THOMASSEN Kerkelijke Diensten Algemene kinderbijslag is zo goed ais zeker. corsus-i Film-agenda: Pracht handen 39 75 van 25 tot en met 31 mei. Woensdag, vrydag en zater dag quatertemperdagen. Alleen vrijdag vasten- en onthoudings dag. PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week Kapelaan Heijmans. Hoogfeest van Pinksteren. 6.30 Theodorus Siebers, 7.30 P. Bom en zoon Pierre, 8 30 vr. Verheijen-v.d. Meere, 9.15 best. jr'd. Rumen-van Houdt, 10.30 Jean Peeters propa gandist H.L., 7 uur lof. Tweede Pinksterdag, 6.30 overl. ouders Jacobs-Lichteveld en kinde ren, 7.30 Wim Clephas, 8.30 tot dankzegging, 9.15 hoogmis voor'de parochie, 10.30 Antoon Laurensse, 7 uur lof. Dinsdag, 6.45 Mart. vd. Bekerom, 7.30 Leonardus Jenneskens, 7.30 uit dankbaarheid, 8.15 Martin Cornelis- sen en Antoinetta Wijnhoven 3kl, 8.15 vr. v. Gerardus Verstegen en dochter Wilhelmina. Woensdag, 6.45 J. Peeters-Frans sen. 7.30 Cath. Henr. Heris, wed. G. Verbunt lh, 7.30 Mart. Strijbos, 8.15 past. Greymans 2kl, 8.15 Dr. Bloemen. Donderdag, 6.45 vr. Jacobs-Swag- hoven, 7.30 Sacraments-hoogmis, 7.30 A. Coolen en echtg., 8.15 Jac. Verbeek en Mechtild Baltussen 2kJ, 8.15 Deken Hanraets, 9 uur pl. huw. Vermeulen-Arends. Vrijdag, 6.45 P. J. Klaa'ssen en echtg., 7.30 Martin Timmer van Geffen en Agnes Nefkens lh, 7.30 Jan Huisman, 8.15 A. H. Martens en A. M. Muis lkl, 8.15 zek. int. R. Zaterdag, 6.45 O.L. Vrouw-hoog mis, 7.30 overl. fam. van Meijel-van Megen lh, 7.30 Leonard Gielen, 8.15 Ant. Feijen, echtg. en Heerzoon lh, 9 uur pl. huw. Wijnhoven-Peeters. Biechtgel. van 5.30—7.30, 7 uur lof. De schoolkinderen leren deze week de 52e en 53e les v.d. katechismus. Pinksteren zal aan de kerkdeuren een collecte gehouden worden voor de misdienaars. Zaterdag einde van de Paastijd. RECTORAAT PATERSKERK Hoogfeest van Pinksteren. H. Mis sen om 6 30, 7.45 en 10.30, 9 uur pl. Hoogmis. Vandaag le collecte voor onze kerk, 2e collecte voor bissch. noden. Om 5 uur pl. lof en feestpredicatie. Vandaag aan de kerkdeur onze maandel. bus-collecte v.d. jeugdbeweging v.h. rectoraat. Tweede Pinksterdag. H. Missen als op zondag, 's Avonds 7 uur lof en meimaand-oefening. Dinsdag, 7e dinsdag v.d. Antonius- noveen. 's Avonds om 7.30 Avond mis, korte toespraak en noveen gebeden. Woensdag, 6.30 gez. H. Mis. Van daag en volgende dagen om 7.30 oefening v.d. meimaand. Zaterdag, van 3—8 uur biechten. Deze week iedere dag een H. Mis voor onze weldoeners. N.B. Iri deze Pinksterweek zal weer de jaarl. actie ten bate van Het Limburgse Priesterfonds wor den gehouden. Daartoe zullen bij U aan huis weer de donateurs- kaarten worden aangeboden. Mogen we deze sympatieke actie zeer bij U aanbevelen. MIS-INTENTIES Hoogfeest van Pinksteren. 630 Martinus van Aarssen, 7.45 Willem Lemmen, 10.30 Willem Berbers, namens de buurt. Maandag, Mis v. rn. na Pinksteren 6 30 t.e.v. Henri Belletable voor een verkregen gunst, 6.30 overl. ouders Philipsen-Goosens en zoons Martin en Peter, 7.45 Johanns Boom, 9 uur Paula Driessens, 10.30 overl. fam. Siebers-Linders. Dinsdag, Mis v. d. na Pinksteren 6.15 Theodorus Slits, 7 uur bijz. int., 7,45 Anna Poels-Voesten, 8.30 overl. ouders Sanders-Lemmen, 's avonds 7.30 voor het welslagen v. examen. Woensdag, Mis v. Quatertemper woensdag na Pinksteren. 6.15 Theo dorus Slits, 6.15 Peter Philipsen. 7 uur Johanna-S winkels-Michels, 7.45 Lambertus Nijmeyer, 8.30 overl. moeder. Donderdag, Mis v. d. na Pinkste ren. 6.15 Peter Thielen en zoontje Aloys, 6.15 Peter Philipsen, 7 uur bijz. Int., 7.45 overl. ouders, 8.30 Jacobus Thomassen. Vrijdag, Mis v. Quatert.