van der Sterren, Elisabeth, 23 jr, beiden te Venray Michels, Jacobus, 22 jr, pluimvee houder en Philipsen, JozefIna, 27 jr, beiden te Venray van Uum, Johannes, 27 jr, mili tair, te Fontainebleau en de Veer, Johanna, 23 jr, Venray Loenen, Wilhelmus, 25 jr, land- houwer en Póuwels, Johanna, 23 jr, beiden te Venray Jakobs, Johannes, 24 jr, land bouwer te Horst en Smits, Bemar- dina, 22 jr, te Venray Jacobs, Hubertus, 29 jr, opper man en Evers, Maria, 31 jr, beiden te Venray VERLOOFD w Loes Thomassen Pa.y| Wijffels semi-arts Venray -M Maastricht-Groningen 11 januari 1959 Receptie2.30—3.30-Grotestraat 27 Het was een aardig en levendig long hondje, maar toen het ouder werd ontwikkelde het zich steeds iaeer tot wat men in dejvildernis een man-kater noemt I Op de eerste dag van het jaar heb ik me geërgerd. Waarover? Omdat in Venray al sinds jaren een te kort is aan speelruimte en op 1 januari toonde dat zich weer eens buitengewoon duidelijk. Met 6 elftallen stond men op het „nood- voetbalterrein" achter huize Oda om te voetballen. Eén terrein, zes elftallen In de gemeenteraadsvergadering van dinsdag 25 september jl. werd gezegd, dat voor de voetballende jeugd het sportterrein achter huize Oda in orde zal worden gemaakt. Dit is ook gebeurd Doch de indus trie nam dit in beslag. En nu heeft Merselo, zoals men uit de mond van de heren uit Merselo hoort, hierover de beschikking gekregen. Met velen, zeer velen speelde de jeugd op dit veldje. En weldra bleek dit veldje al te klein en nu Merselo er nog bij In het programma voor de ver kiezing van leden van de gemeente raad lazen we de beloften voor meer speelruimte. Is U wel eens op dat veldje ge weest Weet U, dat dit meer dan overbevolkt is Natuurlijk moet Merselo ook speelruimte hebben. Maar zijn de ogen nu nog niet open, ziet men nu nog niet het gebrek aan speelruimte. Dat het toch onmogelijk Is, om al de jeugd hierop op te vangen! De hoofdconclusie van het rapport van het Economisch Instituut was: hoe meer huizen, hoe groter bal dadigheid, en meer speelruimte minder baldadigheid Dit ziet men in de grote steden die hun speelruimte projecteren. In Venray wordt hiervoor zo goed als niets gedaan. Op zoveel jeugd één nood- voetbalveldje Er ligt hier en daar in Venray nog wel land wat braak ligt, zou den daar geen speelveldjes van te maken zijn De jeugd zou daarvoor dankbaar zijn. Een Jeugdleider RECTORAAT SMAKT Feest v. d. Allerheiligste Naam Jezus, 6.15 lm tot zek. int., 7.30 lm v.d. zielen v. h. vagevuur, 10 uur Hoogmis, 6 u. Lof. Maandag: 6.30 lm v. een overl. vader, 7.30 lm v.d. missies. Dinsdag: Feest v. Driekoningen, diensten als op zondag, 6.15 lm vd wereldvrede, 7.30 lm uit dankb.h. v. verkr, weldaad, 10 u. Hoogmis, 6 u. Lof. Woensdag: 6.30 lm. Martinus Bo- nants, 7.30 lm t.e.v. St. Jozef. Donderdag: Jaarlijkse aanbid- dingsdag, 6.15 u. uitst. v.h. Allerh. 6.30 lm. tot zek. int., 7.30 gez. H. Mis t.e.v.h. H. Sacrament, 7 u. pl. sluitingslof met Te Deum. Vrijdag: 6.30 lm t.e.v. h. H. Hart, 7.30 lm. vd. overl. fam. Bonants- Hofmans. Zaterdag: 6.30 gez. jrd. voor Fr. Asselberghs en echtg., 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van de berg C arm el. Van 5—5.30 en van 7 uur tot na het lof biechtgelegenheid. A.s. zondag collecte voor de Afri kaanse missies. ADVERTENTIËN Heden overleed tot onze diepe droefheid, plotseling, maar ge heel voorbereid, in de ouderdom van 80 jaren, onze inniggeliefde zuster en tante Wij vragen een hartelijk gebed voor haar zielerust. De diepbedroefde familie, Volen-Venray: JOH. VAN HEIJSTER WILH. VAN HEIJSTER fam. LOONEN— VAN HEIJSTER Oostrum, 1 januari 1959. De plechtige lijkdienst, gevolgd door de begrafenis, heeft plaats op maandag 5 januari a.s. om 10 uur in de parochiekerk van O.L. Vrouw Geboorte te Oostrum. Op 9 januari a. de dag te gedenl praktijk 25 jaai oefent. 's Morgens om Mis uit dankbaai .gedragen in de Petrus Banden. Gelegenheid tol 24 uur Juliana: Haar Vroe A, Tiny Tacken Mart. Claessens hebben de eer kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, .waar van de plechtige inzegening plaats heeft op dinsdag 13 januari a.s. om 10 uur, in de parochiekerk van St. Petrus Banden te Venray; daar na wordt tot hun Intentie een plechtige H. Mis opgedragen. Venray, Schoolstraat 9 Grotestraat 12 Dagadres: Huize San Damiano Receptie 1.30—2.30 uur. Toekomstig adres: Schoolstraat 17, Venray Op 10 januari a.s. hopen onze geliefde ouders P. J. Clephas en E. Hannen hun 25jarig huwelijksfeest te vie ren. Dat God hen nog lang mag sparen, is de wens van hun dank bare kinderen: Peter Walter Helma Marjo Willy Hilde Gelegenheid tot feliciteren van 12,30—1.30 Gasstraat 36, Venray Dankbetuiging Met deze betuigen wij onze op rechte dank voor het medeleven betoond bij de ziekte, het overlijden en de begrafenis van mijn innig geliefde echtgenote, onze zorgzame moeder, behuwd- grootmoeder en tante W. P. Swinkels-Emons Speciaal danken wij heren gees telijken, heren doktoren, zusters van het Ziekenhuis, zr. Janssen, buren en vrienden verder dank aan Begrafenisverzekering jDELA Eindhoven voor de goede en keu rige verzorging van de begrafenis. W. Swinkels kinderen en kleinkinderen Odastraat 24 Onze reclame Droogworst 100 gr. 45, 250 gr. 110 Tongworst 100 gr. 24, 250 gr. 60 Vrijdag en zaterdag: Braadworst 500 gram 1.40 Neem Wybert Potters Linia Catarrh Davitamon 10 Abdijsiroop Akker Siroop Famel Vicks Vaporub Dampo Agregola Aspirine Voor al uw drogisterij- artikelen naar MERSELO Daar slaagt U altijd ook voor Zwitsal baby-artikelen Allen een voorspoedig 1959 Bieden zich aai liefst in winkel. Te bevr. Wed. Kolkweg 17. Kapelaan te l leeftijd 3( Aanmelden: Bogmar Gevraagd voor inwonen of land Woning beschil Inlichtingen bij Veulen. Volledig aangeboden voor Brieven onder van dit blad. Inleveren van is volgende week op donderdag va TE KOOP toom Th. Geurts, G Te koop gevra; melotteploeg i.g.s. Te koop jonge zeug fti bijna voldr spaarkel P, Hermans, Vi TE KOOP partij J. Derks, Oostr TE KOOP Jonatha 15 ct Golden 20 ct P. J. Strijbosch, TE KOOP een vaars a tbc- ei P. van Well, P TE KOOP 2 vaars J. J. van Dijck Te koop voldragen z H. Nabben, E i TE KOOP 7 bi J. van Osch, W Mevr. van Dijc heeft op le Kers van 6 u ur haj verkeerde fietse: verzoekt om te: missaal. Dank aan O.L voor goede beter van de Noveen d Wegens onvoo heden is de trek! 31 janui Begrafenisonc Schoolstraat 5 Op dinsdag 13 onze de gel" ges Wij wensen all 1959. Op 9 januari i kantoi verzeker ges Assuran KRUIJSEN Wegens fami is onze zaak op 1 P. Schoenhers

Peel en Maas | 1959 | | pagina 2