-vrijdag na Pinksteren. 6.15 Maria Ambro- sius en ouders, 7 uur overl. ouders Philipsen-Goosens en zoons Martin en Peter. Zaterdag, Mis v. Quatert.-zaterdag na Pinksteren. 6.15 Christ. Jacobs en Anna Mohrenhoven, 7 uur t.e.v. O.L. Vrouw (S), 7.45 Theodorus Slits, 9 uur huwelijksmis voor het bruidsp. Gooren-Ewalts. PAROCHIE OOSTRCM Zondag, hoogfeest v. Pinksteren: 7 u. H. Comm., 7.30 de vroegmis, 9 u. H. Comm., 10 u. de hoogmis, 3 u. pl. lof met preek en ommegang over de Vlasakker. Maandag, tweede Pinksterdag, 7 u. H. Comm., 7.30 de vroegmis v. Mart. Camps Jzn., 9 u. H. Comm., 10 u. de hoogmis, 3 u. pl. lof met preek en ommegang over de Vlas akker. Dinsdag 7.30 gest. gez. jaarg. G. Verschuren, echtg. en kinderen. Woensdag 7.30 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Oostrum. Donderdag 7.30 H. Mis t.z.i. Vrijdag 7.30 best. zm. Antonetta Custers. Zaterdag 7.30 gest. gel. H. Mis t.z.int., 7.30 Marialof. PAROCHIE OIRLO Zondag, hoogfeest van Pinksteren eerste en plechtige H. Communie der kinderen: 6.30 H. Communie, leesmis om 7 uur, waaronder de eerste H. Communie der kinderen, 8.30 leesmis uit de offer van de St Annakapel, 10 u. parochiemis, 3 u. plechtig lof en hernieuwing der doopbeloften, le collecte vd. kerk, 2e Indisch Missiewerk. Maandag, Pinkstermaandag, 6.30 H. Communie, leesmissen 7 u. en 8.30, hoogmis 10 u., 3 u. rozenkr. en lof. Dinsdag 7.30 zieledienst Hendrik Thielen. Woensdag 7.30 zieledienst Petron, Smits, besteld door de buren. Donderdag 7.30 zieledienst Maria van den Bosch en Antoon Peters. Vrijdag 7.30 2ieledJenst Martinus Thijssen. Zaterdag 7.30 best. jaarg. Pater Herman Rongen en Hendrina van Rensch, 5—7 biechten, 7 u. Marialof. a.s. Zondag der maand, buiten gewone collecte. PAROCHIE CASTENRAY Zondag: hoogfeest v. Pinksteren, 7.30 vroegmis t.e.v. O.L.Vrouw van Lourdes tot int. van pl. afd. v.d. Jonge Boeren, 10 u. hoogmis voor de parochie, 3 u. vespers en lof. Maandag: 2e Pinksterdag, dag v. devotie, diensten als op zondag, na vroegmis Comm. a.d. zieken, 9.30 hoogmis voor Ant. Dinghs, 3 u. lof en rozenhoedje. Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis voor Josephina SeykensCollin. Woensdag: 7.30 gez. H. Mis voor Mechelina VissersArts. Donderdag: 7.30 gez. H. Mis tot dankzegging t.e.v. O.L.Vr. v. A.B. tot int. fam. Wismans—Strijbos. Vrijdag: 7.30 le v.zesw.dienst voor Henrlcus Smits. Zaterdag: 7.30 gez. PI. Mis t.e.v. O.L.Vr. v. A.B. tot int. van hen die hiervoor offerden, van 7—8 uur biechten, 8 u. lof en rozenhoedje. A.s. zondag le zondag vd. maand, maandel. buitengewone coll. v.d. kerk, 7.30 vroegmis vd. parochie, 10 u. hoogmis tot int. van bestuur en leden vd. Boerenleenbank. Kerkpoets: Gonny Reynders en To Weys. PAROCHIE LEUNEN Zondag, hoogfeest v. Pinksteren: 7 u. H. Mis Albert Loonen, 8 u. tot dankzegging, 9 u. t. b. i., (K) 10 u. hoogmis vd. parochie, 3 u. vespers van Pinksteren. Maandag, 2e Pinksterdag, 7 u. H. Mis Willem Vervuurt, echtgen. en zoon Mathieu, 8 u. t,b.i., 9 u. overl. ouders Martens-Verhees, 10 u. hoog mis Helma v. Meijel, 3 u. lof. Dinsdag 7 u. H. Mis overl.ouders Baltussen-Groeneweg, 7.30 gest. jg. Frits Martens, Anna M. Jacobs en familie. Woensdag 7 u.H. Mis Anna Kue- nen-Thijssen, 7.30 P. J. Rongen en echtg. Donderdag 7 u. H. Mis overl.fam. van Dijck-Smits, 7.30 Jacob Thijssen en Maria Verlinden. Vrijdag 7 u. H. Mis, 7.30 Martin Verhaile, vanwege de buurt. Zaterdag 7 u. H. Mis, 7.30 overl. echtgenote v. P.J. Litjens, 4—5 en 7.30—8 biechten, 8 u. Marialof. a.s. Zondag maandcollecte voor onze kerk. Kerkpoets: Antonette Janssen en Willy Willemse. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: hoogfeest v. Pinksteren, 6 30 lm v. Harry Goumans. 8 10 lm v. Gerardus Janssen, 9.15 kinder mis; 10.15 hoogmis best. jrg. voor Fonske en Jo v. Schijndel, 3 uur vespers en lof. Maandag: 2e Pinksterdag, dag v. devotie, 6 30 lm v. Gerrit v. Dijck, 8.10 lm vd. overl. fam. Lemmens Poels, 9.15 kindermis, 10.15 hoogmis best. zieled. voor overl. fam. vd. WeyerSmits, 2 uur lof. Dinsdag: 7.30 gez. jgt. v. Marti nus Arts, 9.30 gez. H. Mis uit dank baarheid bij gelegenheid vh. 25-jar. huw. v.h. echtpaar Lemmens-Poels. Woensdag: 7.30 gez. jgt. v. Ber nard Verheyen en Anna Marcellis. Donderdag: 7.30 lm v. Peter Joh. Willems best. door de buren. Vrijdag: 7.30 lm voor overl. fam. BovéeCuypers. Zaterdag: 7.30 lm. v. overl. fam. Vollenberg—Arts, 9.30 huw.mis vh. bruidspaar vd. Weijst—Arts, 7 uur Marialof. RECTORAAT HEIDE Zondag: hoogfeest van Pinksteren. 7.30 t.e.v. O.L.Vrouw van Lourdes tot bijz. int., S u. uitreiken der H. Comm., 10 uur hoogmis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn v.d. Heide, 2 30 lof, vandaag is onder de H. Missen de le coll. voor de nood zakelijke herstellingen aan het re- traite-huis „Manresa" te Venlo. Van wege de quatertemperdagen gebed voor priesterroepingen. De Com munie wordt vrijdag aan de zieken gebracht. Maandag: 2e Pinksterdag, 7.30 voor Paulina Drièssens, 9 uur H. Comm., 10 u. hoogmis voor Peter Willems echtgenote en overl. kin deren, na de hoogmis Tantum Ergo. Dinsdag: 7.30 voor Jan Janssen Maria Claessens en overl. kinderen. Woensdag: 7.30 Gertruda Poels- Voesten. Donderdag: 7.30 overl. familie Droesen. Vrijdag: 7.90 Lamb. v. Vegchel en Gertruda Arts. Zaterdag: 7.30 Lambertus en Ge rardus Manders, 7 uur biechten, 7.30 lof. RECTORAAT SMAKT Zondag, Pinksteren: plechtige H. Communie en hernieuwing doopbe loften, 6.15 lm. Gerard Hermans, 7.15 afhalen der kinderen aan het pelgrimshuis, 7.30 hoogmis t.i.v. de communicanten, 10 u. lm., 3 u. lof waaronder hernieuwing doopbelof ten en opdracht aan Maria. Maandag, 2e Pinksterdag: 6.15 lm., 7.30 Herman Hof mans, 10 u. hoogmis, waarna pauselijke zegen, 3 u. lof. Dinsdag 6.30 lm., 7.30 t.e.v. St. Jozef uit dank. Woensdag 6 30 lm., 7.30 t.e.v. St. Jozef uit dank. Donderdag 6.30 lm., 7.30 Herman Hofmans. Vrijdag 6.30 en 7.30 lm. t.e.v. het H. Hart. Zaterdag 6.30 lm., 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vrouw van de Berg Karmel, 57.30 biechten, om 7.30 Marialof. De algemene kinderbijslagver zekering zal er wel komen, althans voorzover valt op te maken uit 't voorlopig verslag, dat de Tweede Kamer op dit regeringsvoorstel heeft uitgebracht. De twee grootste fracties, de P.v.d.A. en de K.V.P., zijn in ieder geval vóór een regeling, waarbij de huidige kinderbijslagvoorziening 'al leen voor werknemers wordt uitge breid en omgevormd tot een „volksverzekering", waaruit in de toekomst zowel werknemers als zelfstandigen het recht op bijslag vanaf het derde kind zullen krijgen. Daarnaast blijft de als tijdelijk bedoelde kinderbijslag voor werk nemers voor het eerste en tweede kind althans voorlopig bestaan. CD Onze oud-dorpsgenoot, de heer J.J.A. Volleberg, verdedigde onder leiding van zijn promotor, prof. dr. F. J. Th. Rutten, zijn academisch proefschrift „Bijscholing van vol wassenen een leerpsychologische studie". Op grond van zijn proefschrift en zijn verdediging kende de Senaat der Universiteit hem de doctorstitel toe met het predikaat „cum laude". Het betrof hier een studie over een onderwerp, dat in een toe nemende actualiteit geraakt. In de laatste jaren worden er zeer veel bijscholingen, applicatie-cursussen en vormings-bijeenkomsten gege ven. Niet alleen in het bedrijfsleven ook in ziekenhuizen, kruisvereni gingen, maatschappelijk werk, jeugd beweging en andere organisaties, wordt aandacht besteed aan de ka dervorming. Nu en dan bespeurt men reeds verschijnselen van cursus-moeheid Sommigen vrezen onzekerheid bij de deelnemers, dat de reflectie op eigen werk de gewone intuïtie on dermijnt. Anderzijds wordt gevreesd, dat bijscholingen slechts een schijndes- kundigheid geven en de betrokke nen steeds meer afhankelijk maken van de deskundige. Toch nodig. Toch is bijscholing en heroriën tatie vaak noodzakelijk. Vele func ties veranderen van inhoud en daarop is men vaak onvoldoende voorbereid. Een voorbeeld is de taak van de wijkverpleegster, die zich steeds meer gaat bezighouden met sociaal hygiënische vraagstukken. Ook de uitbreiding van 't aantal functionarissen noopt tot bijscholing Velen bekleden een functie, zonder daartoe een bijzondere opleiding of geschiktheid te bezitten men denke bijvoorbeeld aan 't beroeps jeugdwerk. De vooropleiding kan niet alle praktische vraagstukken voor een veranderende maatschappij indringend behandelen. En dan is er nog de toeneming van specialistische deskundigen: de samenwerking van de „praktijk mensen", met hen eist een weder kerig verstaan van taak en me thode. Goede diensten. Juist in al zulke gevallen van noodzakelijke omschakeling en aan passing, waar in persoonlijke instel ling tegenover de taak meer op de voorgrond treedt dan de specifieke vakkennis, kan de bijscholing goede diensten bewijzen. In deze disseratie bestudeert de heer Vollebergh een aantal prak tische ervaringen van dit soort cursussen en vergelijkt die met wetenschappelijke gegevens betref fende 't leerproces. Hij tracht in de laatste hoofdstuk ken een aantal praktische conclu sies voor de bijscholing te formu leren, niet alleen ten aanzien van de opzet van een cursusprogramma doch ook van de volgen metho diek. Terugkeer van Don Camillo Don Camillo-Fernandel, twee na men, die al bij voorbaat een zeer genoeglijke avond garanderen bij het zien van deze film, waarin Don Camillo uit zijn ballingsoord naar zijn geliefd dorp terugkeert, om daar met Peppone en andere com munisten de oude strijd weer voort te zetten. Hoewel de eerste film Don Camillo verreweg de beste was, kan men toch ook zijn vreugde hebben aan deze, die wij dan ook gaarne aanbevelen. Hartstocht en verleiding Een tamelijk bombastische titel voor dit verhaal van een klooster zuster, die door torpedering van haar boot, met drie mannen op een vlot terecht komt en dan een van die mannen op haar verliefd ziet worden, maar haar roeping trouw blijft. Dit op zich wel goede gegeven komt in deze film niet uit „de verf". Alles bij elkaar is het nogal een onwerkelijke en onwaarschijn lijke geschiedenis geworden, die hoewel vlot verfilmt, toch niet be paald overtuigend is. Tube.?5li' Hamea-Gelei Het ii de HamsmeÜs dis 'J *ip dflet De ideale combinatie voor iedere vrouw: de 5 en 3 van Pas-Tunette. Pas-Tunette beha's en korsetten geven iedere vrouw een gracieuze souplesse en jeugdige elegance. Voor iedere maat biedt Pas-Tunette het juiste model want in 'fantasie poplin prachtige kleurstellingen,

Peel en Maas | 1958 | | pagina 2